7? affl zen 'fyebers 1 13“ 59, met 5 jaar garantie Juwelier - Horloger Bhoner doek bartels t il bur g Nooit Gebouwd Tilburg Voorstellingen in ’t Heks Cristina Deutekom bij Brabants Orkest De nieuwe danserije met «Zuil van Volta Jesus Christ Superstar te Oisterwijk v.a. Koffieconcert EMAN Grote optredens 699 Twan Hendriks [jfre (fouöen3waan] jntapperij 3 Balavond Postelse Hoeve Drie toneelstukken in het Farce Theater Stichting Musische Vorming Tilburg Scrotum in «El Pintor» 745 Filosofenkring Opera «Mefistofele» van Arrigo Boito audio-video Galerie Potverdrie schouwburg Schilderijen van Ben Zonnenberg «Vioolweekend» Bluesavond in Hilvarenbeek de Paardestal DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 1 mei 1986-pagina 9 EKS, Lan- Torenspelers/De Zandbak lend week- A 5. Zondag 4 mei 21.00 uur. Moi pleksiteit van het fenomeen stad, haar kuituur, haar stedebouw en a I Tevens wordt de Tilburgse situatie belicht door nooit gebouwde laarkaart leedoek waar- (7 i colliers en armbanden Schouwburgring 27, Tilburg De dochters van de kolonel. Foto: Elly Vos. ierry oen specia ansvk l Mallorca parels k MALLORCA J lieuwe /ul uw COINTRAU iqueur d’Orange IE L’HYVERNIERE Ï83 ens een In- 013 - 550531 n 24 uur open) n 013 - 432682 idet X.C. SHARP, portable kleuren- TV ICO ixer ?rry ok al vijftien j operaliefhebbers ’rélefoon 0L3-k362987l la, ac galerie werd basgitaar. De i I Gypsy speelt va rock-and-roll. Dit is een artiest die je moet zien, De Amsterdamse Orkest. Het is te beluisteren op m uit bekende opera-fragmenten. He. mondelinge inleiding wordt verzorgd 19.30 uur. Vanaf daseweg van Twar Voor een naar nr. 63033, om kunstwerken. I mei 1986-pagina8 Het in same to. De schouwburg-2 litgevon- t midden en een Galaxy tot De filosofenkring organiseert dins dag 6 mei een lezing door drs. Wou*“' van Gils over Jean Baudrillard. Wt FLORIJN Citroenbrandewijn puur natuur BISTRO L’ESCARGOT Weekmenu 29,50 Reserveringen 430738 of 555899 Geopend v.a. 17 uur Heuvelring 37 - TILBURG goed ervies- en ist. n MEFISTOFELE OPERA VAN ARRIGO BOITO als beste getest monitor model 37 cm 16 kanalen video itier, Boomstraat 39 in 848,- éénmalig id uit Schotland: The - Vakkundige eigen technische dienst Besterdrlng 87-91 Tilburg - 013-431489 De komende weken zijn er de volgende aktiviteiten: Tentoonstellingen T./m. 25 mei Schouwburg Tilbt «ebouwde projecten in Tilburg. I «t. 11.00-18.00 en 19.00-21.30 12.00-17.00 uur. Mefistofele wordt als een muzikale uitda- 1 ging gezien, die opnieuw zal bewijzen waar- I toe amateurs op operagebied in staat zijn. fl De rolverdeling is als volgt: Andrzej Mali- I nowski als Mefistofele; Jozef Przestrzelski 1 als Faust; Thea Vermeulen zingt Marghéri- 1 ta; Ewa Werka als Marta; Cecile Huy- 1 bregts-van der Borght als Elena; Ton Brok ken als Wagner; Eva Werka als Pantalis (dubbelrol) en Ton Brokken (ook in een dubbelrol) als Nereo. Daar houdt men een tentoonstelling en demonstraties over en van het werk van de Heemkundekring. uur in at 39 Brabants geheel In de studio-zaal brengt «De Nieuwe Danserije» uit Breda vandaag 1 mei de voorstelling «Zuil van Volta», een choregrafie van Tamara Huilmand. «Zuil van Volta» wordt gedanst door Laurien van der Heyden, Tamara Huilmand, Lucie Moorman en Mir jam Vos. iurg: Nooit Ma. t./m. uur, zo. Aanstaande zondag You and me» f maandag 28 april op de Bre- 214 te Tilburg, is daar werk in Hendriks te zien. afspraak kunt u bellen 337 in Tilburg. Het gaat De manifestatie «Nooit Gebouwd Tilburg» is afgelopen zaterdag geopend door burge meester Letschert. De manifestatie duurt tot 25 mei. Oorspronkelijk opgezet als ludieke reaktie op de gemeentelijke nota «Tilburg compact in beeld: een keuze» is zij uitgegroeid tot een manifestatie die in het kader van het 25-jarig jubi leum van de schouwburg, niet alleen de stad Tilburg zal belichten maar ook de stad in het algemeen. Doel van deze manifestatie is de bezoekers inzicht geven in de verscheidenheid en kom- 'telt van het fenomeen stad, haar kuituur, haar stedebouw en architektuur. e projekten vanaf 1900 te De wereldberoemde rockopera «Jesus Christ Superstar» komt op dinsdag 13 en woens dag 14 mei naar Tilburg. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen brengt deze suksesvolle ope ra. die al vele lovende kritieken heeft gehad, op de planken. Staande ovaties, langdurig ap plaus van het publiek, goede kritieken. Dat alles bewijst het sukses van de opera. Peter Faber Vanavond is Peter Fabers nieuwe show. Wilde Vaart, te bewonderen in de Schouw burg. Het programma van deze artistieke duizendpoot begint om 20.15 uur in de schouwburgzaal Cristina Deutekom is de centrale figuur bij het konsert van het beluisteren op maandag 12 mei om 20.15 uur. Het konsert bestaat g» 'Iet orkest staat onder leiding van André Vandemoot. door drs. Jacques Maassen in de theaterkelder om Vrijdag 2 mei a.s. is het van Lieve Hemel, Holstraat 4 in H„to renbeek weer geopend vanaf 3 uur. Deze keer staat er geen speciaal thema op het programma. De bedoeling is dat de bezoekers(sters) met elkaar be spreken welke activiteiten er in de ko mende weken georganiseerd kunnen worden. ’s Avonds klok slaat, hardrock-he gen op bang pr koor van de Koninklijke Liedertafel «Souvenir des Montagnards» uit Tilburg brengt menwerking met de Stichting Bredase Opera, de opera «Mefistofele» van Arrigo Boi- opera is op twee dagen te zien en te beluisteren: vrijdag 2 en zaterdag 3 mei in de produktie van niveau en het premièrepu- bliek, zowel in Nederland als in België, achtte deze fantastische rock-opera een staande ovatie waard. Deze opera uit 1969 is geschreven door Andrew Lloyd Webber en Tim Rice. Rufus Collins heeft de regie in handen. Hij heeft dit spektakel een geheel nieuwe aanpak ge geven. Minder dan ooit toont de opera een bovenmenselijk wezen, maar een man die tegen zijn overtuiging in, in een keurslijf van superster wordt gehesen. «Jesus Christ Superstar» was vanaf het begin een verpletterend sukses. In het Con dense Palace Theatre speelde men dertien jaar onafgebroken voor volle zalen. Er wer den bijna vijf miljoen dubbel-LP’s van ver- Nu wordt deze moderne rockopera ge bracht door het Ballet van Vlaanderen. Op 7 december in 1985 ging hij in Gent in pre mière. Op 21 maart jl. gebeurde dat in Den Haag. De vertaling van deze opera is van Paul Berkenman. De regie is in handen van Rufus Collins. Hij was ook betrokken bij de Nieuwe galerie geopend Galerie Potverdrie is een nieuwe ga- - lerie in de IJzerstraat Ha, achter de V CTtlCF 1H V&D in Tilburg. Deze galerie werd -g-, zaterdag geopend II Egelantier irie is het gezamenlijk initia- j f bevriende pottenbakkers: ?P “n<iag,4 mei °m 16 00 dSL'dJSm"Xi Tdbïrg.Vb"?:.. abily spelen. Het is een hardwer kende band die probeert op het conti nent aandacht te krijgen voor een uit gebrachte l.p. via het kleine podium- circuit. Onlangs waren zij nog te zien op een speciaal programma op Music Koffiekonsert S.M.E.T. organiseert op zondag 4 mei een koffiekonsert in de schouwburg-foyer om 12.30 uur. Te beluisteren zijn Eva Halero- va op fluit en Martin Vojtisek op de piano. Beiden komen uit Tjecho-Slowakijke. Eva E-"- - Praagsi voor Musiscne Kunsten. ze neet prijzen behaald onder andere tijder temationaal concours in de DDR. De pianist van dit koffiekonsert, Martin Vojtisek heeft gestudeerd aan de Praagse Akademie voor Musische Kunsten. Gedurende zijn studietijd behaalde hij een laureaat tijdens de Beethovencompetitie. Het programma van de zondag ziet er als volgt uit: Vlinders en Paradijsvogels van Bochuslav Martinu; Sonate 1. 1905 van Leos Janacek; Emotions voor fluit en piano van Jo Sprock; Image voor fluit van Eugene Bozza; en Van Martin Vojtisek, Toccata en sonate voor fluit en piano. Londense produktie van «Jesus Christ Su perstar». Zeventig mensen werken mee aan dit krachtige spektakel. De hoofdrol wordt ge speeld door Daan van Den Durpel. Hij zet een zeer overtuigende Jesus op het toneel die de aandacht van het publiek tot het ein de toe vasthoudt. Judas wordt gespeeld door Marijn De- valck, Maria Magdalena door Liliane Dore- kens of Linda Lepome. Petrus door Aimé Anthoni, Pilatus door Mare Coellens. «Jesus Christ Superstar» is een van en thousiasme en vitaliteit bruisende voorstel ling waarbij de dramatiek van het aloude Christusverhaal niet uit het oog verloren werd. Het resultaat is een internationale produktie van niveau en het premièrepu- is is het hardrock wat de Vanaf 9 uur kunnen alle leavymetal freaks headban- een speciaal ontworpen head- iroof dansvloer. afgelopen 2 r Potverdrie is het gezamenlijk initia tief van vijf bevriende pottenbakkers: J Tineke Beekman, Haakon van Delft, yjjt,,,,,» Greet van Dooren, Dorethé Mulders R en Winny Weerts. In de galerie presen- B ,?“en teren deze vijf hun werk. Naast het J on pottenbakkerswerk treft men in galerie kLÜ Potverdrie ook werk aan van andere kunstenaars. Tot en met 6 juni is dat keramiek van Pietemella Fritz en glas van Gregoor van Zummeren. 1 ikkeling in “P worden ne- bied geled en het const Nu gaat zijn voorkeur me het maken van schilderijen stroming waarmee hij verwant voelt is het abst nisme. De vrijetijdsschilder Zonnenberg vindt zijn inspiratiebronnen in de na tuur, in afvalmateriaal en bij kunste naars als Tapiès, Birker en Informelen als Bogaert, Wagemakers en Van Bo- hemen. Wat doet de Heemkundekring? Velen kennen de Heemkundekring «de Kleine Meijerij» uit Oisterwijk en omgeving alleen van het driemaande lijks blad met dezelfde naam. Doch de Heemkundekring doet veel meer, dan dit blad uitgeven. Dat zal worden gedemonstreerd op de Heemdagen, die dit jaar in café «Het Oude Nest» te Oisterwijk wor den gehouden. luter over Jean Baudrillard. Wou ter van Gils studeerde sociologie en fi losofie aan de Hogeschool te Tilburg. Van zijn hand verschijnt in de zomer een inleiding in het denken van Bau drillard (bij uitgeverij SUN). In de lezing zal de ontwil’..’1^, het denken van Baudrillard worden ge volgd aan de hand van het object-be- grip. Tevens wordt aandacht geschon ken aan het nieuwste boek van Baudrii- lard: «Amérique». Deze lezing vindt plaats in de achter zaal van café Voskens, Heuvel 5 te Til burg. De aanvangstijd is 20.30 uur. Tilburgse theatergroep «De To- elers» legt zich al een vijftiental jaren toe op moderne, van het gebrui kelijke amateurrepertoire afwijkende produkties. De groep geniet zo langza merhand landelijke bekendheid. En te recht mogen we wel stellen, zeker na het aanschouwen van hun bewerking van Edward Albee’s «The Sandbox». Regisseur Henk Wouters combi neerde «The Sandbox» met «The American Dreamen verplaatste de hele scène naar het strand. Zo ont stond een combinatie van komische en af en toe pathetische absurditeit, die 1 satire is op hedendaagse maat- shappelijke standaardwerken en nor- ten. Een rolbezetting die er mag zijn met drie Poolse topzangers die triomfen vierden in diverse Europese landen en met drie Bra bantse solisten die hun sporen ook allang hebben verdiend. De regie is in handen van Stawomir Zerdzicki, een van de meest voor aanstaande operaregisseurs in het opera land Polen. De muzikale begeleiding wordt 55,50 p. couvert (Tijdens de lunch vrij parkeren na afhalen van een parkeerbewijs in ons restaurant). Aanwezig zullen ö.a. zijn archeologi sche vondsten uit de regio, foto’s van verdwijnende werkzaamheden in en om de boerderij, schoenmakersgereed schap en sigarenmaken als handwerk. Van de Oisterwijkse gilden zijn tributen geleend, zoals gildezil vaandels, oude registers. Heiligenverering De tentoonstelling is open op zater dag 10 mei, van 15 tot 21 uur; zondag 11 mei, van 13 tot 17 uur. De toegang is gratis. Cristina Deutekom brengt aria’s voor dramatische coloratuursopraan, alle van Italiaanse komponisten. Zonder werk zit Cristina nooit. Ze maakt vele plaatopnamen en treedt vaak op in pro gramma’s op de televisie. Hierdoor is zij een bekende persoonlijkheid geworden. Zij ge niet een grote populariteit. Met het Brabants Orkest brengt ze aria’s van Italiaanse komponisten. Verdi, Donizetti, Bellini en Puccini. Van Verdi brengt ze vijf aria’s uit de ope ra’s «I Lombardi», «Simon Boccanegra», «I Vespri Siciliana», «La Traviata» en «Macbeth». Van Donizetti zingt ze «Regnava nel si- lenzio» uit «Lucia di Lammermoor». Van Bellini brengt ze uit «I ca puleti e i Mom- tecchi» de aria «Oh quante volte». Ze brengt in totaal een overzicht van hoogte punten uit bijna een eeuw Italiaanse Opera. Het Brabants Orkest speelt nog de ouver tures «La Forza del destino», «I vespri sili- I ciani» en het voorspel tot de derde akte van j «La traviata» alle van Verdi. Deze produktie wordt gebracht binnen de stichting «De Nieuwe Danserije», die o.a. tot doelstelling heeft jonge dansers en choreografen een kans te geven. Tamara Huilmand is een van de twee vaste choregrafen van de groep. In «Zuil van Volta» zijn kodes en regels tussen mensen, patronen die ontstaat en veranderingen daarin, toonaangevend. lonel heeft zijn dochters nooit de kans gegeven een eigen leven te leiden. De actrices van Chaos tonen in een intie me naturalistische stijl de vrijmoedige pogingen van de zusters om hun leven zelf in te richten. Zullen zij zich nu ook losmaken van het dienstmeisje, dat hen al twaalf jaar bemoedert? Woensdag 7 mei is Het Werklozen theater in het Farce Theater te zien met het stuk «De Pressie» over een werklozenkrant met die naam. Een aantal jonge mensen krijgt de kans werkervaring op te doen bij deze krant, maar verschillen in opvattingen en toekomstplannen leiden tot intriges en ruzies. En elke twee weken moet de nieuwe krant klaar zijn. Alle voorstel lingen beginnen om 20.30 uur. Toe gangskaarten kunnen op werkdagen telefonisch gereserveerd worden: 362457. Donderdag 1 mei speelt John Leddy in het Farce Theater, Voltstraat 18 in Tilburg, zijn solovoorstelling «Twee zwarte zwanen» over de 15de-eeuwse humanist Rudolf Agricola. In prachtige heldere taal vertelt de oudere geleerde over zijn ontmoeting met de briljante jonge student Erasmus. John Leddy geeft op herkenbare wijze gestalte aan een groot geleerde en zijn menselijke zwakheden. «Mefistofele» wordt in ons land niet vaak verzorgd door het Zuid-Hollands Begelei- opgevoerd en het is dan ook al vijftien jaar dingsorkest met als dirigent Jan Janssen, geleden dat de Brabantse-- er van konden genieten. Het verhaal is gebaseerd op twee delen van Goethe’s Faust. Naast onze H la carte-kaart zal onze chef-kok de heer J. Adriaansen de gehele maand MEI een speciaal menu voor U bereiden: AMUSE-GUEULE huisgemaakt borrelgamituurtje SALADE DE RIS D’AGNEAU A LA VINAIGRETTE DE FRAMBOISE salade van krokant gebakken lamszwezerik en een frambozendressing CONSOMMÉ DE TURBOTIN AUX QUENELLES DE SAUMON heldere visbouillon van tarbot met verse zalm en dille ASPERGES EN PATÉ FEUILLETÉE AU COULIS D’ASPERGES ET CERFEUIL asperges in bladerdeeg met een crème van asperges en kervel LE RAFRAICHISSEMENT verfrissende vruchtensorbet COCHON DE LAIT LÉGÈREMENT FUMÉ A l.’ESTRAGON, AUX LÉGUMES DU PRINTEMPS licht gerookt speenvarken met jonge voorjaarsgroenten en estragonsaus GRATIN DE FRUITS DE LA SAISON AU GRAND MARNIER vers fruit van het seizoen met een grand marnier saus gegratineerd Vrijdag 2 mei komt Theatergroep Chaos naar het Farce Theater (Volt straat 18) met haar nieuwste produktie «De dochters van de kolonel» van de Heemdagen en tentoonstelling 1882. Twee kolonelsdochters van veer tig worden na de begrafenis van hun vader geconfronteerd met zijn oude geheimen en hun eigen nieuwe vrij heid. De dominante en heldhaftige ko- Op zaterdag 3 mei a.s. organiseert het cultureel centrum «Elckerlyc» aan de Koestraat te Hilvarenbeek, een I bluesavond om 20.30 uur. De optredende groepen zijn: «Long I Way Blues» en «Galaxy Gypsy». Galaxy Gypsy Galaxy Gipsy is een éénmansforma- I tie die klinkt alsof er een vijfmansfor- matie optreedt. Hierbij maakt hij gebruik van een synthesizer, drumcomputer, piano en niet te vergeten «the stick». «The stick» is een nieuw ui den muziekinstrument dat het houdt tussen een solo-gitaar basgitaar. De muziek die /arieert van funk In de olieverf-schilderijen, die van 4 tot en met 25 mei te zien zijn in Boer- j derij Denissen te Berkel-Enschot, P'ddl toont de Zoetermeerse kunstenaar Ben Zonnenberg zijn verrassende gevoel voor structuur, compositie en klev Zonnenberg is autodidact en t o zijn artistieke aktiviteiten op het ge- u. vd van vormgeving zo’n twintig jaar geleden met het maken van tekeningen v. i het construeren van stalen objecten. Nu gaat zijn voorkeur meer uit naar ïrijen. De kunst- j zich het meest /Stract expressio- Ter afsluiting van twee dagen inten sief studeren met zo’n 50 vioolleerlin- gen geven drie Brabantse viooldocen- ten (Paul Fisher, Heleen Koppe en Loes van Puffelen) twee presentatie- concerten. Zaterdag 3 mei om 14.30 uur in de muziekschool te Eindhoven en zondag 4 mei om 15.00 uur in de aula van de Tilburgse muziekschool in de Tivolistraat. Iedereen is welkom. Kino/Gübilik Zondag 4 mei 15.00 uur. Familiefilm voor iedereen vanaf 4 jaar. De laatste film van dit seizoen. „nsn»i In de film «Gübilik» (Nglands ingesproken) zien we de achtjarige Ah, Leij die op een dorp op het platteland in Turkije woont. Op een dag ziet AH hoe uit een ei een kuiken kruipt. Het kui ken wordt een echte haan. AH noemt hem Gübilik. Tegen zijn vriendjes op school schept hij op dat Gübilik al kan kraaien. Als de winter komt wordt het heel erg koud. Ali krijgt koorts en moet in bed bfijven. Veel dieren ster ven maar Gübilik blijft leven. Dan wil de vader van AH Gübilik verkopen. Op v de markt weet AH hem nog nèt tegen een te houden. Maar dan komen er weer nieuwe moeiHjkheden. m£ In Atelier/Theater THEK° nerstraat 1, vinden het komenu „cciv- einde drie voorstellingen plaats. Bewegende verbeelding twee Zaterdag 3 mei 21.00 uur. Loes Meijer, dessin-ontwerpster, en Adewij de Keijzer, theatermaakster, T./m. 25 mei Artikel, Wilhelminapark Presenteren in de cyclus Beeldtheater Tilburg: Nooit gebouwde projekten voor een voorstelling waarin door middel Goirke-Hasselt. Do., vr. en za. 12.00-17.30 van diaprojecties, bewegingsspel en ge- uur. luidsdecor een sfeerbeeld opgeroepen T./m. 19 juni, Hogeschool Tilburg: Ma- wordt. Door een uitgekiend gebruik queues en modellen van André Volten. van multi-diaprojectie ontstaan myste- Lezin8en rieuze ruimtes en interieurontwerpen waarin Adewij de Keijzer haar theater spel uitvoert. Op haar kleding worden dia’s geprojecteerd van dessin-ontwer- pen, waardoor deze veranderen van twee- naar drie-dimensionaal, boven dien worden door de beweging verras sende effecten gecreëerd. In het kader van de subsidieregeling amateuristische kunstbeoefening vindt a.s. zondag, 4 mei een koffieconcert its in de Harmonie in de Stations- 311 A3t. Aan het concert, dat om 12.30 uur begint verlenen zang- en muziek- kleur. groep Canzonetta, het jongerenkoor begon Koningshoeve en het socialistisch köor iet Be' Solidair hun medewerking. Een speciale balavond a.s. zaterdag 3 mei in de Postelse Hoeve in Tilburg zal de afsluiting vormen van weer een jazz-seizoen, georganiseerd door de Wooltown Jazz Band. Vanaf 21.30 uur zal de Wooltown Jazz Band o.l.v. Piet Vriens met haar zangeres Ria Demen- t( nie, dit keer samen met de Jazz Band Origineel o.l.v. Thieu Scheepers voor een avond vol afwisselende maar voor al swingende muziek zorgen. Naast een tweetal- complete sessies zullen de muzikanten van de Jazz Band Origi neel («Ouwe Wooltown») tijdens de avond als individuele gastspelers op treden, samen met de Wooltown Jazz Band. Zoals gewoonhjk is de avond gratis j t toegankelijk, echter wel op vertoon Hl dlSCOthCCK f j gelijkheid via telefoonnummer 013- maal allSdoS. J ^3416° entree-bewijzen voor deze maal alleen doel. avond te laten reserveren. In discotheek de Paardestal aan de Long Way Blues Rielseweg in Tilburg zullen de komen- Na in 1976 te zijn opgericht, heeft de maanden enkele bijzondere optre- Long Way Blues het idee om blues- I 1-4 o mol dens Plaatsvinden- 20 g°«d als zeker rock ten gehore te brengen succesvol IlvIIicl mogen er optredens verwacht worden waar kunnen maken. Long Way Blues van de sound-mixwinnaar Frank Ash- treedt op in: jongerencentras, theaters, Vrijdag 2 mei a.s. is het koffiekafé ton, van Gerard Joling en de Neder- feesttenten, openlucht, cafés, enz. van Lieve Hemel, Holstraat 4 in Hilva- landse groep Centerfold. Er worden Dat Long Way Blues kwaliteit renbeek weer geopend vanaf 3 uur. ook onderhandelingen gevoerd met de brengt kunnen vele mensen beamen. Deze keer staat er geen speciaal thema Nederlandse Billy Ocean, Lesley Ook life-bands zullen de komende tijd in de Paardestal te zien en te be luisteren zijn. Op 11 mei komt Tilt, op 8 juni staan de Leagel Limits op de bühne en- aanstaande zondag 4 mei komt de topformatie «You and me» in de Paardestal. «You and me» is mis schien beter bekend als de Rockets van Peter Koelewijn. './m. 19 juni, Hogeschool Tilburg: Ma ttes en modellen van André Volten. ^ezingen Vr. 2 mei, 20.45 uur, Stichting Artikel. Presentatie boek «Nieuwbouw in oud-Til- burg». Di. 6 mei, 20.45 uur, Schouwburg Tilburg studio-zaal. Lezing «Architektuur en stede bouw, stedebouw en architektuur», door ir. R. Geurtsen, ir. S. Soeters. Film-programma Do. 1 t./m. za. 3 mei, 20.00 uur. News from home. 22.15 uur Metropolis. Ma. 5 t./m. wo. 7 mei, 20.00 uur. Tokyo Story. Hallerova heeft gestudeerd aan het 22.15 uur La Citti delle donne. gs conservatorium en aan de Akademie Video-programma Musische Kunsten. Ze heeft diverse In de video-ruimte van Schouwburg Til- burg wordt in het kader van «Nooit ge bouwd Tilburg» een speciaal video-pro gramma vertoond. De video-tapes kunt u op verzoek gratis bekijken in Het Kaffee. Ma. t./m. za. 11-1# en 19-21.30 uur en zo. van 12-17 uur. Meer informatie op pag. 2. Tot en met dinsdag 6 mei worden de vol gende video-tapes vertoond: - «Lijnbaancentrum RKS/J.J.P. Oud in Rotterdam». - «Le plein du vide». - «Ear to the ground/A tribute to Nam Ju ne Paik». - «Anders wonen». - «Art New York nr. 14». - «Art New York nr. 15». - «De Straat». - «Het stenen tijdperk». gebouwde project za. 11.00-18.00 i 12.00-17.00 uur. T./m. 25 mei TIAS, Stationsstraat 19, Tilburg: Nooit gebouwde psychologische faculteit van architekt Cees Dam, do., vr. en za. 13.00-17.00 uur. De Tilburgse rockgroep Scrotum speelt op vrijdgavond 2 mei in El Pin tor (voorheen Rembrand) in de Lange- straat 42 in Tilburg. Aanvang van het optreden is 23.00 uur. Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan is de maand mei in El Pintor uitgeroepen tot muziekmaand. Iedere vrijdagavond zal er Hve-muziek te ho ren zijn. In El Pintor is vaak Zuidamerikaan- se muziek en salsa te horen, maar ook rock, zoals op 2 mei. Scrotum komt met een eigen reper toire. Swingende nummers van stress rock tot garage-rock.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 9