Gemeentepagina Él n, 25 5 ZOMER LANG ZWEMPLEZIER I 95,- Aanvragen huursubsidie JZ Spuitbussen naar de chemie-car Huisvuil ophalen Iwijk lilburg Gemeente Hinderwet Commissievergaderingen In de gemeenteraad Bouwvergunningen X. 1 BOVAG d Nationale herdenking Gemeentelijk informatiecentrum /AN IJ i GULDEN! Woensdag 29 april 1987-pagina7 ipril 1987-pagina 6 DETILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 meubel I ïrbaar) q als Vergunningen inlng i inninc Aanvragen Industrieterrein 't Laar de Op de agenda o.a.: Aanvragen en ontwerpvergunningen Bestrijding sexueel geweld Intensiveringsbeleid emancipatie Herhuisvesting van Kinderdagverblijf de Wip Wap in het pand Auteurslaan 9 zit- Verbouwing buurthuis Korvel Subsidieverzoek stichting Jeugd en Jongerenwerk Tilburg Subsidieverzoek International Information Center n waar ook Nota ondersteuning vrijwilligers werk (B-87-0507) BUITENBAD FRIEZENLAAN Ontwerpvergunningen (B-87-0257) 31 Aankoop grond met opstallen Tivo- listraat INTERIEUR WAARBORG -“-gunninj heeft lie al I in de woning 22 (B-87-0504) kei ander zit zo fijn Nota knelpunten in de kinderop vang I I 60-40680 rgen gesloten (heden een huis inementen >5,- van het Bureau ing sr(f 4,-) rieksprijs 995Ï- 4 lilborg publicatie van de gemeentelijke mllieudii Verdelir wijk- en reel i in staat i brief riftelijke iTil- en er wordt ook geen beroep inge- inaf 1 juni 1987. Brummenweg 1het bouwen ding aan de Br L de Jas- king wordt rkoor Voca- Happel. jsée de t van een erfa Jrummenweg (B- Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Meelstraat 10. het veranderen Meelstraat 18 in eer bovenwoning fafschei- Lage Wit- Vanaf 11 mei tot en met augustus 1987 is buitenbad Friezenlaan weer open. Van Bylandtstraat 2. het veranderen en vergroten van de woning aan de Van Bylandt straat 64 fafschei- 9 72 (B-87-0361) Centaurusweg 17 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten c.q. in werking hebben van een grondreinigingsinstallatie. stortplr Heidew Emancipatiecommissie Op woensdag 6 mei a.s. van 9.15 tot 11.15 uur in het stadhuis (kamer 114). Secretaris: mevr. C. van Laan, telefoon 363000, toestel 47. Op de agenda o.a.: Doelgroepenbeleid in personeelsvoorziening. Tilburg >ning weer Ringbaan West 210 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een tank station met een ondergrondse tank voor Euro-loodvrij. Verplaatsing/uitbreiding meubel zaak Ceramstraat Ringbaan Oost (voorbereidingsbesluit) Heuvel 6. het vergroten van de automaten hal aan de Heuvel 26 Diepenstraat 4. het veranderen van aan de Diepenstraat 2. Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten c.q. in werking hebben van een pharaceutisch bedrijf. Centaurusweg 53 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een bedrijf voor het verpakken van dieren voeders. Watermanstraat 11 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verle nen voor het uitbreiden van een graanoverslagbedrijf van Martens Granen B.V. Siriusstraat Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verle nen voor het automobielbedrijf van A.J. Spierings. De aanvraagformulieren moeten vóór 1 januari 1988 zijn ingeleverd. van i gezin tent Subsidies 1986 en 1987 voor op vang vluchtelingen Informatie Informatie over de huursubsidie kunt u vinden in een speciale fol der. De folder is verkrijgbaar bij het Centraal Buro Huursubsidie en bij het Gemeentelijk Informatiecen trum. 62.000,- voor diverse voorzienin gen school Christus Koning, Korte Hoefstraat ing bezuinigingen 1987 op n buurtgericht sociaal-cultu- werk Pijlijserstraat 7 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verle nen voor het uitbreiden van een slagerij van J. Smolders. Dr. Mollerstraat 5. het bouwen van een garage bij de woning aan de Dr. Mollerstraat 31a (B-87-0513) i van de woning in beneden- en Bij het tegelijk aankopen v twee abonnementen door één c kost elk volgend abonnerru t/m 31 mei f 10,- na 31 mei f 15,- Lage Witsiebaan 8. het bouwen van een erfé ding bij de woning aan de siebaan 276 l^ TILBURG Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verle nen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwaren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden ge legd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zit ting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. (B-87-0344) Min. van Sonstraat 11het veranderen van de winkel- woning aan de Min. van Sonstraat 1 (B-87-0555) 1 Juli a.s. gaat de nieuwe periode van de huursubsidie in. Iedereen die In aanmerking wil komen voor huursubsidie in de periode van juli 1987 tot juli 1988 moet een aan vraagformulier invullen. K'JKTWüt 1/tXMt VPOtfWW I Samen met Chemie-tje naar de markt voor een veilig milieu Op maandag 4 mei a.s. vergadert de gemeenteraad. Op de agenda o.a.: dat op zaterdag 2 mei. U wordt verzocht de minicontainers op zaterdag vroeg buiten te zetten. Op Koninginnedag is de Maats aan de Loonsche jweg gesloten. De vuilnisophaaldienst is in verband met Koninginnedag gewijzigd. Op Koninginnedag (donderdag 30 april) wordt er geen huisvuil opgehaald. In plaats van op donderdag gebeurt Korte Nieuwstraat 15 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een café van mevrouw C. Besselsen. Openingstijden buitenbad Friezenlaan maandag t/m vrijdag 10.00-18.30 uur zaterdag en zondag 10.00-18.00 uur wagen voor probleemstoffen staat op alle weekmarkten in Tilburg. Ook bij de Stadsreiniging aan de Ceramstraat 6 en bij de stortplaats aan de Loonsche Heideweg 34 kan men spuitbussen gratis inleveren. Het restant aan drijfgassen wordt dan vakkundig afgezogen, ver brand, of na zuivering geschikt ge maakt voor hergebruik. Nog een tip: koop bij voorkeur bus- sen met een drukpompje. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeen te een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale procedure be staat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergunning - ont werpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krijgen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Ringbaan Oost 144a Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een ge- reedschaps- en profielslijperij. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn nog steeds heel wat spuit bussen in de handel. De vloeistof fen in de bus zijn over het alge meen niet gevaarlijk of schad« voor het milieu. De drijfgasser de inhoud verstuiven echter wel. smt een ikansje. Dat leubel Gallery liken met veel ite Op maandag 4 mei a.s. vindt de jaarlijkse nationale dodenherden king plaats. Het programma voor deze herdenking ziet er als volgt uit. Om 19.15 uur begint de bezin ningsbijeenkomst in de kerk van ’t Heike. Spreker is prof. dr. R.A. J- Moor, met declamatie door Jan J<» pers. Muzikale medewerking verleend door het kamerko lise onder leiding van Piet I Om 19.59 uur blaast R. Dus last post; om 20.00 uur worden twee minuten stilte in acht geno men. Daarna worden kransen en bloemen gelegd bij het monument van de Koninklijke Nederlandse Bri gade «Prinses Irene» aan de Schouwburgring, te beginnen met de krans van burgemeester en wet houders van Tilburg. Hiertoe zijn ontwerpvergunningen opgesteld. De ontwerpvergunningen liggen van 1 mei 1987 tot en met 14 mei 1987 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 mei 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet ir zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte t kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Schril bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van burg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aan vraag, kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de definitieve vergun ningverlening. Chemie-tje en de Sputterende Spuitbus UlttUSTM.MM ner rMT 'i MM/vex/s 7 r'A Van Hogendorpstraat 7. het bouwen van een grotere ber ging bij de woning aan de Van Ho gendorpstraat 27, in afwijking van een reeds verleende vergunning (B-87-0501) Koop nu uw zwemabonnement, t/m 31 mei voor f 25,- en na 31 mei voor f 35,- Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Formulier inleveren Huurders van woningen van de Gemeentelijke Woningdienst: in leveren bij het Centraal Buro Huursubsidie De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 1 mei 1987 tot en met 31 mei 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunnin gen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 juni 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 20 mei 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (te lefoon: 328498). De schriftelijke bezwe houders van Tilburg, de Milieudienst (Stadhi Iedereen die een bezwaa gunning kan ook later be Kroon. Dit geldt ook voor waren. Formulier ophalen Huurders die het afgelopen jaar huursubsidie hebben ontvangen, krijgen het aanvraagformulier auto matisch thuisgestuurd. Alle anderen kunnen het aanvraag formulier ophalen bij: Centraal Buro Huursubsidie Elzenstraat 85 (Gemeentelijke Woningdienst) geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur Gemeentelijk Informatiecentrum Stadhuisplein 132 geopend op maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. /aren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wet- i. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van luisplein 130, 5038 TC Tilburg). vaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerpver- oeroep instellen tegen de vergunningverlening bij de oor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat Drijfgas tast namelijk de ons omrin gende ozonlaag aan. Hierdoor ont- staat een verhoging van ultra-vio- ielijk lette straling op het aardoppervlak, jn die Dit kan schadelijk zijn voor het mi lieu. Als de spuitbus «leeg» is, blijft er meestal nog drijfgas over. Er is dan sprake van probleemstoffen en die moeten apart worden ingezameld. Gooi nooit lege spuitbussen bij het andere huisvuil in de container. Breng ze naar de chemie-car. Deze Huurders van woningen van de overige woningbouwverenigin gen (SVW, TBV, SSHT, Samen werking): inleveren bij de eigen woningbouwvereniging. Huurders van woningen van par ticuliere huiseigenaren: inleve ren bij het Centraal Buro Huur subsidie. Lanciersstraat 9. het veranderen van de woning aan de Lanciersstraat 150 (B-87-0530) Actuele folders Zicht op het gemeentebestuur Bouwen in Tilburg april Compacte Stad Actueel Energiebesparing Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Diverse verkeersfolders Diverse geluidhinderfolders Studiefinanciering 18+ Gemeentegarantie in Til Uw eigen oude wor nieuw (subsidie) Postbus 51-folders (ook in diverse talen) Studiemogelijkf Het kopen van Zwemabonnem Friezenlaan 2£ Diverse folders Budgetadviserir Budget-ordener Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Sociale en Culturele Zaken Op donderdag 7 mei a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris G. Hensing, telefoon: 363000, toestel 29. De aanvragen liggen van 1 mei 1987 tot en met 31 mei 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 juni 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 20 mei 1987 om 10.00 uur bij de Milieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvrager. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethou ders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een be zwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om ge gronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te die nen. Bouw- en woonrijp maken diverse terreinen voor woningbouw 1987: Hoogtestraat J. Evertsestraat 5 woningwetwoningen; Bylandtstraat 15 premie D-woningen; Houtstraat 33 HAT-woningen; Gasthuisring Ph. Vingboonstraat 55 premie A-, 45 premie C- en 20 premie D-wo ningen; Trouwlaan 22 woningwet woningen; Stedekestraat 7 premie D- woningen; Merodeplein en om geving 320 woningwetwoningen; Langestraat 20 woningwetwonin gen; Koningshoeve voor vestiging fotostudio en -laboratorium. De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis, van 14.00 tot 18.00 uur. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter in zage in het Gemeentelijk Informatie centrum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. lilburg Plarvctraaf Burgemeester en Wethouders zijn uierxsiraai van p(an de gevraagde bouwver- 3. het vergroten van de woning aan gunningen te verlenen. De bouw de Clerxstraat 32 plannen liggen van vrijdag 1 mei (B-87-05211987 tot vrijdag 15 mei 1987 ter in zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein (B-86-1786) 130, 5038 TC Tilburg. Offenbachstraat 165 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een schoenfabriek van Leony Fashion Tilburg B.V. De vergunningen liggen van 1 mei 1987 tot en met 31 mei 1987 ter inzage bij Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 1 juni 1987 beroep worden ingesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 1 juni 1987 een verzoek tot schorsing van de vergun ning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend steld bij de Kroon, is de vergunning geldig var Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande- ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Verhuurdersverklaring Indien u een woning huurt van een particuliere huiseigenaar, moet u er voor zorgen dat de verhuurders verklaring volledig is ingevuld. Dit is heel belangrijk. Bij een onjuiste of onvolledige specificatie van de huurprijs kan de aanvraag niet wor den behandeld.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7