o Over water en het belang van schoon water lliïï Bewaakte fietsenstalling hoopt op uitbreiding ZSpM IBOD STER sn EN TERE dmsshop ."'MMS heeft hd Wie maakt de mooiste kleuren-dia Grote groei aantal particulier verzekerden L Oranje Koerier Schoon water is zo verontreinigd Tilburg Bloemenstad op 31 mei Twee Het midden- en kleinbedrijf en criminaliteit prijzen S a wedstrijden met mooie Delegatie Raad van Europa in Tilburg KEN burg VERF-BEHANG Vooral op donderdagen zaterdag tjokvol ril 1986-pagina 22 De Koerier Oplage: 82.970 ex. 1 gehc Tilbi )et nden telling Lees verder op blz. 7 Initiatief voor ALZR KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN ïpas- >rge- t zal actuele damesmode en leermode Donderdag 10 april 1986 30e jaargang nr. 1457 f kunt u ienwerk (vragen naar het waterwingebied waarin de beschermde i van toepassing zijn. niet zo van de 3 Koerier bv^ )ouwes ;pen, jn aktivi jen 399 Vrijdag en zaterdag Appel- beignettes 5 halen 4 betalen v. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar de cen- verzeke- regerings- kket). Dat De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Brabant organi seert in samenwerking met de Federa- Belang Tilburg voor de idden- en klein en discussie- Deze bijeen- >p dinsdag 15 ca- 1 ’t centrum Hei trouwens nu i advies. gezien is het in beide wedstrij- "•'•'oondentie ge- 5 móurg Centrum ZONNEKUREN Per keer 8y~| 111 keer Ook verkoop zonne-apparatuur BELLAIR Enschotsestraat 133, tel. 422769 eigentijdse betaalbare BEHANGMARKT Besterdring 79 J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 isel van onze cul- entig is het in steeds breder ‘jwiel te ontvreemden, zwart iteiten te begaan. "dijk liep met een toename een mooie, nieuwe fiets te waterwinge- >"“n waaruit Het wa*“' onttr tot twin- meter Ivlucht ingre- werden i de 140.000 verzekerden gep sre instelling al een groei door J‘e nog eens extra versterkt jwillige ziekenfondsverzekering en de bejaar- informatie vooraf bij Stichting Bejaarde tel. 013-350505 (vr?.g" Valraven). Dit soort borden markeert maatregelen Drie dieptes Binnen bied zijn het water iM dat opgepompt wordt, ken op drie dieptes: va tig meter, van veert* en van tachtig tot hc Tweederde deel opgepompt wordt, wo uit de tweede en derde ter is het meest betr- het door schermd __or ging- 5ICF transportwielen J*xirg mies «emeweg.M industrieterrein tel:013 321316 Uitgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J:H.G. de Beer irekend dat wa- vorden is, is er het ird. In vogeh’ wij u dat proces. De i >r deze beschrijving ons aangereikt door de heer Stok. jrgani- een rond lessen en •ANDs R SDH EA/; stadhuisplein 255 (katterug) hoge steenweg 18, denbosch heuvelstraat 102, tilburg verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. Ook in Tilburg nam het aantal fiet sendiefstallen een schrikbarende om vang aan en toen in september 1983 het initiatief werd genomen om op het Pieter Vreedeplein, achter V D, een bewaakte fietsenstalling te openen, kwam daarvoor dan ook van alle kan ten bijval - met name in de daarvoor meest gewenste vorm: flink wat klan dizie voor de fietsenstalling. woner van Tilburg, Goirle en Berkel- Enschot haar of zijn fiets of brommer een keer tegen betaling op het Pieter Vreedeplein gestald heeft. Per etmaal gebruikt iedere inwoner van Tilburg en Goirle gemiddeld 150 liter water. Dat water wordt geleverd door de Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij. Die maatschappij leverde in 1985 in totaal twaalf miljoen kubieke meter water. Dat is twaalf miljard liter 12.000.000.000 dus! Die hoeveelheid werd zowel aan kleinverbruikers als aan grootverbruikers gele verd. Al dat water wordt gewonnen in het waterwingebied aan de Gilzerbaan in Tilburg. Dat waterwingebied is sinds 1 april van dit jaar een beschermd gebied geworden. Dat wil zeggen dat er speciale regels zijn gekomen voor iedereen die in dat gebied woont en/of werkt en voor iedereen die dat gebied betreedt. Volgens de Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij was dat hard nodig. Want, wist u dat bijvoorbeeld één deel olie op een miljoen delen water dat water als drinkwater ongeschikt maakt? En wist u dat een tankauto die tien kubieke meter olie bevat, tien miljoen kubieke meter grondwater kan verontreinigen? Dat laatste staat voor een heuse milieuramp. Dat dit geen theorie is, maakt de heer L. Stok, adjunct-directeur van de Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij duidelijk. «In de achttien jaar dat ik hier nu werk, is er driemaal sprake geweest van een bijna g ramp. Door ontzettend snel te handelen, zijn wij erin geslaagd een echte ramp te voorkomen». Dat snelle handelen bestond uit het onmiddellijk afgraven van de verontreinigde grond, zodat de olie niet met het grondwater in aanraking kwam. «Wij wachten dan niet op vergunningen of toestemmingen. We beginnen gewoon: daar is de zaak belangrijk genoeg voor. Het gaat immers om ons drinkwater!» Zoals u hebt kunnen lezen, gebruikt iedere inwoner uit Tilburg of Goirle zo’n 150 liter water per etmaal. Door gaans wordt al dat water gedachten- loos gebruikt. Want wie staat er nu iedere keer als de kraan opengedraaid wordt bij stil wat er allemaal met dat water gebeurd is voordat het bij u uit ZONNEHEMELS 300,- tot 1.000,- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 358630 ook zondags geopend van 12.00 - 17.00 uur In dit nummer: Rondom Hart van Brabantpag. 3 Films.--pag. 3 Cuisine Normaalpag. 7 Lentebal The Old Starspag. 7 Bingopag. 7 Ruilbeurspag. 7 v.d. Boom 50 jaarpag. 9 Kuituur/Amusementpag. II B. W.-besluitenpag. 13 Cursussenpag. 13 .Menselijk bekekenpag. 15 Kannen en Kruikenpag. 15 Parochienieuwspag. 17 Sport- pag. 21 tuur van de Stichting en aar stalling zou door een saties uitbreiding van de stalling t (de winst - die vorig jaar ;n droeg) zozeer kun- er voldoende geld Buitenk betaalde kracht in school /er deze zaken moet ilburg beslissen geen uitsluit- de kraan komt? Toch is het niet zo vanzelfspn als het wel lijkt. Immers, voords ter drinkwater gewc nodige mee gebeur beschrijven v"5 diënten voor Regeringspakket Volgens van der Steen zullen meeste overstappers van het Zieke fonds naar de particuliere v raars, voor het zogenaamde r»‘ pakket kiezen (standaardpakke pakket is ongeveer gelijk aan dat van de vrijwillige verzekering, dus inclusief huis- en tandarts. De premie bedraagt 135,- per volwassene per maand en 67,50 per kind onder de 18 jaar. Het verschil met het ziekenfondspakket is dat het regeringspakket een eigen risi co met zich meebrengt voor poliklini sche, specialistische hulp. Een andere mogelijkheid voor particulier verzeker den vormt het maatschappijpakket, dat de mogelijkheid geeft om eigen ri sico’s te nemen. «Vooral voor jongeren is dat aantrekkelijk», aldus van der Steen. (Rianne Willems) BISTRO L’ESCARGOT Weekmenu 29,80 Reservering^ 430738 of 5558< Geopend v.a. 17 uur Heuvelring 37-TILBURG 18 miljoen kubieke meter Per jaar mag de Tilburgsche-Water leiding-Maatschappij achttien miljoen kubieke meter water oppompen. VODR UW OUDE ZAAG. A. BIJ AANKOOP VAN EEN SANDVIK 297-20 (58 cm) De lente laat nog op zich wachten en met de bloemen wil het buiten nog i vlotten. Dat zal anders zijn op 31 mei aanstaande. Op die laatste zaterdag meimaand zal het winkelcentrum van Tilburg omgetoverd zijn in een bloemencen- trum. Op verschillende plaatsen in het winkelcentrum zullen dan schitterende bloemenkramen geplaatst worden zodat de aanbiik van het winkelcentrum op die oost- dag echt fleurig zal zijn. Tilburg Bloemenstad op 31 mei wordt georganiseerd door de Stichting Tilburg Centrum en belooft heel bijzonder te worden. Bijzonder van wege het bloemrijke karakter van het winkelcentrum en bijzonder vanwege de twee wedstrijden die aan Tilburg Bloemenstad gekoppeld worden. De twee wed strijden worden georganiseerd door de Stichting Tilburg Centrum en de Tilburgse Koerier. Volgens J. van der Steen van de VZS is dat vooral de afgelopen twee jaar bewezen: «De overheid liet in die periode een premieverhoging van 3% toe. In tegenstelling tot vele andere particuliere verzekeraars, die dat per centage ver hebben overschreden, heb ben wij de premie helemaal niet ver hoogd». Toch zit VZS er financieel goed bij. Van der Steen: «Dat resultaat van ons bescheiden uitgaven patroon. Als wij winst maken, wordt dat niet aan aandeelhouders uitge keerd, maar toegevoegd aan de reser ves. Bovendien proberen we te bezui nigen op uitgaven als adverteren». De hoeveelheid werk bij VZS zal door de stelselwijzigng van de ziekte kostenverzekering flink toenemen. Die wijziging hield in dat bejaarden die tot voor kort een bejaardenziekenfonds verzekering hadden afgesloten, ver plicht moesten worden verzekerd. Door de opheffing van de vrijwillige ziekenfondsverzekering moest onge veer de helft van de vrijwillig verzeker den ook overstappen naar de verplich te verzekering. De andere helft werd verplicht zich te verzekeren bij één van de ongeveer 80 particuliere verzeke raars. Op maandag 28 april zal in 82.970 brievenbussen in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek een speciale Oranje Koerier vallen. Deze Oranje Koerier zal uitge breide informatie bevatten over al le aktiviteiten die er ter gelegen heid van Koninginnedag 30 april 1986 in alle bovengenoemde plaat sen georganiseerd worden. Zijn er nog clubs, instellingen, verenigingen, groepen, gezel schappen, etc., die hun aktiviteiten vermeld willen zien in deze specia le Oranje Koerier dan kan dat. Stuur uw berichten zo snel moge lijk op, liefst vóór 20 april. Goed fotomateriaal kan meegestuurd worden. voorbeeld overschrijding van de loon grens niet kunnen blijven, hun verze kering gemakkelijk bij VZS onder brengen. Door deze samenwerkings verbanden bouwt VZS voort op haar doelstelling «met dezelfde wensen bij dezelfde mensen». - rechtstreekse verkoop af fabriek - enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar - vragen geen onderhoud - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 104. Tel. 426042 Goirkestraat 16-18, TILBURG Tel. 013-321481 Molenstraat 41A, GOIRLE Tel 013-349034 Toen de mensen over minder geld beschikten, zoals in de jaren vijftig en zestig, werden er merkwaardig genoeg veel minder fietsen gestolen en werd er minder zwart gereden - in die tijd we melde het overigens wel van de be waakte fietsenstallingen en de trein- en busconducteurs. Bus- en tramconduc teurs verdwenen, net als bewaakte fiet senstallingen, gedurende de jaren ze ventig bijna helemaal en zo lijkt de re latie tussen stijgende (kleine crimina liteit en verminderend toezicht. Fietsendiefstal kun je welhaast een maatschappelijk verschijns tuurperiode noemen. Sinds het begin van de jaren zeventig is het kringen «bon ton» geworden om zo nu en dan een rijwi mee te rijden in trein of bus en andere kleine criminalitei Vreemd is dat die toename van fietsendiefstallen gel van de welvaart, die steeds meer mensen in staat stelde e kopen, in plaats van er een te stelen. Beschermd gebied Het gebied waar de beschermde maatregelen gelden, beslaat een ruim gebied. Het loopt door de Blaak en overschrijdt ten dele de oude Bredase- If 7 111 *111 1 ft Rijen. Verder zuidwaarts strekt het zich uit en omvat de Rielsche Heide. Bij Vijfhuizen, dat valt onder de ge meente Alphen en Riel, buigt de grens naar het oosten en gaat onder de Looi- enhoek en het dorp Riel door richting Goirle. De grens, we praten nu over de grens, loopt vóór Goirle langs richting -j Huis in de Bocht en de Blaak. Daar af?6 mee zijn we rond. Binnen dit gebied dls’ ligt een kleiner gebied waarvan de grens bepaald wordt door een zoge naamde tien-jarenzone. Dat is een zo ne waarin het water er tien jaar over doet om naar het eigenlijke waterwin gebied te stromen. Dat eigenlijke wa- j°°rc l.J ligt binnen het gebied ld wordt door de tien-j»i-<»n- üetlc gebied omvat ruim 3 doorkruist door Uitbreiding gewenst Al is de experimentele aanlooppe riode voor de stichting Bewaakte Fiet senstalling inmiddels achter de rug, feitelijk is het beeld zoals dat zich al de eerste twee maanden na de opening van de stalling voordeed, in de daarop volgende ruim twee jaar nauwelijks veranderd: de bewaakte fietsenstalling slaat aan, vooral op de donderdagse koopavond en op zaterdagnamiddag is de stalling propvol en moeten er veel klanten geweigerd worden. Daarnaast heeft de stalling een stijging van het aantal in bewaring gegeven (brom)fiet- sen gezien van bijna 10 procent in 1985. Het spreekt dus haast vanzelf dat de bewaakte fietsenstalling wil uit breiden: niet alleen wil zij meer ruim te, maar ook meer personeel (in de «aanloopfase» werd de stalling «be- mensd» door drie DSW’ers, nu door 1 betaalde kracht en twee DSW’ers en dat zou het bestuur graag omgekeerd zien). Zoals reeds opgemerkt steeg het aantal stallingen: in 1985 vertrouwden 15.536 (brom)fietsers méér hun twee- wieler aan de bewaakte stalling toe dan in het jaar daarvoor. Daarmee kwam het jaartotaal op 179.049 en dat wil weer zeggen dat gemiddeld elke in- tie Economisch Belang ondernemers in het mi< bedrijf een voorlichtings avond over criminaliteit, komst wordt gehouden op dinsdag april a.s. om 20 uur in de zalen van fé-restaurant ’t Wit Paardje aan Lijnsheike 8 in Tilburg-Noord. Wat gebeurt er met de inbraken, roofovervallen, bedreigingen, ordever storingen en vandalisme in winkelcen tra, brutaal optredende jeugdgroepen, etc., etc. Genoeg vragen om over de’-1 problematiek een voorlichtings- en c cussieavond te organiseren. Commissaris R.F.D. Gerrand, hoofd van de justitiële dienst van de gemeente Tilburg, en overste H.J. Haisma, hoofd van de justitiële dienst gebied te strc van de Rijkspolitie in het distrikt Bre- terwingebied da (waaronder West- en Midden-Bra- dat bepaald wordt door de tien-jaren- bant ressorteert) zullen ieder een inlei- zone- Dat gebied omvat ruim 300 ha ding verzorgen. De eerste zal dit doen en wordt doorkruist door het Beis vanuit de optiek van de gemeentepoli- Lijntje, de Rielse Baan en de Oude tie, de tweede vanuit de optiek van de Leij- Aan de zuidkant grenst het wa- rijkspolitie. terwingebied aan de verkeersweg A58/ Na de inleidingen zal een forum, be staande uit de beide inleiders, en de heer Mr. Y.A.J.M. van Kuyck, Officier van Justitie te Breda, vragen beant woorden. Het forum zal worden geleid door de heer Mr. J.W.H. Rullmann, advocaat en procureur te Tilburg. Hogere winst Volgens het besti Bewaakte Fietsenst vrij klein uitbreid het resultaat (de v zo’n 30.000 gulder nen verbeteren dat was om een tweede dienst te nemen. Ove echter de gemeente Til en van die kant is er nog sel gekomen. Te hopen valt, aldus het Stallingsbe- stuur, dat zo’n beslissing er in ieder ge val vóór deze zomer komt, gezien de drukte die er dan te verwachten valt en dus de daarmee gepaard gaande klan dizie voor de fietsenstalling. Plannen voor het vestigen van een «filiaal» van de Betaalde Fietsenstal ling bestaan er overigens wel: bij de Katholieke Hogeschool, een van de be langrijkste fietsendiefstalpunten van Tilburg. Overigens twijfelt het Hoge- schoolbestuur nog tussen menselijke of electronische bewaking van de stalling. Een eigentijds probleem... Het midden- en kleinbedrijf wordt op vele manieren geconfronteerd met de gevolgen van criminaliteit. Winkel diefstallen zijn een niet meer weg te denken verschijnsel geworden. Om de administratieve rompslomp voor de winkelers te verminderen is er voor de aangifte van winkeldiefstallen een uni form aangifteformulier ontworpen. Maar hoe zit het met de hardere vor men van criminaliteit? Vandaag, 10 april, ontving wethouder J. Krasse op het Stadhuis van Tilburg een projectgroep van de Raad van Europa. De wethouder sprak over het gemeentelijk beleid voor culturele min derheden in Tilburg. De projectgroep bezoekt Tilburg in het kader van de slotconferentie van het project onderwijs en culturele ont wikkeling van migranten. De slotcon ferentie vindt plaats van 7 tot en met 11 april in Rotterdam. De project groep bestaat uit 70 deelnemers uit 19 lidstaten van de Raad van Europa. Na de ontvangst door de wethouder bracht de groep een bezoek aan het centrum voor Buitenlandse Vrouwen in de Kierschool. Bij deze organi saties kregen de deelnemers leiding langs verschillende praatten zij met cursisten. Na een lunch bij het Centrum voor :landse Vrouwen en de Kier- ovuwi vertrok de projectgroep naar Rotterdam. Wedstrijd twee De tweede wedstrijd wordt gehou den op de dag zelf: de dag van Tilburg Bloemenstad op 31 mei. Ook dan is het fototoestel het middel waarmee u aan deze tweede wedstrijd kunt mee doen. Bij deze wedstrijd gaat het erom een zo fraai mogelijke dia te maken gen van Tilburg Bloemenstad. De fraaiste ting dia wordt weer beloond met een prijs die beschikbaar wordt gesteld door de Stichting Tilburg Centrum en de burgse Koerier. Wat deze prijs is, klappen we ook nu nog niet. U i eventueel, wanneer u meent meerde mooie plaatjes «geschoten» te hebl bij deze tweede wedstrijd dia’s inleveren. Weer moete: zien zijn van uw naam, uw adres en i leeftijd. In de Tilburgse Koerier van juni zal de winnende dia bekend wor den gemaakt. Dia’s voor deze wed strijd moeten vóór 9 juni 15.00 u. afge leverd zijn. Dia’s die u voor deze twee de wedstrijd inlevert, komen in het be zit van de Stichting Tilburg Centrum en krijgt u niet terug. Over de uitslag var den wordt geen correspo voerd en de Stichting Tilbi Ouderen en de nieuwe ziektenkostenregeling Telefoontjes en vragen overspoelen de ziekenfondsen en instellingen met vragen van ouderen over de nieuwe ziektekostenregeling die op 1 'april j.l. is ingegaan. - Wat verandert er eigenlijk? - Welke premie moet ik straks beta len? - Moet je zelf rekeningen gaan beta len en deklareren? - Voor wie is het van toepassing? - Wat gebeurt er met de «medicij nenknaak»? - Wat zit er in het nieuwe pakket? - enz..., enz... Veel mensen zijn ondertussen al veel aan de weet gekomen, maar anderen verzekeren nog steeds in onzekerheid. Om daar een einde aan te maken, or ganiseert het woonlastenoverleg oude ren in samenwerking met het zieken fonds Midden-Brabant, de Juridische EHBO en Stichting Bejaardenwerk Tilburg een informatiemiddag iedereen die nog vragen heeft. Deze informatiemiddag zal plaats vinden op: donderdag 17 april, aan vang 14.00 uur, plaats: Dienstencen trum de Garsthof, Columbusplein 15, Tilburg (er is een bushalte voor de deur). Voor meer terecht t Tilburg, t André We en de Tilburgse Koerier aanvaarden geen verantwoordelijkheid voor even tueel verlies of beschadiging van het ingezonden materiaal. Bloemenmensen Bloemisten, bloemenzaken en bloe- menwinkeliers die op 31 mei mee wil len doen aan Tilburg Bloemenstad kunnen nog een inschrijfformulier krij- via het secretariaat van de Stich- u Tilburg Centrum, Heuvelstraat 89 in Tilburg. Zij dienen daartoe een door de schriftelijk verzoek te richten aan de de Til- secretaris, de heer A. Jungerhans. ver mag rdere >ben, 1 meerdere ïten ze voor- uw 112 Wedstrijd één Voorafgaand aan Tilburg Bloemen- J o 31 mei aanstaande organiseren uv auditing Tilburg Centrum en de Tilburgse Koerier een diawedstrijd. Het is de bedoeling dat u, en met u be doelen we iedereen die in ons versprei dingsgebied woonachtig is, een dia maakt van een onderwerp of voorwerp wat met bloemen te maken heeft. Het moet dus een dia worden waarop iets moois met bloemen te zien is. Die dia, één per deelnemer, moet u inleveren vóór maandag 26 mei 15.00 u. bij Foto i het eigenlijke waterwmge- Mulder in het winkelcentrum Heuvel- 60 putten geslagen waaruit B1j de dia die u inlevert, moet u _opgepomPt wordt. Het water uw naanii a)jres en leeftijd vermel- wordt onttrok- den uit alle inzendingen wordt de ’tes: van tien tot twin- mooiste dia gekozen door een deskun- rtig tot zestig meter dige jury. Die dia zal afgebeeld worden londerd meter. ,n <je Tilburgse Koerier van 29 mei in van het water dat kleur Op de voorpagina. Andere mooie wordt onttrokken dja’s zunen Op ^terdag 31 mei op di- ci «e diepte. Dat wa- verse plaatsen in het winkelcentrum j meest betrouwbaar omdat van Tilburg getoond worden op grote ir de diepe ligging het best be- projectieschermen. De mooiste dia zal d is tegen eventuele verontreini- bovendien beloond worden met een prijs die beschikbaar wordt gesteld door de Stichting Tilburg Centrum en de Tilburgse Koerier. Wat die prijs is, verklappen we nog niet. Na 31 mei kunnen alle mensen die meegedaan hebben aan deze wedstrijd hun dia op halen bij Foto Mulder in het winkel- "euvelpoort. Daar kunt u i al terecht voor deskundig VZS Ziektekostenverzekering verwacht in juli seerd te hebben. Sinds 1982 heeft deze particulier maakt van 20.000 tot 96.000 mensen, een groei die worden door het wegvallen van de vrijwillige ziekenfo denverzekering. VZS is 32 jaar geleden door het Centraal Ziekenfonds in Tilburg opgericht. De stichting bouwde voort op de kennis en het sociaal karakter van het Ziekenfonds en ging opereren zonder winstoogmerk. Daarbij stelde zij het belang van de verze kerden voorop. Bovenbouw De uittocht uit het Centraal Zieken fonds weet VZS goed op te vangen. Zo vormt de stichting de bovenbouw van het Centraal Ziekenfonds in Tilburg en sinds oktober ook van het RZS (Re gionaal Ziekenfonds Salland) in De venter. Door de bovenbouw kunnen mensen die eerst bij het Ziekenfonds verzekerd waren, maar dat door bij-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1