I DERS s 'SS. II ooi «Macbeth» Rf Wie wordt opperleuterèr van Kruikenstad Deze week in Noorderligt: KR t wl tilburg 1 1 iiiii 12.50 schouwburg ATELIER/THEATER T HEKS ATELIER/THEATER T HEKS ZOUAVENLAAN 77 óc 3waan 18?5 5?5 Pim Jacobs en Louis van Dijk in Concert in de Postelse Hoeve 4) V GLENDA PETERS geopend 18.00 uur aanvang 22.30 uur DUVELHOK MEN ipermarkt» dames ski-jacks nu halve prijs puma heren winter-jacks nu 89,- Onafhankelijk Toneel met «Romeo/Julia» /Jill 56 DEN SCHOUT Cursussen kunsttheorie Kennismakingscursussen 1. Textiele vormgeving 2. Tekenen/schilderen 3. Modevormgeving rag--— Workshops beeldhouwen met staal O'™-»1» x ~srn,n8 «Lange Dagreis naar de Nacht» Donderdag 29 januari 1987 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER Berdien Stenberg Uiten toch thuis 8,95 de indruk dat u er iets vanaf □t 4,95 2.50 55,50 per couvert i zijn wij zaal open Nèt even iets anders Dat proeft U. In èlles! aan. enz., enz. .nu .nu nerf Ss bezorgd in Tilburg) Lannerstraat 1, Tilburg Noord - 013/551171 Lannerstraat 1, Tilburg Noord-013/551171 :/heren- mutsen presenteert zondag 1 februari I l Restaurant CON5 PLF Helloise en Line Zelden is een debuut-1- - derlandse hardrockband als «Cosmogony noemde de pla<> :hotsestraat 157 tel. 425294 t.o. kerk Loven) J ting ntei iikke i opgeruwde NDI I Werkcentrum voor beeldende audiovisuele vorming St.-Josephstraat 133, Tilburg 013/422473 verder :tant tonus laat- we ler- l/oor een sfeervol en smakelijk avondje Menu’s (6gangen) 42,50en45,00 ïk, m- BISTRO LE MENTON Stationsstraat 83, RIJEN Tel. 01612-2232 grote maten mutsen - haarbanden - enz. W SPORT hoek h .ingle «Red Planet» ties en niet op de laat- one DJ voorjaar het Dansfestival vordt een van Tilburg ge- jisplein 326 - Katterug heuvelstraat - Tilburg (Tijdens de carnavalsdagen normaal geopend) Centrum voor kunst en vormgeving Zouavenlaan 77, Tilburg - 013/684333 de n Paul Martin en hij hwu u van het p-™- andere Frank, Flip E zal Jenny Ar opnie MIGNONS DEVEAU AUX CHAMPIGNONS DES BOIS kalfsbtefstukjes met boschampignons inde en mgplanten van deze horen tus- I en een tuis van TARTE DE POMMES AU COULIS DE FRAISES warm appelgebak met een aardbeiensaus Macbeth. De vrouw. De vrees. De man. Het mes. De moord. De nasleep. Macbeth. Tien jaar lang niet in Nederland te zien ge le verkoper kon mij weest. Wacht niet op de volgende. E:_. I op het punt om weg geluk zit in een klein hoekje. jw die ons korte ge- Vertaling: Dolf Verspoor. Bewerk Rob Klinkenberg en Edwin de Vries, o.a. Titus Muizelaar, Lineke Rijxman, Hamel, Hans Veerman, Paul Gieske, Steenbeeke, Arielle Brouwer, h Blom, Hans Kesting en I Edwin de Vries. 19 januari 1987 - paginaj Muziek Zoals avond worden ziek, sollers en Noot o veer 00.45 uur zal zijn door Hoogheid Prins Dimpel d’n l maken. De kaarten voor deze avond die om 20.00 uur begint, zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Schouwburg. De zaal is open om 19.15 uur. Piusstraat 20 t/o parkeergarage Koningsplein (013)422990 Restaurant OranlwtrMt 4 - Tllburg-Cantrum (tuawn PaMalng «1 Emmaatraaü Tal. 013-434512-674394 Dondadag rustdag sanatorium gestut..— Bij de geboorte vr- moeder Mary rnorf::.. kregen. Ze raakte er aan v emotionele catastrofe voor itot gevolg had. «Lar Nacht» laat vier mei eenzaamheid kontakt i In de loop van het s zicht op een gemeen vol schuldgevoelens en Jt-lp van een Ne- id zo enthousiast ontvangen als «Cosmogony» van Hel loise. Oor noemde de plaat «de beste debuut-lp ooit door een Nederlandse hardrockgroep gemaakt». Aardschok deelde zijn lezers met nauwelijks ver holen trots mee dat Helloise «met een debuut-lp voor de dag gekomen (is), die niet hoeft onder te doen voor menige langspeler van acts van internationale betekenis». In het buitenland waren de reacties niet anders. >land I product. li kleuren 4 - 4.5 - 5 lar. ;/dames ousenn “recter-* ryl. 6 kleuren I tm 42 - Dat vind je nooit, zei ze. Hij bestaat, maar de spreuk is nooit opgeschreven. INSOMMÉ DE RAMIER AUX EUROTES ET AUX PERLES DE LÉGUMES heldere bouillon van houtduif met oesterzwammen en jonge verse groente erking: :s. Met i, Jules Laus Jrouwer, Jacqueline Ischa Meijer. Regie: The Comsat Angels Maandag 2 feb. treden The Comsat Angels op in het Theater Noorderligt. De groep komt uit Sheffield en startte in de punk-periode in 1979. Hun muzikale achtergrond echter is r heel wat breder; van Marvin Gaye, Kgen Captain Beefheart, Pere Ubu jot The nieke Doors en Stones. Hun eerste sir.^; i kreeg goede reakties en niet op ste plaats van de BBC-radio i John Peel. Samen met Edwin Schimscheiner (key boards) Cees Smit (gitaar) en Ben Linde- (bas, viool) verzorgt Berdien Sten- op vrijdag 30 januari om 20.15 uur een concert in de schouwburg-zaal. SORBET AUX MANDARINES verfrissende mandanjnsorbet 1. Inleiding in de filosofie van de kunst O.l.v. Hans Wessels start vrijdag 6 februari een cursus van 8 lessen waarin kennis wordt gemaakt met de belangrijkste esthetici en kunstfilosofen. Cursustijd: vrijdag 19.30-21.30 uur. Cursusprijs: 108,00. 2. Aspecten van de architectuurgeschiedenis O.l.v. Ad van der Blom start op zaterdag 7 februari een cursus van 8 lessen waar in een gevarieerd aantal onderwerpen uit de architectuur van de afgelopen eeu wen aan de orde komt Cursustijd: zaterdag 10.00-12.00 uur. Cursusprijs: 108,00. 3. Kunstgeschiedenis voor gevorderden O.l.v. Jos Legrand start op dinsdag 3 februari een cursus van 10 lessen bedoeld voor hen die al een basiskennis hebben. Cursustijd: dinsdagavond 19.30-21.30 uur. Cursusprijs: 130,00. 4. Kunstgeschiedenis voor jongeren O.l.v. Desirée Meulenbroek start vrijdag 20 februari een cursus kunstgeschiede nis speciaal gericht op jongeren vanaf 14 jaar. Cursustijd: vrijdagavond 19.00-21.00 uur. Cursusprijs: 45,00. SOLETTE POCHÉE SAUCE A LA CRÈME DE COURGETTES gepocheerd zeetongetje met een romige saus van courgettes O.l.v. Gerrie Peeterman stoffen ontwerpen en bedrukken. Duur: 6 weken Tijd: donderdagavond 20.00-22.00 uur. Cursusprijs: 35,00 (excl. materiaal). O.l.v. Paul Bogaert de mogelijkheden van tekenen/schilderen verkennen. Duur: 6 weken. Tijd: dinsdagavond 20.00-22.00 uur. Cursusprijs: 35,00 (excl. materiaal). O.l.v. Ludo Lockefeer ontwerpen en uitvoeren van kleding. Duur: 10 weken. Tijd: woensdagmorgen 9.30-11.30 uur of woensdagavond 20.00-22.00 uur. Cursusprijs: 55,00 (excl. materiaal). Monumentstraat 6, hoek Stadhuisplein Tilburg - Telefoon 013-362987 Naast onze uitgebreide a la carte-kaan zal onze chef-kok de gehele maand FEBRUARI een speciaal menu voor U bereiden: AMUSE-GUEULE MAISON huisgemaakl borrelgarnituurtje Onlangs is de jongste Helloïse-tour weer van start gegaan. De groep zal een groot aantal optredens verzor die zullen uitmonden in een unu^v happening wanneer Ernst, Ben Arjan, op 2 mei 1987 de idvesten zullen doen happening wannee. Marchell en Stan i AHOY op z’n gronc schudden. Line, Amerikaanse powerpoprock van eigen bodem; een muziekstroming die sinds 1986 eindelijk ook in de Europese hitlijsten is doorgedrongen. Groepen die voor Line baanbrekend werk hebben verricht zijn o.a. Survi vor, Europe, Tot en Bon Jovi. De mu zikanten van Line zijn deze muziek soort al jarenlang trouw. Het behalen van een finaleplaats in de «grote prijs van Nederland» en te vens een platencontract bij Willem van Kooten alias «Joost den Draaier», met als gevolg het uitbrengen van hun eer ste single getiteld «Solitary Nite», be wijst dat Line een band met toekomst is. Vrijdag 30 jan. in Noorderligt. Aan vang 20.45 uur. Marjol Flore Een programma voor de liefhebbers. Dat is «Marjol, Anders», het soloprogramma waarmee Marjol Flore op zaterdag 7 februa ri in de studio-zaal komt. n) Op woensdag 4 februari aanstaande organiseert Muziekhuis van de Klun- dert uit Oisterwijk een show met elek tronische Vamahapiano’s in de Kunst kring in de Stationsstraat in Oister wijk. Pim Jacobs en Louis van Dijk zullen demonstraties verzorgen. De show wordt gepresenteerd door Peter Baartmans. De bedoeling show is het verschil te laten sen een echte piano of vleugel elektronische piano. Muziekhi de KI undent wil eenmaal per maand een muziekshow organiseren. De show op 4 februari begint om 20.00 uur. Op zaterdag 31 januari gaat het dan gebeuren: in de Studiozaal van de Schouwburg Tilburg wordt dan de op- de ton in gaat. Ad Bertens perleuterèr van 1987 gekozen. Onder Aaj, de vader van de bruid auspiciën van de camavalsstichting Til- ste voor de tweede pau burg en met medewerking van de Fène- Rinus van Berkel met Jc pruuvers gaan liefst 9 tonpraoters om deze titel strijden. Al eerder, bij de voorselectie, hebben de tonpraoters duidelijk gemaakt dat er in Tilburg e.o. heel wat te bepraten valt. het Dongens Mannenkoor o.l.v. W. Hoe venaars, Concordia afd. Egelander Ka pel Loon op Zand o.l.v. W. Dinge- om I mans en het Harmonieorkest Tilburg zo’n simt, me vong seizoen o.l.v. S.J. Roberts. vnf'rJ-ï"- T koffieconcerten. enz enz H Na de eerste pauze gaan we met Joep Gimbrère die als Sollicits de ton in gaat, Ad Bertens als Jaon Aaj, de vader van de bruid en als la. ste voor de tweede pauze krijgen i Rinus van Berkel met Jos van de He menie. In de tweede pauze krijgen we wederom de Biste Bend(e) nu als bege leiders van het groot Buntstekerskoor dat het winnende lied van cours «Masker CULINAIR KEUZE-MENU FESTIJN Wegens enorm succes prolongeren zij ons grandioos keuze-menu (6 gangen) Keuze uit 13 verfijnde gerechten (6 gangen) Menu-prijs 59,- Enz. anz. MOUSSE DE SAUMON FUMÉ A L’ANETH luchtige mousse van gerookte zalm met een zachte dillesaus Toegepaste keramiek Cursus o.l.v. Rob Brandt waarin uitgegaan wordt van gietmanen De mallen kunnen ge maakt worden van allerlei bestaande voorwerpen (ui, ei, peer, schoen, enz., enz.) of vervaardigd worden vanuit zelf bedachte vormen. Door deze techniek is het mogelijk grote aantallen identieke afgietsels te maken, die door verschillende decoraties en door versnijden, stapelen, enz., een geheel andere betekenis kunnen krijgen. Zo kunnen bouwsels ontstaan met een totaal ander karakter dan het uitgangspunt. De eerste twee lessen op maandag 2 en 9 februari kunt u zich vrijblijvend (gratis) oriën teren op de vele mogelijkheden die deze techniek te bieden heeft. Cursustijd: maandag 19.00-22.00 uur. De Commissie Gevestigde Vereni gingen De Postelse Hoéve heeft zijn programma voor 1987 gereed en is er in geslaagd ook dit jaar weer vele, ook buiten Tilburg, zeer goede en bekende zang- en muziekverenigingen te laten concerteren in de populaire koffiecon certen. Op zondag 1 februari a.s. wordt K eerste concert gepresenteerd i.. Cantorzaal van de Postelse-Hoeve aan de Dr. Deelenlaan in Tilburg. De aan vang is 12.00 uur. Aan dit concert werken mee: 1 ingens Mannenkoor o.l.v. W. Hc taars, Concordia afd. Egelander Loon op Zand o.l.v. W. Dir' is en het Harmonieorkest Tilt S.J. Roberts. De eerste die de twijfelachtige eer heeft de strijd te openen, is Henk Kie- boom met Jaoneke van het milieu. Daarna komt de titelverdediger van het vorig jaar Cees Coolen met Kiske de Sauwelèr van Kruikenstad en Sjef van de Bersselaar met Joske van de Post. Tijdens de eerste pauze zullen dan de muzikanten en het koor van de Biste Bend(e) voor u optreden met on der meer hun «Dan gao d’n hemel vur oe open», waarmee zij afgelopen blèr- concours zo succesvol waren. Berdien Stenberg werd als Berdien Steu nenberg op 30 juli 1957 in Almelo geboren? Amper 9 jaar oud begon zij met fluitstudie aan de stedelijke muziekschool in haar ge boorteplaats, waarna een gedegen klassieke opleiding aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag volgde. Haar leraar was de eminente fluitist Frans Veter. In ’76 ging Berdien met een beurs naar de Verenigde Staten, waar ze in een kleine drie maanden enorm veel ervaring opdeed. Berdien Stenberg kwam vorig jaar bij producer Ruud Jacobs met het voorstel haar favoriete «Rondo Russo» op single uit te brengen. Het supertrio Berdien Stenberg, Ruud Ja cobs en arrangeur Harry van Hoof besloot meteen een hele lp af te leveren en de onge kende resultaten zijn inmiddels overbekend. Berdien Stenberg heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een veelzijdig flui tiste met een geheel eigen stijl. Jenny Arean met solo-programma: «En voort gaat ie weer...» «En voort gaat ie weer...» is de titel van het nieuwe soloprogramma. waarmee Jenny Arean op woensdag 4 februari om 20.15 uur in de schouwburg-zaal komt. --- Na het overrompelend e* zien ge- gramma van Jenny Arean ko Een on- njet uitblijven. «Gescheiden logspad» was een regelrechte kritieken, veel opgetogen publiek en de Schevening Kabaret Pnjs 1985 waren haar deel. Krantekoppen als «Theaterexplosie», «Subliem» en «Torenhoog niveau» begroet ten dit bijzonder persoonlijk programma. Als vervolg op dit grote succes neemt Jenny Arean de uitdaging aan en komt met een nieuw, groter gemonteerd programma onder de titel «En voort gaat ie weer...». Het karakteristieke stemgeluid van Jenny Arean zal muzikaal begeleid worden door A- muzikanten Cor Bakker (toetsen) en «ui van Vlodrop (snaarinstrumenten). n van Dijk heeft de muziek geschreven heeft bovendien de muzikale leiding ;t programma. Met teksten van onder- Robert Long, Dimitri Frenkel Flip Broekman en Willem Wilmink Jenny Arean het publiek ongetwijfeld r Jeuw verbazen en verrukken met dit tweede soloprogramma. De regie is in han den van Lodewijk de Boer. O.l.v. van Matthew Filippwski start op maandag 2 februari een workshop waarin beelden geconstrueerd kunnen worden uit staal. De eerste work shop loopt t/m maandag 16 maart; de werktijden zijn van 19.30-22.30 uur. De cursusprijs is 60,00 (excl. materiaal). De tweede workshop start op maandag 6 april en duurt t/m 25 mei (zelfde werktijden, zelfde cursusprijs). In 1980 hadden The Comsat Angels een platenkontrakt met Polydor en een eerste elpee «Waiting for A Miracle». De kritieken waren uiterst lovend en Melody Maker noemde het het beste debuutalbum van het jaar. De volgende elpees krijgen ook weer steeds lovende reakties maar geen ech te doorbraak, totdat Robert Palmer zich voor de band gaat interesseren. Nadat hij een optreden van hen in Pa radiso heeft gezien, breekt hij een lans voor hen bij Island Recordsbaas Chris Blackwell. Het gevolg de in het najaar ’86 uit gekomen elpee «Chasing Shadows» en vele optredens. In Nederland vier, waarvan de laat ste in Noorderligt. In het voorprogramma de driemans- band After The Rain uit Eindhoven. After the Rain maakt wave/rock vooral beïnvloed door Engelse band als The Sound en... Comsat Angels. Bezetting Comsat Angels: Stephen Fellows: gitaar, zang; Mike Glaiser, drums; Kevin Bacon: bas en Andy Peake: keyboards, zang. Aanvang: 21.30 u., 20.30 u. Na de pauze enkele zeer indringende lie-- deren van o.a. Brecht/Weill en Hans Eislerj naast wat meer actueel georiënteerde num mers zoals over de Berlijnse Muur. Om mis verstanden te voorkomen zal Marjol Flore Voor de pauze worden prachtige Franse daar waar nodig korte verklaringen van de chansons gebracht, afgewisseld door enkele Franse en Duitse teksten geven, soms poë- nummers van de Duitstalige elpee «Doch tisch en soms in verteltrant. ich leb...», die bekroond werd met een no- Marjol Flore wordt begeleid door pianist minatie voor de Edison 1985. Martijn Breebaart. ge zijn van de verraderlijke intriges van het noodlot. In de gedaante van twee «ensce- neurs» worden Romeo en Julia geconfron teerd met alle feiten en omstandigheden die hen zullen leiden naar hun eeuwigdurende omhelzing. De ensceneurs bepalen de handeling en de omgeving. Ze verwarren, provoceren, ter gen en troosten. Ze houden hun slachtoffers tot het bittere eind gevangen in dit door Shakespeare verwoorde drama. Zaterdag 31 januari. «Palace of Swing» met Ruben Salas Orquestra Salsa, de warmbloedige dansmuziek van het Caraïbische gebied neemt op deze «Palace Of Swing»-avond bezit van Noorderligt. Om in de stemming te komen kan er gedanst worden op salsa-muziel waarna Ruben Salas met zijn tien mansorkest de vlam in de pan zal doen slaan. Ruben Salas is afkomstig uit het hart van de hedendaagse salsa-scene: Zijn eerste optreden had hij met zijn Oisterwijk orkest Modulation in 1970, later ver huisde hij naar New York waar hij met het Combo-Intefnationaal doorging met salsa-muziek. Via kontakten met Nederland vestigde Ruben Salas zich tenslotte in Amster dam en begon daar als percussionist en zanger bij Salsa de Hoy en andere groepen. Ruben Salas en zijn orkest worden gezien als een uitstekende salsaband van internationale allure. Voor de mensen die na het konsert nog niet he lemaal uitgeteld zijn, is er dan natuur lijk een swingende salsa-disco. Aanvang 23.00 uur, zaal open 22.00 vak? U bedoelt dat u actrice ken de mensen in het Dancing America: Momix In de serie «Dancing America» komt op zaterdag 7 februari de dansgroep Momix in de schouwburg-zaal. Deze groep is oor spronkelijk een afsplitsing van de groep Pilobolus. «Momix» is eigenlijk de naam voor een verrijkingsmiddel van de kalver- voeding. Het werd de naam van een ballet dat Mo ses Pendleton maakte ter gelegenheid van De eerste paar jaar bestond Momix uit Bij de totstandkoming Pendleton en Alison Chase, allebei leden productie zal Margie Smit van Pilobolus van het eerste uur en een ze- ken met regisseur Dick Ha kere verwantschap met de beginperiode van ver Jaap de Jonge... Zij wi dat gezelschap is dan ook onmiskenbaar, ken bij de hierboven gener._ De verschillen zijn niettemin zeer belang- De muziek wordt weer gecomponeer rijk. Waar Pilobolus de nadruk lijkt te leg- de Franse componist Pascal Comelac gen op de «mogelijkheden van het menselijk stuk zal bestaan uit vijf «acts», die lichaam als beeldhouwwerk», richt Momix baseerd zijn op volksverhale" zich vooral op de beweging in «gestructu- Australische Aboriginials, divei reerde improvisaties». sten. enz., enz. rijs ket) s 4.95 De laatste drie deelnemers zijn dan: Muziek Louis de Jong als Wieske Snuf, Jenny Zoals gebruikelijk zal na de strijd de Kwantes als Sjaan Sjiek en Jan Haen avond worden voortgezet met veel mu- als Jan, de plaotjesmaoker. ziek, o.a. van de hofkapel de Sleutel- Begeleidende muziek voor de ton- sollers en Noot Nugter en om onge- praoters wordt verzorgd door de veer 00.45 uur zal zijn doorluchtige Klutjes. De presentatie van de avond Hoogheid Prins Dimpel d’n Irste de is in handen van Wil Trommelen, die Opperleuterèr bekend maken. 1(e) nu als bege- ook tekst en uitleg zal geven over de Juntstekerskoor jurering, waarbij het ^aanwezige pu- ,Uuv aed van het blèreon- bliek bepaalt wie de winnaar zal wor- srs af» gaat zingen. den. wordt deze voorstelling gespeeld door Chris Vinken (Romeo), Renée Fokker (Julia), Mare Warning en Marijke Kraft. Studio’s Onafhankelijk Toneel: «Met grimmig plezier, maar ook vol mededogen tonen wij u de onafwendbaar noodlottige geschiedenis van Julia Capuletti en Romeo Montague. Altijd opnieuw in steeds andere gedaan ten, wordt dit wereldberoemde liefdespaar geofferd op het altaar van de hartstocht om dat hun idyllische liefde alleen maar kan voortbestaan in een tragische dood. Dit keer zal u nog meer dan anders getui- Op een dag was ik in een occulte boeke- - U maakt winkel om naar iets speciaals te vragen. Ik weet, zei ik. had van een aantal mensen gehoord dat de - Natuurlijk, zei ze glimlachend, ik zit in oorzaak van de vloek die op Macbeth rust, het vak. gelegen was in het feit dat de toverspreuk - In het vak? U b, die de heksen uitspreken als zij in hun pot bent? Want zo spreke roeren, een authentieke spreuk uit de zwarte theater over zichzelf. magie is. Dit idee intrigeerde mij en ik zocht - Nee schat, zei ze met een vreemd lachje, een boek met middeleeuwse toverspreuken, ik ben een heks. «Grimoires» geheten, omdat dit een soort- Macbeth. De- -- gelijke spreuk zou bevatten. Als ik die in ge- drukte vorm kon vinden, zou dat de theorie kunnen bevestigen. De verkoper kon mij niet helpen, en ik stond te gaan, toen een vrouw die ons korte ge sprek klaarblijkelijk gehoord had, zich om draaide. Toneelgroep Globe komt nog twee keer terug in de schouwburgzaal met het in het alge meen goed ontvangen toneelstuk «Lange Dagreis naar de Nacht» van Eugene O’Neill in een regie van Ronald Klamer. Toneelbeeld: Paul Galis. Met Hans Croisset, Annet Nieuwenhuij- zen, Hans Ligtvoet, Adriaan Olree en Rose Thesing. Vandaag donderdag 29 januari om 20.15 uur en vrijdag 6 februari om 20.15 uur. Een vader, moeder en twee zoons bren- leest. Hij heeft tuberculose en wordt door gen de zomer door in een huis op het platte- zijn vader uit zuinigheid naar het goedkoop- land. De vader, James Tyrone sr., is een be- ste sanatorium gestuurd. kend acteur. Hij heeft ooit gekozen voor het Bij de geboorte van Edmund heeft zijn makkelijke, grote succes en daarmee voor moeder Mary morfine van de huisarts ge- het geld en de zekerheid. Zijn zoons die kregen. Ze raakte er aan verslaafd, wat een r'productó êeen van be>de een maatschappelijke carriè- emotionele catastrofe voor het gezin Tyrone jneerd door re hebben gemaakt, zijn een steen des aan- itot gevolg had. «Lange Dagreis naar de 'ade Het stoots voor hem. James jr. is aan de drank Nacht» laat vier mensen zien die in hun o a ge- en 'eefl °.P k°sten van rijn pa en van het eenzaamheid kontakt zoeken met elkaar. den van de Seld dat hiJ verdient met klusjes opknappen. In de loop van het stuk krijgt het publiek iverse songtek- De jongste, Edmund, is een artistieke ge- richt op een gemeenschappelijke historie e voelige jonge man, die romantische poëzie vol schuldgevoelens en wanhopige liefde. Voorronde Amateur hdeè Dansfestival Voor de derde keer vindt dit Noordbrabantse Amateur plaats en voor de derde keer wor de voorronden in Schouwburg 1 houden. Aan de voorronde op zondag 1 februari «m 14.00 uur in de schouwburg-zaal doen zo’n twintig groepen mee. Die zorgen samen voor een zeer afwisselende middag boorde vol dansplezier: jazzdans, moderne dans, lse^pressie klassieke renaissance dansen. eerste solopro- kon een vervolg vrouw op oor- s hit: juichende ""bliek A- js 1985 tl als «Theat Torenhoog niv< Ier persoonlijk pr Theatergroep De Salon speelt «Macbeth» van William Shakespeare, 380 jaar na zijn dood. Een co-produktie met de Stadsschouwburg Amsterdam. «Macbeth». Nooit zag u een produktie zo kwaad en zo goed. «Macbeth». De nachtmerrie van het theater. Dinsdag 3 fe bruari om 20.15 uur in de schouwburg-zaal. een occulte boeke- ir iets speciaals te vragen. Ik intal mensen gehoord dat de - rust, jreuk vloek die op N het feit dat de Margie Smit met nieuw soloprogramma Vals Bloed presenteert Margie Smit met een nieuw soloprogramma op donderdag 5 februari om 20.45 uur in de studio-zaal. Dromen en De Harde Werkelijkheid Vor men het uitgangspunt voor deze nieuwe solo van Margie Smit, die vorig seizoen opviel met haar opmerk“liiL“ «Two minutes, mrs. Smi Over deze productie schreef Luuk Utrecht in De Volkskrant o.a.: «De vorm van de solo is een combinatie van multime dia- en performancedans, die klein van be weging en ingehouden van expressie is. Aar zeling en schuchterheid overheersen met vlagen van voorzichtige provocatie. Hierbij toont Smit veel gevoel voor theater... Ook in andere taferelen laat Smit een intrigerende toneelpersoonlijkheid en enigszins uitda- lo_ gende aanpak zien, dwars van pretenties waardoor ze als «malle meid» een aantrek kelijke theaterverschijning is met een sym pathieke uitstraling». van deze tweede ut nauw samenwer- 'lauser en vormge- waren ook betrok- loemde productie. dHet ge- de songtek-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 13