59. BARTELS AUDIO VIDEO )?5 )?5 'S OPRUIMING bij BARTELS AUDIO VIDEO 60 jaar EETGEZOHDEETV1S UIT 7 ES REMMERS-DE JAGER Opening kleurenlaboratorium vandaag Volop genieten in de Efteling I IJSSELMEERPALING r 1 A rum Internationaal jongerenkamp in Goirle Daimler-Benz en ..etenschap GROTE KERMIS-KLEURWEDSTRIJD Video - TV - Hifi - Compact-disc - Computers - Radio - Cassette - Walkman enz. Honderden guldens voordeel en toch volledig garantie service kei Zie onze etalages - maar kom ook even binnen Besterdring 87, TILBURG - Tel.: 431489 LET OP Veertig jaar Fotografie van Aarle Donderdag 10 juli 1986 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER 1986-pagina 10 De échte gerookte r haar m 14.C heeft voor U DAKVENTILATIEKLEP onderhoud lormaal ge- BESTERDRING 27, TILBURG,TEL.420424 2 -lasdraad B&W- BESLUITEN steeds zo bij van jven merken. Ook van Aarle. Vanaf ter hand. In een GRATIS deelnameformulieren bij alle winkels in «DEN BESTERD» Het telefoonnummer blijft: 013- 426300. 321316 F VISSPECIAALZAAK GLAMP ie uitvoering talen ireerde kap. nkelijk of in- ïjn van °<-vormd wor- vi o (Spanje), ■'.-Duitsland), veden), F Dit alles te huur bij Houthandel en verhuurbedrijf DE MEEUW Plusstraat 325-319, Tilburg Tel. 013-430707, b.g.g. 424157 CARROSSERIEFABRIEK B.V. I Winkelcentrum «DEN BESTERD» tr kermis op «DEN BESTERD» «HUIZINGEN, igen of bestellen? ’t Buske bellen. istviung. Het ’gic» en het l worden van 4.00 tot 15.00 uur. voorwaar- aanpak- die niet vallen; gemid- :n 1 het e ca- uur, v taakt 16.00 De ling bplic der i strijc staf gevormd wor- Cavero (Spanje), 1 (z.wed?n).tslapaui BKW verhuisd (Nederland). ;rs wordt het elname hanteren, ïfening van de ik is. Met als aanleiding het 100-jarig be staan van de auto, heeft Daimler-Benz AG besloten om een ppe- lijke stichting op te richten die de ver breding van de kennis van de wissel werking tussen mens, milieu en u. niek ten deel heeft. Deze Gottlieb-Daimler- und Karl- Benz-Stiftung krijgt een kapitaal van 50 mln DM. De stichting zal zich be zighouden met het stimuleren van we tenschappelijke projecten met congres sen en publikaties. Ook zullen subsi dies worden verschaft aan wetenschap pelijke onderzoekers en aan afgestu deerden die een proefschrift willen schrijven. Van zondag 13 juli tot en met zaterdag 2 augustus aanstaande vindt in Goirle een internationaal jongerenkamp plaats, georganiseerd door de Stichting Chil dren’s International Summer Villages Nederland. Er worden 35 deelnemers van 17 en 18 jaar verwacht. Ze komen uit 17 verschillende landen. Drie weken lang zullen ze samen leven om eikaars cultuur en achtergrond beter te leren begrijpen. - Rolsteigers - Steigerplanken - Betonmolens - Stukadoorbokken - Schragen - Kruiwagens - Stempels - Profiels - Betontrilnaald - Speciekuip - Waterpas-instrument met vele prachtige prijzen, waaronder 20 «Walkman’s» T Hang-leg in j witte f uitvoering. Afmeting 100X178X I 60 cm. 1SPOT cibele arm. m gemakkelijk o of plank te gen. se kleuren gedeelte is er is plaats voor ontspanning, n handenarbeid. De voertaal in kamp is Engels, aangevuld met handen- en voeten-communicatie. CISV maakt geen onderscheid naar ras, geloof of politieke ov Behalve seminar-kampen organiseert CISV uitwisselingen voor kinderen van 12 tot 15 jaar en zijn er kampen voor elfjarige kinderen. Open dag In Nederland is de organisatie in De heer Frans van Aarle sr., de oprichter van Fotografie van Aarle, bekijkt met aandacht een portretfoto. EEM abele rail- en gersysteem ■een boeken id naar uw sn wensen te ëeren. Het Buro Kleinschalig Werk (BKW) verhuist vandaag 10 juli 1986 naar Goirkestraat 90 in Tilburg. Het BKW is in 1980 met haar activi teiten begonnen in het pand Goirke straat 177. Kindershow Zo kan de jeugd op maandag 14 juli de mondhoeken naar de oren brengen in het Efteling Evenemententheater. Daar geeft Luko’s kindershow drie keer op die dag een voorstelling goochelen, de «black magie» e kindervariété kan gevolgd wc~J‘ 12.00 tot 13.00 uur, van 14/'z’ uur en van 16.00 tot 17.001 handen van vrijwilligers. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat, Kloosterbrink 15, 8034 PT Zwolle, tel. 038-544704. Ook is men van harte welkom op de open-dag van het seminar. Deze vindt plaats op zondag 20 juli a.s. van 14.00 tot 17.00 uur. De deelnemers uit Brazilië, Dene marken, Duitsland, Iran, Israël, Jorda nië, Finland, Frankrijk, Luxemburg, Mexico, Nederland, Noorwegen, Por tugal, Spanje, USA en Zweden zijn van harte bereid een impressie te ge ven van het kampleven! idienst machtigen Beren- ua opdracht te geven tot verk voor overal informa- 'entuele begrotingswijzigingen in managementrapportage II volwassenen Wandelbos geven vrijkomend bedrag wegens stoppen groep aan voor begeleiding themagroep ig, zolang de 117 juli 1986. gingen kunst tijdelijk te plaatsen in bijvoorbeeld stadhuis/burgerhal nader uitwerken. Kunstwerk «Het Wiel» Gelet op unieke karakter kunstwerk «Het Wiel» (gebouw gemeentelijke energiebe drijven) plaatsing mogelijk maken; het benodigde restantbedrag bijboeken op boekwaarde energiebedrijven en dat mee nemen in managementrapportage. Bouw bejaardenwoningen Gen. Smutslaan Definitief besloten medewerking te verle nen aan de bouw van bejaardenwoningen door de Stichting Verzorgingstehuis Ko- ningsvoorde op de wisselwoningenlokatie Gen. Smutslaan in combinatie met aan leg «openbare» groenvoorziening; stich ting dringend adviseren plan door een bouwvereniging uit Tilburg te laten reali seren en te bezien of in plaats van 80 toch 50 woningen gebouwd kunnen worden. Overleg voeren met Stichting Verzor gingstehuis Koningsvoorde en Stichting Opbouwwerk Tilburg-Zuid over verdere planontwikkeling. Gegarandeerd dat wis- selwoningen direct na tweede kwartaal 1987 zullen worden verwijderd. Project opnemen in gemeentelijke woningbouw programma 1987 onder voorwaarde dat indien contigent lager uitvalt dan aange nomen het plan doorschuift naar 1988. Buurtbewoners zullen middels bewoners- brief over planontwikkeling worden geïn formeerd. Te zijner tijd aan desbetreffen de commissies en raad voorstellen e anticipatieprocedure (bouwvergunnir vooruitlopend op wijziging bestemmings plan) te starten zodra wordt beschikt Evenemententheater treedt van 14.30 tot 11 Fanfare-korps Duisburg op. mentenprogramma het spookslot ge- Jeugdshow voor de jongere bezoekers is er op woensdag 16 juli in datzelfde Efteling Evenemententheater driemaal een jeugdshow van Tonny Wilson, die goo chelt, een poppentheater speelt en nog zingt ook. Hij staat van 12.00 tot 13.00 uur, van 14.00 tot 15.00 uur en van tot 17.00 uur op het podium, derde kindershow, die de Efte- heeft gecontracteerd, is Les Dia- iques. Les Diaboliques verzorgt on- meer een diabolo show, een wed- strijdkwis, jongleren, goochelen en clownerie. Het is in het Efteling Eve nemententheater te zien van 12.00 tot 13.00 uur, van 14.00 tot 15.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De Efteling heeft een hele trits van «vaste» attracties en van extra evene menten. De Efteling is een familiepark, daar om wordt een evenementenprogramma uit de schatkist van h_: haald, dat op alle leeftijden is afge stemd. Op donderdag 17 juli kan men aan de zomen van de Vonderplas de meest vreemde en fantasierijke «voer tuigen» al dan niet een dikke plons zien maken. Onder het toeziend oog van de •'*- mera’s van de Tros. De omroep ma„„. dan opnamen van «Freewheelen» voor de muren van Fata Morgana. «Free wheelen» is een van de onderdelen van het programma «Te land, ter zee en in de lucht». Randy Crawford zorgt voor de muzikale omlijsting. De opnamen van de artiesten vinden in de ochtend plaats, de beelden van de Freewheel- wedstrijd worden in de middaguren geschoten. Na de opnamen hoeft men zich niet snel naar huis te begeven om zichzelf weer op televisie te zien. De Tros zendt het programma op maan dag 21 juli uit. Het evenementenpro gramma van het park is niet alleen qua artiesten en programma’s afwisselend, ook de locaties waar het zich afspeelt zijn her en der verspreid door het park. CISV werd in 1951 opgericht door Doris T. Allen, een Amerikaanse kin derpsychologe. Inmiddels zijn zo’n 60 landen aangesloten en worden overal ter wereld kampen georganiseerd. De deelnemers aan een kamp geven zich in januari individueel op bij het internationale kantoor van CISV. Ver volgens worden zij geplaatst in een van de tien kampen ergens ter wereld. De praktische organisatie is in handen van een internationale kampstaf van 5 per sonen. Programma In Goirle zal de s den door Ignacio Kay Winkelmann Lars Gustavsson (Zw Meurs en Sabien Stols Samen met de deelnemers «mm u». programma bepaald. Dit kan bestaan uit discussies over wereldse of meer persoonlijke onderwerpen (kernener gie, vredesbeleid, derde-wereldproble- matiek, oost-westverhoudingen, reli gie, rollenpatronen, enzovoorts). Ook De hoofdactiviteiten van het BKW worden gastsprekers uitgenodigd, si- het ondersteunen van startende mulatiespelen gedaan en excursies ge- ondernemers/neemsters en het onder- t- steunen van scholings- en werkgele- Naast het seneuze gedeelte is er genheidsprojecten. eveneens plaats voor ontspanning, sport en handenarbeid. De voertaal in De nieuwe huisvesting van het het kamp is Engels, aangevuld met is gelegen in de onmiddellijke i- en voeten-communicatie. nabijheid van het Nederlands Textiel- laakt geen onderscheid naar museum en maakt onderdeel uit van f of politieke overtuigingen, het zogenaamde Mommerscomplex. rganiseert Na verbouwing van dit oude kan- kmderen toorpand van de firma Droge is de 3de fase van de restauratie van het Mom merscomplex afgerond. Datum: 1 juli 1986 Vergaderschema Schema vastgesteld voor vergaderingen raad en commissies in periode 1 septem ber 1986- 1 juni 1987. Instructie Instructie voor diensthoofden in principe vastgesteld; definitieve vaststelling na re acties diensthoofden. Markt tijdens kennis Bezwaarschriften Vereniging Ambulante Handel en bond voor markt- en straat handel tegen verplaatsing markt Ko ningsplein tijdens kermis naar Louis Bouwmeesterplein ongegrond verklaard. Financiële administratie Aantal besluiten naar aanleiding van rap port Van Dien en Co. over functioneren financiële adminstratie. Betreft instellen «controlling-functie» op concem-niveau w en bij diensten, kwalitatieve bezetting fi- Als criteri nanciële functies, herstructurering afde- dat die vo< ling financiën, professionele aanpak functie abs automatisering en herstructurering be- Emancipatiec grotingssystematiek. In augustus of sep- Raad aant tember in commissie financiën-personeel- A. van Rij. organisatie-informatie. lid van de i Acacia’s Boerke Mutsaers Geen kapvergunning voor vellen vijf aca- cia-bomen voor pand restaurant Boerke Mutsaers aan Vijverlaan. Als eigenaar noodzakelijke verzorging doet, in overleg met hem nagaan welke gedeelte van de kosten voor rekening gemeente kunnen komen. Stichting Jeugdtandverzorging De Stichting Jeugdtandverzorging ver zoeken een aantal gegevens (die vooral betrekking hebben op de wachtgeldbere- kening) te verstrekken voor de beoorde ling van dé liquidatiebalans. Het te veel verstrekte voorschot 1982-1983 en 1983- 1984 (ƒ99.329,46) aanmerken als voor schot op de liquidatieverplichting onder voorbehoud van goedkeuring van de li quidatiebalans. Marap Energiebedrijven Diverse besluiten genomen rond manage mentrapportage energiebedrijven. Heuvelstraat Uitvoerend aannemersbedrijf voor ruim en de andere gebouwen tussen politiebu reau en hoek Schoolstraat (Hobeti-com- plex) aan te kopen voor 450.000,- ten behoeve van centrum drughulpverlening. In koopovereenkomst ontbindende voor waarde opnemen dat aankoop niet door gaat als pand niet voor het beoogde doel gebruikt wordt. Tevens voorstel aan de raad Stichting Drughulpverlening Til burg (DHV) toestemming te geven pand te verbouwen en daartoe subsidie-over- schot 1986 aan te wenden (ƒ78.500,-). Tekort 130.000,-) kan worden opge voerd in begroting stichting. In commis sie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsvernieuwing op 11 juli lezing 1986. In raad op 25 augustus. st Al- Eenmalige uitkering 1986 Akkoord gaan met uitvoeringsplan koop- krachttoeslag meeijarige echte minima 1986. Voormalige koffieshop in periode 1 september 1986 tot 1 februari beschikbar stellen voor bureau eenmalige uitkering. Zodra minsiterie besluit neemt overgaan tot ambtshalve toekennen uitkeringen aan cliënten sociale dienst. Akkoord met personele invulling uitvoeringsorganisa tie. Overwerkvergoedingen als in voor gaande jaren. Afhankelijk van aantal be zwaarschriften twee tijdelijke, juridisch geschoolde krachten aantrekken (uit ver goeding rijk). Afdeling voorlichting en in- s in spraak ondersteunt project waar nodig, af- Knelpunten kinderopvang Oplossing van huisvestingsproblemen prioriteit geven bij besteding resterende middelen voor kinderopvang. Uit budget 1986 hiervoor incidenteel ƒ21.500,- en structureel ƒ21.350,- reserveren. Raad voorstellen ten laste van budgetten 1986 beschikbaar te stellen aan: peuterspeel zaal Toverboek ƒ9.000,- (incidenteel); peuterspeelzaal Hummelhonk ƒ8.500,- (incidenteel) en structureel 6.000,- (f 3.000,- in 1986); peuterspeelzaal Boe- meltje 4.000,- (incidenteel) en structu reel 9.500,-; Sleutelcentrum structureel 3.Ö00,- 1.500,- in 1986). In commissie sociale en culturele zaken op 10 juli. In raad op 25 augustus. Isolatie woningen voor ouderen Aan raad (15 september 1986) voorstel len akkoord te gaan met de door energie bedrijven ingevulde besteding van 400.000,- (binnen 1,6 miljoen beper king woonlasten) voor isolatie van wo ningen voor ouderen. Enige den: primair knelpuntisolaties ken; daarnaast ook knelpunten i onder de speciale rijksregeling prioriteit op basis van het hoogste ge delde energieverbruik. Verder: binnen jaar na toekenning subsidie moet met h<-<. werk gestart zijn; een half jaar na toeken ning wordt voortgang getoetst, zonodig herverdeling; alle bewoners moeten in stemmen met treffen van voorzieningen, van gedoogplicht is geen sprake; in de speelt. Daar 16.00 uur ook het D.S.B. Rumeln uit Wens De heer Connie van Aarle heeft na al die 40 jaar in de fotografie nog steeds één wens: het openen van een exclusieve fotostudio. Of dat op korte termijn gerealiseerd kan worden, weet hij nog niet. Wat hij wel weet, is dat 40 jaar Fo tografie van Aarle niet mogelijk was geweest zonder de inzet van de mede werkers van van Aarle. «Eendracht maakt macht», aldus de heer Connie van Aarle. 1/3 bij te laten dragen in de totale kos ten, van de herstrating van een gedeelte van de Heuvelstraat. Scherp toezicht houden bij uitvoering werkzaamheden. Korte Schijfstraat Nogmaals praten met bewoners panden Korte Schijfstraat 11 en 13 over reeële al ternatieven ten opzichte van renovatie. Pand nummer 15 handhaven. Winkelcentrum Wagnerplein Omwonenden uitnodigen voor informa tiebijeenkomst over ontwerpuitwerkings- plan Winkelcentrum Wagnerplein (uit breiding) ten behoeve waarvan plannen ter inzage worden gelegd. Afhankelijk van reacties bijeenkomst bezien o' spraakprocedure nodig is en termijr tervisielegging haalbaar is. Bestuursopdracht integratie sportvelden/beplantingen Bestuursopdracht integratie onderhoud sportvelden en beplantingen Publieke Werken vastgesteld. Op korte termijn (augustus) een notitie over de gevolgen voor de bestuursopdrachten ter uitwer king nota sportbeleid. In augustus in commissie onderwijs, sport en gezond heidszorg. Daarbij leden van de commis sie ruimtelijke ordening, openbare wer ken en stadsvernieuwing uitnodigen. Al vast met de uitwerking van betuursop- dracht beginnen. Cursussen omgang culturele minderheden Kennis nemen van stand van zaken rond opzet interne cursussen voor medewer kers in publiekgerichte f op omgang met culture! Als criterium voor deeli voor een goede uitoefei tie absoluut noodzakelijk i atiecommissie Raad aanbevelen (25 augustus) mevrouw A. van Rijen-Berenschot te benoemen tot lid van de emancipatiecommissie. Herstructurering Twem Twem toestemming geven dekking uit twee aangegeven posten te gebruiken voor uitvoering van een herstructure- ringsproject, onder leiding van een inte rim-manager. Op 3 juli gesprek tussen wethouder Dijkstra en de Twem over plan van aanpak. Baby-opvang kinderdagverblijf In principe instemmen met start baby- opvang bij kinderdagverblijf krisj Krasj Kresj. KKK verzoeken volledig uitge werkt plan in te dienen voor aanwending van het beschikbare budget van ƒ25.000,- (bij motie gemeenteraad aan vaard). Niet instemmen met door KKK en Wip Wap aan baby-opvang verbon den voorwaarden. De drie kinderdagver blijven, aan welke is gevraagd een voor stel in te dienen en Regionale Federatie Kindercentra Tilburg van besluit op de hoogte brengen. Subsidies Subsidie 1985 aan Stichting Maatschap- Gouden Podium In het kader van het Efteling Gouden Podium Festival treedt op dinsdag 15 juli organiste/zangeres Pe tra op. Men kan naar haar luisteren in het café restaurant van 14.00 tot 16.00 uur. Het Efteling Gouden Podium is het vervolg op het debutantenfestijn. Dé Efteling biedt daarmee aan allerlei artiesten, groepen en gezelschappen de mogelijkheid om zich aan een zeer breed publiek te presenteren. De drie besten, beoordeeld door een jury, krij gen interessante geldprijzen om de kas te spekken. Opvallend dit jaar is het aantal inschrijvingen uit West-Duits- land. Op zaterdag 19 juli maakt fanfare korps Sundem uit het gelijknamige plaatsje een rondgang door het park. Men kan ze van 11.00 tot 13.00 uur te gen komen. Op zondag 20 juli zijn zelfs drie Duitse gezelschappen in de Efteling. Het Fanfare-korps Blap- WeiB uit Bochum galmt van 11.00 tot 13.00 uur door het park. Eveneens uit Bochum komt Trompete Klange, die van 14.00 tot 15.30 uur in het Efteling pelijke Dienstverlening aan Blinde en Slechtziende volwassenen vaststellen op ƒ870,-. Definitieve subsidie 1984 aan Stichting Baanlozencentrum (exclusief «Witte Beun» en onkostenvergoeding vrijwilligers). Vaststellen op 958.504,93 (nadelig saldo). Definitief startsubsidie 1985 Stichting Jong Nederland afdeling Reeshof vaststellen op 1.000,-. Fhemagroep Wandelbos School voor Volwasse- toestemming geven vrijl van 1.333,- wegens sto| te wenden v Wandelbos. Medezeggenschapscommissie DAZ Eerder principebesluit om bij verkie. medezeggenschapscommissie Dienst gemene Zaken (DAZ) af te wijken van reglementaire termijn als definitief be schouwen, nu Georganiseerd Overleg ak koord is. Verkiezingsdatum bepalen op 1 september 1986 en kandidaatstelling in juni laten plaatsvinden (1 t/m 13 juni voor georganiseerden; 14 t/m 30 juni voor ongeorganiseerden). Besluit meede len aan kiescommissie en directeur DAZ. Salarisniveau Energiebedrijven De vier oplossingsrichtingen voor knel punten salarisniveaus Energiebedrijven na bespreking in commissie Georganiseerd Overleg op 25 juni hand haven: vierenjarenplan hogere functies in kader functiewaardering volgens plan af werken; doorgaan met intern onderzoek naar mogelijkheden clusteren functies; verbetering interne communicatie; verge lijken functies met die in andere verge lijkbare gemeentelijke energiebedrijven. Op voorstel commissie onderzoek uitbe steden. Uitvoering opdragen aan Bureau Van Spaendonck, waarbij uiterlijk 1 ok tober inzicht in de resultatn verwacht wordt. Bezuinigingen Diensthoofden ingevolge letter en geest Medezeggenschapsverordening vrijheid geven bij bezuinigingen medezeggen schapscommissies te informeren. Voor bands blijft bestaand personeelsbeleid gehandhaafd. Dus geen gedwongen ont slagen en herplaatsingsbeleid voortzetten. Individual iseringsprincipe Besluit college voor de verlening van bij stand - geen afzonderlijk beleid naast woonlastenbeleid; geen uitbreiding indi- vidualiseringsprincipe; voorgenomen ver laging gasprijs verzacht probleem - naar aanleiding voorstel Socialistische Partij (ruimere toepassing individualiserings- principe Algemene Bijstandswet, onder meer door verstrekking stookkostentoe slag) voor kennisgeving aannemen. Socia listische Partij meedelen dat notitie in college voor de vereniging van bijstand is behandeld. Inhoud besluit in brief aan Socialistische Partij opnemen. Drughulpverlening Raad voorstellen Korte Schijfstraat 8-10 betrokken woningen dienen reeds voor zieningen te zijn getroffen met eenvoudi ge middelen voor energiebesparen zoals bijvoorbeeld de toepassing van warmte- kostenverdeehneters. In commissie volks huisvesting en milieu in augustus 1986. Schenking beeldje Schenking door instelling, die vooralsnog anoniem wenst te blijven, van nog nader vorm te geven beeldje aanvaard. Lokatie (plantsoen hoek Noordstraat/Stations- straat/Nieuwlandstraat) accepteren mits eigenaar van plantsoen (Tilburgse Spaar bank) schriftelijk verklaart hiertegen geen bezwaar te hebben en gebleken is dat er in het kader van het masterplan beelden de kunst geen bezwaren bestaan. Advies commissie beeldende kunst er tijdig bij betrekken en te zijner tijd vrijstelling be stemmingsplan verlenen. Automatisering Raamovereenkomst met Eniac sluiten voor computer-programmatuur financië le administratie op basis van offerte; rni- lieudient en secretarie machtigen om Eniac-pakket aan te schaffen. Aankoop kunstwerk Streven naar aankoop kunstwerk «Arise, Arise» van Tilburgse kunstenaar Huib Fens (expositie «Kunst in Tilburg 1985») ter uitbreiding van de gemeentelijke kunstcollectie. Dekking uit fonds beel dende kunst; bepaald dat bevriezing fondsen en reserves voor onderhavig ge val buiten beschouwing wordt gelaten. Mogelijkheid om recent aangekochte Goirle. Het tweede filiaal volgde in 1974 op de Broekhovenseweg 58 in Tilburg. Het was in 1978 dat zijn zoon Frans in het bedrijf kwam en hij is de gene die het initiatief genomen heeft tot een kleurenlaboratorium bij de winkel aan de Broekhovenseweg. Het kleurenlaboratorium Dat kleurenlaboratorium wordt vandaag, donderdag 10 juli, feestelijk oorioT^Tt T^h 194F één A3 nU daar elÜge tijd °Ver naSedacht te hetPopen htos ’i^de BroeWiovensè- oorlog, dat de heer Frans van Aarle hebben. Hij wilde namelijk ook graaf wee en fc-n iedereen zien hoe er ee Aarle was in de leer gegaan bij hof-fo- naast de fotografie ook fotomaterialen kleurenfilms worden automatisch ont- een echte fotograaf. In 1955 overleed begonnen. In 1964 werd de zaak nog MtidX dTonSüJhet klfu' de heer Frans van Aarle en de toen 19- eens uitgebreid met doka’s en afwerk- Moratorium maT^k torïeleèen- jarige Connie zou hem op moeten vol- ruimtes en in 1969 werd het eerste fi- heid van het 40-iarie bestaan van8Fo- gen. De heer Connie van Aarle vertelt Haal geopend in de Dorpsstraat in ‘Zïer de komende tijd leuke klantenakties in de winkels van van Aarle. daar enige tijd over nagedacht te iben. Hij wilde namelijk ook graaf ’■’•■"‘toiloot worden. Toch besloot sporen van zijn vader te wel met een Hij voorzag een grote ip het gebied van de amateurfoto- ti oordeelde het verstandig om uv fotografie ook fotomaterialen ,a" verkopen. Naast fotograaf j dus eveneens fotohandelaar. viding van de zaak was daartoe noodzakelijk en in 1955 werd daarmee begonnen. In 1964 werd de ;ens uitgebreid met doka’s ei Wie uit Tilburg en de wijde omgeving kent niet Fotografie van Aarle? Dat zul len er inaar weinig zijn. Fotografie van Aarle heeft in het 40-jarig bestaan zoveel bekendheid opgebouwd dat de naam welhaast een begrip geworden is op fotoge- bied. Al die jaren stond kwaliteit en vakmanschap voorop en met de wensen van de klanten werd in bijzondere mate rekening gehouden. Dat is nog Aarle, menigeen zal dat gemerkt hebben en in de toekomst blijv degenen die besluiten hun kleurenfoto’s te laten ontwikkelen bij vandaag, donderdag 10 juli, neemt Frans van Aarle jr. dat zelf eigen kleurenlaboratorium achter de winkel aan de Broekhovenseweg in Tilburg worden van nu af aan eigen kleurenafdrukken gemaakt met een eigen naam: Frans van Aarle Prints. Kwaliteit Fotografie van Aarle is bekend in Tilburg en wijde omgeving, zowel als fotograaf als fotohandd. Konstante aandacht voor de klant, voor al zijn wensen, voortdurende aandacht voor de kwaliteit van de foto’s en ook ple zierig in het bezig zijn met foto’s heb ben ertoe bijgedragen dat de klanten bleven en blijven komen. Die kwaliteit is terug te vinden in de vele fotorepor tages en technische foto’s die van Aar le in de loop van 40 jaar verzorgd heeft. Die kwaliteit was ook terug te vinden in de twee exposities die Con nie van Aarle op zijn naam heeft staan. Een expositie was ingericht in het Pa leis-Raadhuis ter gelegenheid van het afscheid van oud-burgemeester Becht en was getiteld «Tilburg bij avond en bij nacht» waarvan ook een boekje verschenen is. De andere expositie was genaamd «Tilburg Tinten» en in te genstelling tot de eerste expositie was deze in kleur. over een door de Welstandscommissie goedgekeurd bouwplan en akkoord te gaan met de uitgifte van het betreffende terrein in erfpacht. Voorlopig woningbouwprogramma Voorlopig woningbouwprogramma 1987 vastgesteld. Normkostensysteem De door invoering van het normkosten systeem bij woningbouw veranderde ver- antwoordelijheid van de gemeente in aantal concrete voornemens vertaald: tweejarige aanbieding van contigenten aan toegelaten instellingen; bij budgette ring rekening houden met vereiste kwali teit, lokatie-omstandigheden en ander- zins te verwachten kosten; ten aanzien van nieuwbouw en renovatie project- overeenkomsten tussen gemeenten en corporaties afsluiten; op in de project- overeenkomst vastgestelde momenten (definitief schetsontwerp, bestekontwerp en gunning) zullen plannen op kosten en kwaliteit worden getoetst. Geldelijke steun woonconsumenten Besloten tot het ontwikkelen van een ge meentelijk beleid voor subsidiëring van activiteitèn van woonconsumenten (-or ganisaties). Eerst algemene uitgangspun ten opstellen, daarna regeling ontwerpen. Voorlopig regeling 1986 nu van kracht; totale subsidie 94.125,-. Groot-Onderhoud De Ruyterstraat een In principe besloten tot uitvoering groot- ning onderhoudsplan voor gemeentelijke wo- ngS. ningen De Ruyterstraat; contigent reser veren en afzonderlijk kredietvoorstel voorbereiden. Voorschriften bingo- en kienspellen Nieuwe voorschriften vastgesteld voor organiseren en houden van bingo- en kienbijeenkomsten; gaan in per 1 juli 1986. Restauratie Norbertijnenpoort Stichting Restauratie Norbertijnenpoort (Goirke) subsidie toegekend van ƒ27.271,- onder voorwaarde dat vóór 4 maart 1987 met de restauratie begonnen zal worden. Subsidie ten laste van SOS- monumentenbudget 1986; zodra is aan- getoond dat met de restauratiewerkzaam heden is begonnen, wordt op genoemd subsidiebedrag een voorschot verleend van 95 procent. Informatieplan Directeur Milieudie schot Informatica c opstelling raamwerk tieplan; eventuele s meenemen t of III. Overheveling woningcomplexen Aan minsterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer meedelen dat ingeval van overheveling van woningcomplexen de gemeente voor af om advies wordt gevraagd te aanzien j van de acceptatie van de ovememende instelling.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 11