’S Er wordt gebouwd in Tilburg om te werken én vooral om te wonen O Tilburg in bedrijf j Zaterdag a.s. Blèreconcours in de Schouwburg Tilburg De Vossenbergbedrijf met veelzijdige productie [T 0.99 2.50 2.79 1.75 0.89 2.98 0.99 3.35 1.49 3.95 1.59 0.79 1.98 1.39 2.98 1.39 1.99 L2.90 1.59 1.29 2.95 1.49 rl.98 In dit nummer: FILM In Goirke Hasselt, Hoogvenne, het centrum 700 muzikanten van 28 carnavalsverenigingen doen mee!!! JANSSENS - - - Orders die bij personeel passen van groot belang 500 vrijkaartjes van de Tilburgse Koerier Het Kerstcircus komt eraan Méér eerstejaars aan de K.U.B. GRATIS naar de Gemeente Tilburg wil het schoon houden 3. BEZORGER m/v gevraagd per 1 januari 1987 7" i Koerier jer 1986-pagina 22 7 Oplage 84.260 ex. /Uit 4 voor DONEN 75 ILIE D Circus R.M. Matter in Tilburg o Lees verder op blz. 7 aat lO.Tilburg. De RT RST tEME MIUM IE Bekladde gebouwen worden schoongemaakt Donderdag 11 december 1986 30e jaargang nr. 1490 Schriftelijke reacties naar: Bezorging Tilburgse Koerier, Ringbaan Oost 236, 5018 HB Tilburg Koerier bv )ouwes 'e werkruimtes Vossenberg i vriendinne* /riend Camer AAN PERZEN DENKEN IS AAN JANSSENS DENKEN KJES per klant Werkvoorzi prodt driifl aast de or, dat 1 De g men or SER LON EFDE G JKOEK SIS OLLER EEP :rs ARE ELK a of wetlook. evlees. Ook metalen worden bewerkt Fer- ingbare blijven Besterdrlng 1 hoek Veldhovenring Tel. 013-420504 Perzische tapijten per klant. itgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer Tilburg.Daar zulle niet te vrezen alle «erwarmde tent. I .«or zover wij I circus met de kt OPENINGSAANBIEDING voor onze nieuwe zaak OERLESESTRAAT 211-a Te koop massief eiken toog kasten uit faillissement ong. 1.250,- Tel. 013-362670 'irijgt de eer- r B. Hoen en en die gebouwd Vrijdag en zaterdag chocolade bollen uiten. Wethouder P. van Hassel boort officieel de eerste paal de grond in voor de nieuw bouw van 37 woningen in Hoogvenne. aan, om zo snel mo- af te gaan halen. Eén van de van De V (alléén Oerlesestraat) v. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Oerlesestraat 211-a Reeds meer dan 100 jaar voor de omgeving BESTERD/GROESEIND/KUNSTIJSBAAN minimum leeftijd 15 jaar woonachtig in deze omgeving ransportwielen tiüxirg. jules vemeweg. 14-tel:O13 321316 u.delijkheiu ■'an. Om. i" aring op' .V kozen voor xperiment. het experi- r platen stadhuis rrzien worden )e fietstunnel v'ordt na het kt met een verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Riet, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Wethouder P. van Hassel kr ste folder overhandigd door i v.m. de 30 koopwoningen d gaan worden op het Appelsterrein. -vi. sociale Werkvoor- moet elke gemeente bevorderen, dat lichamelijk en geeste lijk gehandicapten die redelijkerwijs in staat zijn om arbeid te verrichten, in dienst worden genomen om onder aangepaste omstandigheden tegen loon arbeid te verrichten. Daartoe wordt. Hiermee doelen we op de start van de voorbereidingen van de bouw van 30 koopwoningen op het Appel sterrein. Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. Aan de Katholieke Universiteit Bra bant te Tilburg hebben zich dit jaar (1986-1987) bijna 15% studenten méér ingeschreven dan in het jaar daarvoor. In totaal begonnen 1.454 studenten Economie schreef 557 nieuwe studen- (58). In totaal studeren momenteel 7.112 studenten aan de Tilburgse universiteit. De gemeente Tilburg gaat als vorm van experiment proberen bekladde gebouwen schoon te maken én schoon te houden. Dat heeft het college van B W afge lopen dinsdag besloten. Besloten is toen ook om een bedrag van ruim 30.000,- uit te trekken ten einde de kosten van dit experi ment te kunnen betalen. Als B W het heeft over bekladde gebouwen denkt het college aan het stadhuis, de fietstunnel bij de Ringbaan West, een deel van het gebouw van Publieke Werken aan de Vincentiusstraat, de fiets tunnel onder het spoor aan de Conservatoriumlaan. enkele hoogspanningshuisjes en mis schien enkele kunstwerken. Rondom Hart van Brabantpag. 3 Cuisine Normaalpag. 7 Filmspag. 9 Gezondsheidzorgpag. 9 Tanzania-manifestatiepag. 11 Kuituur/Amusement, pag. 13/15 Uit-agendapag.17 B W-besluitenpag. 19 Parochienieuwspag.21 70 jaar Oude Dijkpag.21 Sport....pag.23/27 Autonieuwspag.25 FE- OF ODJES r 1.29 en samen met zijn vriendinnetje Sloa ne en zijn boezemvriend Cameron eens flink de bloemetjes buiten te gaan zet ten in de binnenstad van Chicago. Via allerlei Smoesjes lukt het hem, zichzelf en zijn companen «vrij te praten» van school en huis terwijl hij ook nog de Ferrari 250 GT uit 1961 van Came- ron’s vader weet te «organiseren». In dit adembenemende voertuig zoeft het drietal in wervelende vaart een rits avonturen - aangename en minder prettige - tegemoet en daarvan doet de film op een heel aparte en aanstekelij ke manier verslag. In totaal 28 verenigingen: dat bete kent dat er ook 28 bedjes ten gehore worden gebracht. Hier volgen de na men van de deelnemende carnavals verenigingen met de titel van hun lied je. De Vrolijke Schutters met «Ut lee op straot»; de Laaileuters met «Krui ken Karnaval»; de VIPkus met «Meej Paose»; de Biste Bend(e) met «Dan gao d’n hemel vur oe open!»; de Bier- pompen met «Vrouwke kom in mun éérme»; de Tunnelplekkers met «We zen nie zo zot, as we d’r uitzien»; de Kloskus met «Dè wil ik»; de Möllukus met «Zèè zo ge zit dè ge zèèt»; Zullie met (jawel...) «Zèè zo ge zit dè ge zèèt»; de Paotergaopers met «Naauw gaon we dur ’t lint»; de Frutschuppers met (jawel...) «Zèè zó ge zit dègge zèèt»; de Naagers met «Witte wè un duske is?»; de Lawaaiers met «Zèè oe èège»; de Stoethaspels met de As ge mar van huis-band met het nummer «Zó zèè ’k»; de Fènpruuvers met «Doe mar gewoon (dan zè de gek ge noeg)»; ’t Reesteam met «Erreges zie- ’ket nie mir zitte»; de Nathalzen met Lees verder op blz. 7 Gratis naar de film? Ja, dat kan deze week, want in samenwerking met de Tilburgse Koerier organiseert het Har monie Theater in de Stationsstraat a.s. zaterdagmiddag om 14.00 uur een spe ciale voorpremière van de kersvers uit Amerika gearriveerde film Ferris Bueller’s Day Off». Voor lezers van de Tilburgse Koe rier zijn maximaal 200 vrijkaarten voor deze première beschikbaar. U kunt de gratis toegangsbewijzen afhalen aan de kassa van het Harmonie Theater en wel morgen, vrijdag 12 december tus sen 14.00 en 16.00 en van 18.00 tot 20.00 uur. Wij raden u wel gelijk uw kaartje Appelsterrein Die start werd afgelopen dinsdag ochtend gegeven door wethouder van Hassel die een folder kreeg overhan digd door Bert Hoenen, opbouwwer ker in Goirke Hasselt en verbonden aan het Buurthuis de Nachtegaal. In die folder wordt uitgelegd hoe een voor Tilburg uniek experiment uitge- mci voer<1 ëaat worden. Het unieke aan het ^e- experiment is gelegen in het feit dat de 30 koopwoningen gebouwd gaan wor- ,8 den met verregaande inspraak van de toekomstige bewoners/kopers. De 30 - kopers/bewoners gaan samen met de Stichting «Huis in eigen hand» binnen enkele randvoorwaarden hun eigen huis ontwerpen, natuurlijk behulp van ééb of meer architecten. Voor de toe komstige eigenaren zullen er zelfs mo gelijkheden komen om eigenhandig enkele werkzaamheden te verrichten, Lees verder op blz. 7 Zaterdag a.s. wordt weer door de Camavalsstichting Tilburg in samenwerking met het College der Duvelèrs en de Schouwburg Tilburg het jaarlijkse Blèrecon cours georganiseerd. Het concours begint om 20.00 uur en speelt zich af in de gro te en de kleine zaal van de Schouwburg Tilburg. Ruim 700 muzikanten van 28 car navalsverenigingen nemen deel aan dit Blèreconcours. Allemaal dingen zij mee naar de titel «Tilburgs Carnavalslied 1987». Want dat is de inzet. want ook hier geldt: «Wie het eerst komt, het eerst maalt» en OP OP. Mocht u de pech hebben om net geen vrijkaartje te kunnen bemachti gen, dan hoeft u nog niet te treuren, want vanaf donderdag 18 december staat de film Ferris Bueller’s Day Off» op het «normale» programma van het Harmonie Theater; u moet dan natuurlijk wel voor uw kaartje be talen. Ferris Bueller’s Day Off» (F.B. ’s vrije dagje) schildert de gebeurtenissen van een tumultueuze dag in het leven van de 17-jarige Ferris Bueller, scho lier in de miljoenenstad Chicago. ris voelde die dag de onbedwin) neiging om van school weg te I industriële bedrijf «De Vossenberg» maakt deel uit van de Dienst Sociale oorziening Tilburg. De onderneming levert een grote verscheidenheid aan lucten van uitstekende kwaliteit. De Vossenberg is daarom een volwaardig be- F binnen de industriële sector in het Stadsgewest Tilburg. geleverde kwaliteit zorgt een hoge flexibiliteit van het productieproces het bedrijf interessant is voor ondernemingen in binnen- en buitenland. jft echter de vraag, of bedrijven op de hoogte zijn van de mogelijkheden die De Vossenberg hen te bieden heeft. In Tilburg wordt met niet aflatende ijver gebouwd. Vooral in het gebied binnen de Ringbanen worden lege plekken opge- vuid met woningen en met kantoren. Teveel kantoren en te weinig goedkope woningen is de kritiek van ene zijde. Teveel (sociale) woningbouw en te weinig duurdere koop- en huurwoningen is de kritiek van de andere zijde. Vertegenwoordigers van die laatste groep vrezen een leegloop uit Tilburg van mensen die wat duurder willen wonen. Hoe het ook zij: gebouwd wordt er binnen de Ringbanen. Zonder nou meteen het gevleugelde begrip Tilburg Compacte Stad» in de mond te nemen, zien we toch een belangwek kende facelift van het centrum van Tilburg ontstaan. Deze week bijvoorbeeld is gestart met de bouw van 230 gestapelde huurappartementen op het zogeheten Triborghcomplex aan de zuidzijde van het Koningsplein. Deze week is ook gestart met de nieuwbouw van 37 eengezinswoningen in de wijk Hoogevenne, om precies te zijn: op het voormalige terrein van Zoontjes Beton aan de Galjoenstraat en het Heuvelmanster- rein aan de St. Josephdwarsstraat. En ook deze week werd het startsein gegeven voor de voorbereidingen van de bouw van 30 koopwoningen op het Appelsterrein aan de Goirkestraat in de wijk Goirke Hasselt. Daarnaast zullen er op dat terrein nog eens 110 woningen gebouwd gaan worden. Vorige week werden er 9 nieuwbouwwoningen opgeleverd in de Mariastraat in het hartje van het centrum, waarmee een verpauperd straatje het aanzien weer meer dan waard geworden is. Verder wordt er op dit moment naarstig gebouwd, onder meer op de hoek waar vroeger de Noordhoekse kerk stond, op het einde van de St. Josephstraat bij de Korte Heuvel en de eerste paai voor het nieuwe kantoor van het Nieuwsblad en de BBA zit inmiddels ook al in de grond. de komende dagen aar Tilburg van 22 tot- indag 22 decem- natuurlijk in sa- Het grootste deel van de ruim 350 personeelsleden van De Vossenberg bestaat uit verstandelijk gehandicap ten. De werkvoorziening ten behoeve van geestelijk gehandicapten op grote schaal, is in Tilburg aan het eind van. de veertiger jaren op gang gekomen. Oorspronkelijk waren de werkzaamhe den voor jonge plaats voor jongens en De Vossenberg gebouwd, jaar van 1975 is het comp Swaardvenstraat gereed en dat jaar beginnen 145 me: jongens daar hun werkzaam gemeente heeft het voome- om de bekladding van ge bouwen in zijn algemeenheid aan te pakken. Hoe dat gaat gebeu ren heeft ze nog niet helemaal duidelijk voor_ ogen. Qqk is er nog niet voldoende duidelijkheid over de kosten daarvan. Om. in elk geval al wat ervaring op'te doen heeft B W gekc het bovengenoemde exp Als onderdeel van h. ment zullen de betonnen en kolommen van het st na schoonmaak voor van een coating. De bij Ringbaan West wc schoonmaken bewerkt anti-graffitylaag. Datzelfde geldt voor de gevel van het gebouw van Publieke Werken. De proef wordt uitge voerd door de Centrale Schoon maak Afdeling die onderdeel is van de afdeling Stadsreiniging van de Milieudienst. Het experi ment wordt over een half jaar geëvalueerd. De commissie Volkshuisves ting en Milieu praat op 15 de cember over dit besluit van B&W. Voor degenen die van het circus houden, breken gouden tijden aan. Er komt namelijk een heus circus na< en met 28 december. Speciaal voor de voorstelling van maande ber geeft de Tilburgse Koerier zomaar 500 vrijkaartjes weg, r»i menwerking met circus R.M. Malter, want zo heet het circus. Het circus slaat haar tenten op bij het Evenemententerrein het Laar in turg.Daar zullen de voorstellingen gehouden worden en de kou hoeft u t te vrezen alle voorstellingen vinden plaats in een tot 22 graden Celsius verwarmde tent. Het belooft voor Tilburg een unieke gebeurtenis te worden. Voor zover wij konden nagaan was er nog nooit eerder in de historie een cerstdagen in Tilburg. 500 VRIJKAARTJES Zoals gezegd u kunt met de Tilburgse Koerier naar het circus op 22 de cember. Dan wordt de gala-voorstelling gegeven die begint om 20 uur. In sa menwerking met het circus Malter stelt de Tilburgse Koerier 500 vrijkaartjes beschikbaar voor die gala-voorstelling. Nadere informatie geven wij u in on ze volgende editie. Hou dat dus in de gaten want misschien bent u wel een van die 500 personen die gratis en voor niks op 22 december naar het circus kunnen. WARM HART Het circus R.M. Malter heeft de afgelopen dagen in België gestaan en de tent die zitruimte biedt aan 1500 personen, zat tot de nok toe vol. In Tilburg zal dat vermoedelijk niet anders zijn want het is zo onderhand overbekend dat Tilburgers het circus een zeer warm hart toedragen. Enne... hou de Koerier van de volgende week in de gaten Inhoud werk gewijzigd Sinds 1 januari 1976 is De Vossen berg opgenomen in de groep Industrië le objecten van de dan nieuw opgerich te Gemeentelijke Dienst Sociale Werk voorziening (D.S.W.-Tilburg). In mei 1976 vond de officiële opening van De Vossenberg plaats. _r,j„Krachtens de wet Socis voor jongens en meisjes nog ge- ziening van 1969 iden. Om te komen tot één werk- bevorde J meisjes werd 1. In het voor- iplex aan de n in mei van leisjes en 117 amheden. De hoofdpersonen uit Ferris Bueller’s%Day Off» in hun geleende Ferrari Menens Volledig zijn we beslist niet, we kun nen nog de woningen noemen die on langs opgeleverd werden in Goirke Hasselt op het DroMoF-terrein en de woningen die onlangs ook gereedgeko men zijn in de Dunantstraat/hoek St. Josephstraat. En ook dan kunnen we nog meer noemen, maar het gaat voor al om een indruk van wat er de laatste tijd allemaal gebeurt op het gebied van woningbouw. Duidelijk is dat het Til burg menens is met het opvullen van lege gaten en welke filosofie hier aan ten grondslag ligt, is in dit kader niet zo belangrijk. Belangrijk is dat er bouwd wordt en dat er in een enkel g val het experiment niet geschuwd Wij wensen onze lezers veel kijkple zier! erv< Het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1