Gemeentepagina 95, ir Oefenen met stemmachines Spreiding woonwagens bh Doe mee! ;IKS lilburg Gemeente Bouwvergunningen Hinderwet 9J Commissievergaderingen Bestemmingsplannen OPORT Aalwijk Gemeentelijk informatiecentrum uiken! Donderdag 5 maart 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER naart 1987-pagina 6 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Actuele folders vindt als ijnste Openingstijden stadhuis Actuele tentoonstellingen 8.30-12.30 uur Aanvragen Vergunningen ie en waar ook Heuvelstraat m van e van :8en Van Hogendorpstraat Stadhuis (St idien op dins Koningshoeven Koningsplein Openingstijden Laarstraat ^TILBURG Bijdragen uit het jumelagekrediet opsporing baarmoederhals- rinck gede Ontwerpvergunningen Ie raad. Het t msloten d( Op de agenda o.a.: Brief van de Vereniging Kunst Werk verbouwing Rechtstreekse 2de Kamerlijn Op de agenda o.a.: Gemeentelijk anti-apartheidsbeleid hebben een hinderwetvergunning verleend fa. van Asten en van lersel. 8.30- 16.00 uur 8.30- 19.00 uur Lees- en documentatiehoek Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Voorstel tot reconstructie van de Dongenseweg Voorstel t vakonderwij ij de Milieu- ien is het 37 tot en idhuis- dag ragen Infor- /ee ma- te waar- iting 4160-40680 gmorgen gesloten JITHAL il 639100 ord 191b Wildstraat 1 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een postverwerkend bedrijf aan J. Schaaders. - inza- dag uur. INTERIEUR w WAARBORG over de k laan-Rug linckle 4. het bouwen fotolaboratoriui ven Jellinghausstraat 6 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het heftruckservice-bedrijf aan C. van Geel. Paterstraat 11. het veranderen en vergroter de woning aan de Paterstraat 67 (B-86-1622) naakt tegen de ontwerpvergunning en de instellen bij de Kroon tegen de definitieve Op de agenda o.a.: Aanpak verpauperde bouwsubstan- ties/verwaarloosde terreinen keuze kunt oe-het-zelvers jwstoffen BV woensdag 11 maart in de Ridders- hof, Leharstraat 110, Gallery i hoeken, Vroege kanker Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Roelof Kranenburgplein 5 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een vleeshandel door Vleeshandel Zuid-Nederland. tpril 1987 teri 3) elke werkdt .00 tot 21.00 i Havendijk 38 Burgemeester en Wethouders voor een garagebedrijf van de tot vaststelling vergoeding wijs Compa stadské Bouwen in Tilburg Monumentenzorg in Tilburg Stortgas Woonwagenspreiding taten op tachine jewikkeld uit, ij eenvoudig. 2. het veranderen van de luifel en de entree van de winkel aan de Heuvel straat 8 en 10 (B-87-0246) 6. het verar met stal az tot twee wor 10. het verar ruimte op g^ het hoofdbur Noordhoekring 186 ;t de allerfijn! gemaakt is. bij de gegrond ngang van Mechtildisstraat 2 Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor de spinnerij van Phoenix Yarns Tilburg B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. 'anderen van twee woningen aan de Laarstraat 51 en 53 woningen met theorielokaal (B-87-0228) Maandag 9 maart in Hoogardie, Gasthuisring 61, over de locatie in Oude Stad Noord-West; Jacob Romanstraat; Leharstraat 7. het veranderen en vergroten van het pand Leharstraat 110 (B-87-0075) Kredietvoorstel voor de van Koestraat 73 (COC) Regionalisatie DSW (voortgangsrap portage) locaties in Noord: Vlashof- ■Rugdijk en Vlashoflaan-Swee- laan; Economische Zaken en Werkgelegenheid I Op maandag 9 maart a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal). Se cretaris: J. Mayen, telefoon: 328243. Spoorlaan 12. het bouwen van een kantoorge bouw aan de Spoorlaan ter plaatse van de gesloopte panden 366, 368 en 370 (0-87-0244) jesteld door de ge- gedeputeerde liet gedeeltelijke jevallen beroep Je Kroon beslist iet bestemmingsplan on- t door gedeputeerde sta- Louis Bouwmeesterplein 1. het bouwen van een parkeergarage op het Louis Bouwmeesterplein (0-87-0270) n isolerend. U kunt hart van huis___—- plii® Ledeboerstraat 47 Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een revisiewerkplaats voor motoren aan van Geel B.V. Hier toe is een ontwerpvergunning opgesteld. Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op maandag 9 maart a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris: H van Loon, telefoon 434050. Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Noordhoekring veranderen van de kantoor- -p de tweede verdieping van ifdbureau van Politie aan de (B-87-0244) Wil. Molengraafstraat 9. het veranderen van een magazijn aan de Wil. Molengraafstraat tot bil jartzaal (B-86-1580) Rentebeleid Energiebedrijven bij be talingsregelingen i van een fotostudio en ium aan de Koningshoe- (B-86-1747) Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Voorbereidingsbesluiten Merode- plein e.o. en Cobbenhagenlaan/ Conservatoriumlaan 5. een afwijking van het goedgekeur de plan voor het bouwen van 230 ap partementen aan het Koningsplein (B-87-0216) Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Onherroepelijk bestemmingsplan Als een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, is de hele bestemminc planprocedure voltooid. Het bestemmingsplan is vastgt meenteraad en al dan niet gedeeltelijk goedgekeurd door staten van de provincie Noord-Brabant. Tegen de al dan ni goedkeuring van gedeputeerde staten kan in bepaalde ge' worden ingesteld bij de Kroon (Koningin en ministers). D( over de beroepschriften en bepaalt daarmee of h< herroepelijk kan worden, voor zover dat nog niet i ten is bepaald. Kapitein Nemostraat 58-60 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een containertransport- bedrijf door Gebr. van Casteren Container-transport B.V. Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer Burgemeester en Wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure.'Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. jacte stad w.o. tweede <antoor in Tilbum Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur De balies in het gemeentehuis zijn geopend: maandag tot en met woensdag: donderdag: (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag: 3. het veranderen en vergroten van de woning aan de Van Hogendorpstraat 27 (B-86-1710) De ontwerpvergunning ligt van 6 maart 1987 tot en met 19 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal vergunnin gen nodig. Met vragen hierover kan men terecht bij de Milieudienst (tele foon: 328911). Bouwplannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestemmingsplan of die in geringe mate afwijken van het gel dende bestemmingsplan, worden ter inzage gelegd. Iedereen kan dan be zwaar indienen. Bezwaarmakers krij gen altijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. jrgemeester en jrd.naardedirec- burg). „raag en ontwerp- /ergunningsverlening e redenen hiertoe niet donderdag 12 maart in Bet Kolen, Broekhovenseweg 111, over de locaties in Oude Stad Zuid oost: Bloemisterijstraat en Stappe- goorweg. In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld: woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Op de achterzijde van de kandida tenlijst die u in de bus heeft gekre gen, wordt nog eens uitgelegd hoe u de stemmachine moet gebruiken. Wanneer u de machine wilt uitpro beren, kunt u terecht bij de afdeling burgerzaken in de hal van het stad huis en in het Gemeentelijk Ir matiecentrum. Hier staan twe chines waar u mee kunt oefenen. Op 18 maart zullen de leden van de stembureaus u natuurlijk ook kun nen uitleggen hoe u de stemmachi ne moet gebruiken. uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schrifte lijke bezwaren kunnen tot 20 maart 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om ge gronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gem! aanvraag kan ook later beroep ir vergunningverlening. Realisering openbare basisschool Tilburg Zuid-West De aanvraag ligt van 6 maart 1987 tot en met 5 april 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitlef krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 april 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 25 maart 1987 om 10.00 uur bij dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendie dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op maandag 9 maart a.s. om 14.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris: G.A.M. Hensing, telefoon 363000 toestel 29. Heuvelsche Akker Op 29/8/1984 hebben gedeputeerde staten van Noord-Brabant het be stemmingsplan «Heuvelsche Akker» gedeeltelijk.goedgekeurd. Het plan is op 11 april 1983 (gewijzigd) vastgesteld door de gemeenteraad. Het be stemmingsplan heeft betrekking op het gebied dat wordt omsloten door de Stationsstraat, Poststraat, Willem ll-straat en Tuinstraat. Tegen de gedeeltelijke goedkeuring zijn beroepschriften ingediend Kroon. De Kroon heeft beslist dat de ingestelde beroepen deels en deels ongegrond zijn. Het bestemmingsplan is hiermee met ing_. 24/12/1986 onherroepelijk geworden. Vanaf vandaag ligt het bestemmingsplan voor iedereen ter inzage bij Pu blieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noord hoekring 188 (ingang Vincentiusstraat): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) kan men een folder over de Hinderwet afhalen voor meer informatie. Bouwen in Tilburg Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Stelselherziening Diverse verkeersfolders Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar ’86 Studiefinanciering 18+ Goed en prettig wonen Gemeentegarantie in Tilburg Uw eigen oude woning weer nieuw (subsidie) Alle postbus 51-folders Studiemogelijkheden Het kopen van een huis De gemeente heeft stemmachines aangeschaft. Deze worden voor de eerste maal gebruikt bij de verkie zingen van de provinciale stat- 18 maart. Al ziet zo’n stemm< er misschien wat ingev het gebruik is toch vrij Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwvergunnin gen te verlenen. De bouwplannen lig gen van 6 maart 1987 tot 20 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stad huis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk be zwaar indienen tegen de vergun- ningsverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de direc teur van de Milieudienst, Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg. De vergunningen liggen van 6 maart 1987 tot en met 5 ap' ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 6 april 1987 beroep worden ingesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aan vraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 6 april 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 250.1 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de ver gunning geldig vanaf 6 april 1987. woensdag 11 maart in Hofstede de Blaak, Dussenpad 1-3, over de locaties in de Reit-Zorg- vlied-de Blaak: Reuselpad en Sport weg; Heeft u nog vrije tijd over? Maak er gebruik van en ga even sporten! Dat kan in het kader van de actie «Tilburg Sport». Onder deze naam worden op werkdagen door de hele stad allerlei sportieve activiteiten gehouden. Vrouwengymnastiek, kennismakingscursus racketspor- ten, atletiek overdag, zwanger- schapszwemmen, kleuterspeelles- sen en ouder-peuterzwemmen zijn slechts enkele voorbeelden van «Tilburg Sport»-activiteiten aan u zonder enige verplicht kunt meedoen. Wilt u meer weten over «Tilburg Sport»? Bel dan met de directie sport en recreatie van de gemeente Tilburg, telefoon 013-329391Of haal de folder bij het gemeentelijk informatiecentrum. Dia- en videovertoningen (gratis) Verkeers- en vervoersplan Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil en nog vele andere Loonse Molenstraat 8. het vergroten van een varkensstal aan de Loonse Molenstraat 101 (B-87-0196) Door de invoering van de stemma chines zijn er in Tilburg minder stembureaus nodig. Kijkt u goed na op uw oproepingskaart in welk stembureau u moet stemmen! Dit is voor verschillende kiezers op eer andere plaats dan bij voorgaande verkiezingen. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder an dere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen door- ■flMMBMI gaans één keer per maand. Deze ver- gaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, in dien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Onder de lijstnummers staat een rij met kandidaten. U drukt de knop in vóór de kandidaat van uw keuze. I Lijst- en kandidaatnummer verschij nen op een schermpje bovenaan de machine. U kunt hier dus zien of u de juiste knop heeft ingedrukt. Is dat met juist, dan moet u de knop I «herstel» indrukken, waarna u op nieuw een keuze kunt maken. Is de keuze juist, druk dan de toets «stem» in. U heeft nu gestemd. Er kan niets meer aan veranderd wor den. U kunt met de stemmachine ook blanco stemmen. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 6 maart 198; met 5 april 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadl plein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvre.^. en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 april 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 30 maart ting (telefoon De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Bur Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuur teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilbur Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvrf vergunning kan ook later beroep instellen tegen de ve"”,r bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde .«vc. in staat waren. De wethouders bezoeken nog 4 sectoren om het spreidingsbeleid voor woonwagens toe te lichten. Daarbij komen naast enkele al eer der aangewezen locaties ook 4 nieuwe aan de orde: aan het Reu selpad, de Sportweg, Vlashoflaan- Sweelincklaan en Stappegoorweg. Over deze locaties zal het college pas na de wijkbijeenkomsten een definitieve beslissing nemen. De wijkbijeenkomsten beginnen steeds om 20.00 uur. Data en plaatsen zijn: Ringbaan Noord 189 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een machinefabriek door Machinefabriek Aug. Bierens Zn. B.V. -t 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit- >n: 328294). )bezwarer in Tilburg. snst i die een bezwao ig kan ook later berc geldt ook voc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7