Gemeentepagina lö )0P p Elke week op deze plaats 95 II tellen )95. IERS .000,. lilburg Gemeente Commissievergaderingen I Bouwvergunningen Hinderwet In de gemeenteraad Stadhuis ’s avonds open aalwijk Gemeentelijk informatiecentrum o r ebruari 1987 r- pagina 6i DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 februari 1987 - pagina 7 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 50< 400,. 2.445,- Commissie voor de rekening Onderzoek gemeenterekening 1985. De Tilburgse Koerier met daarin de eerste «gemeentepagina» rolt van de pers. Arresten Hoge Raad voor afvalwaterzuiveringsbijdrage; »rg rg in Tilburg Er zijn verzoeken om een bouwvergunning binnengekomen voor: ’’waar teziJn rui (B-87-0035) het laagst Aanvragen aanvraag, Kan ook lait vergunningverlening. en waar ook Vergunningen semblagewerkplaats van verschillende industriële produkten door Onderneming Tilburg. A l sat of lijke irief I saf- jsde noet ïin 1' ook Doe Het Zelf Markt Goirkestraat 181 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een meubelmakerij door F. Heerkens. Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken liend. In een bekend te Radiostraat 26-28 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het garagebedrijf van Coehorst en van Trier. ^meester naar de c maandt dag var Julianapark: 7. het bouwen van e- aan het Julianapark Onbewoonbaarverklaring Landen straat 102 jen en 165 voor I schoe- Ihelmina- 5. het t aan de Lange Nieuwstraat 57 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het wijzigen van een be drijf In schilder- en isolatiewerken door Pebe. 160-40680 norgen gesloten Klaverstraat: 10. het veranderen van de woning aan de Klaverstraat 56; (B-86-1620) Groeseindstraat 117 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een friture door A. v. Dijk te Helmond. 2. f aar Siriusstraat 80 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van de inrichting van Welpeja holding b.v. met een af- leverpunt voor motorbrandstoffen. Bundersestraat 40 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een drljfmestsilo voor circa 1.600 m’ drijfmest bij de veehouderij van A. Versteynen. i te bun- krant Dsparen. ginadan :ht te »n of i ingesteld te aan- rdagavond t de balies van bur :iaal-economisch i ingediend. In een is niet bekend te ;rs i A en B jrgemeester en ird naar de direc ter en wet- directeur "emeeste naar de 1). kan ook later een Idt ook voor hen die tegen de aanvraag (Stadhuis; tinsdag v leg krijgen over de aanvrager s bezwaren kunnen tot 6 maart 1987 worden ingedi f kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet t emaakt tegen de ontwerpvergunning en de jp instellen bij de Kroon tegen de definitieve Heuvelstraat: het veranderen van de winkel an de Heuvelstraat 93; nzage in het jstijden: i met vrij- 1987 om 10.00 uur bij de Mi- laakt worden. Bovendien is het l de gemeente en de aanvra- ïlburg, tel. 426245 rg, tel. 639083 Groenewoudstraat: het veranderen van een praktijk- limte aan de Groenewoudstrr. 31; (B-87-0038) Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Vincentiusstraat: 12. het veranderen van de woning aan de Vincentiusstraat 18 en het bouwen van een berging bij deze woning; (B-86-1671) Op maandag 9 februari a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (Oude Raads zaal). Secretaris L. Pols, telefoon 328406. Op de agenda o.a.: Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter Inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Afhankelijk van de beschikbare ruimte, zal de gemeentepagina ook aandacht schenken aan besluiten Watermanstraat 18 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden/wijzigen van een chemisch zwart bedrijf van M.A.C. van Laarhoven. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Monumentenzorg in Tilburg Stortgas Woonwagenspreiding Galjoenstraat 35a Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een montage-c.q. as- semblagewerkplaats van verschillende industriële produkten door Jeugd Groot onderhoud flatwoningen wo- ningdienst aan Abdij van Aver- bodestraat, Abdij van Oosterhout- straat en Abdij van Bernestraat Uitgifte in erfpacht winkelwoningen 33-34-35 Pater van den Elsenplein Hoogvensestraat: 4. het veranderen en vergroten van de woning aan de Hoogvensestr.83; (B-87-0084) Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergun ning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krijgen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) kan men een folder over de Hinderwet afhalen voor meer infor matie. Er wordt geprobeerd de pagina zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Wanneer er ruimte voor is, worden artikelen voorzien van foto’s en il lustraties. Maar de advertenties gaan voor; wat daarin staat, moet namelijk steeds vóór een bepaalde datum openbaar gemaakt worden. Het is zelfs mogelijk dat een adver- Jan van de Leestraat: 6. het veranderen van de woning aan de Jan van de Leestraat 7; (B-86-1695) Op maandag 9 februari a.s. verga dert de gemeenteraad. Op de agenda o.a.: Na maanden van voorbereiding Is het zover. U leest nu de eerste «ge meentepagina», uitgave van de af deling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg. Vanaf nu zult u elke week op deze pagina van de Tilburgse Koerier de «ge meentepagina» aantreffen: een overzichtelijke pagina met ge meentelijke advertenties en Infor matie voor de Inwoners van Til burg. Opheffen onbewoonbaarverklaring Van Bylandstraat 15 Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Op maandag 9 februari a.s. om 10.00 uur in het stadhuis (kamer 101Se cretaris J. van lersel, telefoon 328509. Op de agenda o.a.: bevinden zich op de nd. De balies van de af- istingen, die op de zesde i gehuisvest, zijn open. Nog eens de openingstijden van de stadhuisbalies maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 16.00 uur; donderdag van 8.30 tot 19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur); vrijdag va» 8.30 tot 12.30 uur jnnieuws 1924-1954 sta er bij stil vele andere Financiën, Personeel, Organisatie en Informatie Ook de aankondigingen en agen da's van raadsvergaderingen en commissievergaderingen krijgen een plaats op de pagina. Bovendien zal regelmatig een opsomming te vinden zijn van de belangrijkste raadsbesluiten. Wat er in het Gemeentelijk Informatiecentrum zoal te zien en te vernemen valt, vindt u onder het desbetreffende kopje. Diverse grondverkopen, o.a. perce len De Blaak, terreinen Goirkestraat en Korte Hoefstraat voor de bouw van woningei winkels, Offenbachstraat 11 vestiging produktiebedrijf i (nu gevestigd aan Wilt Verlenging overeenkomst met kinderdagverblijf Wip-Wap voor opvang kinderen gemeentepersoneel. een magazijn rk34; (B-86-1774) 8. het bouwen van een stallings- ruimte voor personenauto's en aanhangwagens aan het Juliana park 34; (B-86-1626) 9. het bouwen van een kantoorge- bouw/laboratorium aan het Julia napark 34; (B-86-1625) orteerd jfwerkprofielen? bouwen van een basisschool Hoogvensestraat 124; (0-87-0109) Tongerlose Hoefstraat: 3. het vergroten van de woning aan de Tongerlose Hoefstraat 101; (B-87-0028) Potgieterstraat: 11. het veranderen van de woning aan de Potgieterstraat 12; (B-87-0021) Dia- en videovertoningen (gratis) Verkeers- en vervoersplan Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoor Bejaarden, en nog vt Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 09.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575 De aanvrac en met 5 móa. huisplein dag van 1M.W vragen en hint Schriften aparte br maken. Tot 28 februari 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burg- wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning, kan ook lèter beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. kunnen opdonderc 19.00 uur bij d zaken en soek ken terecht. Deze balies t* begane grono deling belas verdieping zijn 's avonds niet c igen en de ontwerpvergunningen liggen van 6 februari 1987 tot ■naart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad- n 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dins- 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aan- iinderwetvergunningen. s bezwaren kunnen tot 6 maart 1987 worden kan worden verzocht persoonlijke gegevens Renovatie 33 woningen woning- dienst Nazarethstraat, Nieuwstra; en Jan van Leestraat De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis. Aanvang: 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Nederlands». De genoemde onder werpen hebben een eigen rubriek je. Zo zijn ze gemakkelijk terug te vinden voor de geïnteresseerde le zer. Ontwerpvergunningen Rielseweg (ong.) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en In werking hebben van een tuinbouw/var- kenssubbedrijf aan J.J. Coremans. Hiertoe is een ontwerpvergunning op gesteld. Al sinds 1 maart 1986 zijn de stad huisbalies ook op koopavonden >pen. Bovendien is de openstelling in de namiddag uitgebreid. Geble ken is dat nog veel mensen onbe kend zijn met de nieuwe openings tijden. Vandaar dat we u er op nieuw op willen wijzen. Burgemeester en wethouders heb ben destijds dit besluit genomen om de dienstverlening door de ge meente te verbeteren. Vooral voor inwoners van Tilburg die de gehele dag werken, is de vernieuwde openstelling een verbetering. Zij Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter im Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openings lag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en i in 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 6 februari 1987 tot 20 februari 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen en regelingen die voor u van belang zijn: tariefswijzigingen, subsidie regelingen, wijzigingen van ope ningstijden of vuilophaaldiensten, gemeentelijke voorlichtingsacties enzovoorts. Maar ook achtergron den over reeds bestaande regelin gen of mededelingen over de uit voering van belangrijke maatrege len krijgen een plaats op de ge meentepagina. De ontwerpvergunningen liggen van 6 februari 1987 tot en met 20 februari 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 21 februari 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft ger aanvraag, kan ook later beroep IJskelderstraat: 13. het veranderen en vergroten van de woning aan de IJskelder straat 25b; (B-87-0080) Actuele folders Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing Isolatiesubsidie Het kopen van een huis Bouwen in Tilburg november ’86 Pas 65-Krant Stelselherziening Diverse verkeersfolder Premiekoopwoningen voor velen bereikbaar Ouder worden, kleiner wonen (doorstromingsvergoeding) Studiefinanciering en -mogelijkheden Goed en prettig wonen Gemeentegarantie in Tilburg Uw eigen oude woning weer als nieuw Alle postbus 51-folders Het zal niet vaak voorkomen dat een bezuiniging leidt tot het opzet ten van iets nieuws en iets beters. Toch is dat in dit geval gebeurd. De gemeente wilde 1 ton bezuinigen op advertentiekosten. Gemeentelij ke advertenties werden steeds af zonderlijk in verschillende kranten geplaatst. Door ze voortaan delen op één pagina in één I kan de gemeente 1 ton bes; Bovendien is er op zo’n pagii nog ruimte over om aandach‘ schenken aan actuele zaken achtergronden. Zoals u ziet, heeft de «gemeentepa gina» een eigen gezicht. Dat is niet voor niets. Er moet duidelijk onder scheid zijn ten opzichte van de an dere redactionele pagina’s van de ze krant. Voor wat op deze pagina staat, kunt u niet de krant doch al leen de gemeente aanspreken. De gemeente hoopt dat zij met de invoering van de gemeentepagina de Tilburgse bevolking nog beter en duidelijker kan informeren. De vergunningen liggen van 6 februari 1987 tot en met 6 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 7 maart 1987 beroep worden i bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen d( vraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 7 maart 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt’ ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de ver gunning geldig vanaf 7 maart 1987. tentie, die eigenlijk op de gemeen tepagina thuishoort, toch in een an dere krant verschijnt. Bijvoorbeeld wanneer adverteren op de gemeen tepagina niet aansluit bij de datum waarop iets móet worden aange- kondigd. We proberen dit zoveel mogelijk te voorkomen. Voor de inwoners van de stad bete kent dit meer en betere service van de gemeente in de informatiever strekking. Geen gezoek en gebla der meer in verschillende kranten maar oirect naar pagina 7 van dit blad. Wat vindt u op deze pagina? Ten eerste advertenties. Over hin derwetvergunningen, bestem mingsplannen en bouwplannen; de gemeente is verplicht deze adver tenties te plaatsen. Hierdoor wor den de inwoners van Tilburg op de hoogte gebracht van nieuwe of ge wijzigde bestemmingsplannen, aangevraagde en verleende hinder wetvergunningen en aangevraagde bouwvergunningen. Men raakt zo op de hoogte en kan eventueel be zwaar indienen. Hoe dat in zijn werk gaat, staat duidelijk vermeld in de advertenties. De teksten zijn zo eenvoudig mogelijk gehouden. De vaak ingewikkelde juridische ter men zijn vervangen door «gewoon Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal vergunnin gen nodig. Met vragen hierover kan men terecht bij de Milieudienst (tele foon: 328911Bouwplannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestemmingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestemmingsplan, worden ter inzage gelegd. Iedereen kan dan bezwaar indienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun in gediende bezwaarschriften. De aanvraag ligt van 6 februari 1987 tot en met 5 maart 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan i hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot aparte brief I maken. (Tijdens een openbare zitting op 26 februari lieudienst kunnen mondeling bezwaren gerru dan mogelijk van gedachten te wisselen met i ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burger houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd ne i van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg) Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag, bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit gele" om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar 1 in te dienen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7