MENSELUK BEKEKEN 0 idia Italiaanse Ijssalon Granucci nu ook in Tilburg Ook playboys worden oud RS Benidorm Daaaaag Rode Kruis lektuurkiosk EVENEMENTENHAL Een verhaal over echt Italiaans ijs Grote dierenshow Koerier KXIISSSHII Waarom Kermit nooit naar India reist toed BEESTENSPUL s s m APRIL- AANBIEDING KLfllREN-TV 1.495; A. v. Boesschoten GROTE 2de-HANDSMARKT 1SEL RKE J specialist >rational< 279,- ravat Hier tappen ze uit een ander vaatje VQRgBLAAM Drie fotografen Lente-aanbieding Zonvakantie naar Lloret de Mar Daar tappen ze uit weer een ander vaatje ri 1 3 Donderdag 17 april 1986 - pagina 7 april 1986-pagina 6 JE 1ILBURGSE KOERIER PROGRAMMA Enschotsestraat 238 londag 27 april van 10.00 tot 18.00 uur en Inlichtingen: tel. 013-426757 iring F-MARKT Foto van Louis Gruiters Gediplomeerd ijsbereider Giovanni Ghiani ster 'j 2-pers. 425,— p.p. L 3-pers. 37O,-p.p. J 4-pers. 340,— p.p. 17-daagse reis: is de familie Vloeroppervlakte 2000 m :ialist Vervoer met bar/ toilet/video/ touringcars van APH Bertens Tours ms kunnen wij v behangwerk i verzorgen Rservering: dagelijks tijdens kantooruren van 9.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 9.00 tot 23.00 uur. te ruimen. Ook een want elke kiosk jonladin- teerd en e bewon- iggen en Eric Lupker die het bedienend gedeelte voor zijn rekening neemt. Zaterdag 19 en zondag 20 april grote dierenmanifestatie Inlichtingen: M013/3S2S7S - 66 cm grootbeeld - afstandsbediening - teletext Hoefstraat 145, tel. 432163-421271 Donderdag koopavond voor particulieren Kraamhuur: 20,- (4 mtr. lang, 1 mtr. breed) 12,50 (2 mtr. lang, 1 mtr. breed) TILBURG 7500 .013-428245 Verblijf in appartement «El Circo» Vertrek d.d. 18 april, 2 en 16 mei ijs: «De s, dat het is. Dat winter r en dat mag U letterlijk nemen want bij aankoop van n RATIONAL keuken krijgt U gratis 'n prachtige parelketting i er enkele ezels te Een zeug met big verhemden ropdassen erenvesten amerjassen oio's k.m. verhemden k.m. yjama's yjamajasjes ullovers groep een Tilburgse1 k alle ongeloof en ser- jranucci himself •een altijd: winter ver- zomer niet hiermee dat Bonneke, in het midden de heer Pee- ters van het Rode Kruis en de figuur rechts is de heer Jan Melis, voorzitter van de Rode Kruis afdeling Tilburg, druk doende de nodige aanwijzingen te geven. aat 21, Tilburg n 013-431900 sterdplein 34 1.432127 XTRA - EXTRA - hroten 5 De parel onder de keukens De Firma G. van Hees Zonen B.V. was bereid deze lektuurkiosken belangenloos op 1 gewichtige zaak weegt 1350 kg. Op de foto staat links de heer F. door een schare schoonheden in folkloristische klederdracht. Het gaat om de bunnies Connie, Lee, Angelica en Kelly. «Playboy» is het tijdschrift dat iedereen beweert te kopen voor de fantastische interviews. En waarvan diezelfde «iedereen» vervolgens beweert niet geïnte resseerd te zijn in de fotorepor tages. 395,- «E REN MODES In de Verenigde Staten is de meneer met de strik hét alombe- kend symbool van de «onthul lende» persvrijheid. Hugh Hef ner, uitgever van het maandblad «Playboy», is kortgeleden 60 jaar oud geworden, maar aan pensioen schijnt hij nog niet te denken. Zoals steeds werd hij ook op zijn verjaardagsparty omringd hangbuikvarkens, konijnen, kippen, sierduiven, postduiven, kalkoenen, ca via’s, dwerggeiten, vogels, eendjes, slangen, hagedissen en andere reptie len. Zo zal er een broedmachine te zien zijn waar we naar we hopen zaterdag en zondag de kuikentjes uit het ei zien kruipen. Speciale aandacht op deze show zal aquariumvereniging Scalare opeisen, in een mooi opgesierde ruimte in de hal zal een keur aan aquariums te zien zijn. Over de verzorging van dieren in het algemeen zullen leerlingen en docen ten van Scholen-Gemeenschap «Qui- rijn» voorlichting geven tijdens dit evenement. De show is aangekleed met het no dige groen en mensen die het Wereld Natuur Fonds een warm hart toedra gen, kunnen bij ons terecht. Reden genoeg om een kijkje te ko men nemen bij deze manifestatie die geopend is: Zaterdag 19 april van 10 tot 20 uur Zondag 20 april van 10 tot 17 uur Bgin april heeft het centrum van Tilburg er een echte Italiaanse ijssalon bijge- ders ontvangen. Er was mets te mer- kreen. In de Juliana van Stolbergstraat openden namelijk de gebroeders Danilo ken yan discriminatie. Toch was het en Mi Granucci hun Italiaanse Ijssalon Granucci; een ijssalon waar het ijs nog moeilijk de zaak weer van de grond af daglijks vers gemaakt wordt op een wijze die het Italiaanse ijs tot dat bijzondere °P te bouwen. Een plaatsje op de en lierlijke ijs maakt Uniek voor Tilburg is ook dat het ijs in de ijssalon gemaakt markt hadden we echter al wel ver- worlt, dus waar de klanten bij zijn. De vestiging van deze ijssalon in Tilburg bete- overd.» ken nu dat de Granucci’s drie vestigingen in den lande hebben: één in Oisterwijk, 2de generatie ging aan de slag. De zonen namen de bedrijven over. Ze pakten de boel pro fessioneler aan. Ze gingen georgani seerd inkopen, reclame maken en der gelijke. Edi Granucci is in 1974 voor zich zelf begonnen in Arnhem met venten door de straten. Dat deed hij tot 1980. Toen heeft hij in Wageningen een ijs salon geopend. Vier jaar na hem open de Danilo een ijssalon in Oisterwijk. En nu samen een ijssalon in Tilburg. Danilo over het Italiaanse ijs: «T kracht van ons Italiaanse ijs is, eigenlijk elke zomer weer nieuw komt omdat ik namelijk in de geen ijs verkoop. Dat is iets dat ik van mijn vader heb geleerd, die zei ook al crepeer je, je moet in de sluiten! Want wat je in de winter koopt, verkoop je in de meer.» Granucci bedoelt 1 hij beter in de winter kan rusten, zodat hij in de zomer drukke weken aankan van 90 tot 100 uur. Trots vertellen Edi en Danilo dat zij nog steeds hetzelfde recept gebruiken als hun vader 55 jaar geleden. Het is en blijft een traditione le bereiding. kers» leer- handelsge- Tijde nen en ten- Granucci /ak terecht. waar Edi in 1930. Sa- gen ze terug ijsfa- salon die zijn xuourg. opgebou .J, werd het weer van voc Italië van ijs te ma- Na ruim 35 jaar gaan de lektuur- kicsken van het Nederlandse Rode Kruis uit onze stad verdwijnen. Zij wa ren geplaatst bij de Sacramentskerk, op de Westermarkt, op de Heuvel en op het N.S.Plein. Eén van deze kiosken zal echter in het stadsbeeld blijven en geplaatst worder bij het Rode Kruisgebouw, hoek Lv.Vechelstraat - Besterdring. Met deze lektuurkiosken gaat ook vrijwillijer de heer F. Bonneke, een markarte figuur in onze stad, het Ro de Krus verlaten en dat kan ook wel nu hij ie 68 jarige leeftijd heeft be reikt. Zjn karretje, de gemotoriseer de balfiets die oorspronkelijk geld- transpcrtwagen was van de Rotter damse Bank, gaat nu eveneens uit het stalsbeeld verdwijnen. Bij Iet hoofdbureau van het Ne derlandse Rode Kruis was de lektuur- voorzieiing reeds enige jaren afge stoten, maar de heer Bonneke heeft zijn hcoby nog enkele jaren voortge zet. In 35 jaar heeft hij wago"1»^’"- gen leltuur opgehaald, gesortc verdeéd. In India worden jaarlijks voor de export meer dan 40 miljoen kikkers op koelbloedige wijze ge dood. De kikkermoord vormt een ernstige bedreiging voor het natuurlijk evenwicht. In Calcutta is donderdag een conferentie begonnen over de gevolgen van de jaarlijkse kik- kerslachting, waarbij niet alleen aandacht werd besteed aan het aantal kikkers dat jaarlijks wordt gedood, maar ook aan de wijze waarop. India verscheept jaarlijks meer dan 3.000 ton kikkerbillen naar het buitenland, voornamelijk naar Frankrijk, en verdient daar 10 miljoen dollar mee. Op het congres werd gezegd dat ook veel kikkerbillen naar buurlan den worden gesmokkeld. De Indiase regering verbood vorig jaar de export van kikker billen tijdens de paringstijd, on der druk van milieugroepen. Kikkers worden in India meestal ’s nachts gevangen levend in een zak gestopt. Als de zak vol is gaan ze naar èen pri mitief «snij-centrum». Daar wor den de nog levende dieren één voor één uit de zak gehaald en door de buik in tweeën gesne den. De billen worden losge maakt en de langzaam stervende bovenkant wordt aan de kant ge gooid. Smakelijk Onder fen» wordt Boerderij een fotote laat zien dat fot meer kan 2 plaatjes schi« poseren hun St. Oedenrode een a to’s, Hans Bolscher foto’s in kleur en Carlos Pieters Den Bosch «edele procédés», vooral gomdrukken en cyanotypieën. Ieder van hen benadert de fotografie welis waar vanuit zijn eigen invalshoek en techniek, maar het maken van foto’s is Edi en Danilo komen uit de Ita- lianse provincie Toscane, een streek ii midden-Italië waar vroeger de Etrusken leefden. Deze streek is vooral bkend om zijn beeldenmakers. Dat vas ook het beroep van papa Luigi Cranucci.' Luigi kwam in 1928 dan c»k als beeldenmaker naar Nederland. De familie Granucci vestigde zich in llburg om in het katholieke zuiden un Nederland de Mariabeeldjes te erkopen. De verkoop ging echter niet d goed, zodat er niet veel verschil was net hun leven in het arme Toscane. Haastig ging vader Granucci op oek naar een andere baan, maar door le crisis in die tijd viel een baan vin- ien ook niet mee. Bovendien beheerste nij de Nederlandse taal nog niet zo goed. Italiaanse terrazzo-werke den hem de Nederlandse h woonten en gebruiken kenne slotte kwam hij in het ijscova Edi vertelt: «Dat was men met zijn broer begon hij een ijs briek in de Langestraat in Tilbv Met een aantal duwkarretjes v ijs gevent.» Luigi had ooit in I' een buurvrouw geleerd om ijs Eén van de grootste houten wijnvaten ter wereld dat nog in gebruik is, ligt in de Gutenbergkelder van het wereldbe roemde Sekthuis Kupferberg in het centrum van de oude romeinse wijncultuur, de stad Mainz in West-Duitsland. Dit «vaatje», met een inhoud van 100.000 liter, werd in 1888 gebouwd. Groot was dan ook de schrik toen enige tijd geleden bleek dat het bijna 100 jaar oude reuzenvat lek was en een eenvoudige raparatie niet afdoende zou zijn. Twee maanden hebben de restauratie-werkzaamheden geduurd. Nu pronkt het vat weer als een kostbaar juweel tussen de moderne versies van roestvrij staal en beton. Hoe hard dit vat klinkt als het leeg is, hebben we niet kunnen achterha len. Von Suppéatraat 35 (nieuwe ingang) 013 551933 Vraag bij uw tank naar J. Eouwuüwrg de titel «Drie fotogra- tot en met 30 april in j Denissen te Berkel-Enschot tentoonstelling gehouden die itograferen nog wel wat zijn dan zomaar leuke ieten. Drie fotografen ex- “J1™ i werk: Louis Gruiters uit ”eters? aantal zwart-wit fo- B°Ve°^ t uit Berkel-Enschot §en. uit voor alle drie een even grote, bijna ver slavende liefhebberij. In hun foto’s leg gen zij een stukje van hun gevoelens en hun kunstzinnige creativiteit. Dat re sulteert in fijnzinnige fotografische kunstwerken met een heel uniek ka rakter. Vele fotografen, beroeps zowel als amateurs, kunnen bij het bezichti gen van het werk van het enthousiaste driemanschap Bolscher, Gruiters en zeker nieuwe inspiratie opdoen, lien zal er op de zondagmidda- i steeds minstens een van de expo- iten aanwezig zijn om zijn werk des gewenst van uitleg te voorzien. De expositie wordt op zondag april om 15.30 uur geopend met korte voordracht over fotografie en xunst door Hans Bolscher. Het werk van de drie fotografen is te bezichtigen in Boerderij Denissen, Generaal Eisen- howerweg 1 te Berkel-Enschot, op zon dagen (en op Koninginnedag) van tot en met donderdag van 20.00 tot 13.00 tot 17.00 uur en van maandag 22.00 uur. De toegang is gratis. Op 1 april stapten zeven personen binnen bij Granucci, de nieuwe Ita liaanse ijssalon op de hoek van het Piusplein en de Juliana van Stolberg- laan. Als eerste klanten werden ze gastvrij onthaald en bleek al snel, dat ze midden in de openingsreceptie van de derde vestiging van de gebroeders D. en E. Granucci waren terechtge komen. Spontaan stond er uit de culinair recensent van de Koerier op! Weldra week veerde dhr. Gri rondje van het huis.» Vreugde alom in de groep, de 1 april-mop was geslaagd en aan de morele verplichting om dit verhaal in ieder geval aan de Tilburgse Koerier te bieden, was niet meer te ontkomen. Het gastvrije onthaal en de prettige bediening staan garant voor een ge slaagd bezoek, of zoals wij als eerste klanten zeiden: •Magnifico». (D.J. Russner) Verblijf in «Hostal Mary» gelegen midden in ’t centrum. 2-pers-kamers met bad Logies en ontbijt. 1 1 daagse re1S Vertrek d.d. 25 april, 2 en 9 mei. J 17-daagse reis De Canadees Yvan Jolin die u hier in actie ziet, is wereld kampioen «tonspringen». Op de ijsbaan (vandaar de schaatsen I) in het Franse Grenoble slaagde hij er schijn baar moeiteloos in om over 18 vaten (gezamenlijk goed voor een lengte van 8,96 meter) te springen. Een mooie prestatie. Zou nog mooier zijn als hij dit klaarspeelde na de 18 vaten te hebben leeggedronken. Of vragen we dan het onderste uit de kan te halen Op zaterdag 19 en zondag 20 april organiseren Konijnenverenigingen «de Vriendschap» en E.T.K.C. in sa menwerking met vele andere dieren verenigingen een grote dierenmani festatie: «Beestenspul». Op deze geheel in het teken van de lente staande show, die wordt gehou den in de Evenementenhal aan de Enschotsestraat 238, is een keur van dieren te bewonderen en een ver scheidenheid aan dierenverenigin gen. Zo zijn er o.a. te zien enkele paarde- rassen, waaronder de nationale kam pioen der haflingers, een 6-tal soorten schapen met lammeren, waarbij het kleinste schaap ter wereld nl. het Us- sante schaap, 3 soorten melkgeiten ge bracht met lammeren en informatie door de Nederlandse vereniging van melkgeitenhouders, een echte ouder wetse bokkenwagen met een driespan bokken ervoor, waarin de kinderen rond kunnen toeren. Ook zullen deren zijn. E ken, wat zijn buurvrouw moest doen voor een graaf waar ze als huishoud ster werkte. Italiaans ijs was toen nog iets bij zonders in Nederland. «In het begin was het moeilijk het ijs aan de man te brengen, dat bleek wel uit één van de vele verhalen, die mijn moeder daar over vertelde. Ze zei dat het eerste ijsje dat mijn vader verkocht, werd beschul digd van «bedorven» en «zuur». Maar ja, een citroenijsje smaakt nu eenmaal zuur!», aldus Danilo. De oorlog lens de oorlog is dc familie weer naar Italië teruggegaan, werd geboren. In 1947 gin- naar Tilburg, maar de ijs- lie zijn vader voor de oorlog had -:>uwd, was vernietigd, zodat hij .veer van voor af aan kon beginnen. Edi: «We werden na de oorlog ove rigens uitstekend door de Nederlan- X

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 7