BARTELS AUDIO VIDEO AEG 1.099; 'tdsine vrmaai FONS VAN DEN HOUT FISHER» ris Werkzaamheden Korvelplein Nieuwe straatnamen in Tilburg Postzegeluitgifteprogramma 1987 Edelmetaal na40jaar 3 dr 1 VIDEO RECORDER Ook geld voor meldpunt discriminatieklachten Kelder op Frado-terrein wordt leeggemaakt Utrecht op drie bijzondere postzegels dan is gereedgekomen. r—- 1 Donderdag 5 juni 1986 - pagina DE TILBURGSE KOERIER juni 1986-pagina 8 Geen gevaar voor waterwinning Reconstructie is begonnen met de Laarstraat is Von Suppéstraat 35, Tilburg Tel. 013-551933 Bovenstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. lerpostzegel irijven en te besloten chrijving >a- Q Speciale W.K.-prijs Picknick of vakantie? Besterdring 87, Tilburg - Tel. 431489 Stadhuisplein 325 (Katterug) - Tilburg - Tel. 422716 Vandaag nog bij u thuis gratis aangesloten en gedemonstreerd i- “Doe-tet jk leze Gezellig thuis met 'n boek of bij de buis, haal wat lekkere kaasjes en verse salades in huis I ie en VHS-systeem (het beste) Frontlader -12 kanalen 9 dagen-timer Perfect stilstaand beeld Beeldzoekfuncties Terugspoelaut ornaat Perfecte beeld- en geluidskwaliteit Met gratis cassette! Gratis huurfilms Ronde gewoon van de de sant kosten do-terreii miljc miljc onderzoek 1 staan Menu van de week: Nieuwe haring, Victoriabaars met Pimentsaus, Oublies met aardbeien. uc vrat uur. naar aanlei- .terfdag van (Multatuli), memoreert de „istantijn Huy- het ees- nde velk en- uw ’86” ver- iger het ges- aan. met: ZRD EES 3UE EN IGE met cue >dig uw >ort. elektrisch gereedschap VORSELAARS doe-het-zelf-centrum ts- in- ps >m tje in. us m- ts- Üd an afsluiting van noodzakelijk. er in vierd. ïmeijsen onder trouw Uit eigen keuken: Kip-kerry U proeft wel waarc Deze week Neem uw «eigen, kaas mee! Speciaal door ons verpakt, blijft-ie heerlijk vers en... u doet er Iedereen, ook ons, 'n plezier mee1 Ingrediënten: 4 nieuwe haringen, toast van witbrood, boter, fijngehakt uitje. Blaadjes sla en radijsjes voor de garne ring. irgs Over- :lft van de a! weg die in de toekomst Heidebaan aangeduid Boeren Septemberkaas ’85 één van onze 14 soorten. 't Beste uit de Zuidhollandse weide. Proefprijs deze week: et bij- i 75 35 erna van de september is verkeer van Oerlesestraat weer moge- rvelplein. De et zuidweste- i die Kempische leeft. Aan het ktplein ligt boven- enheid die ”het” ^Eigen vakkundige technische dienst - Tel. 436100, van B en W heeft een pleinen en hofjes in Til- GOED GETEST IN CONSUMENTENGIDS Tijdens een feestelijke speech me moriseerde de Tilburgse burgervader dat een 40-jarig dienstverband een steeds unieker feit gaat worden. 75 gr. ge- Worchester- lentkorrels. Ingrediënten: 25 gr. boter, 125 gr. bloem, 2 eiwitten, 1 eidooier, 50 gr. witte basterdsuiker, 50 gr. poedersuiker, 1,5 dl. melk, 1,5 dl. water, boter om in te veften, 3 dl. room, 2 eetl. melissuiker, 1 eetl. poedersuiker, 1 bakje aardbeien. Belgische trappistenkaas... lekker rijp, prima met ’n glaasje bier. 1.85 100 gram Interesse Een speciale opleiding is niet vereist en grote investeringen zijn niet nodig. Wel is het wenselijk aantoonbare inte- grondwatersaneringsonderzoek waarin ook aangegeven zal staan hoeveel grondwater gezuiverd moet worden en hoe lang dat gaat duren. Zijn én onze felicitaties dus meer dan waard In het tussenproduktengebouw op het Frado-terrein bevindt zich een gro te kelder gevuld met een oiie-achtige vloeistof. Vooruitlopend op de sanering van het terrein zal deze kelder worden leeggemaakt (de offerte hiervoor is aangevraagd), zo deelt de gemeente Tilburg mee. iverige kan het verkeer wijl de werkzaamheden blijft in twee richtingen gehandhaafd. - Op de kruising met de Korenbloem- straat komen tijdelijk verkeerslichten. - Om het verkeer op een aanvaardba re manier te kunnen regelen, is het niet mogelijk om vanuit de Korenbloem- straat het Korvelplein op te rijden. Van 17 juli tot en met 10 augustus is ot het bouwvakvakantie. vuilde grond is nog niet bekend. In het algemeen is het zo dat grond die niet chemisch verontreinigd is naar de stortplaats gebracht kan worden. Che misch verontreinigde grond moet op een speciale manier worden opgesla gen en verwerkt. Het is mogelijk dat voor het Frado-terrein beide metho den worden toegepast. Het nader onderzoek naar de grond- waterverontreiniging is afgerond. Er zijn door de Heidemij nog 5 extra diepboringen gedaan om de grondwa- tervervuilmg en de stroming nader vast te kunnen stellen. Gebleken is dat de grondwaterstroming onder het ka naal door loopt, in oostelijke richting. Onderzoek heeft uitgewezen dat het grondwater vervuild is, hoofdzakelijk met aniline. Er is echter geen gevaar voor de omgeving noch voor de water winning nabij het Trappistenklooster. Het grondwater moet wel gezuiverd worden. Dit wordt opgenomen in het 1.79 100 gram -12 mei 1987: een serie van twee Europa-CEPT-postzegels (55 en 75 cent) met het door de CEFT aangege ven thema «Moderne kunst met de na druk op architectuur». - 16 juni 1987: gecombineerde uitgifte van drie postzegels, waarvan er twee (55 en 65 cent) betrekking hebben op 100 jaar Veilingwezen in Nederland en een (75 cent) op 150 jaar Groninger Maatschappij van Landbouw. - 1 september 1987: Rode Kruis: een serie van drie postzegels met bijslag (55 30, 65 35 en 75 35 cent) en een postzegelboekje. Op wordt aandacht geschor binnenlandse activiteiten van derlandse Rode Kruis. -6 oktober 1987: een postzegel (75 Er cent) naar aanleiding van het 75-jarige Koggepleii bestaan van de Vereniging van Neder- het Kogge landse Gemeenten. - 18 november 1987: kinderpostzegels: een serie van drie postzegels met bij slag (55 25, 65 35 en cent) en een velletje. Het then zégels is «Kind en Beroep». Ingrediënten: Voor de vis; 600 gr. Victoriabaars, 'A glas droge witte wijn, 3 dl water, citroensap, peper, zout. Asperges: 12 asperges AA-1 kwaliteit, ‘A 1 water, eetl. boter, zout, schepje sui ker, 250 gr. krielaardappeltjes, 1 eetl. gehakte peterselie, 1 eetl. boter, 400 gr. spinazie. Voor de saus: 4 eidooiers, 75 smolten boter, peper, zout, saus, 1 eetl. gekneusde pime mogelijkheid een eigen service-buro te beginnen. resse te hebben in het sociale en cultu rele «gebeuren». Voorts is het belang rijk te weten dat, zowel bij het opstar ten van het buro als bij de verdere vormgeving hieraan, begeleiding be schikbaar is. Het runnen van dit eigen thuisburo is een boeiende bezigheid, mede door de vele kontakten met mensen en orga nisaties. Bovendien is het een uitkomst voor mensen die graag zelf iets willen beginnen of die willen bijverdienen. Oublies met ijs en aardbeien. Omdat het voorgerecht eenvoudig is, mogen we deze week iets meer werk van het nagerecht maken. Oublies maken is geen moeilijk, maar wel een secuur werkje. Begin met de boter te laten smelten (niet te warm maken). Basterdsuiker, poedersuiker en bloem vermengen met de melk en het water. De eieren eerst apart flink loskloppen en samen met de boter erbij doen zodat u een egaal dun beslag krijgt. Op beboterde bakplaat rondjes beslag met een diameter van ca. 10 cm uitstrijken. Oven voorverwarmen op ca. 200°C. Bakplaat in het midden van de oven schuiven en de oublies in ca. 5 minuten af bakken op 240°C. En nu komt de truc. Bakplaat uit de oven nemen en de rondjes slap deeg met paletmes lossteken en direct over limonadeglas hangen zo dat u een nestje kunt vormen. Doe dit snel, anders breekt het gebak. Af laten koelen. Aardbeien schoon borstelen. Slagroom met suiker stijfslaan en toefje slag room op dessertbordje spuiten. Hierop het oubliebakje vastzetten. Vullen met een bolletje vannille-ijs, gameren met de aardbeien en alles nog even bestuiven met wat poedersuiker. Fase één Van 2 juni tot en met 16 juli: uitvoe ring zuidoostelijke hoofdrijbaan (rij baan zijde Oerlesestraat) en de beide ventwegen. Het verkeer wordt in twee richtingen over de noordwestelijke rij baan (rijbaan zijde Korenbloemstraat) geleid. - De verbinding naar de Oerlesestraat Eijgen- de Goirke-Kanaal- vernoemd naar de ;nsfamilie Wijtens, >at heten. Op indus- krijgt een nieuwe naarn Pegasusweg. 1.95 100 gram Afgelopen vrijdag 30 mei werd e de Arke Noëstraat een feestje gevie Daar werd de heer J.C.M. Remeijs door burgemeester Letschert scheiden voor veertig jaar dienstverband bij het galvanisch be drijf B.P.A. Hulsenboom in Tilburg. Hij ontving de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Die 40 jaar begonnen voor Jan Re- meijsen op 1 juni 1946. Het galvani- seerbedrijf aan de Bosscheweg 242 kende Jan diverse functies toe, maar de langste tijd was hij te vinden op de verzinkafdeling. Negen Tilburgse organisaties krijgen samen ruim 40.000,- voor vrijwilligers werk. In 1986 blijft nog ongeveer 60.000,- beschikbaar voor projecten die met vrijwilligers werken. Dat geld is nu nog over van het bedrag van 100.000,- dat de Tilburgse gemeenteraad bij de behandeling van de begroting voor 1986 bestemde voor ondersteuning van vrijwilligerswerk. Het ging hierbij om subsidiegeld, dat be doeld was voor gezondheidszorg in 1984. maar dat te laat binnenkwam om het daar nog aan te kunnen besteden. Omdat het geld slechts eenmalig ter beschik king komt is bij de keuze van projecten gekeken of zij van korte duur zijn, of dat er bijvoorbeeld sprake was van een startend project, dat in de aanloopfase onder steuning nodig heeft zo meldt een woordvoerder van de gemeente Tilburg. organisatie binnen het Tilbur leg Gehandicapten, die de hel extra kosten voor het vervoer al ver goed krijgt. Dit jaar kan de andere helft ook betaald worden, en daar naast kosten voor deskundigheidsbev ordering. Een instructie- en voorlichtingsbul- letin kan verschijnen bij het Bureau Ondersteuning Tüburgse Sportvereni gingen (BOTS) met het bedrag van 5.000,- dat daar naar toe gaat. Het Centrum voor Buitenlandse Vrouwen vervolgens krijgt 1.000,- voor voorlichtings- en bestuurscursus sen; Anonieme Alcoholisten ƒ2.000,- voor incidentele kosten en vergoeding onkosten vrijwilligers en Wereldwerk in ontwikkeling 8.000,- voor reiskos ten, vertaalfaciliteiten, kosten voor li teratuur en publiciteit en dergelijke in de opbouwfase. verschijnt waarschijnlijk een dezer da gen. Voor de sanering van de grond zal het grondwater weggepompt moeten worden. Het grondwaterpeil moet zo danig verlaagd worden dat men de grond droog kan ontgraven tot een diepte van circa 1 a 1,5 meter. Bij de naftolfabriek en de anilinetank gaat men dieper, hier en daar tot circa 5 meter. Verwerking De wijze van verwerking van de ver- Nieuwe haring. Aan dit voorgerecht kan echt niets mislukken. Overigens vond ik de kwaliteit van de eerste haringen niet al te best. Nu, ruim een week na de eerste vangst be gint het wat te worden. Serveer de haring met de gehakte uitjes apart, een vers geroosterd toastje en wat boter. Drink er eens een klein glaasje, in de diepvries gekoelde, aquavit bij. Informatiemap De vereniging heeft voor mensen die een thuisburo willen starten een infor matiemap samengesteld. Daarin wordt de bedoeling van het totale projekt en de thuisburo’s beschreven. Wat de werkzaamheden kunnen zijn, hoe de werkwijze is en wat de kosten en ver diensten zijn. Voorts over belastingen waar men mee te maken krijgt en over het voeren van een administratie. Daarnaast staat in de informatie map een nadere uiteenzetting over de Vereniging Werkprojecten Nederland, een niet-commerciële organisatie en initiatiefnemer van dit landelijk pro jekt. Tot slot wordt iets verteld over andere projecten van de vereniging. Deze informatiemap kan worden be steld bij de vereniging VWN, projekt psn., postbus 809, 3500 AV Utrecht, tel. 030-793332. Oirschot is een van dorpen die ”het” h< schitterende Marktf dien een eetgelegenh heeft; restaurant De- Gastheer Carel Heijne toont me vol trots het historische uit 1623 date rende pand. Indrukwekkend, maar meer benieuwd nog ben ik naar zijn kaart waarvan ik rd veel goeds heb gehoord. Samen met chefkok Willy van Berkel is Carel Heijne verant woordelijk voor de culinaire presta ties. En die mogen er zijn. Geen ”mooi-om-het-mooi” hoogstandjes maar eerlijke gerechten die, met de garnituren grotendeels door het sei zoen worden bepaald. Ook het menu dat de patron mij voor deze week adviseerde getuigt daarvan. Aanbevolen; restaurant De Zwaan, Markt 4, Oirschot, tel. 04997-1312. Meldpunt discriminatieklachten Het Tilburgs Meldpunt Discrimina tieklachten krijgt uit het bedrag voor vrijwilligerswerk ƒ2.900,- bovendien nog 8.200,- uit andere gemeentelijke bronnen, en ziet daarmee zijn subsi- die-aanvraag voor 1986 gehonoreerd. Het meldpunt had vorig jaar subsi die gevraagd voor de inrichting en ex ploitatie van een telefonische meldka mer. Buitenlanders in Tilburg kunnen daar met klachten over discriminatie terecht. Het meldpunt wil binnengeko men klachten onderzoeken en door deskundigen laten behandelen. Of het Tilburgs meldpunt ook in 1987 subsidie krijgt, bepalen burge meester en wethouders bij het opstel len van de begroting voor dat jaar (be gin juli). Komt die subsidie er, dan wil het college in de eerste helft van 1987 samen met het meldpunt de gang van zaken op een rijtje zetten om vervol gens te bezien of subsidiëring wel of niet wordt voortgezet. In elk geval wil de gemeente al eind dit jaar van het meldpunt een verslag over het aantal, de aard en de wijze van behandeling van binnengekomen klachten. Burgemeester en wethouders van Tilburg zullen zich nader beraden over een gemeentelijk anti-discriminatiebe- leid, waarbij voorop staat dat men overlappingen met het meldpunt wil voorkomen, aldus een woordvoerder van de gemeente. Fase twee Van 11 augustus tot en met 31 augustus: aanleg riool en vernieuwing van het wegdek onmiddellijk ten noor den van de Berkdijksestraat. Tevens versmalling bij Diepenstraat. - Verkeer vanuit de Laarstraat naar het Korvelplein en andersom is niet mogelijk. Bij de versmalling van de Diepen straat komen verkeerslichten. Het ver keer kan daar om en om doorgaan. Fase drie Van 1 september tot en met 20 sep tember: aansluiting Oerlesestraat en gedeelte zuidoostelijke rijbaan tegen over Korenbloemstraat. - De aansluiting met de Oerlesestraat wordt afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de aansluiting van de - De aansluiting weer opengesteld. Op 14 september vindt de van Korvel plaats. Deze kan j doorgaan. Fase vier Van 15 september tot en met 11 ok tober: afwerking noordwestelijke hoofdrijbaan (rijbaan zijde Koren bloemstraat). - Vanaf 22 s“' en naar de Gc lijk. - Voor het o\ doorgaan terwijl plaatsvinden. Fase vijf’ Van 13 tot en met 20 oktober in de ze week wordt bij gunstige weersom standigheden op het hele werk een top asfaltlaag aangebracht. Deze werk- Op 10 juni 1986 geeft PTT een serie van drie postzegels uit die betrekking heb- zaamheden duren ongeveer 2 dagen. ben op Utrecht. De postzegels, met de waarden 50 cent. 60 cent en 70 cent, schen- - Volledige afsluiting van het Korvel- ken aandacht aan respectievelijk de voltooiing van de restauratie van het interieur plein is dan i van de Domkerk, het 75-jarig bestaan van de Bond Heemschut en het 350-jarig bestaan van de Universiteit van Utrecht. Het ontwerp van postzegels is gemaakt door Baer Cornet uit Venlo. Op maandag 2 juni is begonnen met de reconstructie van het Korvc reconstructie vormt het sluitstuk van enkele grote verbeteringen in het lijk stadsgedeelte (Goirleseweg, Oude Goirleseweg, Korvelseweg). De plannen voor de herinrichting zijn met bewoners en winkeliers doorgespro ken. Óp de middenberm van de verbinding Laarstraat - Korvelseweg, blijven de bestaande volwassen bomen staan, behalve één boom nabij de Laarstraat die van wege plaatsgebrek gekapt moet worden. Ter vervanging van deze boom zijn vorig plantseizoen 2 grote platanen van elders overgeplant. Het college aantal straten, burg van (nieuwe) namen voorzien. Ook negen paden en één weg in het waterwingebied hebben een nieuwe naam gekregen. De loop en de naamge ving van drie straten wordt gewijzigd. De twee belangrijkste ontsluitings- wegen van het nog te bouwen Amfas- terrein worden vernoemd naar de Ne derlandse Nobelprijswinnaars Zemike en Debije. De Zemikestraat loopt van af de Nieuwstraat in oostelijke richting en de Debijestraat komt tegenover de Korvelddwarssstraat te liggen. met bijslag Swabo-terrein 35 cent) en g- jlet van najnen voor twee e pos ege s p]ejnen en een straat op het Swabo- >nken aan de terrein is rekening gehouden met de et e" wens van de bewoners in de omgeving om die te noemen naar scheepstypen. komt daar een Klipper- en een in. De straat lopende vanaf Koggeplein tot de Galjoenstraat gaat Tjalkstraat heten. De achterontsluiting van de St. Se- bastiaanstraat gaat de naam Hand- booghof dragen. Dit hofje is zo ge noemd, omdat St. Sebastiaan de pa troonheilige van de handboogschutters is. Ook de twee hofjes die aan het uit einde van de Kasteel Strijenstraat en Kasteel Twikkelstraat liggen, worden naar deze kastelen vernoemd en gaan dus Kasteel Strijenhof en Kasteel Twikkelhof heten. Het in Quirijnstok gelegen plein dat omsloten wordt door de Van Tetterodestraat, de Van Bree- straat, de Van Kalmthoutlaan en de Van Anrooylaan wordt van het naam bordje Kreverplein voorzien. Dit plein wordt daarmee vernoemd naar de in Tilburg geboren negentiende-eeuwse componist Jac. Krever. Chirurgijnsfamilie De straat die vanaf de Dr. raamstraat richting dijk loopt, wordt Tilburgse chi rurgijns en gaat Wijtensstraat trieterrein Loven krijgt ontsluitingsweg de naair rondlopen. Omwonenden van het ter rein worden nogmaals geadviseerd niet op het Frado-terrein te komen. De hekken rond het terrein, die dit moe ten verhinderen, worden regelmatig door de gemeente gecontroleerd. Het blijkt dat de hekken van tijd tot tijd worden vernield, waarna de gemeente ze repareert. Onderzoek Het saneringsonderzoek verloopt volgens planning. Het rapport hierover if tot de Een eigen thuis-buro beginnen Mensen die een mogelijkheid zoeken om voor zichzelf te beginnen, bijvoor beeld om wat extra inkomen te verkrijgen of gewoon om zinvol bezig te zijn in hun vrije tijd, kunnen hiervoor vanaf nu terecht bij de Vereniging Werkprojecten Ne derland. Deze vereniging, met als doel «het scheppen van nieuw werk», start een lan delijk projekt: «Dienstverlening sociaal en cultureel werk». Binnen dit kader be staat voor geïnteresseerden de mco.!”!i Het aantrekkelijke van zo’n buro is dat men kan werken vanuit de thuissi tuatie en zelf een werkpakket kiest uit centraal aangeboden werkzaamheden. Het buro kan worden gerund in de vrije tijd; op avonden en zelfs in het weekend. Zeker niet onbelangrijk is dat het thuisburo aardig wat extra in komen kan opleveren. Kosten 9 miljoen Wanneer de sanering van de start kan gaan is nog steeds niet bekend. Dit hangt af van de financiële bijdrage provincie. Deze instantie moet lering grotendeels betalen. De voor de sanering van het Fra- rein worden geschat op ruim 9 miljoen, terwijl de provincie maar 9 miljoen beschikbaar heeft voor de bo demsanering in heel Noord-Brabant. De gemeente krijgt wel al geld om de sanering besteksgereed te maken. Dat betekent dat zodra er geld is, men di rect met de sanering kan beginnen. De gemeente Tilburg blijft er bij provincie en rijk op wijzen dat snelle sanering van het Frado-terrein gewenst is. Op 6 januari 1987 geeft PTT een bij zondere postzegel van 75 cent uit ter gelegenheid van het 50-jarige huwe lijksfeest van prinses Juliana en prins Bernhard. Andere bijzondere postzegels die de PTT in 1987 zal uitgeven, zijn: - 10 februari 1987: gecombineerde uit gifte van twee postzegels. Een van de zegels (65 cent), relateert aan het door de Verenigde Naties uitgeroepen Jaar van de Daklozen; de andere zegel (75 cent) heeft 100 jaar Leger des Heils in Nederland als onderwerp. -10 maart 1987: twee postzegels ge wijd aan de Nederlandse literatuur. Een postzegel (55 cent) ding van de 100ste sterfdt Eduard Douwes Dekker de andere (75 cent) m 300ste sterfdag van Cons gens. -7 april 1987: zomerpostzegels: een serie van drie postzegels met bijslag (55 30 cent, 65 35 cent en 75 35 cent) en een postzegelboekje. Het the ma van de zomerpostzegels is «Monu menten van bedrijven en techniek». Deze naam past bij de naamgeving van straten op het industrieterrein die eveneens de naam dragen van hemelli chamen. Het hof dat ligt tussen de Capucij- nenstraat en de Akkerstraat - op het terrein van de oude brandweerkazerne - krijgt binnenkort een nieuw straat naambord met daarop St.-Annahof. De straat die vanaf de Vivaldistraat westwaarts tot de Rossinistraat loopt, gaat voortaan Paganinistraat heten. Het daaraangelegen hofje gaat in de toekomst de naam Paganinihof dra gen. Waterwingebied Vier fietspaden in het waterwinge bied in de buurt van de Gilzerbaan krijgen de naam van de in dat gebied levende kleine zoogdieren. Zo komt er een Marterpad, een Eekhoompad, een Bunzingpad en een Hermelijnpad. Te vens komt er een Siptenpad te liggen, genoemd naar een zomerhuisje dat aan dit fietspad ligt. Het pad dat richting de Oude Ley loopt, gaat Vonderpad heten. Een vonder is een oude rivier- overgang. In het waterwingebied komt ook een Bospad en een Schaaf pad te liggen. Het fietspad dat grens met de gemeente Alphen en Riel loopt, gaat de naam Puttendijk dragen, dit als verwijzing naar de oude water putten die daar te vinden zijn. In dit gebied ligt een vJ:- - met de naam gaat worden. Andere loop Het college heeft eveneens besloten om zowel de loop als de omschrijving van drie straten te wijzigen. In het ver volg gaat de Kapelmeesterlaan lopen vanaf het Paganinihof voorbij de Pero- sistraat tot de flatgebouwen. De Vival- di-straat verbindt het Verdiplein in noordelijke richting met de Paganini straat met inbegrip van de ten oosten van de straat liggende toegangen naar flatgebouwen. Tenslotte loopt de Lan- ciersstraat vanaf de St. Josephstraat, tegenover de Dunantstraat, zuidwaarts tot de Piushaven. De 40.000,- wordt als volgt ver deeld. De Werkgroep Beleidsraad bin nen de Twem krijgt 8.000,- voor des kundigheidsbevordering van vrijwilli gers. Naar de Vrijwilligerscentrale gaat 10.00,- voor bestrijding van aanloop kosten van projecten. De Stichting Vluchtelingenwerk krijgt ƒ2.100,- voor aanschaf van een typemachine en in de opbouwfase, reis- en informatiekosten. Een bedrag van 4.000,- gaat naar een vrijwilligers- De gemeente vindt het noodzakelijl de kelder leeg te maken omdat deze gevaar kan opleveren voor mensen die, ondanks het verbod, op het terrein Victoriabaars met Pimentsaus. Wrijf de schoongemaakte baars in met peper, zout en pocheer in water met witte wijn, boter en paar druppels citroensap. Pocheertijd ca. 8 min., afhankelijk van de dikte van de vis. Kook de asperges gaar in max. 20 minuten met wat zout, schepje suiker en een steek boter. Krielaardappeltjes gaar koken en inmiddels ook de spinazie bereiden. Plan het zo dat alles gelijktijdig gereed is. Klop de saus van 4 eidooiers en de gesmolten boter, au-bain-marie tot een ge bonden massa. Breng op smaak met Worchestersauce en wat citroensap en wees royaal met de gekneusde pimentkorrels die u heel even in een bodempje water moet opkoken. De saus op dikte brengen met wat kookvocht van de vis. Bedje spinazie op groot warm bord, daarop de baars en 3 sleepasperges ernaast. Een klontje boter op de krielaardappeltjes, bestrooien met de gehakte peterselie en apart serveren. F nederland6Oc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 9