BORSTLAP praatJ® Cuisine formaat Open dag eindelijk duidelijkheid over verantwoord zonnen gespecialiseerde groothandel in bevestigings- y materialeit/j zonnevakmensen Beaujolais W ^OEDE* 4USUN gomaa/t midden in de urf .Plastron, zingt Trenet d\' Mobiele post is overal en voor alles inzetbaar 7 mei 1987-pagina 8 Donderdag 7 mei 1987 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER 499,- 799,- 799,- Jeugd TUINCENTRUM de Kapt. Hatterasstr. 1, Tilburg - Tel. 013-421605 Paul VERBUNT afspraak zi/n steeds voor 4 personen. Bove van de hotels en voorzien van all? ort en zwembad. Menu van de week: Komkommertaart - Traditionele Asperges - Chocoladebanaantje. daagse reizen 399,- BESP in g pSHOP MOWN prekend /oorraad naga- heb- Ingrediënten: 1 komkommer bieslook, 8 buun, 'A liter mag”» 1 250 gram aaIlu/ room, t aroma, Op zijn elpee wordt Plastron onder steund door de beste muzikanten die Nederland rijk is. De orkestbegelei ding is in vakkundige handen van de 1 omvatten o.a. ig van logistieke technieken, computer in hoge mate is jekomst in de be iting verc aankoop of ont- te nuttigen. Dat heb ik niet te bedankt «Consumentenprogramma Consumentenbond» Borstlap kwaliteits ilijk de be- pro- irden van een no»voer- voor specteur Bremmers isdag te kennen dat igen ten aanzif lannen zijn, r onmiddr" leren door te Bel nu 013/565583 voor Filiaal: Baarle Nassau ook zondags geopend preventie-aktivi- teiten van de gemeentepolitie Tilburg zich o.a. via de nieuwe mobiele politie post ook nadrukkelijk op de jeugd. Ingrediënten: 2 bananen, 2 mandarijntjes, 2 repen H pure chocolade (60 gram), 1 eetl. citroensap, 1 borrelglas liqueur (crème- de-banane of cointreau), poedersuiker. Zoals we weten is dit bedrijfje veertig jaar later uitgegroeid tot een bloeien de, specialistische groothandel in be vestigingsmaterialen met 250 mede werkers en een miljoenen-omzet. mer, ‘A citroen, 15 pijpjes blaadjes witte gelatine, agere Bulgaarse yochurt, aardappelsalade, 2 dl slag- bosje peterselie, peper, zout, i, wit van 1 ei, bosje radijs, sla. Ingrediënten: 800 gram asperges, 8 gram zout, 25 gram bóter, 1 theelepel suiker. Voor de saus: 4 eieren, 50 gram boter, 100 gram gerookte boerenham, witte peper, zout, geraspte nootmuskaat. iten per (ordelijk leed dat zij die i. Uit de cijfers t in geval van vooral vrouwen wet overtreden. Mannen meer schuldig aan vanda nbare geweldple- Bij de slachtoffers iten gaat het gros personen in de leeftijd Bloemen, planten, tuinmeubelen, kussens, bloembakken, enz., enz. vind u bij uw Best Shop in Town- Tuincentrum in grote sortering. Ruim en overzichtelijk gepresenteerd en natuurlijk parkeren voor de deur. Da’s gemakkelijk en handig dus nietr wat we allemaal met de bus gaan doen en hoe we dat doen». Ideeën zijn er echter genoeg. Een groot deel van die ideeën worden gevoed door div fers over veel voorkomende c teit. Zo blijkt uit cijfers van in Tilburg 17.495 misdriji treerd werde Tilburg. In 1 het daarbij om die mishandeling. Veel drijven dus. getallen echt misdrijf teerd or «Zonnen met verstand en een veilig zonne-apparaat» is zonder gevaar... en dat adviseert Zonnewinkel/ Zonnestudio Zondag al jaaaren lang. bekende SI legenheid breid met de beroer nie Behr en Frans F arrangementen zijn J Herman Schoonderwalt. De eerste elpee van Charles Plastron ligt nu in de winkels. Ondanks zijn leeftijd zal Karei Borstlap proberen om zijn muziekcarrière verder gestalte te geven. Hij zegt: «Eerst ga ik het een langspeelplaat, tijdje rustig aan doen. Maar daarna zal n en buiten de jk optreden in het hele land». De lief- hebber van het Franse chanson zal Charles Plastron dus ook in levende lijve kunnen horen en zien. De lang stron uitgestelde zangcarrière van Karei stlap Borstlap is begonnen. We zullen in de toekomst zeker nog horen van Charles Plastron. ■ikymasters, die voor deze ge- onder meer werden uitge- emde violisten Ben- Poptie. De speciale i van Tony Eyk en Komkommertaart. Flinke komkommer schillen en raspen (stukje achterhouden voor garnering). Op smaak brengen met wat peper, zout en een paar druppels citroensap. Aardappelsalade maken op de gebruikelijke wijze en de smaak hiervan versterken met een bosje fijngeknipte bieslook. Pers uit een citroen 2 eetl. sap, verwarm even en los hier de 10 minuten voorgeweekte blaadjes gelatine in op. Af laten koelen en door de komkommer roeren, samen met de Bulgaarse yoghurt, de gehakte peterselie en de aardappelsalade. Dit mengsel verder naar eigen smaak kruiden met aroma, peper en zout. Slagroom kloppen en luchtig door de massa werken. Springvorm instrijken met eiwit en hierin de komkommersalade scheppen. Bovenzijde glad strijken en in de koelkast ca. 2 uur op laten stijven. Lossen op platte schaal, afstrijken met mayonaise en garneren met plakjes komkommer, radijs en een paar blaadjes sla. Traditionele asperges. Asperges afspoelen en schillen met dunschiller of speciaal aspergemesje. (schillen vanaf de kop naar beneden). Van het uiteinde 1,5 a 2 cm afsnijden. Schillen en uiteinden opzetten in royale pan met ruim water. Aan de kook brengen met zout, suiker en een steek boter. Theedoek of servet op de schillen leggen, hierop de asperges die helemaal onder water moeten liggen ca. 12 minuten tegen de kook aan houden en vervolgens in het vocht door laten garen. Inmiddels kookt u de eieren hard en laat de boter smelten in een pannetje. De ham in flintertjes snijden. Dooiers uit de eieren halen en door zeef in de boter wrijven. Op klein vuur de ham erdoor roeren. Eiwitten fijn hakken. Saus op smaak brengen met peper en zout. Asperges op warm bord leggen, gehakt eiwit in het midden erop, hamboter over de uiteinden schenken en op i aspergekoppen wat geraspte nootmuskaat strooien. Een mooi glas droge koele witte wijn erbij. 1 1985 dat er 17.495 jtaMj*. gerep Zekerheid Bij het voorraadbeheer, de orderver werking en de distributie is toepassing van automatisering noodzakelijk. Hierdoor kunnen verschillende werk zaamheden doelmatig en snel worden uitgevoerd, waardoor onder meer de voorraadvorming geoptimaliseerd kan worden. In het bedrijf stelt men hoge eisen aan het voorraadbeheer. Maar er wordt dan ook gestreefd naar een leve- ringsgraad van 95-97 procent. Opdrachten worden via de compu ter automatisch verwerkt. Ook de ver werking van andere informatie wordt zoveel mogelijk automatisch uitge voerd. En in de toekomst zal de rol van automatisering in de bedrijfsvoe ring naar verwachting verder toene- men. Borstlap biedt zijn opdrachtgevers een belangrijk stuk zekerheid door een uitstekende serviceverlening. Deskun dige adviseurs van de «engineerings- afdeling» geven bijvoorbeeld advies over de keuze en toepassing van de juiste bevestigingsmaterialen. De servi ce van het bedrijf past binnen het na streven van een totaal-kwaliteit. Voor de levering van zo’n totaalkwaliteit is een goede kwaliteit van de produkten niet voldoende. De kwaliteit heeft bij Borstlap daarom ook betrekking op de eerder genoemde service, de capacitei ten van de medewerkers en de bedrijfs voering in het algemeen. Toekomst Borstlap heeft vakbekwame mensen In het kader van de festiviteiten rondom het veertigjarig jubi leum wordt één dezer dagen speciaal ten behoeve van cliënten van Borstlap een «open dag» georganiseerd. Deze dag zal in het teken staan van een eigentijdse presentatie van het bedrijf en zijn veelzijdige activiteiten. Op het programma staat onder meer het volgende: - een technische show door de bekende TV-presentator Chriet Titulaer; - een uitstalling van het volledig lievelingsprogramma van Borst lap B.V.; - een historische schets over de ontwikkeling van telraam tot computer; - diverse demonstraties met betrekking tot de werkzaamheden in het bedrijf. Hierbij zullen o.a. de toepassing van speciale beves- tigingstechnieken, het beproeven van bevestigingsmaterialen en de toepassing van moderne druk- en communicatietechnieken centraal staan. Op één van de volgende dagen is er dan nog gelegenheid voor familieleden van de medewerkers om het bedrijf te bezichtigen. Hoofdinspecteur Brommers gaf af gelopen dinsdag te kennen dat de ver wachtingen ten aanzien van de bus hoog gespannen zijn. «Maar», zo «Ivandïe worde schade en het Ir* crumnah- winMdieb£jien het V(X zijn die de maken zich Vervolg van blz. 1 in dienst. Het bedr De nieuwe plannen omvatten o.a. aandacht aan het ople vernieuwing van logistieke technieken, ren van het personeel, waarin de computer in hoge mate is «We hebben uit geïntegreerd. *n ons bedrijf. inzet is van groot bela Karakteristiek seren van een «totaal- De heer Karei Borstlap, die tot 1 hoge kwaliteit.» mei jl. algemeen directeur van het be- In dit jubileur drijf was, is vanaf het allereerste begin gestaan voor de algehele leiding verantwoorde- de toekc lijk geweest. Hij heeft de stormachtige ontwikkeling van de onderneming niet alleen van nabij gevolgd, maar daar aan voor een belangrijk deel, samen met zijn broer en verkoopdirecteur Joop, gestalte gegeven. Hij zegt: «We zijn in 1947 in het ouderlijk huis met keling bijna niets begonnen. Momenteel he- zullen ben we zo’n 33.000 artikelen, die we in de hele wereld kopen. En die artikelen leveren we aan klanten in 46 landen over de gehele wereld.» Karei Borstlap T vindt een aantal punten karakteristiek de voor het succes van het bedrijf. Aller- beic eerst is er het belangrijke samenspel van specialisatie en het omvangrijke assortiment. Op de tweede plaats moet het «produkt» van goede kwaliteit zijn. Verder is ook een goede en duide lijke verpakking van de bevestigings materialen van groot belang. Tenslotte noemt hij de snelle levering van de groothandelsondememing. Na ont vangst van een order moét de zending binnen 24 uur de deur uitgaan. Op 1 mei zijn beide directeuren afgetreden en hebben het management overgedra gen aan een driehoofdig directieteam, gevormd door de heren John Borstlap (algemeen directeur), B.W. Wegdam (organisatie-directeur), en W.A. Engel man (commercieel directeur). Men mag in tevredenheid terugzien jaar Borstlap. De huidige positie VO.4 .*vt bedrijf geeft daar alle aanlei- Ch olocadebanaan tje. Bananen schillen en in de lengterichting halveren. Besprenkelen met citroensap/ liqueur mengsel. Mandarijnen in partjes verdelen, eveneens besprenkelen met liqueur en ca. 10 minuten in laten trekken. In pannetje de chocolade smelten met een eetl. water. Leg de banaan op een dessertbordje en giet er voorzichtig de lauwwarme chocolade over. Dresseer er de mandarijntjes in waaiervorm links en rechts naast. Bestrooien met wat poedersuiker. 30.000 misdrijven aangifte wordt gedaan. Volgens Brom mers is het niet onrealistisch uit te gaan van 30.000 misdrijven per jaar: alleen in Tilburg! ’’Hét middel tegen gal- en nier stenen, reinigend voor de ingewan den, urine-afdrijvend, sterkt de geest, heelt het tandvlees, beïnvloedt de amoureuze krachten in positieve zin..” Vrees niet, dit wordt geen medische kolom met de aanprijzing van een wonderbaarlijk geneesmiddel. Ik citeer slechts een handvol aan prijzingen voor een groente die weer in het middelpunt van de belang stelling staat; de asperge. Wat er waar is van al die fabels weet ik Een ding is zeker: asperges zijn gewoon lekker. irijf besteedt veel pleiden en motive- rsoneel. Karei Borstlap: itstekende medewerkers Hun vakmanschap en □ot belang bij het reali- i «toiaal-produkt» van op 40 jaa van het 1 ding toe. Ónmogelijk Het laboratorium van 1 speelt een centrale rol in de k bewaking. Hier vindt namelijl langrijke controle op inkomende dukten plaats. Deze produkten wor bij Borstlap goed veipakt en duidelijk etiket voorzien. De ingevoer- Veryol van blz l de produkten levert het bedrijf voor een groot deel in eigen verpakking on- Technische snufjes der het gedeponeerde handelsmerk De bus beschikt, u heeft het eigen- «rabory». lijk al kunnen lezen, over een video-in- Door het bijzonder brede en diepe en over heel wat meer assortiment van de handelsonderne- technische snufjes. twee mobi. ming is het onmogelijk om m kort be- )of acht JortofoonJs en acht re. stek een opsomming of overzicht te ge- cherchesets in bus aanwezig. Verder ven van de door Borstlap geleverde ar- er een uter in en in wordt tlkneL. naam.van. het.bednJf er in de bus een draadloze data-instal- welhcht het meest verbonden worden latie geïinstalleerd zodat men de bus met produkten als bouten, moeren en ane 5 computerfaciliteiten van het schroeven. Maar binnen deze produkt- hoofdburJu kan benutten Vandaar categorieën is sprake van een grote die zendmast van 9 meter verscheidenheid. Naar ype produkt en autotelefoon kompieteert het zend- en naar toepassingsmogelijkheden. Aan ontvangstgedeelte van de mobiele poh- bevestigingsmatenalen voor metaal, tiepost6 Verder beschikt de bus nog hout of beton worden andere eisen ge- Over een eigen stroomaggregaat. steid’ De mobiele politiepost werd ont- En Borstlap levert nog veel meer. n doQr -^era Aa van de Bijvoorbeeld veer- en borgnngen pen- technische school St. nen, spieen trek- en drukveren, klink- Lucas uit Boxtel bestaande nagels, kabelschoentjes en autozeke- uit poUtiemensen en burgers heeft dit nngen. Het is daarom vanzelfsprekend ont£ het beste d°n dat het bedrijf een grote voorraad r 0 heeft opgebouwd en voldoende maga- -- zijnruimte ter beschikking moet heb- ben. noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking van de onderscheidingen werd namens de burgemeester verricht door loco-bur- gemeester Driessen, tijdens een druk- Zanger bezochte receptie in de Tilburgse Op 1 mei jl. heeft Karei Borstlap stadsschouwburg. (62), samen met zijn broer afscheid ge nomen als directeur van Borstlap B.V. Hoewel het spreekwoordelijke «schei den doet lijden» hem niet onberoerd laat, is nu voor Karei Borstlap de tijd aangebroken om een lang gekoesterde wens uit zijn jeugd in vervulling te doen gaan. Ondernemer Karei Borst lap wordt zanger Charles Plastron. Of beter nog: Karei Borstlap is Charles Plastron. De liefde van Karei Borstlap voor het Franse chanson gaat terug tot de periode vlak vóór de oorlog. In 1939 maakt een optreden van Charles Tre net in het bekende Kurhaus te Scheve- ningen zo’n grote indruk op de jeugdi ge Karei Borstlap dat hij een belangrij ke beslissing neemt. Nu, 48 jaar later, zegt hij: «Mijn besluit stond vast. Ik wilde zanger worden.» Maar de oorlog heeft ook voor Karei Borstlap ingrij pende gevolgen. Gelegenheid voor de start van een zangcarrière was er niet. En niet lang na de bevrijding, in 1947, begon Karei met zijn vader en broer De directie van Borstlap B.V. - V.l.n.r.: W.A. Engelman: commercieel directeur, een bedrijfje in bevestigingsmaterialen. J.M.A. Borstlap: algemeen directeur, en drs. B.F.N. Wegdam: organisatie directeur. J°op Borstlap op 24 april jl. heeft be- Andere projecten Maar niet alleen de jeugd en niet al leen via de nieuwe mobiele politiepost wordt door de politie preventief ge handeld. Zo is de instelling van het fietsendieventeam in september van het vorig jaar één van de initiatieven van de Tilburgse politie om preventief, en zo nodig ook repressief, op te tre den. Projekten rond woninginbraken en diefstallen van en uit auto’s zijn an dere initiatieven die de politie geno men heeft in het recente verleden. Eveneens is er enige tijd geleden een werkgroep opgericht die op bestuurlijk niveau preventief probeert te werken om de veel voorkomende criminaliteit zo goed mogelijk aan te pakken. In die werkgroep zitten vertegenwoordigers van gemeentelijke en niet-gemeentelij- ke diensten. Samenwerken Duidelijk is in elk geval volgens hoofdinspecteur Brommers dat de po litie meer en meer naar buiten treedt. Zo was het 22 jaar geleden ondenk baar dat de politie ooit mee zou rijden in een carnavalsoptocht. Dit jaar is dat gebeurd en nog wel onder nummer elf. «Bij al dat soort aktiviteiten naar bui ten proberen wij duidelijk te maken dat uiteindelijk de openbare orde een zaak is die iedereen aangaat, waar iedereen zijn of haar steentje aan bij kan dragen. Daarom ook zullen we in de nieuwe mobiele politiepost ook sa menwerken met scholen, publieke wer ken, de brandweer en andere instellin gen en organisaties. Wij weten name lijk niet alles», aldus Brommers. Aktiviteiten Enkele mogelijke aktiviteiten van de politiebus zijn bijvoorbeeld op vrijdag en zaterdagavond de bus op de Heuvel zetten om van daaruit centrumsurveil lance te doen, in de bus voorlichting geven over vrouw-onvriendelijke plaatsen in de stad i.s.m. publieke wer ken. Andere mogelijkheden zijn veilig- heidscursussen voor bejaarden in de bus om tasjesdiefstallen in te perken, tijdens de kermis de bus op de kermis plaatsen en van daaruit surveillances uitvoeren maar ook fungeren als hulp post en yraagbaak. Een andere moge lijkheid is als Willem II promoveert en thuis moet spelen tegen de een of an dere voetbalclub met vervelende sup porters de bus bij het stadion neerzet ten en in de bus snelrecht plegen. Na tuurlijk kan de bus ook gebonkt wor den bij rampen en calamiteiten. 1 x U zult hem binnenkort wel zien rij- \-r-iu den of staan: de politiebus want opval- Stadhuisplein 164 (kop-Katterug) 1 llburg-C len doet-tie. Maar dat is ook de bedoe- ling. In het oosten van Frankrijk en in hei midden van de Bourgogne vinden we de streek Beaujolais. Hier maken de wijn boeren een wijn die gemakkelijk te her kennen is aan zijn kleur, geur en smaak. De paarse kleur van de wijn vertegen woordigt de wijze waarop hij gemaakt is: maceration carbonique koolzure inweking). Bij deze methode worden de rijpe druiven, ongekneusd, in roestvrij stalen tanks gestort, waarna de tanks hermetisch afgesloten worden. Door de ze handeling kneust toch ’n gedeelte van de druiven waardoor het vrijgekomen sap kan gaan gisten. Later begint ook het sap van de intakte druiven binnenin de schil te gisten (inter-cellulaire gis ting). Door dit proces worden zowel de kleur- als de geurstoffen door het vrucht- proces opgenomen. Na ruim één week wordt de uitgegiste most geperst en op gevoed zoals dat bij witte wijn gebruike lijk is. De fruitige geur staat voor de druive- soort: gamay. Deze druif werd door kruisridder Du May vanuit het oosten naar de Bourgogne gehaald. In de Cóte d’Or gaf deze druif zulke slechte wijnen, dat ze in 1395 door Philips de Stoute tot verboden druiveras werd verklaard. In de streek Beaujolais produceerde de druif betere wijnen en daarom vinden we op die bodem en in die wijn dit ras terug. De wijnboeren zijn verplicht de gamay te gebruiken voor de wijnen die de naam Beaujolais dragen. Andere namen voor deze soort zijn: gamay noir a jus blanc, petit gamay, gamay rond en bourguig- non noir. Omdat het vergiste sap niet op hout wordt gelagerd en al na een korte perio de wordt gebotteld, behoudt de wijn zijn fruitige geur en smaak. De smaak van een wijn geldt natuurlijk niet voor de ge hele streek. Toch is de smaak van een Beaujolais, of het nu om een eenvoudige wijn of om een »cru» gaat, meestal type rend. Fruit, frissigheid, lichte zuivel en frambozen zijn de meest kenmerkende aspecten. Omdat de wijn al kort na de gisting wordt gebotteld, en daardoor zo fruitig en fris is, moet een fles Beaujolais snel gedronken worden. Wijn is om te drinken en niet om te bewaren. Daarom adviseer ik de wijn na i vangst zo snel mogelijk doe ik ook en tot nu toe klagen... Zoals in elke streek kennen we ver schillende soorten Beaujolais: er wordt ook wit en rosé geproduceerd Deze wij nen zijn minder bekend maar zeker zo goed Als we naar de verschillende klas- sificaties kijken, valt het op dat van de betere soorten alleen maar rood ge maakt mag worden. Onder de betere soorten versta ik de «cru’s». Dit zijn er negen (misschien komt er binnenkort een tiende: Regnéy-Durette) en we vin den deze in het noordelijke gedeelte van de streek. Onder de cru’s komen de «vil lages» en hiervan wordt in totaal 200.000 hectoliter rood en wit geprodu ceerd. Tussen de «Beaujolais» (de laagst gekwalificeerde) en de «Beaujo lais villages» vinden we de «Beaujolais superieur». Hiermee hebben we de vier klassen gehad. Het meest interessante is ze natuurlijk naast elkaar te proeven. Omdat deze wijnen gewoon bij de slijter verkrijgbaar zijn is dit mogelijk. Dan adviseer ik de simpele Beaujolais licht gekoeld op het terras te nuttigen en één van de cru’s als begeleider van een maal tijd Proost... Aanstekelijke stem En nu begint Karei Borstlap alsnog aan zijn zangcarrière. Dat hij ook deze onderneming serieus neemt, staat vast. Hij maakte zijn eerste 1- die veel mensen binnen muziekwereld heeft verrast. De num mers op de elpee «Charles Plastron chante Trenet» zijn allemaal successen van Charles Trenet. Charles Plast"'" (Plastron is de vertaling van Borstlap in het Frans) vertolkt de chansons van Trenet, zijn grote voorbeeld, op eigen wijze. In de begeleidende tekst op de hoes van de mooie langspeler spreekt Willem,Duys, die bevriend is met Ka- rel Borstlap, niet voor niets over de r,\ ~,'S' -/ «aanstekelijke stem» van Charles Pla- stron. Op zijn elpee “teund door de I rijk vakkt van cwalit jubileum-jaar wordt even stil- i bij heden en verleden. Maar .xomst staat bij Borstlap voort durend in de aandacht. De Tilburgse handelsondememing blijft zich richten op verhoging van de produktkwaliteit, technologisch onderzoek en verder gaande automatisering. En ook perfec tionering van distributie en de ontwik keling van het assortiment en pakket 1—1 in de toekomst centraal blijven staan. Borstlap «Masters in Faste ners» ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. Tot besluit is er nog het verheugen- bericht dat H.M. de koningin de ide scheidende directeuren Karei en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 9