^HANDYMAN philips! Berry van Bilsen Wijnkoperij «Het Kasteel Tilborgh» MP? JTER Nieuwe wijnimporteur in Tilburg wijnstad F Een bijzondere meubelzaak is uitgebreid RS, Bossis voor de >8 architectuur 50 CLZ 50,- p£ Victor Boeren geeft stijl de ruimte Eerste exemplaar 1 TAAITAAI totale verzorging van grind- Gespreksgroep voor nabestaanden van een zelfdoding Zwart van de mensen, bruin van de cacao SAK-groeps- concert in Pas Buiten Koffieconcert en Franse middag in de Hoorn vooralle onderdelen HülSH.APPARATEN en gratis advies >8,- yOOMPBir )8 KEN burg 75,- 98,- BOSCH elektrisch gereedschap VORSELAARS doe-het-zelf-centrum Wijnkoperij «Kaper tegen wil en dank» Vrachtauto’s bedreigen fietsers Open-podium in Bat Cave Veteranen Legioen heet voortaan Bond van Wapenbroeders Nieuwe gemeentegids Hilvarenbeek w Donderdag 27 november 1986 - pagina 29 DE TILBURGSE KOERIER 986-pagina 28 i* >5 Het Bourgogne-huis Prosper Maufoux. -< «Ml Iburg. in de r 113/ Hifll Tilburg -Stadhuisplein 27l| O** 013-436877 Volop gratis parkeren ALZR s maandags vanaf 13.00 uur geopend rest van ge- ge- centrum !d. A De gids is verluchtigd met wat fo to’s. geven met het aal. dat de wijnen i. «Het Neder- ""n ko- lopper- r 1 met ig in het wit tunstleder. aw tafel en poef potprijs van itte r uwen klein meut Vict< r wee tinten: <ant met i verlichting xtra Dusters t/m E.E.L. nog sche 36690; De zaak waar service nog gewoon Is 1 u in- nd. ’urkast ast eiken Verkrijgbaar bij: LEO VAN IERSEL Besterdplein 3, tel. 426584, Tilburg Leharstraat 104A, tel. 557500. hoe be- hand te ing! In Bos- arekspartner iëntatie tot Hij heeft an uiterst gehad en -gent' A ctie Tilburg e.o. en Polen» gezin scholen, stichting beek. L. Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 jimte propvol er elkaar treden ro viers, Leningrad sjes cacao ge- rije. lakens, tand- He gevers bedrag het De eigentijds ingerichte showroom, waarin allerlei varianten te zien zijn, is een bezoek meer dan waard. Brother en Toyota Breimachines rechtstreeks af fabriek. Handbreilessen 45,- (10 lessen 1 uur) Breimachlnelessen 195,- (20 lessen 2 uur) Deze lessen worden geg« allernieuwste lesmateriaa zijn plaai duurt tot nog even expositie t t: giro 895 accordeonist geheel. Zoom 27, 5032 BR Tilburg, Tel.: 013-631496 Het vignet dat Berry van Bilsen b.v. Wijnkoperij «Het Kasteel Tilborgh» voert. de fietser gekomen. voor een ning van auto’s zullen het algemeen aantasten. liging voor en verder leiders. Opge- zijn aan deel- iden. w«en bij: Lies "iuro Zuid- i-ait Banens, -el. 013/ theek in de Katterug tegenover het ge meentehuis en bij Huib Kalkman, wijnhandelaar in het winkelcentrum J kunt daar nu ook nog te- de Beaujolais Primeur die i uitstekende kwaliteit is. Tilburg doet zijn naam als wijnstad eer aan, dat blijkt telkens weer. Het laatste bewijs daarvan is geleverd door Berry van Bilsen. Hij heeft namelijk op 1 septem ber jongstleden een BV opgericht die wijnen importeert, vooral vanuit Frankrijk. Van Bilsen heeft zijn uitstekende contacten met het Bourgogne-huis Prosper Maufoux om weten te zetten in deze nieuwe BV waarin Maufoux participeert. Het Bourgogne-huis Prosper Maufoux brengt vele kwaliteitswijnen uit de noor delijke Bourgognestreek zoals Cöte de Nuits en Cöte de Beaune. Prosper Mau foux is gevestigd in Santenay in het zuiden van de Cöte de Beaune-streek en heeft naast de vele fraaie wijnkelders en uitstekend onderhouden eigen wijngaarden ook zijn belangen bij de diverse wijnboeren. Het is door deze integratie bij de boeren zelf dat Prosper Maufoux ieder jaar weer verzekerd is van eerste kwaliteit. En nu vinden we het Bourgogne-huis Prosper Maufoux ook geïntegreerd in Nederland en wei in Berry van Bilsen Wijnkoperij «Het Kasteel Tilborgh». Deze wijnkoperij heeft speciaal als doel de verkoop van Maufoux wijnen in Nederland te bevorde ren. De groep zal door twee ervaren me- dewerk(st)ets van het RIAGG en het IMW worden begeleid. Men kan zich telefonisch opgeven bij één van beide onderstaande adressen. Na aanmel ding krijgt men een uitnodig een kennismakingsgesprek e informatie van de begele ven vóór 5 december. Er name geen kosten verbonden. Inlichtingen en aanmelder K: Schuurmans, IMW wijkburu West, tel. 013/360070; Nan P RIAGG Midden Brabant, tel. 638155. Voor fietsers behoren vrack*1* tot de gevaarlijkste medewegget kers, vooral op wegen zonder fiet den. Of het nu komt door de lengt breedte van de vrachtwagens of door minder zorgvuldig rijden van de ligie, cultuur, vrachtwagenchauffeurs, feit is dat fiet- sers vaak door vrachtauto’s van de weg worden gedrukt en dat kan levensge vaarlijke consequenties hebben. Nu in Bemelux-verband is afgesproken dat vrachtwagens in plaats van 2,50 meter rent breed, 2,60 meter breed mogen zijn, is 10 e ïrsbond ENFB in het geweer 1 a. Tien centimeters erbij kan 1 fietser fataal zijn, is de me- 1 deze bond en bredere vracht- de verkeersveiligheid in zijn jd veel o 1 en de F van Bils irgogne-huis Prosper Mau- ongeveer 300 verschillende soorten wijnen en de import daarvan Huiskameridee Vorige week opende Victor Boeren de nieuwe uitbreiding van zijn winkel aan de Bisschop Zwijsenstraat 72 in Tilburg. Die nieuwe uitbreiding be staat uit een ruimte van 220 m2. Door deze uitbreiding komt de collectie stijl volle meubelen nog beter tot zijn recht. De collectie, voor het merendeel be staande uit Nederlandse produkten, wordt op een prettige wijze tentoonge steld. «We hebben bewust het huiskamer idee nagestreefd zodat de klant zich zelf niet verliest in onoverzichtgelijke grote ruimtes», aldus Jan boeren. meest comp bied van grind gen voor bedr diverse kleur ten. Bossis, partner bij gangspunter de vloeren en elementen de harmonieuze, i werk- e- Het wordt uit stratie- en o Kaa, in same schuur BV. 1 In het kader van de Subsidie Ama teuristische Kunstbeoefening werden dit jaar al diverse SAK-groepsconcer- ten georganiseerd door de Federatie van Tilburgse Zangverenigingen. 30 november a.s. zal er weer Hart van Op 19 december wordt er in de Bat s, het Til- Cave een open-podium georganiseerd, is dan de bedoeling om beginnen- idjes een kans te geven. Bat Cave zorgt dan voor versterking van de bands. Ook wordt er gezorgd voor een drumstel. Het is de bedoeling dat elke groep 20 minuten speelt. Deememings- formulieren zijn te verkrijgen bij: Buurthuis Binnenstad/Bat Cave, Lan- gestraat 13 in Tilburg. Geheel nieuw en exclusief voor de Nederlandse markt is de Ter Flock wandafwerking in een uitgebreid scala van lichte naar donkere kleuren, maar vooral ook in de moderne pasteltinten. De unieke vloerafwerking bestaat uit geselecteerde al dan niet gekleurde grindkorrels, geboden met transparan te hoogwaardige oplosmiddelvrije epo xyharsen. De korrelvorm van het grind is rond. Deze naadloos aanp heeft een licht gest vlak en dank zij struktuur is er spr~’ houdsarme vloer, sche vervuiling maakfrequentie. Sporen verdiend Victor Boeren is een meubelzaak die zijn sporen in de loop der jaren met glans verdiend heeft. Al 45 jaar is men actief op het gebied van meubels. Zo begon vader Victor Boeren in 1941 naast het huidige pand een meubelma kerij annex stoffeerderij. Zijn zoon Jan heeft inmiddels de zaak van zijn vader overgenomen en draait alweer 26 jaar mee. In al die jaren heeft hij de zaak uit weten te bouwen tot een begrip als het om stijlmeubelen gaat. Maar niet al leen voor stijlvolle meubelen bent u bij Victor Boeren op het juiste adres. Uw Hoofdkenmerken «Nee, ze zeggen niet dat we goed koop zijn», aldus Jan Boeren. «Maar we leveren kwaliteit en exclusiviteit.» Exclusief is het merendeel van de meu bels inderdaad en exclusief zijn ook, om maar wat te noemen de schilderij en die in de loonruimtes aan de wan den hangen. Exclusiviteit, gekoppeld aan kwali teit en stijl: dat zijn de hoofdkenmer ken van Victor Bloemen en dat zal niet ontgaan wanneer u er eens bir nenloopt. Dat kan, geheel vrijblijvem Parkeren hoeft geen probleem te zijn. Tegenover de wmkel is ruime parkeer gelegenheid voor de klanten van Vic tor Boeren. De Nederlandse Bond van Oudstrij ders - het Veteranen Legioen Neder land - heet voortaan de Bond van Wa penbroeders. Met deze nieuwe naam noopt de Bond zich beter te profileren als vereniging voor allen die bij de krijgsmacht dienen of hebben gediend. Volgens de Bond sluit de nieuwe naam ook beter aan bij de verjonging van het ledenbestand, die op het ogenblik plaatsvindt. De naam van Bilsen is geen onbe kende in Tilburg en wijde omgeving als het over wijnen gaat. Berry van Bil sen is zich daar terdege van bewust. «Natuurlijk, ik ben als het ware met wijnen opgegroeid en niet voor niets is Frankrijk mijn grote liefde». In het be gin van de jaren 70 heeft Berry van Bilsen geruime tijd doorgebracht in Frankrijk. In die periode heeft hij ook 5 maanden stage gelopen bij het Bour- itgegeven door admini- organisatieburo J. van der nenwerking met de Boeren- Directeur van de Boeren- Vorige week is er in Tilburg een nieuwe vestiging van Jacq. Bossis Grind Archi tectuur uit Rotterdam geopend aan de Molenstraat 77. Deze zelfstandige vestiging is in handen van Jac. de Bruin uit Loon op Zand, die op het gebied van deze unie ke vloer- en wandafwerking de nodige kennis en ervaring heeft opgedaan om u op deskundige wijze te adviseren. schuur, J. van de Corput zal het eerste exemplaar aan Theo van Eijck over handigen. Damaast zijn er zaterdag di verse sprekers aanwezig. Het boek zal vanaf deze ochtend, die om 11.30 uur begint, te koop worden aangeboden. ’s Middags zal er in de Boeren schuur een stand worden ingericht ge heel in het teken van het verschijnen van het eerste exemplaar. De exempla ren die bij voorinschrijving besteld zijn via de bonnenactie of via administra tie- en organisatieburo J. van der Kaa, kunnen dan afgehaald worden. Ook is er dan de mogelijkheid om luchtopna mes te bestellen van Riel, die door Theo van Eijck zelf gemaakt zijn. in Nederland is in handen van Beny van Bilsen Wijnkoperij «Het Kasteel Tilborgh». «Je kunt met recht zeggen Maufoux-wijnen de betere zijn», aldus Berry van Bilsen. respons en de reacties van de b landse horeca bewijst dat eens te meer». De gemeente Hilvarenbeek heeft een j| idaa vernieuwde gemeentegids uitgebracht. P De uitgave is mede nu uitgegeven in I verband met 10 eeuwen Hilvarenbeek, I zoals de burgemeester van Hilvaren- I beek, de heer mr. W.R. Ligtvoet in het voorwoord van de gids schrijft. In deze gids kan men iets vinden over de geschiedenis van Hilvarenbeek en Hilvarenbeek in deze tijd. Ook treft men er een beschrijving in aan van het :htauto’s wapen van Hilvarenbeek. De sggebrui- het boekwerkje wordt gevuld met j ïtspa- gevens over het bestuur van de j ’te en meente, de gemeentesecretarie, de f 5 blieke diensten en instellingen, over maatschappelijk werk en inszorg, over gezondheidszorg, over over diverse verenigingen en ingen en over sport in Hilvaren- De handige gids eindigt met nog wat wetenswaardigheden over Hilva- r^nbeek. Als bijzonderheid, vanwege 1 eeuwen Hilvarenbeek, is in het boekje een historische dorpswandeling opgenomen die uitgegeven wordt door A de Heemkundekring loannes Goro- v.V'cto_r B^ren geeft stijl de ruimte In een notedop komt hier het hele .dee van ius Becanus Victor Boeren, stijlmeubelen in de Bisschop Zwijsenstraat 72 in Tilburg op neer. r T-.. j. i.._Stijlvolle meubelen verdienen de nodige ruimte willen ze tot hun recht kunnen men. Dat is een van de redenen geweest waarom Victor Boeren zijn winkelopj: vlak met 220 m2 heeft uitgebreid. Het resultaat mag er zijn: achter een relatief 1 ine voorgevel gaat een onverwacht grote ruimte schuil waarin talloze stijlvolle ubelen gepresenteerd worden. En het blijft niet beperkt tot die meubelen. Bij Victor Boeren gaat het eigenlijk om woninginrichting, dus ook vloerbekleding, verlichting en verdere aankleding van een huis. Dus ook voor een sfeervolle slaap kamer bent u bij Victor Boeren aan het juiste adres. Zelfs voor stij'lvolle kado-arti- kelen waaronder schilderijen. georganiseerd Tilburgse Zang- Zondag Jv uwviuwi a.o. een SAK-g r ven in de zaal van ResU„.„ ten van 12.30 tot 14.00 uur. De deelnemende koren aan dit con cert zijn: het Mannenkoor «Hart _1 Brabant» o.l.v. Carol Donders, het Til- Cave burgs Dameskoor «St. Caecilia» o.l.v. Het Jozef Baars en het Toonkunstkoor debanc «Orfeo» o.l.v. Jan Michielse. Er is hier geen plaats om het zeer ge varieerde koorprogramma volledig op te sommen, maar de deelnemende ko ren staan borg voor mooie koorzang uit zeer uiteenlopende periodes van de muziekgeschiedenis. Onder meer wor den uitgevoerd: koorwerken van Or lando di Lasso, Franz Schubert, Wolf gang Amadeus Mozart, Carl Zeller, Johannes Brahms en Herman Strate- gier. De toegang tot dit SAK-concert is uiteraard gratis en aan de toehoorders zal een volledig programma worden uitgereikt, terwijl de koorwerken, in dien nodig, nader zullen worden toege licht. Het pnagramma van dit SAK- groepsconcert is zo gevarieerd dat het de liefhebbers vah goede koormuziek beslist zal interesseren. gehele woninginrichting kan verzorgd worden door de zaak: van de vloerbe dekking, prachtige perzen, tot en met de vitrages en gordijnen. En om het helemaal te completeren kunt u bij Victor Boeren ook beslist slagen op het gebied van verlichting en verdere aankleding zoals stijlvolle tin nen en messing asbakken, kandelaars en andere artikelen. Het IMW (Instituut voor Maatschappelijk Werk) en het RIAGG (Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg) hebben voorbereidingen getroffen om in een samenwerkingsprojekt een gespreksgroep voor «nabestaan den van zelfdoding» op te zetten in Tilburg. Koestraat 144, Tilburg Orthenstraat 55, Den Bosch Telefoon 013-354515-368227 J i Op 6 januari start deze groep over I specifieke verlieservaringen met nabe- I staanden van mensen die zelf een eind aan hun leven hebben gemaakt. Na zelfdoding van een partner, kind, vriend of vriendin zullen nabestaanden zich in bijna alle gevallen afvragen: «Waarom heeft hij het gedaan? Had ik het kunnen voorkomen?» Op dergelijke vragen worden groep geen pasklare duidelijke ant woorden gegeven. Dergelijke antwoor den bestaan eenvoudig niet. Wel biedt de gespreksgroep aan nabestaanden de mogelijkheid met elkaar in kontakt te De eveneens naadloos aangebracht komen, elkaar te ontmoeten, zodat ze Ter Flock wandafwerking bestaat uit het gevoel hebben, alleen in hun natuurlijke vezels, is anti-statisch, ervaring te staan. akoestisch, niet ontvlambaar en biedt De bijeenkomsten van de gespreks- een behaaglijke aanblik. g[oeP vinden wekelijks plaats op de Bovenstaande produkten vinden dinsdagavond van 19.00 uur - 21.00 hun toepassing vor representatieve uur in het wijkburo IMW Oud-Noord, doeleinden zoals bv. hal-entreepartij- Gasthuisring 51 te Tilburg. Er zullen en, openbare ruimten, wacht-, spreek-, ongeveer 10 bijeenkomsten zijn. praktijk- en vergaderruimten alsmede kantoren, direktiekantoren en wonin gen. Als geen ander weet Bossis langrijk het is alles in eigen 1 houden. Advies en uitvoering' sis vindt u een vaste gespn vanaf de eerste produktoriê zelfs ver na de oplevering van uw vloer en wand. Aanleiding genoeg dus om vandi de basis te leggen voor uw pral interieur. Bel Bossis, tel. 01 )2. Als leverancier van Woon-, Projekt-, Flexigrind en Ter Flock is Bossis Grindarchitectuur zonder twijfel de iplete aanbieder op het ge- rindvloer- en wandafwerkin- ïdrijven en particulieren in iren en de confettivariëtei- als deskundige gespreks- het bepalen van de uit at voor inrichting, waarbij wanden als verbindende basis vormen voor een Jlueuze, maar bovenal praktische en woonomgeving. Huib Kalkman, Anneke Hoogeveen en Berry van Bilsen brengen een toost uit op Wijnkoperij «Het Kasteel Tilborgh» en de Maufoux-wijnen. igebrachte vloer struktureerd opper- deze oppervlakte- trake van een onder- een minimale opti- en een lage schoon- Van Bilsen houdt zich zelf voorna melijk bezig met de afnemers uit de horecawereld én daar heeft hij zijn wijnhandelaar handen vol aan aangezien de afnemers de Blaak. U kt van de Maufoux-wijnen overal in heel recht voor i' Nederland verspreid zijn. dit jaar van In Tilburg zijn de Maufoux-wijnen voor particulieren te verkrijgen bij An neke Hoogeveen ofwel Bloems Vino- gogne-huis Prosper Maufoux. daar naar zijn zeggen eer vruchtbare en leerzame tijd g ook Prosper Maufoux was erg enthou siast over zijn inzet. «Maar ook heb ik in 'die tijd veel opgestoken van de Franse taal en de Franse mentaliteit», aldus Berry van Bilsen. Het Bour foux voert uit eigen bakkerij Ouderwets lekker Bakker v.d. Westen Bernardusplein 17 ('t Zand) Tel. 013-685222 Op zaterdag 29 november vindt in restaurant ’t Luikske in Riel de officië le overhandiging plaats van het eerste exemplaar «Theo van Eijck, kaper te gen wil en dank». Dit boek handelt over de spectaculaire wijze, waarop Van Eijck tijdens NATO-oefeningen op Malta, in het jaar 1964, een leger vliegtuig ontvreemdde om daarmee naar Egypte te vliegen. Een land, waar hij overigens nooit terecht kwam. Het boek is geschreven door de Goirlenaar E. Brok. Iet saxofoonensemble is dr geleden opgericht om een geleg te bieden om samen te kunnen Het ensemble speelt jazz-am ten van Lennie Niehaus, C ker en Lauran van der Sant hebben al verschillende opt ter de rug, waaronder een 1 den. Het ensemble bestaat 1 foons, sopraansaxofoon, foons, 2 baritonsaxofoons, een -~ït en kerstverrassing in de vor eer chocolademelk. De c o :tie wil echter meer: zij bas, zorgen dat de kinderen in He tehuizen, iedere zaterdag- chocolademelk kun- 1 drinken. Zaterdag zag de sthuisring in ieder geval al zwart 1 de mensen en bruin van de cacao. zo Het eerste koffieconcert van het Hoomseizoen in Loon op Zand vindt plaats op zondagmiddag 30 november. Aan dit concert werken mee de 15-jari- ge Philippe Bogaert en het saxofoon ensemble van de Tilburgse muziek school o.l.v. Lauran van der Sanden. De talentvolle Belgische pianist zal De nieuwe actie «Tilburg e.o. en Po- werken vertolken van: Elton John, len» heeft geweldige resultaten opgele- W.A. Mozart, Paul de Lenneville, verd. De actie houdt in dat Tilburgers Ludwig von Beethoven en een eigen op zaterdag cacao naar Gasthuisring 7 compositie. Hij heeft al eerder opge- brengen. Dit is bestemd voor negen te- treden in Brussel, Antwerpen, Ver huizen in Polen. Afgelopen zaterdag viers, Leningrad en in Sofia te Bulga- werden er niet alleen doosje bracht, maar ook dekens, lakens, pasta en dergelijke. Onbekende g- o---oo- deponeerden bovendien een bedrag te bieden om samen te kunnen spelen, van 2000,- in de collectebus voor het Het ensemble speelt jazz-arrangemen- transport naar Polen toe. ten van Lennie Niehaus, Charlie Par- De actie gaat door tot half decem- ker en Lauran van der Sanden. Ook zij ber. Als u nog niet bent geweest, kom hebben al verschillende optredens ach- dan zaterdag tussen 10.00 uur en 14.00 ter de rug, waaronder een radio-optre- uur en geef uw pakje cacao af. Het den. gaat om kinderen, vaak gehandicap- Het ensemble bestaat uit: 4 altsaxo- ten, van wie de leiding gevraagd heeft foons, sopraansaxofoon, 3 tenorsaxo- om een kerstverrassing in de vorm van foons, 2 baritonsaxofoons, een baskla- een beker chocolademelk. De organi- rinet en een ritmesectie bestaande uit satie van de actie wil echter meer: zij bas, elektrische gitaar en drums. wil ervoor zorgen dat de kinderen in Het koffieconcert begint om 14.00 de negen tehuizen, iedere zaterdag- uur in het ontmoetingscentrum de avond een beker chocolademelk kun- Hoorn te Loon op Zand. Na het kof- nen drinken. Zaterdag zag de fieconcert vindt er een gezellig samen- Gasthuisring in ieder geval al zwart zijn plaats in de Franse sfeer, dat van de mensen en bruin van de cacao, duurt tot ongeveer 19.00 uur. Er is een Laten we hopen dat het zo nog even expositie te zien en tevens verleent een doorgaat. Voor het transport: giro 895 accordeonist zijn medewerking aan het te Tilburg. v**

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 29