Zèè zó ge zil dè ge zèèt mee carnaval II Tekenwedstrijd in Kinderland Carnaval in Haaren Kindercarnaval in ’t Kievitslaer Carnaval in Döllekesgat Nieuwe V 7 «VAN Hé, Zumtnumis? Dé wel dé! gevelversiering bij de Lijntrekkers Carribbean Carnival aiming :ls iven 'tGÖTSKE Masker af, schmink op... Carnaval in Hilvarenbeek Presentatie Vattebieren dit jaar anders Carnavalsvereniging De Vattebieren presenteert zich dit jaar in een ietwat andere opstelling dan in de vooraf gaande 8 jaren. Van zaterdag tot en met dinsdag zal Opper Niek den Irste iedereen welkom heten, zoals gebrui kelijk. Alleenstaanden te SKtrekking van de Spek-ak- pj D *4- “e- Door de Jeugdraad worden de lari 1987-pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 februari 1987 - pagina 15 HANDENARBEID de hoofdprijs nementenhal, ma- mevr. stuur, door dur FE BEURT J STRUIVENWENERS rs ien. nkachels jpgas) OMEN OP r garantie itatlon CARNAVALSVERENIGING Organisator Openbaar Carnaval ^fruivenwèners WINKELS ■N RUIME IGAUTO- SSOIRES van- vereni- zonder :stel «potI ilen 1-433273 Botsstraat_ j Ipel ,gen en Inleveren vóór Evenementenha Enschotsestraat Aclreï, gedoofd carnaval E.G.T. ikama- in Elc- >.a. zor- zond?" kom. ii van Elf e van Elf brengen de bejaar Deze i doorl muzic de buurts PUNT ÏBAAN 2 1-670089 Hieronder zien jullie een te- allerlei leuke dingen doen, kening inleveren bij de Kin- nen, zijn elk 50,-. Dan zijn kening die ingekleurd moet Een van die leuke dingen is derland in de Evenementen- er nog vier prijzen te win- worden. Deze tekening is deze kleurplaat die jullie hal vóór 6 maart. Op 6 nen van 25,-. van Kinderland. Kinderland thuis moeten kleuren. Jul- maart om 16.00 uur worden is van 28 februari tot en met lie: dat zijn alle kinderen tot de mooiste kleurplaten eruit Nou, pak maar gauw je 6 maart te vinden in de Eve- en met 12 jaar. Als je deze gekozen. De allermooiste kleurendoos en ga maar Enschotse- plaat hebt gekleurd, moet je wint de hoofdprijs van aan de slag. Je kunt er vast straat 238 in Tilburg. Alle je naam, adres en leeftijd in- 250,-. De tweede en de wel iets moois van kinderen kunnen daar dan vullen en dan moet je de te- derde prijs die je kunt win- ken!!!!! Succes. camaval 1987. de Dol wor- dat carnaval iting luis zal i teken is en wordt het motto idgemaakt. Vanaf 20.00 uur: rondgang van stadsprins Rob I met zijn raad van elf en hofkapel «de Triptrappers» door Döllekesgat. 24.00 uur: sluiti Bij het gemeentehu den gestreken ten i 1987 ten einde is e voor 1988 bekent schlampen driehoeken startkabels ook auto- smiddelen n artikelen ie vrije tijd rond 22.30 op bezoek. worden. Dinsdag is bij de Vattebieren ouds audiëntiedag: zo’n 25 gingen komen er dan, met of hun kapel op bezoek. Kortom, een druk en oergezellig carnavalsprogramma bij de Vattebie ren! door het ge- van de 9e» met sleutel dagen iet bordes r het ge- insluitend burge- ide zaterdag 28 februari ’t Kievitslaer, Reinevaer- Tilburg een kindercama- is Rob I met zijn «de Triptraj komende carnaval zal er in het ritrum Elckerlyc aan de Hilvarenbeek weer volop /ierd worden. Er is een pro- georganiseerd voor jong en tel. 4.26.26.4I1 "llllllllllllllll"1 Waterhoefstraat 10 - Tilburg swoensdags nao de middag aaltij toe Zondag, na het bezoek aan de Op tocht begint ook bij de Vattebieren het openbaar camaval, waarbij iedereen welkom is. ’s Avonds is er groot bal met diverse orkesten en een bezoek van het stichtingsbestuur. Maandag is het een drukke dag voor de Vattebieren want dan begint ’s och- im 11.00 uur het koffieconcert dit jaar met medewerking van «De itjes», van c.v. De Fijnproevers. Om 13.00 u. begint de Dweiltocht. Zo lang er plaats is, kan iedereen daaraan meedoen (niet-leden tegen betaling). Maandagavond is er groot bal en u het Kruikenpaar Ook die avond kan het laat 14.45-17.30 uur: disco voor de jeugd door het «E.G.T.-disco-team». 19.30- 1.00 uur: disco met het E.G.T.-disco-team Tot 22.00 uur is er in Elckerlyc geen alcohol verkrijgbaar. Zondag 1 maart: 15.30- 17.30 uur: disco voor de jeugd.- 19.30- 1.00 uur: disco voor iedereen. Wilde zelf oe èège gezicht of... dè van de kènder vèrruve, ’•omt dan zaoterdag tusse tien en vèèf Dan doen we ut vur oe vur ’t Gutske is van de twidde toe de vierde toe toe I Veul Leut Dinsdag 3 maart 14.00 uur: bejaardenmiddag in de Weyenbergh. Voor busvervoer van en naar de Weyenbergh wordt gezorgd. nach ’t de aan met maar daarvan j nog niet bekend. Ien zijn ook paren 1 i en de die al- De cultureel cent Koestraat te I feest gevie gramma g oud. Alle aktiviteiten zijn gratis toegan kelijk. Programma: «Mag het een keertje echt feest zijn?» Vrijdag 27 februari: aan vang 19.30 uur: camavalfeest voor de ouderen van Hilvarenbeek en omgeving. Zaterdag 28 februari: 13.00-14.45 uur: aktiviteit voor de mini-pezerikken (Biksnutjes) met een optreden van het clowsduo «Peppie en Bobo». Zaterdag beginnen de Vattebieren met het kindercarnaval, dat duurt van 14.00 - 17.00 uur en waar behalve de kinderen van de leden ook de kinderen uit de buurt feest kunnen vieren. Zaterdagavond begint het camaval tends or voor «de groten». Wegens de grote be- al, dit ja langstelling is die avond alleen toegan- Klutjes» kelijk voor leden. Om 21.30 u. vindt Om 13.0 dan de presentatie van de Raad van Elf plaats. Ook in Oisterwijk gaan ze er de ko mende dagen tegenaan. Het program ma ziet er als volgt uit: Zaterdag 28 februari 13.02 uur: aankomst stadsprins Rob I, jeugdprins Bart I met hun raden van elf, stadshofkapel «de Triptrappers» en jeugdhofkapel «de Piepertjes» op het station. Tijdens hun tocht naar het gemeentehuis worden de prinsen van Döllekesgat begeleid door de Dölle- kesgatse carnavalverenigingen en dweilorkesten. 13.30 uur: ontvangst op he van het gemeentehuis door meentebestuur, waarna aar ontvangst door het college van meester en wethouders. 14.30 uur: opening van de residentie door de stadsprins in de dorpsherberg. 15.15-17.00 uur receptie voor alle Dollen en Dollinnen in de residentie in de dorpsherberg. Vanaf 20.00 uur gaat stadsprins Rob I met zijn raad van elf en de hofkapel «de Triptrappers» be zoeken afleggen aan diverse carnavals verenigingen en horecagelegenheden in Döllekesgat. Zondag 1 maart 14.00 uur: camavaloptocht door Döllekesgat. De optocht start bij de Willem de Zwijgerlaan en trekt via de Tilburgseweg. Mgr. Verhoevenlaan, Poirtersstraat, Kerkstraat, Poststeeg, Hoogstraat, Dorpsstraat en de Lind Noord tot de Joanneskerk. „Na afloop prijsuitreiking in de Weyenbergh. Vanaf 20.00 uur rondgang van stadsprins Rob I met zijn raad van elf en hofkapel «de Triptrappers» door Döllekesgat. Maandag 2 maart Vanaf 13.00 uur: boerenbruiloft. Na het traditionele afhalen van bruid en bruidegom zal vóór het gemeentehuis op de Lind het bruidspaar van Dölle kesgat in de onecht worden verbon den, waarna de feestelijkheden worden voortgezet in de feestzaal in de Weyen bergh. Alle Dollen en Dollinnen zijn van harte welkom bij alle feestelijkhe den ter gelegenheid van de boerenbrui loft. Toegangskaarten voor de feest zaal -zijn verkrijgbaar bij de WV in Oisterwijk en de Weyenbergh. Vanaf 20 uur gaat stadsprins Rob I met zijn raad van elf en de hofkapel «de Triptrappers» bezoeken aflegger aan diverse carnavalverenigingen er horecagelegenheden in Döllekesgat. Maandag 2 maart: 15.00-18.00 uur: aktiviteiten mini- pezerikken (Biksnutjes): uitreiking prijzen jeugdoptocht, met aansluitend o.a.: smicken, schilderen, hossen, ach ter in de kast, disco, etc. 19.30- 1.00uur: disco voor iedereen. Tot 22.00 uur wordt er geen alcohol geschonken. Dinsdag 3 maart: 14.00-17.30 uur: disco voor de jeugd. 19.30- 24.00 uur: disco door het «E.G.T. disco-team». De felblauwe discotheek van 1 uit Hilvarenbeek zal tijdens alle 1 valsdagen de muziek verzorgen i kerlyc. Discjockey «Adje» zal o.t gen voor een prima sfeer met goede muziek. De entree is geheel gratis. Alleenstaandenvereniging «Pas Bui ten» houdt in de gelijknamige zaal op vrijdag 27 februari een carnavalsavond waar ook de «gewone» dansmuziek niet zal worden vergeten. Het zou leuk zijn wanneer u gecostumeerd op het bal verschijnt, maar verplicht is dat niet. Na carnaval is er weer gewoon el ke zaterdagavond dansavond om 20.30 uur. De zaal is steeds open om 20.00 uur en het feest duurt gewoonlijk tot ongeveer 2.00 uur ’s nachts. Binnenkort vangt de alleens denvereniging ook aan met dansi Aanstaande zaterdag 28 februari woensdagmiddag, wordt er in ’t Kievitslaer, Reinevaer- de precieze data straat 55 in Tilburg een kindercama- Naast alleenstaande valsmiddag georganiseerd die om vanaf 30 jaar op deze avonden 14.00 u. begint. Alle kleintjes zijn dan toekomstige middagen welkom, van harte welkom. Verder is er in het lemaal worden begeleid door disc-joc- Kievitslaer die dag om 17.00 u. een key Carin. open carnavalsfeest en op zondag 1 Voor verdere inlichtingen: maart ook, aanvang 16.00 u. Jaarsveld, tel. 013/672162. Na ruim ’n jaar hard werken door de bouwgroep van de Lijntrekkers, is de nieuwe gevelversiering van de Rid- dershof aan de Leharstraat een feit! Met deze versic~~ v- J trekkers mee te dingen naar de prijs, die de carnavalsstichting Tilburg uit zal reiken aan de meest carnavaleske gevelversiering van Tilburg. Deze versiering wordt op zaterdag middag officieel aangeboden aan Wal ter van Laarhoven (Riddershof) na het kindercarnaval. Met dit kindercarna val starten de Lijntrekkers, zoals elk jaar, het carnavalsfeest. Dit kindercarnaval is van 14.00 uur tot 16.30 uur voor kinderen tot en met 12 jaar. Opper Gust den Irste zal voor het 2de jaar tijdens dit carnaval de scepter zwaaien. Samen met zijn adjudant en Raad van Elf is hij natuurlijk alle da gen aanwezig in zijn residentie ’t Rid dershof. Ook het camavalsorkest Trammelanto van de Lijntrekkers zal er zijn om de sfeer te verhogen. Alle avonden zijn de zalen van Rid dershof open vanaf 20.30 uur. Toe gangskaarten voor alle carnavalsavon den zijn te bestellen bij de leden van de Lijntrekkers. Aan de zaal worden géén kaarten meer verkocht, bestel dus tijdig! Op dinsdagmiddag is de Rid dershof gesloten. De Riddershof is dan alleen toegankelijk voor de wat oude ren. Zaterdag 28 februari 1987: 13.00 uur: ontvangst meentebestuur van Haaren Dorpsprins «Prins Wener d’n zijn Raad van Elf teneinde de i van het Struivendurp voor vier in ontvangst te nemen. 13.35 uur: ontvangst door het ge meentebestuur van Haaren en de jeugdprins «Prins Ferry d’n le» met zijn Raad van Elf teneinde de sleutel van het jeugdcarnaval van het Strui vendurp in ontvangst te nemen. 14.00 uur: vertrek aan de carnavals optocht door het centrum van het Struivendurp. 15.30 uur: ontbinding van de op tocht. Daarna ontvangst van alle deel nemers van de optocht in «De Schao- pestal» (Den Domp), waar volop mu ziek aanwezig zal zijn om te hossen en 1 as 15lil ten prijswinnaars van deze aktie getrok ken. Deze prijzen zullen op camaval- maandag door een delegatie van de Raad van Elf worden thuisbezorgd bij de winnaars. 17.00 uur: bekendmaking en uitrei king van de prijzen van de optocht door prins Wener d’n 9e en jeugdprins prins Ferry d’n le. Na de prijsuitreiking is het met non- stopmuziek tot in de late uurtjes. Zondag 1 maart 1987: 11.00 uur: carnavals koffie en bor- rel-uurtje voor alle inwoners van het nsta'an- Struivendurp boven de 60 jaar. De isen op gastheren zullen zijn Prins Wener d’n zijn 9e en zijn Raad van Elf. Verder een optreden van Dansgarde «De Kwar teltjes» en de Jeugdraad van Elf en hun prins. 14.00 uur: camavalmiddag voor de jeugd in de Schaopestal. Natuurlijk zijn ook de ouderen van harte welkom. Deze middag zal auto matisch doorlopen tot in de late uurtjes. Maandag 2 maart 1987: 14.00 uur: camavalmiddag als op dag, iedereen is weer van harte wel- 1. Prins Wener d’n 9e en zijn Raad en de jeugdprins en zijn Raad zullen tussendoor een bezoek i aan Huize Haarensteijn waar irden hun carnaval vieren. middag zal weer automatisch rlopen in een hal met non-stop iek. Wij verwachten als vanouds tschappen op deze avond. Dinsdag 3 maart 1987: 12.00 uur: de prins en zijn Raad van Elf brengen een bezoek aan Sportpark «De Walzaad» alwaar men deel zal ne men aan een penalty-bokaal-wedstrijd. 14.00 uur: we starten met de laatste jeugdmiddag van camaval 1987. Iedereen is natuurlijk weer van harte welkom. 17.30 uur: 'de burgemeester komt naar de Schaopestal om de sleutel weer in ontvangst te nemen van de jeugd prins. Daarna wordt op het Mgr. Bek kersplein het «Klein Joanuske» ver brand, dat dan tevens het einde van carnaval voor de jeugd betekent. 18.00 uur: einde van vier dagen jeugd-camaval. 19.00 uur: aanvang van de laatste carnavals-avond 1987. 23.30 uur: we gaan ons voorberei den om afscheid te nemen van Carna val 1987. De mascotte «Joanus» komt in de Schaopestal om afscheid te ne men van zijn mede-Struivendurpse in ters. )e but Op zondag 1 maart vindt er in Café Variété, Langestraat 23, een typisch Caraïbische carnavalsviering plaats. Gelardeerd met muziek, dans en lek kernijen uit de Nederlandse Antillen kunt u vanaf 21.00 uur genieten van een exotisch feestsfeertje. woners. De burgemeester komt om de sleutel weer in ontvangst te nemen, teneinde het dagelijks bestuur van ons Struiven durp weer over te nemen. 23.45 uur: samen met de mascotte «Jaonus» gaan we naar het Mgr. Bek- kersplein teneinde afscheid te nemen iiering hopen de Lijn- van carnaval 1987. Prins Wener d’n 9e dingen naar de prijs, zal daar het vuur aanmaken waarmede «Joanus» wordt verbrandt. 24.00 uur: het vuur wordt en dat betekent einde van 1987. >6 238 HAAREN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 15