VAKANTIE IN HET NAJAAR OF IN DE WINTER 11 Sé MAGISCH PARIJS a- ZON EN SNEEUW VOOR DE GLOBETROTTERS VERRE REIZEN S ZOMAAR EEN PAAR DAGEN ER TUSSENUIT? LONDEN EN PARIJS BLIJVEN FAVORIET! INDEWINTELI raptim reizen raptim reizen iken! N LONDEN VIP Mjpt de nieuwe wintergidsen kan uw voorpret alvast beginnen! STEDENSCHOON Heuvelring 31 (hoek Spoorlaan) Telefoon 013-435085 HOE LANGER HOE AANTREKKELIJKER o DE TILBURGSE KOERIER is 1986 - pagina 12 Donderdag 28 augustus 1986- pagina 13 is Reit-i ia van MENBEEK geho larktc In of het Lr -17200 Dat is ons vak u bent van harte welkom! Ook de wintersport kent een hoog- en een na seizoen. Het hoogseizoen begint even voor Kerstmis en duurt tot ca. 3 januari en omstreeks 15 februari begint het hoogseizoen dan weer tot eind maart. In de laatste periode valt de krokus vakantie. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur. zaterdag 09.30-13.00 uur gem< De ma’s af 1 1 tzich. we- itheek ran C. jogste kokerij GjMuurnEFONOS 37 - TILBURG 2648 [esloten opkomst, en ook al opgenomer de wintersportbrochures is Oc Beieren. Wilt u veel sneer Winkl de door gewc i een jkt en tin- Het gehele jaar door blijft het in Indonesië warm; in de bergen is om e dsgeh We wijzen r arrangemer betrokken z men bij het ken. Kerstr medewer- hebben en voor reisarrange- men te logelijk iget te- burg gelegen Heuvelring Parkeer gelee buurt en m« diensten makkelij! I 1 I* digheden imeende rboven ’-n ligt. ijn de >^G lijo.g. tilburg j. 341079 We hebben het weer gemerkt, met z’n allen. Tijdens de afgelopen schoolvakanties werden vele vakantielanden weer overstroomd met toeristen. Voor diegenen die niet persé aan die schoolvakanties zijn gebonden is het nasei zoen natuurlijk een betere keuze. Het voordeel van een vakantie in het naseizoen is, dat het overal rustiger is, de wegen niet meer zo over vol zijn en dat het gemakkelijk is bij een reis bureau een hotel- of pensionreis te boeken. Het naseizoen is in vele gevallen voordeliger. beste prijs en de vakantie die in alle opzichten het beste bij u past! Wilt u gaan wintersporten Uw fijnste vakantie voor de ’t Is ónze sport om vakanties-op- 1-1 1J1- :- maat uit te stippelen voor alpine- skiërs, langlaufers, maar zeker ook voor wandelaars en zongenieters. De nieuwste winterreisgidsen hebben we in huis. Uw voorpret kan dus nü al beginnen. Ook voor uw winter-zon vakantieplannen hebben we de nieuwste reisgidsen. Er is zoveel te zien in deze stad, waardoor de Theems stroomt, die met de vele brug gen een grootse in druk maakt. Wandelen langs de rivier brengt u al langs vele monu mentale gebouwen. Na de sprookjeshuwe lijken van Diana en Sa ra is het Buckingham Palace, waar de brede Mali heenvoert, een must. Het traditionele aflossen van de wacht mag men niet missen. Voor hen, die een wat langere vakantietijd ter beschikking hebben, zijn er prachtige reizen naar Indonesië, Thailand, waarvan Bangkok de hoofdstad is, Sri Lanka, de nieu we naam voor Ceylon en andere Oosterse landen. Van de Westerse wereld naar de Oosterse, dat brengt u in totaal andere cul turen. Een aantal touroperators brengt aparte ’verre reizen’ programma’s uit met een keur van bestemmingen. Er zijn korte reizen, maar deze kan men altijd verlen gen, zoals bijv, een reis met enkele dagen verblijf in Singapore en dan doorreizen naar Indonesië. Er zijn ook rondreizen, waarbij behalve Indonesië ook andere Oosterse landen bezocht worden. Van de drie gebieden isZwitserland wat duurder dan Oostenrijk en Duitsland. Wellicht niet zo bekend, maar wel een heerlijk wintersport gebied, is Noorwegen. Er zijn orga nisaties, die ook dit land in de win- tersportbrochures opnemen. Zeer goed is Lilienhammer, dat nu een modern skicentrum heeft, Nordse- ter en Sjusjoen. Het Oesterdal en omgeving is attractief en bekend zijn Geilo en Goll met veel skimoge- lijkheden. Voor Alpine skiën zijn ge- schikt Lilienhammer, Geilo en Goll. In alle landen, die genoemd zijn, is Ï-. behalve het Alpine skiën ook Lang- lauf mogelijk, waarvoor overal pis- tes zijn uitgezet. Men behoeft beslist geen volleerde Alpine skiër te zijn, om te genieten van een wintersportvakantie. Lang lauf is voor jong en oud; zonnen is heerlijk, genieten van wandelingen langs sneeuwvrij gemaakte paden eveneens. De Dóme des Invalides, waar het graf van Napoleon zich bevindt oefent nog altijd een grote aantrek kingskracht uit en zeker moei men ook het Panthéon bezoeken, de kerk met de prachtige koepel, waar vele groten uitdeFran.se historie bij- gezet zijn. Hier zijn o.m. de tombes van Emile Zola. Victor Hugo en Louis Braille. gaan ziek- en en en r kan uw uviseur u in: ”'?n ook uit- van wat er wordt. .Jen in Lon- ote waren- vele winkels in vindt k zijn er i, zoals het over Schot- liase zaken. Uw ANVR .Goeie reis” adviseur kan u er alles over vertellen. Thailand is'een prachtig land met een stralende natuur en met aan zee witte stranden, maar bo venal met bijzondere beziens waardigheden. In Bangkok gaan oud en nieuw hand in hand. Er zijn fraaie tem pelpleinen waar een serene rust heerst, maar er zijn ook tal van moderne gebouwen. Er is een De wintersportgidsen zijn uit. Als u deze bestudeert, kunt u zeker een keus maken en denk eens aan de stille tijd, als u niet op schoolvakan ties bent aangewezen.’ kleurrijk nachtleven. De straat- en watertoneeltjes zijn zeer boeiend en fotogeniek. Veel rei zen naar Thailand kan men ver lengen met een vijfdaags verblijf in Pataya, de rivièra van dit land. Er zijn kostelijkestranden.Zowel hier als in Bangkok staan goed ingerichte moderne hotels. Parijs is nog altijd een stad met een grote aantrekkingskracht voor de toerist. Geen wonder, dat in bijna alle reisbrochu res reizen naar Parijs voorkomen, reizen van een lang weekend tot reizen van één of meer weken. verkrijgen, waarvan u dan onbe perkt gebruik kunt maken. Bekende bezienswaardiG zijn natuurlijk de Notre Dan.c Eiffeltoren, waar delift u naart brengt en Parijs aan uw voeten i Om eens langs te flaneren zijn Seinekaden aantrekkelijk vanwaar u ook uitzicht heeft op de Notre Da me. Ter hoogte van het Louvre staan op de Seinekade de beroem de boekenstalletjes. Op de Seine kunt u een boottocht maken enalsu de prijs ervoor betalen wilt kunt u dat ook ’s avonds doen en dan aan boord dineren. een vakantiegebied als de Cöte dAzur. Oostenrijk komt wel met Nederland overeen. Het is trou wens moeilijk te zeggen wat nu goedkoop is. Dat hangt niet alleen af, van wat in het land te koop is, maar van de behoefte van de toe rist De prijsverschillen treden het sterkst naar voren, als men appartementreis heeft geboek men dus levensmiddelen moet L. kopen. Spanje is bijvoorbeeld goedkoop als men in de winkels koopt, waar de Spanjaarden kopen en veel duurder als men in de su permarkten koopt aan de Spaanse kust. Joegoslavië is goedkoop en Het centrum van Londen is 's avonds sprookjesachtig door ge bouwen en beelden in flood-light en doorde vele kleurrijke lichtrecla mes, die aan en uit flitsen. Vaak is een stadsrondrit bij avond al in het reisprogramma opgenomen, is dit niet het geval dan kan men in Lon den voor zo’s stadsrondrit boeken. Er is een druk uitgaansleven op theater-, film- en muziekgebied. Wie de taal niet voldoende be- ’heerst om een toneelstuk te zien, heeft de keus uit muzl opera-uitvoerjngen, ballet musical. Ook hierover ANVR .Goeie reis” advis lichten. De kranten gever voerige programma’s va op dit gebied geboden w Men kan heerlijk winkete den, niet alleen in de gro huizen, maar ookindevel in het centrum, waar u zaker in diverse prijsklassen. Ook veel speciale winkels, Schotse huis met alles o land en veel India'- Vele reisorganisaties bieden arran gementen aan tegen een lagere prijs, wat u in de reisbrochures dan ook merkt. Er zijn weekendreizen en wie over meer vrije tijd beschikt kan kiezen uit reizen, die een week of langer duren. Er worden bus- en treinreizen aangeboden, speciale vliegreizen en ook reizen voor hen, die met de eigen auto willen gaan. De zonne-reizen naar verre be stemmingen zijn meestal voor hen, die minstens veertien dagen kun nen wegblijven. Het beste kan men zo’n erkend ANVR „Goeie reis” reisbureau raadplegen. Er kunnen prijsver schillen zijn en bij het reisbureau weet men alles van prijsvergelijkin gen en van alle reisdetails. Het boeken bij de vakmensen van het ANVR „Goeie reis” reisbureau garandeert u dat de reis goed ver zorgd wordt. Een voordeel van het naseizoen is ook dat het klimaat gunstig is en het weer speelt een voorname rol. Voor berggebieden geldt dat de maand september mistvrij is. Daar door is die maand zo geschikt voor een bergvakantie. Ook de natuur tooit zich in de najaarsdagen op zijn mooist, de bomen vertonen schitte rende kleuren. Na een verblijf in Thailand be staat de mogelijkheid om door te vliegen naar Indonesië. Men kan natuurlijk ook alleen boeken voor een reis naar Java en Bali. Tevens zijn er reizen, waarbij dan ook nog een verblijf in Singapore en op Sumatra inbegrepen zijn. er een paar plezierige najaars- jen door te brengen. i nog even op de Kerst enten, waarbij vele hotels i zijn. Ook hiervoor kan ;t ANVR reisbureau boe- .xc.stmis is in Engeland een stijlvol feest met tradities. En wie mocht denken, dat men in Londen niet lekker kan etendie vergist z' Dat sprookje moet nu wel de reld uit. Men raadplege hiervoor de gids van Egon Ray, die men kan ver gelijken met de Michellingids van Frankrijk. U vindt dan een keurvan restaurants, waar het goed toeven is. Oostenrijk, waarbij Tirol en hetSalz- burger Land favoriet zijn. Die ne men in de wintersportbrochures een grote plaats in, gevolgd door Vorarlberg en Karinthië. Zwitserland, het land met enorm ontsloten skigebieden, waarbij in sommige plaatsen een heel lang seizoen geldt tot in mei. Dat is bv. het geval in het Jungfrau-gëbied. Alle plaatsen in het Berner Oberland en in Wallis hebben een lang seizoen. En ook hierover geeft uw ANVR „Goeie reis” reisbureau uitkomst. Zoals op al uw wintersportvragen. Want bij vrijwel elk ANVR „Goeie reis” reisbureau werkt een gediplo meerd wintersportspecialist. Wat dichterbij zijn de skigebieden in Zuid-Beieren en het Sauerland. In Uw reis- passagebureau in Tilburg. Agent voor praktisch alle Nederlandse touropera tors en luchtvaartmaatschap pijen. Wat betekent dat in de prak tijk? Dat U bij RAPTIM REIZEN al les onder één dak aantreft. Vakantiereizen naar de sneeuw en de zon. Voor jong en oud, ver weg en dichtbij, per bus, trein, eigen auto en vliegtuig. Gespecialiseerde kers, die er plezier in met U mee te denken U een passend reisz ment te kiezen of sam< stellen, dat zoveel mc aan uw wensen èn bud< gemoetkomt. De meeste winterprogram- ma’s (d.w.z. voor vertrek van af 1 november a.s.) zijn uit en liggen op U te wachten. Centraal in het hart van Til burg gelegen op de hoek van en Spoorlaan. ’genheid in de net alle BBA-bus- i bereikbaar. Kan het jker? We komen er rond voor uit (kijk maar naar de BBA-bus- sen): RAPTIM maakt uw va kantie zó! Aan ons zal het niet liggen. Tot ziens op de Heuvelring! Winkelen behoort bij een stadsbe- zoek. V<x>ral in het centrum zijn er warenhuizen, waar u rustig kunt rondkijken en Parijs heeft ook veel exclusieve winkels. Uitgaan in Parijs, dat betekent een bezoekaaneenvandegroteshows: de Folies Bergères of het Lido en enkele andere. 's Avonds zijn vele gebouwen en monumenten verlicht, zodat een busrit daarvan een goed beeld geeft. Zo'n stadsrit is vaak in de reis begrepen. Najaarsdagen zijn heerlijk om ste den te bekijken. De reisorganisaties bieden dan ook speciale arrange menten aan voor kort of lang s*e denbezoek. Londen en Parijs zijn nog altijd favoriet. Er zijn ook orga nisaties, die in samenwerking met scheepvaartmaatschappijen ar rangementen aanbieden voor een korter of langer verblijf in steden als Londen, York en Edinburg. Dat geldt ook van Scandinavische landen. Voor Noorwegen en Dene marken kan men ook in de Kersttijd boeken. Kerstmis is in die landen heel aantrekkelijk. Ook cultureel is er veel te genieten in het naseizoen, want dat is het hoogseizoen voor theater-, dans en muziekevenementen. Een veel gehoorde vraag is, wat zijn de duurste vakantielanden. Er zijn veel landen, die met hun prijzen on geveer gelijk zijn aan Nederland. Over het algemeen zijn de Scandi navische landen duurder dan Ne derland, even als Zwitserland. On geveer gelijk met Nederland is Groot-Brittanië, maar als de daling van het pond aanhoudt, wordt dit voor de Nederlander voordeliger. OokFrankrijkisongeveergelijkaan Nederland met uitzondering van Het naseizoen, januari tot half februari, is het zgn. stille seizoen, dat in sommige gebieden ook nog geldt voor april. In die tijd zijn overal gere duceerde prijzen. In de reisbrochu res vindt u dan speciale arrange menten waarbij vaak een ski-lift- abonnement inbegrepen is. Is dit laatste niet het geval, dan gelden toch in die tijd op bergbanen en ski liften gereduceerde tarieven. Het voordeel van de stille tijd is, dat er geen lange wachttijden zijn bij skiliften en bergbanen. En geen overvolle zonneterrassen; juist heerlijk om het volle pond uit een wintervakantie te halen. Bekende wiritersportlanden, die in alle reisbrochures voorkomen zijn Er zijn reizen, waarbij men een auto met chauffeur ter beschik king krijgt. Op die manier komt men wel op heel indringende wijze met het leven in deze toch voor ons geheel andere levens- vijze in aanraking. i deze landen dient men reke ning te houden met het klimaat. De gemiddelde temperatuur ligt in de meeste landen dicht bij de evenaar tussen 26 en 3()°C. Er kunnen dus dagen zijn die war mer zijn. In de bergen en aan de stranden is het meestal koeler. De regentijd is niet de beste tijd om te reizen. Tropische buien zijn vaak hevig en soms kort, maar men moet niet veel waar de hechten aan het feit dat deze verkoeling brengen. Wil men in de droge tijd gaan, dan valt de reistijd vanaf 1 oktober t/m april. Voor men dergelijke reizen on derneemt, is het zaak te informe ren of men bepaalde injecties nodig heeft ter bescherming van de gezondheid. Griekenland eveneens, hoewel die landen toch de laatste tijd wat duur der zijn geworden. Veel reisbureaus verkopen voor het naseizoen reizen, die niet teveel van het budget vergen en dat is heel aantrekkelijk. Stapt u maar eens binnen, bij zo’n ANVR „Goeie reis” reisbureau. Er zijn er zo’n 1100 verspreid door heel Nederland. zult versteld staan over het enorme assortiment dat u geboden wordt. De nieuwe wi.iterbrochures zijn inmiddels ook alweer verschenen. Voorwintersportersenvoorwinter- zon-zoekers. het koeler. Maar u geniet er van een exotische natuur, een ge heel andere cultuur, van dansen en muziek, onbekend in het Westen. Bali is een betoverend eiland, dat ondanks het toerisme zijn charme bewaart. Het Oosten, een totaal andere wereld, waarheen u via de ANVR „Goeie reis” reisbureaus onbezorgd kunt reizen. We noemen nog het Bois de Bou logne en buiten de stad Versailles met het grote en het kleine Trianon, met de tuinen met vele beelden er 1 omheen. Ook dat hoort bij Parijs. De hooggelegen Sacré Coeur op Montmartre slaat niemand over en de vlooienmarkt, die van zaterdag tot en met maandag wordt gehou den evenmin. Een drukke markt op een immens terrein met bochtige straatjes en waar de optrekjes met echt en namaak antiek zich aaneen rijen. Speuren naar iets leuks en goed- k<x>ps is een hele toer, want de prij zen zijn er de laatste jaren gepe perd. Toch blijft de 'Marché des Puces’ een boeiende aangelegen heid. U moet niet verbaasd zijn, als u ’s avonds laat in het centrum nog geopende supermarkten ziet, waar dan nog grote drukte heerst. Bekende punten zijn natuurlijk de Westminster Abbey, de Big Ben, de parlementsgebouwen, de Tower, de St. Pauls Cathedral met de fluis- tergalerij en de grote musea, zoals het Brits Museum en de National Gallery, waar vele beroemde schil derijen van Engelse schilders han gen. De Battersea Park Fun Fair’, waar- vooru deTheemsmoetoversteken en die u zeker al verlicht heeft ge zien, is een groot terrein met alle kermisattracties, die u maak be denken kunt. De gekleurde font nen verlenen er charme aan. 1 eind oktober kunt u er terecht. Interessant zijn ook de Londense parken, waarvan Hyde Park, St. Ja mes Park en Kensington Gardens de bekendste zijn. St. James park is beroemd om de watervogels. In Hyde Park mag u op het gras lopen en wilt u uitrusten aan de rand van een vijver, dan pakt u maar een stoel. Bij de ingang heeft u dan de Marble Arch al gezien, een grote triomfboog. Dit is Londen in een notedop, maar de stad heeft veel meer te bieden. In Londen zijn reductiekaarten op bus en ondergrondse verkrijgbaar, waarop men een week onbeperkt van dat vervoer gebruik kan ma ken. Deze reductiekaarten kunt u ook al van te voren bij uw ANVR „Goeie reis" reisbureau verkrijgen. Londen, gemakkelijk te bereiken Juist in het naseizoen is de stad aantrekke lijk met de vele be zienswaardigheden. In veel arrangemen ten zijn daarom ook excursies opgeno men. Een stad, be roemd om zijn vele terrasjes en juist op een zonnige najaars- dagishetleukomerde Parijse sfeer te proe ven. Een sfeer, die u in augustus mist, want dat is de Franse vakan tiemaand en heel Pa rijs zwermt dan uit, zo dat dan wel wat verlo ren gaat van het echte Parijs. Heeft men een reis geboekt zonder of met weinig excursiemogelijk heden, dan kan de receptie van het hotel u zeker inlichten en meestal heeft men daar ook folders. Om snel de diverse monumenten en historische gebouwen te berei ken, kunt u gereduceerde week abonnementen op metro en bus beroer Goeie reis reisbureau

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 13