De Riethoorn )P 748 II I5 3 5. uisine Voor iedereen 'n zonnehemel «MÖR praa^ te» zonnewinkel gomacet bondag midden tn de mk” 4USUN 400.* 195.- Gemeenschappelijke belangen samen nastreven i.445.- i.695.- .950.- .995.- Midden-Brabant ELS [wijk OPRUIMING Samenwerkings verband Uitslag Kerstpuzzel TILBURG IN BEDRIJF l EGD SUPERKOOPJES I In VIDEO CAMERA’S KLEUREN-TV AUDIO-SYSTEMEN I PORT. RADIO’S INRUIL KLEUREN-T.V.’S I BOSCH Samenwerkingsverband Midden-Brabant: nog steeds samen sterk Donderdag 8 januari 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER luari 1987 - pagina 6 2 jaar garantie Gemeente Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 2 10 Totaal 770 230 445 95 695 2235 arantie Tevens zijn aan de gemeente Tilburg 45 premie- D-woningen toegewezen. Bewonersgroepen /aar ook Hel, Donf. )urg Bost Bovenstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. hoog rendement door speciale reflectoren luari bij aan- rdige attentie >renfiets. Menu van de week: Prei/Kaassoep - Fricandeau Bourguignon - Sinaasappel-Surprise l op overge- 0 0 0 17 26 2 0 10 0 0 0 39 2 itge- gele- dan speci- 30 29 0 22 199 6 premie- totaal koop-C 1-40680 »n gesloten De zaak waar service nog gewoon Is. 42 zS 15 40 o 10 7 24 38 16 6 5 16 10 26 44 30 14 4 47 16 20 402 30 vlak beton e wijze datgene aan de uitstel bedrijf /an ee momisch beleid. Peter van Oirschot 50 60 19 101 146 103 27 38 14 143 29 89 42 1320* 53 '2- De L5,-, is e Neder- Is produ- ;n in het als een ze- elektrisch gereedschap VORSELAARS doe-het-zelf-centrum gezond, 7 te Soc. premie- premie- premie- huur huurbe- koop-A koop-B leggers Ingrediënten: 8 sinaasappels, 3 dl zoete witte wijn, 350 gr. suiker, 16 vanillestokje, 3 dl geklopte, ongezoete slagroom. it eveneens een De Riet- voorzien i gereed- Er ki Harstikke leuke, eenvoudige, veilige zonnehemel met lichaamslange Dr. Wolff snelbruinbuizen. Compleet met speciaal ontworpen kantelstatief waardoor deze hemel rechtop opgeborgen kan worden. Sinaasappel-Surprise. Een eenvoudig nagerecht wat toch wel de nodige aandacht vergt want u moet zelf precies het juiste moment bepalen waarop de saus voldoende is ingedikt. Maak eerst een suikerstroopje klaar van de zoete witte wijn, de suiker en 16 vanillestokje. Breng aan de kook en leg hierin de geschilde en gehalveerde sinaasappels. Op laag vuur nu zover in laten koken tot al het vocht bijna ver dampt is en u een geglaceerde halve sinaasappel kunt opdienen. Serveer op klein bordje, desgewenst met een toetje slagroom. het voor- cemplaren i betaling /óorontwerp daar Vervolg van blz. 1 Hoe de verdeling precies eruit ziet, kunt u in het onderstaande schema zien. Deze verdeling moet nog goedge keurd worden door Gedeputeerde Sta ten. pjignon. ‘~'j het vlees in grove blokken van ca. 3 a 4 cm en het s leem braadpan met dikke bodem en verhit hier de olie n. Norm, prijs siken zadel- 140x80 Filiaal: Baarle Nassau (Filiaal ook op zondag open) Alphenseweg 4 c - 04257-7085 i.oger kader gewenst. Bedrijven die werken in het |--J— van de Wet Sociale Werkvoorziening hebben in het verleden helaas de repu tatie gekregen oneerlijke concurrent- ten opzichte van het «vrije bedrijf» te plegen. Als door de overheid gesubsi dieerde organisaties zouden zij een on- -]age prijsstelling voor hun lanteren. Een vroeger inci- geval daargelaten kan echter «“constateerd worden, dat deze repu- aue in strijd js met de werkelijkheid L,“r De Riethoorn geldt in ieder g dat de markt op normale wijs wordt bewerkt. De gevarieerde luctie is van hoge L de goederen zijn nd en de levering Koestraat 144, Tilburg Orthenstraat 55, Den Bosch Telefoon 013-354515-368227 Stadhuisplein 165 (kop-Kattebrug) Tilburg-C 013/366999 Eisen Binnen De Riethoorn is een belang rijke stelregel, dat gehandicapten net als ieder ander behandeld moeten wor den. De ervaring heeft geleerd, dat ge handicapten zo’n benadering in het al gemeen zeer op prijs stellen. Voor het bedrijf betekent het, dat men aan de eigen mensen dezelfde eisen stelt, zoals die in het «vrije bedrijf» gangbaar zijn. Ook wat kwaliteit betreft. Momenteel werken bij De Riet hoorn 400 mensen, voor het meren deel in het kader van de wet Sociale Werkvoorziening. Daarbij functione ren medewerkers, die hun werkzaam heden verrichten binnen het raamwerk van de genoemde wet, op verschillende nivo’s in het bedrijf. Ook op leidingge vend nivo is dat het geval. In principe tracht men vakatures binnen het bedrijf op te vullen met mensen, die voor werk zijn aangewe zen op de Wet Sociale Werkvoorzie ningen (W.S.W.). Daarbij wordt in eerste instantie intern gezocht naar ge- i dat wat erband Mid- t kunt u bel- F gaat w zeven geir.w...v. t SMB f- /erse s meldt het SMB. n het verkrij- inkoop, pro- iuctie, com- t van goede- )restaties gele- __~f heeft dan lie op hun speci- deskundig zijn n om zonodig met bedrijfsresultaten Alphen en Riel Berkel-Enschot Diessen Dongen Gilze en Rijen Goirle Haaren Hilvarenbeek Hooge en Lage Mierde Loon op Zand Moergestel Oisterwijk O.W. en Middelbeers Tilburg Udenhout R.O.Z. (woningbouw t.b.v. geestelijk gehandicapten) Verpleeghuisplan Dat het Samenwerkingsverband Midden-Brabant ook over zijn eigen grenzen heenkijkt, wordt or gestaafd door de v rirakter van De Rie- verhindert niet, dat de onder staat is om aan veel eisen en tegemoet te ko llet verwonderlijk tink aantal vaste ttemin kun- istige cliënten te o met het bedrijf vruchtbare samen- jelijkheden behoort. TECHN BUREAU De Riethoorn re- JOOSENJ BV van een goed BENELUXLAAN 61 TILBURG Daar?^ mag TELEFOON 013-670537 m de klant te- op KOOPA'OND GEOPEND 29.50 p./m2 34.50 p./ m2 36.50 p./ m2 37.50 p./ m2 39,75 p./ m2 37,50 p./ m2 Tilburg B.V. «497 I geopend. Als U de departementen met de cijfers van de binnengehaalde oogst eens rus tig wilt nalezen en/of vergelijken, stuurt U dan een gefrankeerde (f 0,75, envelop met uw naam en adres naar Wijnpersburo Frank Triborgh, Piusstraat 405, 5021JB Tilburg. U kunt de cijfers dan nog volgende hebben. Het Samenwerkingsverband Midden-Brabant wordt gevormd door 15 gemeenten. Dat zijn de volgende: Berkel-Enschot, Goirle, Oisterwijk, Alphen en Riel, Til burg Udenhout, Diessen, Dongen, Gilze Rijen, Haaren, Hilvaren beek, Hooge en Lage Mierde, Loonop Zand, Moergestel en Oost- West- en Middelbeers. Uit die deelnemende gemeenten worden mensen gekozen die zitting hebben in de verschillende gemeenteraden om het Algemeen Bestuur van het Samenwerkingsverband Midden- Brabant te vormen. Tilburg levert 11 leden voor het Algemeen Be stuur. Gemeenten met 25.000 in woners of meer leveren 5 bestuurs leden. Gemeenten waarvan het in- woners-tal ligt tussen de 10.000 en de 25.000 inwoners leveren 4 be stuursleden. Gemeenten die kleiner zijn, mogen 3 bestuursleden leve ren. Dan kent het Samenwerkings verband Midden-Brabant nog een dagelijks bestuur dat bestaat uit de voorzitter van het Algemeen Be stuur zijnde de heer Letschert, bur gemeester van Tilburg en 5 leden van dat bestuur. Als u geïnteresseerd bent in het Samenwerkingsver den-Brabant doet, dan len naar 013-360061. Vervolg van blz. 1 De bouw van De Riethoorn vangt medio 1962 aan en zal duren tot begin 1965. Op 12 juli 1965 werd De Riethoorn op het Indus trieterrein Noord officieel geopend. Dat het met Kerst en nieuwjaar echt weer was om binnen te blijven en bij voorbeeld een puzzel op te lossen, heb ben wij op de Koerier gemerkt. Het aantal inzendingen in verband met onze Kerstpuzzel was bijzonder hoog. Hoog was ook het aantal juiste inzendingen. De juiste oplossing, daar ging het om. Die luidt: «Een prima Nieuwjaar voor u allen». Zoals gezegd: het aantal juiste inzen dingen was ook hoog. Dat betekent dat er een onpartijdige trekking moest plaatsvinden. Die trekking leverde het volgende resultaat op. De eerste prijs: een «Dikke van Da le» in drie delen ter waarde van 250,-, is gewonnen door R. van de Wiel, Doe lenstraat 28 te Goirle. De tweede prijs: een van Dale Groot Woordenboek He dendaags Nederlands ter waarde van 121,15, is gewonnen door de heer Bolsius, Corellistraat 329 in Tilburg. De derde prijs: een geldprijs van 50,-, is gewonnen door mevrouw Timmer mans, Paletplein 129 in Tilburg, vierde prijs: een geldprijs van 25, gewonnen door Magnola Hofland, Azuurweg 336 uit Tilburg en de vijfde prijs: ook een geldprijs van 25,-, is ge wonnen door ihevr. C.M. Swolfs, Jacob v. Oudenhovenstraat 11 uit Tilburg. Zo zijn de prijzen verdeeld, het is niet anders. Natuurlijk was het jammer dat niet iedereen iets kon winnen, zelf hadden wij bijvoorbeeld die eerste prijs graag willen bemachtigen. Maar ja, voor velen was het toch leuk om mee te doen. Dat is wel gebleken uit de vele inzendingen. En tot slot: wie weet, bent u de volgende keer één van de gelukki gen? De aanhouder wint, zo luidt het gezegde. Mee blijven doen dus en blij ven hopen!! De prijswinnaars hebben inmiddels bericht van ons gehad. Ook de moderne techniek wordt bij De Riethoorn niet geschuwd hoorn een gereedschapsmakerij, waar door het bedrijf speciale productie middelen zelf kan fabriceren. Ingrediënten; 1 liter pittige bouillon, 50 gr. geraspte Gruyère, 50 gr. Gruyère aan plakjes, 8 sneetjes casinobrood, 16 preitje, 2 tomaatjes, peper. Fricandeau Bourguig Snij het vlees in grove blokken van ca. 3 a 4 cm en het spek in dobbelstenen. Neem braadpan met dikke bodem en verhit hier de olie in. Eerst spekblokjes er bij, ca. 10 min. en dan het vlees erbij. Op hoog vuur flink aanzetten onder voortdurend roeren met houten lepel. Gesneden uien, knoflook en kruiden toe voegen en na 5 minuten de bloem. Nu afblussen met wijn, water en 2 blaadjes laurier. Peper en zout toevoegen. Op laag vuur ca. 45 minuten laten sudderen, af en toe doorvoeren en vlak voor het opdienen de geknipte peterselie erdoor roeren. Serveer er witte rijst bij of vers stokbrood. voorontwerp van het Verpleeghuisplan Midden-Brabant samen met het be- aiin dgen stuur van het Stadsgewest Waalwijk. worm onder meer dlt Plan staa'^angegeven op welke vaststelling van het PlaatsHLin Midden-Brabant tot het jaar 2000, meer verpleeghuisbedden ter beschikking moeten komen en ook hoeveel bedden er meer moeten ko men. Ook wordt in dat plan een visie gegeven op de vraag hoe er meer sa menhang kan groeien tussen de zorg vanuit de verpleeghuizen. Die vraag geldt evenzeer voor bejaardenoorden en de eerste-lijnsgezondheidszorg zoals huisartsen, kruiswerk en gezinszorg. Het plan is tot stand gekomen met medewerking van verpleeghuizen, ziektekostenverzekeraars, een patiën tenorganisatie, het SMB en het Stads gewest Waalwijk. Alle betrokkenen waren tevreden over het plan én over de wijze waarop het plan tot stand is gekomen. Voor hen die verder in het plan geïnteresseerd zijn: aan- of op merkingen kunnen gericht worden aan het SMB, postbus 3050, 5003 DB in Tilburg, tel. 013-360061 (mw. S. Mar tens of mw. A. van Dreven). Men kan reageren tot 10 februari. Op 1 melde adres kan men ook exe van het voorontwerp tegen verkrijgen of het voc*™‘"“ kosteloos inzien. Prei/Kaassoep Een laag geraspte Gruyère onderin vuurvaste soepkom doen. Daarop een rondje uitgestoken casinobrood en 'n paar flintertjes prei. Even met de pepermolen erover en dan afdekken met wat plakjes Gruyère en een klontje boter. Nog een casinorondje erop en opnieuw bestrooien met geraspte Gruyère en stukjes prei. Afdekken met dunne plakjes tomaat en vlokjes boter. De hete bouillon erover gieten tot de soepkom bijna vol is, een beboterd casino- rondje op de bouillon leggen en in voorverwarmde oven, op 175°C in ca. 10 mi nuten door laten trekken. Graag begin ik met u een f smakelijk en culinair 1987 Terugblikken op de culinair zo ’’be langrijke” Kerstdagen ’86, beperk ik tot een positief bedoelde kritiek aan het adres waar ik met vrienden het Kerstdiner heb genoten. Ik vind dat bij een Kerstdiner, aangekondigd als diner-dansant (met muzikaal trio) het diner zelf de grootste aandacht dient te krijgen. Als evenwel het op tredende muzikale kwartet zo oor verdovend is dat een normaal gesprek met je tafelgenoten niet meer mogelijk is, dan heeft men wat mij betreft de plank nogal mis geslagen. Ingrediënten: 600 gr. fricandeau, 150 gr. mager ge rookt spek, 8 eetl. plantaardige olie, 2 teentjes knoflook, 1 flinke gesneden ui, peper, zout, tijm, laurier, 4 eetl. bloem, 3 dl rode wijn, 2 dl water. schikte kandidaten. Indien nodig krij gen W.S.W.-medewerkers uit andere bedrijfsonderdelen van de Dienst So ciale Werkvoorziening Tilburg de kans om in een bestaande vakature te voor zien. Slechts nadat bovengenoemde procedure geen geschikte kandidaat heeft opgeleverd, gaat men ertoe over om voor een betreffende funktie iemand in de ambtelijke sfeer aan te trekken. Brother en Toyota Breimachines rechtstreeks af fabriek Handbreilessen 45,- (10 lessen 1 ’/z uur) Breimachinelessen 195,- (20 lessen 2 uur) Deze lessen worden gegeven met het allernieuwste lesmateriaal men aan de ene f werk moeten i aan de andere moeten houden met ontwikkelingen. Dit 1 °"*n eenvoudige opga- .vi trouwen in de eigen wordt de toekomst in ter met optimisme tege- Beste lezers met ingang van vandaag start Paul Verbunt zijn wijnrubriek in de Tilburgse Koerier. De bedoeling is dat hij om de twee weken zijn vak kundig licht laat schijnen over wijn en alles wat daarmee te maken heeft. Paul Verbunt is 23 jaar en een zoon van de bekende Tilburgse vinoloog/ wijnschrijver Frans Verbunt. Paul is momenteel bezig met het volgen van een opleiding tot vinoloog aan de Ne derlandse Wijnacademie. Hij heeft al diverse wijnstudies achter de rug waaronder een Weinseminar in Geisenheim, een studie aan de Aca demie du Vin te Bordeaux en hij heeft verschillende studiereizen ge maakt o.a. naar Portugal, Cötes du Rhone, Bourgogne, Bordeaux. Rhe>n- gau, Champagne, Loire en Deutsche Weinstrasse. Daarnaast beheert hij het secretariaat van het Nederlandse Gilde van Sommeliers, werd hij uit roepen tot «de beste Sommelier - Nederland» bij een wedstrijd van So- pexa en schrijft bij artikeltjes over wijn voor de bladen Horeca Entree, Etiquette, het Slijtersvakblad en van af nu ook voor de Tilburgse Koerier. Wij hopen dat u veel plezier beleeft aan deze nieuwe rubriek en dat u er in vindt wat u zoekt! Enkele maanden geleden hebben ze ven gemeenten binnen het Samenwer kingsverband Midden-Brabant de sub sidies voor bewonersgroepen onderge bracht bij het Samenwerkingsverband. Het betreft hier de gemeenten Alphen en Riel, Diessen, Haaren, Hilvaren beek, Hooge en Lage Mierde, Moer gestel en Oost-, West- en Middelbeers. ambte- Het gaat hier om een subsidieregeling het be- die begin dit jaar door het rijk is inge- met als doel bewoners, al dan 1X.VI. ui georganiseerd verband, meer te betrekken bij het gemeentelijk huisves tingsbeleid. De subsidieregeling biedt voor bewonersgroepen heel wat aktivi- teiten die mogelijk voor subsidie in aanmerking komen. Voorbeelden daarvan zijn: inspraak bij nieuwbouw- kader projekten, het laten verrichten van riening haalbaarheidsonderzoeken naar zaken l, repu- als verbouwingen van panden tot het 'Tentie kunnen volgen van scholingscursussen. De zeven gemeenten hebben besloten de gelden die in 1986 niet besteed wa ren voor dit doel, over te hevelen naar dit jaar. Hierdoor is er een soort «sub- sidiepot» ontstaan van ruim 20.000,-. De bedoeling is dat er niet langer «ge wordt maar dat er uitgegeven worden. Bewonersgroepen in deze jmeenten zullen nog eens door 3 geattendeerd worden op de subsidiemogelijkheden, zo 1987, ’n Nieuw wijnjaar! Toch wil ik met U even terug naar 1986. Er zijn al vrij veel berichten gepubliceerd met de boodschap dat 1986 een goed wijnjaar is. Die uitspraak laat ik aan andere wijnschrijvers en U over. Het is moei lijk nu al een oordeel te geven over de kwaliteit van de wijn daar nog niet alle wijnen helemaal uitgegist zijn. Zolang het wijnbereidingsproces nog aan de gang is, kan men geen oordeel vellen. Daarom moeten we nog even wachten tot begin maart. Dan heeft de rode wijn, gevinificeerd volgens de klassieke methode, pas de tweede gisting gehad. Welke feiten natuurlijk wel bekend zijn, zijn het verloop van de wijnoogst en de aantallen hectoliters druivesap, of most, die men geoogst heeft. Laten we nu eens even naar het wijnland bij uitstek gaan: Frankrijk. Dit meest be kende wijnproducerende land heeft een goed oogstjaar achter de rug. De wijn boeren hebben geen last gehad van in- sekten of ziektes die de wijngaarden hadden kunnen aan tasten of vernieti gen. Er zijn bepaalde wijngebieden die een koud begin kenden, maar toen het ontwikkelingsproces van de druif start te, werd de temperatuur aangenamer. De andere weersomstandigheden, zon en regen, waren eigenlijk optimaal tot vlak voor de oogst. Na een warme zo mer, die af en toe onderbroken werd door wat regenval, hebben de wijnboe ren in het zuiden teveel regen gehad vóór de periode van de oogst. Het ge volg hiervan is, dat de druiven veel sap bevatten. Het druivesap is dan minder geconcentreerd en de kwantiteit hoger. Het is op dit moment echter nog te vroeg om de konsekwenties hiervan voor de kwaliteit van de wijn in te schatten. Er zijn departementen die ’n kwanti- teitsverhoging kennen van meer dan 50procent. Als men het gemiddelde oogstcijfer van 1980 tot 1985 vergelijkt met het oogstcijfer van 1986, dan kent men in Frankrijk een verhoging van 2,4 procent (1.715 hectoliter). Oók zijn er departementen met een kwantiteits- vermindering. Maar als men de depar tementen met een toename gaat verge lijken met de departementen met een afname dan is het opmerkelijk dat de procentuele verhogingen veel extremer zijn dan de procentuele verlagingen. Nu stel ik voor de cijfers te laten en de wijnboeren hun werk te laten doen. Hopelijk kunnen wij binnen een korte tijd constateren, dat 1986 kwalitatief een goed wijnjaar is en dat we er vele glaasjes met plezier van kunnen nuttigen. Paul VERBUNT Overleg De zorg voor het personeel neemt binnen De Riethoorn een belangrijke plaats in. De directe begeleiding op de werkplek komt voor rekening van de werkmeester, die verantwoordelijk is voor de leiding in een afdeling. Verder is in het bedrijf sprake van een permanente zorg en een regelmatig overleg m.b.t. het functioneren van in dividuele medewerkers. Zo wordt nauwkeurig gekeken of bepaalde werk zaamheden bij een betreffende man of vrouw passen. In voorkomende geval len kunnen medewerkers, eventueel op eigen verzoek, intern worden overge plaatst naar een andere afdeling. Wat het verdere overleg binnen het bedrijf betreft wordt het voortouw ge nomen ten opzichte van het «vrije be- I drijf». Op beperkte schaal wordt u geëxperimenteerd met werkoverleg, maar het gaat dan wel om een vorm van medezeggenschap, waarbij 'tnen ook echt op de «werkvloer» tot in spraak komt. En dat is niet eenvoudig te realiseren. De verwachting is echter wel dat een introductie van werkover leg de betrokkenheid en motivatie van de medewerkers verder zal verhogen. Nieuwe technologieën Het is voor De Riethoorn van uit zonderlijk belang om werkgelegenheid te creëren en veilig te stellen. Een ge volg hiervan is dat werk aangetrokken moet worden dat een vrij arbeidsinten sief karakter draagt. In het streven om exploitatietekor ten te minimaliseren ontkomt het be drijf er echter niet aan, om rekening te uuuuwi met de ontwikkeling van nieu we technologieën. Het gaat dan niet om de meest geavanceerde technieken, maar als automatisering logisch is in het kader van een bepaalde toe te pas sen technologie dan zal men ook bij De Riethoorn moeten overwegen in hoeverre investering op dit gebied zin vol en wellicht zelfs onontkoombaar is. Voor het verbeteren van de arbeids omstandigheden in het bedrijf kan automatisering evenzeer van belang zijn. Een voorbeeld van zo’n ontwikke ling binnen De Riethoorn is het elec- tro-statisch poederspuiten. In verband met vrijkomende dampen worden pro ducten voor een groot deel automa tisch gespoten. In de toekomst zal r kant arbeidsintensief blijven aantrekken en kant rekening technologische lijkt vooralsnog geen ve. Gezien het vertro mogelijkheden i het bedrijf echte moet gezien. Concurrentie v Zoals in iedere organisatie tracht s|dies men bij De Riethoorn de aanwezige kennis en ervaring te vergroten en ze ker te stellen. Zo is er een continu pro gramma met vakgerichte opleidingen. Vaak volgen medewerkers de cursus sen op eigen verzoek. Ook voor medewerkers in de e lijke sfeer is er, in verband met L Voorloner sturen van het ProductieProces> ëele- steld me genheid om zich verder te bekwamen, niet in a De Riethoorn was het eerste Neder- om jn toekomst de concurrentie het landse bedrijf dat zonnehemels produ- hoofd te kunnen bieden moet op pro- ceerde. Momenteel maakt men in het fessionele wijze de markt bewerkt wor- bedrijf zowel een vijflamps- als een ze- (jen Qjt maakt een op bedrijfsvoering ven- en een tienlamps uitvoering van gerichte opleiding en training voor het dit artikel. Het gegeven dat zonnehe- hoger kader gewenst, mels aan strenge eisen moeten voldoen wijst erop, dat de kwaliteit van dit pro duct onbetwistbaar hoog is. In een proefstadium bevindt zich de ontwik keling van een zonnebank met maar liefst 13 lampen. Deze zonnebank wordt momenteel in het bedrijf be- U1VV1L proefd op basis van een aantal belang- geoorloofd 1 rijke criteria, zoals de koeling en de af- prodcten ht gifte van de juiste hoeveelheid ultra- denteel violet straling. gecor Zeer belangwekkend is de ontwikke- tatje ling van een nieuwe verwarmingsketel. Voor De Riethoorn geldt in Dit unieke product volgens een revolu- val dat de markt op normal tionair ontwerp heeft een uitermate wordt bewerkt. De gevarieerde pro- f T hoog rendement en kan aldus een gro- ductie is van hoge kwaliteit, de prijzen te rol vervullen uit oogpunt van ener- van de goederen rijn normaal concur- gie- en kostenbesparing. Een eerste rerend en de levering aan de klant ge- proefsene zal deze winter getest wor- schiedt snel en correct, den. Als deze uitgebreide test aan de verwachtingen voldoet, staat de weg ceest open om de verwarmingsketel op gro- In maart a.s. zal het feest,zijn bij de tere schaal te gaan produceren. Daar- D.S.W.-be'drijven. Ook op De Riet- voor heeft De Riethoorn het alleen- hoorn. Dan zal nl. het naast het be recht weten te verwerven. drijfscomplex gebouwde hoofdkantoor De ontwikkelingen rondom de ge- van de Dienst Sociale Werkvoorzie- noemde zonnehemel, zonnebank en ning Tilburg officieel worden geopend, verwarmingsketel laten zien, dat De Ter gelegenheid van deze opening zal Riethoorn op de betreffende terreinen een op De Riethoorn vervaardigd als voorloper is te beschouwen. kunstwerk worden onthuld. De sokkel Fvtr-i in van d*t kunstwerk symboliseert op Il^Xira Inzer treffende wijze datgene, wat ten grond- De veelzijdigheid van produceren en slag ligt aan de uitstekende resultaten de ontwikkeling van nieuwe, op de van het bedrijfeen verantwoord sa- markt gerichte goederen zijn niet een mengaan van een doeltreffend sociaal- toevallig verschijnsel binnen De Riet- en economisch bel hoorn. Om zover te komen is een grote inzet en vindingrijkheid van het gehele personeel noodzakelijk. Zowel op het gebied van gen van geschikte orders, L ductie-ontwikkeling, produ mercie en uiteindelijk afzet ren moeten belangrijke pres verd worden. Het bedrijf ook mensen in dienst die fiek aandachtsterrein en niet terugschrikken extra inzet goede mogelijk te maken. Het specifieke kar thoom - - neming in wensen van cliënten t“; men. Het is daarom niet dat het bedrijf een flinL opdrachtgevers heeft. Niett nen mogelijke toekomst' allen tijde in overleg r.«. vaststellen, of een werking tot de mogeL, De activiteiten van D? T sulteren in de realisatie t en betaalbaar product. I het personeel trots zijn er vreaen. Moderne machines De Riethoorn staat garant voor een veelzijdig aanbod van produkten. De met moderne apparatuur uitgeruste metaalafdeling bestaat uit een plaat werkerij, een afdeling draadbewerking en een afdeling constructiewerken. In de drie onderafdelingen worden talrij ke onderdelen en artikelen gemaakt, die indien nodig in één van de monta- ge-afdelingen van de onderneming worden geassembleerd. De montage, al geruime tijd een belangrijke activiteit in het bedrijf, betreft zowel klein- als grootmontages. Veelsoortige montage- werkzaamheden worden verricht ten behoeve van de mechanische en elec- tronische industrie. In het laatste geval gaat het’ om hoogwaardige goederen zoals onderdelen voor TV-toestellen, computers, dynamo’s en meet- en re- gelapparatuur. De houtafdeling neemt belangrijke plaats in binnen 1 hoorn. Ook deze afdeling is van moderne machines en schappen van hoge kwaliteit. Er kun nen dan ook de meest uiteenlopende houtproducten worden vervaardigd, drijf er De houtafdeling is vooral gespeciali- houden seerd in de kleinmeubelfabricage. Ver- schilende artikelen zoals o.a. stereo- meubels, luxe-meubilair en handige huishoudelijke artikelen kunnen wor den afgeleverd. Als één van de belangrijke onder steunende afdelingen heeft De Riet-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 9