o Farce Theater wil blijven bestaan Afscheid Rob Kerstens als directeur wijnhandel in Tilburg-centrum 1 Kindertelefoon B. en W. van Tilburg gaan niet in hoger beroep Zwemwater Jeugd- muziekfestival Het Farce Theater en de toekomst al jg.15 BELEGGEN IN BELGIË -g. fyogeis fS? juweliers SEIKO horloges 10% korting J- in Tilburg en omgeving pleMheate^tival ‘met foolsgroepen j 29 mei 1986-pagina! In dit nummer: Oplage: 83.150 ex. Fools Festival den ;ldt Een Bourgondiër gaat het kalmer aan doen Is dit de toekomst voor het Farce Theater tigen. lende Voor geheimen en raad Tilburg bestaat intig vrijwilligers tussen 16.00 en naar raties Kwaliteit is goed actuele damesmode en leermode Donderdag 29 mei 1986 30e jaargang nr. 1464 met niet logelijl idig or 'naai the se I Gak en de S Voor gerecht gen te z hoogte - Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 358630 jen 399 dagelijks geopend ig met de de Stich- Tilburgse J lens het festival :t Baanlozencentr rkt over van mening dat moet (blijven) in dit gel- Op initiatief van eniging Tilburg-( staande zaterdag plaatsen in jeugt1-i_l stelling men. Je kunt, om te praten, gewo 1-en dan kraait BISTRO L’ESCARGOT Weekmenu 32,50 Reservering^ 430738 of 55581.. Geopend v.a. 17 uur Heuvelring 37-TILBURG Schilder Want behalve schrijven over wijnen, over geschiedenis en andere zaken BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer i praten. En wie weet, om er i boek over te schrijven. Wij :m veel inspiratie toe. wij: punt in SPAARKREDIET SPAARBANK Grens 11-13, POPPEL Tel. 09-3214658280 Op grens Goirle (Poppel) Redactie-adverlenhe-atdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. likkend op het theaterseizoen istateert Dick Witte met eni- ïnheid dat het bezoekersaan- gestegen is. «Vorig jaar emiddeld 63 stoelen bezet van Dit jaar gemiddeld per voor- o 74. Dat is natuurlijk prima. Ook de publiekssamenstelling is dit seizoen breder geworden. Er kwamen vooral meer jongeren naar de voorstel lingen. van een s’ aktivitc heeft i «alles met de pul Zo verzorj zingen over zoeken Besterdplein 32 - Tel. 425086 Westermarkt 21 - Tel. 673072 het voortbestaan aan een zijden is als een jojo», de gevoe- srs van het Far- ït Farce Theater hoge steenweg 18, den bosch heuvelstraat 102, tilburg - rechtstreekse verkoop af fabriek - worden op maat gemaakt - dubbele dichting tegen tocht - vragen geen onderhoud Renoveer en isoleer voor eens en altijd KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN - enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) -eigen vakkundige montageteams - ook in elke kleur leverbaar - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Jules Verneweg 104. Tel. 426042 «Ik snap er niets van, iedereen is te gen mij «Nou ja, ik ben gewoon een pechvogel». Elk kind, ook jij, worstelt wel eens met een probleem waar je niemand over kunt praten. Zelfs st je vrienden. Of met hen niet over t is de duidelijk vorden: ter- ie voorkeur ZONNEHEMELS 300,- tot 1.000,- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet B.fr. 7%5jr. t en sterk: accent verschoven in de richting de «droge» dranken. Rob Kerstens wil binnenkort in elk ;val op reis. Naar het Verre Oosten nieuwe akti- djnfirma aan door André ren wor- t als «to- •teerd naar grote afnemers in landen als Indone sië, de Philippijnen, Japan en nu ook China. Vandaar dat Rob Kerstens nu Chinees leert. Om daar met de mensen te kunnen straks een wensen her Landelijke regels Verder is het college er landelijk gezocht worden naar een manier om soort situaties tot een algemeen dende gedragslijn te komen. Inmiddels hebben B. en W. de be trokken ambtenaar - die tengevolge van de uitspraak van het ambtenaren- ^t geacht wordt niet meer ontsla- »e zijn - van hun standpunt op de ’te gesteld. ,an de Winkeliersver- ■•‘•-Centrum vindt aan- rdag op verscheidene Tilburg-'’ igd-muziekfestival p r Krosse zal dit Steeds de allernieuwste modellen ’-Centrum een jeugd-muziekfestival plaats. Wethou der Krosse zal dit officieel openen om 11.30 uur op het Heuvelplein. Dit festival, waarin jeugdige ama teuristische muziekbeoefenaars deelne men wordt tevens opgeluisterd door bezig optredens van «oudere» musici. Hieronder bevindt zich de «prof» hij een stadsbeiaardier Arie Abbenes die di- ontstaan, verse stukken zal spelen op het instru- i het alge- mentarium van de Heikese kerk, tus- elkaar sen 14.00 en 16.30 uur met begeleiding 1 Rijswijk/Giessen o.l.v. verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Rondom Hart van Brabantpag. 3 Aktie zuinig stokenpag. 3 Menselijk bekekenpag. 7 Cuisine Normaalpag. 9 Werkzaamheden Korvelpleinpag. Kuituur/Amusement pag. 11/: 100 jaar aluminiumpag/ Sportpag.15/25 B W-besluitenpag. 19 Filmspag.21 Parochienieuwspag.23 Morgen, 6 juni, neemt drs. Rob Kerstens met een receptie afscheid als directeur van wijn- en gedistilleer handel André Kerstens B.V. Na een 34-jarige veelzijdige bedrijvigheid binnen en buiten het wijnvak was er genoeg aanleiding voor een gesprek. De firma Kerstens is met 84 personeelsleden niet alleen het grootste zelfstandige bedrijf in zijn soort dat Nederland kent, ze is ook een van de oudste wijnhandels. Met zekerheid is te zeggen dat er in 1680 in Wemhout al een wijnhandelaar Ker stens bestond, de zaak is dus al meer dan drie eeuwen oud en de twee neven Kerstens (drs. Rob en mr. André) die nu nog aan het hoofd van de firma staan vormen de tiende generatie. Tevreden Terugblikk 85/86 const" ge tevreden^, tal met 15% waren ger de 150. E stelling Ook de seizoen vooral i lingen. De toename van het publiek wordt door de medewerkers van het Farce Theater, allemaal vrijwilligers, gezien als het resultaat van een vernieuwde en breder opgezette publiciteitscampag ne. Maar ook de vormgeving en de programmering is het afgelopen sei zoen veranderd. De medewerkers: «Het Farce Theater heeft zich beter weten te profileren als klein theater waarin regelmatig uiteenlopende po- diumproducties te zien zijn voor een bredere publieksgroep.» tobbel, die ieuwe talen dens het aut jes is hij nu nesses van van het Mr maken. En niet bijkan houdt duizendpoot zich sterrenkunde. Het zal duidelijk zijn dat de Tilburg se wijnhandelaar weinig schrik heeft voor de grote leegte na het pensioen. ringsgerechtigden tot de doelgroep van het Farce Theater. «Dat wil niet zeg gen dat het een theater is voor haanlo zen. Wij zeggen dat het een theater is voor mensen met een smalle beurs», aldus de medewerkers. «Lang niet iedereen kan geld vrijmaken voor een duur bezoek aan de schouwburg. Soms is er dat geld gewoon niet voor en soms moet het aan iets anders besteed worden. Dat is een normale Toch vinden wij theater een bela t cultuurgoed dat voor iedereen is. als musea, kunstuitleencentrales en bi bliotheken, moet het theater op blijven komen voor een lage financiële drem pel. Het mag niet, zoals vroeger het ge val was, een elite-aangelegenheid wor den», aldus de medewerkers van het Farce Theater. Het afgelopen seizoen zijn er in het theater enkele malen films gedraaid, het «Dat doen we niet meer. Er zijn im- Grc mers twee bioscopen in Tilburg die goede films draaien voor relatief lage entreeprijzen. Dat zijn Cinecittó en het Filmhuis», aldus Di-’ neel en theater dus, iedere donderdag. Hingen waren volgens Dick «Ham en Hoppa», ibab, «De kus van «Slagerij ien van iorstellingen spronge uit, maar dat is p< Koerier groeid, «om eens een boekje te ma ken». Naast de boeken over wijn heeft Kerstens overigens ook een sprookjes boek geschreven terwijl het een van zijn voornemens is, ooit nog eens een proefschrift te schrijven over een eco- nomisch-historisch onderwerp. Werk genoeg Over gebrek aan werk zal de direc teur na zijn afscheid zeker niet te kla gen hebben: niet alleen blijft hij zich «vanuit de luwte» met de zaak bezig houden, ook blijft hij de P.R. van An dré Kerstens b.v. behartigen. Voorts is de aankomende gepensio neerde de laatste tijd door zoveel men sen aangeschoten met het verzoek een deel van zijn toekomstige zee van vrije tijd aan een of ander nuttig doel te be steden, dat hij wanneer hij aan alle verzoeken zou voldoen, meteen voor zien zou zijn van een honderdurige werkweek. De econoom-wijnschrijver heeft dus een keuze uit het werkaan bod moeten doen, wilde hij niet nog minder tijd voor zijn vele hobbies overhouden dan vóór zijn pensione ring. Het Bureau Oppervlaktewater van de Provinciale Waterstaat Noord-Bra- bant heeft weer onderzocht hoe het staat met de kwaliteit van het zwem water in diverse plassen, vennen en an dere open water zwemgelegenhe- den. De waters die onderzocht zijn in de omgeving van Tilburg kregen alle maal de kwalificatie goed d.w.z. een blauwe stip. Dat betekent dat de waterkwaliteit goed is en men niet bang hoeft te zijn te zwemmen in ver ontreinigd en dus ongezond water. De volgende waters vermelden v. ’t Zand bij Alphen en Riel, de pi van Reef in Gilze, de Rauwbraken Berkel-Enschot, het Staalbergven Oisterwijk, het strandbad van de Beek- Bergen, Surae in Oosterhout, de Iderse Meren in Nieuw Ginneken Spartelvijver in Hoog Mierde. or verdere inlichtingen over de folder die het eerder genoemde bureau heeft uitgebracht of over de kwaliteit van andere zwemplaatsen kunt u con tact opnemen met het bureau Opper vlaktewater van de provincie, tel. 0734-125454 of bij de plaatselijke WV. Min of meer los van deze dreiging die het Baanlozencentrum en ook het Farce Theater boven het hoofd hangt, organiseert het theater zondag 15 juni een pleintheaterfestival waaraan ver schillende foolsgroepen meedoen. «Nee, toen we dit planden, hadden we nog geen besef van wat ons boven het hoofd hing», aldus Dick Witte, pro grammeur van het Farce Theater. Het Farce Theater vormt een - bloeiend - onderdeel van het Til- butgs Baanlozencentrum. Door de bezuinigingsplannen van de gemeente met het Baanlozencen trum is het toekomstig lot van het Farce Theater onzeker. Volgens de gemeentelijke be zuinigingsplannen wordt de rol van het Baanlozencentrum Til burg (BCT) sterk ingeperkt. In feite zou er niet meer dan een coördinatie-kantoortje van over blijven. De aktiviteiten van het BCT zouden dan grotendeels on dergebracht moeten worden bij de diverse buurt- en wijkcentra. Dat die buurt- en wijkcentra door de grote bezuinigingsrondes van de afgelopen jaren helemaal niet meer op zo’n uitbreiding van hun functies berekend zijn, schijnt in de overwegingen van de gemeente geen rol te spelen. In die plannen komt ook het Farce Theater op de tocht te staan. In het ergste geval ver dwijnt het. Een andere mogelijk heid is, dat het als zelfstandig on derdeel van het BCT of helemaal los daarvan kan blijven voortbe staan - maar dan moet er wel subsidie van de gemeente komen. Wat de toekomst voor het Farce Theater zal brengen, blijft voorlo pig onzeker. Niet alleen voor elite Omdat het theater gehuisvest is in het Baanlozencentrum en omdat het haar subsidie krijgt via het centrum, behoren vooral haanlozen en uitke- lieronder stadsbeiaardi. verse stuk’ mentariur sen 14.00 en 16.30 van de Fanfare F Peter Wiems. Het ligt in de bedoeling - maar ze- ker is dit nog niet - om via een geslo- ünnkgedrag ten t.v.-circuit stadsbeiaardier Abbe- Wat het drinkgedrag betreft is de nes beneden aan de Heikese toren «op Nederlandse consument duidelijk de buis» af te beelden terwijl hij elders meer «sophisticated» geworden: ter- in die toren de beiaard bespeelt, wijl in de vijftiger jaren de voorkeur ’s Avonds van 20.30-21.30 zal Arie van onze landgenoten nog uitging naar Abbenes op de Heuvel de reizende zoet en sterk: likeuren met name, is nu beiaard bespelen tijdens een concert het accent verschoven in de richting van de Tilburgse PTT-Harmonie o.l.v. van de «droge» dranken. Frans van Dun. Rob Kerstens wil binnenkort in elk Deze evenementen zijn door Winke- geval op reis. Naar het Verre Oosten liersvereniging Tilburg-Centrum geor- waar zich een belangrijke nieuwe akti- ganiseerd in samenwerking met de viteit van de Tilburgse wijnfirma aan Beiaardcommissie Tilburg, het ontwikkelen is. De door André ting Kruikenmarkt en de Kerstens geïmporteerde wijnen wor- Muziekfederatie. den vanuit de Grootvenstraat als «to- Vanaf zaterdag 11.30 tot 16.00 taalpakketten» weer geëxporteerd naar zullen op de Heuvel en aan de Katte- grote afnemers in landen als Indone- rug een groot aantal jeugdige ensem- de Philippijnen, Japan en nu ook bles en solisten in de meest uiteenlo- ina. Vandaar dat Rob Kerstens nu pende muzikale genres hun mooiste prestaties vertonen. Muziekliefhebbers trekken dus aan staande zaterdag massaal naar Til- burg-Centrum. Ook is er tijdens het festival op het terrein van het Baanlozencentrum een informatiemarkt over theater, dans en muziek. Deelnemers hieraan kunnen zich eveneens nog opgeven bij Dick Witte, die ook nog enkele vrijwilligers voor de dag zelf kan gebruiken. Op zijn zestigste jaar vindt Rob Kerstens de tijd gekomen om zich uit de leiding van het bedrijf terug te trek ken. Dit doet hij mede gezien de duize lingwekkende ontwikkelingen op het gebied van de computertechniek in de bedrijfsadministratie: zo’n 20 jaar ge leden introcudeerde econoom Rob Kerstens de computer in zijn bedrijf, In zaak van gewetensbezwaarde ambtenaar Sociale Dienst vooraag Vrijdag en zaterdag Aardbeien- soezen 5 halen 4 betalen v. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar Iedere dag De Kindertelefoon Tilbv“ sinds 1982. Van de twint zitten er elke middag tussen 16.00 en x. 20.00 uur twee achter de telefoon. Ze met je ouders of met je vrienden. Of zitten klaar om te praten over proble- een probleem waar je met hen niet over men bij jou thuis over veriiefdheid, wil praten. In zo n geval is het hartstik- sex t worden> school< kortom al. ke fijn dat je de Kindertelefoon kunt les waar je maar over praten Als bellen- je het niet meer ziet zitten of als je een mop wilt vertellen, kun je bellen Stel dat je verliefd bent op een meis- Geheim je of een jongen. Dat is leuk, maar hoe Het fijne van de Kindertelefoon is maak je dat haar of hem duidelijk dat je je naam niet hoeft te noemen. De problemen worden nóg groter als Dat je niet meteen naar een grote in- je ouders niet willen dat je met haar of stelling hoeft te gaan voor je proble- hem omgaat. Bij de lündertelefoon men. Je kunt, als je geen zin meer hebt zitten allemaal jongeren die dezelfde om te praten, gewoon de hoorn neer- problemen hebben gehad. Ze heten ge- leggen en dan kraait er geen haan meer woon Ellen of Peter, net als jij, en ze naar. En alles wat je vertelt wordt ge- willen graag praten over jouw proble- heim gehouden. men. Er is misschien niet altijd meteen Dus als je geen weg weet met je pro- oplossing te vinden, maar je weet blemen, bel dan eens naar de Kinder- wel hoe fijn het is om een keer je telefoon. Elke dag tussen 16.00 en te luchten. 20.00 uur 013/365686. te bereiken namelijk van de hogere rechter te vernemen hoe een gemeente in het algemeen moet handelen wan neer een ambtenaar zich beroept op gewetensbezwaren. Algemene norm In de uitspraak van het ambtenaren gerecht wordt die vraag niet beant woord. In de nietigverklaring van het ontslag krijgt het college van B. en W. het verwijt dat het onzorgvuldig heeft gehandeld door niet inhoudelijk met van Dooren over diens gewetensbe zwaren te spreken. Het college, aldus de woordvoerder, wilde zo’n gesprek echter juist niet omdat er geen moge lijkheden waren de gewetensbezwaren op hun inhoud te toetsen. Een andere handelwijze dan ont slagverlening zou ook niet geleid heb ben tot duidelijkheid over de bevoegd heden van het college. B. en W. achten de door het vorige college gevolgde handelwijze dan ook op zichzelf juist. Aan de andere kant constateren zij dat ze zich op een doodlopende weg bevinden waar het gaat om het beantwoorden van de principiële vraag «hoe moet het colle ge van B. en W. handelen wanneer een ambtenaar op grond van gewetensbe zwaren weigert bepaalde werkzaamhe den te verrichten een vast onderdeel is van het Baanlo zencentrum en het Baanlozencentrum in haar huidige vorm waarschijnlijk is opgeheven wordt, heeft dat ingrijpen- de konsekwenties voor het theater. Wij zijn echter geen gesprekspartner met de gemeente omdat op dit moment al leen het bestuur van het Baanlozen centrum met de gemeente praat. Dat is d logisch, maar het geeft geen prettig ge- e zaak, voel.» langrijk Net /Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Wijnschrijver In heel Nederland en ver daarbuiten is Rob Kerstens echter vooral bekend geworden als schrijver, met name over wijnen en hun «afkomst». Nog geen jaar geleden verscheen van zijn hand het fraaie boekwerk «De wijnen van Spanje en Portugal» waarvan inmid dels een Engelse vertaling op stapel staat terwijl er ook gewerkt wordt aan een Spaanse versie. Die «wijnboeken» zijn een uitvloei sel van een ander facet van Rob Kerst ens’ aktiviteiten binnen het bedrijf: hij zich, als verantwoordelijke voor 5 wat na de kelder gebeurt» ook r>ublic relations beziggehouden, orgde hij alom in het land le- over wijn en daaruit zijn ver- van luisterende uitgevers ge- schildert Rob Kerstens ook met veel enthousiasme, vooral aquarellen. Zijn boeken illustreert hij zelf met tekenin gen en aquarellen. Vanzelfsprekend gaat hij vaak naar schilderijententoon stellingen. Behalve met geschiedenis houdt hij zich ook graag bezig met kunstgeschiedenis, vooral die van het begin van deze eeuw. Ook heeft Rob Kerstens een talen knobbel, die hij naarstig exploiteert. Nieuwe talen worden aangeleerd tij- itorijden: via cassetteband- i bezig zich onderweg de fi- het Spaans en de beginselen landarijn-Chinees eigen te ofschoon dat er eigenlijk houdt deze intellectuele ook nog bezig met Burgemeester en wethouders van Tilburg gaan niet in hoger beroep tegen de be slissing van het ambtenarengerecht in Den Bosch, het ontslag van GSD-consulent Koen van Dooren nietig te verklaren. Deze medewerker van de gemeentelijke so ciale dienst was in augustus vorig jaar ontslagen wegens zijn weigering op grond van gewetensbezwaren, om zijn functie volledig uit te oefenen. De bezwaren van de betrokken con sulent richtten zich met name tegen de uitvoering van de zogenaamde wo- ningdelersnorm in de Algemene Bij- stadswet. Na een klaagschrift van van Dooren verklaarde het ambtenarenge recht het ontslag nietig. Het besluit dat het dagelijks bestuur van Tilburg vorige week nam is, aldus een woordvoerder van de gemeente, ingegeven door de overweging dat van een hoger beroep ook niet te verwach ten valt wat het college ermee hoopte Ondanks deze donkere wolken bo ven het Farce Theater organiseert het dus volgende week zondag een groots Plein Festival, met een programma voor jong en oud, dat gedurende de middag en avond binnen en rondom 1 t voormalige Voltcomplex (ingang Groenstraat) zal plaatsvinden. Over het uitgebreide programma hiervan leest u volgende week meer in de Koe rier. Voor deelname aan dit gratis toe- aldus Dick Witte. Wel to- gankelijke fools festival, kunnen ama- ctcr dus, iedere donderdag, teurgroepen zich overigens nog melden Top voorstellingen waren volgens Dick bij Dick Witte, tel. 671184. Dit geldt Witte, «Ham en Hoppa», «Ferdaoes» niet voor muziekgroepen, maar voor van Boabab, «De kus van een spinne- straattheatermakers. vrouw», «Slagerij van Kampen» en een optreden van Harry Sacksioni. «Deze voorstellingen sprongen er voor mij echt uit, maar dat is persoonlijk natuurlijk», aldus Dick Witte. Net een jojo Zoals gezegd hangt van het Farce Theater a draadje. «Wij voelen ons zo karakteriseert Dick Witte lens van de medewerker ce Theater. «Omdat het Het voortbestaan van het Baanlozencentrum aan de Voltstraat in Tilburg in zijn huidige vorm, hangt aan een zijden draadje. Dit vanwege reorganisatieplannen van de gemeente. Daarmee komt ook het voortbestaan van het Farce Theater op losse schroeven te staan. Het Farce Theater is namelijk een aktiviteit van het Baanlo zencentrum. In het Farce Theater worden wekelijks toneelvoorstellingen en ande re theatervoorstellingen georganiseerd voor «mensen met een smalle beurs». De entree bedroeg dit seizoen slechts een riks per voorstelling. Het publiek heeft in middels de weg naar het Farce Theater weten te vinden. Dat blijkt uit de bezoe- kerscijfers: de zaal is gemiddeld per voorstelling voor 50% gevuld, en dat geldt in de theaterwereld als een goede bezetting. Positieve stad Rob Kerstens, die van 1945 tot 1952 in drie fasen economie studeerde aan de Tilburgse Hogeschool (propedeuse - toen 9 maanden op zee - candidaats - vervolgen 316 jaar in dienst en tenslot te doctoraal, bij de legendarische prof. Cobbenhagen) heeft in zijn «wijntijd» veel zien veranderen: in Tilburg, waar hij geboren en getogen is, verdwenen met de textielfabrikanten de oude, wat paternalistische verhoudingen waarbij de «bazen» zich ook intensief met het privéleven van «hun» mensen hielden. Er voor in de plaats heeft nieuw, positief Tilburg zien een stad waarin de mensen in meen begrijpend tegenover staan, een stad ook waarin nog veel wordt gelachen. SKI7 transportwieien 1 Ik tilburg jules verneweg.14 industrie»- •leterrem tel 013 321316

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1