nnnaz7 zz rg 6? 6? 6? 7? 11? D RT IE RT I: I: 6? 4L 495 z 17 'Tk1'"’ Stichting de Muze: niet ontvankelijk Seth Miel Cools w b rg Stichting musische vorming Tilburg De Mannen van den Dam met «Het Park Donderdag 3 april 1986 - pagina 11 DETILBURGSE KOERIER Stemmen MD ORDINAIRE ADÈLE van Molière J JEN tiatic richt ILM I0 uur Ex[ ƒ55,- I i SC VOORUITBLIK INKASTEL I iHERMATS I irbij jraf Pantserkruiser Potemkin met live-muziek swerkt Daan Johan War- Flip luys en e zal ;uwe Bistro-Restaurant De Pepermolen I 1: Juliana van Stolbergstraat 18 AMBACHTEUJK IJS sinds 1929j il 1986-pagina 10 ÈRIEURES Monumentstraat hoek Stadhuisplein Telefoon 013-362987 Menu le moulin a poivre 42,50 VOORJ AARS PRIMEURS Ter kennismaking serveren wij 3 CULINAIRE LENTEMENU’S Menuprijs v.a. Restaurant «DEN SCHOUT» Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) Tel. 013-434512/674394, Tilburg (donderdag rustdag) «Tartuffe» ten, onaantastbare meneren, uit teloosheid voortkomende handel e honden zonder gêne. Dat zijn de irq diënten van de nieuwe produ. t mach- «Niet ïlingen, ingre- iuktie Piusstraat 20 t/o pakeergarage Koningsplein (013) 422990 BZNin. Iiv/-i.aal rp... Tilburg BISTRO L’ESCARGOT Paasmenu 35,- Reserverlngen 430738 ot 555899 Geopend v.a. 17 uur Heuvelring 37-TILBURG titel Piet tap, de rkte en Gehuld in bont en haute-couture Adèle Bloemendaal in haar nieu theatershow «In korte broek» met har de bewijzen komen om u ervan te over tuigen dat ze meer dan een halve eeuw geleden in Amsterdam geboren werd. U zult haar kunnen zien op vrijdag 4 april om 20.15 uur in de schouwburgzaal. Antiquariaat DE BOEKENSCHUUR In- en verkoop Noordstraat 86 Tel. 436883 Dagelijks vanaf 12.00 uur Ook koopavonden 11 a ia met zijl jou kies il. In dit Vijftig jaar t bekeken door zikale terugb fieën, met als i deze de oorlog tig, het L ze was c~’ van een i van haar zoon. Een zin met tekste J. Boer F. Mulvvi van Lodewijl I vormen er lezing, die r zal de vele kijken chror met de kenme lende landen. Tijdens de lunch vrij parkeren van 12.00 tot 15.00 uur na afhalen van een parkeerbewijs in ons restaurant. Films Het filmprogramma begint op dinsdag middag om twee uur met een vijftal films over kleur en verf. Op woensdagavond om half acht een film over de Haagse School en j vanaf halfdrie een een film over het film over de vorm I CULINAIR LENTEFESTIJN Naast onze a la carte-gerechten bereiden wij een keur van Moka et ses compagnons Mokka en zijn gezellen open voor lunches: dinsdag t/m vrijdag "5 12.00 tot 14.00 uur open voor diners: I dinsdag t/m zondag I 17.00 tot 22.00 uur Vijftig jaar vaderlandse bekeken door de oger zikale terugblikken, r.vën, met als rode dr; -‘-ie dame zelf. Het log, Hollywc t Leidsepleir erbij. Als :n turbulent lever .«r vader, en mcv innig en smaakvol programma >ten van Adèle zelf en o.a. van ïrstel, H. Dorrestijn, J. Klöters en ulder. Het geheel zal onder regie J/ijk de Boer staan. De Mannen van den Dam uit België komen op woensdag 9 april in de schouwburg-zaal met de vorig jaar zeer goed ontvangen toneelproduktie «Het Park» van Botho Strauss. Dat gaat gebeuren in een regie van Sam Bogaerts, de laatste regie van Bo- gaerts voordat hij toetrad tot de ar tistieke leiding van Globe. ontvankelijk», waarmee I ting De Muze uit Tilburg op dinsdag 8 en woensdag 9 april in de studio-zaal komt. In «Met gemengde gevoelens» k j' hij zowel terug als naar de toekoms Met meer nadruk dan voor1** Miel Cools een aantal zaken stellen en voor zichzelf een balans maken, vanuit twi’ feling wordt. Wor tig gepasseerd Geen sprake van. mistische zoeker, van zijn we inhot Tentoonstellingen Doorlopend: Tentoonstelling kleurenleer Van Goethe 7 t./m. 12 april. Tentoonstelling zeven schilders 7 t./m. 25 april Jan van den Berg, Frank van den Heuvel, Jan Hooimeijer, Joos van de Plas, Jan Ra- dersma, Peter Thijs, Frits Vogel. Zouavenlaan 77 Centrum voor Kunstzinnige Vorming Zouavenlaan 77, Tilburg 013/684333 b.g.g. 013/434732 of 013- 420400 Het zeventiende avondvullende programma van Lr selijke naam «Circuit 17» gekregen. Deze produktie bestaat uit drie nieuwe choreografieën getiteld «Kans». «In concert» en «Verlies van stilstand». «Cir cuit 17» is te zien op dinsdag 8 april om 20.15 uur in de schouwburg-zaal. Excursie Excursie Philips lichtlaboratorium Woensdag 14.00-17.30 uur Demonstratie over licht en kleur in het natuurkundig laboratorium van Philips in Eindhoven. Excursie stedelijk van At Woensdag 14.00-17.3001 In het van Abbemus.. wordt de tentoonstelling Hermens, René Daniëls er In 1958 werd Pants kin op de wereldte Brussel uitgeroepen I Ier Tijden», na een enqi belangrijkste filmcritici wereld. PANACHÉ DE POISSON EN TERRINE, SAUCE DE FRUITS DE LA PASSION diverse soorten gepocheerde vis verwerkt in een terrine met een passievruchtensaus DE VOLAILLEAUX CRÈME DE VOLAILLE AUX PLEUROTES ET AU CERFEUIL romige soep van gevogelte, oesterzwammen en kervel MOUSSELINE DE SAUMON AUX ÉPINARDS ET A LA SAUCE DE HOMARD luchtige mousse van zalm met spinazie en kreeftensaus -■&- LE RAFRA1CHISSEMENT verfrissende vruchtensorbet ENTRECOTE DE BOEUF AUX ÉCHALOTES ET AU VIN ROUGE runderentrecote met sjalotjes in een rode wijnsaus PARFAIT aL’ORANGE AU COULIS DE FRAMBO1SES luchtige parfait van sinaasappels in een frambozensaus 55,50 per couvert Censuur bij films was destijds nog algemeen en streng, maar hoe ver minkt het publiek de film ook te zien kreeg, overal werd deze als meester werk onthaald. Abbemuseum luseum in Eindhoven bezocht van Bert sn Antoni Tapies. In een regie van Paul Binnerts zal theatergroep Het Vervolg een eigen tijdse versie van de komedie «Tartuffe» van Molière spelen. Dat kunt u mee maken op donderdag 10 april in de stu dio-zaal. kijkt omst. irheen wil a duidelijk vijfel die soms vertwij- irdt hij, nu hij de vijf- is, pessimistischer! Miel blijft een opti- die de titel van één i bekendste liedjes telkens nieu- >ud geeft «Houden van...» organiseert Schouwt terdag 12 april van Nederlands i groep BZN in kaartverkoop maart aan de Tilburg. Theatergroep Baal speelt op vrijdag 4 april de theaterproduktie «Stemmen» om 20.45 uur in de studio-zaal. Johan Leysen maakt zijn regiedebuut bij Baai met «Stemmen» en introduceert daar mee Victor Haïm op de Nederlandse planken. half acht een film over u de donderdagmiddag filmprogramma waarin verschijnsel licht en een in het platte vlak. Op vrijdagmiddag om kwart over vier is er een film te zien over de hedendaagse Ja panse schilder Kali Higashiyama. Op zaterdag tenslotte een uitgebreid film programma vanaf twee uur waarin een elftal films over schilders als Memling, Turner, Monet, Malevitch, Piet Mondriaan, Mar- gritte, Matisse, Lucebert, Karei Appel, Francis Bacon en ’s avonds om acht uur een avondvullende film over Utamaro, een Ja panse schilder uit de achttiende eeuw die met grote gave op zeer erotische wijze vrou wen schilderde. Een film waarin dramatiek wordt afgewisseld met grote passie. Lezingen Pigmenten Dinsdag 19.30-22.00 uur Wil Goris Pigmen Morar Woer Frits meer abstract-expressionistische vorm geving. De choregrafie in «Kans» in in han den van Bianca van Dillen. Het gaat initiatief, denkvermogen, origina- samenwerking, interpretatie en «e mogelijkheden. De muziek van tuk werd gemaakt door Paul Ter- Miel Cools komt op zondag 6 april met een nieuw theaterprogramma: «Met gemengde gevoelens». Dit programma wordt gespeeld in de stu dio-zaal om 14.30 uur. ïgrafie van «In concert» is van Manen speciaal voor trt, Pauline Daniëls en illen. De muziek is van De Torfgraberkapelle uit Kaatsheuvel is winnaar 1985 geworden in het Efteling Alpenmuziekfestival. De Eftelingjury was unaniem van mening dat de prijs van 1000 gulden zou moeten gaan naar deze zestien blazers. Juist in het decor van de Efteling-Bobsleebaan bleek de kapel zowel qua muzikale prestatie als presentatie 7. aan de kop te staan van alle, overigens kwalitatief uitstekende Tiroler kapellen. De Torfgraberkapelle heeft laten weten deze prijs te zullen gebruiken voor nieuw in- strumentarium. Ook in 1986 kunnen zich weer nieuwe groepen aanmelden, nu voor het Efteling Gouden Podium. Inlichtingen: De Efteling - Telefoon 04167 - 80505. Vooreerst dient te worden opge merkt dat u niet ontvankelijk bent in uw bezwaar, voorzover bezwaar wordt gemaakt terzake het in lid acht bedoel de verzoek. Derhalve hebben wij beslo ten, de commissie van advies gehoord hebbende, om uw bezwaar af te wijzen, voorzover bezwaar wordt gemaakt ter zake het in lid acht bedoelde verzoek». Als je toch een verzoek hebt inge diend en je krijgt een dergelijk ant woord, als je daar vervolgens bezwaar tegen maakt en je krijgt dan dit ant woord, in close harmony gezongen n.b., als je al in je machteloze woede merkt geen grip te krijgen op deze be wakers van procedures, dan sla je toch door. Het is maar goed dat er ook nog waar randgroephonden rondscharre len, die eveneens moeite met de reali teit hebben, maar zich nochtans aardig weten te redden in het leven. Mimische bewegingen, gezongen minimal music, ongrijpbare formalitei- "enten, bindmiddelen, hun toepassing -. f, vroeger en nu. randi ensdag 20.00-22.00 uur j Vogel Frits Vogel houdt een lezing over Moran di, een lezing vooral bedoeld voor mensen die lessen volgen in schilderen. Een kijk op werk door iemand die zelf met schilderen bezig is. Niet om het werk te verklaren, maar juist dat het je daardoor op ’n ver klaarbare manier gaat boeien. Je hebt een heerlijk nachtje geslapen en iemand heeft stiekem een Morandi in je slaapkamer opgehangen. Je wordt wakker en bats!!... Morandi... Die eerste oogopslag, je ziet het in een klap helemaal... Fabricage van Japans papier Vrijdag 14.00-15.30 uur Jan van den Berg In Japan wordt volgens eeuwenoude tra dities papier met de hand vervaardigd. Experimentele schilderkunst Vrijdag 19.30-22.00 uur Eric Slagter Eric Slagter stelt zich voor tot taak de mogelijkheden van de experimentele schil derkunst te ordenen via kunstenaarsper soonlijkheden die deze eeuw haar schilder kunstig gezicht hebben gegeven. Niet het verhaal staat centraal, maar de mogelijkhe den die de beeldende kunst biedt om werke lijkheid of droom zichtbaar te maken met Vrijdag 11 april komt Seth Gaaikema met zijn nieuwe program ma «En jou kies ik» in de schouw burg-zaal. In dit programma zijn nog enkele hoogtepunten uit de vorige zo suksesvolle voorstelling «Hoogach tend, Seth» opgenomen. :n kleuren die niet zijn afgeleid. De met veel dia’s wordt toegelicht, e verrassingen van het moderne en verduidelijken. De gevolgde lijn is □nologisch: 1920-1980, en geografisch de kenmerken en invloeden uit verschil- per couvert Jambon d'Bayonne aux petit confit oignons Een tijdens de rijp met wijn behandelde ham vergezeld van kleine geconfijte uitjes Velouté de fenouille Lichtgebonden soep van venkel Boisson frappé? Champagnesorbet Ris d'Agneau avec langoustines Lamszwezerik met langoustinesstaartjes en roomsaus Gelie de vin aux fruits Wijngelei met vruchten HEDDY LESTER Heddy Lester begeleid door haar broer Frank Affolter, brengt een nieuw theaterprogramma. «Wie deelt?», de derde theaterproduktie, geeft een dui delijk beeld waartoe Heddy en Frank in staat zijn. Ze zijn te zien op zaterdag 5 april om 20.45 uur in de studio-zaal. Heddy heeft zich ontwikkeld tot een theatervrouw met allure en is in staat meesterlijke en ontroerende typetjes neer te zetten. Natuurlijk speelt de muziek weer een belangrijke rol. Ook in dit theaterprogramma wordt Heddy uiterst vaardig begeleid door Frank Affolter aan de vleugel. Boven dien treedt hij naast de cross-talks nog vocaal op de voorgrond met een stem die opvalt door zijn aparte klank. «Wie deelt?», een show die u in de ban houdt, ongedwongen in prestatie met een flinke dosis flair. Komisch, goed, gek en muzikaal ontstaat een welwil lende behaaglijke sfeer. Een gevarieerd programma met veel nieuw Neder lands materiaal, o.a. van Rob Chris- pijn, de vaste tekstschrijver van Her man van Veen. Het Brabants Orkest brengt op don derdag 10 april een voorstelling van Eisensteins film «Pantserkruiser Po temkin» om 20.15 uur in de schouw burg-zaal. Bijzonder aan de vertoning is dat bij de film de oorspronkelijke muziek van Edmund Meisel gespeeld wordt. «Verkiezingsjaar 1986! Wat een sen satie! Weer een stembiljet invullen. Kiezen, kiezen, «kiezen op elkaar». Eén hokje rood en daarna weer mond dood. En aan het einde van het jaar schemert pas door wat we eigenlijk ge kozen hebben». Dat zegt Seth Gaaikema over zijn nieuwe program ma. Na zijn overal geweldig ontvangen oudejaars televisie-show (zes miljoen kijkers en 7,4 waardering) heeft Seth Gaaikema een geheel nieuwe conféren ce geschreven. Duidelijk is, dat de voorstelling tij dens het jaar 1966 mee zal veranderen met de gebeurtenissen. Typisch voor de improviserende, steeds weer ver nieuwende stijl van Seth Gaaikema. Johan Thielemans in het tijdschrift Etcetera: «De schitterende tekst, de zuiver aangevoelde regie en de prachti ge akteursprestaties zorgen ervoor dat we hier met een indrukwekkende ver toning te maken hebben. Het is een spektakel dat tot de verbeelding spreekt waardoor de verschillende stemmingen nog lang blijven naspoken bij de toeschouwer. In dit vreemd ver haal waar góden zich mengen onder mensen, heeft men op een luchtige ma nier heel rake, soms pijnlijke dingen gezegd over onze arme manier van le ven». «Met «Het Park» heeft Botho Strauss een hedendaags meesterwerk geschreven. Voor De Mannen van den Dam heeft Sam Bogaerts een even meesterlijke regie neergezet». Aan «Het Park» wordt meegex door o.a. Lucienne de Nutte, 1 Hugaert, Viviane de Muynck, van Lierde, Tania van der Sande, Wz re Borgmans, Dirk van Dijck, I” Ceulemans, Luc D’Heu, Peter Buys Rob de Moor. Naast onze h la carte-kaart zal onze chef-kok de Heer J. Adriaansen de gehele maand APRIL een speciaal menu voor U bereiden: Theater Liever gladiolen Donderdag 20.00-22.00 uur Marijke Boon Marijke Boon presenteert een theater voorstelling waarin het onvervalste levens lied gecombineerd wordt met beeldende kunst. Dertien kunstenaars hebben voor dé ze voorstelling speciaal een schilderij ver vaardigd. En dat waren niet de minste; om een paar namen te noemen: Charlotte Mu- taers, Tom Eyzenbach, Klaas Gubbels, Marjo van Soest, Hans Ebeling Koning en Eugenie Jongerius. Marijke Boon speelt twee zusjes, Cornelia en Martha, die ieder een eigen rol spelen in de voorstelling; Cornelia meer als aangeef- ster voor Martha, die de liederen ten gehore brengt die bij de schilderijen passen. de pers over «Liever gladiolen»: Marijke Boon is de grote muziektheatrale verrassing van het jaar. (Het Parool). Prachtige solo in «Liever gladiolen» (Utrechts Nieuwsblad). Marijke Boon is erg origineel en heeft een verfrissend gevoel voor humor. (Algemeen Dagblad). over liteit, s fysieke w dit stuk weru mos. De choreg van Hans va Beppie Blankert Bianca van Dih< Harry de Wit. «Verlies van stilstand». Deze verwijst naar een uitspraak van Mondriaan. Zijn kunstenaarscha omstandigheden waarin hij werl zijn ontwikkeling van figuratief naar abstrakt schilderen waren de inspiratie voor de choreografie van Bianca van Dillen. De muziek is van Louis An- driessen. In circuit 17 wordt gedanst door: Bep pie Blankert, Pauline Daniëls, Kathy Dekker, Bianca van Dillen, Caroline Dokter, Angela Linssen, Robert Rap- pange en Albert van der Stel. Koffiekonsert Zondag 13 april vindt om 12.30 uur in de foyer van de schouwburgzaal een koffiekonsert van de S.M.E.T. plaats voor het Nederlands Koperkwintet. Er worden werken van Bach, Dvorak/ Hazell, Howarth en Enrique Crespo gespeeld. Big Band Festival Tilburg Big Band en Schouwburg Tilburg organiseren op zondag 13 april om 14.00 uur in de studio-zaal een Mi ni Big Band Festival m.m.v. De Big Band, Streekmuziekschool Oisterwijk, The Yellow City Big Band (België), Big Band Nijmegen, Big Band Tilburg- se Politie en de Tilburgse Big Band. Wervelend spektakel Meer dan 500 dansers, musici en choreografen laten zien wat de Til burgse Muziekschool in huis heeft op maandag 14 en dinsdag 15 april om 20.00 uur in de schouwburg-zaal. Mot to is «In Tilburg staat een huis». De dansafdeling zet een spektakel vol kleur en muziek op de planken. De muziek wordt gedeeltelijk live en ge deeltelijk gereproduceerd. Een aantal nummers werd speciaal voor de voor stelling gekomponeerd. Uitvoerenden zijn onder meer het Strijkersensemble o.l.v. Henk Stoop, het Slagwerkensem- ble van Steve Clover en diverse blaas- ensembles o.l.v. Laran van der Sanden. Komposities van Jos Sporck, Ton Hoovers en een rock and roll-work- shop van Peter van Dorst maken het klankbeeld kompleet. Deze voorstel lingen van de Tilburgse Muziekschool staan onder leiding van adjunkt-direk- teur Dans Els Mulders. geschiedenis ;n van Adèle. Mu- toekomstfiloso- iraad het leven van nvt Berlijn van voor rood in de jaren vijf- in in de jaren zestig, bruisend middelpunt iven, als dochter loeder voor haar tserkruiser Potem- tentoonstelling in tot «Beste Film al- pête onder de uit de gehele Eens per twee jaar maakt Miel Cools een nieuw theaterprogramma, waarvoor zijn vaste auteurs Bert Broes, Jaak Dreesen en Louis Verbeeck de eerste teksten schrijven. Aan dit drietal Stichting Dansproduktie: «Circuit 17» Dansproduktie heeft de toepas- gebruikelijk door Miel Cools zelf op rvinktio hestnnt nit drie nieuwe muZieK geze Miel Cools is destijds, nu om en na bij twaalf jaar geleden, uit Vlaanderen naar Nederland getrokken. Niet om culturele redenen. Hij vertelt wel elke avond tijdens een voorstelling, dat hij naar Nederland is gegaan, omdat die mensen ook recht op kuituur hebben. Een zin, waarbij enkel de Nederlan ders lachen, de Vlamingen knikken dan in diepe ernst. Dansproduktie werd in 1977, op ini- "'tief van Bianca van Dillen opge- ..cht. Na enkele jaren van kollektief werken, werd Bianca van Dillen be noemd als artistiek leidster. De groep bestaat nu iqt een kleine vaste kern (waarin o.a. de drie dansers/choreo- grafen Beppie Blankert, Pauline Da niëls en Bianca van Dillen en compo nist Henk van der Meulen) die per produktie uitgebreid wordt met een wisselend aantal gasten. Het huidige artistieke beleid richt zich op het produceren van program ma’s waarin moderne dans gecombi neerd wordt met andere kunstdiscipli nes. De belangrijkste rol daarin is weg gelegd voor de muziek: er wordt ge streefd naar zoveel mogelijk nieuw ge komponeerd, live uitgevoerd werk. Maar ook beeldende kunst, literatuur, video en films zijn kunstvormen waar mee regelmatig aansluiting wordt ge- zocht. .Restaurant pe dansstijl werd oorspronkelijk SOKWFff vooral beïnvloed door de abstractcon- w.. ceptuele aanpak van New-Yorkse cho- r reografen als Merce Cunnigham. De laatste tijd tendeert het werk naar een In het kader van het 25-jarig bestaan vburg Tilburg op za- een eksklusief konsert meest suksesvolle pop- 1 de Pellikaanhal. De start op zaterdag 29 kassa van schouwburg Het centrum voor kunstzinnige vorming «Zouavenlaan 77» organiseert in de week van 7 12 april een «Schildersweek». Acht workshops, twintig films, vier lezingen, twee excursies, twee tentoonstellingen en een theatervoorstelling: ziedaar het unieke, veelzijdige programma van de «Schildersweek». Vorige week besteedden we al aandacht aan de workshops, deze week zijn de films, lezingen, tentoonstellingen, excursies en de theatervoorstelling aan de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 11