I Portret van de gemeenteraad BI SUPERWOLBOL FONS VAN DEN HOUT 999 ONGELOOFLIJK? NEE ECHT WAAR. Drie zilveren jubilarissen op 1 maart Vlavo 1 OEGARBKENIRME mans Open-huis Autonova UVUN PAK HUÉJ Speciale aanbieding velours gordijnen 100% katoen O 120 cm breed O 9 kleuren 32, inclusief meten en maken, 1 v. - DE TILBURGSE KOERIER ruari 1986-pagina 6 Donderdag 27 februari 1986 - pagina 7 Feest in de linder Greet Morselt: Hermien Naber-Jansen: I IVO De drie jubilarissen, v.l.n.r.: Simon Vervoort, Tineke Kommeren en Piet Maes. aan de Menu van de week Fons Nabuurs: zijn steeds itje 'glas I kking ont- agrarisch lat, zal hier I KAAS k DtLIKATLSSLN Friese nagelkaas Friese komljnen Deze week 6,95 per pond Stadhuisplein 325 (Katterug) - Tilburg - Tel. 422716 TILBURG, Goirkestr. 40. Schouwburg Tilburg Koestraat 144 - Tilburg -tel. 013-354515/368227 (4 lijnen) Doe maar gewoon en blijf jezelf Wim Plasmeijer: Gemeentelijke impulsen voor de werkgelegenheid zijn erg belangrijk We mogen de buurten niet laten verpauperen Super-zachte breiwol staat s ge- van 2x4 cm. bakplaat en bak ca. 180°C. •g een vinger in had. Hij v Hetj Tilbi van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie >r de verkiezingen van 19 maart aanstaande voor Bisque van gerookte paling Kip in witte koolrolletjes Friesche Dümkes klant is koning». Ti- «De mensen betalen «Iedere woensdag ’’keine chen kann”. r bij Sonnema draaien hele liter ËS33EHÏB Florijn ionge 1 /C59 jenever, lUr 7 Borrel vieux 1^69 Borrel bessen jenever, hele liter Prijzen geldig t/m 1 maart 7, Minstens 150 wijnen en allemaal in de aktie ”12 halen -11 betalen”. 1 of 22, de Wet 3n heb bende, niet in Super-scherpe prijs ge voorziening an de Afdeling tad van State, /oordat op dat I 20, 21 c, van de bezwaren anghebber iaartoe St.-Annaplein 16. tel. 430617 Parkeren geen probleem van een aan- nt te worden ch te worden nelde dienst. ebruari 1986. Friesche Dümkes. Een eerbetoon aan ons Noordelijk volksdeel. Niet eenvoudig, maar dat rgangente Til- Ige de Hinder- ig hebben van de Pyreneeën- Presentatie vernieuwde Toyotalijn 1986 Met de vriendelijke groeten van de aannemer, de timmerman, de elektricien en de koelmonteur. noemde datum riftelijk worden van: land voor een wet, voor het nrichting voor san de Water- >eroepstermijn ep is ingesteld de Wet op de n tot schorsing effen van een Kip in witte koolrolletjes. Snij de kipfilets in 8 stukken, en leg ze gedurende 2 uur in de marinade. Zoek 4 gave koolbladeren uit en r. 1986 de g en andere ter t ten behoeve an Hare Majes- m de Raad van istuur, Binnen- Vertegenwoordiger van onbebouwd Tilburg stukken ligt ter maart 1986. Wet algemene laand na afkon- Daarvoor was hij al politiek le periode 1974-1978. De radica- zodat hij zijn overstap naar de CUISINE NORMAAL, Nederland weer heel even ontregeld; er komt waarachtig toch nog ’n Elfstedentocht. diend naar aan- inning; delijkerwijs niet sngen Jegen het ig- ie persoonlijke 1982 gemeenteraadslid van Tilburg voor het Chris- Ook bij de komende raadsverkiezingen staat Nabuurs it op een verkiesbare plaats. In de raad vertegenwoor- de belangen van wat wel wordt genoemd het «Groene Ingrediënten: 45 gr. boter, 15 gr. anijszaad, 50 gr. basterdsuiker, 50 gr. melisse, Vz dl water, 100 gr. gesneden amande- de Elfstedentocht tenslotte ook len, snufje zout, 40 gr. hard vet, niet. 150 gr. bloem, 3 gr. bakpoeder, Werk alle ingrediënten goed door 150 gr. gemalen koekkruimels. elkaar, m.u.v. de bloem, bakpoeder en koekkruimels. Los het vet op, maar laat het niet warm worden. Voeg nu bij de massa, zeef er de bloem over en voeg bakpoeder en koekkruimels toe. Kneden tot er een soepel samenhan gend deeg ontstaat. Uitrollen (met steeds stuitje bloem eronder) tot lap van 1 cm dikte. Hieruit repen snijden Leg die op beboterde 1 afin 20 a 25 minuten op Als u de koekjes uit de oven haalt, even met de duim aan één kant indruk ken. Zo hebt u toch nog dat Friese gebeuren gehat UaaI.MA.A^U Onderstaande gei voor 4 personen. Ingrediënten 1 gerookte paling, ca. 200 gr., 1 dl licht geslagen room, '/z teentje knoflook, 1 laurierblad, 1 borrelglas witte wijn, 1 eetl. cognac, 1 eetl. bloem, 1 gesneden ui, 20 gr. boter, klein blikje tomatenpuree, 5 gekneusde peperkorrels, snuifje cayennepeper, ruim 1 liter runderbouillon. Ingrediënten: 500 gr. kipfilet, 1 wit kooltje, 1 bakje champignons. Voor de marinade: 1 eetl. ketjap, 1 teentje knoflook uit de pocheer die ca. 4 minuten in water, knijper, 1 eetl. gehakte gember, Koolbladeren halveren, harde nerf ver- 1 theel. kerrie, peper, zout, 2 eetl. olijf- wijderen en kippevlees in het koolblad olie, 1 rode paprika. rollen. Vastzetten met prikkertje: Het restant van de marinade in vuur vast ovenschaaltje doen. Kool/kip rolletjes erop en in oven van ca. 175°C inca. 15 minuten gaar laten worden. Eventueel wat water toevoegen. Champignons wassen, halveren en samen met de in blokjes gesneden paprika in de laatste 5 minuten van de bereidingstijd even mee laten garen op de kool/kip rolletjes. Serveren met een schaaltje droge rijst. Toyota-dealer Autonova aan de Ringbaan Noord opent donderdag 27, vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart a.s. haar deuren voor een open-huis. Dit speciaal met de bedoeling de nieu we lijn van Toyota voor dit jaar aan het publiek te presenteren. De nieuwe Celica De nieuwe Celica is een fraaie sport wagen, die vele veranderingen heeft on dergaan. Dus een echte sportieve Toyota met een uitgebalanceerde stroomlijn voor de liefhebbers die wat extra prestaties in hun gedachten heb ben. De Celica heeft voorwielaandrij- ving en is leverbaar met een motorver mogen tot 150 paardekrachten. Het nieuwe model werd uitgebracht in lift- back- en coupé-uitvoering. Nieuw zijn ook andere paradepaardjes uit de Toyota-stal, zoals de bestseller Corolla. De Corolla wordt geleverd met 1300 benzinemotor en 1800 dieselmo tor in de versies Sedan liftback en hatchback. De Corolla Hatchback is een nieuweling, evenals de luxe Corolla SXL en de Super. Natuurlijk zijn alle andere modellen present tijdens het open-huis. De Toyota Starlet, Cressi- da, Camry hebben ook hun terechte plaats in de showroom waarbij we de Landcruiser niet mogen vergeten. Bij Autonova maken ze er dit weekend een echt feest van. jdienst.Stad- edurende de mede tot het oep kan wor- uur tot 12.00 tot 21.00 uur. je toelichting De Schouwburg Tilburg bestaat 25 jaar, een mededeling die vermoedelijk over bodig is, omdat iedereen dat nou onderhand behoort te weten. Wat beslist mi mensen weten is dat er bij de schouwburg op 1 maart aanstaande drie medewer kers hun zilveren jubileum zullen vieren. Die drie zijn: Tineke Kommeren, hoofd- cassiëre, Simon Vervoort, chef toneelmeester en Piet Maes, adjunct-directeur. Wij spraken met de drie jubilarissen die nog steeds «besmet» zijn met een «tic» en wel de «schouwburgtic» naar hun eigen zeggen. Dat is geen gevaarlijke ziekte of verontrustende afwijking. Het is eerder een soort voorwaarde om op een goeie manier bij de schouwburg te kunnen functioneren, want het schouwburgbedrijf is een bijzonder bedrijf, daar zijn ze het alle drie roerend met elkaar over eens. Een bedrijf ook waar ze graag werken, anders hadden ze het niet zolang uitgehouden. die partij op de vierde plaa Hermien Naber-Jansen bosch. Zij kwam dertig jaar geledi paar Naber-Jansen heeft drie kin< Voor haar huwelijk was Hermien all-rouncT fotograaf, een vak dat zij met veel liefde en plezier elf jaar uitoefende. Tot aan haar huwelijk was ze ook aktief op het gebied van toneel. Zij was lid van de toneelvereniging Moyes Bosch, een uit Gent stammende Rederijkerskamer die in Den Bosch werd voortgezet. Naar haar zeggen heeft ze het toneel ook altijd heel graag gedaan, ze werd zelfs ge- Zij b< vraagd door andere toneelgezelschappen. Toen ze trouwde, zei ze het toneel functie vaarwel. Hermien Naber-Jansen was, voor ze lid werd van de WD rond 1977, al flink aktief in allerlei maatschappelijke organisaties. Zo werd zij toen lid van de Unie van Vrijwilligers, en is dat nog steeds. Zij was lid van de Vrouwen Adviescom- heid gevormc missie Woningbouw, van werkgroepen van de Binnenstad en de Reeshof, ze is voorzitter geweest van de Vrouwenraad en ze is bestuurslid geweest van Vrou wen in de VVD. Hermien Naber-Jansen werd lid van de WD vooral vanwege het liberale aspect van die partij. Met name de aandacht van de WD voor v”*- heid en voor het maken van eigen keuzes is Hermien Naber-Jansen als het ware op het lijf geschreven. Daarnaast kan haar een sociale bewogenheid beslist niet ontzegd worden. Het liefst noemt zij zichzelf dan ook sociaal-liberaal. Vier jaar geleden verscheen Hermien in de gemeenteraad en kreeg zij in haar fractie de zorg voor Volkshuisvesting, Milieu, Economische zaken en Werkgele genheid. In haar hoedanigheid van gemeenteraadslid is zij lid van het college voor de verlening van Bijstand, lid van de Emancipatie-commissie, lid van de commissie Bevolkingscontacten en bestuurslid van de Beekse Bergen. Hermien acht het een grote eer volksvertegenwoordiger te zijn en vindt de con tacten met alle Tilburgers erg belangrijk. In haar raadswerk, dat zij als tijdrovend maar ook als prettig ervaart, heeft zij een uitgesproken hekel aan lange betogen en aan overdadige publicitaire belangstelling. «Doe maar gewoon en blijf jezelf», is haar slogan. Het zou binnen dit bestek te ver voeren diep in te gaan op de vrije-tijdsbeste- dingen van Hermien Naber-Jansen. Toch mogen we niet onvermeld laten dat ze erg graag kookt, reist (ze wil nog graag naar bijvoorbeeld Indonesië en Japan), piano speelt, filmt en nog graag eens een ballonvaart zou maken, Hermien zegt de TV: behalve desgevraagd geen interesse te hebben voor een wethoudersfunctie: het raadlids- thon’s Flying Cii maatschap vergt al genoeg tijd van haar, zeker ook omdat zij dat lidmaatschap erg hoog opneemt en het van belang vindt veel mensen overal te onmoeten. Daarnaast is zij ervan overtuigd dat er binnen haar fractie genoeg competente kandidaten zijn voor zo’n functie. P.E.) Wegens enorm succes, onze verbouwingssaladt vers gemaakt natuurlijk. Ook deze week 1,50 per 100 gram Op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart aanstaande st Wim Plasmeijer voor de Partij van de Arbeid op de zesde plaats. Wim is trouwd en heeft een dochter van 13 en een zoon van 9 jaar. werd in 1950 geboren in Leiden en heeft daar tot zijn tiende jaar gewoond, t gezin Plasmeijer verhuisde toen naar Wamsveld bij Zutphen en in 1969 werd jurg de woonplaats van de Plasmeijers. Die verhuizingen hadden te makén met houtbewerkingszaak van de vader van Wim; in 1969 breidde het bedrijf uit en vestigde zich in Gilze. Wim volgde de Mulo en ging al snel in het bedrijf van zijn vader werken. Naast dat werk volgde hij een opleiding voor bedrijfsadministratie en in 1973 richtte hij een administratiebedrijf op. Het bedrijf kreeg in de beginjaren ’80 ook de gevolgen te verwerken van de economische recessie en vanaf ’83 doet Wim dat werk part-time. Dat betekent dat hij tijd vrij heeft gekregen voor een aantal zaken zoals bij voorbeeld een studie Rechten aan de Open Universiteit. Ook voor de PvdA heeft Wim meer tijd gekregen. Wim Plasmeijer werd in 1982 lid van de PvdA, aktief geweest, o.a. als raadslid voor de PPR in de p lisering binnen de PPR ging hem echter te ver PvdA als heel logisch beschouwt. Binnen zijn partij heeft Wim al verschillende functies bekleed of bekleedt ze nog. Die functies vervult hij niet alleen binnen de Tilburgse afdeling; zo is hij ook lid van de landelijke partijraad. Wim is tevens bestuurslid van de lokale omroep en bestuurslid van de Annie van Dierenschool, de vakopleiding van de Vrouwenbond FNV. Wim staat voor de PvdA op een verkiesbare plaats en zal, als hij gekozen wordt, zich zo goed als zeker gaan bezighouden met de financiële en economi sche zaken. Hij vindt het erg belangrijk dat de gemeente impulsen geeft en blijft geven voor de werkgelegenheid. Hij laat er geen onduidelijkheid over bestaan een voorstander te zijn van méér gemeente-investeringen ten behoeve van d- legenheid dan er in de afgelopen vier jaar gedaan is. Financieel voorzie w geen einde aan de bezuinigingen en denkt dat het heel moeilijk zal zijn de ge meentebegroting voor de komende periode sluitend te maken. Wat de woonlas ten betreft, is hij de mening toegedaan dat de gemeente een aktief kwijtschel- dingsbeleid moet voeren en dat de hulp aan de minima uitgebreid moet worden. Een van de hobby’s van Wim is zich verdiepen in de geschiedenis; de wereld geschiedenis maar ook de plaatselijke geschiedenis. Door die belangstelling met name voor de plaatselijke historie is Wim zeer uitgesproken over de charmes van Tilburg. Hij zegt wel dat je ze moet willen zien maar charmes heeft Tilburg ge noeg volgens hem. Ook in hoge mate voor literatuur, vooral voor Nederlandse literatuur. Sportuit- zendingen op de televisie slaat hij niet graag over, want ook daarvoor heeft hij veel belangstelling. De politieke ambities van Wim F’ ---J“ raadslid worden. Daarna ziet hij wel. Voor alle drie herleven weer even de oude tijden met de herinneringen die ze samen ophalen, maar ook met de Tilburgse Revue, die ze alle drie als zeer bijzonder ervaren. «Het is een schitterend cadeau voor een 25-jarige schouwburg», meent Piet Maes. Ver volgens houdt hij een ware lofzang op alle medewerkers van de Revue, waar bij hij speciaal stilstaat bij de TeHa- Tex studenten en docenten, die een groot aandeel hebben gehad in het ver vaardigen en ontwerpen van de kos- tuums en het decor. «Ze hebben wer- rder- ^Ujk dag en nacht kl aar gestaan: zeer raer’ bijzonder», aldus Piet Maes. Ook de LTS De Westhoeve uit Tilburg krijgt van hem de erepalm vanwege het ma ken van de decors. En als er dan nog een erepalm te vergeven is, dan gaat die, naar het oordeel van Piet Maes, n ?m naar de vijftien vrijwilligsters die vanaf )r en de 2de week van november bezig zijn geweest met de kostuums. Verknocht De Tilburgse Revue doet de drie ju bilarissen denken, we schreven het al, aan vroeger tijden. Aan de tijden van t zij Sleeswijk met Snip en Snap. Maar het leer is niet allemaal nostalgie wat de drie jubilarissen betreft. Alle drie staan iedere dag weer voor een taak, die ze telkens zo goed mogelijk tot een einde willen brengen. Piet Maes: «De neke Kommeren: «De mensen ervoor». Simon Vervoort: voorstelling moet goed zijn». Alle drie zijn ze verknocht schouwburg, ieder met hun eigen spe cialiteiten. Zo wordt Tineke bijzonder gewaardeerd vanwege haar grote inzet binnen de schouwburg, zo wordt Piet Maes genoemd als iemand waar je op terug kunt vallen en die achter zijn personeel staat, en zo wordt Simon Vervoort geprezen om zijn vakkundig heid en inventiviteit. Reünie Aanstaande zaterdag 1 maart wor den de drie jubilarissen in de bloe metjes gezet tijdens een speciale bij eenkomst. Op die bijeenkomst zullen ook op speciaal verzoek van de jubila rissen veel oud-medewerkers aanwezig zijn. Voor het eerst in de geschiedenis van de Schouwburg Tilburg zal er dan sprake zijn van een reünie. Fons Nabuurs (59) is sinds ten Democratisch Appél, voor deze partij kandidaat digt hij in de eerste plaats c front». Fons Nabuurs, die afkomstig is uit Wanroij, woont al bijna 31 jaar in Tilburg, is getrouwd met een Tilburgse en heeft twee kinderen die allebei ook al zijn ge trouwd. Hij woont in wat het «buitengebied» van Tilburg heet, het niet met ste delijke bebouwing bedekte grootste deel van het gemeentelijk oppervlak, Na buurs, een boerenzoon, is zelf ook boer (je mag hem ook landbouwer of agrariër noemen), varkensfokker om precies te zijn. In de Tilburgse politiek komt hij op voor de belangen van de agrarische sector ter plaatse: boeren, tuinders, boomkwekers e.a. En hoewel hun aantal enigszins magertjes afsteekt bij onze totale bevolking van zo’n 154.000 zielen, zijn er toch nog omstreeks 1.500 mensen woonachtig en werkzaam in dat Tilburgse buitenge bied: Moerenburg, de Reeshof, het gebied tussen Spoorlijn, Bredaseweg en Gilzerbaan alsmede de streek waar Fons Nabuurs zelf zijn woning annex bedrijf heeft: het gebied tussen Tilburg-Noord, Udenhout en Loon op Zand. De christendemocraat heeft het ook als «buitenbeentje» in Tilburg goed naar zijn zin. Hij kende de stad overigens al voordat hij er ging wonen door twee «heerooms» van hem, die hier respectievelijk pastoor van den Besterd, tevens de ken van Tilburg en (bouw)pastoor van Broekhoven II zijn geweest. In de politiek is Fons Nabuurs terechtgekomen via zijn standsorganisatie de Noordbrabantsche Christelijke Boerenbond (NCB). De bewoners van Tilburgs buitengebied voelden zichzelf door de gemeente ietwat stiefmoederlijk bedeeld (zo hadden ze grotendeels geen aardgas of riolering en brandde de straatverlich ting maar mondjesmaat) en meenden dat daaraan echt iets kon worden gedaan door zelf aan het gemeentebestuur deel te nemen. Als kandidaat-gemeentebe- stuurder werd gekozen voor Fons Nabuurs, die eerder jarenlang lid was geweest van de KVP. Terugkijkend op zijn eerste periode als raadslid constateert Na buurs met voldoening dat veel van de zaken waarvoor de Tilburgse «landelijken» destijds bij de gemeente aanklopten niet in de laatste plaats door zijn toedoen de werkge- inmiddels werden gerealiseerd. Dat heel agrarisch Tilburg als één blok achter ■ziet hij nog pons Nabuurs, zijn vertegenwoordiger, staat, zal hierna weinigen meer verbazen, zijn de ge- gen ander positief aspect van zijn raadslidmaatschap vindt de christendemo- at de woonlas- craat jat door zijn aanwezigheid temidden der andere vroede vaderen en -moe- ctief kwijtschel- ders de waardering voor de boer in zijn algemeenheid positiever is geworden. In een stad zoals Tilburg werd die boer lange tijd alleen gezien als iemand die leverde voor de diverse stadsuitbreidingen. Een boer is natuurlijk meer; behalve leverancier voor voedingsprodukten is hij ook de door de overheid beoogde be heerder van het landschap, van de fraaiste plekjes in Tilburg die er zijn, kortom. Vrije Tijd kent Fons Nabuurs, die naast zijn functies in politiek en Boeren bond ook nog bestuurslid is van de Rabo-bank en hoofdingeland schap de Zandleij, nauwelijks. Zijn bedrijf vormt zijn hobby er den grotendeels besteed met onderhoudswerkzaamheden aan uw Plasmeijer reiken vooralsnog niet verder dan 7^ wj| Nabuurs niet tot in lengte van dagen gebonden blijven aan bedrijf en el. (ppolitiek: deze tweede periode als raadslid zal ook zijn laatste zijn en in die vier jaren wil hij ook zijn bedrijf langzaamaan afbouwen: «Misschien dat we dan ook eens met vakantie kunnen. Dat is er de afgelopen dertig jaar nooit van gekomen. Op je bedrijf kun je geen dag worden gemist,. (P.V.) Bisque van gerookte paling. Bouillon trekken als gebruikelijk. Paling ontdoen van het vel en filets snijden. Graat bewaren, filets apart houden. Uitje met de knoflook en de pepers fruiten in de boter, graat en palingvellen toevoegen alsmede het laurierblad en de tomatenpuree. Deze massa onder goed roeren ca. 10 minuten laten pruttelen. Bloem toevoegen, cognac en wijn erbij plus zoveel bouillon tot er een gladde sauce ontstaat. Deze sauce zeven en bij rest van de bouillon voegen. Even door koken, room erbij, op smaak brengen en serveren in warme koppen waar u inmiddels de stukjes paling over hebt verdeeld. Ik verneem dit bericht op maandag morgen tijdens de Roka-beurs in Utrecht. Een Duitse standhouder van wijnen vraagt me om uitleg wat die grote krantekoppen betekenen. Ik probeer het de man enigzins uit te leggen maar zie dat hij het niet echt begrijpt, ’t Blijft bij een verzuchting dat hijdusopv Geschafte mact Hij niet, maar 1 ze overuren I die grond J meer; behalve irheid beoogde r zijn, kortor iek er van het water en vrije uurtjes wor- in boerderij, stallen Greet Morselt-van der Voort (43) is sinds 1978 gemeenteraadslid van Tilburg voor de Partij van de Arbeid (PVDA). Sedert bijna een jaar fungeert zij als frac tieleider voor die partij en op de kandidatenlijst ter gelegenheid van de verkiezin gen op 19 maart aanstaande neemt zij de derde plaats in. Mevrouw Morselt is getrouwd en heeft drie kinderen. Zij combineert haar raadslidmaatschap met een full-time baan als huisvrouw. Greet Morselt is gebo ren en getogen in Utrecht, in dezelfde wijk waar Marcel van Dam en Willem van Hanegem vandaan komen. Van de club, waar deze laatste zijn debuut als betaald voetballer maakte, Velox, was de familie Morselt supporter. De politica komt uit een vuurrood nest, zoals zij het noemt - haar ouders waren al lid van SDAP en PVDA en zelf sloot zij zich in haar jeugdjaren haast automatisch aan bij de AJC. In Tilburg woont mevrouw Morselt sinds 1968 met alleen maar toenemend ge- Hermien Naber-Jansen is lid van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie noegen. Zij vindt Tilburg een gezellige en prettige stad om in te wonen en ze (VVD). Zij staat op de lijst voor de verkiezingen van 19 maart aanstaande voor heeft hier dan ook goede aard met weinig heimwee naar de Domstad. die partij op de vierde plaats. In Tilburg gevestigd werd Greet Morselt al snel lid van de plaatselijke PvdA- werd geboren op 13 december 1927 in ’s-Hertogen- afdeling terwijl zij 5 jaar lang secretaris was van de Vrouwenbond van het NW. leden in Tilburg wonen toen zij trouwde. Het echt- Binnen ,de PvdA werd zij lid van de Rooie Vrouwengroep. •anderen: één getrouwde dochter, en twee zoons. De sociaal-democrate is destijds in de politiek gegaan o.a. omdat zij vond dat mien all-round fotograaf, een vak dat zij met veel mannen ondanks hun goede bedoelingen weinig zaken aan de orde stelden die ïfende. Tot aan haar huwelijk was ze ook aktief op voor vrouwen van belang zijn. Ze staan er ook niet bij stil, meent zij. Ook de was lid van de toneelvereniging Moyes Bosch, een uit tweede emancipatiegolf, die vanaf 1975 aan het rollen is, heeft mevrouw Morselt die in Den Bosch werd voortgezet. Naar een extra zetje gegeven in de richting van de actieve politiek. -,*"J heel graag gedaan, ze werd zelfs ge- Zij betreurt het dat vrouwen minder snel geneigd zijn zich voor een politieke tuuvue kandidaat te stellen dan mannen. Tenslotte vormen vrouwen in dit land 51 van de bevolking dus zou het maar heel gewoon zijn als er van de 39 Til- burgse raadsleden 20 vrouwen waren. Wat haar eigen fractie betreft, hoeft Greet Morselt overigens niet te klagen, want daarin wordt vanaf 10 maart de meen u“ J ?md door vrouwen: 4 van de 7 (inclusief de PvdA-wethouder). Het boeiende aan de politiek is volgens mevrouw Morselt dat je voor iets kunt knokken en, tenslotte toch datgene kunt bereiken wat je voor ogen stond. Zo is R het bijvoorbeeld gegaan met haar hardnekkige pogingen om Tilburgs straten vei- vrij- liger te maken voor vrouwen maar ook voor bejaarden en kinderen). - Langzaam maar zeker worden er door de gemeente stappen ondernomen aan de wensen van het raadslid op dit gebied tegemoet te komen: straten wor beter verlicht, ongewenste bosschages gesnoeid, etc... Verderreikende ambities op het politieke vlak heeft de socialistische politica niet: «Ik hoop een goed raadslid te zijn», zegt zij. Belangrijk daarbij acht zij het om herkenbaar te blijven voor de Tilburgse mensen, niet te moeilijk over te ko men. Zij vindt dat zij door haar veelvuldige contacten onder de bevolking goed op de hoogte is van de hier levende problemen. Voor hobby’s heeft Greet Morselt haast geen tijd. Als het even kan leest graag een detective, bij voorkeur Ellery Queen of van Agatha Christie. Wanne zij door schier onoplosbaar politieke problemen wordt gekweld, zet het raadslid zich graag aan een breiwerk, liefst met een vreselijk ingewikkeld patroon; onder het breien valt dan de stress langzaam weg en bovendien verschijnt er als eindre sultaat een fraaie trui of een lekker warme shawl. De vakanties brengt Greet Morselt met haar gezin onveranderlijk door in Groot-Brittannië en haar anglofilie blijkt ook uit haar lievelingsprogramma’s op J- np" v-v-t.-g van Kootefj en Bie en Adriaan van Dis zijn dat Monty Py thon’s Flying Circus en Spitting Image. (P.V.) iderijk het tc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 7