3 ■H F theaterwerkplaats Schouwburgring Zouavenlaan en terug. Vrijwilligerscentrale zoekt vrijwilligers M&S Mode presenteert nieuwe najaarsmode in geheel vernieuwde winkel Twee postzegels bij afsluiting van Deltawerken Monumentaal Clubhuis voor gymnastiekvereniging |sport - sport - sport - sport' WIJK SKANDIA gereedschap VORSELAARS doe-het-zelf-centrum I n in w SHTI I I V- Tentoonstelling De muskusrat Jubileum-Kadett DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 28 augustus 1986 - pagina 25 voor zelf- burg- :hool 5- 10.- I Kunst en Kracht viert feest patronaat huidij in eum van ook Til- X 0-5 1-1 B&W- BESLUITEN Zie ook pagina 11 of bel voor meer informatie: tel. 369104. Ad V<m u. blicist en voor kuns werken Uit- ustus 1986-paginal! Juwelier-Horloger 'fyebers Schouwburgring 27, Tilburg koplampen, klokje, aansteker, dagteller, s, GL wieldoppen en een speciale *Limi- CARROSSERIEFABRIEK BV Een monument minder dan het d voor de parochie Geen wonder, i 29 augustus tot en met 27 oktober heeft het Noordbrabants Natuurmu- Tilburg een tentoonstelling over de muskusrat, ook wel bisamrat ge- s.e.t.-nieuws Aanstaande zondag 30 augustus speelt S.E.T. zijn eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. De equipe van de nieuwe trainer Theo Mut- saers ontvangt dan Herptse Boys uit Her- Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 met ten, m r nba- ingrijt kwam ;ebot nu liggen kunt u het terrein nstraat 24. iivroegde kandi- toewijzing len van enigingen en gemeente: jraak van toekomstige t erover raamover- corporaties. Op over de di verse mogelijkheden binnen de vereniging, dan kunt u na 18.30 uur bellen naar 557515 of 683358. en 75 cent) voltooiing zegel van 65 ond van de i de Oosterschelde. is onder meer een 1 en in versprei- zich niet gemak- ks alle moeite hem in toom vesting Cursussen theater/drama, grime, mime, theatertextiel, kleinkunst, productiegroep, voorbereiding op vakopleiding. ld hiervan is filiaal in de waar dank zij igen de win- orfos- idsdienst c vergoe- r>neel bij blijft De collectie van de Kuns Tilburg (onderdeel van de Stï Schouwburg Tilburg) bevat z~’ kunstwerken van hedendaagse naars schilderijen, grafische i plastieken, tekeningen en wand Deze werken kunnen door de abon- Lekkemij Niet erg bekend is het feit dat de usrat door sommigen als een lek- i wordt beschouwd die op het me- Belgische restaurants wordt ver- onder de wat meer smaakmaken- :r stand van dokatie aar een vrijw. voor de zaterdagochtend voor on- zijn dersteuning van de aktiviteitenbegeleiding. St f 6. Voorlichtingsprojekt Delinkwentie en Sa- v»"’ menleving zoekt 1 penningmeester: beheren 1 c v.d. financiën, bijhouden v.d. finan. admin., w“ e.d. 7. Informatiecentrum van de Federatie E- Experimentele Werkplaatsen: zoekt 2 vrijw. jaar) (met kennis en/of interesse in de bedrijfse- 21. J« conomische sector) voor documentatie, t*“1 voorlichting, organisatie van kursussen en do.av. administratie, vertegenwoordiging in kom- rentek missies en werkgroepen, e.d. voor enkele dagdelen per week (in overleg). 8. Huize de Klinkert zoekt 1 vrijw. voor de bezigheids- kelder om samn met de bewoners te zijn met diverse vormen van handenarbeid voor 2x per week (maandag- en donderdagmid dag van 13.30 - I land (Reeshof): zoekt vrijw. voor de begelei ding van verschillende jongens- en meisjes- groepen. Aktiviteiten zijn er met name op drie terreinen: sport- en speldagen, (creativi teit en buitenleven. 10. Vrouwendokumenta- tiecentrum: zoekt een vrijwilligster voor het bijhouden en uitbouwen van het dokumen- tatiecentrum, het ontsluiten en toegankelijk baar zijr maken van binnenkomende literatuur. Er- a) 2 31 varing niet vereist, wel gewenst. 11. Afasie- 1-- sociëteit Tilburg i.o.: zoekt ongeveer 10 vrijw. voor: het voorbereiden van program ma’s van soosmiddagen voor mensen met een afasie (taalstoornis t.g.v. een hersenaf wijking), uitvoeren van soosmiddagen, kof fie etc. schenken. Evt. ook voor het halen en brengen van bezoekers, sekretariaatswerk- zaamheden, bezoeken nieuwe deelnemers. De vrijwilligers worden uitgebreid geïnfor meerd over afasie. Het kost je ongeveer 1 2 middagen per maand. Kan meer worden. 12. Kringloopwinkel Goirie: zoekt diverse qp 7 vrijw. voor het ophalen van papier, hout be- werken, sorteren, repareren koelkasten, for- a nuizen, e.d. en voor winkelhulp. 13. Stich- ting De Woonwinkel: zoekt 1 tot 2 vrijw. voor het projekt «kollektief eigen woonbe- zit». Werkzaamh.: inventariseren c- treren van voor het den, panden bezicht' derhandelen met n Minimaal 20 uur p.v lekepoep: zoekt een ent mee wil wer'- voeren van tnim voor zoekt voor t:. r--j~ wikkeling» jongeren uitkering deel willen r varingspr ment als clubhuis. En dan niet het eerste het beste monument, well door de Tilburgse architect Jos Donders, inmiddels 75-jaar oude e Heikant r, dat heel Tilburg wat gymnastiekvereniging Kunst en Kracht betreft a.s. zaterdag mee mag feesten, als dit tot clubhuis verbouwde monument feestelijk geopend wordt! voor .1 I 5 tegen een taf ongeveer muskusn kemij v nu in I r’ meld one jt de naam «waterkonijn». Ondanks zijn slechte reputatie is de muskusrat wel een heel interessant knaagdier. Hij heeft schitterende aan passingen aan het waterleven, waar ook de tentoonstelling aandacht aan besteedt. En ondanks zijn wat verbor gen bestaan, is heel wat over de biolo gie van deze dieren bekend. Wie de daarvoor seum terecht, 7 oktober 1986 geeft PTT een se- ,<ui twee postzegels (65 en ',c ter gelegenheid van de van de Deltawerken. De z o___cent toont de plattegror nventariseren en regis- stormvloedkering in de Oo projekt geschikte pan- Op de andere zegel is itigen en taxeren, evt. on- met makelaars en verkopers. iv uur p.w. 14. Kindertheater Pie- zeekt een enthousiaste vrijw. die erken aan totstandkomen en uit- 1 kindervoorstellingen. 15. Cen- - Ontwikkelingssamenwerking ekt voor het projekt «Wereldwerk in ont- 2±:!ir_g» jongeren die met behoud van tkering deel vallen nemen aan een werker- ringsprojekt: eerst ongeveer 1 jaar voor- fotografische weergave van de storm vloedkering afgebeeld. Irene Klinkenberg en Nicole Schou wenburg uit Leiden ontwierpen de ze gels. Ze zijn uitgevoerd in de de kleu ren zwart, rood, groen, lichtblauw en (donker)blauw. Van seum te noemd. De muskusrat is een gevreesd knaagdier dat na een niet te stuiten opmars bij na ons hele land bevolkt. Die vrees is niet ongegrond. Met zijn graverij veroor zaakt dit familielid van de woelmuizen verzakking en afkalving van oevers en on dermijning van dijken. De muskusrat wordt daarom fel bestreden. De tentoonstelling laat zien hoe de muskusrat Nederland en Europa veroverd heeft, hoe je ze kunt herkennen, hoe ze hun nesten en holen maken, wat ze daarbij zoal kunnen vernielen, wat ze eten, wat hun vijanden zijn, hoe ze bestreden wor den, hoe ze leven en hoe ze aan het waterleven zijn aangepast. Al die vragen wor den op een aanschouwelijke manier verduidelijkt. nstuitleen nees Jtichtingh (vans zo’n 2.500 den. gse kunste- werken, idkleden. Tijdens deze verbouwing werd o.a. de paskamer-unit uitgebreid en werd de inrichting geheel vernieuwd. Toe passing van de nieuwe huisstijl zorgt er tenslotte voor dat er een winkel is ont staan die in alle opzichten voldoet aan de eisen van deze tijd. De vernieuwde winkel, die een ver koopoppervlakte heeft van 275 m2, biedt werkgelegenheid aan 11 perso nen. ren, verven, voorweipen verplaatsen, e.d. Werktijden in overleg. 26. COC: vrijw. voor werkgroep opvang en introduktie, vrouwen groep, bardienst (za.- en zo.avond), voor lichting op scholen, wijkcentra, belangenbe hartiging. 27. Vrouwengezondheidshuis: 2 vrouwen voor de werkgroep sociale kaart en 2 vrouwen voor de werkgroep thema’s en kursussen (voor ma. t/m do.-ochtend, in overleg met andere vrijw. te regelen). 28. Stichting Open Huis Rijen zoekt vrijw. voor de werkgroep alfabetisering (voor Neder landers): zorgen voor werving, intake, per soneel, beleid uitstippelen, e.d. Gem. 8 tot 10 uur per maand vrijw. voor begeleiding van de lees- en schrijfgroepen (met groeps- ervaring, liefst met een agogische oplei ding). Werktijden afhankelijk van het aan tal groepen dat je begeleidt (’s avonds en overdag). Hebt u in deze opsomming niets wat u aantrekt kunnen vinden, kom dan eens langs. Er zijn nog diverse mogelijkheden die hier niet vermeld staan, maar juist voor u heel interessant kunnen zijn. Wij zijn ge opend: telefonische informatie dagelijks op werkdagen van 9.00 - 17.00 uur, voor be middelingen van 13.00 - 17.00 uur. Vrijwilli gerscentrale, Spoorlaan 320, telefoon 434572. In dezelfde periode zal Zouavenlaan 77 zich presenteren in de expositie ruimtes van Schouwburg Tilburg. Dit Centrum voor kunst en vormgeving fungeert als een ontmoetingsplaats voor kunst, kunstenaars en publiek en voorziet dat publiek van informatie over kunst door middel van tentoon stellingen, lezingen, excursies, reizen en cursussen. Daarbij wordt de nadruk Jaarrekeningen In afwachting rapport verificatieburer- voorlopig ingestemd met navolgenGv jaarrekeningen 1985: Secretarie, Dienst Sociale Werkvoorziening, Welzijnsdienst, Energiebedrijven en Publieke Werken; uitkomsten verwerken in gemeenteraad 1985. Geldlening Ingestemd met onderhandse geldlening van 10.000.000,-. Kwijtschelding Op basis eindverantwoording/evaluatie- verslag kwijtscheldingsproject afvalwa- terzuiveringsbijdrage en afvalstoffenhef fing 1986 in kader woonlastenbeleid, met het oog op voorbereiding project 1987 navolgende besloten: richtlijnen worden ongewijzigd gehandhaafd; uitvoering wordt permanent gemandateerd aan di recteur dienst algemene zaken; mogelijk heden en consequenties van automatische kwijtschelding worden onderzocht; res- tant-saldo (naar verwachting 156.000,-) overboeken naar project 1987. In com missie financiën, personeel, organisatie en informatie in september 1986. Schouwburg Aan schouwburg Tilburg toestemming verleend voor vervangingsinvestering (aanschaf meubilair) van 75.000,-; dek king aanwezig in begroting 1986 Schouw burg. bewegen bij st. dionysius Gymnastiekvereniging St. Dionysius biedt een totaal programma voor zowel jong als oud. Het is een prima mogelijkheid om met de komende donkere maanden in het voor- De eerste lezing wordt op zondag 21 september om 15.00 uur verzorgd door Wim Berbers, voorzitter van de Fede ratie van Nederlandse Kunstuitleen. Ingegaan zal worden op een aantal be leidsmatige aspekten van de kunstuit leen in Nederland. Zondag 28 september om 15 uur zal Frits de Coninck, lid van de selectie commissie, de collectie van de Kunst uitleen Tilburg bespreken. Op zondag 5 oktober zal om 15 uur \d van de Blom, kunsthistoricus, pu- 11 gastdocent aan het Centrum >onstelling in Zoua- voor kunst en vorming de aanwezige er i.s.m. het Kunst- werken bespreken. Amsterdam drie Uitgebreide informatie over deze 5r de kunstuitleen, dubbel-expositie treft u aan in het sep- Jidcrc invalshoek tember-nummer van Kultuurkrant Til burg. heidehoeve kompetitie Uitslagen van zondag 24-8-86 Groenewoud-Marcelis Kok-boys-Jean tine Textiel-boys-Graveerwinkel de Giel-Heidehoeve Tellema-Showboot Huysmans-de Laat Programma voor zondag 31-8-86 Eikenhoeve-Marcelis Graveerwinkel-Huysmans Heidehoeve-Showboot Kok-boys-de Laat T extiel-boys-Jean tine de Giel-elec-Groenewoud F.C. Telleman is vrij. cant, maar ook Kunst en Iwostaande gebouw een doom in het oog Subsidie «De Tirolers» reau Definitieve subsidies jeugddrumband snde «De Tirolers» voor kosten ontvangst Oostenrijkse muziekgroepen van 24 tot 28 april 1986 vastgesteld op 3.300,-. Woonvergunning Woonvergunning geweigerd voor grote eengezinswoning aangezien betrokken huishouden niet aan woningbezettings- norm voldoet. Procedure behandeling gemeenterekening Inzake procedure ter afwikkeling be stuurlijke behandeling gemeenterekening 1985 navolgende besloten: ontwerp-ge- meenterekening ter controle inzenden aan verificatiebureau; vooruitlopend op onderzoeksverslag van dit bureau ont- werp-gemeenterekening doen toekomen aan leden rekeningconunissie; beleidsno ta opstellen; exacte data voor behande ling in rekeningconunissie en raad vast stellen na gereedkomen onderzoeksver slag verificatiebureau; in aanbiedings brief begroting 1987 aan raadsleden mel ding maken van deze procedure en jaar verslag 1985 bijvoegen. Vervroegde kandidaatstelling/toewijzing Opzet uitgewerkt voor vervroegde kandi daatstelling/vervroegde toewijzing wo ningen bij bouwplannen van woning bouwverenigingen en gemeente: opdat er met inspraak van toekomstige bewoners gewerkt kan worden. Hierover raamover eenkomst afsluiten met corporaties. Op 15 september in raad. Evaluatie organisatie verkiezingen Naar aanleiding van evaluatie verkiezin gen gemeenteraad en Tweede Kamer be sluiten: zo vroeg mogelijk bezorging op- roepingskaarten; verdere uitbreiding aan tal voor invaliden toegankelijke stemlo kalen (eenmalig ƒ27.000,- in 1987; per verkiezingen 22.000,-. Keuze lokalen te vens op technische merites); bestand kandidaat-stembureau leden uitbreiding met 200 personen (voorzitters traings- middagen geven); bij Staten verkiezingen op 18 maart 1987 een proef nemen met telefonisch doorgeven van voorlopige uit slag, in verband met een versnelde verza meling van uitslagen; uitslagen kieskring- gemeenten in toekomst centraal in Til burg verwerken. Afwijzing donatieverzoek Verzoek stichting Metaal- en Elektro-op- leidingen Midden- en Oost-Brabant om een donatie afwijzen onder verwijzing naar de reeds lopende subsidiëring door dc gemeente-respectievelijk subsidiever- lering zoe^ 1987 van Stichting Vakopleiding IUnS Europees sociaal fonds 1987 Instemmen met projectenlijst, ingediend bij ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, voor subsidiëring uit Europees Sociaal Fonds 1987. Onder voorbehoud instemming gemeenteraad gemeentelijke bijdrage in projecten ga randeren. Ter kennisneming naar raads commissies Economische Zaken en Werkgelegenheid en Sociale en Culturele Zaken. Periodiek overleg hbo-cluster Verslag en aandachtspuntenoverzicht pe riodiek overleg met cluster hbo van 23 ju ni vaststellen, ter kennis brengen van diensten en toesturen aan vertegenwoor- rshbo. Milieutoezicht en Opsporing Jdige aanwijzingsbesluiten ambtena ren met toezichthoudende bevoegdheden intrekken en nieuwe aanwijzing doen, aangepast aan huidige gemeentelijke or ganisatie. Subsidies Subsidie 1984 Heemkundig Tilborch de finitief vaststellen op ƒ920,-. Academie voor de Journalistiek voor 1986 subsidie toekennen van 4.000,- voor cursus be leid en publiciteit voor vrouwen ten laste van post kadertrainingen en studiedagen (welzijnsplanning) en van het in het ka der van intensivering beschikbare bedrag van 1.500,- als tenminste 20 vrouwen aan de cursus deelnemen. Van teruggeko men emancipatiegelden 1986 3.825,- aanwenden voor groepen die door hoge korting deel van programma niet konden uitvoeren: Vrouwencentrum ƒ2.160,-; VIDO 419,-; VOS 573,-; NVIH COC 449,-; Vrouwengezondheidshuis 224,-. Van resterende bedrag 2.500,-) 800,- aanwenden voor honorering kadertrai ningen en studiedagen Vrouwenraad en 1.700,- voor VOT en Vrouwencentrum. Aan betreffende groepen meedelen dat bezien zal Worden of aanvullende subsi die kan worden verleend uit faciliteiten regeling vrijwilligers. Subsidieverzoeken 1986 VIB en Blaak en Vrouwencentrum aanhouden en te zijner tijd bezien of sub si diëring uit terug te vloeien gelden mo gelijk is. Omdat de veranderingen in de he dendaagse beeldende kunst zo snel gaan en omdat de werken niet alleen te huur maar ook te koop zijn, moet de collectie regelmatig worden aangevuld. meuwe werke" »»- electiecommis ^kundigen. In juni iw uitgebreid. werken zijn er ïdeelte van de J tijdens de ex- 77 te zien zijn. De tentoonsteling toont voorts werken die al in de collectie waren opgeno men. Ter gelegenheid van het feit dat binnen 2 jaar tijd 100.000 Opels Kadett van het ddige type zijn verkocht, biedt General Motors Nederland in beperkte aantallen leumauto, de Kadett Limited, aan. tited is gebaseerd op het driedeurs LS-model en is uitgerust met de moderne schone 1.3 N Euronorm motor. T JJ -- een waarschuwingszoemer voor brandende i gym- getint glas en een mistachterlicht. Zijstrips, bewe- ted» striping kenmerken het uiterlijk. VOOR AUTO-DECORATIE po- erkt den Het patronaat van de Heikant is de mees- was. Het kostte heel wat vergaderingen en te Tilburgers beter bekend als het filiaal van overleg met de gemeente Tilburg om dit de Openbare Bibliotheek, sinds de jaren ze- monument als clubgebouw te mogen inrich- ventig tot begin tachtiger jaren. Maar met ten, maar het is uiteindelijk toch gelukt. Een de verhuizing van het filiaal van de Openba- ingrijpende verbouwing leverde Kunst en re Bibliotheek naar het Wagnerplein, kwam Kracht een clubhuis met turn-, gymnastiek- het patronaat leeg te staan. Het gebouw en jazzruimtes, kleedlokalen en douche- raakte snel in verval, wat niet alleen de be- ruimtes, vergaderruimte en natuurlijk een woners van de Heikant, maar ook Kunst en ontmoetingsruimte. En dat gaat a.s. zater- Kracht, die in dit leegstaande gebouw een dag gevierd worden! ideaal clubhuis zag, een doom in het oog Vanaf 9.00 uur verzorgt de vereniging de monstraties in winkelcentrum Wagnerplein. Om 16.00 uur verricht wethouder Timmer mans de officiële opening die gevolgd wordt door een receptie. Om 18.00 uur verwacht Kunst en Kracht haar jeugdleden en vanaf 20.00 uur wordt er gefeest door alle leden, oudleden en buurtbewoners, die het voor malige patronaat niet meer terug zullen kennen! tentoonstelling wil zien, kan elke dag in het natuurmu- behalve op maandagen. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur en in de weekends van 13 tot 17 uur. Voor de scholen is er, zoals gebruikelijk, weer een edukatief programma met een de kinderen. 1. Buurthuis Korvet: vrijw. voor de kin- bereidende scholing, daarna 1 jaar werken derinstuif, voor het geven van kookles aan bij een grondrechtenorganisatie in Bremen kinderen, een tekenaar of lay-outer voor de (Duitsl.). 16. Het Gildeprojekt (projekt buurtkrant, begeleid(st)er voor de peuterop- waarbij ouderen hun kennis beschikbaar vang en vrijwilligers die taalles willen geven stellen ten gunste van mensen - individueel aan buitenlandse vrouwen. 2. Buurthuis de of in groepsverband - die daar belangstel- Nachtegaal: zoekt vrijw. voor huiswerkbege- ling voor hebben): zoekt vrijw. voor a) wer- leiding, voor het geven van naailes aan bui- ving van 50+’ers, b) publiciteit (folder tenlandse vrouwen en tieners, voor het ge- aanbodkrant verzorgen), c) bemiddeling ven van taalles, een begeleider voor de hob- (tussen aanbieder en vrager) voor 2 a 3 dag- byklup en een koördinator voor het onder- delen. 17. Stichting Internationaal Komité: wijsprojekt. 3. Vegetarisch eethuis De lm- zoekt 2 vrijw. voor sekretariaatswerkzaam- me: zoekt vrijw. voor koken en bedienen in heden: postverwerking, verslagen doorstu- het eethuis (werktijden van 13.30 - ±21.00 ren, typen, telefoon aannemen, e.d. vooron- uur, aantal dagen in overleg) en voor het ge- dersteuning van de diverse werkgroepen, ven van voorlichting over gezonde voeding. Werktijden: 9.00 - 12.00 uur. Aantal och- 4. Eetdienst de Pollepel: zoekt met spoed tenden in overleg vast te stellen. 18. Ver. enkele vrijw. voor het klaarmaken, bedie- Voorlichtingsprojekt Delinkwentie en Sa- nen, opruimen en afwassen van warme menleving zoekt vrijw. t.b.v. administratieve maaltijden voor mensen die om allerlei re- werkzaamh. en vrijw. die voorlichting willen denen niet voor zichzelf kunnen koken. Van geven. Voor het laatste liefst ex-gedetineer- 14-00 7 20.30 uur. 5. Mariaziekenhuis: zoekt den of mensen die beroepshalve afkomstig een vrijw. voor de zaterdagochtend voor on- zijn uit de sfeer van justitie. 19. Buurthuis Anna zoekt 1 of 2 vrijwilligsters met er varing die vanaf eind augustus naailes wil len geven aan een groep buitenlandse vrou wen en meisjes van verschillend nivo. 20. Buurthuis Smidspad: 1 vrouw (ouder dan 20 voor begeleiding van de meidengroep. Jeugdbiljartver. ’t Sant 3 vrijw. voor het begeleiden van een jeugdteam op wo.av., do.av. of za.ochtend. 22. Kinder- en Jonge rentelefoon: vrijw. vanaf 18 jaar voor mini maal 1 jaar. Je krijgt een inwerkperiode. Kindertelefoon is open van 16.00 - 20.00 uur. 23. Diverse peuterspeelzalen zoeken vrijw. voor de begeleiding van peuters (2-4 -- jaar). 24. Gastadressenprojekt zoekt 1 vrijw. (maandag- en donderdagtnid- voor: plaatsing van jongeren (12-21 jaar) bij - 16.00 uur). 9. Jong Neder- gastadressen, werving van nieuwe adressen, zoekt vrijw. voor de begelei- kontaktbijeenkomsten organiseren, admini- "s- en meisjes- stratie van het projekt bijhouden en verga- met name op deringen bijeenroepen en voorzitten- minimaal 20 uur per week. Men moet standig kunnen werken en kontakten met gastadressen en hulpverleners kunnen leg gen. Bij voorkeur voor langere tijd beschik baar zijn. 25. Volkenkundig Museum zoekt: 3 vrijw. voor receptiewerkzaamheden: kaartverkoop, telefoon aannemen, e.d. Aan tal dagdelen in overleg vast te stellen, en b) 2 3 vrijw. voor technische klussen, tirnme- Tijdelijke huisvesting Gemeentelijke Woningdienst bijdrage van 30.035,98 toekennen in kosten tij delijke huisvesting bewoners. Subsidieverzoek studie-bijeenkomst Hogeschool Geen subsidie toekennen voor studiebij eenkomst Hogeschool over zaken doen met China, omdat hiermee geen gemeen telijk belang gediend wordt. Exploitatievergoeding buitengewoon onderwijs Raad voorstellen exploitatievergoeding buitengewoon onderwijs 1984, 1985 en 1986 vast te stellen, uitgaande van onder meer door de raad vastgestelde bedragen voor de diverse schoolsoorten. Geluidwering school Ringbaan Oost 275 Schoolbestuur Ringbaan Oost 275 vragen verzoek in te dienen voor het treffen van geluidwerende voorzieningen en daarover in overleg te treden met Milieudienst en Publieke Werken. Route gevaarlijke stoffen Aanpassen van de route gevaarlijke stof fen op basis van het rapport «Heroriënta tie route gevaarlijke stoffen» opgesteld door de werkgroep «gevaarlijke stoffen». Geen opzet van een structureel 1 apparaat, maar de controle op ving van de route integreren binnen staande controles wegvervoer door de litie. Verder door middel van een beperkt werkprogramma activiteiten ontwikkelen ter bevordering van een goed gebruik van de route gevaarlijke stoffen. In commissie Volkshuisvesting en Milieu op 8 septem ber. Premie-aanvraag Aanvrager premie voor bouw van één premie C-woning een bijdrage 6.500,- uit de gemeentekas verstrekken ten laste van de functie «Subsidies diverse instel lingen en particulieren». Dit omdat de .aanvraag door minister van 5 vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer is afgewezen vanwege het feit dat de gemeente onjuiste informatie heeft aangeleverd. Gemeente is aansprakelijk voor inkomstenderving van aanvrager. Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Brabant Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Brabant meedelen dat de vergoe ding van het onderwijzend personeel bij gemeentelijke scholen gehandhaafd blijft op basis van het A-pakket 100,- per jaar per personeelslid). Bouwrijp maken terrein Hub. van Doomeweg Raad voorstellen (15 september) krediet van ƒ1.262.000,- voor bouwrijp maken terrein aan de Hub. van Doomeweg be schikbaar stellen. Grond wordt terugge kocht van van Doome Transmissie en voor een gedeelte doorverkocht aan Jans sen Pharmacie. Voorafgaande aan raads vergadering schriftelijk in commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsvernieuwing. Gelet op tijdstip in gebruikname door Janssen Pharmacie, machtiging verlenen om direct na besluit tot‘aan- en verkoop door gemeenteraad (25 augustus) met werkzaamheden te be ginnen. urieutrury i^j-rnouei cri u uiigerusi mei ae »».jj n^o ‘erzor8ln8 Ver^k™ Stichting Jeugdtandverzorging Midden-Brabant om alsnog een vergoe ding in kosten van de rechtsbijstand in Arob-procedure met betrekking tot de li quidatie te verstrekken afwijzen, zulks ongeacht de uitspraak van de Raad van State. Tilburgse kruisvereniging Verzoek van Tilburgse kruisvereniging om een eenmalige subsidie van 30.000,- als bijdrage voor driejarig project ge zondheidsvoorlichting en opvoeding ho noreren. Dekking voorlopig uit onvoor zien. In commissie Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg op 22 september. In raad op 20 oktober. Lekenbouw Boomstraat Vragen raadslid M. Kox over zaken voormalige lekenbouwk Boomstraat beantwoord Huursubsidie Circulaire van minister Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer over wet individuele huursubsidie (van 'erse mstei- kracht met ingang van 1 juli 1986) v^' omdat de kennisgeving aangenomen; uitvoering Volkshuis- opgedragen aan gemeentelijke woning- enMiÜeU- Stïhting Musische Vorming Te zijner tijd aan raad, na behandeling in commissie Sociale en Culturele Zaken, bij behandeling subsidieverzamelbesluit navolgende voorstellen: subsidieverzoek Stichting Musische Vorming voor wacht- geldsuppletie af te wijzen; iemand die wordt ontslagen als gevolg van bestuurs besluiten los van overheidsbeslissingen, ingevolge het besluit benoembaarheidsei- sen en arbeidsvoorwaarden, heeft geen recht op wachtgeld; subsidie ingevolge de algemene subsidieverordening moet voor af worden aangevraagd; subsidiëring ach teraf is in beginsel niet mogelijk. Stich- - ting van besluit op de hoogte stellen; in- dien stichting alsnog nadere informatie Frqject Milt verstrekt over reden van ontslag deze in Huidige besluitvorming betrekken. ren met 1 Tariefsverhoging rioolrecht Besluiten tot structurele verhoging riool recht met 1.000.000,T (ca. 10%) in kader van opstellen begroting 1987-1990 inter preteren als ruim 3% in 1987 en 7% in 1989; incidentele tekorten in 1987 en 1989 van respectievelijk 639.000,- en 614.000,- meenemen in behandeling in tweede termijn (september 1986) van be groting; de na deze tariefsverhogingen nog resterende vrije ruimte in rioolrecht bepalen op circa 2 miljoen. Nagekomen besluit in verband met informatie aan be trokkene. Bouw Amfasterrein Aan raad (15 september 1986) voorstal len een krediet van 3.836.480,- ter be schikking te stellen voor de bouw door de gemeente van 38 vrije sectorwoningen op het Amfasterrein. Voor financiering van genoemde woningen 940.000,- ten laste te brengen van het structuurplan oude stad (post motie Poulus/Horvers) en 60.000,- ten laste van restant oorspron kelijk bestemd voor lekenbouw; bij het rijk eenmalige bijdrage van ƒ247.000,- (premie C) aan te vragen en te aanvaar den; voor het resterende bedrag 2.649.480,- een annuïteitenlening ai trekken. In commissie Volkshuisve: en Milieu 8 september 1986. Deze vanwege zijn mooie bontjas uit burg aandoet. Naast deze tijdelijke Amerika ingevoerde boosdoener heeft tentoonstelling zijn er de vaste exposi- zich in de afgelopen decennia enorm ties over vissen, amfibieën en reptie- uitgebreid, in aantal en in versprei- len, Brabantse landschappen en bioto- dingsgebied. Hij laat zich niet gemak- pen en vogels, kelijk bedwingen, ondanks die de overheid doet om te houden. sc ’t zand-bavel SC ’t Zand klaar voor de meuwe voetbal- E tegenstander die niet onderschat mag comnetitie worden, met een altijd goede competitie- kwam RÜI Boshuizen terug van Nac-cS te van welke ‘gander dan speurtocht voor eses Mag dan het oefenprogramma goed zijn ge weest, het is altijd nog wat anders als com- petitie-voetbal. Bavel, dat ook versterking heeft gekregen, was ook vorig seizoen al een lastig tegen stander voor SC’t Zand. - - ’t Zand aan de Kraaivenstraat 24. V°°r de kleuters bestaat er «kleutergymnas- Aanvang 14 30 uur tlek> in de zaa^aan de Thomas van Aqumo- straat, op de woensdagmiddag om 16.30 Een andere bijzondere vorm van de g^— nastieksport is het uur «muziek en bewe gen», tijdens deze trainingen worden alerlei bewegingsvormen beoefend op muziek. De uren worden gegeven in de zaal aan het Sa- 1-1 belhof op woensdagavond om 19.00 uur. 11-0 De vereniging verzorgt voorts in diverse za- 0-8 len in ’tZand, Reeshof, Goirke-Hasselt en 18-0 Tilburg Noord verschillende trainingen 3-1 voor zowel het rekreatief als het op wed- strijdnivo beoefenen van de tumsport. 10 uur Tevens worden er diverse trim-fitheidsles- 10 uur sen verzorgd. Hierbij staat het individueel 10 uur en gezamenlijk bewegen voorop. 11 uur Indien u informatie wilt hebben 11 uur Modem wit horloge voor elke leeftijd, leverbaar met diverse wijzerplaten. ƒ69,- Van 31 augustus tot en met 28 september gaan twee Tilburgse instellingen bij gelegd op zowel de inhoudelijke en elkaar op bezoek. Kunstuitleen Tilburg presenteert een selectie uit de collectie in technische aspecten van de kunst als Zouavenlaan 77 (Centrum voor kunst en vormgeving) en Zouavenlaan 77 presen- op het maatschappelijk functioneren teert objecten uit de veelbesproken Kunstprocessie, die op 1 juni jl. plaatsvond, in van kunst. de expositieruimte van Schouwburg Tilburg. De presentatie za] bestaan uit een tentoonstelling van door docenten en ,vergoedinê cursisten gemaakte objecten voor de 2,50) gehuurd wor- Kunstprocessie die tijdens de Tilbvro- se Kunstkennis op de Hogeschuui door Tilburg trok. Naast de objecten wordt ook een foto-reportage en een video-programma van deze Kunstpro cessie getoond. Tijdens de tentoonstelling De aankoop van meuwe werken ge- ''en^aan 77 worden e. schiedt door een selectiecommissie sa- |ustonsch Centrum mengesteld uit deskundigen. In juni 'ezmgen verzorgd over uv wordt de collectie opnieuw uitgebreid. ?teedj v?nult 6611 andere m' Van de 450 ingezonden werken zijn er benaderd. 65 aangekocht. Een gede^tv aangekochte werken zal trJ J* positie in Zouavenlaan Ondanks de inspanningen waarmee de directie van M&S Mode zich gecon fronteerd ziet t.g.v. de onlangs geno men expansiebesluiten met betrekking tot West-Duitsland, blijkt men het thuisland Nederland niet vergeten te zijn. Meest recente voorheek de verbouwing van het f Heuvelstraat in Tilburg, zeer ingrijpende verandering kei een complete metamorfose heeft ondergaan.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 25