Ig- Tilburgse Omroep maandag van start peprta Tilburg gonst van aktiviteiten LAATSTE RESTANTEN 0.90 6.90 1.95 7.45 2.95 3.29 L.49 L.49 L.39 L.09 L.69 10. L.71 tegen te gekke prijzen I o.a. broeken en truien v.a. 19,95 4 J 9.95 1.75 >.69 1.49 5.95 1.19 4.98 L.59 199 C In dit nummer: Introduktie week nieuwe studenten OPSLAGRUIMTE te Goirle Bedien U zelf bij Miro 300 m2 TEKENTAFELS KORTINGEN Nuuwe Mert in de Nieuwlandstraat Dadag..... Katholieke Hogeschool Tilburg Verzoekplaten programma van Radio Tilburg -J--- fyogeiï jindelieïs HAPPEL SsF" ÓS! Vogeltjes s 1986-pagina 16 pag. 3 pag. Hier is de Stichting Lokale Omroep Tilburg gehuisvest IPDIPS om Voorlopig 2 uur per dag op de kabel EREN- ilSCHE Rudie KUUL TE HUUR OOP 10. Tilburg. nu met grote ANT. DE JONG ficit mer 31 i Hasseltstraat 195a, Tilburg, tel. 013-425487 itocht. i groe- In de pen. KS MENU MET lK- IITES 3.29 N AY ITZELS ES NSPEK ABEL- ■S 129 (E VLA 3,50 een idag om (de fre- - uit- r uit‘ Jeen via later sta- waar- Dus men 5KF transportwielen tilburq juk?s vernev een- de heer genomen NAAIMACHINE-STUNT brother Vrije arm - Vol zigzag lichtgewicht Incl. acc. - 3 jaar garantie 71 U van 599,- voor y EEKELS NAAIMACHINES Hasseltstr. 209, tel. 366238 Vrijdag en zaterdag Appel- carrés 5 halen 4 betalen v. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar Pag. 9 pag. 11 Pag-13 pag.15 >.17/19 Jeugdmode Korvelseweg 107 k Parkeren voor de deur Donderdag 21 augustus 1986 I— 30e jaargang nr. 1474 BB,<IOplage: 83.300 ex. op het Piuspl lur gevolgd door l i Alexander Banc swingende feestmuziek. Om 1 hier een optreden van E en om 14 ;rt Vogue sluit ramma af om 15 ut cenmarkt begint het pro- -~**'Enzo j 3. nvt Neder- /loeden uit de uur hier ook met rustige bierliede- RAM En- i Kind op- -OT alleen rac "1. De aanschaf uur vergt in dit :1 aan investerin- Films Rondom Hart van Brabantpag. 3 Cursussenpag. 7 Kuituur/Amusementpag. 9 Uit het hart van Brabanders Belastingopbrengst B W-besluiten Parochienieuws Sport De leukste TIENERMODE Nu al bij Pepita kollekties van Pointer Barbara Farber Moustache Emanuelle Locker Besterdplein 32 - Tel. 425086 Westermarkt 21 - Tel. 673072 institute s als de jurg kunnen t i bekendmaken. AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF Trouwlaan 23, Tilburg Jby Nog geen televisie Voorlopig zal de SLOT uitzendingen verzorgen. van televisie-apparatuur prille begin nog teveel a«. Te bevr.: tel 01615-5151* na 18.00 uur 013-344208 gen en bovendien is voor het maken van televisieprogramma’s een ijzeren discipline nodig en een full-time be trokkenheid. Het is niet reëel deze za ken te eisen aan onbetaalde medewer kers. Bij radio is het wel mogelijk te werken met vrijwilligers, omdat dit veel minder tijd kost. Alleen op de kabel De enthousiaste luisteraar die, geze- geen lands jazz en Two of a Kind: luisterliedjes en i ren. Ook om 14 zo...! en om 15 nieuw. Vrijwilligers gezocht Vooral vrijwilligers met kennis van de Tilburgse situatie of met ambities op journalistiek terrein worden ge zocht. Dus niet zozeer mensen die zijn gespecialiseerd op een of ander gebied, zoals muziek. De SLOT biedt hen een kursus van vijf avonden aan, die gratis wordt verzorgd door Benno Roozen (medewerker van het KRO-program- ma «Echo») en Peter van Gilsen (me dewerker SLOT). Mensen met interes se kunnen hiervoor schrijven naar Postbus 555, 5000 MB in Tilburg. Gamelan-orkest Droog zit je in ieder geval in de schouwburg: daar speelt om 14 uur de Eindhovense slagwerkgroep Slagerij van Kampen, donderend drumgeweld dat onlangs voor het eerst op elpee is B V Nieuwlandstraat 21 013-420731 Tilburg s wordt in de «nuuwe mert» slaat op de jl «mert» staat öon braderie Voorlopig 2 uur Tot 1 januari houdt Radio Tilburg het voorlopig bij twee uur zendtijd per dag. Daarnaast worden echter ook aparte programma’s gemaakt in het - kader van institutionele aanbieders, nodig Instanties als de gemeente of de lokale schouwburg kunnen op deze wijze me- dedelingen’ verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhc Berkel Enschot, Olsterwljk. Moergestel en Hllvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitlngstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. J radio en televisie, met of zonder reclame, in Goirle draait de dorpsradio en -televi sie sinds jaar en dag en in nietige grensdorpjes als Poppel en Weelde zijn ze ook al tijden gewend aan hun eigen plaatselijke zender, al of niet met toestemming van de overheid opererend. Dat Tilburg met zijn radio-uitzendingen van de Stichting Lokale Omroep Til burg in de voorhoede van de internationale, nationale of zelfs maar regionale ont wikkelingen opereert, kan dus bepaald niet worden beweerd. Eerder lijken wij te wonen in een stad waar de dingen vele jaren later gebeuren dan elders, in een land waarover ze anderhalve eeuw geleden al hetzelfde zeiden. Maar goed: maandag komt Radio Tilburg in de ether, voorlopig voor twee uur per dag en de plannen voor de nabije toekomst zijn uiterst ambitieus: binnen een jaar wil de SLOT maar liefst 10 uur per dag in de lucht blijven, een hoeveelheid zendtijd waarop de moda le omroepvereniging stikjaloers zal zijn. Vanaf 1 september bezit Tilburg geen Katholieke Hogeschool meer, maar een Katholieke Universiteit Brabant (KUB). Deze naamsverandering is een voortvloeisel uit de nieuwe wet voor het wetenschappelijk onderwijs, die in houdt dat alle vijf hogescholen in Nederland universiteit gaan heten en alle scholen voor hoger beroepsonderwijs hogeschool Bij Miro zal met ingang van 18 augustus een aantal kruidenierswaren onverpakt worden aangeboden. Klan ten kunnen deze artikelen voortaan zelf uit voorraadtonnen scheppen, af- idio- wegen en beprijzen. Het aanbod, ruim schaf zestig waren, varieert van hagelslag en koffie tot honde- en kattebrokken. Een speciale plaats is ingeruimd voor i verse soorten drop en suikerwerk. Door het Bedien-U-zelf systee zijn klanten niet langer verplicht vastgestelde hoeveelheden te kopen, wat zeer handig is voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. De rol van kruidenier in oude stijl, wordt zo overgenomen door de klanten zelf. Sport en kuituur Na 1 januari wordt de zendtijd uit gebreid met een sportprogramma op zaterdag en een kultureel programma op zondag. De SLOT streeft ernaar de zendtijd binnen een jaar uit te breiden tot 10 uur per dag. Dit is echter afhan kelijk van de programmatische ont wikkeling en, met in de laatste plaats, van het aantal vrijwilligers dat zich aanmeldt. Geschat wordt dat er voor 10 uur zendtijd per dag zo’n 100 tot 120 vrijwilligers nodig zijn. Voor jongens en meisjes tot 16 jaar Arbeidsintensief Voor een leek is het haast onvoor stelbaar hoeveel tijd en mensen zijn voor het verzorgen van een l nieuwsuitzending van vijf minuten. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Pegasus Pegasus opent om 11 uur *s morgens het programma op het Piusplein en inis te laten maken met onze WOrdt om 12 uur gevolgd door PWAB i een viertal plaatsen in de bin- (Prins Willem Alexander Band) met I aktiviteiten op touw gezet in de swingende feestmuziek. Om 13 uur de wavegroep Inert Vogue en om 14 uur wederom Zo verrijzen op zaterdag 23 augus- PWAB Inert Vogue sluit het Pius- tus drie podia in het centrum: op het pieinprogramma af om 15 uur. Heuvelpfemjiet Piusplein en de Krui- Qp de IGuikenmarkt begint f kenmarkt Op de Heuvel wordt s mor- gra^ma om 12 uur met RAM E gens om 11 uur feestelijk gestart met onbekende in Tilburg: het de Antilliaanse dansgroep Paradiso Iandse iuisterlied met invloeden Canbensa, gevolgd door de rock ’n’ jazz en de folk Om 13 u roll- en bluesformatie Blind Alex Tw0 of a Kind: een du0 The Creeps om 12.15 uur. Om 13 uur iuisterhedjes en uitbundige speelt het straattheatergezelschap Pe- ren Ook om 14 uur weer RAI gasus op de Heuvel en om 13.45 uur en om 15 uur Two of a j opnieuw Blind Alex The Creeps. De Amsterdamse dichteres Diane Ozon sluit om 14.30 uur het Heuvelprogram- maaf. gezet. Om 16 uur in de schouwburg een hoogstaande kulturele akt: Wilu- dyeng, een gamelan-orkest. Deze za terdag (de kulturele dag) heeft het Filmhuis een doorlopend programma en de pantomimegroep Hare-monie, bestaande uit acht personen, zal de he le dag door de stad lopen. In de Heu velstraat staat Mark Hofmeester (goo chelen, pantomime en clownerie). In de studiozaal van de schouwburg staan vanaf 11 uur stands van kulturele in stellingen. Als afsluiter van deze dag ’s avonds in de schouwburg de nacht van Pendragon die voor iedereen gratis toegankelijk is. Mocht het onverhoopt regenen, dan wijkt het gehele program ma uit naar de schouwburg en het buurthuis in de Langestraat. Zondag morgen is er een levensbeschouwelijk programma in de schouwburg en ’s middags een pick-nick voor iedereen in het Leypark. Vanavond (21 aug.), w t. ook in het kader van de introduktie- [NlCUWC week, is er een musische kroegentocht. In de meeste kafees spelen dan groe- lTllintStllKK.dl A continuing story. Na de reeks zorgwekkende berichten in de me dia over het fenomeen AIDS, doet zich weer een nieuw verschijnsel voor: miskramen die zouden wor den veroorzaakt door het houden van vogeltjes. Jonggehuwden die aan kinderen denken, kunnen maar beter geen vogels in huis ne men, zo waarschuwt de Wasse- naarse arts Holst, wiens onderzoek maar liefst tien jaar in beslag heeft genomen. Conclusie: zwangere vrouwen met een gevederde huis vriend zouden vijf maal zoveel kans op een miskraam hebben dan vrou wen zonder. Vogelsnot, ontstoken ogen en mest, het zit allemaal vol bacteriën. Geef de parkiet een kus je en dat zou een keelontsteking tot gevolg kunnen hebben. En een keelontsteking in het begin van de zwangerschap heeft een miskraam tot gevolg. Immers, bacteriën die in de bloedbaan terecht komen, be smetten de placenta. Het klinkt dramatisch en de sen satiebladen zullen er weldra weer dankbaar op inspringen. Nu doen zich drie mogelijkheden voor. Of Nederland schrikt en bindt de vogel aan de boom, zoals dat in de va kantiemaanden ongetwijfeld tallo ze honden is overkomen. Of de lucht ziet binnenkort groen en geel van de tropische vogels. Of de mor- ning-after pil wordt door deze con current van de markt verdrongen. Want de markt weet overal wel wat op. Vorige week mochten we uit de kranten vernemen dat er in de Califomische winkels een nieuw soort broekje is beland: het «koude broekje» ofwel de Repr-Med THD, de mannelijke vruchtbaarheid te bevorderen. Het koude broekje zal niet lang koud blijven, want het kost maar liefst 795 dollar, over eenkomstig met 1.850 gulden. De industrie weet overal weïwat op... Maar goed, terug naar ons huis- vogeltje. Het zo onschuldig ogend beestje heeft volgens Holst nog meer op zijn geweten. Holst kwam namelijk tot de conclusie dat er verband bestaat tussen longkanker en de combinatie vogeltjes houden/ roken. Hij rekende uit dat de kans om longkanker te krijgen zelfs 30 keer zo groot is bij mensen die, zo als ik het voor het gemak zeg vo geltjes roken, dan bij mensen die dat niet doen. Wat longkanker betreft komt Tilburg het hoogste uit de bus. Heeft teveel ammoniak ingeademd, tijdens het textieltijdperk? Of ligt het, zoals Holst denkt, aan het gro te aantal vogelkwekers, die hier te vinden zijn? Mijn parkiet kon het me niet vertellen, zijn stembandjes zijn nog niet dusdanig ontwikkeld dat hij zijn soort kan verantwoorden. Dus ging ik zelf op onderzoek uit en kwam zo op het idee om mijn type machine, die al een tijdlang naast mijn vogelkooi staat en hortend en stotend het schrijfpapier bevlekt, een grondige schoonmaakbeurt te geven. Wat daar al niet uit kwam: typex vermengd met vogelveren. Typex vermengd met vogelsnot. En dan nog niet gesproken over de gi gantische lading stof die de machi ne van zijn buurman had overge houden. Wat er al niet in zo’n vo geltje huist. Duidelijk is de invloed die ons tropische huisdiertje op ons tere ademhalingsstelsel heeft, dat vaak al door veelvuldig walmen verpest is. Daarom kies ik voor een redelijk alternatief: ik stop met ro ken en behoud mijn parkiet. Hopelijk is het droog dit weekeinde, want de Tilburgse Introduktie Kommis sie (TIK) heeft, om de nieuwe studen ten kennis te laten maken met onze stad, op i nenstad srB open lucht Daarnaast i program- dig voor L jrden maar van allerle 3r de twee uur die beeld aan ?pig uitzendt, zijn GAB of aa regisseurs, pre- kale leden, technici, ^respondent in korte tijd moeten r, de apparatuur en onbekende si- Als de lokale omroep Radio Tilburg op maandag 25 augustus met de eerste uitzendingen van start gaat, wordt ook begonnen met een verzoekplatenprogram ma. Alle Tilburgers worden in de gelegenheid gesteld platen aan te vragen en die van een gesproken, persoonlijke boodschap te voor zien. Radio Tilburg begint dagelijks met twee uitzendingen van een uur: van 12.00 tot 13.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur zijn de programma’s Middageditie en Avondeditie te beluisteren. Dat zijn totaalprogramma’s met Til burgse nieuwsberichten, het plaatselijk weerbericht, informa tie en lokale wetenswaardighe den, doorspekt met veel muziek. Elk laatste kwartier van de pro gramma’s Middag- en Avondedi tie is ingeruimd voor het verzoek platenprogramma. Het leuke van de verzoekplaten op Radio Til burg is dat de aanvrager wordt gebeld, zodat hij of zij voor de ra dio de plaat zelf kan aankondigen en bovendien in de gelegenheid wordt gesteld persoonlijk een feli citatie uit te spreken of de groeten te doen. Een plaatje aanvragen gaat als volgt: stuur een briefje of een kaartje naar Radio Tilburg onder vermelding van «verzoekplaat» en noteer het plaatje dat u wilt horen en uw telefoonnummer. Het adres is: Radio Tilburg, post bus 555, 5000 MB Tilburg. ten in zijn of haar auto, maandag 12 uur afstemt op 92.4 MHz quentie waarop Radio Tilburg zendt), komt uiteraard bedrogen Het signaal wordt voorlopig alleen de kabel verspreid. In een 1 dium gaan de uitzendingen schijnlijk pas «echt» de ether in. ook met een draagbare radio kan lang zoeken naar Radio Tilburg. Rudie KUUL ,st zijn nog meer mensen no- het verzamelen en doorgeven lei informatie (denk bijvoor- n de vacaturebank van het .u vl aan de verzorging van het lo- pre- kale weerbericht; een taak die ama- twiinici, teur-meteoroloog de heer Stads en iten. Al- echtgenote op zich genomen hebben). Tussen eind 1986 en dec. 1987 zullen in ons land 4 nieuwe munten in omloop worden gebracht. Allereerst: een veel kleinere stui ver, vervolgens een munstuk van 5,- (evengroot als de huidige stui ver). Voorts komt er een gouden du kaat ter herinnering aan de eerste gouden dukaat in Nederland van 1586 en tenslotte een gouden munt van 50,- ter gelegenheid van de gouden bruiloft van Prinses Juliana en Prins Bemhard. een uur per dag: van 12 tot 13 uur de zogenaamde middageditie, van 18 tot 19 uur de avondeditie. In de eerste uit zending, op maandag 25 augustus van 12 tot 13 uur, wordt Radio Tilburg of- ieel geopend door wethouder Tim mermans. Zes dagen later, op zondag 31 augustus, heeft de meer feestelijke kant van de opening plaats, met de grote openingsparade; de SLOT ver zorgt dan een veelzijdig programma gedurende de hele dag. Studio in Karree In de prachtige, gloednieuwe studio in Karree - die in Hilversum beslist niet zou misstaan - zijn de vrijwilligers momenteel koortsachtig bezig met het zogenaamde «droogzwemmen», radio- jargon voor het maken van ma’s die wel opgenomen woruvn niet uitgezonden. Voor Radio Tilburg voorlopi 35 vrijwilligers nodig: sentators, redaktiele nieuwslezers en kor lemaal mensen die ii wennen aan elkaar, de - voor de mensen - onbeker tuatie. Na ruim drie jaar van voorbereidin gen door de vele vrijwilligers gaat de Stichting Lokale Omroep Tilburg 1< (SLOT) starten met haar uitzendingen ze via het Centrale Antenne-Systeem, of tewel de kabel. De SLOT begint be scheiden met twee uitzendingen van Zaterdag 30 augustus Nieuwlandstraat een «n gehouden. Dat «nuuw» Nieuwlandstraat terwijl voor een mengvorm van een en een markt. Ook de Noordstraat houdt op die zelfde dag een braderie zodat er straks een langgerekte markt ontstaat. In de Nieuwlandstraat, die een jaar geleden na een grondige renovatie officieel her opend werd, komt ook nu weer een enorm lange sjoelbak te staan. Vanzelfsprekend zal er in beide stra ten volop muziek zijn. Er zijn nog en kele plaatsen te vergeven. Liefhebbers kunnen contact opnemen met de heer v.d. Par, tel. 425110. Als de weergoden meewerken, zal het in de Nieuwlandstraat en Noord straat ongetwijfeld een gezellige boel worden op 30 augustus a.s.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1