fi Gemeentepagina 98, »5,- lilburg Paspoort tijdig aanvragen Medicijnen naar de chemie-car alwijk lilburg Gemeente In juni opname warmte- kosten verdeel meters door Energiebedrijven Hoorzitting bezwaarschriften Nieuwe inwoners Com m issievergaderi ngen In de gemeenteraad Bouwvergunningen Hinderwet J Gemeentelijk informatiecentrum Spreekuur wethouders 14 mei 1987 pagina 6 Donderdag 14 mei 1987 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES erha- jur. 7 10 na ondertekening een afschrift. 20 -39 Bomenbuurt I gen, I iruik De Groene Long 40 i meubel ten t 'orde 50 Voor andere inlichtingen kunt u bellen: Energiebedrijven 351155. verbaar) jn Jaarrekening 1986 Milieudienst Hypotheekverstrekking gemeentepersoneel Gemeentelijk Automatiseringsplan Controle-procedures gesubsidieerde instellingen Wijziging procedure garantieverstrekking Vergunningen Chemie-tje en de Morrende Medicijnen (B-86-0400) en waar ook IRUNATA kWliiljf ken, kunnen op II zegge De nor Lees- en documentatiehoek Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn i 63 «aanleunwo- juw te bouwen i een bouwver- >men voor: Vaststelling grondprijzen industrie terreinen 9- 10- 11- ia- 13- 14- 15- 18 mei a.s. vergadert raad. er niet is lan- luis in de bus i u een ten vernieuwen. Hiervoor moet u 40,95 extra betalen. Gemeentelijk anti-apartheidsbe- leid. L/'J Z'JÜBI!/Kiwn [60-40680 orgen gesloten 1* 2- 3- 4- 5- 6- 7- brieksprijs .995- hets De? ken Commissie voor de rekeningen Op maandag 18 mei a.s. om 10.00 uur in het stadhuis (kamer 101). Secre taris: J. van lersel, telefoon 328509. Op de agenda o.a.: Jaarrekening 1986 Bestuursdienst INTERIEUR w WAARBORG Dia- en videovertoningen (gratis) Verkeers- en vervoersplan Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 bejaarden, sta er bij stil ..en nog vele andere lilburg Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Monumentenzorg in Tilburg Stortgas Woonwagenspreiding Paspoort paspoort is vi dien kunt u me .Jet langt •'g in vers Nota’s, maken I gemeentelij de voet te v vorden gemaakt. De bezwaarmakers krijgen >p hun ingediende bezwaren. snkel ander tel zit zo fijn_ ooit ge- >ruik. iding Vaststelling grondprijzen 1987 voor de gesubsidieerde woningbouw I publicatie van de gernëêniêlijke milieudienst Samen met Chemie-tje naar de markt voor een veilig milieu Spoedbehandeling U kunt uw paspoort of toeristen- kaart met spoed (binnen 48 uur) It Financiën Personeel en Planning Op maandag 18 mei a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Se cretaris: mevr. C. van der Weijden, telefoon: 328260. Op de agenda o.a.: Voorstel doelgroepenbeleid in de personeelsvoorziening Er zijn verzoeken om gunning binnengekor Capucijnenstraat 2. het veranderen van de woning aan de Capucijnenstraat 91 (B-87-0612) Lange Nieuwstraat 3. het bouwen van i ningen» bij het niet gemaakt inde redenen van een toeris- '■•ocedure van laspoorten. De jer: 25,10. ir personen f 14,35. temer in te overtui- rrekt wordt inomen stan- 1 op een opna- krijgt daarvan Moerstraat 5. het veranderen van de woning aan de Moerstraat 11 (B-87-0621) *0 jaar. Bovendien kunt u e nden mee bezoeken. Zij I in de meeste Europese hinderwetvergunning verleend voor sn horecabedrijf van H. Luiten. Garantieverstrekking en beschikbaarstelling krediet t.b.v. huisvesting stichting Drughulpverlening dan 2 jaa alle landt geldig h. den. Tegen een ontwerp-bestemmingsplan kunnen bezwaren diend bij de gemeenteraad. Bezwaarmakers hebben de rr bezwaren mondeling toe te lichten voor een vergaderingen van deze hoorcommissie zijn openbaar. n worden inge- mogelijkheid hun speciale hoorcommissie. De Alle nieuwe inwoners van Tilburg ontvangen van de gemeente Til burg een informatiepakket. Zodra zij zijn ingeschreven bij de gemeen te, krijgen zij een kaart thuisge- Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Bredaseweg 261 Burgemeester en wethouders hebben een t het oprichten en in werking hebben van eer Voor alle extra kosten die daarvoor gemaakt moeten worden, kan Ener giebedrijven u volgens de warmte- leveringsverordening een boete op leggen. /vege antie In juni worden in Tilburg de stan den van de warmtekostenverdeel- meters van het Brunata-systeem opgenomen. Deze WKV’s zijn te vinden in veel woningen aangeslo ten op wijk- en blokverwarmings- systemen. Aan de hand van de op genomen standen worden de stookkosten-rekeningen gemaakt die de betrokkenen vanaf augustus 1987 zullen ontvangen. JE 3609 Wethouder van Hassel (volkshuis vesting en milieu) heeft op 19 mei a.s. geen spreekuur. Als u in de maand juni langdurig af wezig bent, maak dan een afspraak over het tijdstip dat de opname wel mogelijk is. Dat kan telefonisch: 365445. Borgharensingel 1het plaatsen van een houten erf- afscheiding en een houten tuin huisje bij de woning aan de Borg harensingel 22 Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Indien u het met de afgelezen stan den niet eens bent, moet u de me- ter-opnemer vragen het buisje te merken. Alleen dan is heropname mogelijk. Op maandag 1 de gemeenten Op de agenda o.a.: 1 ton voor verbetering buurthuis Korvel mat/mwo 8.30 -16.00 uur donderdag 8.30-19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag 8.30-12.30 uur De meteropnemer van Energiebe drijven, die zich kan legitimeren, meldt zichzelf. Als hij niemand thi treft, doet hij een kaartje i waarop u kunt lezen hoe nieuwe afspraak kan maken. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn gunningen nodig. Mei over kan men terecht bi dienst (telefoon: 328f plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeen te een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale procedure be staat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergunning - ont- werpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren wor steeds een schriftelijke reactie op Een paspoort is vijfjaar geldig. Bo vendien kunt u met een paspoort dat niet langer dan vijfjaar verloper is nog in verschillende landen te recht: België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Oostenrijk, Spanje en Zwitserland. Een nieuw paspoort moet u aanvragen bij de afdeling Burgerzaken van de ge meente. Neemt u bij uw eerste be zoek twee zwart-wit foto’s en uw oude paspoort (of een andere legi timatiebewijs) mee. U betaalt direct, 86,75. Na ongeveer één week kunt u het nieuwe paspoort persoonlijk komen afhalen. Kinderen tot en met 15 jaar kunnen op het paspoort van hun ouders worden bijgeschreven. Zo gauw ze zestien jaar zijn, moeten ook zij een eigen paspoort hebben. Kinderen tot en met 15 jaar kunnen wel een eigen paspoort krijgen. De kosten zijn dan 59,75 en het pas poort is ook vijfjaar geldig. □emt een snkansje. Dat Meubel Gallery I eiken met veel imte Iedereen moet wel eens medicijnen gebruiken. Vaak blijven er echter poeders, pillen en drankjes over. Wat doet u daarmee? Opbergen in het medicijnenkastje voor een «vol gende keer»? Hier is een waarschuwing op zijn plaats. De meeste medicijnen zijn maar beperkte tijd bruikbaar. Dat geldt ook voor medicijnen voor die ren. Medicijnen zomaar weggooien in de container of wegspoelen door de w.c. is een slechte zaak. In medi- Wijziging regeling financiële steun aan huurders bij woningverbete ring, groot onderhoud en krotont- ruiming De meteropnemer moet bij elke ra diator in uw woning zijn. Desge wenst kunt u met de meteropnt meelopen om uzelf ervar gen dat de opname korrt uitgevoerd. De opger den worden vermeld mebon. De bewoner I De wethouders van de gemeente Tilburg hebben iedere dinsdag spreekuur van 16.30 tot 18.00 ui LT kunt hiervoor telefonisch of schriftelijk een afspraak maken met de secretaresse van de wethou ders. Wilt u naar het spreekuur van wethouder van Hassel, dan hoeft u geen afspraak te maken, u kunt dan zo tussen 16.30 en 18.00 uur bij hem terecht. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen i meestal ver let vragen hier- bij de Milieu- 5911). Bouw- commissiestukken, enz., het mogelijk de ilijke besluitvorming op volgen De vergunningen liggen van 15 mei 1987 tot en met 14 juni 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 15 juni 1987 beroep worden ingesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 15 juni 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voor zitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep inge steld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 15 juni 1987. De vakanties staan weer voor de deur. Veel mensen trekken in de zomermaanden naar het buiten land. U heeft daarvoor een pas poort of toeristenkaart nodig. Is dat van u nog geldig? Controleer tijdig de geldigheids duur van uw paspoort of toeristen kaart. Dit voorkomt problemen aan de grens. Bovendien kan de wacht tijd in de drukke maanden voor de vakantie oplopen zodat u langer op een nieuw paspoort moet wachten. Indien een opname, ondanks her haalde pogingen, bij u niet mogelijk is, zal uw verbruik door Energiebe drijven moeten worden geschat. Actuele folders Bouwen in Tilburg (april) Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Zwemabonnementen Friezenlaan 25,- Diverse verkeersfolders Zicht op het gemeentebestuur Tilburg werkt aan de weg Studiefinanciering 18+ Gemeentegarantie in Tilburg Uw eigen oude woning weer als nieuw (subsidie) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Studiemogelijkheden Huursubsidie ’87-’88 cijnen zitten vaak stoffen die scha delijk zijn voor het milieu. Daarom worden medicijnen tot de probleemstoffen gerekend. Deze moeten afzonderlijk worden ingeza meld en mogen niet zomaar worden weggegooid. Breng uw oude medi cijnen en ook kapotte koortsther mometers (kwik) naar de chemie- car. Deze wagen voor probleem stoffen en klein chemisch afval staat op alle weekmarkten in Til burg. Andere inlever-mogelijkhe- De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van t stadhuis. Aanvang: 17.00 uur. agenda en bijbehorende stuk- n liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Toeristenkaart In plaats van een paspoort kunt u ook een toeristenkaart krijgen. De toeristenkaart is niet langer geldig Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur verzorgingstehuis «De Kievits- horst» aan de Lange Nieuwstraat (0-87-0612) 4. het bouwen van 61 woningwet woningen op het voormalig GEB- terrein aan de Lange Nieuwstraat (B-87-0346) den zijn bij het chemisch depot van de Stadsreiniging aan de Ceram- straat 6 of bij de stortplaats aan de Loonsche Heideweg 34. Oude medicijnen worden not schikt gemaakt voor hergebr Via een deskundige verbrant worden zij vernietigd. Natuurlijk kan men oude medicij nen ook inleveren bij de apotheek. Bewijs het milieu (en uzelf) een goede dienst, wees voorzichtig met medicijnen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 15 mei 1987 tot 29 mei 1987 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Voor de aanvraag tenkaart is dezelfde proc toepassing als voor pasp kosten zijn echter lager Een toeristenkaart voor onder de 21 jaar kost Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Op donderdag 21 mei 1987 komt de hoorcommissie reclamanten bestem mingsplannen bijeen. De bijeenkomst vindt plaats om 16.00 uur in de oude raadzaal van het Paleis-Raadhurs. Iedereen die tijdig bezwaren heeft inge diend tegen de ontwerp-bestemmingsplannen «Bomenbuurt I» en «De Groene Long», kan deze mondeling toelichten voor de hoorcommissie. Bezwaarmakers kunnen ook anderen machtigen de bezwaren toe te lich ten. irg ei zijn te, krijgt stuurd. Door wijziging in het computerpro gramma krijgen nieuwe inwoners tijdelijk geen uitnodiging om het in formatiepakket op te halen. Langs deze weg willen wij de nieuwkomers laten weten dat zij ook zonder uitnodigingskaart het nieuwkomerspakket in het Informa tiecentrum kunnen afhalen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7