Portret van de gemeenteraad boby-heme De nieuwe Comfortabele middenklasser Nissan Bluebird met sportief karakter hij garage Denissen Paula Sukel: Open dag Vrije School I.V. ISIM/V) Reinier Schenk: Tilburg Drie Tilburgse kunstenaars in Boerderij Denissen Berry Stok: De overheid moet verder terugtreden als regelend orgaan Miet van Puijenbroek: De raad is een slechte plaats om deugden te beoefenen Tilburgers mogen trots zijn op hun stad Theater Reflex speelt «Pas de Deux» Toneelgroep: De Baselaer» A.S.OUDERS: voor 't liefste, het beste.. In de marges is toch nog wel genoeg te bereiken '4^4 Politiek forum gehandicaptenbeleid De Lightbergh Donderdag 6 maart 1986 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER iart 1986 - pagina 6 is van het iputer. bezit is gevens rgroei in it blad, te fisme, iverj XK Tilburg k omd In de Willem II -str.59 - Tilburg (zijstr.Heuvelstr.) ide coupon (P.E.) .19 jm [init| ide 83, /es, zja vat zit is van rvaring in welkom Haaren, Uw adres voor babykamers, kinderwagens, wandelwagens, boxen, autostoeltjes, baby-ultzet, wanddecoratie en stoffen tegen zeer aantrekkelijke prijzen... werkers, slagen, n heerd. ter tenr; de tc pen, betere den Mevroi recht™ werd jkheid om itigen met rder is er een ïrtrand. Dit hulpvra- het nage- 'aarde met in’’Centrum”. xirg, de secretaris, drs. F. Meeder. je hebt komen maandag tot en van 20.00 tot zondags van 13.00- geraakt hem niet aan gebied van de Slakken in bladerdeeg Rijst met zeebanket Eva’s appeltje i openbare zitting ’ublieke Werken, de gelegenheid i van het ontwerp- horende stukken de een maand ter i, afdeling Stads- ordhoekring 188 imeentelijk Infor- ORDIJN C 340 380 470 460 290323 356383425459 317 354 393 430 471 508 344 384 426 468 511 554 370416461507553 599 384432 479 526 575 621 cl op maal gemaan 70 dessins1 rland B.V. ngen ittarstr 10. itmag tot 13.00 uur OOfuren: 343180 Nederland te i De nieuwe onze Tilburgse Nissan-c B.V., Burg. Ja >urg. ze centers hem uitgaan ry Stok heeft men Tilburg b< iveau en met men Rijst met zeebanket. Rijst (Uncle Ben’s) koken in 1 liter water met wat zout. In ruime pan olie verhitten en hierin de fijngehakte uitjes en de knoflook fruiten. selde- Afblussen met de witte wijn. Mosselen en garnalen erbij, plus de selderij, basilicum en de doperwtjes. Op smaak brengen met peper en zout en door de gare rijst scheppen. Glas droge witte wijn erbij en u hebt al een Mediteraans voorproefje op de zomer. lutesinhet plan- 'iusstraat en de jidsbelasting de it de Wet Geluid- erde Staten een en einde nieuw- gevoelige objek- >estaande onge- e funkties langs entrum” mogelijk Onderstaande recepten zijn steeds voor 4 personen. Ingrediënten 24 slakken, 1 eetl. gehakte peterselie, 1 eetl. geknipte bieslook, 6 sjalotten, 2 teentejes knoflook, 60 gr. gekookte ham in dobbelsteentjes, 100 gr. boter, peper, zout, wat citroensap, borrelglas sherry, 1 eidooier, 1 eiwit, 1 eetl. bloem. Pakje bladerdeeg, diepvries. in Nederland aan de Zeeuwse taien is. En het achterland Bel- rg maken bekend erde Staten van n om vaststelling ogst toelaatbare teerslawaai) als eluidhinder met "Centrum”. Ingrediënten: 250 gr. rijst, 250 gr. versgekookte mosselen uit de schelp, 100 gr. hol- landse garnalen, 2 uitjes, 3 eetl. olijf olie, 1 teentje knoflook, peper, zout, snufje basilicum, 2 eetl. geknipte s rij, 1 theekopje diepvriesdoperwtje 1 glas droge witte wijn. Ingrediënten: 4 flinke appels, 100 gr. geschaafde geborneerde amandelen, 1 banaan, 1 manderijn, paar druppels citroensap, 3 eetl. magere yoghurt, 1 theel. citroen- in blokjes g“ sap, 2 eetl. suiker, 1 borrelglas Kirsch, veerde partje Op dinsdagavond 11 maart a.s. or ganiseert het Tilburgs Overleg Gehandicaptenorganisaties met het oog op de komende gemeenteraadsver kiezingen een ontmoeting tussen de Tilburgse politieke partijen en belan genorganisaties van gehandicapte mensen. Er zal aandacht gevraagd worden voor een inclusief gemeentelijk gehan dicaptenbeleid. Dat betekent, dat rege- lingen en voorzieningen op allerlei be- ke zo’n inclusief beleid. Een politiek leidsterreinen zoals: huisvesting, werk- forum o.l.v. mv. A. Bökkerink, voorzit- gelegenheid, maatschappelijke dienst- ter Stichting Nationale Gehandicap- verlening, verkeer, etc., tegemoet ko- tenraad, zal een bijdrage leveren aan men aan de wensen van alle inwoners de te voeren discussie tussen de diverse van de stad, dus ook de gehandicapte groeperingen. Tilburger, die wil deelnemen aan net gewone dagelijkse leven! Op die avond zal de Tilburgse poli tiek geconfronteerd worden met de wensen van gehandicapte kiezers inza- CUISINE NORMAAL, Dat ik de belangrijke funktie van dag- en nieuwsbladen ook nog eens in een kookboek benadrukt zou zien was een verrassing. Lees mee uit het ’’nieuwe kookboek” uitgeverij Berry Stok is lijsttrekker van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) van de afdeling Tilburg. Hij werd in 1941 geboren in ’s-Hertogenbosch en niet in Tilburg. De oorlog was hier debet aan, want zijn ouders zijn onvervalste Tilbur- Berry Groeide op in het centrum van Tilburg en bezocht de lagere school in de Elzenstraat. Daarna bezocht hij de middelbare school en dat werd het Odulphus- lyceum. Toen vertrok hij naar Delft waar hij Weg- en Waterbouwkunde studeer de met als afstudeerrichting Verkeerskunde. Hij is nu werkzaam als adiunct-di- recteur bij een openbaar nutsbedrijf in Tilburg. Berry is katholiek, gehuwd en heeft twee kinderen: een zoon van 15 jaar en een dochter van 12 jaar. De lijsttrekker van de WD afdeling Tilburg werd in 1970 lid van dit partij. Het was voor Stok een bewuste keuze omdat hij in de WD uitgangspunten tegen kwam die hem bijzonder aanspraken. Dat waren, en dat zijn nog steeds, de over tuiging dat de overheid als regelend orgaan te dominant aanwezig is in het maat schappelijk verkeer. Zo’n dominant orgaan moet groot zijn en kost dus veel geld. Volgens Stok gaat van iedere gulden zo’n 70 cent naar de overheid; veel te veel naar zijn ordeel. Hij vindt dat de overheid meer voorwaarden scheppend moet werken en minder regelend. Het individu moet meer vrijheid krijgen, dat is zijn stellige overtuiging. Berry Stok kwam in 1982 in de gemeenten een tot fractievoorzitter gekozen en is dat i noemde politieke functies nog andere maatovua jaar lid van het schoolbestuur Petrus en Paulus,-- gezondheidsdienst en bestuurslid van de Schouwburg Tilburg. Vanuit zijn zit hij ook nog in besturen en commissies van landelijke organisaties en vereni gingen. Met het bekleden van al deze functies meent Berry Stok goede voeling te kunnen houden met de (Tilburgse) gemeenschap: een voorwaarde volgens hem om als politiek bestuurder goed te kunnen functioneren. Berry Stok begon vier jaar geleden enthousiast in de geme kend, kan hij enige teleurstelling niet wegslikken. Hij is n de opstelling van de twee grootste coalitiepartners die de afspraken hebben gehouden; vooral op fincieel privatisering en de deregulering. Berry Stok noemt zichzelf een soort «bindmiddel»; dat is de term waarmee hij het best zijn aktiviteiten als fractievoorzitter kan omschrijven. Hij moet er voor zorgen dat zijn fractiegenoten op één liberaal spoor zitten en hij ziet het als zijn taak de diverse meningen binnen zijn fractie te synthetiseren tot de liberale me ning. Hij doet dat graag, want hij noemt niet voor niets als één van zijn hobby’s: besturen. Het is vooral de satisfactie wanneer iets lukt, ook al is dat op langere termijn, die hem inspireert. Andere hobby’s heeft Berry Stok eigent, veel, hij heeft ook niet zoveel tijd. Hij mag graag in zijn tuin «wroeten», zoals hij dat uitdrukt, en leest natuurlijk de nodige dag-, week- en opiniebladen, waarbij hij zich niet laat leiden door politieke voorkeuren. De vakanties brengt het gezin Stok steevast door i~ kust, waar het prima gemeten, wandelen en uitwaait gië heeft ook altijd wel iets te bezichtigen. Politieke ambities heeft Berry Stok nauwelijks; een wethoudersfunctie zal niet van hem uitgaan en voor de landelijke politiek vindt hij zich niet de juiste man. Berry Stok heeft enorm veel op met Tilburg: hij is thuis in Tilburg. Hij vindt wel dat men Tilburg beter moet «verkopen», zowel op landelijk als op provinciaal niveau en met men bedoelt hij iedereen. (P-E.) Slakken in bladerdeeg. In de helft van de boter de gehakte sjalotten, de uitgeknepen knoflook en de ham licht aanfruiten, ca. 10 minuten. De rest van de boter glad 'en romig kloppen met de kruiden en op smaak brengen met peper en zout. Slakken met aanhangend vocht in klein stenen vuurvast bakje doen. Afvullen met het gefruite mengsel en de kruidenboter. Drupje citroensap en sherry toevoegen. Uit het bladerdeeg rondjes steken iets groter dan de bakjes. Vastplakken met het eiwit. Het deegdekseltje bestrijken met losgeklopt eigeel en in oven van ca. 200 °C in ca. 15 minuten afbakken. treffelijk zittende stoelen die ruim ver stelbaar zijn (vanaf het LX-model ook in hoogte en de lendesteun). Ook het in hoogte verstelbare stuurwiel draagt bij aan een voortreffelijke zitpositie. Op het gebied van uitvoeringsspeci- ficaties verslaat de nieuwe Bluebird zijn concurrenten ruimschoots. Zo zijn Denissen op de Bluebird LX o.a. stuurbekrachti- 56 te Tilbt om bekend dat zij met open vi- ren. Een 1952 cc 4, y„ leemt, ook wanneer er wordt ge- dieselmotor die hiermede *- Erg gewaardeerd wordt dit meer motorvermogen heeft da., jke CDA-top, getuige het feit rige Bluebird in dieseluitvoering lertiende plaats op de kandi- dit hogere motorvermogen en c stige luchtweerstandwaarde v nieuwe Bluebird is de dieseluitvoering met z’n topsnelheid van zo’n 150 k.... uur duidelijker sneller dan zijn voor ganger. Voor het eerst in de geschiedenis van de Bluebird, die zo’n 20 jaar gele den voor het eerst in ons land getoond werd, is er nu een super sportieve uit voering, namelijk de Bluebird 1.8 SGX - .J- turbc Al id en iders idige n kan eenieder /an het ontwerp- is college. de pauze bestaat de mogelijl een tentoonstelling te bezicht o werk van de leerlingen. Verder is er een info-stand, een boekentafel en een poppenhoek, met door ouders zelfge maakte poppen. De open dag zal omlijst worden met vrolijke muziekklanken van het Vrije School ensemble. Om 13.30 uur worden er openbare lessen gegeven door de leerkrachten aan de volwassenen. Na een korte theepauze rond 15.15 uur is er gelegen- volgen er heid tot het stellen van vragen ter af- i. Tijdens sluiting van deze dag. Van 9 tot en met 23 maart is in Boer derij Denissen te Berkel-Enschot een expositie te zien van olieverfschilderij en van Richard van Dijk en Hein van Eerdewijk en keramiek van Jenny van Gemert. De tentoonstelling in Boerderij De nissen te Berkel-Enschot zal op zondag 9 maart aanstaande om 15.00 uur offi cieel geopend worden door de heer S.P. Grem, burgemeester van. Oost-, West- en Middelbeers. Openingstijden: van met donderdagavond 22.00 uur en ’s zosi 17.00 uur. I, is er nu «wering, nameli ‘■■rbo. Alle Bluebirds zijn uitgerust met een 5-versnellingsbak die de voorwielen aandrijft. Royaal en smaakvol interieur Het interieur van de Bluebird anno 1986 biedt royaal plaats aan 5 volwas sen personen. Voorin vindt men voor- Deze week introduceert Nissan de best verkochte Japanse auto in Neder land en in Europa, haar nieuwe mid denklasser, de Nissan Bluebird. De nieuwe Bluebird, die leverbaar is in zo’n 16 uitvoeringen, vervangt be halve zijn voorganger ook de Nissan Stanza. Het is een gedistingeerde, strak ge lijnde en moderne middenklasser met 4 of 5 deuren, ook leverbaar als sta tionwagon. Op veler verzoek speelt bovenge noemde vereniging op woensdagavond 12 maart a.s. voor de laatste (6de) maal de twee kluchten: «Vergif» en «De truc ipagne, wat bij van Tienus», in de zaal van de «Base er hij een paar laer», Hoefstraat 175, Tilburg. Aan vang 20.00 uur. Toegangskaarten bij dhr. Doorakkers, Schrasserstraat 13, tel. 350066 en eventueel aan de zaal. Als forumleden hebben hun mede werking toegezegd: dhr. A.J.M. Dries sen, wethouder C.D.A.; dhr. L. Stok, fraktievoorzitter V.V.D.; mw. H. Flip- se-Tiemens, fraktielid P.v.d.A., dhr. W. Dijkstra, lid P.v.d.A. Voor doven en slechthorenden zal een doventolk en een ringleiding aan wezig zijn. E.e.a. vindt plaats in buurtcentrum Loven-Besterd, Koestraat 164, Til burg. Tijdstip: van 19.30 tot 22.00 uur. Belangstellenden - mét en zonder handicap - zijn van harte welkom. Inlichtingen: 013-355255. ging; 5-versnellingsbak; digitale quartsklok; volledig instelbare be stuurdersstoel; getint glas; gelaagde voorruit; toerenteller; regelbare dash- boardverlichting en een tunnelconsole met opbergvak standaard. Het dash board is overzichtelijk en alle schake laars zijn direct onder handbereik. Gunstige prijzen Ondanks de hoge koers van de Ja panse yen weet Nissan de prijzen van de Bluebird zeer gunstig te houden. issan verwacht dan ook niet ten ;chte veel van de nieuwe Bluebird, 3 auto biedt veel «value for mo- Op vrijdag 7 maart om 19.30 uur raadshd voor de Volkspartij voor Vnj- kunt u een boeiende dia-lezing van de liberaal is in Almelo geboren en Stichting Continuum bijwonen over ie WD-kandidatenlijst voor de ko- het onderwerp «Leven na de dood». op een verkiesbare plaats. Overigens Op zaterdag 8 maart wordt de cy- niet als iets compleet nieuws - in 1982 clus «Mystieke wijsheid in de wereld lid van de schaduwfrac- godsdiensten» afgesloten met een fo rum van de inleiders. 7' Deze middag, die om 14.00 uur be- tgeko- gint, za] WOrden afgesloten met een nisatie universele eredienst. Op vrijdag 14 maart is er weer video-lezing van Zohra Berti keer is het onderwerp «De ger». Margriet van Haren zal sprek begeleiden. Voor meer informatie en/of opgave bent u welkom op De Lightbergh, Eind 19, Haaren, telefoon 04117-2455. -Za- tionwagon. uitgeoefend - ook al was i. Graag had zij dan ook Ruime keuze .tgen van 1982 vroeg nie- Het motorenaanbod in de Bluebird- t een ander haar wethou- lijn is royaal. Zo zijn er 16 liter 60 Kw groene ta- (82 dn/pk) en 2.0 liter motor 75 Kw (102 dn/pk) sterke carburatie moto ren. Een 1952 cc 49 Kw (67 dn/pk) dieselmotor die hiermede bijna 20% meer motorvermogen heeft dan de vo lg. Door de gun- van de eriiig i km/ De Tilburgse Vrije School houdt op zaterdag 8 maart een Open Dag in haar gebouw aan het Wilhelminapark 54. Het programma vermeldt om 10.30 uur een ontvangst met koffie en koek. Om 10.45 uur vindt de opening plaats met o.a. koorzang van de kinde ren. Hierna zal door een van de leer krachten een voordracht worden ge houden met als titel: «Beeldend onder wijs in de Vrije School». Om ongeveer 11.45 uur vc demonstraties van leerlingen. Noordhoff 1925; ”Ook in papier gewikkeld kunnen spijzen gaar gemaakt worden, als dit tenminste met dezelfde voorzorgen geschiedt. Ongeveer 8 a 12 groote nieuws bladen worden hiervoor opengevouwen en kruislings over elkaar gelegd. In het midden legt men nog een plat te prop papier, waar de pan op wordt gezet, als ze heeft voorgekookt. Een voor een worden nu de kranten, zoo vlug mogelijk, om de pan gewik keld. Op deze wijze pakt men veel lucht tusschen de kranten in, die met het papier dienst doet als slechte k fg- ■<_,-< 1 warmtegeleider. Om het pak wordt 'iSC een touw 8ebon<Jen en het geheel bijv, op een toegevouwen nieuw By j- dweiltje gezet.” Dal waren nog eens tijden Nisc,*r onrechte want de ney». Nissan hoopt natuurlijk eind van dit jaar voor de 5de maal in successie het best verkochte Japanse automerk in zijn. 5 Bluebird staat klaar bij Nissan-dealer, Garage Burg. Jansenstraat 52- Menu van de week Miet van Puijenbroek - is het eigenlijk wel nodig om haar bij onze lezers te intro duceren? Voor die paar Tilburgers die haar nog niet kennen, de volgende gege vens: mevrouw van Puijenbroek (71) is sinds 1953 gemeenteraadslid van Tilburg, eerst voor de Katholieke Volkspartij (KVP), later voor haar opvolgster het Chris ten Democratisch Appèl (CDA). Met haar 33 dienstjaren is «ons Miet», zoals mevrouw van Puijenbroek in brede kring bijna liefkozend wordt genoemd, de ne- strix van de raad. Op de CDA-kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen van 19 maart staat zij op de tweede plaats, zodat verkiezing haar niet kan ontgaan. De komende penode wordt overigens haar laatste als raadshd. Over vier jaar is Miet van Puijenbroek bijna 76 jaar en ofschoon zij zich nog uitstekend in conditie voelt, acht de oud- wethoudster het dan tijd om met het raadswerk op te houden. Jarenlang waren mevrouw van Puijenbroek en mevrouw Janssen-Twaalfhoven in de Tilburgse raad de enige vrouwen. Van 1978 was mevrouw van Puijenbroek wethoudster - de eerste en tot op heden de enige vrouw die dit ambt in onze stad heeft bekleed. Nu zijn 12 van de 39 raadsleden vrouwen en eigenlijk vindt Miet van Puijenbroek dat te weinig: vrouwen vormen ruim de helft van de bevolking en er zouden er dus 20 in de raad moeten zitten (en 3 of 4 in het college). Voor vrouwen geldt overigens hetzelfde als voor mannen: zij dienen bekwaam te zijn en mogen niet op hun uiterlijk maar op hun zakelijke capaciteiten te worden be oordeeld. Het wethouderschap (zij beheerde de portefeuille van Sociale en Culturele ken) heeft mevrouw van Puijenbroek met veel genoegen uitgeoefend - ook al er een werkweek van omstreeks 80 uren aan verbonden. Graag had zij d«x. een tweede ambtstermijn vervuld, maar na de verkiezingen van 1982 vree mand haar en zo merkte zij op een gegeven moment dat een ander haar wvu, j^rtefeuille overnam, waarop Miet van Puijenbroek van achter de gr™*-” fel naar een «gewone» raadszetel verhuisde. Miet van Puijenbroek staat er sinds jaar en dag zier strijdt en zelden een blad voor de mond ne sproken over min of meer «moeilijke» kwesties. I recht-door-zee optreden niet altijd door de plaatselijl dat het CDA-adviescollege haar aanvankelijk een de datenlijst had toebedeeld. De ledenvergadering van het CDA was het met die lage plaatsing niet eens en zette «ons Miet» op de tweede plaats van de lijst. Dit voorval levert een van de vele bewijzen van Miet van Puijenbroeks populari teit onder de Tilburgers. Overigens blijft de politica, ondanks haar niet altijd even harmonieuze betrekking met sommige partijgenoten, het CDA de beste par tij vinden om bij te behoren. Niet alleen meent zij dat het «CDA (in Tilburg) de ze periode hard en goed gewerkt heeft», daarnaast, zegt zij, «zijn er ook nu geen :re partijen» dan KVP, respectievelijk CDA, waarvan zij destijds lid is gewor- «omdat ze daar nu eenmaal in was grootgebracht». levrouw van Puijenbroek - geboren en getogen Tilburgse - is in de politiek te- itgekomen via haar vakbondswerk. Zelf begonnen als stopster in «de textiel», d ze al vrij snel, mede via een flink aantal scholingscursussen, bestuurslid en later «vrijgestelde» van de KAV, de vrouwenbond van de Katholieke Arbeit Beweging (KAB, later NKV die weer met het NW fuseerde tot de huit FNV). Primair Op lijst 4, de gecombineerde lijst van de Pacifistisch Socialistische Partij (PSP), de Politieke Partij Radicalen (PPR) en de Communistische Partij Nederland (CPN), staat Paula Sukel op de 2de plaats. Zij is lid van de PSP. Paula is 31 jaar en moeder van een dochter van 8 maanden. Zij is niet getrouwd en woont alleen. Samen met de vader van haar dochter zorgt zij voor de opvoeding van haar kind. Paula Sukel werd geboren in Utrecht en studeerde daar Onderwijspsychologie. Als uitgebreid bijvak koos zij Onderwijssociologie en volgde colleges daarvoor in Leiden. Zeven jaar geleden kwam zij in Tilburg werken, zij kreeg toen een baan als coör dinatrice bij het Streekcentrum alwaar een onderwijsexperiment gestart werd. Vijf jaar geleden besloot zij te verhuizen naar Tilburg. Op 1 augustus 1984 liep het onderwijsexperiment op het Streekcentrum af en sinds oktober van dat jaar werkt zij bij het Alfabetiseringsproject Tilburg. Zij wordt voor die werkzaamhe den karig uitbetaald omdat, naar haar zeggen, de gemeente weinig geld over dersport heeft voor dat project. Voor een groot deel doet zij dat werk daarom op vrijwilli- fel naar i ge basis. v“’ Paula zit vanaf september 1984 in de Tilburgse gemeenteraad. Zij volgde Jeroen de Brouwer op die naar Nijmegen vertrok. Rond 1975 werd Paula lid van de PSP en voor haar was dat het logisch gevolg van haar aktiviteiten in onder meer de studentenvakbond. Zij koos voor de PSP omdat ze de principiële opstelling van die partij, vooral ten aanzien van het pacifisme, bijzonder waardeerde. Die keuze voor de PSP noemt zij ook een eerlijke keuze vanuit haar geweten. Toen zij ge meenteraadslid werd, wist zij waar ze aan begon mede omdat ze goed ingewerkt was door haar fractiegenoten. Daarnaast zat ze al een tijdje in de steunfractie. Paula verhult niet dat ze met de nodige reserves het politieke spel in de gemeen teraad bekijkt. Zij vindt het soms teveel show, men varigt te graag eikaars vliegen af. Zij probeert daar zo weinig mogelijk aan mee te doen. Paula neemt haar raadslidmaatschap hoog op; het is voor haar telkens weer een topprestatie leveren, want ze zit er voor anderen, niet voor zichzelf, toch kan ze met de druk die dat oplevert goed omgaan. Ook omdat zij ziet dat klein links in de marges toch nog wel genoeg kan bereiken. In de gemeenteraad houdt Paula zich vooral bezig met Volkshuisvesting en Milieu, met Economische Zaken en Werkgelegenheid en met Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg. Ook het Eman cipatiebeleid van de gemeente Tilburg volgt zij op de voet. Ten aanzien van Volkshuisvesting heeft zij zich onlangs in hoge mate geërgerd aan de gemeentelijke besluitvorming rondom de sloop van de woningen aan het Merodeplein. Iets wat volgens haar enorm leeft bij grote delen van de Tilburgse Pnmair neemt het raadslid met deel aan het gemeentebestuur terwille van de bevolking kan en mag niet in één uur beslist worden. Dat was wel de gang van partijpolitiek, maar voor het algemeen belang. Zij wil zich nog steeds mzetten zaken bij het Merodeplein en over die besluitvorming stond ze hevig verbaasd, ycrnr haar geboortestad en haar bewoners. Paula houdt zich afzijdig van een carrièreplanning in de politiek. Uitgesproken leuke van de politiek vindt Miet van Puijenbroek dat je kunt vechten voor hobby’s heeft ze niet. Wel gaat ze er graag op uit als het weer het toelaat en dan mensen en voör zaken. Winnen is dan fijn, maar anderzijds is zij liever een eerlij- het liefst per fiets. Lezen doet ze natuurlijk ook, weinig literatuur, wél de Volks- ke verliezer dan een valsspeler in de politiek. krant, het Nieuwsblad en de Groene. Mevrouw van Puijenbroek, die behalve een lidmaatschap van Provinciale Staten Belangrijke zaken die volgens Paula de afgelopen vier jaar in de gemeenteraad (van tot 1980) nog een groot aantal andere maatschappelijke functies heeft onderwerp van gesprek zijn geweest, zijn: de woonlastenproblematiek, het eman- bekleed, doet het nu iets kalmer aan. Behalve haar raadslidmaatschap bekleedt cipatiebeleid, de werkgelegenheid binnen de cultuursector en de energiebespa- aJ.n°8 maar een bestuursfunctie, ztxlat ze zich volop aan haar vele hobby s kan ring en de contacten naar de bevolking. Het is een wens van Paula om de links- wlJ<?en: tuinieren bijvoorbeeld en het bezoeken, samen met haar zuster, van heid van de PvdA wat meer te testen en om samen met alle vrouwen uit de ge- schilderijen tentoonstellingen, lezen en ook veel reizen: zowel met de auto als per meenteraad iets gezamenlijk te doen. Helaas is dat laatste een wens die door het trein 'aal van Puijenbroek haar reislust ruimschoots de vrije teugel. «gebrek aan tijd» van het CDA nog steeds niet is gerealiseerd. Aan media leest de CDA-pohtica behalve plaatselijke en landelijke krant- zm? x veel weekbladen, waaronder de aloude «damesbladen» als Margriet en I dit om voeling te houden met wat er zoal leeft onder land- en stadsgenoten. (P.V.) Theater Reflex uit Roosendaal iten ook speelt de voorstelling «Pas de Deux» Libelle, van Hugo Claus op zaterdag 8 maart in het Toneelcentrum van het BCA te Tilburg, Ringbaan Oost 8. De voor stelling begint om 20.15 uur. Voorbe spreking voor deze voorstelling tussen 9.00-17.00 uur op het Toneelcentrum, tel. 013-363936/435034. «Pas de Deux» wordt gespeeld door Rini Roks, Thérèse Bosman en Wim van den Bosch. De regie is in handen van René Konings, dekor van Wim van den Bosch, grime van Rita Roks, de samenstelling van de muziek is van Jac van Tiggelen. :henk heeft een full-time baan bij het GAK die hij ook na zijn verhoop- iezing wil aanhouden. In de politiek en bij de WD is hij terechtgeko- de jongerenorganisatie van die partij, de JOVD (Jongerenorganisatie /rijheid en Democratie). In 1978 werd het huidige raadshd vice-voorzitter JOVD-Tilburg (later omgedoopt tot JOVD-Midden Brabant) en in 1979 voorzitter (tot 1982). Ook nam hij in 1979 het initiatief tot de oprichting vna een "•■ovinciaal JOVD-overlegorgaan waarvan hij voorzitter werd en inmiddels erelid w. Voorts was en is Reinier Schenk een van de mensen achter mededelingenor- "?.?n «Liberaal Vizier» van de Tilburgse WD en houdt hij zich actief bezig met de verzorging der public relations van de fractie. In die fractie zelf fungeert Schenk tenslotte als eerste secretaris (sinds 1984). In de raad is hij namens zijn fractie eerste woordvoerder voor Ruimtelijke Ordening en Stadsvernieuwing (ROS) en tweede woordvoerder voor Volkshuisvesting. Reinier Schenks voornaamste hobby heet «auto’s» - niet alleen de geschiedenis automobiel of het uiterlijk van de zelfbeweger, ook de technische aspecten ze ingrijpende uitvinding mogen zich in de blijvende aandacht van het li- "adslid verheugen. Genieten van wijn en lekker eten staan ook hoog op leenteraad. Nu terugkij- het prioriteitenlijstje van de vrijetijdsbesteding, die eveneens opgaat aan het be- met name geraakt door luisteren van muziek (jazz, pop). In bioscoop of op televisie kijkt Schenk graag zich volgens hem niet aan naar goede films (geen SF, wel «politieke» films). De inrichting van zijn huis be- terrein, op net gebied van de hoort ook tot de favoriete bezigheden van de politicus. «Met mensen omgaan», gewoon om te weten wat er onder de Tilburgers leeft, pleegt Reinier Schenk veel te doen, al schiet er dat nu, door het voeren van de verkiezmgscamf in. Met vakantie gaat Schenk niet vaak - hij is al content wanneer J weken gewoon in eigen huis met rust wordt gelaten. Tot de favoriete media van Reinier Schenk behoren Nieuwsblad, Tilburgse Koe- rier en Stadsnieuws benevens de wijk- en buurtbladen. Daarnaast leest Schenk it op langere regelmatig Volkskrant, NRC-Handelsblad, de Tijd en Elseviers’ Magazine, ilijk niet zo- Het tegenwoordige raadslid is indertijd mede-oprichter geweest van de inmiddels l:: weer ter xiele zijnde Stichting Omroep Hart van Brabant. Wat de politiek betreft gaat zijn voorkeur verre uit naar het plaatselijk vlak. Ambities in de richting van provinciale staten of tweede kamer heeft hij beslist niet - aan een mogelijk wet houderschap wil hij de eerste vier jaren evenmin denken. Politiek bedrijven betekent voor Reinier Schenk de creatieve ideëen die kwijtkunnen, niet alleen op emotionele maar ook op zakelijke gronden tot een afgewogen beslissing. Als het voornaamste probleem voor Tilburg in de nabije toekomst ziet Reinier Schenk de grote financiële moeilijkheden voor de gemeente op het stuk van de stadsvernieuwing en de manier waarop sommige partijen daarmee omspringen. Eva’s appeltje. Kapje van de appels snijden en zover als mogelijk uithollen. Vruchtvlees zon der pitjes snijden en vermengen met de gesneden banaan en gehal- irtjes manderijn. Aanmaken met de suiker en de yoghurt. Amandelen en citroensap erdoor werken en vervolgens de uitgeholde appels vul len met dit mengsel. Citroensap en Kirsch erover sprenkelen. Kapje er schuin opzetten en de appeltjes koel serveren. Reinier Schenk (29) is sinds 13 januari jl. i heid en Democratie (VVD). De ongehuwde woont sinds zijn achtste jaar in Tilburg. Op d« mende raadsverkiezingen staat Schenk op kwam het raadslidmaatschap voor hem niet als iets compleet werd Schenk net niet gekozen maar sindsdien is hij wel Ev. tie. Reinier Schc te herverkie men via voor Vrij van de j, voor:” provh.v is. Vc* raad in Tilburg, hij werd toen ook met- gaan «i t nog steeds. Stok bekleedt naast de ge- de ve atschappelijke functies. Zo is hij al 10 Schenk s, hij is voorzitter van de Bedrijfs- fractie uwburg Tilburg. Vanuit zijn werk (ROS) .tinier van de van deze ii berale raat v3t prioriti

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 7