Él Gemeentepagina I kif Wethouders wijken in voor woonwagencentra Bijdrage afvalwater zuivering voor alleenwonenden Wijkbijeenkomsten woonwagencentra Gemeente lilburg Bouw Hinderwet vergunningen Comm issievergaderi ngen In de gemeenteraad ilwijk Gemeentelijk informatiecentrum nen 4GS singsmaterialen summer zijn wij dag ht bereikbaar DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 19 februari 1987 - pagina 7 jruari 1987-pagina 6 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Actuele folders Actuele tentoonstellingen )urg org in Tilburg /agenspreiding Ter inzage Aanvragen en ontwerpvergunningen lijkstr (plaa' (B-87-0134) Algemene Beleidszaken Openingstijden waar ook Borselestraat gen op de kerk Op de agenda o.a.: Subsidieverzoek eenmalige activi teiten jeugdwerk Vergunningen Commissie Taxibedrijf koopavond Bij Koninklijk Besluit zijn goedge keurd: de verordening markt- en staangel den 1987 jrg e.o. liken el ’87» nog eens Sociale en Culturele Zaken lery vindt <en, Verordeningen ter inzage Lees- en documentatiehoek Dia- en videovertoningen (gratis) Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1 ste en 2de Kamerstukken de verordening belastingen 1S 5. het bouwen van 5 woningen aan de Borselsestraat (B.86.1773) Postbus 2001 iend en er wc Reglement hoorcommissie be zwaarmakers bestemmingsplan nen gsbesluit voor de woningen aan de sbesluit voor de woningen aan de Bover bene Stationtaxi B.V. inzake ing veiligheidseisen taxiver- Nota spreekrecht in raadscommis sie Ookg1 telefor i een bouwver- >men voor: But ner ipport van de commissie ing sstraat) >0-40680 gen gesloten ■inning aangevraagd voor het oprichten van een toeven. HENKEN 3. 39, 3. 39,- 1. 29,50 1. 15,75 i. 14,50 i. 22,- 1. 21,- i. 13,50 i. 57,- lag dag ’.00 Ontwerpvergunningen Korte Nieuwstraat 15 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een café van mevr. Besselsen. Hiertoe is opnieuw een ontwerpvergunning opgesteld. i de plaat- n’TERIEUR AARBORG Pater van de Elsenplein 64 Er is een hinderwetvergur slagerij door Frans Verho Berkenrodelaan 3. het maken van een carport bij de woning aan de Berkenrodelaan 56 (B-86-1112) 1924-1954 bij stil 5re Qat zijn ge1 >arte brief een. worden cQi -1 wor, J30, 5C gemaakt jp instelli Dinsdag 24 februari in clubgebouw R-*“ wethouder Van Eijk= Voorbereiding uitbreiding I- Ringbaan Zi Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilbi,rr’ Monumentenzorg Stortgas Woonwagenspreiding Verbouwing Spoorlaan 434 t.b.v. huisvesting Museum Scryption Subsidieverzamellijsten 1986, 2de herziening, en 1987,1ste herzie ning Jaarrekening 1985 recreatie-oord Beekse Bergen Het Tilburgs keuze al ein< voegde het e rpvergunning en egen de definitie- Div. bestemminc bouwplanproce. Verkeersmaatrc Mededeling inzake voortgang ver zoek tot regionalisering taxivervoer igs tot 18.00 uur rglas heidsglas rex iels i boren tot 35 mm Tweede raj deregulerir ng onroerend goed- 1987-1989 groepsbezoek mogelijk na Ionische afspraak Op maandag 23 februari a.s. om 13.30 uur in het Stadhuis (oude raadzaal). Secretaris G. Hensing, telefoon 363000 toestel 29 Op de agenda o.a.: n verzoeken om ing binnengekor .ngs- en cedures tregelen Er zijn gunnin aft gemai aroep ins jor hen Nota’s, maken I gemeente de voet te De verordeningen liggen ter inzage bij de afdeling belastingen, Stad huis kamer 601. indienen lening. F worden van de h 130, 5038 Verzoek ontheffin voer Voorbereiding: bouw van vijf w Hoogtestraat Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Op maapdag 23 februari a.s. verga dert de gemeenteraad. Konsumptieve sociale kredietver strekking vanuit Gemeentelijke Kredietbank Breda Voorbereidingst bouw van twee v Reest Pater Geurtjensweg, i Eij kéren Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 Reconstructie Schouwburgring en bouw parkeergarage Louis Bouw- meesterplein De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang: 17.00 uur. itwerpver- jnningsverlening bij iertoe niet in Woensdag 25 februari in het Kievitslaar, Reinevaartstraat 55, wethouder Dijkstra ’t Zand-Wandelbos (plaatsen 3 en 4 op de kaart) Landelijke Voning- 60 huurwo- Verkeers- Tilburg te Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws IP" Bejaarden, sta er bij en nog vele ander Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Rugdijk 6 hoek Bundersestraat Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een varkensmesterij aan Dhr. de Kroon. Maandag 9 maart in Hoogardie, Gasthuisring 61, wet houder Van Hassel Oude Stad Noord-West (plaats 5 op de kaart) Dintel 1. het bouwen van een woning aan de Dintel 43 (0-86-1677) «Dromof-terrein» 6. het bouwen van 90 portiekwonin- "P het «Dromof-terrein» (nabij mc Kerk aan de Goirkestraat (0-87-0203) allerfijnste laakt is. tingen (telefoon 328570). Formulie ren kan men ophalen bij het Gemeentelijk Informatiecentrum (voor openingstijden, zie elders op deze pagina). en vervoersplan kijk jse college maakte de ad januari. Daarmee t elf plaatsen toe aan de Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. informatie kan men te- Jureau Kwijtschelding 3344) of afdeling Belas- gericht aan burgemeester en wet- vorden gestuurd naar de directeur 5038 TC Tilburg). ;t tegen de ontwerp Hen bij de kroon tec Op dinsdag 24 februari houdt de gemeente Tilburg de eerste twee van acht bijeenkomsten, waar wet houders de plaatskeuze voor klei ne woonwagencentra zullen toe lichten. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdai tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.( uur. Eén van de bijeenkomsten wordt gehouden in het clubgebouw aan de Pater Geurtjensweg. Daar ko men alle plaatsen aan de orde, r de overige bijeenkomsten gaat I alleen over de plaatsen die in d( eigen sector liggen. Over die p.. sen is bij elke bijeenkomst alle in formatie voorhanden. Elders op deze pagina vindt u het schema van de bijeenkomsten. Daarbij staat aangegeven welke wethouder op de betreffende avond aanwezig is en om welke sector het gaat. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Voor meer i recht bij: Bi (telefoon 328 Schouwburgring: 2. het bouwen van dagwinkels en een promenade aan de Schouw burgring Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van vrijdag 20 fe bruari 1987 tot vrijdag 6 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar i tegen de vergunningsver- Bezwaarschriften moeten n gericht aan de directeur Milieudienst, Stadhuisplein TC Tilburg. Alleenwonenden kunnen een groot deel van hun bijdrage afvalwater zuivering terugkrijgen. Zij «vervui len» immers minder. Wilt u voor die teruggave in aanmerkingj<omen, dan moet u een schriftelijk verzoek indienen bij: Burgemeester en Wet houders, Postbus 90155, 5000 LH. Tilburg. Geef in dat verzoek duide lijk aan dat u als alleenwonende om gedeeltelijke teruggave van de bij drage afvalwaterzuivering vraagt. Ook uw naam, adres, geboorteda tum en uw bank- of gironummer dient u duidelijk te vermelden. commissiestukken, enz., het mogelijk de telijke besluitvorming op te volgen De teruggave wordt aan hen die in aanmerking komen, overgemaakt na afloop van ieder belastingjaar (over 1987 dus in 1988). Komt u eenmaal voor deze teruggave in aanmerking, of heeft u reeds over voorgaand jaar een teruggave ont vangen, dan behoeft u niet opnieuw een verzoek in te dienen. Zolang u daar recht op heeft, zal de terugga ve ieder jaar automatisch aan u worden overgemaakt. De vergadering van vrijdag 20 fe bruari is verplaatst naar vrijdag 27 februari. Op vrijdag 27 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Secretaris van der Lin den, telefoon 328554. Op de agenda o.a.: Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Garantie voor lening I Stichting Belegging in Woni bouw voor de bouw van ningen in Reeshof (Huibeven) Woensdag 25 februari in Den Rijacker, Reeshofdijk 31 D, wethouder Van Hassel Reeshof (plaats 12 op de kaart) Dinsdag 24 februari in het Bronzen Paardje, Berkdijkse- straat 40, wethouder Dijkstra Oude Stad Zuid-West (plaats 9 op de kaart) Goedkeuring van ontwerp van ge wijzigde statuten Stichting Noord- brabants Natuurmuseum Heuvelring 33 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een restaurant door S. Giaxidis. Siriusstraat 9 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een sorteerderij voor kleding door C.W. de Haan. Woensdag 11 maart in de Riddershof, Leharstraat 110, wethouder Van Hassel Tilburg Noord (plaatsen 1 en 2 op de kaart) Woensdag 11 maart in Hofstede De Blaak, Dussenpad 1-3, wethouder Van Eijkeren Zorgvlied-De Reit-De Blaak (plaat sen 7 en 8 op de kaart) Op donderdag 26 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 113). Secretaris R.J. van den Bo gaard, telefoon 434050 toestel 451 Op de agenda o.a.: Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwa ren worden gemaakt. De bezwaarmakers krijgen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. In het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132) kan men een folder over de Hinderwet afhalen voor meer informatie. Donderdag 12 maart in Bet Kolen, Broekhovenseweg, wethouder Van Eijkeren Oude Stad Zuid-Oost (plaatsen 10 en 11 op de kaart) (Plaats 6 is het kleine centrum in Loven-Oost, dat al eerder is aange wezen. Plaats 13 is het bestaande centrum aan de Pater Geurtjensweg). De ontwerpvergunning ligt van 20 februari 1987 tot en met 5 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.0Q uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 maart 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te make' Schriftelijke bezwaren moeten w. houders van Tilburg. Deze brief moet van de Milieudienst (Stadhuisplein 13( Iedereen die een bezwaar heeft g« de aanvraag, kan ook later beroep ve vergunningverlening. lingsbesluit voor kleine Huize Poels aan de !uid Verzoek Duizendtax B.V. inzake uitbreiding taxivergunning Klaverstraat 4. het veranderen van de berging tot garage/berging bij de woning aan de Klaverstraat 63 (B-86-1772) Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing isolatiesubsidie Pas 65-Krant Stelselherziening Diverse verkeersfolders Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar ’86 Studiefinanciering 18+ Goed en prettig wonen Gemeentegarantie in Tilburg Uw eigen oude woning weer als nieuw (subsidie) Alle postbus 51-folders Studiemogelijkheden twee reeds bekende: die voor be- drijfsstandplaatsen aan de Pater Geurtjensweg en die voor een klein centrum bij de Kapitein Nemostraat in Loven-Oost. Voor wat betreft de aanwijzing van het merendeel van de plaatsen beperken de wethou ders zich tot een uitleg omdat de bewoners al eerder gelegenheid hadden zich over die plaatsen uit te spreken of om andere suggesties voor plaatsen te doen. Vier plaat sen zijn helemaal nieuw: die aan de Vlashoflaan-Sweelincklaan, de Stappegoorweg, het Reuselpad en de Brummenweg. Het kleine cen trum aan de Sportweg is in de plan nen in westelijke richting opge schoven en is daarom, evenals de De vergunningen liggen van 20 februari 1987 tot en met 20 maart ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 21 maart 1987 beroep worden inge steld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 21 maart 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de ver gunning geldig vanaf 21 maart 1987. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 20 februari 1987 tot en met 19 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dins dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aan vragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 20 maart 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 13 maart 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en ont gunning, kan ook later beroep instellen tegen de vergunningsi de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hit staat waren. jrgemeester en wethouders kun- »n zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, on der andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. /endien kan door belangheb- iden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. vier nieuwe, ter discussie. Dat wil zeggen dat w/bthouders opmerkin gen en suggesties voor andere plekken die tijdens de bijeenkomst worden gemaakt, ter harte zullen nemen en er een apart besluit over zullen nemen. Daarna legt het col lege de zogenaamde «locatiekeu- ze» voor aan de gemeenteraad. D zal er nog in het voorjaar een be sluit over nemen. 8

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7