w 1 p—'H Middenbrabantse slagers behalen onderscheiding van voortreffelijkheid 99 ct JES iSERS I 1." V rij willigerscen trale Grote hobby- en techniekmarkt jnbv rice ker UNI-SALES 1.399 1.299, Meisjes Velocitas bekerwinnaar Haarverzorger Peter de Kok viert gouden J jubileum met aparte modelijn ,iA? AKAI 'koop II t-ii Tentoonstelling verkeers veiligheid hu 749, Donderdag 19 juni 1986 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER 9 juni 1986-pagina 8 F VS 303 EO order NU van 1.295,- In het winkelcentrum Tilburg-Noord tot 16.00 uur Felex 52358 zoekt vrijwilligers voor: 9. 58 1 I p. mtr. p. mtr. p. mtr. n leverbaar p. mtr. 4 100 gr achterham 100 gr gebraden gehakt NU NU I. Pessers. Julianapark 38, in Tilburg, veroverde zilve eën fijne rookworst, gebraken gehakt en gekookte acht voor mannen ingestelde zaak te kun nen bezoeken. Slager W.J. de categorie tech- men Prof. Lorentz- ■Ifgemaakte ge- jnmortel) profiel en »?5 I VORSELAARS doe-het-zelf-centrum Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 STADHUISPLEIN 340-341 TILBURG TEL.:013-363827 SKANDIA gereedschap i diaserie hun is d uit kap Kinder- 18jaarv 2 maani en Publ rtit» T«z»ki Eenmalig van 1.998,- NU Q j Zonder afstandbediening van 1.778,- ien nü iedingi □rongi ïr de Kok houden lanten hem jen. jekend >urg. Tel. 426245 Tel. 1639083 Vier slagers uit Midden Brabant - twee uit Tilburg, een uit Udenhout en een uit Goirle - zijn ook dit jaar weer onderschei den met de in vakkringen hoog gewaardeerde en f Honderd! daarvoor die tegelijl waarmee ve zen te verdie p. mtr. I?’ I?9 I?9 Zilver sleepte ook zijn Tilburgse vakbroeder W. de Graaff, I straat 2, in de wacht. Hij ontving het eremetaal voor zijn zelf kookte worst en leverworst. VHS videorecorder met o.a. “16 voorkeuzezenders 4 programmatimer draadloze afstand bediening zeer goede beeldkwaliteit zeer goede consumententest Slagerij H. Strijbos, Hovel 12 in Goirle tenslotte verwierf zilver met zijn gebraden gehakt en gekookte achterham. De actrice Willeke van Ammelrooij unuci 3VUC1- reikte dezc door het Instituut voor am- felbegeerde ‘JfiX Singermuseum te Laren. Willeke ver richtte deze handeling na eerst ten overstaan van de verzamelde topslagers een topdemonstratie in het bakken van biefstuk te hebben verzorgd. Het resul taat was zo appetijtelijk dat de aande len in de bekende biefstukmijnen on middellijk de hoogte in schoten. Tijdens de finalewedstrijden in Haaren wisten de Velocitas-meisjes in een spannende wedstrijd tegen Twinkle Stars de beker in handen te krijgen. Een succes voor Velocitas dat in de competitie op de 2de plaats eindigde. Op bijgaande foto v.l.n.r. staande: Peter Musters, trainer; Henny Musters, leidster; Maniek Broers; Pris cilla de Wilde; Jolanda van Halteren; Martine Maes; Maureen Maes; Claudia van Riel; Lia van Limpt; Frans van Ierland, coach. Zittend: Yvonne Timmermans; Linda Dielemans; Lisette Vermolen; Miranda van Rijthoven; Andrea Adams; Wendy Sparidons; Ursula Roestenburg. Dames, meisjes; zin om te voetballen? Bel voor info Toon v. Rijthoven, tel. 423567. r om te la- weliswaar sngoed piep- Behalve de oorspronkelijke zaak aan ?.af de Heikestraat 64 is er even verderop, Heikestraat 56, sinds enkele jaren een derde zaak van Peter de Kok geves tigd: Peter de Kok Haarwerkboetiek. - - Driejaar geleden heeft Peter een marktonderzoek laten waaruit bleek dat zijn klant trouw bleven om 3 redenen: de sfeer in de salon, de persoonlijke bediening en het feit dat men goed geknipt wordt. Het I.A.S. is een officieel instituut dat is ingesteld door het Bedrijfschap Slagersbedrijf, de wettelijke «publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie» waarin werkgevers en werknemers in het sla- gersvak verenigd zijn. Het I.A.S. houdt zich bezig met keuringen gers zelf vervaardig! produkten. Daarbij woon hoge kwaliteits alles is bedt consument smakelijker ken. van poppen. De markt is voor iedereen gratis toegankelijk en u zult er zeker wat van opsteken. ver in gekookte achterham. Veel aandacht wordt er deze keer besteed aan de computer en zijn nische ontwikkelingen. Ook zal een preventie voor inbraak kunnen zien, waardoor u zelf over kunt gaan door uw bezit tegen diefstal te bescher men. Tijdens de hobby- en techniek markt zullen verschillende hobby’s ge demonstreerd worden. Schilderen, houtbewerken, glasblazen, tekenen van een landschap of dat van een por tret. Tevens zal ruime aandacht ge schonken worden aan het vervaardigen Kinder- en Jongerentelefoon: vrijw. vanaf 18 jaar voor minimaal 1 jaar. In werkperiode 2 maanden. Werkgroep Advies, Informatie en Publiciteit van het JAG ekstra mensen die zich bezig willen gaan houden met advi sering en belangbehartiging op terreinen van jongerenhuisvesting, uitkeringen, on derwijs en studiefinanciering, discriminatie, jeugdwerkloosheid, etc. Vrouwentherapie- centrum Lilith zoekt met spoed 1 vrijwillig ster voor 20 uur per week voor ondersteu nende werkzaamheden zoals typen, gasten ontvangen, telefoon aannemen, e.d. Meld punt Diskriminatieklachten zoekt vrijwil- lig(st)ers voor telefoondienst 3 uur p.w. ’n wekelijkse v<-J-J' Ox!-*-L! Vrouwencentrum z voor: voorlichting en schikbaarheidsdienst; voor eventuele klusjes; voor licht administratief werk (’s morgens). Buurthuis Groenewoud: 1 a 2 vrijw. voor hulp bij huiswerk maken van kinderen v.d. hoogste klassen basisschool op ma.mi. en di.mi. van 15.00-16.30 uur. Enkele peuterspeelzalen zoeken vrijwilligers voor begeleiding van peuters. Kinderdagver blijf de Wip-Wap zoekt iemand die aanvan kelijk als vrijwilliger mee wil draaien om daarna, als ’t nodig is, in te vallen bij ziekte, e.d. Baanlozencentrum: vrijw. voor diverse afdelingen en met spoed vrijw. voor de ont- vangstgroep. Kringloopwinkel Goirle zoekt 15 vrijw. voor papier ophalen, sorteren, houtbewerken, repareren koelkasten, for nuizen, e.d. en voor winkelhulp. Kinderva kantiewerk Zand-Wandelbos: ongeveer 10 personen die bereid zijn om gedurende 1 of 2 weken (periode 11/8-15/8 en 18/8-22/8) leiding te geven aan een groep kinderen tus sen 5 en 12 jaar bij allerlei activiteiten zoals Vlaamse kermis, bosspelen, e.d. ’t Gildeprojekt: (projekt waarbij ouderen hun kennis en ervaring beschikbaar stellen ten gunste van mensen - individueel of in groepsverband - die daar belangstelling voor hebben) zoekt 4 vrijw. voor: a. werving ten minder verkeersveilig te zijn dan andere plekken in de stad. Opmerkelijk is ook het grote aantal fietsers en bromfietsers dat het slacht offer wordt van verkeersongelukken. In 1984 raakten in de stad bij botsin gen 375 fietsers en bromfietsers ge wond. Een belangrijke oorzaak van veel ongevallen, zo blijkt uit een nader onderzoek, is het gevolg van onvol doende kennis van de verkeersregels. In het informatiecentrum is daarom ook een diaserie te zien waarbij de be zoekers hun parate kennis over de ver keersregels kunnen testen. Behalve deze diaserie en veel feitelij ke informatie bevat de tentoonstelling tevens illustratiemateriaal van de maatregelen die de gemeente in de toe wil gaan nemen en in het verle- genomen om de verkeersvei- de 'stad te vergroten. :ies te zijn, bestaat Peter de Kok bv, en Hilvarenbeek, vijftig jaar. Om de bij te zetten, hebben Peter de Kok en n nieuwe modelijn zowel voor onder meer i van door de sla- iigde ambachtelijke ij worden buitenge- ■tseisen gesteld - dit ioeld om het produkt dat de in de mond krijgt, steeds en beter verzorgd te ma- Soos voor geestelijk gehandicapten: 3 mnl. vrijw. voor ma.avond en 1 vrijw. voor do.av. Een nadrukkelijker manier ten weten dat de kapsalon v vijftig jaar oud is, maar eveng jong en hypermodern wat I aanpak van het haar, hadden Peter de Kok en zijn elf medewerkers niet kun nen bedenken. Beide nieuwe kapsels zijn met name gericht op de jeugdige modebewuste consument. Het nieuwe kapsel voor dames heet PORTABLE (draagbaar) en zoals uit de foto blijkt, ligt hierbij sterk de nadruk op het asymmetrische. Al dan niet onder steund door een struktuurbehandeling, is deze lijn in vele variaties en kleuren t te voeren. Belangrijk is ook dat dit ipsel zeer weinig onderhoud vraagt. En al is de herenkapsalon niet meer het sociale middelpunt, het praatcen- trum van weleer, de kapsalon waar honderden Volt-werknemers zich vroe ger tussen de middag heten coifferen; nog steeds is de gunstig gelegen Haar- verzorgingssalon voor heren van Peter de Kok een levendig punt waar klan- - ten uit heel de stad en van alle leeftij- de bedrijfski den zich graag haarkundig laten be- P°ls te houde handelen. Dat blijkt wel uit het feit dat de Broekhovense haarsnijder zeer vele trouwe klanten telt, waaronder een heer die al vanaf de ck o, jaar lang dus, de groei van zijn haar vakkundig laat begeleiden door de firma de Kok. van 50+’ers; b. publiciteit (folder aan- bodkrantje) verzorgen; 3. bemiddeling (tus- S: l-A.S.-erkenning. dienst de Pollepel: zoekt met spoed enkele vrijw. voor klaarmaken, bedienen, oprui men en afwassen van warme maaltijden voor mensen die om allerlei redenen niet voor zichzelf (kunnen) koken. Van 14.00- 20.30 uur. Aantal keren is in overleg met andere vrijw. te regelen. Hulpcentrale/SOS- dienst (dag en nacht bereikbaar voor men sen in nood) zoekt centralisten vrijw. die de bezetting van de centrale post vormen, S.O.S.-hulp verlenen, bemiddelen bij buren- hulpaanvragen vrijw. die de bezeting van de centrale post vormen, S.O.S.-hulp verle nen, bemiddelen bij burenhulpaanvragen en informatie verstrekken) van 21 jaar en ouder die bereid zijn: deel te nemen aan ’n lefoondienst 3 uur p.w. inwerkprogramma; per week 1 (wisselen- vergaderavond). Stichting de) dienst van plm. 4 uur te vervullen; dit zoekt enkele vrijwilligsters werk, indien enigszins mogelijk, minimaal ig en informatie; voor be- één jaar te doen. Er wordt verwacht dat enst; voor eventuele kleine men zelf op dit moment niet in beslag wordt -v z>. genomen door een zekeTe problematiek. Buurthuis St.-Anna zoekt 1 of 2 vrijwillig sters met ervaring, die vanaf eind augustus naailes willen gaan geven aan een groep buitenlandse meisjes en vrouwen (6 perso nen) van verschillend nivo. Stg. Internatio naal Komité zoekt 2 vrijw. voor secreta- riaatswerkzaamh., zoals typen, telefoon aannemen, e.d. Aantal ochtenden (van 9.00- 12.00 uur) is in onderling overleg te regelen. Buurthuis Smidspad: 2 vrouwen (ouder dan 20 jaar) voor begeleiding van de Meiden groep. Bejaardencentrum Zonnehof: enkele vrouwen voor de begeleiding van de hobby club van de bewoners op maandag- en don derdagmiddag van 14.00-16.30 uur. Stich ting Woonwinkel Tilburg zoekt 1 a 2 vrijw. voor projekt «Kollektief eigen woningbe- zit». Werkzaamh.: inventariseren en regis treren van voor het projekt geschikte pan den, panden bezichtigen en taxeren, evt. on derhandelen met makelaars en verkopers voor minimaal 20 uur per week. Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking zoekt jongeren die (met behoud van uitkering) deel willen nemen aan een werkervarings- programma: eerst 1 jaar voorbereidende scholing, daarna 1 jaar werken in Bremen. Start: september/oktober ’86. Hebt u in deze opsomming niks wat u aantrekt, kunnen vinden, kom dan eens langs. Er zijn nog diverse mogelijkheden die| hier niet vermeld staan en die kunnen nu net voor u aantrekkelijk zijn. U kunt bij ons terecht, telefonisch (434572) de gehele week tijdens kantooruren; voor bemiddeling zijn wij open maandag maandag t.e.m. vrijdag van 13.00-17.00 uur. Vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320. Op maandag- en woensdag middag kun je terecht voor au-pair/- kibböetswerk/reisbegeleiding voor bejaar den en gehandicapten/werkkampen, etc. en: robuuste ;ring. Voor een ibele vakantie In het overdekt winkelcentrum Til- burg-Noord, aan het Wagnerplein, zal van af vandaag tot en met zaterdag 21 juni de wandelgangen opgesierd zijn met zeer veel verschillende kraampjes. Dat het Nederlandse slagersbedrijf in het algemeen op een hoog peil staat, blijkt hieruit dat nu 700 van de in to taal 8.300 slagersbedrijven met een I.A.S.-erkenning onderscheiden zijn. Gezien de hoge normen die dit onaf hankelijk instituut hanteert, een voor treffelijk resultaat. De I.A.S.-keuring, waaraan elke sla ger kan deelnemen, is ingesteld voor de meest verkochte vleeswaren in ons land. Tot deze «typisch Nederlandse» vleeswaren behoren rookworst, ge kookte worst, leverworst, hausmacher, boeren leverworst, gebraden gehakt, gekookte achterham, droge worst en paardeworst, die bij elkaar alles behal ve eenheidsworst opleveren. De be trouwbaarheid van de certificaten wordt gegarandeerd door dat er naast de aangekondigde keuring èen onaan gekondigde keuring plaatsvindt bene vens diverse steekproeven. De onderscheiden vleeswaren kunt u komen bewonderen - en natuurlijk daarna kopen en proeven - bij 4 mid denbrabantse slagersbedrijven. Eet smakelijk. Hier vinden allerlei aktiviteiten plaa die met haar in bredere zin te makt hebben: haartransplantatie, het ve vaardigen van haarstukjes en van pruikjes en nieuwere technieken als haarverankering, waardoor iemand A met kort haar toch van weelderig lange A lokken kan worden voorzien. Sony CDP-30 compact disc-player zeer goede consumententest «De beste» deze reklame van onze onderscheiden producten is geldig op 20, 21 en 22 juni In het kader van het «Europees jaar voor de verkeersveiligheid» is in het Gemeentelijk Informatiecentrum een tentoonstelling te zien over het plaatse lijk verkeersveiligheidsbeieid. De ten toonstelling toont allerlei bevindingen uit een onderzoek naar de veiligheid van het verkeer in Tilburg. Dit onder zoek, dat uitgevoerd is in het kader van het proefproject regionaal verkeersvei ligheid Noord-Brabant, gebruikt de ge meente als uitgangspunt bij de aanpak van verkeersongelukken in de stad. Het onderzoek naar de verkeersvei ligheid van Tilburg leverde een groot aantal interessante gegevens op. Zo is het onder meer opvallend dat veel jeugdigen in de leeftijdsklasse van 10 tot 19 jaar bij aanrijdingen betrokken raken. Gemiddeld genomen zijn er dat komst in Tilburg zo’n tweehonderd per jaar. den heeft Ook blijken bepaalde wijken en stra- ligheid in rden klanten en relaties zijn uitgenodigd; met een kaart jkertijd een lot is in een loterij vele begerenswaardige prij- i uienen zijn. trimactiviteiten/Sport overdag derd agmiddag van 13.30 tot 15.00 uur atletiek op de sintelbaan van het gemeentelijke sportpark aan In het kader van «Sport Overdag» houdt atle- de Goirleseweg. Peuteropvang is aanwezig, dus tiek- en trimvereniging Attila te Tilburg driemaal sport kan altijd, ook overdag! per week een trimactiviteit. Op dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur kan men in De Blaak terecht P-C. de hOOirakkerS voor loopactiviteiten onder deskundige leiding. Zondag j.l. hebben leden van Pony Club de Hooi- Gestart wordt vanaf wijkcentrum De Hofstede. rakkers deelgenomen aan een selectiewedstrijd te Als promotie-activiteit rond deze nieuwe loot aan Son voor de Zuidnederlandse kampioenschappen. de Sport Overdag-stam wordt op woensdag 25 juni De volgende ruitertjes behaalden daar ereprijzen: een trimloop gehouden. Vanaf genoemd wijkcen- Dressuur B-Licht: 3de Kinun Heesters op Karaat; tram kunnen om 19.00 uur de jongens en meisjes Dressuur B-Zwaar: 3de Ingrid Kolen op Amber. tot en met 12 jaar 1 of 2 kilometer lopen en een half Zondag 8 juni waren leden van de Hooirakkers in uur later de ouderen naar keuze één tot vier ronden Oss op een selectiewedstrijd. Daar reden de vol- van 2.650 meter. De maximale afstand is dus 10,6 gende ruitertjes zich in de prijzen: Dressuur B- kilometer. Voor ieder is er een fraaie herinnering Zwaar: 3de Ingrid Kolen op Amber; 4de Michel aan deze «Eerste Blaakloop». Kolen op Amber; Dressuur Klasse M: 2de Mare De twee andere trimactiviteiten van Attila in het Dusomos op Sandraka; 3de Stella Sneijders op Alt- kader van Sport Overdag zijn op donderdagoch- hofs Pericles. De haarlijn voor heren heet FACI LE (gemakkelijk) en is in drie hoofd varianten uit te voeren. Voornaamste accent hierbij is de voorpartij die af hankelijk van de lengte sterk gepikeerd moet zijn. De zijkantein worden duide lijk korter gehouden dan voorheen en het bovenhaar wordt stomp maar kort geknipt om het goed te laten vallen. Het zal duidelijk zijn dat de door Peter de Kok en medewerkers gelan ceerde nieuwe modelijn er mede toe zal bijdragen dit jubileumjaar tot een groot succes te maken. Een jubileumjaar is 1986 voor de Tilburgs/Hilvarenbeekse kappersfirma in meer dan een opzicht. Op zaterdag 21 juni is het precies 50 jaar geleden dat vader Noud de kok zijn kapsalon begon aan de Heikestraat 64 (op de hoek met de Piusstraat). Na precies 25 jaar nam zoon Peter de zaak over, zo- dat die nu zijn zilveren jubileum als i eigenaar viert. Verder is het dit jaar 10 1 jaar geleden dat de firma een tweede zaak opende in Hilvarenbeek, aan de Doelenstraat 2a. Is de Hilvarenbeekse zaak een salon voor zowel dames als heren, de Tilburgse vestiging is uitslui tend een herenkapsalon. Hiermee, al dus Peter de Kok, komt men tegemoet aan een in-brede kring levende wens, om een geheel op het haargebeuren Peter de Kok, die alweer met plan- I, waarunuer een nen rondloopt om een speciale afde- oprichting, vijftig lin8 voor dtr j°ngere klanten in te rich- >ei van zijn hoofd- ten’ Yert ^et ^O-jarig bestaan aan staande zaterdag met een receptie, die van 18.00-20.00 uur in de Postelse Hoeve wordt gehouden. Al die kramen hebben iets te maken met een hobby of de techniek van een hobby. De hobby- en techniekmarkt is geopend zoals de winkels, dus ook op donderdag tot negen uur. Deze maand, op zaterdag de 21ste om preci haarverzorging, met vestigingen in Tilburg c“ viering van dit gouden jubileum mede luister I zijn medewerkers voor dit voorjaar een geheel eigen dames als voor heren ontworpen. Sedert kort beschikt de' Kok over een computer waarin alle klantgege vens zijn opgeslagen; zo kan op die kaart worden afgelezen aan welke kap per óf kapster’ de klant de voorkeur geeft, welke behandeling hij krijgt, hoeveel hij gemiddeld in de salon uit geeft en hoe vaak hij niet komt: ook dat is natuurlijk zeer praktisch, tenein- J‘ bedrijfskundig de vinger aan de ien. Slager J. Verschuuren, Groenstraat 6 in Udenhout, werd met goud onder scheiden voor zijn gekookte worst. Zilver kreeg hij voor zijn gebraden ge hakt en de gekookte achterham.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 9