Bredaseweg weer berijdbaar O PRINT 0..49 l'n goeie Tilburg trekt aan de bel bij kabinetsformatie Libema: nadruk komt vooral op de verblijfsrecreatie Libema BV nieuwe eigenaresse Bedankt, PW Vrijdag 11 juli officiële heropening TOTALE LEEGVERKOOP JANSSENS BEZORGER GEVRAAGD voor de wijk Hoe het er van kwam en hoe het ging ZONNEHEMELS 300,- tot 1.000,- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet v. Lieshout’s Freek de Jonge in Tilburg BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer Beekse Bergen juni 1986-pagina 26 Koerier In dit nummer: pag. 3 Oplage: 83.150 ex. tuurs dale respeciereren, verKiarer structie van de Bredase* ien- Met vier andere zuidelijke steden Er kan weer gereden worden op de Bredaseweg. H< Jules Verneweg 104. Tel. 426042 Laatste week 10-60% korting actuele damesmode en leermode Donderdag 26 juni 1986 30e jaargang nr. 1468 >p- m leer met de Novib ken heeft met voetbal Cuisine Normaal Kuituur/Amusement B W-besluiten kan ver over tui tieoord te laten ontwen waterplas van ongeveer Aanmelden per tel. 560593 tussen 19.00 en 20.00 uur s Koerier bv^ Jouwes Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 358630 luider TEL 365316 TILBURG TEL 673185 TILBURG TEL 218086 DEM BOSCH BEHANGMARKT Besterdring 79 Kern dat 1 gen ring veel ezi?£i De ffl is voor gewor- Jieid is e.o.. egeven werk- BESTERDRING - MOLENSTRAAT vragen wij een bezorger, die ook in deze wijk woont miljoen bezoekers ;n- en buitenland passeren de poorten van Beekse AAN PERZEN DENKEN IS AAN JANSSENS DENKEN Besterdring 1 hoek Veldhovenring Tel. 013-420504 Perzische tapijten Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. ^Uitgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer de Bredasewt zitten we nu i is dat wel de foto /f HEUVELPOORT 361 WESTERMARKT 10 HELETHEUVELPASSAGE 238 Korto>». u Bredasewe e het nieuv D saders er ook weer mooier uit. ziin dt pland verenif logelijkheden ge- ging rinkels en de be- drijve*1 snelL ook weke j meen te, de mersver~~:* Aktie zuinig stokenpag. 13 Norbertusmavo 40 jaarpag.13 Parochienieuwspag. 17 Sportpag.21 Ongeveer 1,1 uit binner jaarlijks Bergen. vredet. v.v. leden van d wat wij uit zijn over Gv lee die uitf" Vorige Tilburg 9x13 voor maar ■niet goedJ gewoon geld terug Vrijdag en zaterdag Appel flappen 5 halen 4 betalen Bakkerijen ioefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar hoge steenweg 18, den bosch heuvelstraat 102, tilburg In de afgelopen regeringsperiode van 4 jaar hebben de vijf steden in to taal 47,5 miljoen gulden meer moeten in leveren dan was afgesproken. Die af spraken zijn geruime tijd geleden vast gelegd en komen er op neer, dat de ge meenten een bepaald percentage - De uitvoering van het plan ging in 1962 van start en nam 12 jaar in be slag. Al in 1964 begon de exploitatie van het recreatiepark dat nog in aanleg was. In 1965 werd de cam ping geopend. Het Safaripark open de in 1968 de poorten. j. Prima overlegd Zoals gezegd: de werkzaamheden drie weken eerder klaar dan ge- 1 was. Volgens de Ondernemers vereniging Bredaseweg e.o., een vereni ging die bestaat uit winkeliers en be- L jven, is dat vooral te danken aan het ="elle werk van de uitvoerder maar aan het voortreffelijke overleg wat celijks plaatsvond tussen de ge ente, de uitvoerder en de onderne mersvereniging. Het initiatief van dat overleg is van ons uitgegegaan. Het kwam traag op gang maar na enige tijd liep het als een trein aldus een lid van de onder- mgeveer 323 hectare Hilvarenbeek zo’n L. ter werd het hele t in de gemeente itgebreid tot 423 h< grond die toebehoorde aan g werd in 1924 gekocht met loeiing vloeivelden aan te leg- voor het stedelijke afvalwater, dit plan is nooit uitvoering ge geven. In 1959 kreeg Tilburg be hoefte aan grote hoeveelheden zand voor de aanleg van een hoogspoor. industrieterreinen en nieuwe woon wijken. Omdat de ontgronding plaats mocht vinden in Beekse Ber gen kwam de gedachte op daarvoor door de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij een recrea- jrpen met een >r 70 hectare. Samen met vier andere Bosch en Nijmegen) heeft Tilt onderhandelaars Nijpels en de menlijke actie van de Vereniging van N< middelgrote steden nogmaals naar voornemens op het stuk van bezui benadelen. verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Riet, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek underdog beleefde stralend zonnetje Centrum -braderie. >t succes, de organisa- entendispuut n~": hun best get met vier andere steden in Zuid-Nederiand (Breda, Eindhoven, den Nijmegen) heeft Tilburg deze week aan de bel getrokken bij formatie- Nijpels en de Vries en bij informateur de Koning. Na de geza- Jederlandse Gemeenten (VNG) gaan de vijf r Den Haag om erop te wijzen dat de regerings- jinigingen de gemeenten op onevenredige wijze nemersvereniging Bredaseweg De gemeente heeft zelfs toegej veel geleerd te hebben van deze v wijze. Dat is toch mooi! Zeker als je het eens kunt worden met elkaar. J„, echt: wij zijn zeer tevreden! Heropening Vrijdagavond 11 juli om 19 uur wordt de Bredaseweg feestelijk ge opend. De Ondernemersvereniging In 1961 gingen de gemeenten Til burg en Hilvarenbeek een gemeen schappelijke regeling aan voor de exploitatie van een publiekrechte lijk lichaam: het recreatieoord Beekse Bergen. Tilburg bracht op erfpachtbasis ongeveer 323 hectare grond in en Hilvarenbeek zo’n 83 hectare. Later werd het hele gebied, dat ligt in de gemeente Hilvaren beek, uitgebreid tot 423 hectare. De Tilburg de bedo< gen Aan Films Rondom Hart van Brabantpag. 3 Gerechtsdeurwaarder.... pag. 7 Pag. 7 Pag. 9 pag. 11 Dag van de Architektuur pag. 11 Afgelopen donderdag 19 juni werd er in hel Gemeentelijk Informatiecentrum in Tilburg belangrijk nieuws gebracht door over het feit dat er een koper gevonden was en ook de heer Lips van Libema BV leek een tevreden mens. De verkoopprijs van de Beekse Bergen ligt tussen de tien en vijftien miljoen gulden. Hoe dat bedrag tussen Hilvarenbeek en Tilburg verdeeld zal worden, is nog niet bekend en daar zal ook nog over gepraat moeten worden. Burgemeester Ligtvoet van Hilvarenbeek en wethouder Driessen van Tilburg hadden er donderdag allebei het volste vertrouwen in dat men het op dit punt wel eens zou worden met elkaar. Aanstaande maandag 30 juni wordt het voorstel voor verkoop voorgelegd aan de beide gemeenteraden die uiteindelijk de beslising zullen nemen. Niets wijst er echter op dat één van de gemeenteraden dwars zal gaan liggen: daarvoor heeft de Beekse Bergen én teveel gekost én teveel bestuurlijke rompslomp opgeleverd. Libema BV wil het recreatief ~_l vooral uitbreiden in de sfeer van de verblijfsrecreatie, want er zijn vergevorderde plannen om er 500 vakantiebungalows bouwen en er kampeerfaciliteiten te realiseren voor 1.500 plaatsen. Het Safaripark zal er blijven. De komst van Cosmocenter wordt zeer op prijs gesteld, maar of dat centrum ook definitief naar de Beekse Bergen komt, is nog steeds niet zeker. Geen onbekende Een nieuwe eigenaresse dus voor de Beekse Bergen. Libema BV is geen on bekende in de dagrecreatiesector. Zo is Libema ook eigenaresse van het Auto- tron in Drunen dat binnenkort ver huist naar Rosmalen, het Elfenmeer in Roermond en het bungalowpark Vin- keloord alsmede het nieuwe thema park Vervoer in Vinkel. Libema BV is van plan in 1987 tien miljoen gulden te investeren in de Beekse Bergen. Twee miljoen daarvan gaan naar het Safari park. Plannen In dat Safaripark gaan meer stof plaatsen komen zodat men langer het Safaripark kan verblijven. De he D. Lips sprak over tunnels van door drijven. Ook zijn er verkeerslichten ge plaatst bij de kruising Diepenstraat - Bredaseweg zodat het voor automobi listen, fietsers en voetgangers daar heel wat makkelijker oversteken gaat wor den en veiliger! Nu we het trouwens over andere weggebruikers hebben dan automobilisten: de Bredaseweg fietsers heel wat aantrekkelijker o den en ook de verkeersveiligheid is voor deze groep aanzienlijk verbeterd. niet alleen de fietspaden langs weg gemarkeerd. Ook zijn er bij de kruising Ringbaan West/Bredaseweg voor de fietsers voorsorteerhavens ge maakt die de fietser een heel wat safer gevoel geven vergeleken met de oude situatie. Kortom: de verkeersveiligheid van de Bredaseweg is verbeterd en vanwege het nieuwe wegdek ziet deze verkeeraJ-1- Vandaag, donderdag 26 juni, is Freek de Jonge in Tilburg. Tussen 17.00 u. en 19.00 u. zal hij aanwezig zijn op het sportterrein van het Paulus- lyceum aan de Wandelboslaan. Daar worden dan twee voetbalwedstrijden gehouden, die georganiseerd worden door de Tilburgse Voetbalvereniging DJM. Freek en wethouder Timmer mans geven de aftrap voor die wedstrij den waar ook enkele Willem Il-spelers aan mee zullen doen. Deze aktiviteiten en andere, worden georganiseerd in het kader van de actie die Freek de Jonge in samenwerking met de Novib gestart is en alles te maken heeft met de we reldkampioenschappen voetbal in Mexico. ^SICF transportwielen Jilburg Mes verneweg 14-industr leterrein tel 013 321316 4 W atersportcentrum Deze plas zou een watersportcen- trum met strand mogelijk moeten maken. Er zouden tevens speeltui nen, een camping, verkeerstuin, kinderboerderij en andere attracties bij moeten komen. De aanleg en de exploitatie van het geheel werd in handen gegeven van het recreatieoord Beekse Ber gen. Tilburg en Hilvarenbeek parti ciperen daarin naar verhouding van de inwonersaantallen van beide ge meenten. Beekse Bergen worden verkocht Hilvarenbeek binnenvloeien en dat terwijl de Beekse Bergen gelegen is op grond die de gemeente Tilburg ooit kocht van de gemeente Hilvarenbeek. Verblijfsrecreatie Als alles loopt zoals men in Tilburg, Hilvarenbeek en Drunen wenst, dan zal op 1 januari 1987 de Beekse Bergen geprivatiseerd zijn, met andere woor den: verkocht zijn aan een particuliere spark ondernemer. Duidelijk is dat die parti- ws?e cu,*ere ondernemer met de Beekse Ber gen vooral de kant van de verblijfsre creatie uit wil en daarbij het Safari park als bijzonder park wil handhaven. u Een tweede bijzonderheid wordt mis ij. schien het Cosmocenter, maar laten we !n daar voorlopig over zwijgen, want er is al genoeg (voorlopig onterecht) vreug de geweest over de komst van dit po pulair wetenschappelijk project. van het pleidooi van de vijf is het kabinet weliswaar bezuinigin- «uitbroedt» maar dat de uitvoe- van die bezuinigingen voor een 1 te groot deel naar de lagere over heden, met name de gemeenten, wordt toegeschoven. Terwijl de rijksoverheid bijvoorbeeld nauwelijks personeel heeft ontslagen en in sommige gevallen zelfs vrij veel nieuwe arbeidsplaatsen heeft ingevuld, moesten de gemeenten hun ambtenaren bij bosjes inleveren. Een ander schrijnend pijnpunt is voor de gemeenten de dalende vergoeding van de bedragen die bijstandsuitkeringen kwijt zijn. KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN - rechtstreekse verkoop af fabriek - enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar - vragen geen onderhoud- raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd het verkoopcontract getekend worden. Een besluit daarover zal zowel in Til burg als in Hilvarenbeek genomen worden tijdens de raadsvergadering van maandag 30 juni aanstaande. Inkomsten Na de verkoop zal de gemeente Til burg in financieel opzicht verlost zijn van de Beekse Bergen. De gemeente Hilvarenbeek zal niet verlost zijn van het recreatieoord, maar zal daar beslist niet rouwig om zijn. Een deel van de inkomsten van het park zal via toeris- “ibelasting en vermakelijksheidsbe- ...a gemeentekas van ding, wel ht en igsma le” .ikoop kan Veiliger Nadat alles vernieuwd was, werd het allemaal weer dichtgegooid en werd er een nieuwe asfaltlaag op de weg aan gebracht. Daar bleef het niet bij. Het aantal parkeerhavens langs de Breda seweg is in belangrijke mate uitge breid, iets waar de winkels en de be drijven aan de Bredaseweg erg blij mee zijn. Die zijn ook blij met het feit dat er betere laad- en losmogelijkheden komen zijn voor de wi: 6,75 - van de totale bezuinigingen op zich nemen. Dat percentage is ech ter ruimschoots overschreden, waar voor de burgers in veel gevallen het ge lag moeten betalen: doordat allerlei gemeentelijke tarieven stijgen terwijl het aantal en de kwaliteit van de aan geboden diensten veelal daalt. Het manifest «Eerlijk delen» is dan ook bedoeld de bij de kabinetsforma tie betrokken politici ervan te door dringen dat de gemeenten onderhand volledig uitgewrongen en afgeknepen zijn; voortaan dient ook de rijksover heid die lasten op zich te nemen, die haar bredere schouders nu eenmaal lichter kunnen dragen dan de vel-over- been schoudertjes van toch al armlasti ge gemeenten als Tilburg. Behalve aan de Vries, Nijpels en de Koning is het manifest toegezonden aan de leden van de Tweede Kamer en aan de bewindslieden van Financiën en van Binnenlandse Zaken. Bredaseweg e.o. organiseert dat feest waarbij heel Tilburg is uitgenodigd. De weg gaat geopend worden door een bekende persoonlijkheid. Wie dat is, was bij het ter perse gaan van dit num mer nog niet bekend. De officiële ope ning valt binnen de feestweek van de Bredaseweg die begint op 2 juli en duurt tot en met 12 juli. Proficiat Bredaseweg. je mag weer gezien w zichtige kunststof die tussen de leeu wen doorvoeren bijvoorbeeld. Het res terende bedrag gaat voor een groot deel besteed worden aan de bouw van voorlopig 150 bungalows en het uit- r breiden van het aantal kampeerplaat- tenbelasting en ver sen. Bij het recreatiepark aan de lasting immers de noordzijde van de plas zal voorlopig nog weinig veranderen omdat Libema eerst wil afwachten of het Cosmocen- - ter nu wel of niet komt. Wel neemt BV alles over, ook het restaurant. De heer Lips hierover: «Wij serveren onze eigen broodjes op de Beekse Bergen». Personeel Bij de besprekingen tussen Libema BV en de gemeenten Tilburg en Hilva renbeek is uiteraard ook gepraat over het personeel wat momenteel op de Beekse Bergen werkt. Libema garan deert voor 25 van de 37 werknemers werkgelegenheid. Daarnaast wil de Hoewel de heropening van de Bredaseweg pas officieel plaatsvindt op vrijdag toekomstige eigenaresse onderzoeken 11 juli maakt het verkeer op dit moment alweer gebruik van deze voor Tilburg be- of er een groter aantal werknemers langrijke verkeersader. Daarmee is dan een einde gekomen aan overlast voor de overgenomen kan worden. In dat ver- weggebruikers en voor winkeliers en bedrijven aan de Bredaseweg. Al met al is het band zal er een personeelsplan opge- toch snel gegaan, sneller dan de gemeente verwacht had. De werkzaamheden aan steld worden waarin naast de overna- de Bredaseweg zouden namelijk precies voor de bouwvakantie afgerond zijn. Daar me tevens andere herplaatsingsmoge- zitten we nu ruim voor. Als er een groepering is die daar zeer tevreden over is, dan lijkheden belicht zullen worden. Er is is dat wel de Ondernemersvereniging de Bredaseweg e.o. Twee leden van die ver- inmiddels ook een afspraak gemaakt eniging die liever niet met naam genoemd willen worden, iets wat vrij uiteraard met de bestuurscommissie van de respectereren, verklaren desgevraagd bijzonder verheugd te zijn over de recon- Sociale Werkvoorziening structie van de Bredaseweg en over de voortvarendheid waarmee die uitgevoerd is. om te bezien in hoeverre ook Niets dan lof voor de uitvoerder en de gemeente. Wij zijn buitengewoon tevre- vanuit deze sector de werkzaamheden den kunnen blijven voortbestaan. Bij de Beekse Bergen werken op dit moment zo’n 120 mensen in DSW-verband. week donder o onder een traditionele was een groot- a toren en het studentendispuut Pallieter hadden duidelijk hun best gedaan om er een mooie happening van te maken en het publiek amuseerde zich koste lijk. Het was er nog drukker dan met de kermis, aldus een deskundig waar nemer. De grote toeloop, ook van braderie- bezoekers van buiten Tilburg, moet ook de gemeente goed hebben gedaan. Al jaren immers streeft zij ernaar, Til burg aantrekkelijker te maken en het negatieve imago van onze goede stad in positieve zin om te buigen. In het kader van die Tilburg-promotie lan ceerde de gemeente zo’n jaar geleden het plan «Tilburg Compacte Stad», een plan dat vergezeld ging van op glanzend papier gedrukte folders waarop alle lege plekken in de binnen stad waren volgetekend met robuuste, kubusvormige woon-, werk- en winkel- blokken. Het compacte-stad-idee was uitge werkt door een groep niensen, die de gemeente daar voor heeft aangesteld, en die horen tot de dienst der Publieke openbare) Werken. Publieke Wer ken (afgekort PW) is dat onderdeel van hel gemeentelijk apparaat, dat het meest aan de weg timmert: het doet voorstellen over hoe de stad er moet gaan uitzien, wöar wat voor gebou wen, groen of wegen moeten komen, etcetera. Publieke Werken houdt zich ook bezig met aanleg en onderhoud van wegen. P W is kortom een heet belang rijke afdeling, want zij bepalen daar (onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur) het gezicht van de stad. Het aantrekkelijker maken van Til burg is dus voor een belangrijk deel de taak van PW. Behalve architecten, ruimtelijke ordenaars en wegenbouw kundigen heeft PW daartoe verkeers kundigen in dienst. Mensen die een gespecialiseerde studie achter de rug hebben die hen tot experts heeft ge maakt op het gebied van verkeersstro men en hoe die te leiden. Afgelopen donderdag leverden de verkeerskundigen van PW hun mees terstuk. Zij slaagden erin duizenden automobilisten urenlang gedwongen te laten genieten van Tilburgs centrum. Hoe kan dat, zult u vragen, Tilburg is toch juist een van de meest autovrien- delijke steden, waar je in een mum van tijd via een uitgebreid net van riante snelwegen doorheen kunt zoeven Ik zal u vertellen hoe het kon. De gissejongens van PW hadden hun Til burg promotion-actie ruimschoots van tevoren kunnen plannen. Immers, de datum van de centrum-braderie staat al lang tevoren vast, nu al weten wij, wanneer de braderie 1987 zal plaats vinden. Wat hadden de verkeerskundi gen dus gedaan? Wetende dat op 19 juni 1986 de braderie zou plaatsvinden spraken ze in het najaar van 1985 met een aannemer af dat die de middag vóór de braderie zogenaamd noodza kelijke werkzaamheden op het kruis punt Heuvelring-Spoorlaan zou gaan uitvoeren. Hij zou daar woensdagmid dag niet mee klaarkomen en dus moest het werk op donderdag worden voortgezet. Was er een simpeler en doeltreffender manier denkbaar om bezoekers aan Tilburg te binden? Het belangrijkste kruispunt in het centrum van de stad zou de hele donderdag ernstig gestremd blijven, terwijl er al leen maar rondom de stoplichten een laagje asfalt hoefde te worden gelegd. Een ritje per auto van Piusstraat naar NS Plein kostte afgelopen donderdag onder gunstige omstandigheden al gauw een uur. Nu. er is een effectievere manier denkbaar om niet-Tilburgers kennis te laten maken met onze stad. De ver keerskundigen van PW hebben met deze eenvoudige ingreep bewezen dat hun specialistische studie niet vruchte loos is geweest. Op het oog de meest stompzinnige actie uitvoeren die een mens in zijn botheid maar zou kunnen bedenken - maar ondertussen op ve fijnde wijze wervend bezig zijn voor stad. Chapeau jongens en nog welbe- dankt. We kijken nu al reikhalzend uit naar jullie toeristische attractie op de volgende braderie. Moor Uriaup Waarover is men dan zo tevreden? Of, met andere woorden: wat is er ge- Gemeenteraad beurd met de Bredaseweg? Op 11 BV, de gemeente Tilburg en de ge- d>ngen vermeuwd zoals de water ei- meente Hilvarenbeek. Deze intentie- dl"«. D>e waterleiding was eigenhjk verklaring is te beschouwen als een heel blonder Zeker bij de water- soort contract waarin de betrokken ‘oren va" de Tilburgsche Waterlei- partijen meer dan alleen maar hun d‘ngsmaatschappij. Er lagen daar nog Zo zijn goede wil uiteenzetten. Deze intentie- wat">«dmgen uit 800 die eigen lijk de weg verklaring zal voor de beide gemeente- goed haren Stel je voor: waterlei- - 'aden het uitgangspunt vormen in hun d,nge.n die al 186 Jaart.oud “P en ■luitvorming. Pas als de gemeentera- e,8enhJk n°8 Pnma doneren den akkoord gaan met de verkc De laatste jaren is het recreatiepark de Beekse Bergen herhaaldelijk in het nieuws gekomen. Dat nieuws had meest al te maken met het verlies wat dit park opleverde voor de gemeente Tilburg en Hilvarenbeek. Dat verlies beliep de laat ste jaren tot in de miljoenen guldens en moest opgebracht worden door de bevol king van Tilburg en Hilvarenbeek. Het leeuwendeel van de verliezen werd ge dragen door Tilburg, om precies te zijn 15/ 16e deel. Het resterende deel werd opgebracht door Hilvarenbeek. Deze verdeelsleutel was een uitvloeisel van de zogenaamde gemeenschappelijke rege ling Die regeling werd 25 jaar geleden bedacht toen het recreatiepark ging Tet a< draaien. Via die regeling kwam tot uiting dat de Beekse Bergen een ge- meenschappelijk project was van de ge meente Tilburg en de gemeente Hilva renbeek. Zolang het park winst maakte, klaagde er niemand en werd de verdeel sleutel zonder problemen toegepast. Dat werd anders toen het park in de rode cij fers begon te komen. De gemeente Til burg vond het steeds moeilijker worden op deze manier met de Beekse Bergen door te gaan vooral ook omdat die ge meenschappelijke regeling een molen steen om de hals van Tilburg bleek te worden. Door die regeling kon immers het park niet in voldoende mate concur reren met andere recreatieparken uit de buurt en in Nederland. De regeling bleek te log om snel in te kunnen spelen op een veranderend recreatiepatroon dat de laatste jaren zich meer of minder dui- 1 delijk manifesteerde. Een molensteen en om de nek van Tilburg dus. De gemeente Tilburg wilde wel van die regeling af maar Hilvarenbeek niet. Er ontstond zelfs tussen die twee ge meenten onenigheid over het tijdstip waarop de gemeenschappelijke regeling afgelopen zou zijn. Tilburg meende dat dat nu (1986) zou zijn, Hilvarenbeek be streed dat. een commissie van wijze mannen moest uitsluitsel geven en bij voorbaat verklaarden de twee gemeentes zich neer te leggen bij de einduitspraak van die commissie. De wijze mannen de den een uitspraak en Hilvarenbeek trok aan het kortste eindje. Vervolgens stelde de gemeente Til burg een commissie ad hoe Beekse Ber gen in. Die commissie adviseerde Til burg en Hilvarenbeek met spoed de on- derhandelingen met externe interessen ten voor overname van de Beekse Ber gen voort te zetten. Die onderhandelingen zijn nu tot een goed einde gebracht: er is een koper ge vonden. Libema BV uit Drunen, eigena res van o.a. het Autotron gaat verder met de Beekse Bergen. Tilburg is verlost van een projekt dat de laatste jaren veel verlies oplever de. Hoeveel? Wethouder Driessen ant woordde op die vraag als volgt: Ik ben maar opgehouden dat allemaal op te tel len Een alerte aanpak door Libema BV van de Beekse Bergen mag nu verwacht worden, om van het recreatiepark een winstgevendprojekt te maken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1