f Bont NS Ti -agenda Vertier in de Egelantier Concerten in Noorderligt Cabaret en dans in het Farce Theater Your Pyjama’s Leo v. lersel Hair Fashion International Nieuw Schoonheidssalon wereld KNALPRIJS\ Neighbourhood in Paradox tapijt ©koppelmans Peter van den Èei Braken Centrum Minister onderscheidt Ridders van de Weg Koffie concert in de Heemschuur Concert Pas Buiten Rondom Cantare Concours voor solisten en ensembles Concertbezoek ssbssx!.-" SU»,.. Talk of the Town sShsss'j?:: Ma. t/m wo. 15.00-20.30 u. -r Kïsnxou., DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 16 oktober 1986 - pagina 15 1986 -pagina 14 geho staar The killing is de eerste film uit een reeks rupte politiecon films van Stanley Kubrick die Cinecitta de ging van Peacf uur en fARILUX BURG ter - dagagenda- adressen FILMPROGRAMMA van 16 t/m 23 okt. 113. exposities a.l. 2.00 u. a.l. telen i.OO u. a.l. adeat idelin .013/360134 I Wo. 20.00 u. FILMS Kamerbreed van: 1 Cur- iie bij agelijks tsen die de jegeven gesties. Iers ncentra Alle soorten en modellen dames en heren irvan is Ie i andere isluit bij "3 li. 21 okt. ii. 21 okt. lo. 23 okt. 10. 23 okt. na 20 okt. 11. 21 okt. io. 23 okt. Besterdplein 3, tel. 426584 Leharstraat 104-A. tel. 557500 tele maanden heeft Tilburg -bedrijf erbij, en wel Hair t die DE WERELDTOP AAN ZET 10e INTERPOLIS^* SCHAAKTOERNOOI »0KT0BEfiW7NWEMBER van UE- racht irgde ook ncentra jr. dsdeel. ipel, uitgebre.w iten van de har ige mis op de zondag- t het gebruikelijke früh- ag 16 oktober DUWBURG-ZAAL Door vakmensen van onze afdeling Sneldruk voor U gemaakt. WILHELMINAP/MRK 7 - 5041 EA TILBURG !.SSHXUER jr kinderen boekenwin- aên- De Kelder verschij- st. annaplein 16. tel. 430617 Parkeren geen probleem op en i voor werkte igband. i optr~ saris die one ging van Peachum. Mackie Me: teert. Peachum denkt Messer ontkomen is wraak een demonst kreupelen, juist op ningsoptocht moet 1 voor 2 io. Ernst en t gebracht dat zich uitstrekt over Imer. Allan 1 op tenor, Steve mor en 1» derlandse films: «De Vo- Zaspers Verbrugge en «Re- Lagro. e wjskwJS MÏÏTiTH[<8liHHN jil elektrisch gereedschap VORSELAARS doe-het-zelf-centrum Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 ■I Kassa open uur. Tel. res. opt zen Bruin hobo, berts op hoorn, Rit fluit en Carla Herms fluit. Het beloofti te worden ook keer is dat in Goirle een dergelijk eert gehouden wordt. Op het progt ma staan werken van F. Danzi, D. Agay en E. Elgar. In het Autotron te Drunen heeft minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat afgelopen zaterdag aan 156 beroepsvrachtwagenchauffeurs de onderscheidingen uit gereikt die behoren bij de aan hen toegekende titel «Ridder van de Weg». Op de foto ziet u v.Ln.r. de heren van Roozendaal en Van der Burgt, alle twee uit Tilburg en alle twee werkzaam bij transportbedrijf Wassing, in gezelschap van hun echtge notes en van minister Smit-Kroes (rechts), die hen zojuist tot «Gouden» Ridder van de Weg heeft bevorderd. T HEKS tot 10 november Olaf Stevens/Keramiek Michelle van Kemenade/Teke- ningen ZOUAVENLAAN 77 tot 26 oktober Ik teken wat Ik wil Tentoonstelling voor en volwassenen over I boeken en tekeningi geen bibliotheek of t Schoonheidssalon Yvonne is te vinden aan de Alpenweide 412 in Tilburg, te lefoon 013-433941. de i lukten bit en geac' ioor een k export onbekend. Ei o.a shampoo... crème... gel weg over de hele wereld. Het dienstmeisje Celestine werkt in het "istige kalme wereldje van echtpaar Lere- r. Wanneer een knappe bakkerszoon op- - --;t Celestine hem ’s nachts in uc »ci ic. i^c j-edebours denken dat er inbre kers aan het werk zijn. Als ze gaan kijken zijn ze erg opgewonden van wat ze daar zien. Er breekt voor hen een nieuwe jeugd aan. Alleen begrijpt Celestine niet goed, waarom'haar bazen plotseling zo goed ge luimd zijn. t/m 9 november 1986 «Jeroen Vinken», kleden en ge plooide schilderijen en «De mensen van Berssenbrugge», fototentoonstelling: de Tilburg- se periode van 1901-1906. Het museum is een onderdeel van de Welzijnsdienst van de ge meente Tilburg. t/m 8 december 1986 «Wandkleden van Fiep van Eg- ten», 3de verdieping. DE VERBEELDING van 11 okt. t/m 9 nov. Jack Poell: levensgrote kerami sche beelden en monotypes. Jeugdfilm: Walt Disney's Cinderella (Assepoester) ^o.,i?0Z0OU15C lerdag 16 oktober treedt de Jong (contrabas) i ie dansgroep Villa Danthe in ter met «Begin m Theater (Voltstraat 18) op. stelling gaat over een pasgetrouwd zikant zonder cr'- leidt tot bizarre r de spanning, versti vooral dijkdoorbre ven. De diverse personages pratf uiteenlopende alledaagse onden __f en laten iets zien van hun verwarring, ontspoorde liefde en eenzaamheid. De ze gesprekken vormen de avond intelligent-onbeko: der, waarover het Rott blad schreef: «Begin voorstelling voor lief pure, bijna weerbarst Aanvang 20.30 uui een totale Muziek en In de Heemschuur aan de Nieuwe Rielseweg in Goirle wordt er op zon dag 19 oktober om 12.00 u. een koffie concert georganiseerd op uitnodiging van de Heemkunde Kring Goirle. Het concert begint om 12.00 u. en als eer ste treedt op een kwintet dat bestaat uit leden van de Koninklijke Harmo nie Oefening en Uitspanning te weten: Carla Hermans op dwarsfluit, Thijs van Gestel op klarinet, Peter Tra op hoorn, Jan Nuiten op fagot en Jan Hermans op hobo. Daarna volgt een optreden van het Hilvarenbeeks Bla- z.erscollectief dat bestaat uit Ton de op klarinet, Emmy van Beek op Gust Stabel op fagot. Hans Ro- hoorn, Rini Builens op dwars- ians, ook op dwars- t een bijzonder concert omdat het de eerste “u;k con- program- Op donderdag 23 oktober a.s. wordt bij «Pas Buiten» aan de Schouwburg- ring, in de serie Groepsconcerten 1986 mgevolge de Subsidieregeling Amateu ristische Kunstbeoefening een concert gegeven door de navolgende bejaar denkoren: Zang schept vreugde; de Garsthof; Zingend Zand; Korvel; het Herderkoor; de Kasteelzangers. i een Het concert begint om 14.00 ir, is is gratis toegankelijk. Donde moderne dansgroep het Farce Theater (Voltstraat 18) op. De vijf danseressen maken niet alleen hun eigen choreografieën, maar ook de bijbehorende decors en kostuums. Vil la Danthe is een dansgroep met een breed repertoire die al eerder geprezen werd om haar professionele en origine le voorstellingen. Donderdag 23 oktober komt het Rotterdamse duo Van Waardenberg (ex-Van Santen en Van Santen) en De Juni jl. is een nieuw schoonheidssa lon gevestigd in de wijk Groenewoud. Yvonne Backx opende een professio neel ingericht salon aan huis. Zij be schikt over geavanceerde elektronische apparatuur. U kunt terecht voor com plete gelaatsbehandelingen en advie zen omtrent de verzorging van de huid en make-up. Een volledige collectie natuurlijke huidverzorgingsprodukten van Mila d’Opiz uit Zwitserland stelt Yvonne in staat cliënten op de meest doeltreffende’ wijze ten dienste te staan. Erg «in» zijn de jeugdbehande- lingen waar dit schoonheidssalon in gespecialiseerd is. U kunt vrijblijvend kennismaken met de mogelijkheden die «Yvonne» biedt. Behandelingen vinden na afspraak plaats. Schoon- liCiuSSalciii Yvonne, die aangesloten is heeft ook cadeaubon- XXVX4 vvTw. een kleine behandeling en make-up-artikelen. Een idee voor u? naar het Farce Thea- egin maar vast». Deze voor- no oaat over de ontmoeting tussen pasgetrouwd echtpaar en een mu it zonder orkest. Deze ontmoeting misverstanden, absur- erstilde momenten en ..rekende humorgol- -“’ten over irwerpen Groepenpresentatie Zaterdag 18 oktober om 21.30 uur vindt er weer een groepenpresentatie plaats in d’n Engelantier i.s.m. de Til- burgse Muziekkantenwinkel. zullen optreden Cure For (rock) en Slice Of Man (j - Zoals altijd is de toegang gra... Harry Verbeke/ Carlo de Wijskwartet Zondag 19 oktober tr— Harry Verbeke/Carlo de Wijsl in d’n Egelantier en wel om 16.00 uur. Het kwartet bestaat uit: Harry Verbe ke op tenor; Carlo de Wijs, organist; Edwin Corzilius op bas en Amoud Gerritse op slagwerk. Dit zijn zeer ge renommeerde Nederlandse jazzmuzi kanten en zij zullen zeker zorgen voor een swingende jazzmiddag. Toegang gratis. X V*NlEZfrHOrVSZB4 ÉÉN BRIL WAARMEE ALLE KIJKAFSTANDEN NATUURLIJK IN ELKAAR OVERLOPEN VfiRILUX T VRIJE NIEUWE KIJKEN ISCHOUWBVRGI Sm brillend Stadhuisplein 4, Tilburg, 013-366578. (Tegenover de Schouwburg.) Cinecitta Sans toit ni loi De «rebel without a cause» bestaat nog. In Agnès Varda’s nieuwste film Sans toit ni loi, treffen we deze aan in de persoon van met het jonge ver het meisje Mona. Mona vriest dood in de Het tuinhuis: koude winter van ’85 in de Franse Proven- Het dienstmei ce, als een dier verrast door de plotse vorst rustig in een streek waar het doorgaans zacht is. hour. Tientallen mensen zagen haar wegkwijnen, duikt, ontvangt niemand bood haar een onderdak aan. Met de serre. De Lede haar kamera graaft Varda in het geheugen kers (of het geweten?) van wie haar zag, maar zijn liever wegkeek of de luiken sloot. En toch beweerden allen nadien eensgezind datje zo kon voorspellen dat het fataal moest aflo pen met Mona. Volkomen aanvaardbaar en menselijk in hun lafheid, komen ze allen voor Varda’s kamera getuigen. Al is hun tijd volkomen in beslag genomen door hun karrièrejacht, him geldzucht, hun society-leven, hun verloren idealen of gewoon door de sleur, Mona schudt ze wakker, prikkelt hun gevoelswe reld en maakt hun levenskern zichtbaar. Maar allen beseffen ze dit pas nadat ze Mo na opnieuw de kou ingejaagd hebben. Cinecitta The killing Donderdag SCHOL 20.15 uur Het Gelders Orkest Concert o.l.v. dirigent Jacques Mercier door het Gelders Or kest (te gast in de serie van het Brabants Orkest) m.m.v. Han de Vries en Arthur Mahler (hobo's). Uitgevoerd worden werken van Roussel, Voormolen, Bellini en Ravel. Toelichting door drs. Jacques Maassen om 19.30 uur in de Theaterkelder. FARCE THEATER Dansgroep Villa Danthe met Anna S„ Mara en Sorbonne. Do. 23/10 van Waardenberg en de Jong met «Begin maar vast». Aanvang 20.30 u. Toegang: 3,50. Intelligent - onbekommerde, kolderieke «Begin maar vast» van cabaretier van Waarden berg en «droge» muzikant de Jong garandeert een avond ver stilde momenten, absurde span ning en dijkdoorbrekende hu- morgolven. Vrijdag 17 oktober SCHOUWBURG-ZAAL 20.15 uur Globe: Clavigo Zie 3 oktober. STUDIO-ZAAL 20.45 uur De Torenspelers Met «The Shadow Box». Zaterdag 18 oktober STUDIO-ZAAL 14.00 uur Afsluiting Kinderboekenweek Diverse slot-aktiviteiten. SCHOUWBURG-ZAAL 20.15 uur Carmen Jones Twee avonden in de Schouw- burg-zaal: de beroemde neger- musical van Oscar Hammer- stein II naar «Carmen» van Bi zet. In de hoofdrol: Ruby Hinds. Regie: William Hammerstein. Di rigent: William Barkhymer. PARADOX 23.00 uur De formatie Klaver Met als gast Jéröme Pellemans op altsax EGELANTIER Groepenpresentatie. Zondag 19 oktober FOYER SCHOUWBURG-ZAAL 12.30 uur Koffieconcert Van de S.M.E.T. door Theadora Gerats (viool) en Carlos Moer dijk (piano). Uitgevoerd worden werken van Beethoven, De Klerken Ravel. Sinds enkc een service-l Fashion int. De firma die voorheen gevestigd was te Riel, huist nu in Tilburg aan de Prinsenhoeven 12. De naam verraadt enigszins de doelgroep van deze firma: namelijk professionele produkten voor de kapper. Tijdens de vestiging in Riel was er geen presentatie mogelijk voor zijn produkten. Nu zijn er voor de kapper vele mogelijkheden. De firma heeft buiten import van kammen, scharen, föhnen ook de verkoop L’Oréal... Wella... Keune... Helen tis... Vidal Sassoon, topmerken di de kapper alom bekend zijn. Voor de regionale kapper biedt Hair Fashion int. b.v. de uitkomst profes- gespecialiseerd is. U kunt sionele produkten binnen handbereik kennismaken met de me te hebben en geadviseerd te kunnen die «Yvonne» worden door een gediplomeerd vak- vinden na ar* man. Ook export is voor deze firma heidssalon Yvwl niet onbekend. Eigen fabrikage voor bij de ANBOS, :rème... gel vinden hun nen voor een 1 In het Peter van den Braken Cen trum, Turfven 12 in Sterksel, wordt van 18 oktober tot en met 30 november een zijn optre- expositie gehouden waarin werken van igestraat in de Eindhovense kunstenaar Jan Kuhr onder de aandacht worden gebracht. De expositie draagt als titel: «Poëtisch Verteller». e basis van een xvKommerde kol- tterdams Nieuws- i maar vast» is een jfhebbers van een stige schoonheid, ir. SCHOUWBURG-ZAAL Carmen Jones Zie 18 oktober. kwartet. Peer de Graaf/Mooi Weertje Aanvang 15.00 uur. Toegang: 3,50. Reserveren gewenst. Feestelijke opening van het fa- milievoorstellingen-seizoen met de première van de produktie «Mooi Weertje» van Peer de Graaf, een komische voorstel ling met muziek, bestemd voor zondag vanaf 12.00 uur: 013- Dinsdag 21 oktober SCHOUWBURG-ZAAL Int. Nieuwe Scène: Elizabeth In een regie van Charles Cor- nette en Hilde Uitterlinden speelt het kollektief Internatio nale Nieuwe Scène «Elizabeth» van Dario Fo. Dit keer niet over terrorisme, burgerlijke onge hoorzaamheid of morele dicta tuur, maar over een ongelukki ge liefdesgeschiedenis tussen een jongeman en een koningin. 7 HEKS Mannen van den Dam/Max, of Viviane de Muynck van de Man nen van den Dam in een glans rol in een stuk van Manfred Kar- ge. Over overleven tijdens het Nazi-regime, WO II en het Wirt- schaftswunder. Deze voorstel ling is een warm pleidooi voor het voortbestaan van het gezel schap, dat door de Belgische regering wegbezuinigd dreigt te worden. van elke auteur een erodes verhaal uit de wereld literatuur. Frivole Mariette wordt opgenomen in het weversgezin van haar nicht en neef. Als ze wat teveel flirt met een weversgezel, krijgt ze een ongenadig pak slaag. Ze spant 'n we versgezel voor haar karretje, die aanpapt met de jonge bazin. Na tal van amoureuze verwikkelingen krijgt Mariette haar wraak: een stevig pak slaag voor de bazin, die haar verklikte. Het dienstmeisje: Het nieuwe dienstmeisje wordt ontvan gen door een oudere heer, die gecharmeerd is van haar lichaam in plaats van haar huis houdelijk kwaliteiten. Hij maakt haar het hof en stelt haar een huwelijk voor met zijn rijke neef. Deze heeft de liefkozingen ge volgd door een gat in de muur. Suzan is ver rukt van de «onschuldige» jongeman. Maar hij en de oude man hebben andere plannen met het jonge verleidelijke meisje. Het weekend van zaterdag achttien en zondag negentien oktober belooft een interessante ontmoeting te worden met instrumentale en vocale muziek. Zaterdagavond treedt de Harmonie Asterius op in de Joannes kerk met werken van Nederlandse en Duitse componisten. Zondagavond verzorgt het vocaal kwartet Sa Viere een programma met een overzicht van de verschillende ma nieren waarop onder meer in Neder land en Duitsland voor zangstemmen gecomponeerd is. Ernst en humor wor den tot klinken gebracht in dit muzi kaal panorama een tijdsbestek van vier eeuwen. Aan vang: 20.00 uur. Plaats: Neder landse Hervormde Kerk, Kerkstraat, Oisterwijk. Toelichting: dr. Hans Bol. Open podium Woensdag 22 oktober vanaf 21.30 een groepenpresentatie uur vindt weer het maandelijks terug- ingelantier i.s.m. de Til- kerend open podium plaats in d’n Ege- Ditmaal lantier. Het staat ditmaal geheel in het Madness teken van de blues, en in Tilburg zijn (jazz-wave). er genoeg goede bluesmuzikanten om ;ratis. deze avond weer tot een succes te ma ken. Toegang gratis. Aanstaande vrijdag en zaterdag wordt in Helvoirt alweer voor de 12de maal een onderling concours voor so listen en kleine ensembles gehouden en wel in het gemeenschapshuis Gastenbosch. Een record aantal deel nemers zal dan optreden en met zijn allen zorg dragen voor maar liefst 71 optredens. Op vrijdag beginnen de op- tredens om 19.00 u. en op zaterdag om I 14.00 u. Voor de organisatie tekent de Helvoirtse harmonie «Kunst adelt». De optredens worden verzorgd door a de tambours en de blazers van de har- monie «Kunst adelt» uit Helvoirt, de 4 Cromvoirtse fanfare en de Koninklijke Harmonie MVC uit Udenhout. Er /I wordt opgetreden in zes divisies: de leerlingendivisie, de «open» divisie en de derde, tweede, eerste en ere-divisk Inlichtingen: tel. 04118-2022-1529. A.s. zaterdag, 18 oktober, is «Die Original Oberelfpilskapelle» uitgeno digd door de harmonie uit Stadtkyl (Kronenburg) Duitsland om aldaar hun medewerking te verlenen aan een zaterdagavondconcert. Deze uitnodiging is een gevolg van het concertbezoek wat harmonie L’E- cho des Montagnes, vorig jaar, bracht aan Stadtkyl. Bij dit concert verzot «Die Original Oberelfpilskapelle» verschillende optredens. Naast het optreden op de zaterdag- lVïnni^L-i« RI<W avond verzorgt de kapel, uitgebreid 1» -LMCJ met een aantal muzikanten van de har- T> J monie, de heilige mis op de zondag- Dtlllll morgen waarna het gebruikelijke früh- op schoppen zal plaatsvinden. niek-is radox. De Möniek-is-Bley-Band. is een Til- burgse groep die zich richt op de mu ziek van de Amerikaanse componiste/ organiste/pianiste Carla Bley. De groep is in 1983 opgericht en probeert de muziek van Carla Bley op een authentieke wijze ten gehore te bren gen. Dit concert begint om 22.00 uur. Filmhuis Tilburg - Nazarin Di. en wo. 20.00-22.15 u. Carmen Do. t/m wo. 22.15 u. «De Vogelmens» en «Requim» a.l. r 9 Filmhuis Dreigroschenoper De film speelt in Londen, in de jaren 1890. De bekende bendeleider Mackie Mes set wordt verliefd op Polly Peachum, doch- ter van de koning der Londense bedelaars. Hij trouwt haar zonder toestemming van haar vader, die daarover zeer verbolgen Vergeefs zet hij zijn dochter tot scheiding aan en roept tenslotte de hulp in van de cor- --o--- ._r„ politiecommissaris die onder bedrei- je films van Stanley Kubrick die Cinecitta de ging van Peachum. Mackie Messer arres- komende maanden gaat vertonen. teert. Peachum denkt echter dat Mackie Elke film van Stanley Kubrick is een ge- Messer ontkomen is en organiseert uit beurtenis, zo ook deze film uit 1956. In feite wraak een demonstratie van bedelaars en was het zijn eerste film met een groot onder- kreupelen, juist op het moment dat de kro- werp, een thriller die met angstwekkende ningsoptocht moet plaatsvinden, precisie laat zien hoe een perfect voorberei- Dat betekent het einde van de J- -oofoverval op een renbaan uitloopt op van de commissaris die zich nu aans totale mislukking met de nodige doden. Mackie Messer, wiens vrouw intussen z riek en plot slepen de kijker mee naar dievenorganisatie in een bankondernemir0 dond. 23 oktober geeft de Mo- een klimax: de absolute mislukking van een heeft omgezet. is-Bley-Band een concert in Pa- ™sdadige overval. Met name de muziek Brecht ontleende het gegeven voor zijn l van Gerald Fried geeft een optimale onder- «Driestuiversopera» aan «The Beggars steuning aan deze spannende thriller met Opera», een pasticcio van Gay en Pepusch. een dreigende, opwindende sound. Cinecitta vertoont deze film in landelijke Vanavond geeft het Your Neigh bourhood Saxophone Quartet uit Bos ton een concert in Paradox. De groep werd in 1980 opgericht en speelt, naast eigen werk, strikken van o.a. Carla Bley, Thelonious Monk, Albert Ayler en James Blood Ulmer. Allan Chase op altsax, Tom Hall x Adams op bariton, tenor en sopranino en altist Robert Zung vervangt voor deze tournee Ben Schachter. Aanvang 22.00 uur. Op zondag 19 oktober presenteert de Talk of the Town de professionele en veelzijdige band «de Dandy’s». De Dandy’s spelen een breed repertoire ring, in zoals rock- and roll, soul, maar ook ingevol| zeer recente hits. De band besteedt, naast veel aandacht aan de muziek, ook veel aandacht aan hun uiterlijk en showeffecten. Een angstaanjagende thrilleract met muziek van Michael Jackson en spectaculaire show met veel vuur, een klein voorbeeld van de veelzijdig heid van de band. Bovendien zullen er drie verschillende sets worden speeld waar in de Dandy’s totaal ders verkleed op het podium nen. De sets beginnen om 18.00, 20.00 en om 22.00 uur. ile smokke- "gt Carmen >ij het kaart- J llen sterven. aillo, een stierei op zoek naar zijn oude geliefde Car vindt haar en nodigt allen uit - stierengevechten te komen kijken. Voor de arena smeekt. Don José haar een nieuw leven met hem te beginnen, maar ze antwoord dat ze niet meer van hem houdt. Gek van verdriet neemt hij zijn mes en doorboort haar hart. De Kelder, de nieuwe Tilburgse jazzclub in het buurthuis in de Lange- straat heeft een optreden op het pro gramma staan aanstaande maandag avond om 21.30 u. van de bekende in ternationale jazz-pianist Jack van Poll. Van Poll komt oorspronkelijk uit Bra bant en woont tegenwoordig in België. Hij heeft toemees gemaakt over I de wereld en pendelt regelmatig neer tussen België en Amerika optredens. De afgelopen zomer i hij in de Lionel Hampton Bij Jack van Poll wordt tijdens zij den in de Kelder in de Langes- Tilburg begeleid op drums door de ini tiatiefnemer Ekke Feldmeijer en door de vaste «huis-bassist» Gerard Brohm. DOKUMENT tot 26 oktober Jan van den Berg/Beeldrollen GALERIE ZERO t/m 23 oktober Recent werk van Mario Dijssel bloem, minimal art, waarbij kleur en vorm een rol spelen. SCHOUWBURG t/m 21 oktober magic mirror jit de verzameling icten van de Am- vocaat Bert Hart- h beperkt tot één i vrouw. MUSEUM FOTOKOPIE A4 formaat ƒ0,10 incl. BTW Kees van de Ven alle reparaties maatwerk eigen atelier bewaring moderniseren Tilburg - Nieuwlandstraat 3 013-426617 Place of Swing Curtis Mayfield Vrijdagavond 17 oktober is er in Zaterdag 18 oktober treedt de on- Theater Noorderligt, Veldhovenring vergelijkbare Curtis Mayfield op in 79, weer Palace of swing. Deze keer Noorderligt, te zamen met zijn Band, treden op de Slickaphonics uit New In het voorprogramma wordt hij voor- York, een vijfmansformatie die in 1981 afgegaan door de Nederlandse Soul- is opgericht. Aanvang 23.00 uur. Zaal en Funky-band W’Five. Aanvang open 22.00 uur. 21.30 u., zaal open om 20.30 u. SCHOUWBURG TILBURG Tel. 013-362033. ma. t/m za. 11-16 13-16uur: 013-432220. FILMHUIS TILBURG Louis Bouwmeesterplein 1 (achteringang Schouwburg). Tel. 013-362033. Dagelijks films om 20.00 en 22.15 uur. Kaart verkoop vanaf 19 uur aan de KUNSTUITLEEN Gevestigd in Schouwburg Til burg. Tel. 013-362033. Open: di. t/m vr. van 12-18 uur, do. ook van 19-21 uur en zo. van 12-17 EXPOSITIES IN DE SCHOUWBURG Tel. 013-362033. Open: ma. t/m za. van 11-18 uur en 19-21.30 uur, zo. van 12-17 uur. FARCE THEATER Voltstr. 18. Tel. 013-362457. EGELANTIER Boomstr. 39. Tel. 013-430073. GALERIE ZERO Willem ll-str. 18. Tel. 013- 366177. Open: do. en vr. 14-18 uur, za. 14-17 uur. ARTIKEL Wilhelminapark 38. Tel. 013- 353151. Open: do.-vr.-za. 12- 17.30 uur, en op afspraak. NOORDERLIGT Veldhovenring 79. Tel. 013- 5350819. DE VERBEELDING Klokkenstr. 12, Baarle-Hertog- Nassau. Tel. 09-3214699216. Open: di. t/m zo. 1.30-17 uur. ZOUAVENLAAN 77 Centrum voor Kunst en Vorm geving, Zouavenlaan 77, Til burg. Tel. 013-684333. Open: ma.-di. 19-22 uur, wo. t/m vr. 9-16 uur, za. 9-12.30 uur. DOKUMENT Expositieruimte, Willem ll-str. 29A. Tel. 013-434732. Open: ma. t/m vr. 9-17 uur, za. 11-16 NEDERLANDS TEXTIELMUSEUM Goirkestraat 96, Tilburg. Tel. 013-367475. Infolijn: 013- 422241. Geopend: di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, zondag 12.00- 17.00 uur. Rondleidingen na af spraak. Bereikbaar met buslijn 'T HEKS Atelier/Theater. Lannerstraat 1 Tilburg-Noord, 013-551171. Openingstijden: ma. t/m vr. 10.00-17.00 uur en tijdens voor stellingen. Midi - Aliens 16jr. Harmonie 1 - v,.. 20.15 u. Za., zo. 14.30-19.00- 21.15 u. Ma., di.,wo. 20.15 u. Harmonie 2 - The secrets of love Do. 14.30-21.15 u. Vr. 14.30- 20.15 u. Za., zo. 14.30-18.45- 21.15 u. Ma., di., wo. 20.15 u. Zaterdag gesloten. Cinecitta- Dagelijks 20 u. Heuvelpoort 1 Topgun Do. t/m zo. 15.00-19.30-22.1 Ma. t/m wo. 15.00-20.00 u. Do. t/m zo. 14.30-19.00-21.30 u. Ma. t/m wo. 14.30-20.00 u. Heuvelpoort 4 - ,6l,. Wo. 20.30 u. dreigende. i^ries tui versopera Opera», een pasticcio cinecitta vertoont deze film in landelijke Fi//nA«is Première De V ogelmens en «Requiem «The Secrets ot Love» Twee io«e Nea< De geheimen van de liefde gezien door de gelmens» van Casf ogen van Marguerite de Navarre, Nicolas quiem» van Sjef Restif de la Bretonne en Guy de Maupas- «De Vogelmens» gaat over een 11-jarige sant. De film is dan ook een drieluik met jongen, die de laatste grote manifestatie van -zijn kinderfantasie beleeft. Door deze ge beurtenis ontdekt hij dat een persoonlijk heid, die afwijkt van het gebruikelijke, al leen erkenning kan afdirigen wanneer hij iets doet dat weinig anderen doen. Zonder lingen, zoals zijn oom Albert, die niets pres teren, krijgen respect. In «Requiem» ontmoeten twee broers el kaar in een bijeenkomst ter nagedachtenis aan hun vader, die een jaar eerder onder nooit opgehelderde omstandigheden de dood vond tijdens een wadlooptocht. De broers staan in hun houding ten opzichte van hun vader tegenover elkaar en over de oorzaak van zijn dood verschillen ze van mening. Van een herdenking wordt de tocht een gevecht om het gelijk. Onder dreiging van de opkomende vloed komt het tussen de broers tot een confrontatie. Filmhuis Carmen Bij een kazerne in Sevilla gaat op een dag de ertegenover gelegen sigarettenfabriek uit. 500 jonge vrouwen komen naar buiten en een van hen, Carmen, interessert zich duide lijk voor Don José, die echter niet op haar verleidingen ingaat. Als de middagpauze voorbij is, klinkt gegil en geschreeuw: Car men blijkt een van hen met een mes ver moord te hebben en Don José krijgt de op dracht Carmen te arresteren. Voordat hij haar achter de tralies heeft, weet ze hem te verleiden, en ontsnapt. Don José, die hierdoor gedegradeerd wordt, en een maand gevangen moet zitten, is daarna nog steeds bezeten van zijn liefde voor Car men. Hij ontmoet haar in een taverne, waar ze de hele nacht voor hem danst. Als hij dan terug wil gaan naar de kazerne is Carmen razend en zij vraagt hem spottend of dit nu liefde is. Don José krijgt nog één kans om te bewijzen dat hij van haar houdt: hij moet mee als ze met smokkelaars de bergen in trekt. Na een onbenullige ruzie met zijn luite nant, waarbij de degens getrokken worde heeft hij geen keus en gaat met de si"-'-1 laars mee. Tijdens de tocht krijgt genoeg van zijn jaloersheid en bij I lezen wordt voorspeld dat zij zullen sterven. Inmiddels is Escamillo, een stierenvechter, op zoek naar zijn oude geliefde Carmen. Hij vindt haar en nodigt allen uit om naar de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 15