o niet voor iedereen wat of ik het wel Tir leuk zal vinden» SgSïfe «Ik weet nog nie 2 ii-- ja* Subsidiepot woonconsumenten: NODACON bartels r^BFd— wa ns,- 1350,- 1098,- !45L- 998, 500,-1 798,- Ï51- I 50,- I 98,- 98,- In dit nummer: Koninginnedag R UIMf 75.000, - VERDEELD 1398,- Op reis 1998,- met winkeliersvereniging J 2500,- jrijzen 5 halen,4 betalen! VERF-BEHANG gaan cursus volgen Gemeente ambtenaren Gemeentepagina Tilburg op pagina 7 de paden op, de lanen uit Nieuwe commissaris geïnstalleerd |S: THEO DEKKER OPEN DAG in winkelcentrum DEN BESTERD audio-video na 40 jaar weg bij «de gemeente» Van Lieshout K Digitale video ”Den Besterd” -1 I Korvelseweg I braderie I I I Jl Fase II werkzaamheden Ringbaan Oost gestart >e Koerier april 1987-pagina 4Q 3 9 Oplage: 85.000 ex. Vanaf 27 april 14 weken tennisles 150.- llege »t de Lees verder op blz. 9 thuis de chijnlijk I e van B 211a I irgse I I Bij aankoop CD-speler GRATIS I CD-plaat tijdens open dag 2499, Lees verder op blz. 9 WEEKENDRECLAME: Hasseltstraat 195a, Tilburg, tel. 013-425487 Theo Dekker doet bij Beatrix en Claus aan Tilburg-promotion. (Foto Archiefdienst Tilburg) Mr. Houben in functie Donderdag 23 april 1987 31e jaargang nr. 1508 KEI J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 Vrijdag en zaterdag CHOCOLADE-TOMPOEZEN tel. 634746 tel. 349050 Grote collectie SNOW WASHED JEANS en JACKETS A.s. zaterdag 25 april met muziek, demonstraties, proeverijen en shows. Pag- pag- ZONNEKUREN Per keer 8,- 111 keer TS,-1 Ook verkoop xonne-apparatuur BELLAIR Enschotsestraat 133, tel. 422769 Vakkundige eigen technische dienst Besterdring 87-91 - Tilburg - 013-431489 keukencentrum Baarle Nassau, St Annaplein 18, Baarle Nassau telefoon 04257 - 99 24 zondag geopend Rechtvaart^ Kaatsheuvel, Tel. 04167-72677. Vrijdag koopavond. Tilburg Goirle is door het burg heeft in 1? 94.000,- wordt het aktiviteiten subsidiëren, van B W wordt op 2 de besproken in de volkshuisvesting en milieu. FRED HEMMES TENNISOPLEIDING Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 21 uitgave: De Tilburgse Koerier bv dir. T. de Beer-Douwes oprichter: J.H.G. de Beer Delta TENNIS IS FANTASTISCH... ALS JE HET GOED LEERT! Winkelcentrum DEN BESTERD T Over het jaar 1986 is een aantal aan vragen voor subsidie uit die pot ing“- diend bij de geme gen wil het colleg gende honoreren, dersraad van de Nieuw Dit moet u komen zien redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013-368805 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur voor: Jeugd vanaf Volwassenen vanaf Intensieve kanontraining (Goirle) verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlei, Loon op Zand, Udenhout, Berfcel EnschoL OisterwIJk, Moergestel en Hllvarenbeek Gisteren, woensdag 22 april om 11.30 u., is de nieuwe commissaris van de Koningin van Noord-Bra- bant de heer Mr. F.J.M. Houben geïnstalleerd. Dat gebeurde in een buitengewone vergadering 'van de Provinciale Staten. Daarna vond er een receptie plaats tijdens welke de nieuwe commissaris gelukgewenst kon worden. In de middag werd in het Provinciehuis in ’s-Hertogen- bosch door verschillende Brabantse gilden eer betoond aan de heer Houben en zijn echtgenote. Daarna vond er nog een informeel samen zijn plaats in de hal van het Provin ciehuis. KEUKENCENTRUM MANDEMAKERS Zoals ook andere jaren houdt winkeliersvereniging ”Den Besterd” dit voorjaar een reizen-aktie. Een aktie waar ook U aan deel kunt nemen en die U de kans geeft om samen met de winkeliersvereniging op reis te gaan. Deze keer is er als bestemming de plaats Bouillon in de Ardennen gekozen. Een prachtig en vooral gezellig stadje waar veel te beleven is en nog meer te zien. U leest meer hierover op pagina 14, 15,16 en 18. derie. Deze brade SKI7 transportwielen v oor deze show zoekt Korvel Voor at nog kandidaten. Kandidaten I dienen zelf een muziekbandje mee te nemen. Reageer snel en geef je I op bij: Ron Schellekens, Vlette- vaart 27, 5032 BK Tilburg, tel. I 680071. J uitgang n'e1 Geen wonder in Neerlands grootste keu ken parad ijs, waar u meer dan 100 keukens kunt bewonderen. ZO KOMT U BU BEN MANDEMAKERS. Langs de weg Tilburg-Waalwijk ziet u bij Kaats heuvel het bord „Industrieterrein De Kets" staan. Hier afslaan en daarna centrum volgen. Dwars door het dorp rijden tot u buiten Kaatsheuvel komt. Na de shngerbocht vindt u aan de linkerkant Keukencentrum Mandemakers Vanmiddag om vier uur neemt Theo Dekker afscheid als medewerker van g» af deling Voorlichting en Inspraak ter secretarie en de afdeling Automatisering en Informatieverzorging van de Dienst Algemene Zaken. Dat is een hele mond vol en na een dienstverband van veertig jaar heeft Theo Dekker ook heel wat te vertellen. Over zijn werk, over zijn hobby’s en over de plaats waarin zich dat allemaal heeft afgespeeld: zijn geboorteplaats Tilburg. Het Tilburgs college van burgemees- ter en wethouder heeft een voorstel ge- W daan over de verdeling van de subsidie- va pot woonconsumenten 1986. Deze sub sidie is door het rijk ingesteld en Til- 1986 een bedrag van ontvangen. Met dit bedrag Tilburg mogelijk gemaakt van woonconsumenten te Het besluit van het college W wordt op 27 april aanstaan- 1 raadscommissie In verband iw’ Koninginnedag, donderdag 3€ pril, verschijnt de Tilburgse Koer ier één dag eerder, ’s woensdags dus. Advertenties en kopij dient» herhalve ook eer der op ons kantoor aan het N.S. Plein binnen te zijn. Dat houdt in dat u uiterlijk dinsdag 28 april om 10.00 uur materiaal kunt inleve ren voor de uitgave van woensdag 29 april, liefst eerder. Sprekend met Theo Dekker is het moeilijk om je tot één onderwerp te bepalen. Zozeer zijn bij hem werk en hobby met elkaar verweven dat je automatisch telkens van het een ver zeild raakt in het ander. De op 24 augustus 1926 in Tilburg geboren Dekker kwam na zijn eind examen HBS vlak na de oorlog eerst als vrijwilliger onder de wapenen. Aan zijn opleiding als verplegingsofficier in Engeland heeft hij o.a. een blijvende anglofilie overgehouden. Erg lang duurde Theo Dekkers officierscarrière niet; na een niet helemaal geslaagde omscholing bij de verbindingtroepen werd hij gedemobiliseerd waarna al snel zijn dienstverband bij de gemeen te Tilburg een aanvang nam. Statistisch In de personeelsadvertentie werd, in die hete zomer van ’47, iemand ge vraagd voor de afdeling financiën der gemeentesecretarie. Daarvoor had Theo Dekker wel niet de gewenste op leiding, maar hij solliciteerde toch maar en werd aangenomen als amb- gen overzichte- plaatsadver- inderwet en be- lannen, -aankondigin gen van raads- en commissiever gaderingen en tal van wetens waardigheden voor de Tilburgse bevolking. tenaar op Voorlichting Die toen nog jonge en een beetje «wilde» afdeling moest de eerste de cennia van zijn bestaan van hot naar haar zwerven: eerst werd ze onderge bracht in ruimten die andere diensten over hadden, in de Stationsstraat, de Zomerstraat en op de Oude Markt en in de zestiger jaren kreeg ze een «eigen gebouw», een witte barak, gelegen tus sen het oude politiebureau aan de Zwijsenstraat en het oude Stadhuis aan de Markt. Pas in 1972, toen het huidige stad huis werd betrokken, werd Theo Dek ker een «echte» gemeenteambtenaar. Ook de wilde haren van de voormalige wilde afdeling verdwenen successieve lijk: hadden «de jongens van s. en v. zich eerder weinig gelegen laten liggen aan ambtelijke kledingvoorschriften betreffende colbertjes en stropdassen, vanaf 1972 zat Theo Dekker net als de meeste zijner collega’s voortaan keurig in het pak op zijn werk. Luister naar compact-disc De grootste keuze n q n v.a. Op 30 april Koningiimedag orga- I 1 niseert winkeliersvereniging «Kor- I vel Vooruit» weer de jaarlijkse bra- I derie- I Deze braderie wordt zelfs dit jaar I 1 uitgebreid met het Korvelplein. I Op 30 april wordt er wederom I K 1 een grote soundmix-show georgani- H I seerd i.s.m. disco The Jolly Joker. I 1 Voor deze show zoekt Karvel Vnnr- Een eigen taak Niet alle aanvragen heeft het college m B W gehonoreerd. Zo krijgt de .j van de Huurkrant van het Ste delijk Woonoverleg Tilburg geen geld. Volgens B W zijn de belangrijkste overwegingen hierbij dat het op de eer ste plaats de taak van de woningeige- naar en de beheerder is om huurders over relevante zaken te informeren. r^Êxjdaün^l, V tttxjfg. Jules vemewe Rondom Hart van Brabant Films Pandahuis Beekse Bergen pag. Uitagenda pag. 11 Kultuur/Amusementpag. 13,17 Open-dag Den Besterd pag. 14,15,16 en 18 B W-besluitenpag. 19 Politieberichtenpag. 19 Parochienieuwspag. 21 Autonieuwspag. 22 Sportpag. 23 en 25 Op dinsdag 21 april is fase II van de werkzaamheden op de Ring baan Oost van start gegaan. Tijdens deze fase wordt aan de kant van het zwembad gewerkt. De werkzaamheden aan de rijbaan zullen, als het weer meewerkt, vóór 1 mei gereed zijn. Het verkeer wordt in twee richtingen over de andere rijbaan geleid. Parkeren op deze rijbaan is dan niet toegestaan. De aansluitingen van de Bankastraat, Bomeo- straat en Ceramstraat op de Ringbaan Oost worden afgesloten. Als het weer het toelaat, wordt op 27 april de oostelijke rijbaan (aan de kant van het zwembad) vanaf de Bosscheweg tot en met de Ceram straat geasfalteerd. De woningen en bedrijven die aan dit deel van de Ringbaan Oost liggen, zijn op 27 april niet of nauwelijks bereikbaar. Woningcorporaties krijgt 3.500,-. De Woongemeenschap Samen Verder ont vangt 6.000,- en het Kontaktperso- van B nenoverleg Waaikant krijgt het hoog- ste bedrag: ongeveer 19.000,-. De w Stichting Woonwinkel willen B W een bedrag van 16.000,- toekennen en een bedrag van 5.000,- willen B W geven aan de Stichting Vrouwen centrum voor de projektgroep Vrou wen, Bouwen en Wonen. De Vrouwen Advies Commissie voor de woning bouw krijgt 4.500,-, het Huisves tingscomité Culturele Minderheden ontvangt 15.000,-, de Stichting uit die pot inge- Jeugd- en Jongerenwerk voor de afde- leente. Van die aanvra- ling Jongeren Advies Centrum krijgt ege van B W de vol- 4.500,- en de Stichting Buurthuis de n. De vereniging Huur- Nachtegaal ontvangt waarsct ■e Stichting Verenigde 2.500,-als het aan het college W ligt. Daarmee komt het bedrag dat B W aan subsidies uit de subsi diepot woonconsumenten 1986 willen uitgeven op 76.000,- Het restant van die pot, zijnde een bedrag van onge veer 18.000,- wil het college door schuiven naar 1987. Nu het weer ons naar de zomer doet verlangen, trekken we er mas saal op uit. Naar braderiën, voor- jaars kermissen, pretparken en ook de natuur in. Wie echter verwacht in de natuur alleen maar natuur liefhebbers tegen te komen, die komt met een illusie armer thuis. Een middagje in de Loonse en Drunense Duinen leert u dat. De argeloze wandelaars en fiet sers die, vooral op zondag enige rust komen te vinden in dit unieke natuurgebied kunnen beter een an dere dag kiezen dan deze verplichte rustdag. Zij lopen immers gegaran deerd de kans omver gereden te worden door bromfietsers, «sportie vere* bedrijders van de zogenaam de «four wheel»-automobielen. Op een zonnige zondag in het voorjaar, maar niet alleen in het voorjaar, lijken de berijders van die eerder genoemde mechanisch aangedreven voertuigen de Loonse en Drunense Duinen tot één groot race-circuit te willen maken. Rustig fietsen en wandelen wordt daardoor op de eerste plaats stof happen en op de tweede plaats uitkijken dat je niet overhoop gereden wordt. Het ge volg ervan is dat er van enige rust absoluut geen sprake is of kan zijn. Die rust wordt totaal verknald door herriemakers en stofopwerpers die door hun onbezonnen aktiviteiten de natuur op een grote manier on teren. Echte natuurliefhebbers doen zoiets niet. Zo Simpel ligt dat. Wanneer worden de Loonse en Drunense Duinen eindelijk voor al le gemotoriseerd verkeer afgeslo ten? De dag dat dat gebeurt, moet een feestdag zijn want pas dan heeft in dit verband de eerbied voor de natuur het gewonnen van het platte, gemakzuchtig gemotoriseerd recreëren. Jawel: die dag moet een feestdag zijn De gemeente Tilburg zal voor het gemeentepersoneel een cursus omgang met culturele minderheden organiseren. Hiertoe hebben burgemeester en wethouders onlangs besloten. De cursus is bedoeld voor ambtenaren die in hun werk contacten hebben met leden van culturele minderheidsgroeperingen. Het doel van de cursus is deze contacten te ver beteren. De cursus die drie dagen zal duren, wordt opgezet in samenwerking met Centrum Kon- takt der Kontinenten in Soesterberg. In de cursus zal informatie worden verstrekt over de culturele achtergrond van cultu rele minderheidsgroeperingen. Bovendien zal worden getracht de sociale vaardigheid voor de communicatie met migranten te vergroten. Tenslotte zal er een bezinning op het minderheden beleid plaatsvinden. In 1987 zullen ongeveer 4° ambtenaren de cursus volgen. Het gaat om ambtenaren van alle gemeentelijke dienste, met uitzondering van de brandweer. De cursisten zijn verdeeld over twee groepen. De eerste groep zal op 11, 12 en 13 mei naar Soesterberg gaan, de tweede groep zal in het najaar de cursus volgen. De totale kosten van de cursussen bedragen 14.°°°,- Alle mededelinger lijk op een vaste pl tenties over o.a. hir«j stemmingsplai i van raads ieringer --Jighe bevolking. de afdeling Statistiek en ing. en nc - jn bestaa1 eerst wt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 1