1 van lange adem Vooral een kwestie 1 r-l Splinterfeest ’86 R FONS VAN DEN HOUT \Msine formaat id 1 22: MC-Series '39; fii ■s'i fll «i W Goede smaak begint bij de badkamer... ALEN ALSRAIT inventariseren ten Nooit gebouwd Tilburg Gegevens van winkels Oostenrijks muziekweekend in de Harmonie Interkulturale in Turks Centrum de nieuwe Yamaha orgels zijn binnen JE BLIJFT ERIN RIJDEN DE ROOM TUINCENTRUM Visopl Inkets zltzak. <t is 't neusje! Informatiemap «Compacte Stad» Donderdag 24 april 1986 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER april 1986-pagina 10 urd reparatie Ringbaan Oost 112 - Tilburg - Telefoon 435010 -56 is een 3HUUR us met de allernieuwste snufjes zoals hapic Bovenstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. Vervolg van blz. 1 KAA3 DtL!KATL33LN 1 9 100 gram [Fl NISSAN Van kweker naar klant betekent kwaliteit en voordeel Menu van de week: Crostini Fromage, Rijstrand met kipfilet, Aarbeien Chaudeau. 36883 koopavonden DENISSEN BV* COMMUNIE- HOEDJES Heuvelpoort 358 Tilburg - Tel. 365264 2.695,- 3.795, - 4.995,- 4.795, - 550860 6.295,- 8.695,- 6.395,- 9.995,- «p de stappen risie de ÉLECIDNE Jul v. Stolbergstraat 25 Tilburg Tel- 013-363049 Mosselsalr één van onze kruidensaus Op vrijdag dag 27 april drumband «De rijks nen fijne sieraden mode-accessoires lade :e 6 vissalades in zachte ingrediënten: gr. aardbeien, 1 borrelglas coin- u, 100 gr. suiker, 6 eidooiers, rr. poedersuiker, 1 glas droge witte wijn, 1 theel. citroensap. twee volks- traditionele I worden. genv He plan op te mngen. In het p wanneer vorm. kipfilets: 4 malse borstfilets 150 gr., 100 gr. boter, 2 eetl. bloem, peper, zout, snuifje paprika poeder, 2 dl. bouillon, 2 dl. room, borrelglas madeira, teentje knoflook. Deze week staat in het teken van onze EIGENGEMAAKTE SALADES Loop ’ns binnen en profiteer van de speciale aanbiedingen. zaaknaam, adres en postcode, hoofd- en nevenbranche, verkoopvloeroppervlakte, datum van vestiging en gebruikscode van het pand. STOKHASSELTLAAN MTILBURG-NOORD Als u veel aandacht besteedt vindt om die ruimten in uw huis aan uw interieur en aan uw woon- helemaal-aan uw wensen aan komfort, denkt u dan ook eens te aan uw badkamer en toilet En rel' kom eens kijken in de show- vies. 0c ?^room van Alsanit, waar u alles snufjes op sanitair- en tegelgebied. Burg. Jansenatraat 52-! Tilburg 013/683911 Ingrediënten: Tsneetjes casinobrood, 8 anjovisfilets uit blik, dO gr. boter, 4 tomaatjes, 8 gevulde olijven, 4 plakken jonge Goudse kaas, 2 dl. melk, snufje majo- raam, peper, knoflookzout, snuifje paprika, toefjes peterselie, bakje sterkers. Showroom open: 9.00-18.00 uur zaterdagen 10.00-17.00 uur donderdagen tot 21.00 uur itten konden het en deksels van de het water om- i put verzakte zelfs, /erden aangelegd op huurders. Onze kaassalades... pikant of zacht. Lekker op toost of even in de oven op sneetje brood. I95 100 gram Aardbeien Chaudeau. Aardbeien schoon borstelen (liever niet wassen) steeltjes verwijderen en in schaal bestrooien met de suiker. Liqueur erover sprenkelen en ca. 30 minuten laten intrekken. Eidooiers, poedersuiker, witte wijn en citroensap in gladde kom doen. Dit mengsel au-bain-marie opkloppen tot u een mooie crème hebt gekregen. (Een geduld-werkje maar het resultaat is er dan ook naar!) Aardbeien verdelen over 4 ijscoupes of s direkt opdienen. Nergens voordeliger I leuze uit verschillende I MET INLEVERING ,N DEZE 'UPON VANA9T- allemaal kommer en kwel bied, het - het terrein stadskant e bewoners lage stook- r vinden het i wonen. Ze juden zodat In opdracht van de Kamer van Koop handel Midden-Brabant zullen binnen kort medewerkers van bureaus FRONS en TERP in Tilburg op pad gaan om gegevens te verzamelen voor het Distributie Planologisch Informa tiesysteem (DIS). Zij zullen alle winke liers in Tilburg bezoeken met enkele eenvoudige vragen over de hoofd- en nevenbranche, de verkoopvloeropper vlakte, enz. Na Tilburg zuilen de ande re gemeenten in het gebied van de K.v.K. aan de beurt komen. 3 passen. Natuurlijk kunt u ’kenen op een vakkundig ad- Oök voor de allernieuwste Kipsalades (3 verschillende) Onze Italiaanse kipsalade Deze week voor Lentesalade zachte ’n proefprijs van groentemelange 225 l75 ESSEN dinsdagmiddag gesloten vrijdag koopavond tot 20.00 uur erdag om 16.00 uur gesloten TUINBEZITTERS Ondanks grote schaarste kan ik u leveren: haagconiferen voor hoge of lage afscheiding (zonder vorstschade) met 10% korting Wees er dus snel bij digitale ritmebox een geheel vernieuwde begeleidingsautomaat de orgels zijn inklapbaar dus meer mogelijkheden voor minder geld. me 10 me 20 me 30 me 200 :ingen bij de Kamer van idel, mevr. W. Maas, tel. 013- .«.«e, als het tijd- de bedoeling om Tilburg te geven. Qper uidikatie, een gebeur- Turk •n einde, die de aktua- ig aantoont. De ver- n inbreng en onder geven een gevarieerd beeld van mc 400 mc 600 mr 500 mr 700 Alle orgels staan demonstratieklaar in onze showroom In navolging op de voorlichtingsbij eenkomsten die de gemeente Tilburg op 17, 18 en 20 maart voor de Tilbur- gers over het plan «Compacte Stad» organiseerde, is nu een informatiemap over dit stedebouwkundig plan gereed gekomen. Deze map bevat alle belang rijke gegevens over de eerste projecten die op korte termijn uitgevoerd wor den. Zo wordt er in de map informatie gegeven over het plan Schoolstraatge- bied, het Triborghterrein, het nieuwe J itoor, maar ook over de gehele reconstructie van de zogeheten City ring. Al dit materiaal is gratis te ver krijgen in het gemeentelijk informatie centrum, waar ook een tentoonstelling over het «Compacte Stadplan» is inge richt. De Het DIS is een actueel en geautoma tiseerd gegevensbestand over het win- kelapparaat. In het DIS zijn de vol gende gegevens opgenomen: Een paar weken geleden maakte ik in deze rubriek een notitie over de vele goede en betaalbare restaurant jes in het Belgisch grensgebied. Na tuurlijk had ik kunnen voorzien dat er Brabantse restaurateurs zijn die deze voorzet op hun fatsoen zouden trekken. En jawel, daar kwamen de reakties; uitdagend, bewust van eigen kun- nen, maar vooral ook positief in die zin dat een aantal bedrijven heeft gevraagd om ook eens bij hun te gast Dat laatste kan ik onmogelijk in ho ge of konstante frequentie volbren gen (tenslotte moet ’t een hobby blij ven), maar ik beloof u om vanaf vol gende week regelmatig een Brabants horecabedrijf in de schijnwerpers te er een dm Op zondagmiddag 27 april valt er ook weer voor jong en oud van alles te bele ven op het splinterfeest. Er komt veel muziek en een speciaal kinderprogram ma Spruiten» (6-12 jaar) van het Bel gisch theatermuziekgezelschap (Vuile Mong en zijn) Vieze Gasten. Deze groep zal ook het avondprogramma verzorgen, Ki_’amour Medecin», een teken van de gezondheids- ,nra. Na hun Nederlandse première in iddelbeers, zijn ze alleen nog te zien in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. Zaterdag 26 en zondag 27 april is het weer feest in de Beerzen en wel op het Doomboomplein. Zoals bekend werkt Splinter jaarlijks met een thema, waar omheen het feest opgebouwd wordt. Dit jaar staat de zaterdagavond vanaf 20.30 uur in het teken van de Rock en Rol). Dat betekent een avond swingen en genieten van twee Nederlandse groepen, met et [lu die de rock en roll-ritmes uitstekend we- stuk ten te vertolken. Deze bands zijn The Z^.r.^j, Tuney Tunes en The Red Hot Peppers. Midd De Rock en roll-sfeer van de 50-er jaren Amst‘ is op zaterdag 26 april onmiskenbaar aanwezig want naast live muziek zullen er flipperkasten, vetkuiven en make-up specialisten, kauwgomballen, cola met rietjes en blinkende Cadillacs in de tent voor een grandioos spektakel zorgen. De presentatie wordt verzorgd door The Buddies. Haal dus je petticoat uit de kast en zorg voor veel stijfsel, brill- cream, puntschoenen en wat er verder allemaal bijhoort. Deze gegevens worden landelijk op uniforme wijze geregistreerd, waarbij gebruik gemaakt wordt van een meet- instructie, die door het Ministerie van Economische Zaken is opgesteld. Omdat de gegevens regelmatig den bijgehouden, is het mogelijk wikkelingen in de detailhandel tj a aan te zien komen en waar nodig corri gerend of stimulerend op te treden. Binnenkort kunnen winkeliers in Tilburg een bezoek verwachten van de medewerkers van de onderzoekbu reaus. Zij hebben een legitimatie met pasfoto bij zich, die door de Kamer van Koophandel zijn verstrekt. De Kamer verzoekt alle winkeliers aan deze inventarisatie hun medewer king te verlenen. Goede informatie is ook voor de winkeliers van groot be lang. De Kamer van Koophandel kan met behulp van deze gegevens haar advie zen aan gemeentebesturen over zaken als bestemmingsplannen, parkeergele genheid en overbewinkeling beter on derbouwen. De winkeliers kunnen er van op aan dat verzamelde gegevens vertrouwelijk behandeld zullen wor den. Inlichtir zijn zeer te spreken o. kosten van de woning prettige huizen waar willen die huizen f het er prettig wonen v Een lid van het huurderscomité: «Ja, we zijn ook tevreden. Maar c woningbouwvereniging moet niet den ken dat nu de huizen er staan de in spraak in de kast gezet kan worden. Die inspraak moet doorgaan». In het kader van de Interkulturale over de kunst en kuituur van de buiten landers in Nederland wordt op 27 april 1986 in het gebouw van het Turks Cen trum, Jan van Beverwijckstraat 2-c te Tilburg een literatuurdag georgani seerd. Deze literatuurdag begint om 15.00 uur en wordt georganiseerd in samen werking met het Baanlozencentrum. de enbare Bibliotheek, de Stichting iirkse Gemeenschap Tilburg, en het Centrum voor Buitenlandse Vrouwen. Er zijn twee schrijvers (Athol Berhe- moglu en Yasar Mirac) en twee volks zangers (Heval en Hüseyin Kiraz) uit genodigd. Het doel van de dag is - schrijvers lezen voor uit hun werk, waarna een diskussie op gang gebracht kan worden over Turkse literatuur in het algemeen en het zelf schrijven van verhalen en of liedjes in het bijzonder. Daarnaast is er ruimte om te praten over het begrip literatuur. - door het optreden van de zangers kan de Turkse 1 muziekkultuur (me)beleefd Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij de heer Y. Yildirim, tel. 321436 of 362457, en bij de Openbare Bibliotheek Tilburg (Nihal Mete of Mariëtte Schrader, tel. 013-355055). Rijstrand met kipfilet. In hoge braadpan de fijngehakte ui met de kerrie fruiten in hete olie. Rijst erbij en met houten lepel op matig vuur de rijst aanzetten tot er wat kleur aankomt. Voorzichtig met aanbranden! Bouillon toevoegen en alles aan de kook laten komen. Doorroeren eventueel nog wat beter op smaak brengen met ketjap en wat zout. Rijst gaar laten worden in ca. 15 minuten op de gebruikelijke manier. Inmiddels de schoongemaakte en in plakjes gesneden champignons fruiten in de boter. Als de rijst gaar is de champignons erdoor roeren en de massa overdoen in beboterde rijstrand (of lage tuband vorm) en zeer stevig aandrukken. Warm houden in oven van ca. 100°C. Kipfilets zouten en peperen, bestrooien met wat paprikapoeder en even door de bloem wentelen. Braden in boter, ca. 10 minuten samen met het ongepelde knoflookteentje. Filets uit de pan nemen en warm houden. Boter en knoflook uit de pan verwijderen, afblussen met madeira en bouillon. Aanbaksel flink loskoken, room toevoegen en in deze saus de kipfilets nog 5 min. laten sudderen. Rijstrand uit de oven nemen, storten op warme schaal, kipfilets in de holte leggen, saus erover en direkt opdienen met knapperige sla gevuld met radijsjes. Ingrediënten: Voor de rijstrand: 250 gr. rijst (neem hier de allerbeste voor), 16 liter bouillon, 3 eetl. plantaardige olie, 1 geh. ui, 2 theel. kerrie, 30 gr. boter, 125 gr. champignons, rijstrand of lage tulband i Voor de van ca. 1! Vervolg van big. 1 In de tuinen kan niets geplant worden omdat er teveel water in de grond zit. Tegels op de ilaatsen achter de huizen vormen sop- rende hindernissen. De bewoners trokken aan de bel bij de woning bouwvereniging. Dat was in maart 1985. De bewoners wezen de woning bouwvereniging toen ook op het feit dat de verwarmingsbuizen die door de kruipruimtes lopen, niet gemenied wa ren en niet geïsoleerd. Door het water in de kruipruimtes begonnen de leidin gen en de leidinghouders in de muren te roesten. Met de woningbouwvereniging kwam het huurderscomité overeen dat de kruipruimtes leeggepompt zouden worden. Dat gebeurde maar het water kwam terug en de woningbouwvereni ging kwam niet meer terug om te pom pen. Enige tijd later Het de woning bouwvereniging weten voor een drai- nagesysteem te kiezen. Er zouden twee bezinkputten aangelegd worden met drainagebuizen in het gebied. Niet verwerken Wat bleek? De putl water niet verwerken er putten werden door hooggedrukt. Eén De twee putten we de achterplaatsen van twee Geen goede oplossing dus. - Inspraak De oorzaak Het is 1 op en rond de woningen op h De oorzaak van dat vele water van Opstal/AtlaRta. De kwam per toeval aan het licht. Bij het zeer teE ken over de k aanleggen van de overstort en pijpen van woni en v daarvoor naar het gemeentenool wer- tti huizen waar6ze in den er oude noolpijpen ontdekt die af- ^llen6 die huizen d hou< gebroken waren maar nog steeds dien- het er ti wone® blijft den als afvoer van water. Een aantal r,-,D j bedrijven in de buurt waren aangeslo ten op die buizen, o.a. een sauna. Doordat de buizen gebroken waren, stroomde het water in de grond van het terrein van Opstal/Atlanta. Het vermoeden is dat die buizen kapotge- stoten zijn tijdens de sloop van de oude fabriek van Opstal/Atlanta. Inmiddels zijn de bedrijven die nog van de kapotte buizen gebruik maak ten, aangesloten op een nieuwe riole ring. Daarmee ziet het ernaar uit dat de wateroverlast nu achter de rug zal zijn. Toch is hiermee de kous nog niet af voor het huurderscomité. In het jaarverslag 1985 staat het als. volgt te lezen: «Het verhaal van de wa teroverlast kenmerkt zich door het steeds weer de woningbouwvereniging achter de broek aanzitten of ze iets gingen doen en afspraken nakomen. Afspraken werden intern bij hen niet of nauwelijks serieus nagekomen, de huurders bleven hierdoor met de erger nis zitten. Daar heeft het huurdersco mité steeds tegen gevochten. Als we als huurderscomité er niet zo aan hadden getrokken, waren de kapotte riolerin gen waarschijnlijk nooit ontdekt». Het huurderscomité had in 1985 het opgevat een onderhoudscontract stellen voor de pasgebouwde wo- “i. In december was dat plan er. plan wordt aangegeven waar en leer er onderhoud aan de wonin gen gepleegd zal worden. Het huurder- comité wil met dit plan voorkomen dat er achterstaHig onderhoud ontstaat. Het antwoord van de woningbouw vereniging was kort en krachtig. Het luidde: «In antwoord op uw brief van 4 december 1985 betreffende een on derhoudscontract van Opstal/Atlanta, en... bij uw salades ’n heerlijk vers Frans stokbrood voor 55 cent U weet wel.omdat we 55 jaar «in de kaas zitten» Stadhuisplein 325 (Katterug) - Tilburg - Tel. 422716 AUDIO-VIDEO-TV GRAMMOFOONPL A TEN MUZIEKINSTRUMENTEN ORGELS-PIANO S Crostinjtfromage. Rooster sneetjes casinobrood en besmeer ze met wat boter. Bestrooien met peper en knoflookzout. Anjovis even in wat melk kwartiertje laten weken en daarna uit laten lekken. Tomaten ontvellen (heel even in kokend water houden, dan trekt u het vel er zo af), in plakjes snijden. De toastjes beleggen met anjovisfilets, plakjes gesneden olijf en plakjes tomaat. Hierop wat majoraam strooien. Alles bedekken met een flinke plak jonge 1 bestrooid met wat paprikapoeder. Leg de toastjes op de bakplaat en zet in voorverwarmde oven. Afbakken op ca. 175°C gedurende 15 minuten. Op warme bordjes schikken, gameren met toefje peterselie en sterkers. 25, zaterdag 26 en zon- I organiseert de Jeugd- 5e Tirolers» een Oosten weekend. Aan dit weekend verle- voorts hun medewerking de «Schuplattgroep Raggal», de «Frach- tendansgroep Grosswalzertal» en de «Alphomblazers», alle uit Oostenrijk afkomstig. Het weekend wordt gehou den in de N.K. Harmonie, Stations straat 26 in Tilburg. Iedere avond van af 20.00 uur is er daar volop te genie ten van originele Oostenrijkse muziek. Tijdens deze avonden kan men ook volop informatie krijgen over vakan- tiemogelijkheden in het Grosswalzertal in Oostenrijk. Entreekaarten kan men in de voor verkoop bekomen bij het VW-kan- toor aan de Spoorlaan in Tilburg en aan de zaal van de N.K. Harmonie. Daarnaast zal er op zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur een concert verzorgd worden door de Dongelander muzikanten en op zondagmiddag kan men van 12.00 tot 15.00 uur genieten van de muziek van de Egelander Mu ziekkapel uit Oisterwijk. Aansluitend op deze muzikale akti- viteiten organiseert de Jeugddrum band «De Tirolers» op zondagmiddag en -avond een reünie voor oud-jeugd- leden. zoals u voorstelt in uw brief, is niet mogelijk. Het beheer van deze wonin gen is aan het apparaat van de bouw vereniging toebedeeld en is hiervoor verantwoordelijk. Van overheidswege houdt men hierop controle. Wij zullen u via de normale vooriichtingsproce- dure op de hoogte houden. Wanneer men bijzondere voorzieningen moet treffen, houden wij u speciaal op de hoogte. Hopende u hiermede voldoen de te hebben geïnformeerd, tekenen wij,...». Geen onderhoudscontract dus voor de woningen van Opstal/Atlanta. En het huurderscomité heeft de indruk niet serieus genomen te worden. Eén Hd van het huurderscomité: «De sa menwerking tussen het bestuur van de woningbouwvereniging de Samenwer king en het werkapparaat spoort niet. Want het bestuur vond het een goed idee zo’n onderhoudscontract op te stellen. Zo werk je toch niet met el kaar!» it£. De nu uitgekomen informatie zal re- de gelmatig bijgesteld worden i.v.m. toe- en_ komstige ontwikkelingen. Zo kunnen alle belangstellenden steeds op hoogte bhjven van de laatste stap in de Tilburgse toekomstvisiu «Compacte Stad». Zowel de manifestatie, als het schrift hebben niet een totaalbeeld van Het is meer een indi tenis met een open e. liteit van vandaag scheidenheid aan u werpen g—-~ Tilburg. De totale manifestatie heeft een in formatief karakter. Er bestaat de mo gelijkheid om te komen tot een ge dachtenwisseling in de forumdiscussie op 25 mei in de schouwburg. Met na me op deze dag komen verschillende disciphnes aan het woord en wordt de mogelijkheid geboden om de Tilburgse bevolking te informeren en te betrek ken bij de huidige- en toekomstige stadsvemieuwingsaktiviteiten. Deze al gemene bezinning schept misschien de mogelijkheid om te komen tot kon- structieve voorstellen voor Tilburg na de manifestatie «NOOIT GEBOUWD TILBURG». Deelnemers aan deze expositie zijn: pla Barbara Broekman, Niko Hoebe, Loes per Meijer, Hetty Oom, Hieke Pars, Gerrie Peeterman, Anja de Roos, Bas van Tol, Brigitte Vos, Margit Westra en Ruth Yakin. Doordat het merendeel van de expo santen niet alleen plaatseHjke, maar vooral ook landehjke kunstenaars en ontwerpers zijn, waarvan de meesten nog maar kort afgestudeerd c.q. geves tigd zijn, heeft het publiek kennis kun nen nemen van de nieuwste ontwikke lingen op het gebied van de woning textiel zowel in ontwerp als uitvoering. Interessant is te weten dat onder de exposanten ook enkele docenten zijn die hun werk tonen. Met deze expositie hopen de Stich ting Artikel en de firma A tot Z (totaal wonen) een ontwikkeling op gang te brengen en Tilburg mede te promoten als stad van textiele kunsten. Een verheugend feit mag in deze wel genoemd worden, de aanwezigheid van een werkplaats binnen de muren van het Nederlands Textielmuseum, waar ontwerpers zich bezig kunnen houden met de allernieuwste technie ken en mogehjkheden. Aan deze expositie is een pubheks- prijs verbonden. Het betreft een «van A tot Z Award» naar ontwerp van beeldend kunstenaar Jan Spit uit Til burg en een 1ste prijs ter waarde van ƒ500,00. De prijs zal worden uitgereikt door de heer J. van Son op zaterdag 26 april a.s. om 16.00 uur in de koffiebar (be nedenverdieping) van A tot Z (totaal wonen). Adres: Piusplein 26/Konings- plein, Tilburg. Inlichtingen: St. Artikel, Wilhelmi- napark 38, 5041 EC Tilburg. Telefoon Het aangelegde drainagesysteem werd toen aangesloten op het gemeen telijk riool via een overstort. Door die overstort stroomde heel wat water, meer dan normaal was. Waar zou dat water vandaan komen? Dat was de vraag. De Stichting Artikel organiseerde in samenwerking met de firma A tot Z (totaal wonen) in het kader van de ma nifestatie Textiel Kunst Tilburg en de heropening van het Nederlands Tex tielmuseum een tentoonstelling met als titel «nieuwe vormen in woningtex tiel». De tentoonstelling werd gehou den vanaf 31 maart (2de Paasdag) en duurt nog t/m. 26 april 1986. wor- c ont- tijdig ■odig co. •reden. Lixeliers iten van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 11