1 Zwanger l J F" nd lio 1 T c oene >Luin; dot C. van Tilburg Keukens breidt uit SlS ieders, w ■CrJ'j Doe mee,om te helpen! bij 40-jarig jubileum Jong Nederland r-y 2 weken over tijd en... o Zilveren munten Prinses Juliana en Prins Bemhard Huldigingen bij Bouw- en Houtbond FNV W erkzaamheden Dongenseweg BELLAIR DPTEK K' iQ 4 i af 45,- Drie-koren-concert in de Postelse Hoeve Sociale wetgeving in praktijk F PROFIEL VAN STERKE KEUKENMERKEN £DE >F CT- :n KEURIGE KEUKEN MENSEN b»X' TUINMEUBELSHOW lïcj Textielmuseum in het postkantoor 70jaarJidl Donderdag 9 april 1987 - pagina 17 ril 1987-pagina 16 T op -uk- lii ■d; 6 si label. .stof- in Tot ziens bij graten ral ook js mt Hebaform: Tielsa: Contessa: Schmidt: Graag tot ziens in onze )f haaraanvulling. k 18 1 Munt i ■del en "erfecte Oproep nieuwe leden Tenoren bijzonder welkom iwd tot jllectie lingen. De heer van Os (re.) en de heer van Sandvoort (li.) bekijken samen de zomerzegels. e over het verbouwd druif, in zit- van heer JV, is 9 tot i het it in ja st- VERLOREN GEVONDEN met te 1 ver spre van denking Nassai n 24.3* oo cmj Burgemeester v.d. Mortelplein 124 FILBURG(ook ’s avonds)^ C VAN TILBURG KEUKENS BV Zomerstraat 49b, Tilburg. Tel. 013-363080. z'*‘an: >nd teel uit ruim 50 leden. Jozef Baars ver zorgt als dirigent de muzikale leiding. a-capella 'e perioden. o idonesische m, werken van Mozart, ngelse en Italiaanse ma- palmenstrw In de eerste 4 maanden van uw zwangerschap i bevat uw urine een hormoon waarmee ’’Moeders 1 voor Moeders” onvruchtbare vrouwen kan helpen. Bel voor informatie of aanmelding gratis 06-0228070 of uw informatrice, Mevr. A. de Bont-Rondema, 013-674969. howroom. irbereiding ers. dan binnen uw I stelde ccfheid R dat ri .o en er ‘ere af- en sa- zo Deze kraanwagen tilt dakplaten van 20 meter lengte pand van C. van Tilburg Keukens wat momenteel v< wordt. Een precisiewerkje met die platen over zo’n hoogte maar het lukte prima. Donderdag, vrijdag, zaterdag a.s. van de merken GROSFILLEX ROVERGARDEN ALLIBERT etc... Enschotsestraat 133, telefoon 422769 pand vormt een belangrijk deel van de uitbreiding. federatie van Tilburgse zangverenigingen, hebben drie zondag 12 april hun jaarlijks verplichte subsidieconcert Hoeve in Tilburg. Het concert zal aanvangen om Nu staan er nog: Straks als de niet geven wij u een profi Kom nu langs met df budget de alk Bulthaup: Verlegen om geld? Snel 674998 gebeld Ook 1 ste en 2de hypotheken (intermediair) even wat mis. Een BBA bus kwam klem te zi kraanwagen. Op de voorgrond de heer C. v; )urg die zorgelijk kijkt. Het liep allemaal goed af. (was 200 m2) waar maar liefst 80 keu kens geshowd gaan worden. In totaal kan men bij CVT-Keukens kiezen uit zo’n 250 modellen, nu al maar na de verbouwing ziet u daar veel meer van. Dan ziet u de merken als Bulthaus (de Rolls Royce onder de keukens), Heba form, Tielsa, Bau Format, Contessa en Schmidt, keurig geshowd. C. van Til burg Keukens, nu al de moeite waard en straks nog meer! Toch ging er ten onder de Tilbi Vocaal ensemble Camerata Vocaal Ensemble Camerata o.l.v. mw. Kroese zal als eerste koor het con cert openen. Dit koor werd in septem ber 1979 opgericht en telt 24 zangers en zangeressen. ing met het Textiel- 18 april in de hal van ‘tot aart de Spoor- mstelling inge- Dameskoor St. Caecilia Als tweede koor is de beurt aan dameskoor Sint Caecilia. Opgericht 1936, vierden zij vorig jaar hun 50-ji rig jubileum. Het koor bestaat momer Afgelopen dinsdag 7 april heeft de PTT een serie van 3 zomerzegels uitgegeven in de waarden 55 cent 30 cent bijslag, 65 cent 35 cent bijslag en 75 cent 35 cent bijslag. De bijslag zal ten goede komen aan instellingen, werkzaam op het terrein van de sociale en culturele zorg. Het thema van de serie is Monumenten van bedrijf en techniek. De voorstellingen op de zegels zijn het stoomgemaal te Nijkerk, de water toren van Deventer en de geelgieterij te Joure. Uit het veelvoud van monu menten is een keuze gemaakt. Ter ondersteuning van de verkoop wil de directie van het postkantoor Til burg een Tilburgs monument extra be lichten, met name het Textielmuseum. In samenwerkit museum is er tot 1 het hoofdpostkantoor t laan een mini-tentoor Op 27 maart jongstleden hield de Bouw- en Houtbond FNV, afdeling Tilburg zijn traditionele huldigingsavond van jubilarissen. Een en ander vond plaats in café van den Brekel aan de Hoefstraat in Tilburg. In totaal werden er 50 leden gehul digd waaronder één die al 70 jaar lid is van de bond. Verder ging de aandacht uit naar 30 leden die 25 jaar lid zijn, 16 leden die al 40 jaar lid van de bond zijn, 2 leden met een staat van dienst van 50 jaar en nog één lid die al 60 jaar bij de bond is. Half augustus moet alles achter de rug zijn. Dan beschikt CVT-Keukens over een winkeloppervlak van 900 m2 Gerard H adders De kunstenaar wiens ontwerp is ge kozen voor de zilveren 50 muntstuk ken ter ere van Prinses Juliana en Prins Bemhard, Gerard Hadders, is geboren op 30 augustus 1954 in Rot terdam. Hij kreeg zijn opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in _rRotterdam aan de afdelingen visuele chiedenis begrippen als communicatie 1971-1975; lithografie; 1 samenwerking», aldus fotografie 1977-1978. Gerard Hadders mv uw. wiiuler. In dat verband stelde ontving de aanmoedigingsprijs van de hij de afbraak van de sociale zekerheid Rotterdamse Kunststichting 1979. Hij aan de kaak. Hij maakte duidelijk dat richtte in 1978 met anderen het tijd- het FNV daar fel tegen gekant is en er schrift Hard Werken op. "-s aan zal doen om een verder- oraak te voorkomen. «Kracht ei -verking zijn daarvoor nodig», hoor voor. bij Gemengd Koor «Resonans*. Dit is een klein koor, dat hard aan de weg timmert om uit te groeien tot ’n gezellig, maar vooral ook kwalitatief sterk geheel. Het koor, opgericht in 1983, staat onder leiding van Liesbet Kroese. Elke maanagavond wordt er ge repeteerd in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Til burg. De repetitie duurt van 20.30 tot 22.15 uur en wordt voor een deel besteed aan stemvorming en muziektheorie. Het repertoire omvat muziek uit verschillende Het koor zingt o.a. Ina volksliederen, Brahms, Enge drigalen. Nu is het bezig met de voorberei ding van ’n barokconcert in novem ber ’87 (Carissimi, Monteverdi) en enkele andere optredens. Gezien de krappe bezetting van de tenorpartij bent u dus zeer wel kom. Ook voor sopranen en bassen is er nog plaats. Verdere informatie is verkrijg baar bij Nina de Wijs, tel. 04242- 16605 en op de repetitie-avonden. Jong Nederland Loven-Besterd uit Tilburg viert dit jaar zijn 40-jarig jubi leum. Daarom worden er in de loop van dit jaar heel wat feestelijke aktiviteiten georganiseerd, de ene nog leuker dan de andere. Zo staat er voor 24 april aanstaande een rikconcours op het programma en De afkorting CVT-Keurige Keukenmensen zal veel mensen bekender in de oren klinken dan Cees van Tilburg Keukens. Toch staan beide namen voor één en de zelfde zaak, namelijk die aan de Zomerstraat vlakbij het Lieve Vrouweplein in het centrum van Tilburg. CVT-Keukens is daar hard aan het werk: er wordt uitgebreid en niet zo’n klein beetje ook. Over een gevelbreedte van 33 meter komt de vernieuwde winkel van CVT- Keukens aan de Zomerstraat. Momen teel wordt het pand waar voorheen Schiefelbusch Elektra in gevestigd was, in hoog tempo verbouwd want dit Nu de gemeenteraad van Tilburg in haar vergadering van 30 maart ak koord is gegaan met de reconstructie van de Dongenseweg zal nog deze week worden gestart met de werk zaamheden. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd: FASE 1van 1 april tot half juni, ge deelte tussen gemeentegrens met Don gen tot en met de aansluiting van de Dopheistraat. Het verkeer tussen Til burg en Dongen wordt in twee richtin gen omgeleid via de Bredaseweg en Rijen. Door middel van een noodweg blijft de verbinding tussen de Dongenseweg en de Dopheistraat vanuit Tilburg ge handhaafd. Het industrieterrein «de Wildert» is tijdens de eerste fase alleen bereikbaar vanuit Tilburg. FASE 2: van half juni tot eind juli, gedeelte tussen Dopheistraat en de grens van de bebouwde kom van Til burg. Het verkeer tussen Tilburg en Dongen wordt evenals in de eerste fase in twee richtingen omgeleid via de Bre daseweg en Rijen. De Dopheistraat is aangesloten op de Dongenseweg, maar alleen toegankelijk vanuit de richting Dongen. Het industrieterrein «de Wildert» is tijdens de tweede fase alleen bereik baar vanuit Dongen. Om sluipverkeer tegen te gaan worden de Duijnsbergse- weg en de Gesworenhoekseweg afge sloten voor alle verkeer uitgezonderd van en naar de aanliggende percelen. (Brom-)fietsverkeer van en naar Dongen kan tijdens beide fasen ge bruik blijven maken van de Dongense weg. j-24 keukens opgesteld in onze she auwbouw klaar is wel 80. Ter voor, nrofielschets van onze topper de maten. Wij ontwerpen lermooiste keuken. De Rolls Royce onder de keukens. Onovertroffen kwaliteit. De kreatieve keukenmakers. Zeer gevarieerde opstellingen. Niet weg te denken uit keukenland. Beschaafd en vertrouwd. Bau Format: Efficiënte Duitse vindingrijkheid. Vaak prettig geprijsd. Een merk uit de Tielsa-familie. Budgetbewuste kwaliteit. Keukengigant gespecialiseed in gelakt eiken. Duitse degelijkheid, Franse charme. «„,0 showroqm. Vorig jaar is de WAGW (de Wet Ar beid Gehandicapte Werknemers) inge voerd. De bedoeling van deze wet is de gehandicapte werknemer zo mogelijk weer in het arbeidsproces in te schake len. De begeleiding van de gehandicap te werknemer geschiedt door de GMD. Voor werkgevers is het nieuwe arti-# kei 57a van de AAW erg belangrijk. Werkgevers kunnen op grond van dit artikel een vergoeding van de kosten vragen aan de bedrijfsvereniging voor aanpassingen binnen de arbeid, ar- beidsplek en arbeidsomgeving van hun gehandicapte werknemers. Werkgevers dienen in beginsel de arbeidsplaats van de gehandicapte werknemer door individuele aanpassingen in stand te houden. De bedrijfsvereniging moet aan de GMD advies vragen, zodat de GMD ook op deze wijze de werkgevers van dienst kan zijn bij het oplossen van het «reïntegratievraagstuk». De GMD stelt het programma van eisen vast dat noodzakelijk is voor het treffen van de aanpassingen. De be drijfsvereniging beoordeelt daarna de bedrijfseconomische aspecten en de GMD realiseert de aanpassing. Dit nieuwe voorzieningen-artikel zal naar verwachting eventuele financiële drempels voor herplaatsing wegnemen. Wanneer u in de WAO d eigt terecht komen en vragen hebt over het bo- mstaande, dan kunt u terecht op het ireekuur voor uitkeringsgerechtigden an de FNV. Dit spreekuur, voor zo wel leden als niet-leden van de FNV elke donderdagmiddag van 14.00 16.00 uur in het FNV-gebouw, Spoor- laan 67 (bij busstation), Tilburg. Tij dens het spreekuur telefonisch te be reiken onder nummer: 013-422314. a van Prins Willem I van Oran- je-Nassau. Evenals de voorgaande zil veren 50 muntstukken is het 50 muntstuk 1987 uitgevóerd in zilver met een gehalte van 925 duizendsten (92,5%). Het heeft een doorsnede van 38 mm en een gewicht van 25 gram. De volgende uitgifte van een zilve ren 50 munt zal plaats vinden in 1988/1989 ter herdenking van Stad houder Willem III, die in 1688 naar Engeland overstak en in 1689 tot Brits koning werd gekroond. Op 29 april 1987, de dag vóór de nationale viering van het gouden huwelijks feest van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden op Koninginnedag 30 april, zullen de nieuwe zilveren 50 muntstuk ken ter ere van het gouden bruidspaar in circulatie worden gebracht. In verband met de te verwachten grote belangstelling voor deze muntstukken is de uitgifte in circulatiekwaliteit vastgesteld op 1,5 miljoen stuks. Deze zilveren munten worden via alle 2600 postkantoren en 6000 bankkantoren op die dag in omloop gebracht. Naast de circulatie-exemplaren, die uiteraard 50 per stuk kosten, worden exemplaren in fraaie (f.d.c.)-kwaliteit en in perfecte (proof)-kwaliteit gesla gen. Deze kunnen worden besteld bij ’s Rijks Munt te Utrecht en bij de munthandel en banken. De exempla ren in perfecte kwaliteit (ƒ95- 6,50 verzendkosten) en die in fraaie kwaliteit 65,- 6,50 verzendkos ten) kunnen tot 30 april rechtstreeks op 26 april wordt er een «knock-out» show georganiseerd op het Besterd- plein. Op 8 mei organiseert Jong Ne derland Loven-Besterd een bingo en op 23 en 24 mei is het twee dagen rom melmarkt. De volgende feestelijke ak tiviteiten vinden plaats in september. Op 13 september wordt er een alterna tieve triathlon gehouden, op 20 sep tember is er een gekke-sporten-aktivi- teit en op 26 september is er een mu ziekavond. In de maand oktober wordt er de 4de een sponsorloop georgani seerd, op 16 oktober is er een envelop- penaktie en op 30 oktober wordt er weer een rikconcours gehouden. Ten slotte in de maand november wordt er op de 14de en de 15de een feestweek end gevierd. «knock-out» show Aan de «knock-out» show die op 26 april gehouden wordt, kunnen maxi maal 1000 deelnemers meedoen. Op tredende artiesten rond deze spektaku- laire zijn: Twirlinggroep The Blue Stars, de Kwastenblaozers, een dub belganger van Jantje Koopmans en sportschool Ooms verzorgt een de monstratie. De «knock-out» show be gint om 13.30 uur en speelt zich af op het Besterdplein. Vanaf 1 april is de kaartverkoop hiervoor gestart bij Eet salon d’n Besterd, Besterdring 119; fam. de Leeuw, Ruwershart 8 in Til burg en bij het wijkcentrum Loven/ Besterd, Koestraat 164. En als laatste: voor de rommelmarkt van 23 en 24 mei zoekt men spullen. Heeft u iets? Bel dan naar 013-425724/362874. In zijn toespraak benadrukte de voorzitter van de Tilburgse afdeling de heer W. Bolwerk de noodzaak tot dariteit en stelde als voorbeeld de Korebrits die gehuldigd werd vanwege zijn 70-jarig lidmaatschap. De heer Korebrits begon op 14-jari- ge leeftijd als leerling-schilder. Het eerste half jaar werkte hij voor niets, daarna ontving hij 2,50 per week. In 1938 kwam hij in Tilburg wonen en verdiende toen 25,- per week. Hij werkte o.a. bij de firma Jansen-Mer- tens, bij de firma Stappershoef, bij de firma Kruissen en bij Noud Mutsaers. Zijn specialiteit was glas zetten. Kore brits is al 70 jaar lid van de Bouw- en Houtbond FNV uit solidariteit zoals hijzelf te kennen gaf. De heer Bol werk benadrukte in zijn woordje dat het aantal werklozen on der bouwvakarbeiders nog steeds veel te hoog is. «Daarom zal de Bouw- en Houtbond doorgaan met het bedenken van varianten om de werkloosheid te rug te dringen. En we zullen de over heid erop wijzen dat Nederland nog 70-jarige gesel lang niet af is, dat er nog veel werk ligt solidariteit en in de stadsvernieuwing, in renovatie, de heer Schulei rioleringen, dijkenbouw en spoor- en wegenbouw», aldus de heer Bolwerk. Ook hield hij de aanwezigen het be lang van sociale woningbouw voor en alles hekelde het feit dat het werknemersbe- braai stand in de bouw vergrijst. «Er zijn menwerking zijn daai vaklieden tekort en de jongeren krijgen hield Schuier zijn gehc Bij de gemeentepolitie Tilburg, Noordhoekring 186, 5000 LA Tilburg, tel. 438438, zijn in de periode van 27 maart t.e.m. 3 april de volgende voor werpen en huisdieren als gevonden binnengekomen: Sleutels: 3 sleutels aan ring; 5 sleutels aan ring; 4 sleutels aan muska ton en flesopener; 6 sleutels in bruin etui 1 autosleutel Simca; 5 sleutels aan ring met witte kegel; 4 sleutels in zwart etui met drukker; 3 sleutels aan ring 2 lange sleutels; 1 autosleutel VH-2736; 1 autosleutel merk Opel nr. 296; 1 auto sleutel in zwart etui; 1 autosleutel P 63383; 2 sleutels aan muskaton; 1 auto merk Ford; 6 sleutels aan muska ton met zwart label. Dieren: hond, herder, reu, bastaard; hond; hond, bastaard, kleur bruin (asiel); hond, bouvier, reu, kleur, zwart-grijs (asiel); hond Yorkshire terriër, kleur grijs, reu. Sieraden: armband goudkleurig bewerkte scha kels; broche, zilverkleurig met parels; horloge zilverkleurig merk Prestinox. Diversen: Pasje creditcard nr. 05-0044240 BB; bril metaal leesmaantjes; porte monnee kl. bruin, inh. 9 sleutels; por temonnee kl. bruin klapmodel, inh. 1 sleutel; handtas, kleur bruin; tas, kleur grijs, inh. brilkoker, zaklamp; bak met bier; rijbewijs (U.S.A.); zak mes, kleur zwart. Kijkdagen gevonden sleutels: dage lijks tussen 9 en 17 uur. behalve op zondag. Beeldenaar De beeldenaar voor de voorzijde van het zilveren 50 muntstuk 1987 vertoont het naar links kijkende ge- zichtsprofiel van H.M. de Koningin in een dubbele krans van kleine drie hoekjes, tussen welke het omschrift Koningin der Nederlanden. Aan de rechterzijde een gestileerde kroon als zonnesymbool met daarbinnen het omschrift BEATRIX. De beeldenaar van de keerzijde vertoont in het mid den het groot weergegeven getal 50 in «geschreven» cijfers met daaronder JAAR en rechts daarvan de naar rechts gewende verstrengelde gezichts- profielen van Prinses Juliana en Prins Bemhard. Rechts hiervan de namen JULIANA BERNHARD, binnen een krans van 8 driehoekjes. Aan de linkerzijde staat een zelfde zonnesym bool als op de voorzijde met daarin opgenomen NEDERLAND en de waarde-aanduiding 50 gulden. De niet genoeg kansen», aldus Bolwerk, ran(j js glad met daarin het randschrift de voorzitter van de Bouw- en Hout- GOD ZIJ MET ONS bond FNV afdeling Tilburg. 70 jaar Frappant detail bij deze bijeen komst was het feit dat de Bouw- en Houtbond FNV ook 70 jaar bestaat. De landelijk voorzitter van de bond, de heer J. Schuier, ging daar op in en schetste in het kort de ontstaansge schiedenis van de bond. «Als een rode draad lopen door die ocnknorlarvic konrirvrvan oio La Renaissance Tilburgs Mannenkoor La Renais sance zal als derde koor het concert besluiten. Ruim 80 koorleden zullen staan aangetreden. Op dit concert ver leent Ton de Bont uit Vlijmen, als ba riton solistische medewerking. Het koor wordt begeleid aan de piano door Henk Stoop, terwijl Henk van Doom de muzikale leiding in handen heeft. Onze fotograaf trof donderdag jl. dit fotogenieke gezelschap aan in de Palmenstraat. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen 10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Ingenhovenlaan 303; 1 doos an- tiekwas t.w.v. 7.50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens. Ring baan Oost 16: 1 waardebon haarverzorging t.w.v. 7,50 van dames- en herenkapsalon Ter Rele. Bernardusplein 22; 1 waardebon van 10,- van Restaria Lucullus, Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en pro- fielslijper GPS, Ringbaan Oost 144a; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jantje, NS-plein; 1 blikje Tilburgse Kruikenzeikertjes van VVV Tilburg, Spoorlaan, een waardebon van 10,- van Monello Mode, Broekhovenseweg 37a, een waardebon voor een coupe Granucci van Ijssalon Granucci, Jul. V. Stolbergstraat 18 en een waardebon van 7.50 van E. HaiHer bloemsierkunst. Stadhuisplein 323. Op 2 april stond Iwan van Ierland, Gr. v. Prinstererstr. 13 in de cirkel. Foto Van Aarle Het Accordeonorkest Les Musi- ciens Joyeux kan nog wel enige versterking van nieuwe leden ge bruiken. Daarom roepen wij dan ook geïnteresseerden op om eens te komen luisteren op een repetitie, zoals die wekelijks gehouden wor den in wijkgebouw ’t Westend aan de Poirterstraat 4a te Tilburg van 20.00 tot 22.00 uur. De mogelijkheid bestaat om intern opgeleid te worden, waartoe men een accordeon vap de vereniging kan huren. Kom gerust eens langs als u belangstelling heeft, of neemt u voor nadere informatie contact op met ons secretariaat: H. Hudson- straat 18, 5021 SJ te Tilburg, tel. 013/363176. richt, waar het publiek via apparatuur uit de textielindustrie, alsmede tekst- borden, illustraties op panelen en op gestelde vitrines kennis kan nemen van de vroegere werkmethoden in de Til burgse textielindustrie. De tentoonstelling werd afgelopen dinsdag geopend door de directeur van het Nederlands Textielmuseum de heer van Os. Tegelijkertijd overhandig de de adjunct-directeur van het post kantoor Tilburg de heer van Sand voort de eerste serie zomerzegels aan de heer van Os. Onder auspiciën van de f Tilburgse Zangkoren a.s. zor.v georganiseerd in de Postelse 12.30 uur. van het iana en I e zilveren ien geb itstukke zilver lag in worden besteld bij ’s Rijks Munt (Postbus 2407, 3500 GK Utrecht, tel. 030-910342). Derde zilveren 50 Het 50 stuk 1987 is de derde zilve ren 50 munt die wordt uitgegeven. In 1982 verscheen de herdenkingsmunt voor 200 jaar vriendschappelijke be trekkingen Nederland-Amerika 1782- 1982 en in 1984 de 50 munt ter her-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 17