MENSELUK BEKEK Clint Eastwood burgemeester a 10 OUT bezoekers schouwburg bij Tilburgse revue de volgende keer meespelen in de tilburgse revue begint met lessen in dans en muziek op de tilburgse muziekschool INFORMATIE: TIVOLISTRAAT 6 5017 HP TILBURG 354055 IN TILBURG STAAT EEN HUIS en EVENEMENTENHAL Haar-strijd in Rusland Oranje Koerier Nationaal Museumweekend GROTE 2de-HAN0SMARKT Zinin^zori? Huwelijk verzegeld 12 en 13 april Aktieweek «Honger hoeft niet» Muziekschool borduurt voort op van de Muziekschool. Nadere infor- matie verstrekt graag het secretariaat ervaring «Kannen en Kruiken» ,.A"' Donderdag 10 april 1986 - pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER 1986-pagina 14 k PROGRAMMA Enschotsestraat 238 Tilburg-centrum Inlichtingen: tel. 013-426757 Dansvoorstelling Tilburgse Muziekschool maandag 14 en dinsdag 15 april 1986 Foto: Studio Willem Besters B. V. Hans Krosse 15.00 uur: film- Het programma ziet er als volgt uit. II 4 Vloeroppervlakte 2000 m? voor particulieren Kraamhuur: 20,- (4 mtr. lang, 1 mtr. breed) 12,50 (2 mtr. lang, 1 mtr. breed) sche ting I Reservering: dagelijks tijdens kantooruren van 9.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 9.00 tot 23.00 uur. én Natuur met een en om Zondag 27 april van 10.00 tot 18.00 uur Stadhuisplein 164 (013)363383 re én zoor- Zaterdag 19 en zondag 20 april grote dierenmanifestatie BEESTENSPUL IN DE SCHOUWBURG GEVEN WIJ EEN DANSUITVOERING MAANDAG 14 EN DINSDAG 15 APRIL OM 20.00 UUR ■369030 ge- I de Vanaf het l ling goed en van doordror hard werken duktie kon sla Ik durf zor ctakel heeft geboden en nader Het cent is bedacht Carol Sa men met tekende de inger leiding junct Krui ?n heb- t ze ter piusplein 25, tilburg (naast A tot Z) tel. 013-426784 Stuur uw berichten zo snel moge lijk op, liefst vóór 20 april. Goed fotomateriaal kan meegestuurd worden. amateur- jannende en >rmt, maar ities op bij- al dege- tuigu, terreir ovuv «.unstbeoef- dienen. Waar r>v men mijn steun reken Of ikzel Gisteren is de uitslag bekend ge worden van de burgemeester-ver- kiezingen in het Amerikaanse plaatsje Carmel. Werldberoemd filmster Clint Eastwood, «moege- '’emees- jet-set loot om onkundig Museum, Tilburg, worden op lerdag 17 april en- irganiseerd in het iger hoeft Jntwikke- rrstichting tan in het i 82.970 Goirle, Udenhout, Oisterwijk. Ivarenbeek een Oranje Koerier vallen. Duitslands tenniswonder Boris Becker is in de Amerikaanse hoofdstad aan het rondtoe ren en aangezien menig politicus het op prijs stelt om samen met een topatleet te worden gefotografeerd, liet het echtpaar George Schultz/er geen gras over groeien om met de roodharige «wonderboy» uit de Bondsrepu bliek te poseren tijdens een receptie op de Westduitse ambassade in Washington. Boris, bijgenaamd Boom Boom, is overi gens ook benoemd tot «ambassadeur van Unicef». Net zoals Danny Kaye, Peter Usti nov en Liv Ullman zal Boris rond de wereld gaan reizen om goodwill en geld te verzame len voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. Becker zal zich vooral inzetten om kinderziekten (polio, tbc, «rode hond», difte rie en tetanus) uit de wereld te bannen. ichtingen De voorstellingen van maandag Muziek- dinsdag beginnen overigens planken 20.00 uur. zijn hartelijk welkom voor inliet en informatie bij de Tilburgse I school. De amateurdans op de Speciale dagen in het Volkenkundig Museum Zijn er nog clubs, instellingen, verenigingen, groepen, gezel schappen, etc., die hun aktiviteiten vermeld willen zien in deze specia le Oranje Koerier dan kan dat. I In het Volker Spoorlaan 434 in woensdag 16 en donder kele aktiviteiten geor„ kader van de aktieweek «Hong niet». Het Centrum voor Or lingssamenwerking, de Honger en de N.O.V.I.B. verzorgen da museum tentoonstellingen, er zullen weer op de Jrg- dat een ontspai isbesteding vor n tot topprestat ifessioneel niveau. Voor al degê- e tijdens de revue als dansers op nken stonden, geldt echter dat ze ïrste danspassen zetten als ama- mder het dak van de Tilburgse skschool. ld over de tweejaarlijkse van 14 en 15 april tre- dan 550 dansers en 50 erlei pluimage op. Ze caal web rond het Staat Een Huis», "'ers mee in ding van de lit een door- De duizenden, die de Tilburgse revue «In Kannen en Kruiken» hebben zien, herinneren zich ongetwijfeld fraaie en vaak weinig alledaagse dans waarmee de dansers en muzikanten voor het merendeel leerlingen van de Tilburgse Muziekschool voor het voet licht traden. Goede voorlichting en begeleiding badlakenservice «volop parkeerplaats omdetMehuld verschillend Is... Donderdag 17 april vanaf 13.00 uur draait weer de videoband «Sep tember Wheat» om 15.00 uur wordt de film «Oude wereld, nieuwe wereld» gedraaid om 16.00 uur weer «Sep tember Wheat» en dan vana. volgt een grote slotmanifesta onder meer een toneelstukje o gie van de regionale groep van winkels Angela Groothuize; Dolly Dots vertelt over haar ringen in Soedan June Rodi de Filippijnse vrouwenor telt het een en ander rie worden vertoond e diskussie. Inlichtingen Frans de Laaf. tel. 433346. Russsische leraars trekken ten strijde tegen de moderne kapsels van hun leerlingen, zo heeft het dagblad «Komsomolskaya Pravda» bekendgemaakt. De strijd wordt ge voerd in het teken van «zedelijk heid, ijver en politieke bewustwor ding». Een leerlinge kreeg slechte cijfers voor gedrag omdat haar punk-kap- kunnen het hele ge- kundig én Natuurmu- ioorsnuffelen met een gratis Op maandag 28 april za] in brievenbussen in Tilburg, Riel, Loon op Zand, Berkel Enschot, Moergestel en Hih speciale kennis te maken. Zonder meer een rij ke ervaring. Deze revue is voorbij, maar ik ben ervan overtuigd, dat nieuwe initiatie ven op het terrein van de amateuristi sche kunstbeoefening zich zullen aan nodig en mogelijk mag 1 inziens op gemeentelijke men. elf nogmaals daadwerkelijk steun zal geven door mee te doen, wie weet... minster vnnt nasrwooo, tergd» door de huidige burgen ter van het schitterende j< plaatsje in Californië, beslou zelf naar het hoogste ambt van Carmel mee te dingen. En hij won De filmster stortte zich onlangs in de gemeentepolitiek omdat hij het niet eens was met het beleid van bur gemeester, mevrouw Charlotte Townsend. Sinds Eastwood, die al 14 jaar in Carmel woont, zich kandidaat stelde, wordt het stadje overspeeld door persmensen en toeristen, en nu de 4142 kiezers van Carmel Eastwood inderdaad tot nieuwe burgemeester hebben gekozen, zal dat nog wel lang zo blijven. sel «a-politiek» was. Andere leerlin gen werden van school gestuurd omdat hun haardracht «politieke boventonen» vertoonde. Een hoofdonderwijzer beweerde dat deze kapsels grote gevolgen met zich mee zouden brengen «Morgen schrijven deze leerlingen op muren en daarna gaan ze over vallen en moorden plegen». films en video’s vertoond worden en er zullen praatprogramma’s te beluisteren zijn met o.a. Angela Groothuizen van de Dolly Dots die vertelt over haar er varingen in Soedan. Mijns inziens zijn er verschillende elementen aan te wijzen die hebben bijgedragen aan dit resultaat. Het idee van een revue is zonder meer een gou den greep geweest. Deze formule biedt vele mogelijkheden om de podiumkun sten in al haar schakeringen aan bod te laten komen. De korte, snel afwisse lende scènes overgoten met muziek, dans en zang zijn de kracht geweest van deze produktie en maakten een overrompelende indruk. Er is veel rekening gehouden met herkenbaarheid voor een groot pu bliek. Een nostaligsch lied over de Heuvel ging erin als koek. De uitleg Vanaf het begin was de sfeer onder- van Sjaan van Leer hoe je met de auto ling goed en was kennelik iedereen er van de Heuvel naar de Jan Aertestraat van doordrongen, dat alleen door kei- kunt komen, riep enthousiaste reakties hard werken een dergelijke grote pro- van herkenning op. Omschrijvingen duktie kon slagen. van het Maria- en Elisabethziekenhuis Ik durf zonder meer te stellen dat als oud-nieuw en nieuw-nieuw zijn Tilburg door deze revue bewezen heeft voorbeelden van het feit dat de schrij- veel talent in haar midden te hebben, vers van de revue het dagelijkse leven Talent dat de mogelijkheid moet krij- in Tilburg kennen. Wat zeker ook bij- gen zich verder te ontplooien. gedragen heeft aan het sukses is het Het meedoen aan dit spektal uitbundige optreden geweest van alle mij de unieke mogelijkheid medewerkers. met die getalenteerde mensei Na dertien uitvoeringen is zondag nacht (6 april jl.) definitief het doek «gevallen voor de Tilburgse revue «Kannen en Kruiken». Meer dan tien duizend toeschouwers hebben het spek takel bijgewoond en aan de reakties tij dens en na de voorstellingen te oorde- lén heeft men het gebodene zeer ge waardeerd. Kortom «Kannen en Krui ken» was een grandioos sukses. De Britse postbedrijver ben bekend gemaakt dat gelegenheid van het huwelijk van prins Andrew met Sarah Ferguson een postzegel zullen uitgeven. De postzegel werd in overleg met Buckingham Palace ontworpen en zal acht dagen voor de huwelijksplechtigheid in juli in roulatie gebracht worden. Al die poes pas en heisa rond de verloving van Prins Andrew en miss Sarah Ferguson, was voor de makers van het satiri- poppenprogramma «Spit- Image» van de Britse com merciële tv-zender natuurlijk aanleiding om de twee ook in hun show te bespreken. Vandaar dat beide jongelui nu al vereeuwigd werden door de poppenmakers van het program ma. Leuk stel, aren’t they Aanstaand weekend is het weer tionaal Museumweekend. Ook Volkenkundig Museum neemt hier met een aantal aktiviteiten aan deel: - Het hele weekend is de toegang gratis. - Kinderen k bouw (Volkenkt seum) doorsnufl speurtocht. Ook voor de oudere bezoekers is er genoeg te beleven. De tentoonstellingen over: Indone sië. Japan en Marokko zijn vrij toegan kelijk, daarnaast zijn er de volgende extra aktiviteiten. Op zaterdag om voorstelling over het leven en werken van Walter Spies. Deze schilder heeft in de twintiger jaren op het eiland Bali dt gewoond. In die tijd heeft hij prachtige 1» sfeervolle schilderingen over de Indo nesische natuur en mens gemaakt. In de film, die een uur duurt, worden prachtige beelden van het vroegere hedendaagse Indonesië getoond. Vo< al de traditionele muziek en dans wor den uitgebreid belicht. Op zondag: filmvoorstelling: leven en werken van Walter Spies, en door lopende demonstratie van de fraaie Ja panse papiervouwkunst origami. Het volkenkundig museum is geves tigd aan de Spoorlaan 434a, in Til burg. Openingstijden zaterdag en zon dag van 13.00-17.00 uur. weer «Sep- naf 20.00 uur ifestatie met 1 onder re- tail W ereld- luizen van de r reiserva- Iriques van irganisatie ver- er zal een diase- en er is en open Woensdag 16 april’s middags van af 13.00 uur video «September Wheat» van 14.00 uur tot 16.30 uur kindermatinee voor kinderen voor 8 tot 12 jaar om 15.00 uur wordt de film vertoond «Agenda voor een klei ne planeet» en om 16.00 uur is de vi- deo-opname «September Wheat» weer te zien. Doorlopend kan men de ten toonstelling «Honger in de wereld» bezichtigen. Deze Oranje Koerier zal uitge breide informatie bevatten over al le aktiviteiten die er ter gelegen heid van Koninginnedag 30 april 1986 in alle bovengenoemde plaat sen georganiseerd worden. Binnenkort, op maandag 14 en dins dag 15 april geeft de muziekschool haar eigen voorstelling van 21 choreo grafieën onder het motto «In Tilburg Staat Een Huis». Ook de dansers van de revue staan daarbij planken van de schouwbui Ze leveren het bewijs, c ballet niet alleen een onts1 artistieke tijdsl ook kan leiden na profess! nen die r de planken hun eer— teur onGv. Muzieksch Verdeeld over voorstellingen den niet minder dj musici van aller.v. Na- spinnen hun muzikj het thema «In Tilburg Zij nemen hun toeschouwei hun fantasievolle verbeeldin gewone vertrekken, waaruit snee huis zoal bestaat. De kelder wordt een artistieke on derwereld, de zolder het domein waar vroegere bewoners al dansend tot le ven komen. In de kinderkamer blijkt de spanning tussen geborgenheid en gevangenschap, in de slaapvertrekken gaan zoete dromen en nachtmerries met elkaar op de vuist. In de salon her leven de «twenties», compleet met pol ka en walsen. Het ondersteunende muzikale le gertje bestaat uit de blaasensembles van Lauran van der Sanden, het strijk- ensemble van Henk Stoop en het slag- werkensemble van Steve Clover. Ver der werken mee zangeres Peggy Hege- man en saxofonist Dick van der Maat. Speciale composities werden ge maakt door Jo Sporck en Ton Hoo vers. Peter van Dorst tekent voor een rock and roll-workshop. itrale idee van de voorstelling ht door docent-choreografe Jakko. Ze werkte het thema sa- et Els Mulders uit. Jannie Kools e voor de decors en vooral: voor snieuze kostuums. De algehele ing berust bij Els Mulders, ad- ct-directeur dans. degenen, die door «Kannen en liken» warmliepen voor het ballet g i e s. i- r>

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 15