35 jaar de Efteling Circus Mullens in Tilburg Zaterdag 29 maart gaan de Beekse Bergen weer open f TUINMEUBEL s 2 Rond de paas dagen I BELLA! |_Eftelings gouden podium J Nacht van Heuvelpoort W t; Volop attracties voor jong en oud Nieuwe gezinsbeurs in Tilburg Grosfillex -fatman Wooltown Jazz Band o.l.v. P. Vriens zang: Ria Demmenie (de Boer) 2e PAASDAG REDUCTIEBON aart 1986 - pagina 14 Donderdag 27 maart 1986-pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER De laatste Fata Morgana, de Verboden Stad. demonstrat gege' unnin )7 cm 2 met s de uur jury zien i Donderdag koopavond De superachtbaan, een topattractie in recreatiepark Beekse Bergen. L. Patricia Bügler op de olifant. Jazz in Den Hemel 2de paasdag Aanvang 16.00 Gratis entree Crèche aanwezig jaar is ook het feit lie via een geluids- n Enterpris igs Vereir.) /eek jonge lente veel aandacht iten. tuint DONDERDAG, VRUDAG, ZATERDAG EN De lama's waarmee Frank Bügler op treedt. de i denc ook lar Eftelinj over i avonc maa voor dat i Enschotsestr. 133, tel. 422769| ■ort vorig ing Cen- irt beslo- geeft een beeld van de ge- /an de Russische ruimte en on- imachi- fstemen, i nieuwe tuinverlich- :ues, sierele- Russische ruimtevaart De Efteling is er zeer trots naast de Verboden Stad nog i re prachtige attractie met eei melijk educatief karakter kan Dit jaar gaan de poorten van De Efteling voor de 35ste maal open voor de start van een nieuw seizoen. In 1951 begon het Kaatsheuvelse recreatiepark klein met de inmiddels bekende sprookjes en de «tot leven» gekomen scheppingen van Anton Pieck. Het is dan ook vanzelfsprekend dat in dit jubileumjaar wordt stilgestaan bij de man die wel eens de vader van het succes van De Efteling wordt genoemd. Als eerbetoon aan Pieck en ter pleziering van de Efteiing-bezoeker zal dit jaar van juni tot september een tentoonstelling van de werken van de sprookjesmeester te zien zijn. Het hoogtepunt van dit jubileumjaar is echter de opening van Fata Morgana, de Verboden Stad: een mysterieus oosters paleis waar vijf jaar aan is gewerkt. Openingstijden Zaterdag 29 maart van 13.00-22.30 uur Zondag 30 maart van 11.00-18.00 uur Maandag 31 maart van 11.00-18.00 uur Dinsdag 1 april Van 13.00-22.30 uur Woensdag 2 april van 13.00-22.30 uur van winkelcentrum Heuvelpoort. Als op 29 maart recreatiepark de Beekse Bergen weer de poorten opent, prijkt er weer een nieuwe attractie van formaat «De Piraat». Deze schipschommel trotseert, telkens met 54 passagiers aan boord, een vlie gende orkaan. «De Piraat» heeft een uitzwenking tot maar liefst 20 meter hoogte, waardoor de schepelingen de sensatie van gewichtloosheid ervaren. Deze schip schommel heeft een capaciteit van 1.800 personen. Ook deze nieuwste aanwinst voldoet evenals de andere topattracties zoals superachtbaan, wildwaterbaan en Enterprise, aan de hoge veiligheidseisen van de Qe T.U.V. (Technische Uberwachungs Verein). vertellen. Het duo Angelo zal door zijn halsbrekende toeren aan de roterende trapeze u de spanning op het gezicht weten te brengen en het zweet in uw handen doen staan. De Italiaanse fa milie Togni verzorgt een mooie hon denrevue en een apennummer. Ten slotte zult u geboeid kijken naar de toeren van de Stimetz uit Hongarije die een hoogdraadnummer zullen uit voeren. september de schitte- bijwo- itie is s meer even netjes de verf gezet. ders, ider- Andrei Kapitsa Wetenschappen Interkosmos schiedenis vt vaart. Van 27 maart tot en met 19 oktober zal deze expositie te zien zijn in De Ef teling. De officiële opening staat ech- ter gepland op 12 april. Op die dag is dat de bijna 2,3 het namelijk vijfentwintig jaar geleden Efteling vorig jt dat de eerste ruimtevaarder, Joeri - Gagarin, de lucht in ging. De presenta tie van de Russische ruimtevaart is zeer uitvoerig: de tentoonstelling be slaat 4.000 m2 oppervlakte. Op Inter kosmos is onder meer het ruimteschip van Gagarin, de Wostok, te zien; htl complete Russische ruimteschip So- joez; een werkend model van de lan ceerbasis Bay Konoer en de Vega, die momenteel de komeet Halley obser veert. De expositie is voor het eerst in een Westers land te zien en is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met Zoals u op de voorpagina hebt kunnen lezen en in meerdere aankondigingen in de Tilburge Koerier, verzorgt het Circus Mullens weer een aantal voorstellingen in Tilburg. Het beloven uitstekende voorstellingen te worden want de directie van het circus is er in geslaagd diverse bijzondere acts in haar circustent te krijgen. Die tent is overigens helemaal nieuw en flink wat groter dan de voorgaande jaren. Dat geeft meer mogelijkheden voor met name trapezenummers. Nieuw dit ja dat de circusartiesten in hun optredens begeleid worden door een echt viermans-orkest. Geen muziek dus dit bandje wordt afgespeeld, nee, levende muziek. U zult merken dat dat de sfeer ten goede komt. 4x4 Patrols Vorig jaar kon men in het safaripark een gloednieuwe 4x4 Nissan Patrol huren. De belangstelling hiervoor is zó overweldigend, dat dit seizoen 4 extra Patrols worden ingezet (huurprijs ƒ45,- per 1!6 uur en 15,- toeslag per Vi uur extra). Deze autos’s zijn alle voorzien van een cassette-recorder met geluidsband waarop deskundigen veel wetenswaar digheden over de dieren van het safari park vertellen. iwe Efteling direkteur I 1q ziet nog steeds groei- utii voor de Efteling. Hij is g dat het bezoekersaantal ongeveer 3 miljoen moet 1. Een belangrijke stimulans ilgens De Clercq worden een uitbreiking van het jte park in combi- groei van de ver- i op dat zij Joeri Gagarin, 's werelds eerste ruimte- een ande- vaarder. Op 12 april 1961 beschreef hij een voorna- in zijn Wostok een baan om de aarde. bieden: (Foto Piet Smolders) Per bon geniet U een voordeel van 2,50 De entreekaarten zijn te verkrijgen in alle winkels ubbixik RQVERGARDEN ruimtevaartjournalist Piet Smolde die sinds 1978 contacten heeft onó houdën met professor Andrei Kap' van de Academie van van de USSR. Met de tentoonstelling over de Rus sische ruimtevaart geeft De Efteling aan dat ook informatieve en educatie ve enementen binnen haar programma passen. Avondopenstelling >rig jaar startte De Efteling met de - naamde avondopenstelling gedu- e de zomermaanden. Uit het park- erzoek van 1985 bleek dat het pu- k deze verlengde openstelling bij- zonder waardeerde. De wachttijden bij populaire attracties waren bedui- id korter en gemiddeld bleef men inger in het park dan anders. De ng-direktie heeft er veel v om ook in 1986 tot negen uu, ids open te blijven in de zomer landen. Zekerheid hieromtrent kan oralsnog niet worden gegeven, om- i momenteel een vergunningsproce- dure bij de Raad van State nog in be handeling is. Uit hetzelfde parkonderzoek bleek 3 miljoen mensen die De o ig jaar bezochten, en goed waren voor een recordomzet van 55 miljoen gulden, de Efteling-attracties hoog blijven waarderen. «Rapportcij fers» die schommelden tussen de 8,5 en 9,5 liegen er niet om. het kerkgelegenheid In 1986 zal De Eftelr eerst haar samenwerking het zogenaamde job-plan heid. Dit initiatief van de overheid in samenwerking met het Ne derlands -- tussen de twee jaar we Op basis Van wu van 1 jaar de kans om de nodige erva ring op te doen. Groei De nieuv R.G. de Clercq mogelijkheden v van mening rond 1990 c kunnen zijn, kan daarbij vol geleverd door reeds 70 hectare grot natie met een sterke blijfsaccommodatie. Voorts denkt hij aan uiteenlopende slechtweervoorzieningen en aan uit breiding van publieksevenementen, ook buiten het sejzoen. De artiesten U kunt tijdens de voorstellingen op tredens verwachten van de volgende artiesten. De familie Bügler verzorgt drie acts. Pa Bügler treedt op met fjordenpaar den en daarna nog een keer met po ny’s. Frank Bügler komt de piste in sa men met diverse exotische dieren zoals lama’s, dromedarissen, zebra’s en een ezel. Ilona en Patricia Bügler vragen uw gewaardeerde aandacht voor hun olifantennummer. Uit België komt het clownsduo The New French dat u beslist aan het la- cheri zullen brengen. Miss Sonja zal u versteld doen staan van haar kunsten aan het verticale touw en de Great Leonardo, voor de ingewijden: ome Sjef, komt met een zeer bijzondere act waar we verder niets over durven te Toegangsprijs en -openingstijden De prijs voor een bezoek aan het sa faripark de Beekse Bergen met eigen auto is in 1986 niet verhoogd: 8,- per persoon, 60+ met eigen auto 6,50 per persoon. Kinderen tot 4 jaar gratis. Met de safaribus bedraagt de toe gangsprijs 12,50 per persoon. Openingstijden: van 10.00 tot 18.00 uur tijdens het hoogseizoen. In het voor- en naseizoen glijdende openings tijden. Op Paaszaterdag 29 maart zal om 13.00 uur op Evenemententerrein ’t Laar in Tilburg de nieuwe Gezins beurs «Tilburg Promotie ’86» worden geopend. Vanaf dat moment presenteren zich 5 dagen lang 100 deelnemers uit Til- voor burg en regio met klinkende nieuwtjes, lur »s informatie, kijken, keuren, kiezen en j-■'-‘-aties. Uit een onder de bezoekers van het recreatiepark gehouden enquête blijkt, dat de afstanden tussen de attracties onderling nogal als bezwaarlijk wordt ervaren. Mede op basis van deze en quête zijn de attracties dichter bijeen gebracht, zodat ze nu alle op loopaf stand van elkaar liggen. Hierdoor zijn het ponyrijden (de po ny’s hebben nu hun thuis in het safari park) en de teleski niet bij de toe gangsprijs inbegrepen. Ander goed nieuws is dat de toe gangsprijs voor het recreatiepark dit seizoen niet wordt verhoogd. De en treeprijs inclusief attracties bedraagt 12,50 per persoon. Kinderen tot 4 jaar gratis, 60+ 7,50 per persoon. Het recreatiepark is geopend van 29 maart tot en met 28 september, dage lijks van 10.00 tot 18.00 uur. Dierenland en het safaripark Afgelopen winterseizoen is er met man en macht gewerkt aan de verfraai ing van het safaripark en dierenland. Vooral dierenland is belangrijk uitge breid. Op een fraai aangelegd parcours kunnen de kinderen ponyrijden. Zelfs een tochtje op een echte kameel is mo gelijk. Voor de allerkleinsten is er een aparte speeltuin aangelegd. In dieren land zijn ook de vogelsafari, de kinder boerderij, de vele zeldzame diersoorten en de roofvogeltentoonstelling méér dan de moeite waard. Overigens is een bezoek aan dierenland bij de toegangs prijs tot het safaripark inbegrepen. Roofvogelshow Vanaf Pasen tot eind kunnen de bezoekers weer rende roofvogeldemonstraties 1 nen. De roofvogeldemonstratk vooral bedoeld om de bezoekers i vertrouwd te maken met roofvoge hun onmisbare rol in de natuur, dens deze shows worden dan ook de trainers Wim de Kruit en Ht Verberkmoes veel wetenswaardigl den over deze unieke vogels verteld. In verband met het grandioze succes van de Nacht van Heuvelpoort jaar heeft de winkelverenigin; trum Promotion Heuvelpoort v. ten deze nacht te herhalen. In de nacht van zaterdag 5 op zon dag 6 april 1986 zal Heuvelpoort weer bruisen van de activiteiten. Vanaf. 21.30 uur (Heuvelpoort open) tot ’s nachts 04.00 uur vindt er in winkel- u centrum Heuvelpoort een waar festijn staa plaats. Zo staan er optredens op het dfai programma van Frank Ashton, Jay Delmore, Stella en The Evergreens. Laatstgenoemde band bestaat al 15 jaar en telt ruim 30 leden, een grondkoor en een zanger. Op de parterre trede noemde artiesten op en h. zal worden aanj amerikaanse sfee kaanse bt katie bij t muziek ten g er een goochti Door het tan stands opgestek u.ank, vis en anderzins. Kortom, het wordt wederom een nacht om zeker bij aanwezig te zijn achter- Kaarten 20,-. Punten waarop gejureerd wordt zijn de betrokkenheid tot het publiek, de ori ginaliteit en de esthetische en techni sche uitvoering. Het eerste punt legt het meeste gewicht in de beoordeling van de jury. Voor de drie beste optredens stelt De Efteling fikse geldprijzen ter be schikking. Vanaf aanstaande zaterdag De optredens in het kader van Efte- lings Gouden Podium, vinden iedere dag vanaf zaterdag 29 maart tot met zondag 19 oktober plaats, ‘deelnemende groepen, artiesten en or kesten moeten een optreden van ten minste één uur verzorgen. Dat kan eventueel opgesplitst worden in twee maal 30 minuten, driemaal twintig mi nuten en viermaal een kwartier. Alle optredens worden afgewerkt in de open lucht op podia, pleinen en we gen en grasvelden door heel het park. Bij slecht weer wordt het optreden af- - vacht op beter weer die lat niet komen, dan krij gen de deelnemers toch hun reis- en onkostenvergoeding. Tevens wordt, in dien mogelijk, een nieuwe afspraak ge taakt. Over Eftelings Gouden Po- im kan men inlichtingen inwinnen H. Merkelbach, de organisator ;n bij de Efteling. Fata Morgana luidt tevens de afron ding in van het eerste vijfjarenplan, dat in 1981 werd gestart met de inge bruikstelling van de superachtbaan Python, die een investering vergde van 10 miljoen gulden. Met het Fata Mor gana project is een bedrag gemoeid van 15 miljoen gulden. Daarmee is het tevens de eerste attractie in De Efte ling waarin zoveel geld is gestoken. Het resultaat mag er dan ook zijn. Om een werkelijk oosterse sfeer op te wekken worden bijvoorbeeld geurver stuivers gebruikt om de typische marktlucht van het Oosten na te boot sen. De aankleding doet eveneens zeer audthentiek aan. Zo werden echte lia nen en bamboe uit Rood China be trokken, kurkschors uit Frankrijk en achttien meter hoge stammen van palmbomen uit de Filippijnen. Voorts heeft de Efteling voor ettelijke duizen den guldens aan attributen uit Marok ko betrokken, die onder meer zijn te rug te vinden in de verschillende le vensechte taferelen van de Verboden Stad. De bezoeker van Fata Morgana maakt zijn acht minuten durende reis door de Oosterse wereld per boot. In totaal zijn er veertien bootjes waar zo’n 16 personen in kunnen plaatsne men. De verwachting is dat per ongeveer 1.600 mensen de Verboden Stad kunnen bezoeken. Fata Morgana bestaat uit veertien verschillende scè nes, die elk een bepaald aspect van een sprookje uit 1001-nacht uitbeelden. In totaal worden hiervoor 140 com putergestuurde poppen gebruikt. parterre treden bovenge esten op en het souterrain a °ngekleed in een Zuid- «eer met een Zuidameri- sand. Daarnaast zal op de lo- bakker Martin nog een orkest gehore brengen. Tevens is helaar van de partij. gehele winkelcentrum opgesteld met hapjes Een 5.000 m2 groot verwarmd pavil- joenenkomplex geeft onderdak aan ve le sektoren uit handel, industrie en ambacht, terwijl diverse voorlichtende instanties u wegwijs maken op velerlei terrein. Veel nieuwtjes voor in en om het huis, voor vrijetijd, hobby en mo de, o.a. bruidsmodeshow. Met name in de sektoren woning verbetering en interieur-verfraaiing zijn vele gezellige stands aanwezig. Lentetijd-tuintijd Met nauwelijks één we ding voor het kunt uiteraard ook g verlenen aan vo2r de tu‘n verwachten enaamde job-plan van de over- J Tuinarchitectuur, tuinaanleg it initiatief van de Nederlandse derhoud, gazonrenovatie, tuint in samenwerking met het Ne- nes broeikassen en voorzaaisys bedrijfsleven biedt jongeren tuinhekken en poorten en een 18 en 25 jaar die langer dan collectle tuinmeubelen, werkloos zijn de gelegenheid ting’ zwembaden, barbeet van een uitzendovereenkomst menten enz., enz. Speciaal voor de kinderen is een beurspuzzel opgezet waarmee diverse leuke prijzen zijn te winnen. In het Kinder-Video-Theater wor- jr den tijdens de beursuren leuke en ge- zellige kinderfilms vertoond. Ook in het Beursrestaurant is het na dit vele nieuwsvergaren goed en prettig toeven. Kortom, er is voor elk wat wils en u mag er gerust enkele uurtjes voor re serveren. De Efteling is naast een toneel, een schouwspel, ook een podium, waarop amateursartiesten en -gezelschappen ,zich kunnen presenteren. In 1983 start te het familiepark in Kaatsheuvel met het Efteling Debutantenfestijn. Dat heeft al honderden artiesten en gezel schappen de mogelijkheid geboden om zich aan een breed publiek te presente ren. In het seizoen 1986 krijgen die groepen en solisten opnieuw de kans om hun beste show voor te zetten. Het komend seizoen is voor De Efteling een extra feestelijk jaar. Het park be staat 35 jaar. Dat is terug te vinden in de nieuwe naam die het muziekfestival heeft gekregen Eftelings Gouden Po dium 1986. De opzet is niet veel veranderd, om dat die in de afgelopen jaren succesvol is gebleken. De optredens van orkes ten, korpsen, straatmuzikanten, clowns, parodisten, koren, gooche laars, slangenbezweerders en toneel- aicvul wccl en volksdansgroepen, worden door ge]ast en oew£ dikke rijen toeschouwers gevolgd, die da„ Mocht da er graag een warm applaus voor over gen’ de dee[ne] Onder de toeschouwers bevindt zich bij ieder optreden een deskundige jury. ma2 Aan de hand van een viertal hoofdcri- dium fcan men teria geeft de jury een oordeel over bij H Merkelbac hetgeen ze gezien en gehoord heeft. van de evenementer Ben erbij Nee, u zult zich beslist geen seconde vervelen bij het Circus Mullens dat na het optreden in Tilburg op toemee gaat. Zorg dat u er bent geweest want u zult er weer een jaar op moeten wachten: eerder komt Circus Mullens niet meer terug! id uimte propvol ter elkaar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 15