Weer gedeelte Mariastraat vernieuwd Crematorium Tilburg en omstreken geopend s Milieudienst Tilburg toont het vuil Fietsdiefstalproject Tilburg heeft er een belangrijke weg bij Uitgeleide doen van overledenen kan nu dichter bij huis De Nacht show Reeshoftracé geopend BEDRIJFS- OPSLAG- RUIMTE te Goirle 7.50 RETS- REGISTRATIE- KAART Nieuwe actie in het kader van «Schoonhouden Stad» v. Lieshout’s BELLAIR In dit nummer: 1986 - pagina 40 Deffl Koerier pag. 3 Films. B W-besluiten Cuisine Normaal. Oplage84.260 ex. Autonieuws Sport Vrijdag en zaterdag Lees verder op bh. 11 Wethouder P. van Hassel bezig met het verwijderen van een hoop troep. Te huur: jiój Lees verder op blz. 11 MUZIEKHUIS Uit-Agenda Parochienieuws Donderdag 4 december 1986 30e jaargang nr. 1489 9 Koerier bv )ouwes Rondom Hart van Brabant. Ong. 400 m2 Jul. V. Stolbe Tilburg. Tel l Te bevr.: 01615-5151 Na 18 u. 013-344208 St. Nicolaas- slagroomsnitje van 9.50 voor kent het i Bred. Warai of de mis”nG Een zaak van de politie en u. jorspronkelijl of onvolledig Niet eens c bij de aan- 1 de fiets te irocent weet het 'Uitgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer «Toshi 16 x men progr auton- regelbare hoofd Adviesprijs 899,- ~—jen in de richting Nieuwlandstraat. De foto toont u hoe de straat er nu uitziet, met de nieuwe huisjes. jergstraat 25. 013-363049 Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar niet het nu al de den. De ontvangstruimte voor genodigden met op de achtergrond de 84 zitplaatsen tellende achthoeks Via van boven vallend daglicht wordt de aandacht in de aula geconcentreerd op de ruimte voorir stoffelijk overschot wordt geplaatst (foto rechts). Paë- 3 Pag- 7 pag-11 Kuituur/Amusement pag. 13 Pag-15 Pag-17 pag. 19 pag.15/21 De Mariastraat, gezit noordkant van de straa Super aanbieding mini compact disc speler Afm. b.xh.xd. 250 x 47 x 130 mm r- hiba» smory I- -gramma voor- en terugwaards I tom. repeat I jelbare hoofdtelefoonaansluiting QC - -----l-Onze prijs 499,- Gisteren, woensdag 3 december, heeft burgemeester Letschert van Tilburg het Crematorium Tilburg paste wijze geopend. Vanaf morgen, vrijdag 5 december, vinden er al de eerste crematieverzorgingen p' daarna, op zaterdag 13 december, stelt het crematorium haar deuren open voor belangstellenden van 11. Met de dpening van het crematorium hebben de inwoners van Tilburg en omliggende gemeenten nu eindelijk de mogelijk heid gekregen hun overledenen relatief dicht bij huis uitgeleide te doen. Het crematorium is gelegen aan de Karei Boddenweg 5 in Tilburg. De plannen voor een crematorium in Tilburg zijn al vrij oud: ze dateren vanaf november 1978. Nu, bijna acht jaar later is het dan zover en kan het crematorium in gebruik worden genomen. «Wij strooien weer met geld!!!» St.-Nicolaasactie Bij al uw aankopen bij méér dan 50 win kels, elke week kans op 1000,- 500,- 250,- en 10 prijzen van 100,-. Reeshofbos Wethouder Driessen van Til burg sprak ter gelegenheid van de feestelijke opening van het Reeshoftracé over een nieuwe be langrijke ontsluitingsweg voor de regio Tilburg. Winkelcentrum DEN BESTERD hr t komend voorjaar maar ie weg geopend kon wor- aanj gen na, van fiets het speek maand, he veer 150 gezakt tot Hela; maatregelen ne- niet terecht arkomen. eigenaar, or. door het project- aangifte 1 125 verdachten helft va gifte hv. vermelden merk van Vanmiddag om 15.30 uur zal wethouder P. van Hassel van Volkshuisvesting aan de bewoners van 9 nieuwe huizen aan de Mariastraat de eerste sleutel uitreiken. De 9 huizen variëren van een kleine tweekamerwoning tot een grote driekamerwoning. Elk van de huizen heeft een «eigen» buitenruimte ofwel een ondiepe, maar wel brede tuin, ofwel een plaatsje en een dakterras. kunnen voorkomen. Desondanks is het gelukt om op wat men bij Publieke Werken noemt «deze moeilijke lokatie» nieuwbouw te realiseren. De Milieudienst van de gemeente Tilburg is gisteren, woensdag 3 december, ge start met een nieuwe deelactie in het kader van het schoonhouden van de stad. De ze deelactie gaat harder en agressiever gevoerd worden dan voorgaande acties. «We willen de mensen laten zien wat voor een troep ze zelf achterlaten, vooral in de Binnenstad.» Aan het woord is Jan Hoes, voorlichter van de Milieudienst Tilburg. van 140 kilo. Het «mobiele object» werd vervolgens in de Heuvelstraat ge plaatst op zo’n manier dat iedereen er goed nota van kon (en kan) nemen. «Jawel, we laten de mensen zien wat ze allemaal achteloos achter zich laten vallen», aldus Jan Hoes. Spandoeken Deze actie zal in totaal vier weken duren. Elke week wordt hetzelfde ge bied geveegd in de Binnenstad, telkens op koopavond, 12, 19 en 23 december. Daarna wordt het vuil gewogen en «tentoongesteld». Ter ondersteuning van deze actie zijn er vier spandoeken in het centrum aangebracht met een oproep om de afvalbakken in de stad te benutten. Ze hangen er immers niet voor niets. 14 t. 1013 321316 Door de tijden heen heeft de zorg voor de overledenen steeds bijzondere aandacht gehad van de nabestaanden. /L- ZONNEHEMELS ZONNEKUREN W TUINMEUBELEN Enschotsestraat 133, tel. 422769 verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot Oisterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. 7 Snel klaar Een deel van de Burg. Baron van Voorst tot Voorstweg was al enige tijd gereed. Het betrof hier het stuk weg van de Dongense- weg naar de Langendijk. In 1986 begon de aannemer met het aan leggen van de verbinding tussen de Bredaseweg en de Langendijk. Dit nadat het ministerie van Ver keer en Waterstaat had toege zegd voor 20% bij te dragen in de kosten. Die kosten bedragen in totaal ruim 8 miljoen gulden, in clusief de grondaankopen en de aanleg van een viaduct over de spoorlijn Tilburg-Breda. De weg is eerder gereed gekomen dan verwacht werd. Door de gunstige weersomstandigheden kon ge staag worden doorgewerkt zodat Afhankelijk van tradities, die veelal bepaald werden door de klimatologi sche omstandigheden, werden (en wor den) de overledenen begraven of ge cremeerd. In het westen was het zo’n 4000 jaar niet ongebruikelijk dat de doden eerst werden verbrand en daar na begraven. Archeologische vondsten uit Midden-Europa hebben zulks aan getoond. Deze gewoonte: eerste ver branden en de as daarna in een urn be graven, heeft zich toen in onze streken verspreid tot in Engeland. Lange tijd bleef deze methode in gebruik maar onder invloed van het christendom werd het cremeren steeds verder terug gedrongen. Deze nieuwe verbinding bete- dat er een einde komt aan sluipverkeer dat vanaf de ^redaseweg achter langs de Oude "'raiide via de Zwartvenseweg vi Je Auteurslaan naar de Baden Powelllaan reed. rg en omstreken op ge- plaats. Ruim een week 1.00 u. tot 14.30 u. Afgelopen donderdagmiddag openden de wethouders Driessen en Krosse van Tilburg het Reeshoftracé. Het Reeshoftracé is in gewone woorden de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg die nu de Dongenseweg rechtstreeks verbindt met (oude) Bredaseweg. Deze auto weg betekent een belangrijke ontsluiting voor de industrieterreinen Vos- senberg en Kraaiven maar ook voor de wijk Reeshof zelf. De opening ge schiedde onder grote belangstelling van genodigden en buurtbewoners. De openingshandeling van de beide wethouders bestond uit het in bewe ging zetten van een oude stoomwals waarmee het afsluitingslint van de weg verbroken werd en waarmee tegelijkertijd een verkeersbord op de (oude) Bredaseweg onthuld werd. Dit dank zij een bijzonder ingenieuze constructie van het aannemersbedrijf van Hees uit Tilburg die de weg heeft aangelegd. Volgens hem is het glashelder dat de Binnenstad de meest vervuilde plek is van Tilburg. «Daar willen we wat aan doen. Vanochtend is een veegploeg van de afdeling Stadsreiniging op pad gegaan in een bepaald deel van de Bin nenstad. Zij hebben alle rotzooi bij el kaar geveegd en dit is het resultaat.» Hij wijst op een hoop vuil die om 11.30 uur gelost werd bij het Gemeentelijk Informatiecentrum in het bijzijn van wethouder P. van Has sel van Volkshuisvesting en Milieu. SlCf transportwielen tilburg. jules vernev Laten zien De vuilnishoop werd vervolgens overgeschept in een «mobiel object» en gewogen. Na weging bleek het om een berg vuil te gaan van een gewicht O, o, dappere VARA. Nieuwe schreden in omroepland. Wat we zo ’n tien jaar geleden al volop za gen bij Barend Servet, doet de VA RA nog eens dunnetjes over. Vrij dagnacht zagen we hem dan: de Nachtshow. In de programmagid sen dubbel en dik aangekondigd. Strip-tease, sado-masochisme, travestieten, welke door de Panora ma of Nieuwe Revu - geïnformeer de Nederlander kijkt er nog van op Door zich te beroepen op sek suele uitspattingen - denk aan de naakte vrouw, die er, aan touwen in de lucht bengelend, flink van langs kreeg met de zweep - wint de VARA echt geen leden, als ze dat misschien mocht denken. Mij ten minste niet. Het ronduit flauwe programma was weer kenmerkend voor de «vertrossing» van de VARA. Gelukkig waren Harrie Vermegen en zijn collega nog zo verstandig om over te stappen naar Veronica. De «glazenwasser» hoorde toch niet bij de VARA Nederland, toch al een vrij neu traal landje is weer een geprofileer de omroep armer. Eigenlijk kennen we er nu nog maar een stuk of drie: EO, de VPRO en de IKON. De VARA, vroeger de enige ware «rooie» omroep is uitgegroeid tot een tweede TROS of VERONICA. Want aan Theo en Thea kunnen ze toch niet tippen, die zijn net een sprongetje verder. Grote verbetering Wat op het eerste gezicht een klein projektje lijkt, levert voor het woon- en leefklimaat van de Mariastraat en van heel de bin nenstad een grote verbetering op. In de oude stad van Tilburg zijn nog veel van die zogenaamde verpauperde bouwlokaties te vin den, zoals de Mariastraat er vóór De huurprijs van deze woning wetwoningen varieert naargelang de grootte ervan van 340,30 tot 455,- per maand. Aan de overkant van de huizen die vandaag kunnen worden be trokken staan 4 nieuwe wonin gen die ook deel uitmaken van hetzelfde projekt. Deze huizen zijn al vanaf augustus van dit jaar bewoond. De nieuwbouw in de Maria straat kent een lange voorge schiedenis waarin zo ongeveer al le problemen zijn opgedoemd die in een stadsvernieuwingsgebied de nieuwbouw een was. In het Algemeen Beleidsplan 1986-1989 van de gemeente is aan het ver beteren van die verpauperde stukjes Tilburg prioriteit gege ven. Wat er in de Mariastraat is be reikt, laat zien dat daarvoor soms een lange adem nodig is, maar ook dat er voor alle problemen oplossingen te vinden zijn. Bij de aanpak van de nog bestaande verpauperde bouwlokaties in Til burg zullen de in de Mariastraat opgedane ervaringen dan ook ze ker van pas komen. Tilburgse politie vaak onvolledige aangifte bij fietsdief stal De gemeentepolitie Tilburg heeft af- aangehouden. Op enkele uitzonderin- gelopen maandag, in het kader van het gen na, betrof net diefstal of heling «fietsdiefstalproject», registratiekaar- van fietsen. Mede door inspanning van ten onder de Tilburgse bevolking ver- het speciale team is in de afgelopen spreid. Met het uitdelen van de kaar- maand, het aantal aangiften met onge- ten hoopt de politie de kwaliteit van de veer 150 gezakt tot 300. aangiften te verbeteren en te stimule- Helaas kwamen veel van de fietsen ren dat mensen zélf maatregelen ne- niet terecht bij de oorspronkelijke men om diefstal te voorkomen. eigenaar, omdat er géén of onvolledige Inmiddels werden door het project- aangifte werd gedaan. Niet eens de team van de politie, 125 verdachten helft van de aangevers weet t het frame-nummer van vermelden en zelfs 15 pr zijn fiets niet meer. Bijdrage Hoewel de aanpak van de kleine cri minaliteit in Tiburg resultaten begint te boeken, kan het speciale politieteam het karwei niet alleen klaren. «Om het fietsenprobleem nog beter te kunnen aanpakken, zal de Tilburgse bevolkin zelf een bijdrage moeten leveren», al dus de politie. Eén van de tips haal een registratiekaart bij politie of rij wielhandelaar en vul die in, ook het framenummer. REINItJ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1