fi Gemeentepagina Tilburg werkt aan de weg r I Waterzuivering Oost en geluid lïlburg Gemeente Raads besluiten Commissie Hinderwet vergaderingen Bouw vergunningen I 5 Iwijk Gemeentelijk informatiecentrum Donderdag 19 maart 1987 - pagina 7 tart 1987-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 ee, 2.000,- 10UW- >ven aan de Aanvragen oelen met Vergunningen Groeseindstraat 117 Weigering van de vergunning Managementsrapportage 1986-111 Aanvragen en ontwerpvergunningen iing inds (0-87-0277) Bijdragen uit het jumelagekrediet Vroege opsporing baarmoeder halskanker 95,- Prof. Dondersstraat (B-87-0343) zorg 1GD Op de agenda o.a.: Nota buitenreclame Gemeentelijke anti-apartheidsbe- leid LRIEUR RBORG lilburg s is Volkshuisvesting en Milieu Economische Zaken en Werkgelegenheid Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Rechtstreekse 2de Kamerlijn Renteloze lening Annie van Dieren school i een bouwver- >men voor: Actuele 1ste en 2de Kamerstukken 'jaar an. lankstel Ie ogen uit. ot noemen juist Waalwijk. Beslispunten en commentaren ma- nagementsrapportages steun t.b.v. voorzienin- luurwoningen Er is een motoreni Voorstel tot vaststelling vergoeding vakonderwijs perkte breedte in twee rich rijden. Voor het aan brengt asfaltlaag wordt de ring f- Bewonersondersteuning bij stads vernieuwing Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een friture aan A.J.J. van Dijk. Geen bezwaar tegen jaarrekening 1985 Beekse Bergen Kermisevaluatie afhandeling mo tie 30 Erise motor it het ost, ge- jaf- i heer j Verkeer lefoon F Ook dit j- aan de Tl nodig - dergelljl ners en I zage yan len Voors kredit werkt rg sr als Subsidieverzoek Annie van Dieren school Krediet beschikbaar gesteld reconstructie Schouwburgrir vens overeenkomst met N«u< Nederlanden Evaluatie van het experiment «De Buurtaanpak» Totstandkoming regionaal werkge- legenheidsinstituut Indutil BV Noordhoekring een hinderwetvergunning aangevraagd voor een verkooppunt voor irbrandstoffen met een wasstraat door Vollenhoven Groot-Olie B.V. Geldelijke gen aan hu n ingesteld de aan- i verzoeken om ing binnengekor Poststraat 7. het veranderen van de woning aan de Poststraat 7 (B-87-0197) Er zijn gunnin >rstel tot verstrekken van een liet voor vervanging tekstver- cend systeem GWD. ■:chtingen ngen van de gedurende Van Lennepstraat 6. het veranderen van de woning aan de Van Lennepstraat 3 (B-87-0269) i ingediend. In een is niet bekend te Regeling beroep- en bezwaar schriften gewijzigd 4. het veranderen van met kantoor aan de Pr straat 21 tot kantoor Offenbachstraat 165 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een schoenfabriek door Leonie Fashion B.V. aar ook -40680 I n gesloten I Spoorlaan 8. het bouwen van de tweede fase van een kantorencomplex aan de Spoorlaan ter plaatse van het voor malig BBA-terrein Berkdijksestraat 2. het bouwen van ruimte aan de Berk Op maandag 23 maart a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris: J. van Loon, telefoon 434050 (toestel 113). Op de agenda o.a.: De aanvraag en de ontwerpvergunning liggen van 20 maart 1987 tot en met 19 april 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis- 1 voor jrgring; te- Nationale Voorstel tot opheffing van onbe- woonbaarverklaring van de woning Paterstraat 67 Energiewaarborgsommen kamer bewoners Vrijstelling van winkelsluiting ver leend voor Pellikaanhal op 1 en 2 mei Complex Van Vollenhover Schoolstraat aangekocht Fonds ter bevordering Werkgele genheid Subsidieverzoek Stichting Vrouw en Werk Tilburg rijk rastgesteld voor in mingen igstoeslagen toe- Nieuwbouw sociale huurwoningen 1987: - deelnemen aan proef met budget afspraken met r"‘ - programma vt totaal 548 wor - stadsvernieuwing bedeeld De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 16 maart onder ande re het volgende besloten: Jaarrekening Grondbedrijf 1985 herziening beleidsanalyse Grondbedrijf 12.00 uur en bovendien op dinsdag r ook uitleg krijgen over de aanvraag Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Voor meer Informatie over weg; sluitingen kunt u terecht bij de I J. Haenen van de afdeling van Publieke Werken, telef 434050, toestel 157. Voorstel tot herbenoeming van twee leden In de Welstandscom missie voor een periode van 4 jaar v. Bijlandtstraat 79 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning GEWEI GERD voor een manege van M.F.W. Elesen. Op maandag 23 maart a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal). Secretaris: J. Mayen, te lefoon 328243 Op de agenda o.a.: Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuis horen, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. (Deze vergadering is een voortzet ting van de vergadering van 9 maart) Onderwijs, Sport en Gezondheids- Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Vredeman de Vriesstraat 9. het vergroten van de woning aan de Vredeman de Vriesstraat 50 (B-87-0262) Floresstraat 1 i hinderwetvergunning aangevraagd voor een garagebedrijf voor door Geldhoff te Hilvarenbeek. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Op woensdag 25 maart a.s. om 19.30 uur in de Kasteelhoeve (Has- seltstraat). Secretaris: H. van Loon, telefoon 434050 toestel 455 jaar wordt er weer gewerkt Tllburgse wegen. Werk dat Ig is om riolering, wegdek en jelijke te verbeteren. Om bewo- =.i bedrijven tijdig te Informe ren over deze werkzaamheden wor den advertenties geplaatst, bewo- nersbrleven verspreid en zijn pos ters beschikbaar waarop de werk zaamheden zijn aangegeven. Deze zijn gratis verkrijgbaar bij het Ge meentelijk Informatiecentrum en bij een aantal benzinestations. raad op 30 maart daartoe besluit, zal het oude weggedeelte tot aan de gemeentegrens met Dongen worden gereconstrueerd en geas falteerd. Gerekend moet worden op omleidingen voor het verkeer van en naar Dongen. Het verkeer wordt omgeleid via de Bredaseweg en Rij en. De werkzaamheden duren tot oktober. Korvelseweg 5. het veranderen van het winkel pand aan de Korvelseweg 191 (B-87-0287) Krediet beschikbaar gesteld voor bouw parkeergarage Louis Bouw- meesterplein Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Vaststelling grondprijzen 1987 - gesubs. woningbouw Industrie terreinen '“n een bedrijfs- Jerkdijksestraat 79 (B-87-0026) 3. het bouwen van een berging aan de Berkdijksestraat 90 (B-87-0270) smaakt. s gemeente en ten worden gericht aan Surge >rief moet worden gestuurd na jisplein 130, 5038 TC Tilburg' akt tegen de aanvraag, kaï. srpvergunning. Dit geldt ook at waren een bezwaar tegen Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver- i de woning gunningen te verlenen. De bouw- ’rof. Donders- plannen liggen van vrijdag 20 maart 1987 tot vrijdag 3 april 1987 ter in zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsver- lening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Berglandweg 1. het bouwen van een stallings- ruimte aan de Berglandweg 19 (B-87-0166) De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Ge meentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Krediet beschikbaar gesteld voor aanpassing gedeelte complex Spoorlaan 434 ten behoeve van huisvesting museum Scryption (voor schrift- en kantoortechniek) Status en toekomst Gemeentelijke Woningdienst: principebesluiten omtrent afgesloten dienst en vor ming nieuwe stichting met 19 april 1987 ter inzï ein 130): elke werkdag vj g van 18.00 tot 21.00 uur. Mf jen. Dia- en videovertoningen (gratis) Verkeers- en vervoersplan Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil en nog vele andere plein 130): elke werkdag van 9.00 tot 1 van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier en de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 20 april 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 13 april 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 328241). hebben een hinderwetvergunning verleend blagewerkplaats voor verschillende indus- ferneming Tilburg B.V. De schriftelijke bezwaren moeten-worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. van het plan «Compacte Stad» wordt de Schouwburgring versmald en verfraaid. Tijdens de werkzaam- Actuele folders Bouwen in Tilburg Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Stelselherziening Diverse verkeersfolders Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar ’86 Studiefinanciering 18+ Goed en prettig wonen Gemeentegarantie in Tilburc Uw eigen oude woning weer nieuw (subsidie) Alle postbus 51-folders Studiemogelijkheden Het kopen van een huis Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Monumentenzorg in Tilburg Stortgas De aanvragen liggen van 20 maart 1987 tot en r bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplei 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag kan hier ook uitleg krijgen over de aanvrage Schriftelijke bezwaren kunnen tot 20 april 1987 worden i aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Tijdens een openbare zitting op 8 april 1987 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag, kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Galjoenstraat 35a Burgemeester en Wethouders he voor een montage- c.q. assembk triële produkten aan Jeugdondei Hasseltrotonde - Gorinchemse- baan: De Hasseltrotonde en de Gorinchemsebaan tussen rotonde en de brug over het Wilhelminaka- naal worden van een asfaltlaag voorzien. Gelijktijdig worden op de Hasseltrotonde enkele verkeers technische aanpassingen gemaakt. Het noord-zuidverkeer wordt in twee richtingen over één rijbaan geleid. De Rueckertbaan en de Ringbaan Noord worden bij de Has seltrotonde afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer richting Ruec kertbaan en Ringbaan Oost wordt omgeleid via de Quirijnstoklaan, de Heikantlaan en de Zevenheuvelen- weg. (Brom-)fietsverkeer kan nor maal doorgaan. De werkzaamhe den duren tot half juli. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) kan men een folder over de Hinderwet afhalen voor meer informatie. gesloten. Half ji burgring klaar. Dongenseweg: Als de gemeente- De Ringbaan Oost is het eerst aan de beurt. Daar wordt één dezer da gen tussen de Balistraat en de Ban kastraat het riool vernieuwd en het wegdek verbeterd. Ook het troittoir en het fietspad worden waar nodig herstraat. Tijdens de eerste fase van de werkzaamheden, die onge veer zes weken duurt, wordt het verkeer in twee richtingen over de oostelijke rijbaan geleid. De aan sluitingen van de Borneostraat en Bankastraat op de Ringbaan Oost zijn afgesloten. In een aantal omlig gende straten is het éénrichtings verkeer opgeheven,zodat Borneo straat en Bankastraat bereikbaar blijven. In de Ceramstraat geldt tij delijk éénrichtingsverkeer; de straat is alleen vanaf de Ringbaan Oost bereikbaar. Andere belangrijke werkzaamhe den die binnenkort van start gaan: Op 20 januari 1987 hebben gedeputeerde staten van Noord-Brabant zonebesluit met betrekking tot de Afvalwaterzuiveringsinstallatie Oos legen aan de Hoevense Kanaaldijk, goedgekeurd. Dit besluit werd op 25 augustus 1986 door de gemeenteraad genomen. Buiten de vastgestelde zone zal de geluidsbelasting als gevolg van dit be drijf op grond van de Wet Geluidhinder niet hoger mogen zijn dan 50 dB(A). Het goedkeuringsbesluit ligt met de daarbij behorende stukken van 20 maart 1987 tot 20 april 1987 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Tegen het besluit tot goedkeuring van gedeputeerde staten kan van 20 maart 1987 tot 20 april 1987 schriftelijk beroep worden inge steld bij de Kroon door iedereen die tijdig bezwaren heeft ingediend bij de gemeenteraad en gedeputeerde staten. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd naar de Afde ling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 12513 AA Den Haag. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, on der andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De beschikkingen liggen van 20 maart 1987 tot en met 19 april 1987 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de beschikkingen. Indien men bezwaren heeft kan tot 20 april 1987 beroep worden bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen c vraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 25Q1 EA Óen Haag. Daarnaast kan tot 20 april 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de ver gunning geldig vanaf 20 april 1987. Op woensdag 25 maart a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris: G. Hensing, telefoon 363000 toestel 29 Op de agenda o.a.: enkele di hedf De reconstructie Ringbaan Oost gaat van start. Schot

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7