wpeprtQ 1J r sss SF um i beter I V rij willigerscentrale BABY-MEUBEL- T AANBIEDING A skistje De architectuur van Maarten Min Van poppenhuis naar torenflat 1OEK O, O 986 ne ne Uw voordeel 200 Atelierruimte in school Korte Schijfstraat HOP :l en ORT >n”k‘ Vertier in d’n Egelantier Wie helpt Amnesty International Donderdag 29 mei 1986 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER mei 1986-pagina 16 FRAPP TRIANGLE BELLISSIMA CARTOON GO ON 11.00 18.00 LIEVERT/E LATEST LOOK Daarna grammofoon- iziek Gèvolj Monument id. Het was n erdag. erktuij centf van ^7 en Wie gaat er mee naar Polen reizen? ga eens rustig kijken bij. CURSUSSEN 013/423165 Korvelseweg 1 07 Parkeren voor de deur Het schoolg worden als wer over over' groep Scl ing van het KUUI «LCS> ZMIUS». immofoonmuziek .nst (protestants-christelij- muziek tot d? volgende B&W- BESLUITEN 6> ie- IRG el. 420421 1EHANDS LITEIT ran 9.00 tot 12 en eigen tomen i. De be- Stationsstraat 7, J 5601 HE Oisterwijk tel. 04242-15249 op in d’n n Tilburg, >urgse PP-Band, aanvang 16.00 Ontvangst via kanaal 1 Tilburgse huisomroep voor zieken en be- >13/432306 1.013/555807 woonruimte dat deze wc men. Na s': terrein voorl ning getrokken? middels door de EEFT HETl Verzorgingscentrum De Heikant I Bejaardencentrum Ant. van Padut ramma om izjvk Op zondag 1 juni treden o Egelantier, Boomstraat 39 in de Tilburgse PP-B -~ uur. meditatie Dhammavihari. Stichting Boeddhisties Meditatie Centrum Tilbv-~ seert gedurende Met weeke.._ 8 juni een Vipassana medita end. Dit zal geleid worden Boeddhistiese monnik P.l hari. Tevens zal vanaf nieuwe 5 burg en ten met vember straat format iziek om te krijgen, mooi om te hebben. 18.30 Continu muziek tot morgenochtend Zondag 1 juni 6.00 Lichte grammofoonmuziek 10.00 Plechtige eucharistieviering vanuit de aula van het Elisabeth Ziekenhuis met muzikale medewerking het gemengd koor «Les Amis». 11.00 Lichte gram- 18.00 Vesperdiens ke dienst) 18.30 Continu i ochtend Maandag 2 juni 06.00 Lichte grammofoonmuziek 10.30 Luisterservice, met o.a. uw verzoek platen, ANP-bulletin, gevolgd door het regionale nieuws en het plaatse lijk weerbericht verzorgd door de Fam. Stads 11 HO AMD.jyeuyys sk rssenuur. Molenzicht 33 -09/3214656282 BELGIË ststof en aak. getreden ambtenaar bijzondere machtiging verlenen op grond eloosheidsvoorziening. o— r «litiebegroting In het algemeen besloten dat posten ren- te-voor- en rente-nadelen voortvloeiende uit rijksbijdragen worden verantwoord op de begroting algemene diensthier van kan alleen door een expliciet college- besluit worden afgeweken. In het verleng de van dit collegestandpunt besloten geen rente- rekening-courant opbrengst meer toe te laten vloeien aan de politie maar aan de algemene dienst. Op grond hiervan dient de politie voor 1987 een sluitende begroting in te dienen waarbij de rente- rekening-courant opbrengst niet meer als bate op de politiebegroting ver antwoord wordt. Woningwaardering Ingestemd met de door de adviesgroep woningwaardering öpgestelde waardering voor ligging en woonomgeving 1986. Ten aanzien van extreme situaties besloten voor geluidsoverlast als gevolg van het ontbreken van een betere indicatie de in het verkeersvervoersplan opgestelde in ventarisatie sanering wegverkeerslawaai te hanteren. Voor stadsvernieuwingsaf- trek complexen toetsen aan volgende uit- Een grote kollektie kommodes, ledikantjes, baby-linnenkasten, doorgroeikamers. MIN 2 produkhes MONUMENT VAN DE VERWONDERING bij het gebouw van JA VORMGEVING Willem II slraat lilburg met enorme tweedehandsmarkt Vlaamse spelen voor jong en oud rad van avontuur, enzovoorts Zaterdag, 31 mei. Kerkstraat 64, Olsterwljk. Vanat12 uur illege de levendig- de binnenstad ze- v.OO Lichte grammofoonmuziek 10.30 Luisterservice, met o.a. uw verzoek platen, ANP-bulletin, gevolgd door het regionale nieuws en het plaatse lijk weerbericht. 12.00 ANP-nieuws. Daarna grammofoon muziek 13.15 Tussenuur. kamer van 1 'A. 15 Gevarieerd de kleine aarde Op zaterdag 7 juni geeft de Kleine Aarde in Boxtel een eendagscursus over ziekten en plagen in fruit. Er wordt aandacht besteed aan het her kennen van ziekten en plagen en er worden tips gegeven over milieuvrien delijke bestrijding daarvan. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de Kleine Aarde. Petra Geraedts, tel. 04116-84921. Op 23 mei ’s avonds om 8 uur vond huis de opening plaats van de tentoonstel- talog ling over de architect Maarten Min, die samen met de kunstenaar Jetty Min-Kaufman MIN 2 PRODUKTIES vormt. De tentoonstelling is ingericht in de expositieruimte van de Stichting JA- Vormgeving in Tilburg. Maarten Min is onder meer bekend geworden door het ontwerpen van een poppenhuis voor een prijsvraag van 22*"h een Engels architectuur-tijdschrift. WOgr Met dit ontwerp maakt hij de balans tnt 2 met betrekking tot het architectuur- e intematio- Slopen Het college heeft ook besloten om de drie aan de school grenzende wo ningen niet meer te renoveren. De ge meente wil door de bewoners andere 12.00 ANP-nieuws. Daarna lichte gram mofoonmuziek 18.00 Eucharistieviering. Gevolgd om 18.30 uur door continu muziek 20 mei 1986 Indutil en TWM Aanbevelen Mevr. Ehrig te benoemen als raadslid-commissaris in de Raad van s dat, vraag je je Commissarissen van de NV Tilburgse mden voordat er Waterleidingsmaatschappij en dhr. Kros- 'i zodanig in de Raad van Commissa- Verpleeghuis De Hazelaar Maria Ziekenhuis PROGRAMMA Telefoon Zaterdag 31 mei 6.00 Lichte grammofoonmuziek 18.00 Gebedsdienst vanuit de kapel van het Elisabeth Ziekenhuis gangspunten geen aftrekpunten als het complex 5 jaar geleden is gerenoveerd, het nul%-tarief geldt en in verband met woonomgevingsverbeteringsplannen, daar deze nagenoeg alle rijn uitgevoerd en geen aftrek op wijkniveau is gerecht vaardigd. Vooralsnog aftrekpunten in verband met stankoverlast (Tilburg- Noord) handhaven. Verder besloten de corporaties te adviseren de waardering ligging en woonomgeving 1986 en de in vulling van extreme situaties te hante ren in overleg te treden met de secreta riaat van de huurcommissie in verband met verschillen in waardering de minis ter in kennis te stellen van de waardering alsmede van het voorgenomen overleg met het secretariaat hierover de waarde ring ter kennisname te brengen aan overi ge verhuurders in Tilburg de advies groep woningwaardering regelmatig een bijstelling te laten opstellen (vóór huu- raanpassing 1987 op onderdelen winkels primaire levensbehoeften en groen- en speelvoorrieningen) en eenmaal per vijf jaar een integrale waardering. In commis sie volkshuisvesting en milieu op 11 juni I.V1X ivxin. is t door het luis voor een architect «p maakt hij uv x.ng tot het architectuur- it tot dan toe intematio- /erd. Tevens heeft hij meegewerkt aan projecten met Haus Rucker Co. Zij wonnen o.a. in Berlijn een prijs voor het ontwerpen van een torengebouw. Afgelopen jaar was MIN 2 PRO DUKTIES ook een opvallende deelne mer aan de architectuurbiënnale in het Beursgebouw te Amsterdam. Bij de tentoonstelling «Van poppen- Naar aanleiding van deze tentoon stelling heeft Maarten Min een monu ment ontworpen dat geplaatst zou kunnen worden in het parkje naast de voormalige synagoge in de Willem II straat en nu de expositieruimte van JA-Vormgeving. Het monument ver beeldt het kijken en zien en is een soort periscoop. Dit monument is be doelt als de tegenpool van de PTT- paal die achter het parkje oprijst en een zend- en luisterfunctie vervuld; het is een monument van een verwonde ring. Want een echt Zwitsers xinox Army Knife is en ontzettend handig, vrij kwalit^itsstaal, met bneksgarantie! !4 uitgekiende laar bij vrijetijds- peren, knutselen en een jen technische klusjes, peelde 1/94,-. vindt U o.». ook kleinere levakzaak. Vrijwilligerscentrale zoekt vrijwilligers bereid rijn om gedurende 1 of 2 weken (pe- rinT** voor: 1. Sociaal Agogische Samenwerking node 11/8-15/8 en 18/8-22/8) leiding te ge- Tilburg (SAST) zoekt vrijwilliger(s) om tij- ven aan een groep kinderen tussen 5 en 12 dens de vakantieperiodes van de gezinshuis- jaar bij allerlei aktiviteiten zoals Vlaamse er ouders van één van de gezinshuizen het huis kermis, bosspelen e.d. 29.’t Gildeprojekt: met 6 jongeren (jongens en meisjes van 13 (projekt waarbij ouderen hun kennis en er- ser jaar en ouder) te runnen. Het gaat om een var'ng beschikbaar stellen ten gunste van gepast zou 1 paar keer per jaar. 2. Soos voor geestelijk mensen - individueel en in groepsverband - burgse Beek gehandicapten: 3 mnl. vrijw. voor ma-av en die daar belangstelling voor hebben) zoekt 1 vrijw. voor do-av. 3. Kleine Aarde: vrijw. 4 vnjw- voor a) werving van 50+’ers, b) pu- voor klein onderhoud alle voorkomende bliciteit (folder aanbodkrantje verzorgen werkzaamheden in de ekologische tuin en en c) bemiddeling (tussen aanbieder en aan kassen ontvangst bezoekers/verkbop pu- vrager) voor blikaties/verzorgen konsuftipties. 4. Kinder- vanaf _25 jaa en Jongerentelefoon: vrijw. vanaf 18 jaar voor minimaal één jaar. Inwerkperiode 2 maanden. 5. Werkgroep Advies, Informa tie en Publiciteit van het JAC: extra mensen allerlei redei die zich bezig willen gaan houden met advi- koken. Van sering en belangenbehartiging op terreinen >n overleg van jongerenhuisvesting, uitkeringen, on- 31. Hulncen: derwijs en studiefinanciering, diskriminatie, jeugdwerkloosheid .etc. 6. Jenaplanschool Goirle: 4 vrijw. voor begeleiding keuzekur- Puur Plezier; wat is J f. De naam was gevonden sprake was van een bant i is een streven op zich. Zo gebeurde het dat enkele muzi kanten uit het Tilburgse de koppen en de instrumenten bij elkaar voegden en muziek gingen maken. Hierbij kon iedereen zijn ei‘kwijt: covers, eigen werk, alles werd onder handen geno men. als je er maar plezier in had. Geleidelijk breidde de band zich uit met blazers, waardoor een meer eigen geluid ontstond. Het huidige repertoi re is vooral geïnspireerd op de rhythm blues, simpele pakkende muziek, waar iedereen zich op uit kan leven. Het geheel, dat aangevuld wordt met een likje soul, reggae en ska, zorgt voor een avond bruisende muziek. De nieuwe ideeën van de PP-Band worden overigens geboren aan de stamtafel van d’n Egelantier, eigenlijk een thuis wedstrijd dus. r. Direct vanuit de radio- __i het Maria Ziekenhuis 14.15 Gevarieerde grammofoonmuziek 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het Elisabeth Ziekenhuis 18.30 Continu muziek tot de volgende ochtend Donderdag 5 juni 6.00 Lichte grammofoonmuziek 10.30 Luisterservice, met o.a. uw verzoek platen, ANP-bulletin, gevolgd door het regionale nieuws en het plaatse lijk weerbericht 12.00 ANP-nieuws. Daarna lichte gram mofoonmuziek 13.15 Tussenuur. Rechtstreeks vanuit de radiokamer van het Maria Zieken huis. De presentatie is in handen van de aktiviteitenbegeleiding al daar. 14.15 Gevarieerde grammofoonmuz 12.00 ANP-nieuws. Daarna grammofoon- 18 00 Eucharistieviering. Gevolgd muziek 18.30 door continu muziek 13.15 Tu ssenuur. Direkt vanuit de radio- Vrijdag 6 juni kamer van het Maria Ziekenhuis g oo Lichte g: 14.15 Gevarieerde grammofoonmuziek. - 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het Elisabeth Ziekenhuis 18.30 Continu muziek tot morgenochtend Dinsdag 3 juni 06.00 Lichte grammofoonmuziek 10.30 Luisterservice, met o.a. uw verzoek platen, ANP-bulletin, gevolgd door het regionale nieuws en het plaatse lijk weerbericht 1 12.00 ANP-nieuws. Daarna lichte gram mofoonmuziek 13.15 Tussenuur. Direct vanuit de radio kamer van het Maria Ziekenhuis 14.15 Lichte grammofoonmuziek 16.00 Nog vele jaren. Een progran voor de wat oudere luisteraar o.a. gesprekjes en de vragenrubr Presentatie Jan Jaspers 17.00 Lichte grammofoonmuziek 18.00 Eucharistieviering. Gèvolgd om 18.30 uur weer door continu muziek Woensdag 4 juni 6.00 Lichte grammofoonmuziek 10.30 Luisterservice, met o.a. uw verzoek platen, ANP-bulletin, gevolgd door het regionale nieuws en het plaatse lijk weerbericht Voorlopig ingestemd met dienstrekening 1985 politie uitkómsten in gemeentere- kening verwerken. ling agenda ‘vrór overleg op 28 Masterplan Beeldende Kunst FNV en CNV. In het veïvolg al- definitief °Pdrach! ver*Tnd aa% beel’ maar overleggen over ondewer- dend kunstenaar Arnoud Beerends tot sociaal-economisch terrein die vervaardigen kunsttoepassmg okatie Spoorlaan in Masterplan Beeldende Subsidie Definitieve subsidie 1984 ’n Nieuwe Len te vastgesteld op 10.500,- s naar torenflat» verschijnt een ca talogus met daarin ook informatie over andere projecten van MIN 2, o.a. een bijna gerealiseerde kerk te Spijker- nisse. Behalve Min zelf, schrijven ook Tom Maas en enkele opdrachtgevers een bijdrage. De eindredactie is in handen van Hans Renders. De vorm geving wordt verzorgd door Hans van der Markt, JA-Vormgevers m/v. De tentoonsteling duurt tot en met 22 juni. De openingstijden zijn van ïnsdag tot en met vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en in de weekends van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Wil lem II straat 20. se als rissen van Twenteflat Uitspraak in Arob-zaak afwachten over vergoeding verhuis- en herinrichtingskos- ten ex-bewoners Twenteflat. Meisjesclub Loven Verweer voeren tegen rechtsvordering in- Alsnog bij wijze van uitzondering ge- zake schadevergoeding aanrijding vlucht- vraagde subsidie verlenen. heuvel. Aan"deV ha8nd van op te stellen knelpun- ten-inventansatie de verschillende subsi- j 985 6„ifkóm. die-aanvragen bezien. k Overleg met FNV en CNV Vaststelling agenda voor overlee oo 28 mei met F leen nog maar overleggen over onderwer pen op sociaal-economisch terrein die binnen invloedsfeer gemeente liggen. Burgemeester en wethouders Driessen, Krosse en Dijkstra nemen deel. Subsidies Definitieve subsidie gemengd koor Bel- le vastgestekl °P canto ujt cultuurfonds in kosten uitvoe- Gemeentegarantie ring II oktober 1985 opera Giovanni Ten behoeve van loonvast hypothecaire d’Arso vaststellen op ƒ4.117,67; voor geldlening, welke door Pensioenfonds Rode Kruis afdeling Tilburg over 1985 P.G.G.M. worden verstrekt, inkomens- vaststellen op 23.180.-voor stichting normen van toepassing verklaard die Wijkbelangen Noordhoek over 1984 vast- worden gevolgd bij aanvragen om ge stellen op 8.425,56 voor majorettenpe- meentegarantie voor hypothecaire Jemn- loton Hop Marjanneke over 1983 vast- gen dle worden verstrekt voor financie- stellen op nihilvoor werkgroep Kinder- rl.ng van d0or eigenaren te bewonen wo- tuintyjes Stokhasselt over 1982 vaststel- ningen. Jen op 1.000,-voor Tienerclub Q/K Schoolgebouw Korte Schijfstraat over 1980 en 198A op respectievelijk °P korte termijn in overleg met Werk groep Schoolgebouw Korte Schijfstraat en stichting Midden-Brabantse Kunste naars nagaan of op soortgelijke wijze als bij het Carré het schoolgebouw aan de Korte Schijfstraat kan worden overgedra gen aan de stichting voor gereglemen teerd gebruik als kunstenaarsatelierruim- ten. In geval van positieve beslissing op kosten van gemeente gebouw vóór de overdracht eerst wind- en waterdicht ma ken. De aangrenzende drie woningen niet meer renoveren, maar door het aanbie den van andere woonruimte vrijwillig leegkomen bevorderen. Na sloop vrijge komen terrein voorlopig bij groenvoor- sverdracht keil. De aangre r renovere: van anói komen bevorde komen ziening trekken. Bedrijfsgezondheidszorg Met ingang van 1 januari 1985 de be drijfsgezondheidszorg voor het onderwij zend personeel van de openbare basis scholen aan de regionale GGD vergoe den op basis van een vast bedrag van '100,- per personeelslid per jaar. Aan de GGD over de periode 1 januari 1985 tot en met 31 juni 1986 14.341,35 betalen uit de post «medische verzorging», dienstjaar 1986. Sweeiincklaan Aan raad voorstellen (16 juni) tot ver koop van Van der Weegen Holdings- maatschappij BV te besluiten van twee reststroken grond, te zamen groot 2.055 m2, gelegen nabij de Sweeiincklaan, voor de aanleg van een parkeerterrein. Voor gestelde grondprijs 104.035,- in totaal (geen BTW). Op 22 mei in commissie economische zaken en werkgelegenheid. Hinderwetleges Reactie van Kamer van Koophandel en Bedrijven Overleg Regio Tilburg op voor genomen wijzigingen legesverordening inzake hinderwetleges voor kennisgeving aannemen. Op 11 juni in commissie volkshuisvesting en milieu (leden com missie financiën, personeel en planning uitgenodigd), op 30 juni in vervolgverga- dering raad. In toelichting bij de regeling een passage opnemen over een betalings regeling voor bedrijven die door verho ging leges hinderwet in problemen kun nen komen. Herstel loskade Goirke Kanaaldijk Voorstel aan de raad (augustus 1986) een krediet beschikbaar te stellen van 400.000,- voor noodzakelijk herstel van loskade aan de Goirke Kanaaldijk. Op 13 juni in commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsvernieuwing. RWI en BKW Begeleidingscommissie van Bureau Kleinschalig Werk informeren over raadsbesluit 21 april 1986 inzake oprich ting Regionaal Werkgelegenheidsinsti- tuut en de positie van de BKW daarbij. Begeleidingscommissie BKW meedelen irlijk dat nu uitvoering gegeven wordt aan eer- ków, der genomen B&W besluit tot opheffing szów van de begeleidingscommissie. buiten tekenen In de week van 2 juni start bij Atelier de Krekul in Oisterwijk een cursus «buiten tekenen». Voor nadere infor matie over deze cursus kunt u bellen naar de Krekul, P. Breugelstraat 3, Oisterwijk. tel. 04242-19134. Amnesty Internationaal bestaat dit jaar 25 jaar. Via radio, T.V. en krant heeft u overvloedige informatie gekre- i over deze organisatie. U weet nu Amnesty opkomt voor gewetensge- “«‘nen en zich verzet tegen marte- en de doodstraf. Dat doet zij door brieven te schrijven naar regerin gen en ambassades van landen waar dit gebeurt. En die zijn er nog veel te veelOok u kunt helpen De werkgroep Tilburg van Amne-’y roept u op om samen met anderer (kennissen, vrienden of wijkgenoten etc.) een groep te vormen die elke maand zelf brieven schrijft. Dit schrij ven zou dan thuis kunnen gebeuren, in een café of wijkcentrum. Wie wil zo’n initiatief nemen U krijgt de voorbeeldbrieven van de werkgroep als u de contactpersoon J. Elias (tel. 676172) belt. Als u dat wilt, begeleidt één van de groepsleden u op uw eerste schrijfbijeenkomst. Als U op uw eentje wilt schrijven kan dat ook. En tenslotte houdt Amnesty Interna tional Tilburg elke laatste donderdag van de maand een open schrijfavond in de Openbare Bibliotheek op het Ko ningsplein, tussen 19.00 en 21.00 uur. De eerstvolgende openbare schrijf avond is op 29 mei. Zo’n brief (of brie ven) schrijven kost u weinig moeite en tijd en hij kan zo ontzettend veel bete kenen voor de mens waarvoor u schrijft, want... HET HELPT ECHT len op ƒ1.000,-; voor Tienerclub Q/K over 1980 en 198A op respectievelijk 667,- en op 502,90 voor BOSK over 1984 en 1985 vaststellen op respectieve lijk ƒ728,99 en 142,88 voor stichting Buurtraad Hoogvenne over 1984 vaststel len op 37.098,09 voor stichting Wijk raad Stokhasselt over 1984 vaststellen op ƒ27.757,51; voor stichting Wijkraad Wëstend over 1984 vaststellen op ƒ41.084,46. Personeel beplantingen Naar aanleiding van opmerkingen tijdens dienstmap 1985 III over overheveling personeel binnen afdeling beplantingen van zogenaamde grootploegen naar het zogenaamde sectorwerk sprake van ach terstand in sfeer openbare verharding wel efficiëntere inzet binnen kleinschalig wijksgewijs onderhoud en sneller optre den bij klachten uit de buurt mogelijk. Machtiging In dienst controle i lesty van wet werkeloos! leren Rijksbijdragen polit - T a]gemeen ir- en illege heeft voor een bestem- woonruimte aan te bieden bevorderen ting als atelierruimte gekozen omdat dat deze woningen vrijwillig leegko- oplossing slechts weinig kosten men. Na sloop wordt het vrijgekomen zich meebrengt. De gemeente terrein voorlopig bij de groenvoorzie- ervoor dat het schoolgebouw ning getrokken. De bewoners zijn in de overdracht wind- en water- middels door de gemeente van deze t stichting die beslissing op de hoogte gebracht. crijgt, kan ver- de gebruikers rengen. Burge- tders vindt het erg ikteristieke pand gebruik ge- itelierruimte t ontwerp van het monument is al en JA-Vormgeving probeert bij (VC subsidie te krijgen voor de reali- iring van dit monument dat prima in- epast zou kunnen worden in het Til- urgse Beeldend Masterplan. Voor meer informatie omtrent ten toonstelling en/of catalogus kunt u steeds bellen met de Stichting voor Toegepaste Kunsten JA-Vormgeving, Willem II straat 20 te Tilburg; tel. 013- 360628. kermis, bosspelen e.d. i (projekt waarbij ouderen varing beschikbaar stelle: mensen - individueel en in grc u vi. d'e daar belangstelling voor I vrijw. 4 vrijw. voor a) werving v?- c‘ imende bliciteit (folder aanbodk. en c) bemiddeling (tussen aanbieder en aan- -'«er ±2 a 3 dagdelen p.w. Leeftijd: - jaar. 30. Eetdienst de Pollepel: zoekt met SPOED enkele vrijw. voor klaar maken, bedienen, opruimen en afwassen van warme maaltijden voor mensen die om allerlei redenen niet voor zichzelf (kunnen) n 14.00-20.30 uur. Aantal keren is in overleg met andere vrijw. te regelen. 31. Hulpcentrale/SOS-dienst (dag en nacht bereikbaar voor mensen in nood) zoekt een- traiisten (—vnjw. die de bezetting van de .Goirle: 4vrijw. voor begeleiding"keuzekur- centrale post vormen, s.o.s.-hulp verlenen, I i sussen op di- en do-morgen (expressievak- bemiddelen bij burenhulpaanvragen en in ken en hobbie-aktiviteiten van 13.3O-15.OQ formatie verstrekken) van 21 jaar en ouder J uur). 7. Stichting Kolibrie: mensen die graag d*e bereid zijn: ‘deel te nemen aan ’n in een houten-zeilboot mee willen helpen bou- werkprogramma, ‘per week 1 (wisselende) ten behoeve komt van kansarme dienst van plm. 4 uur te vervullen, ‘dit 8. Vrouwentherapiecentrum Lilith: werk, indien enigszins mogelijk, minimaal 1 'Tijwilligster voor ±20 uur p.w. één jaar te doen. Er wordt verwacht dat zaamheden zoals men zelf °P di* moment niet in beslag wordt telefoon aanne- genomen door een zekere problematiek. - -Hebt u in deze opsomming niks wat u tijd voor- aantrekt kunnen vinden, kom dan eens -t anderen langs. Er zijn nog diverse mogelijkheden die ^kant v/h hier niet vermeld staan en die kunnen nu net voor u aantrekkelijk zijn. U kunt bij ons terecht, telefonisch (434572) de gehele week tijdens kantooruren; voor bemiddeling zijn „an tot an 320. icvm voor au- voor bejaar- impen etc. uur). 7. Stichting Kolibrie: mensen die graag een houten- zeilboot mee willen helpen bou wen die ten behoeve komt van kansarme groepen. 8. Vrouwentherapiecentrum Lilith: SPOED 1 vrijwilligster voor ±20 uur p.w. 1 voor ondersteunende werkzaamheden zoals typen, gasten ontvangen, telefoon aanne men e.d. 9. Federatie Experimentele Werk plaatsen: iemand die voor langere tijd voor- lichting wil gaan geven samen met J aan scholieren over ekonomische 1 kleinschalig gebeuren met behulp van een spel. 10. Meldpunt Diskriminatieklachten: vrijwilligsters v<wr telefoondienst (±3 uur tijdens kantooruren; voor bemiddelin; p.w~ n wekelijkse vergaderavond). wjj Open maandag t/m vrijdag van 11 Stichting Vrouwencentrum: enkele vrij- 5 uur Vrijwilligerscentrale. Spoorlaar wilhgsters voor: voorlichting en informatie; Op ma- en wo-mi kun je terecht voo I voor beschikbaarheidsdienst; voor eventue- pair/kibboetswerk/misleiding le kleine klusjes; voor licht administratief den en gehandicapten/werkkar werk (’s morgens). 12. Theatergroep Dos sier C: nieuwe leden die mee theater willen spelen over eigen ervaringen opgedaan in tehuizen. 13. Wetenschapswinkel: zelfstan dige onderzoek(st)er die voor Vrouw en Werk in Breda de positie van vrouwen in de gezondheidszorg wil onderzoeken. Enig vooronderzoek is al gedaan. Reiskosten worden vergoed. 14. Marokkaanse Gemeen schap i.o.: ’n vrouw vanaf 20 jaar voor licht administratieve ondersteuning. Tijdsinde ling naar eigen keuze. 15. Adviesburo voor Jongeren en Ouders: 2 3 personen voor administratieve ondersteuning: telefoontjes aannemen, koffiekamer voor jongeren ver zorgen, typewerk. 16. Sleutelcentrum: vrijw. voor minimaal 2 middagen p.w. voor bui tenschoolse kinderopvang. 17. Film Overle ven: iemand wil/kan typen en telefoontjes j verzorgen etc. 18. Jeugd- en Jongerenwerk: 1 vrijwilligsters voor huiswerkbegeleiding aan- Turkse meisjes op LBO/MBO-nivo. Indivi dueel of groepsgewijs (±3 personen) op vrij- mi óf in de avonden ±4 a 6 uur p.w. 19. MTS: vrijw. gezocht voor het ontwikke len en bouwen van leermiddelen t.b.v. de ‘lessen werktuigbouwkunde met verscheide ne materialen. 20. Buurthuis Groenewoud: 1 a 2 vrijw. voor hulp bij huiswerk maken van kinderen v.d. hoogste klassen basisschool op ma-mi en di-mi van 15.00-16.00 uur. 21. 3 Peuterspeelzalen zoeken vrijw. voor begeleiding van peuters. 22. Kinderdagver blijf de Wi-Wap: a) iemand die enkele mid dagen (naar keuze) mee wil helpen drankjes en hapjes voor kinderen te verzorgen, b) iemand die aanvankelijk als vrijwilliger mee wil draaien om daarna als ’t nodig is in te vallen bij ziekte e.d. 23. Haarendael (zwak- zinnigenintemaat voor bewoners van laag tot hoog imbeciel nivo, leeftijd 7-78 jaar) zoekt: a) 4 a 5 vrijw. om te wandelen met bewo ners voor één of meerdere keren p.v. b) ,2 vrijw. (kreatief) voor soosavond voor ouderen van 19.00-22.00 uur op ’n nader te bepalen avond, c) één vrijw. (paardenlief hebber en -kenner) om doordeweeks met paard en huifkar ritjes met bewoners te ,gaan maken, d) één vrijw. voor soosavond op woensdagav. van 19.00-22.00 uur (bewo ners van hogere nivo’s). Voor al deze aan vragen geldt een vergoeding op basis van ta rieven openbaar vervoer. 24. Theater Zaal 16: vanaf eind augustus vrijw. voor: a) publiciteit en informatie, b) belichting en geluid, c) toneelassistentie, d) administratie, e) garderobe, kassa en bar. 25. Jong Neder land: voor de reeshof 2 vrijw. voor za-mo en 2 vrijw. voor di-av. 26. Baanlozencentrum: .vrijw. voor diverse afdelingen en met SPOED vrijw. voor de ontvangstgroep. 27. Kringloopwinkel Goirle: ±15 vrijw. voor papier ophalen, sorteren, slopen, houtbe- werken, repareren koelkasten, fornuizen e.d. en voor winkelhulp. 28. Kindervakantiewerk zand-Wandelbos: ongeveer 10 personen dié lange reis op heeft: het bezo „onna schitter de oude (waar de op de tex w o Breslau) wordt aangeda vergeten: West-Berlijn! inclusief visumkosten, waarbij u natuurlijk w« ringsverzekering kunt sluite den bij de heer Van de Put magazijn (zaterdag van 10.1 uur, Gasthuisring 7, tegelijk a lakens, slopen, speelgoed en brengt), of bij hem thuis: 013-wowvu. Op dit moment zijn er nog slechts vijf ,{3^==^ plaatsen vrij en het verdient aanbeve- -- ing niet te lang te wachten. DIVERSE Wij verheugen ons erop uw aanmel- RUBBERPROFIELEN n De Kievitshorst Kanaal 4 Kanaal 3 ia Kanaal 4 Kanaal 1 Kanaal 4 OVERZICHT 392628 Nu de situatie in Polen weer nor- eens geweest zijn. Maar voor de rest: maal geworden is, zeker in dat gedeelte wie het eerst komt, maalt het eerst. De waar de radioactieve wolk niet in eer- reis begint op zaterdag 9 augustus in ste instantie overheen getrokken is, de loop van de middag en ’s zondags- durft de Stichting «Tilburg e.o. en Po- avonds 17 augustus hoopt de bus in len» het weer aan een reis naar Polen, Tilburg terug te zijn. Dan zit er een naar de Tilburgse gastgezinnen te or- lange reis op die als hoogtepunten ganiseren. U weet dat het gebied waar heeft: het bezoek aan de Zwarte Ma de reis heengaat, ook door de Neder- donna van Czestochowa, de waar1"'- landse reisvereniging weer «vrijgege- schitterende universiteitsstad Krakt ven» is. Polen is ontiegelijk groot en de oude stenen Tamów en Rseszów het gebied waar de ergste besmetting (waar de gastfamilies wonen), terwijl heeft plaatsgevonden, is het noordoos- op de terugweg Wrochlaw (het oude ten. dat wel een prachtig natuurgebied Breslau) wordt aangedaan en niet te was en is. bewoond door duizenden vergeten: West-Berlijn! De gehele reis, ooievaars, maar waar betrekkelijk wei- inclusief visumkosten, kost 675,-, nig steden zijn. Het ligt ten noorden waarbij u natuurlijk wel een annule- van Warschau, terwijl onze reis ten ringsverzekering kunt sluiten. Aanmel- zuiden van de hoofdstad blijft. den bij de heer Van de Putten aan het Wie kan mee en wat kost het? In magazijn (zaterdag van 10.00 tot 14.00 principe kan natuurlijk iedereen mee, uur, Gasthuisring 7, tegelijk als u uw al vinden wij wel dat we in eerste in- lakens, slopen, speelgoed en kleding stantie de voorkeur moeten geven aan brengt), of bij hem thuis: 013-434913. al degenen die op de een of andere ma- nier een speciale binding met Polen plaatsen vrij hebben, bijv, omdat zij daar familie ling niet te lar hebben wonen, omdat ze daar een Wij verheug adoptie-adres hebben, omdat ze er al ding te kunnen noterer d van 7 en tatie-week- n door de .M.T. Mettavi- F september een Vipassanacursus starten in Tik t Breda die zal worden afgeslo- t een weekend op 22 en 23 no- in het centrum in de Hoef- 217 te Tilburg. Ook kan daar in- itie worden gegeven over inten sieve Vipassana-cursussen van 10 tot 31 dagen. De wekelijkse yogalessen vinden plaats op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en Vipassanamedi- tatie op de vrijdagavond van 20.30 tot 22.30 uur. Inlichtingen tel.nr.: 013/366570. esperanto ™n Op 7 en 8 juni a.s. wordt in het natuur vriendenhuis «Morgenrood» in Oister wijk weer een esperanto-kursusweek- einde gehouden voor beginners. Het accent ligt op het spreken van de taal. Het weekeinde duurt van ’s zaterdags 13 uur tot 's zondags 16 uur. Inlichtingen en opgave bij: FLE, Post bus 425. 2100 AK Heemstede, tel. 023- 242643, na 19 uur. Igebouw aan de Korte Schijfstraat in Tilburg zou gebruikt kunnen Tilburgse erkruimte voor kunstenaars. Op korte termijn gaat de gemeente hier- Jaar en. ïrleg voeren met de Stichting Midden-Brabantse Kunstenaars en de werk- ya"8®s e n choolgebouw Korte Schijfstraat. Het is de bedoeling dat het schoolgebouw 6 op soortgelijke wijze als het Carré in beheer wordt gegeven aan een stichting die alle regelingen met de toekomstige gebruikers treft. starters-oriëntatiedagen Op 6 juni en 13 juni a.s. organiseert de Kamer van Koophandel Midden-Bra- bant samen met het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf weer starters- oriëntatiedagen. Deze twee dagen zijn bedoeld voor iedereen, die serieus bezig is met het idee een eigen bedrijf te beginnen of die onlangs met een eigen bedrijf is ge start. De twee oriëntati^dagen laten de star tende ondernemers nader kennisma ken met de financiële en commerciële aspekten van startende bedrijven. De ze aspekten blijken voor de startende ondernemers nl. vaak grote struikel blokken te vormen. Starters hebben immers in het algemeen weinig erva ring op deze terreinen. De eerste dag is gereserveerd voor de financiële aspekten van een eigen be drijf. Op de tweede dag komen de commerciële kanten aan bod. doeling is te leren hoe het marktaan deel opgespoord en veroverd moet worden om zo snel mogelijk de geplan- êen de omzet te halen. dat De oriëntatiedagen op 6 juni en 13 ju- vangent ni worden gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Til burg, Reitseplein 1. Zij duren van 10.00-16.00 uur, onderbroken voor een lunch. Voor nadere informatie en/of inschrijving kan men kontakt opne men met het kantoor van de Kamer t Tilburg, dhr. M. van de Ven, tel. 013- 654509. -Baby kamer Femke U SPECIAAL DESIGN Leuke en praktische Babykamer in wit laqué. Normale prijs 1295,- Nu 1095,- slvoon een ir volksi .36. Verweer Verweer zake sch< heuvel. Het col ming als atelierruimte gekozen deze oplossing slechts weinig met zich meebrengt. De geme zorgt ervoor dat het schoolget vóór de overdracht wind- en wj dicht wordt gemaakt. De het gebouw in beheer kr volgens in overleg met alle voorzieningen aanbrenj meester en wethouder; waardevol dat dit karal gehandhaafd blijft. Het in ven van het gebouw als at - voor beeldende kunstena de ogen van het coll’*’ heid in dit deel van ker ten goede. Bedrijfsgebouw In februari van dit jaar diende de werkgroep Schoolgebouw Korte Schijfstraat, die zich voor het behoud van het schoolgebouw inzet, een plan bij de gemeente in om het pand als een J collectieve bedrijfsruimte in te richten. Financieel gezien bleek dit plan echter niet haalbaar. De jaarlijkse lasten zou den te hoog worden. Daarom is ge zocht naar een andere oplossing. Nu I wil de gemeente dus samen met de werkgroep en de Stichting Midden- op inet betrekki Brabantse Kunstenaars nagaan of op debat zoals dat soortgelijke wijze als bij het Carré het naal gevoerd we schoolgebouw in gebruik kan worden gegeven als werkruimte voor kunste naars.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 17