Wfllmonde Winterfeest bij 0,50 8,50 0,65 P,75 1,95 4,95 9,50 .3,65 i^lmonde o Luxe strengen Bollen Bollen Bollen Bollen Angora 100% Mohairbollen 50% 50% Half geld truienfeest 50% 50% IKS Jllmonde wolwinkels de grootste aanbiedingen ooit in Tilburg vertoond. moderne hoekwoning 'T te koop De PTT en de feestdagen WOLWINKEL r, Bestseller 1986/87 WOLWINKEL Piusplein 65, Tilburg A. van Puyenbroek Oud-fabrieksriool op terrein Janssen de Horizon C] IJ I Oefentherapie Cesar: wat is dat Donderdag 18 december 1986 - pagina 19 DETILBURGSE KOERIER 1986-pagina 18 behandeling» vijfendertig n goed door d ver- i de Streekpost len urt of Cesar-therapeute Ankie van Puyenbroek oefentherapeute Cesar Door de Milieudienst zijn monsters ekenhuis vijk 12 Vanaf a.s. vrijdag vindt U in de Nu kunt U pas echt geld verdienen! 40 gram van 2,05 nu 50 gram van 2,20 nu de laagste in prijs en de beste in kwaliteit Koop Almande breigarens Dliek 1 0 gram van 9,95 nu ca. 250 gram van 20,75 nu Bij aankoop van voldoende wol voor twee truien krijgt U de laagst geprijsde trui voor half geld 50% Kidmohair in 25 kleuren 1 00 gram, 1 5% wol van 4,75 nu 250 gram 1 voldoende voor 1 trui van 14,25 nu 50 gram, 1 5% wol van 1,85 nu Langharige mohair 75% wol Nu alle modekleuren, 50 gram van 4,95 nu Geldig tot 31-12-1986 en niet voor aanbiedingen THAI 639100 lid V.B.C. kk. Daarnaast zal nt zocht in hoeverre 1 doorloopt. rthopaedische e, scoliose, ziekte iekte van Bechte- i oefe- :haam e patiënt met leert niet al- rug, maar hoofd en verwac nen enke rappor zullen m c de Inspecti noodzakelij troffen. Onderzoek naar mogelijke vervuiling: Tijdens de riool op het te aan de Enschc ongeveer brieksrioc ongeveer onder de nummer 2 al lang nie aard, lende son, - bij aard, van 1 rew; - ter aktivering van bejaarden en chro nische zieken; - ter revalidatie. oefeningen niet kunnen worden gene zen, kan de therapeut de patiënt wel leren hoe hij het best pijnlijke of be nauwde momenten kan opvangen en rkomen. gaat ervan ;ericht leer- an bewegen indien mogelijk kan voorl Motoriek van kinderen „dt Cesar zich bezig met het an de motoriek van kinde- uuderen hebben moeite met len als schrijven, ballen, bewaren, touwtje springen ■en vaak gepaard gaat met ^problemen, gespannen- skerhe'J ierapie last: zoon, dat we lanier? Veel ewoonten te ien. Hieraan Ook houdt Cesar zich bezij verbeteren van de motoriek v<ui ren. Veel kinderen hebben moei vaardigheden als schrijven, I evenwicht bewaren, touwtje r" etc., hetgeen vaak gepaard gas concentratieproblemen, gespt ,.^d en onzekerheid. Oefentherapie Cesar kan ook wor den toegepast: De postkantoren sluiten deze dagen rader worden onder- om uiterlijk 15.00 uur. Dit tijdstip kan het riool nog verder plaatselijk verschillen. Op de kantoren hangen aankondigingen voor. havendijk 33, hoek prinsenhoeven Voor- en achtertuin. Grote woonkamer (48 m2) met openhaard. Moderne grote keuken. Tuindeuren naar terras en berging. 3 slaapkamers, badkamer met ligbad 1 dubbele wastafels. Woonkamer én slaapkamers in wit uitgevoerd. Aanvaarding in overleg Tel. 013/424512 na 5 uur ^Vraagprijs 154.000,- Praktijk: Tilburgseweg 175, 5051 AE Goirle Privé: Abcovenseweg 18, 5051 PT Goirle Tel. 013-347788 Dagelijks tel. spreekuur: 12.00-12.30 uur ichting zal de Milieudienst bin- enkele dagen klaar zijn met een voor de regeling kan men met de 3rt van het onderzoek. Daarna kerst. en nieuwjaarskaarten terecht op overleg met de Provincie en ajle postkantoren. Daar kan tevens in- ctie van Volksgezondheid de formatie worden verkregen over de -lijke maatregelen worden ge- Omvang van het streekpostgebied. Op de dagen rond Kerstmis en nieuwjaar zal PTT Post een aantal diensten aanpassen aan de plaatselijke omstandigheden. Tevens geldt tot en met 2 januari 1987 wederom de bijzon dere regeling voor het verzenden van kerst- en nieuwjaarsdrukwerk binnen afgebakende gebieden (streekpost). We moeten rennen, springen, vliegen, duiken, vallen, opstaan en weer door gaan... Mensen bewegen zich elk moment van de dag. Bewegen is zo gewoor het vaak onbewust doen. Maar doen we het ook wel op een goede ma mensen blijken zich in de loop van hun leven verkeerde bewegingsgev hebben aangeleerd, waar ze later lichamelijke klachten aan overhoudei kan de oefentherapie Cesar iets doen: Cesar leert namelijk op natuurlijke wija bewegen om zodoende klachten te genezen of te voorkomen. Spieren, banden en gewrichten heb ben veel te lijden van onjuist aange leerde houdingen en bewegingen. Til len bijvoorbeeld kun je doen door met gestrekte benen voorover te buigen, maar voor de belasting van de rug is het veel beter om de knieën te buigen en de romp zoveel mogelijk rechtop te houden. Zo zijn rugklachten maar al te vaak het gevölg van verkeerd tillen of een foute (werk)houding. Denkt u maar eens aan de bouwvakker, die elke dag zware dingen sjouwt; de tandarts die dagelijks over geopende monden gebogen staat; de scholier, die hele da gen zit of de verpleegster, die o.a. men sen moet tillen en bedden opmaken. Rugklachten kunnen op hun beur» weer nekklachten veroorzaken, Oi hoofdpijn. Medicijnen kunnen hierbij geen blijvende verlichting brengen, omdat ze de oorzaak van de klachten niet wegnemen. Gericht leerproces De oefentherapie Cesar g" uit dat iedereen via een geri proces een goede manier van kan aanleren. Door het doen van ningen leert iemand zijn hele lick optimaal te gebruiken. De patiënt rugklachten bijvoorbeeld lw leen een goede stand van de ook van benen, bekken, 1 schouders. Behalve mensen met houdingsklach- ten behandelt de oefentherapeut Cesar conci ook mensen met bijvoorbeeld reumati- heid sche of astmatische aandoeningen. Hoewel deze ziekten met behulp van aanleg van een nieuw genomen van het slib in het riool en het terrein Janssen de Horizon van de grond erboven en eronder, ^^aotsestraat in Tilburg is op Gebleken is dat zich in het riool »r 2 meter diep een oud-fa- stoffen bevinden die mogelijk gevaar iool aangetroffen. Dit riool, dat voor de volksgezondheid kunnen ople er 70 meter lang is, loopt door - ie panden Molenbochtplein 27 en 28. Het fabrieksriool is iet meer in gebruik. »an de gronc Gebleken stoffen bevin voor de volks veren. De grond onder het riool is niet noe- menswaardig vervuild en de grond daarboven is schoon. Er is dus geen di rect gevaar voor de gebruikers van het terrein, zoals spelende kinderen. Naar Na verwijzing De behandeling door een oefenthe rapeut Cesar gebeurt doorgaans na verwijzing door de huisarts öf specia list. Op grond van de diagnose van de arts en het onderzoek door de thera peut wordt een behandelingsplan gesteld. Dit plan omvat een oefer gramma, dat zich toespitst op de viduele situatie en de mogelijkheden van de patiënt. Daarbij is van belang, dat de patiënt zelf leert begrijpen hoe v en waarom bewegingen het best op een blijve bepaalde manier kunnen worden uit- vallei gevoerd en dat hij zich bewust wordt van zijn, eigen houding en spierge- bruik. De meeste oefeningen zijn afge leid van dagelijkse bewegingen, zoals lopen, zitten, bukken en hurken. Op die manier kan de patiënt het geleerde die toepassen thuis en op zijn werk. Dit adn vereist wel een gemotiveerde, actieve ',A'r deelname van de patiënt aan de thera pie. De therapie wordt gegeven in de Om voor de bijzondere regeling voor streekpostpartijen kerst- en nieuw jaarsdrukwerk in aanmerking te ko men, dient men ten minste 25 kaarten, al of niet in een envelop, aan het loket aan te bieden. De kaarten moeten be stemd zijn voor geadresseerden in het streekpostgebied, één afzender heb ben, gefrankeerd zijn volgens het tarief van de losse post (55 cent voor kaarten en 65 cent voor kaarten in een enve lop), en een adres bevatten dat voor zien is van de postcode. Worden de kaarten ongesorteerd aangeboden, dan komen de portokos ten op 47 cent 'per kaart. Slechts 33 cent per’kaart hoeft men te betalen als de kaarten gesorteerd zijn op het cij- ferdeel van de postcode. Het teveel aan port betaalde bedrag ontvangt men bij de aanbieding van de kaarten terug. - bij stoornissen van neurologische praktijk van de therapeut, of, indien tard, zoals hernia, ischias en uitstra- noodzakelijk, bij de patiënt thuis. De ie zenuwpijnen, ziekte van Parkin- behandelingen zijn individueel, duren Multiple Sclerose; vijfendertig minuten en worden i j stoornissen van orthopaedische goed door de ziekenfondsen en 1, zoals arthrose, scoliose, ziekte meeste particuliere verzekeraars. Scheurmann, ziekte vian Bechte- _r Voorkomen van klachten Tenslotte houdt Cesar zich ook be zig met het voorkomen van klachten. Een bekend voorbeeld van zo’n pre ventieve activiteit is zwangerschaps- gymnastiek. Vrouwen worden met be hulp van bewegings- en ademhalings oefeningen voorbereid op de bevalling. Verder is er voor de liefhebbers de mo gelijkheid om groepslessen te krijgen bij een oefentherapeut. Niet omdat het op- moet van de dokter, of omdat iemand mpro- klachten verwacht, maar gewoon orn- indi- dat iemand het leuk vindt om zijn li- chaam wat bewuster te gebruiken. En zal het vliegen, ook na de meest uitgebreide therapie, altijd onmogelijk '•'"ven, het rennen, springen, duiken, ,^..en, opstaan en weer doorgaan, zal na een bezoek aan de oefentherapeut Cesar een stuk beter gaan! Sinds vorige maand is er ook in Goirle een oefentherapeute Cesar ge vestigd. Het is Ankie van Puyenbroek J'e haar praktijk uitoefent op het ires Tilburgseweg 175. Telefoon 013- 347788. Voor meer informatie over de Cesar-oefentherapie kunt u terecht bij haar of bij uw huisarts. en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 19