Koninginnedag Serre \ormaai ^4 ll Uz/ZÓZ/70 VANRAAK Het programma voor koninginnedag 1987 in Tilburg ziet er als volgt uit: F Geraniummarkt in de Hovel Programma koninginnedag Oisterwijk Viering koninginnedag Home ■>sch_ I: o MESSING keukenbladen Braderie Pater van de Elsenplein: gezellig en overzichtelijk Verkeersmaatregelen op Koninginnedag 30 april 1987 Moreno met k koninginnedag Ss moo, ^TUINMEUBELEN ÊEjBohacob.v. Jevel maakt pretpark van Wilhelminapark H'ï 1 □ril 1987-pagina 10 Woensdag 29 april 1987 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER n] foon 422769 17.30 uur i het Leij- f800, AX**' Op koninginnedag grootse m F 14.995,-* karte veel Bovenstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. i vuurwer m o] i het Allibert Grosfillex Hartman Rovergarden etc. jut: 200 gram poeder- 1 water. Rasp van 1 reep Vuurwerk 21.30 uur - Hoevense Kanaaldijk ter hoogte van het Longaterrein. blik peper, zout, maïzena, i zijn tgang 5. van en f geres Als wordt feest! is verkregen. (niet te harde) 10. lijdse mode n compleet Hprijs i koelen. motoren, tiand- /ift is bovendien g in onderhoud i/vbaar. 'oefrit in de Swift afloop tevreden lekker zit" combinatie in verschillende baar, als 3-2 zitter ider- de Pa cing. (voor i. du- SUZUKI, Wit kunststof Ledeboerstraat 50, Tilburg, 684911 Maandag t/m vrijdag 8.00-17.00 uur Zaterdag 9.00-12.00 uur W. Franken. J. Reekers. ’rmans. e Klerk. Meijer, ’t Hart. tegen- lenken, T van optreden Parelmuzikant centrum (Dorpsstraat :t «De Buskenblazer» iita Meyer playback slaus Kostka. sk (Hooge Mierde). B. Winsemius. M. v.d. Ghein W. Créman. J. Lerinckx. «Ons iten» en de De braderie die met Koninginnedag op he> gehouden wordt, belooft dit jaar nog gezelliger voorgaande jaren het geval was. Op deze braderie en duurt tot 18.00 uur. kunt u naar hartelust snuf.. Hl nop I bovenstaand I ii schitterende moderne I Waterkerssoep. Waterkers goed wassen en kort blancheren in water met ’n snufje Met schuimspaan uit het vocht nemen en in ijkoud water af laten Eruit nemen en droog deppen. In hoge braadpan het uitje fruiten in de boter, bestrooien met de bloem en al roerend licht laten kleuren. Groentebouillon er nu voorzichtig bij gieten en roeren tot een gladde gebonden soep Doe de waterkers imde blender en voeg er de eidooiers en de boter aan toe. Nu deze waterkerspuree voorzichtig door de soep roeren. Mag vooral niet meer aan de kook komen. Als alles goed door elkaar gewerkt is op smaak brengen met aroma, peper, zout en een paar druppeltjes citroensap. Platen Buizen Profielen 250 X 60 cm NU 110,- VORSELAARS doe-het-zelf-centrum Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 Ramen en deuren, veranda s, rolluiken, zonwering Tot ziens bij BELLAIR Telelo, VOOR KWALITEIT Menu van de week: Waterkerssoc Moeders Chocolade cake (Met dm voor hoofd- en nagerecht stuurde) F. Timmer A. de bew. F. h bew. L. ssoep Deense Varkenshaas - dank aan Anne Gerrand die mij de receptuur i zo’n wandmeubel u je zoekt, met verlichting Speciaalzaak in I Aluminium/kunststof produkten Fantasie eu «Waer men sich al keerd of wend» i van Hollandse volksliedjes Canadese en Amen ds en de uit beide i geheel verschillen- Ook een half- rupsvoertuigje alom bekende k present. Ingrediënten: 3 bosjes waterkers, 25 gram boter, 25 gram bloem, 1 gehakte ui, 1 liter groentebouillon, 2 eidooiers, 30 gram boter, peper, zout, aroma, citroensap. verbouwingsopruiming Morgen, met koninginnedag, maakt Jan van Laarhoven (Jevel) van het Wilhel minapark een waar pretpark. Zoals bekend is Jevel bezig met een grootscheepse verbouwing. De handel in kantoorinrichting, drukkerij, boekhandel en kantoor boekhandel die volgend jaar 125 jaar bestaat, hoopt over enkele weken de nieuwe drukkerij en binderij in gebruik te nemen en nu zijn de bedrijfsonderdelen die di rect aan de straatzijde van het Wilhelminapark liggen aan de beurt. De verbouwingswerkzaamheden be- samen met de organisatoren van de ginnen daar binnenkort en daarom braderie Hasseltstraat. Als gevolg van houdt Jevel een grootscheepse verbou- die samenwerking zullen er o.a. loop- wingsopruiming met koninginnedag. orkesten te zien en te beluisteren zijn Hiertoe wordt op het terrein rechts tussen het terrein van' Jevel en de bra- naast Jevel een enorme tent opgezet van 15 bij 35 meter, waarin het publiek tussen 10.30 en 17.00 u. van alles naar uur: aanvang Oranjemarkt, de zijn gading zal vinden. k versierde weekmarkt op de Om het uur (te beginnen om 11.00 uur) vindt er bovendien in de tent een veiling plaats waarbij allerlei artikelen bij opbod worden verkocht. In de Je- vel-tent vindt de bezoeker behalve boeken ook kantoorartikelen - die trouwens evengoed aantrekkelijk zijn voor particulieren - alsmede houten kantoormeubelen en kantoormachines. Onder het linnen dak wordt trouwens ook gezorgd voor uw natje en droogje, terwijl buiten allerlei evenementen voor kinderen gepland zijn, georgani seerd door gehandicaptendrumband Prinses Juliana die zelf ook zal optre den. Bij het Wilhelminapark - pretpark evenement, werk Jan van Laarhoven Kanaald.,. gaterrein de zijde van B Oisterwijksebaan en de Bosschewe het verkeer worden afgesloten voetgangers) vanaf 16.00 uur tot het etr.^v van het vuurwerk. De westzijde van deze kanaaldijk zal voor het rij verkeer worden afgesloten vanaf 21.00 uur. Vanaf 21.30 uur zal ook het gedeelte van de fietsroute tussen de spoordijk en het die- ilseweg renasiel worden afgesloten tot het einde van iwezig is. het vuurwerk. ir tot on- ie ge- plaats In het kader van de festiviteiten met koninginnedag, zal de band Moreno 30 april een optreden verzorgen in Zaal De Schelf aan de Van Heeswijk- straat in Udenhout. Deze viermansfor- matie speelt veelal Zuidamerikaanse muziek, reggae, disco, funk en «kase- ko’s» (Surinaamse pop). Het repertoi re bestaat zowel uit eigen nummers als covers van bestaande songs. Moreno bestaat uit vier personen: Tony Goedhoop: drums, zang; Atty de Windt: bas, zang; Moreno Moll: gi taar, zang, wisselend: keyboard. In Udenhout en omgeving is More no geen onbekende meer. Zo was deze formatie bijvoorbeeld de swingende afsluiter van de eerste editie van het theaterfestival Festipet. Het optreden in De Schelf vangt aan om 21.00 uur. Ingrediënten: 75 gram boter, 300 gram suiker, 2 eieren, 300 gram zelfrijzend bakmeel, 50 gram cacao, 2 dl melk, Va theel. vanillesuiker. Voor de glazut suiker en 2 dl pure chocolade. chten volks- dviseerd ge il vervoer of parkeren -u.uL Je zuidelijke rijbaan van de Ring- '■‘‘n-Zuid tussen Prof. v. Bucheml. en de ■vuigbaan-Oost voor het doorgaande ver- —.r afgesloten en tijdelijk aangewezen als rarkeemiimte. Om deze parkeerruimte te bereiken wordt het publiek aangeraden aan te rijden vanuit y westelijke richting, dus vanaf de richting 1 Broekhovenseweg. komt Het doorgaande verkeer over de Ring- baan-Zuid, vanuit de richting Broekhoven seweg, wordt terhoogte van Prof. v. Bu- chem. omgeleid via de Kruisvaarderstraat en Fatimastraat. Voor het verkeer op de Ringbaan-Zuid, komende vanaf de richting Ringbaan-Oost, is bij Prof. v. Bucheml. een linksaf verbod van kracht. jGf samen met braderie Ha; die samenwe orkesten te zien en te beluisteren tussen het terrein van' Jevel en de derie Hasseltstraat. Voorts zal er morgen een geluidswa- gen door de stad rijden die de aan dacht van het publiek vestigt op het gebeuren aan het Wilhelminapark. Kortom, met koninginnedag maakt Jevel van het Wilhelminapark een pretpark plaats waarbij de Oranje Wisseltrofee de inzet vormt. Vuurwerk Een feest zonder vuurwerk is geen echt feest en daarom heeft het Oranje Co mité, ondanks de hoge kosten die dit met zich meebrengt, ook dit jaar ter af sluiting van Koninginnedag weer een daverend vuurwerk gepland dat wordt ontstoken op het Longa-terrein en waarvan het publiek, dat zeker weer massaal zal toestromen, vanaf de an dere oever van het kanaal kan genie ten. Ter gelegenheid van het Gouden Oranjehuwelijk zal het vuurwerk dit jaar extra-spectaculair zijn, want vooral het zogeheten grondvuurwerk zal zeer worden vermeerderd. U merkt het wel: Koninginnedag in Tilburg betekent een dag vol feestvreugde en gezelligheid. het Pater van de Elsenplein in Tilburg °r en interessanter te worden dan rie, die van start gaat om 11.00 uur iffelen en genieten. Optimaal geïsoleerd, mooi en met een hoogwaardige kwaliteit. Voorzomeren winter. Vakkundige fabrikage en montage zorgen voor een serre op uw maat. Moeders Chocolade cake. Roer de boter glad met de suikers en de eieren. Maak de cacao aan met de melk en werk dit door de massa. Spatel tenslotte luchtig de bloem erdoor. Doe het beslag in een beboterd bakblik en bak af in voorverwarmde oven gedurende ca. 25 minuten op 200°C. Zet de oven op nul en laat de cake nog 15 minuten in de oven staan. U kunt de cake desgewenst glazuren met poedersuiker (oplossen in weinig water, opwarmen en af laten koelen) en bestrooien met geraspte chocolade. Leijparkfestival in ’t goud 12.00 - 16.30 uur - Aanvang korfbaltomooi om het kampioenschap van Tilburg. Deelname door de verenigingen: Oranje Wit, Volt, Wandelbos, Jong Brabant. Senioren-toemooi - Junioren-toemooi. 13.00 uur - Aanvang van de Oranje hobby-smul-vrijmarkt. 13.00 -13.30 uur - Band Origineel 13.30 -13.35 uur - Jan en Kjeld playback. 13.35 -13.45 uur - Dansgroep De Molen 13.45 -14.15 uur - Band Origineel 14.15 -14.30 uur - De Propyïeeën met 14.30 -14.35 uur - Lee Towers en Anitt 14.35 -15.00 uur - Band Origineel Aankomst gouden bruidsparen 15.00 -15.15 uur - Drumfanfare Volt 15.15 -15.25 uur - Jan en Kjeld playback 15.30 -15.40 uur - Dansgroep De Molen 15.40 -16.10 uur - Band Origineel 16.10 -16.20 uur - De Propyïeeën 16.20 -16.25 uur - Lee towers en Anita Meyer playback 16.25 -17.00 uur - Band Origineel (Bij slecht weer verhuist men naar de N.K. Harmonie) Verder treden in het park op De Oberelfpilskapelle en Walddrummusikan- OCHTEND 9.00 uur: schoolspelen J. van Oister- wijkschool. 10.00 uur: muzikale wandeling van Harmonie Asterius door het dorp, waarbij mogelijk koninklijk onder scheiden dorpsgenoten gehuldigd wor den. 11.00 u feestelijk Lind. 11.00 uur: (tot ongeveer 16.00 uur) verkoopstand Welfare Rode Kruis op terras Hotel de Swaen. 11.30 uur: optreden Harmonieor kest «Oisterwijk» op de Lind, voor ca fé ’t Raadhuis. 12.30 uur: optreden Taxandria showband in het Lindepark. MIDDAG/AVOND 13.15 uur: optreden Popi de Clown (voor het gemeentehuis). 14.00 uur: optocht versierde kim voertuigjes, voorafgegaan door jeugddrumband «Taxandria triotjes», gevolgds door prijsuitreikir 14.30 uur: Leo’s Kindersjoo (vv het gemeentehuis), een 2 x 45 min. c rend programma met poppenkast, clownerie, kinderkwis en play-back- show. 15.00 uur: Genoegen» en «De in het centrum (E Lind). 16.15 uur: 1ste voorstelling Aqua- circus, op het Huifkarterrein, een uniek watercircus, met veel waterspek- takel (100.000 liter water (zeedie ren, clowns, trapeze-act en nog veel meer. De toegang is niet gratis. 19.30 uur. 2de voorstelling Aquacircus vlag- Zo kunt u kijken naar diverse oude son-motoren, ambachten die de organisatoren deze kaanse Dodge-Beeps keer weer bijeen hebben weten te krij- voomoemde landen gehe gen. Ook kunt u de diverse vereni- de modellen Chevrolets. gingen uit de wijk Groenewoud gepre- rupsvoertuig, een klein i hulp senteerd zien. Natuurlijk zijn de win- en de legendarische, alt igers Greg Meadow keliers van de wijk Groenewoud pre- G.M.C. zijn vermoedelijk Jsmede van de zan- sent °P de braderie die niet voor niets ook wel de braderie Groenewoud Pa rade genoemd wordt. Die winkeliers staan er achter hun kramen met vaak zeer interessante aanbiedingen en van zelfsprekend zijn de winkels op het Pa ter van de Elsenplein geopend. Keep Them Rolling Bijzonder dit jaar op de braderie Groenewoud Parade is een delegatie van de Nederlandse Vereniging tot in standhouding van historische militaire voertuigen: «Keep Them Rolling». Deze landelijke vereniging stelt zich ten doel het instandhouden van histo rische vaar-, vlieg- en vooral voertui gen uit de periode ’40-’45. Op deze dag zullen er tentoongesteld worden: Ame rikaanse Willy’s-jeeps, Harley David- Vervolg van blz. 1 De Brabantse windhondenvereni ging Breda organiseert echte windhon- denrennen, waarbij bezitters van een windhond de gelegenheid krijgen om aan een speciale oefenwedstrijd deel te nemen. Vroege vlaggers 10.00 uur - Afgevaardigden van het Oranje Comité bezoeken een aantal «vroege vlaggers» op willekeurige plaatsen in de stad en bieden een taart aan. 13.30 uur - Ontvangst 30-tal gouden echtparen op het stadhuis. In het ka der van de viering gouden bruiloft van Prinses Juliana en Prins Bemhard worden in het stadhuis de gouden echtparen ontvangen welke dit jaar al hun gouden bruiloft gevierd hebben. 14.15 uur - Na de ontvangst gaan deze gasten naar het Leypark waar een bruiloftsprogramma wordt gepresenteerd. Op zaterdag 2 mei a.s. zal winkel centrum De Hovel in Goirle worden omgetoverd in een ware bloemenzee. Dit zal gebeuren door de mensen van Bloemsierkunst «Abcoven» die een keur van bloeiende geraniums en andere potplanten tegen een geredu ceerde prijs zullen offreren aan het winkelend publiek. Zaterdagmiddag zal de Radio Palo- la Drive Inn een en ander muzikaal tien opluisteren, met de vokale de bekende zang?" Daniel Davies alsmede van uv res Chantal. het weer een beetje meewerkt het zaterdag een waar bloemen- Wegafsluiting t.b.v. braderieën: Hasseltstraat: van 6.00 uur tot 20.30 uur wordt het gedeelte van de Hasseltstraat tus sen de Kwaadeindstraat en de Weverstraat afgesloten voor al het verkeer. Het parkeren kan geschieden op het parkeerterrein gele gen tussen de Hasseltstraat en de Goirkestraat. De B.B.A. busdiensten wor den omgeleid via de Ringbaan-West Kwaadeindstraat. Korvelseweg: van 6.00 uur tot ongeveer 20.30 uur wordt de Korvelseweg afgesloten voor al het rijverkeer. De bezoekers van de braderie worden er op attent gemaakt dat er in de direkte omgeving van de Korvelseweg maar zeer weinig parkeerruimte aanwezig is. Pater v.d. Elsenplein: van 6.00 uur tot on geveer 20.30 uur wordt het verhoogde ge deelte en een gedeelte van de parkeerplaats van het Pater v.d. Elsenplein afgesloten voor al het rijverkeer. Festiviteiten in het Leijpark: Vanaf 12.00 uur tot ongeveer 1 worden er diverse festiviteiten in park afgewerkt. In verband met de te verwach' toeloop wordt de bezoeker geadv bruik te maken van het openbaar 1 de fiets. Ten behoeve van het wordt_de zuidelijke rijbaan van Ringt Kaatsen Dat er echt voor iedereen veel valt te beleven, hebt u aan deze opsomming al kunnen merken maar er komt nog meer: een uit het verre Friesland af komstige kaatsgroep geeft Kaatswed- strijd-demonstraties waarbij ook het publiek de gelegenheid krijgt, een bal letje mee te gooien. Tenslote vinden er in het Leypark de traditionele handboogwedstrijden Boogschieten 13.30 uur - Handboogwedstrijden onder auspiciën van de Nederlandse Handboogbond District 4. Geschoten wordt om de Oranje Wisseltrofee. In het Leypark wordt door de Gouden bruidsparen een 3 meter hoge bruidstaart aangesneden. Deze bruidstaart, welke alle records slaat, wordt gemaakt en aangeboden door de gezamenlijke Tilburgse banketbakkers: - van Erven van Dommelen - Walter van Erven - Govert van Nunen - De Bever - Harrie Ruften - Catering Gebroeders Van de Laak, Old Factory. - Medewerking verleent de Scoutinggroep Stanisla - Geluidsverzorging van de Bome geluidstechniek - Ned. Rode Kruis, afd. Tilburg (E.H.B.O.). Kermis - Op het N.S.-Plein wordt wederom een kennis gehouden van 30 april tot en met 5 mei. Braderie: Hasselstraat, Korvelseweg, Koestraat, Pater v.d. Elsenplein. Kinderfeesten: De Blaak, Reeshof: buurthuis Reeshoeve en Buurthuis Loven/Besterd. De oude voertuigen zijn in toj stelling tot wat veel mensen denï eigendom van de leden. Dus NIET de vereniging. De gehele dag is ook aanwezig Piet Vrienten met zijn «Keep Them Rol ling»-verkoopstand van stickers en wat dies meer zij. En uiteraard kunt u voor vragen op historisch-technisch vlak bij hem terecht. Tot ziens op de braderie Groenewoud Parade op het Pater van de Elsenplein in Tilburg. Deense Varkenshaas (Morbrad). Varkenshaas in niet te kleine stukken snijden. Boter bruin laten worden en het vlees aanbraden. Uien in ringen en champignons in plakjes snijden. Toevoegen aan het vlees als dat bruin is. Afblussen met scheutje melk, ketchup en een half justablet voor de kleur. Cocktailworsten erbij, met deksel op de pan nog even laten sudderen. Desgewenst de saus licht binden met wat maïzena. Op smaak brengen met peper en zout. Eet er gekookte aardappelen bij. Ingrediënten: 350 gram varkenshaas, 75 gram 1 ui, 125 gram champignons, 1 i cocktailworstjes, peper, zout, ~z melk, ketchup, Va justablet. Friese kaatswedstrijden 15.30 uur - Demonstratie kaatswedstrijd door uit Friesland afkomstige kaatsgroep (voor het eerst in Tilburg). 17.00 uur - Onder andere van de koninklijke Nederlandse kaatsbond. Het publiek krijgt ook de gelegenheid om eens «een balletje op te gooi en». Radio Tilburg zal vandaag haar avondeditie grotendeels wij den aan de viering van koningm- nedag. Luisteraars kunnen hier actief aan deelnemen. Zij die op 30 april iets bijzonders organise ren, kunnen dit op de vooravond van koninginnedag zelf op de ra dio vertellen. Belangstellenden worden ver zocht vanmiddag tussen vier uur en half zes contact op te nemen met de redactie van Radio Til burg, telefoonnummer 013- 436018. Zij worden dan tijdens de uitzending teruggebeld om dan hun aankondiging op de radio te doen. De avondeditie van Radio Til burg is tussen 18.00 en 19.00.uur te beluisteren via de kabel]op FM, 92.4 Mhz. Vespa tour De Vespa Scooterclub Nederland, afdeling Zuid organiseert in samenwer king met het Oranje Comité een bezoek van een 66-tal scooterrijders uit Nederland en België aan Tilburg. 11.30 uur - Ontvangst deelnemers bij Importeur b.v. Nedespa, Simon de Cockstraat. 12.15 uur - Tour door de stad, stop bij Hoes Motoren b.v., Spoorlaan 54. 14.00 uur - Aankomst bij stadhuis. Rit naar Leypark met de auto’s en bruidsparen. Na aankomst in Leypark wordt gestart met gymkane. /egafsluitingen t.b.v. vuurwerk Hoevense aaldijk: 1 verband met het vuurwerk op het Lon- irrein zal de Hoevense Kanaaldijk, aan het Longaterrein, tussen de 3 in en de Bosscheweg, voor al jrden afgesloten (ook voor Afgelopen week werden de traditionele paastoumooien weer gehouden. Op het RKTVV-terrein kiekte onze fotograaf jl. vrijdag het team van t het einde de Theresiaschool. Met een «big stnile», zelfs na een 4-1 nederlaag De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Ingenhovenlaan 303; 1 doos antiekwas tw.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; 1 waardebon haarverzorging t.w.v. 7,50 van dames- en herenkapsalon Mariandel, Bemardusplein 22; 1 waardebon van 10,- van Restaria Lu- cullus, Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en profielslijper GPS, Ringbaan Oost 144a; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jantje, NS-plein; 1 blikje Tilburgse Kruikenzeikertjes van VW Tilburg, Spoorlaan, een waardebon van 10,- van Monello Mode, Broekhovenseweg 37a, een waardebon voor een coupe Granucci van Ijssalon Granucci, Jul. V. Stolbergstraat 18 en een waardebon van 7.50 van E. Hauser bloemsier kunst, Stadhuisplein 323. Op 23 april stond de heer A. Verbakel, Kloosterlaan 39, te Moergestel in de cirkel. foto Van Aarle Beiaard-bespeling 11.30 -12.30 uur - Bespeling Beiaard Heikese kerk door Frank Meijer. Programma: 1. Komt vrienden in ’t ronde 2. Preludium IV 3. Improntu «Wie dat sich selfs verheft temet» Variaties over «Het waren twee coninckskinderen» Drie impressies naar Frans Hals a. de schutters van de St. Jorisdoelen b. de magere compagnie c. Regenten en Regentesen van het oude Manneshuis 6. Menuet 7. Uit Suite II voor carillon Intrada Rondo Sweelinck Fan Valeriuslied «1 Potpourri van Wilhelmus Muziek 14.00 uur - Drumband Prins Willem-Alexander 14.30 uur - Drumfanfare 't Zand 15.00 uur - Drumfanfare Volt 15.30 uur - Drumband Prins Bemhard majoretten 16.00 uur - Drumband Groeseindse Jagers majoretten Draaiorgel Vanaf 13.00 uur - Demonstratie radiografisch bestuurde helicoptervlieg- tuigen door «Snoopy Vliegclub» uit Dongen. Tevens opstijgen miniatuur heteluchtballon. Windhondenrennen door de Brabantse Windhondenvereniging Breda. 13.30 uur - 15.00 uur - Bezitters van een windhond wordt gelegenheid geboden aan een speciale oefenwedstrijd deel te nemen. Deze personen moeten zich om 13.30 uur melden bij de geluidswagen. Een kwart van de Nederlanders eet eenmaal per maand buitenshuis. Dat is een heel wat hoger percentage dan bijvoorbeeld theater- of tnuseumbezoek, waar we onszelf gemiddeld slechts eens per half jaar verpozen. We mogen dus rustig vaststellen dat het goed gaat met de horeca in Nederland. En mijnheer Michelin is het daar helemaal mee eens, getuige de sterrenregen die in Nederland steeds frequenter valt. In 1977 bijvoorbeeld telden we hier 24 restaurants met een ster, nü dat er 47. Ondanks die vooruitg lopen we overigens culinair nog aanzienlijk achter bij de Belgen; zij hebben 65 restaurants met een ster en zelf twee met drie sterren, iets waar wij in Nederland nog niet aan toe z*jn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 11