s Schouwburg Tilburg Bouw van crematorium gestart Feest in de I Portret van de gemeenteraad JEj Saa K Stadhuisbalies UW open op koopavonden Rozenhof - Donderdag 13 februari 1986 - pagina 7 ruari 1986 - pagina 6 Tiny Kox Frits Horvers er is al veel bereikt aan- lheid its en j les o] Vervolg van blz. 1 Parkachtig a ld (PV) Ad Driessen (P.E.) Strooivelden Hans Krosse Menu van de week Indeling Exotische Vanillepudding j beter! Vervolg van blz. 1 Onderzocht (PV) maar nog genoeg te doen goede culturele infrastructuur is ook economisch van belang We moeten de gevolgen van de werkloosheid aanpakken Doen wat de gewone mensen willen Witlofsoep Goulash met vruchten ai in het lands Voor alle tuinbenodigdheden en kamerplanten brand* PP*n zoveel t voorkeut vlees aanbraden met de i ui, de knoflook, paprika- BEST? IN^ pSHOP MOWN Kapt. Hatterasstr. 1 Tel. 013-421605 Tilburg 99,- nder- rantie, lie. s Motorshop ïuter- >r opsporen an mg Ti Krosse kreeg de teerder van de w rem- vertelt he rem- iler wat Archite man, mator den hi in ïrlijk huiss chiels en jubileumakt ilt u IDE TILBURGSE KOERIER Goulash met vruchten In braadpan i fijngesneden poeder en laurierblad. bouillon, Bloem erover strooien, bouillon erbij al maar wij weten ze- ders ook door die bui- lijkt dat onze ideeën n fabrieka nten aan de stoomtrein en dan met name die tussen Til- iessen tot zijn spijt de laatste jaren weinig meer lijn verdwijnen wijt de wethouder grotendeels ;le beleid van de Nederlandse Spoorwegen, die meer eisten amateurs van de Stoomtreinmaatschappij - Tilburg - Tum- irengen. en alles met houten lepel door elkaar werken. Deksel op de pan en in ca. 30 minuten gaar laten sudderen. Paprika in dobbelsteentjes snijden en toevoegen samen met de zilveruitjes en het gesneden fruit. Op smaak brengen, Grand Marnier erbij en nog ca. 10 minuten in laten koken. Schaaltjes verse sla erbij en wat ge kookte rijst. iet terrein van cre- laats zijn in rken op el- straks een t parkachtig :t bosplant- Witlofsoep Fruit het uitje in de boter en voeg de bloem toe. Vervolgens met de bouillon tot een licht gebonden soep roeren. Op smaak brengen, fijngesneden soep vlees, room en wijn toevoegen, onder voortdurend roeren de ingrediënten ca. 5 minuten op elkaar in laten werken. Lof snipperen en vlak voor het opdienen samen met de gehakte kruiden door de soep roeren. naar Tuincentrum door u verkozen tot vens wethouder en blijven ook de loco-burg Ingrediënten: 2 Mango’s, 200 g passievruchten, 40 g rozijnen, 50 g hazelnoten, 1 borrelglas Pisang Ambon, 3 eetl. suiker, 1 theel. kaneel, 1 pakje vanille pudding, 1 1 melk, 1 eiwit. Voor de garnering: 2 kiwi’s en wat geslagen room, licht gezoet. RDIJN 1380 420 460 123 356393425459 154 393 430 471 508 184426468511554 116 461 507 553 599 132479526575 621 naat gemaakt isms’ nd B.V. ir. 10. tot 13.00 uur. m: 343180 (SP). Hij is stuurscolle* Kox als lijs zingen van datenlijst in. Tiny Kox gaat teraadsverkiezingen als een v Het raadslid leven is Rotterdam wordt gen Kox er het raadsüdi zegt hij, «dat is geen pr genoeg tijd voor andere dingen o De SP is een jonge partij, ontstaan aan het eind van de jaren zestig uit een aan tal actiegroepen overal in Nederland op het gebied van milieu, volksgezondheia en ook uit een grote havenstaking in Rijnmond, die het begin vormde van een landelijke «loongolf». Meestal wordt de SP ingedeeld bij «klein links» vanwege zijn teruggaan op de ideeën van mensen als Marx, Engels, Lenin en Stalin. De vergelijking met overal klein links laat echter ook veel verschillen zien: zo willen en wilden PSP, PPR en CPN in de Tilburgse raad niet innig samenwerken met de SP, zoals ze dat met elkaar doen, die afwijzing heeft o.a. te maken met wat ge noemd wordt het «populistische» gezicht van de SP. Dat klopt», zegt Tiny Kox, «want populistisch betekent dat je je richt naar wat de gewone mensen willen en dat doen wij. Wij houden ons niet bezig met zaken als feminisme, krakersbewe- ging en minderhedenproblematiek op de manier van PSP, CPN en PPR. •r dh J1331 Ons standpunt over buitenlands scne aspect daarover lnmiddels ook bij grotere Onderstaande recepten zijn voor 4 personen. Ingrediënten 1 liter bouillon getrokken van kalfs- botten en 250 g mager soepvlees, 30 g boter, 25 g bloem, 1 uitje, 1/8 1. slagroom, 400 g witlof, zout, peper, aroma, ‘/z eetl. gehakte peter selie, ‘/z eetl. gesneden bieslook, scheut droge witte wijn. Exotische Vanillepudding Vanillepudding met de melk koken zoals op pakje vermeld. Rozijnen, geweekt in de Pisang Ambon, samen met de gehakte noten door de nog warme pudding roeren. Puddingvorm met losgeklopt eiwit insmeren, de gevulde pudding erin gieten en in de koelkast in ca. 3 uur op laten stijven. Inmiddels een mousse maken van de mango’s en de passie vruchten. De mousses gescheiden houden en de suiker en kaneel verdelen over beide soorten. Pudding storten op platte schaal, de mousses in 2 helften erover gieten. Afgameren met de kiwi’s en wat toefjes slagroom. Ingrediënten: 600 g varkensvlees in grove dobbelste nen, 2 uien, 1 teentje knoflook, 2 laurierbl., 1 theel. paprikapoeder, 2 eetl. bloem, 3 eetl. olie, wat f— 1 rode paprika, 1 groene paprika, 3 eetl. zilveruitjes, 3 schijven ananas in werken. Deksel op de pan partjes gesneden, 3 mandarijnen, 1 gro te sinaasappel, peper, zout, ‘/z glaasje Grand Marnier. Het crematorium is gesitueerd aan de oostzijde van het terrein, tegen de reeds begroeide wal, die flink wordt in geplant met deels groenblijvende strui ken en de scheiding vormt met het volkstuinencomplex. De layout van het ten matorium en begraafpk overleg met Publieke Werken kaar afgestemd, waardoor totaalbeeld zal onstaan dat aandoet en ingeplant is met soen. Op 15 maart is er ook iets aparts te doen in verband met het 25-jarig be staan van de schouwburg in Tilburg. Het aparte op die dag is dat de schouwburg een Theaterpromenade organiseert BUITEN de schouwburg. Zo’n 600 mensen kunnen dan al wan delend door de binnenstad op de meest onverwachte plaatsen theater voorstellingen meebeleven. Op zo’n 20 plaatsen in de binnenstad, allemaal overdekte plaatsen, geven 20 gezel schappen voorstellingen op het gebied van dans, toneel, muziek, cabaret, enz... Er zal gespeeld worden in lege winkelpanden, fabrieken en andere ongebruikelijke theaterplaatsen. Als men zich aan dit avontuur waagt dan krijgt men zowel ’s morgens als ’s mid dags twee voorstellingen te zien en het is tot op dat moment minder! Na die vier voorstellingen kunnen alle 600 deelnemers in de grote zaal van de schouwburg een voorstelling zien van de Franse dansgroep Compagnie Claude Brumachon in het kader van het Springdancefestival. Inlichtingen hierover kunt u nu al verkrijgen bij de Schouwburg Tilburg. Nieuwe openingstijden per 1 maart 1986: Maandag 16.00 uur; (belastinger CUISINE NORMAAL, Valt *t u ook op dat er de laatste maanden zo enorm veel kookboeken op de markt verschijnen? Forumbijeenkomst Dan mag ook niet onvermeld blijven dat er op vrijdag 7 maart een landelij ke forumbijeenkomst wordt georgani seerd rond het onderwerp «het per spectief van het podium»; een vooruit blik als het ware over het podium naar de toekomst. Het crematorium bevat een entree met ontvangstruimten, garderobes, een aula, condoleanceruimte en een ge scheiden familiekamer. Het dienstgedeelte bevat diverse personeelsruimten en kantoor, de ovenruimte met voorruimte en ruimte voor de technische installaties. De aula biedt uitzicht op een geaccidenteerd open terreingedeelte aan de zuid-oost- zijde met sterk ingeplante randen. De bouw werd in november 1985 gegund aan Aannemingsmaatschappij Heerkens van Bavel te Tilburg. De op levering van het crematorium zal plaatsvinden medio september 1986. Tenslotte vermelden wij nog dat in het Filmhuis tijdens de jubileumperio- de uitgebreid aandacht wordt geschon ken aan de Zweedse cineast Ingmar Bergman en in samenwerking met de andere Brabantse Filmhuizen wordt ook een speciaal Hongaars filmpro gramma georganiseerd waarvoor enke le Hongaarse filmregisseurs naar Ne derland zullen komen. Er is ook pop muziek in het feestprogramma opge nomen: een optreden van BZN. Dat optreden vindt plaats in de Pellikaan- hal, de precieze datum van het optre den is nog niet bekend. Dat het feest is bij de Schouwburg Tilburg zult u ook kunnen merken aan het uiterlijk van het gebouw. Er is een nieuwe huisstijl ontworpen door Toon Michiels en dat zal u bij aanvang van de jubileumaktiviteiten beslist opval len. Wilt u meer weten over het jubi leum van de Schouwburg Tilburg, sla er dan de Kultuurkrant van de schouwburg eens op na. Maar ook el ders in de Koerier vindt u meer over de aktiviteiten in het kader van het 25- jarig bestaan van de Schouwburg Til burg. Hans Krosse is na het plotselinge overlijden van zijn collega, partijgenoot en vriend Rob van Leeuwen, lijsttrekker van de PvdA Afdeling Tilburg. Samen met Van Leeuwen begon hij in 1982 aan het wethouderschap: Krosse kreeg de porte feuille Sociale en Culturele Zaken, van Leeuwen werd beheerder van de porte feuille Financiën, Personeel en Planning. Hans Krosse is 38 jaar en geboren in Deventer. Hij heeft daar acht jaar ge woond en verhuisde toen naar Eindhoven. Toen hij 18 jaar was kwam hij naar Tilburg, dat was in 1968 en ging aan de Hogeschool economie studeren. Hij stu deerde af in de sociologische economie. Dat was in 1974. Hij werkte toen onder tussen al: hij gaf economie en handelsvakken op het Jeroen Boschcollege in Den Bosch. Hans Krosse is getrouwd en heeft twee kinderen: een dochtertje va jaar en een zoontje van een jaar. De vrouw van Hans Krosse wer res op een LHNO in Dongen en ze is daar ook leerlingbegeleidster. In 1972 werd Hans Krosse lid van de Partij van de Arbeid. Hij werd lid vanuit een theoretische benadering. Hij zette namelijk de uitgangspunten van verschil lende politieke partijen op een rijtje en het programma van de PvdA sprak hem het meeste aan. Vooral de antwoorden die de PvdA geeft op het verdelingsvraag stuk en het vraagstuk van de inkomensverhoudingen trokken hem sterk aan. Hans is er van overtuigd dat in deze zaken de politiek moet bijsturen. Zou niet gebeuren dan zouden er volgens hem (en de PvdA) hele groepen mensen de boot vallen. Als voorbeeld noemt Hans Amerika waar het economisch proces nagenoeg geheel wordt vrijgelaten. Dat is gelukkig in Nederland nog niet het ge val en volgens Hans Krosse moeten we ervoor knokken dat het hier in Nederland Per ook nooit zover komt. Dat kan het beste gebeuren, zo meent Hans, via politieke ov®’ besluitvorming. nu Wat Tilburg betreft vindt Krosse dat de werkloosheid te hoog is. Dat is niet iets waar we ons bij neer zouden moeten leggen, integendeel, er moet naar oplos singen gezocht blijven worden. Een oplossing die, zij het bescheiden laat zien hoe het bijvoorbeeld kan, is de Stichting Leerlmgwerkplaatsen waar jongeren met minimale of afgebroken opleidingen toch nog een kans krijgen. Het voert binnen dit bestek te ver diep in te gaan op politieke zaken en die zaken die daar mee samen hangen. Toch mag hier niet onvermeld blijven dat Hans Krosse een goede culturele infrastructuur voor Tilburg heel belangrijk vindt en is ook de ming toegedaan dat dat zo’n infrastructuur een economische beteknis heeft die je niet uit mag vlakken. Het doel wat hij nastreeft is het verbe- 1972 begon, teren van die infrastructuur zowel voor professionele als voor amateuristische kunstenaars en kunstbeoefenaars. Daar pasten volgens hem ook in zaken als o.a. het Textielmuseum, Noorderligt en het Beeldend Masterplan. Hans werd in 1978 gekozen voor de PvdA. De komende raadsperiode is hij dus lijsttrekker voor de PvdA en zal vermoedelijk weer als wethouder terugko men. Welke portefeuille hij gaat beheren weet hij nog niet: wat dat betreft voegt hij zich naar de wensen van zijn partij. Hans spreekt met klem de geruchten te gen dat hij een functie als directeur van de Schouwburg Tilburg ambieert, zeker niet op korte termijn. Het feit dat hij lijsttrekker is betekent voor hem dat hij vier volle jaren beschikbaar zal zijn voor de Tilburgse politiek. Hans Krosse doet vrij veel aan sport: één keer per week volgt hij een konditie- training, hij tennist eenmaal in de week en wil weer gaan hardlopen. In zijn ver dere vrije tijd leest hij veel: veel weekbladen en partijbladen maar ook literatuur. Onlangs las hij nog de «Val» van Marga Minco en de gedichten van J.C. Bloem. Ook trekt hij er zoveel mogelijk met de kinderen op uit Hans typeert zichzelf als iemand die duidelijk is, dat wat harder over dar tot en met woensdag 8.30- donderdag 8.30-19.00 uur mi tot 16.00 uur); vrijdag uur. Tiny Kox (33) is sinds 1982 raadslid van Tilburg voor de Socialistiese Partij iP). Hij is tevens het enige raadslid voor die partij en het eerste in Tilburgs be- uuio^jilege. In 1978 deed de SP eveneens mee aan de raadsverkiezingen, met 'ijsttrekker, maar men wist toen geen zetel te behalen. Ook bij de verkie- i 19 maart a.s. neemt het zittende raadslid de eerste plaats op de kandi- t er trouwens van uit, dat de SP de komende gemeen- van de grote winnaars uit de stembus zal komen. woont samen met zijn vriendin en heeft twee kinderen. In het da gelijks leven is hij hoofdredacteur van De Tribune, het partijorgaan van de SP dat in Rotterdam wordt gemaakt. Het maken van die krant is een full time baan, Frits Horvers neemt op kandidatenlijst van het Christen Democratisch Appèl zodat Kox er het raadslidmaatschap van Tilburg «in zijn vriie tijd» bijdoet, voor de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart aanstaande een vierde plaats «Maar», zegt hij, «dat is geen probleem want als je niet teveel slaapt dan hou je in. Frits is geboren en getogen Tilburger; hij zag het eerste levenslicht in de wijk genoeg U)d voor andere dingen over. Loven. Dat was op 11 februari 1946. In Loven, om precies te zijn op de hoek Le liestraat Enschotsestraat dreef zijn vader toen een manufacturenzaak. Frits Horvers is gehuwd en heeft een dochter van 14 jaar. Hij volgde de opleiding aan de Kweekschool en tijdens zijn militaire dienst studeerde hij LO Duits. Daarna deed hij MO A en B Duits en behaalde tenslotte zijn doctoraal in Amsterdam. Vanaf 1968 tot 1977 gaf hij les op een Mavo/Meao in Tilburg. In 1977 ging hij les geven op de Nassauscholengemeenschap in Breda. Dat doet hij nog steeds. In 1982 werd Frits tot raadslid gekozen en hij is de fractiespecialist op het ge- bied van ruimtelijke ordening, stadsvernieuwing, publieke werken en verkeer en vervoer. Enige jaren daarvoor werd hij lid van het CDA, vooral omdat hij zijn engagement in daden wilde omzetten en de politiek daar de aangewezen weg voor achtte. Als belangrijke politiek items noemt hij het stadsbeheer dat naar zijn mening niet beperkt moet blijven tot de Oude Stad alleen. Hij vir belangrijk de sociale en economische structuur van de stad zoveel mog versterken. Daarbij wil hij niet uit het oog verliezen dat het esthetische aspect van die structuur ook belangrijk is. Dit vanuit de overtuiging dat een uiterlijke vormgeving het functioneren van mensen inspireert. Zo was voor hem de leeg staande fabriek aan de Schoolstraat in de binnenstad jarenlang een doom in oog en hij betekent in een halelujastemming verkeerd te hebben toen het gesloopt werd. Te zijnertijd gaan daar woningen op gebouwd worden. In de politiek vindt Frits het een uitdaging het doel wat verder te stellen dan het direct binnen handbereik te houden. Hij vindt dat Tilburg een stad is die veel positiefs in zich heeft en dat moet er uit gehaald worden. Wat dat betreft vindt hij dat er de laatste jaren al veel bereikt is, maar hij voegt er onmiddellijk aan toe dat er nog genoeg te doen is. Praktische doelen nastreven en daar uiteindelijk grotere doelen mee realiseren, zoals de stad één geheel maken die toch pluriform is: dat is iets wat hem aanspreekt. Tiny Kox en de zijnen bij Het raadswerk doet Frits graag hoewel het beslist veel tijd kost. Het verruimt Als hij de kans krijgt wil he zijn horizon, iets wat hij in zijn onderwijspraktijk de leerlingen tracht bij te bren- het maar geen serie is, wam gen. Over veel vrije tijd beschikt Frits niet. De weinige vrije tijd die hij heeft benut hij dan ook optimaal. Zo luistert hij graag naar goede muziek en speelt, veel te weinig naar eigen zeggen, soms piano. Hij is een liefhebber van opera, toneel en theater. Ook de schilderskunst heeft zijn warme belangstelling en tennissen is voor hem vooral een bezig1- Reizen boeit hem zeer - zijn tuin en de Duitse literati gen. Maar ja, op het g raaddstukken en het zich verdiepen in achtergror Frits sluit een wethouderschap bij voorbaat niet uit maar houdt een grote di plomatieke slag om de arm. De zware afweging heeft hij nog niet gemaakt, zijn baan in het onderwijs betekent veel voor hem. Daarnaast vindt hij het raadswerk ook belangrijk en zeker niet minder waard dan het wethouderschap. Ad Driessen (46) is sinds 1970 lid van de Tilburgse gemeenteraad, eerst voor de Katholieke Volkspartij (KVP), later voor haar opvolger het Christen Demo cratisch Appèl (CDA). Van 1972-1974 en sinds 1975 tot op heden is Driessen te- (wethouders worden gekozen uit de leden van de gemeenteraad ieel uitmaken van de raad). Vanaf 1982 is de wethouder tevens rgemeester van Tilburg. Ook bij de komende gemeenteraadsverkiezingen staat Ad Driessen kandidaat en ook nu is hij tevens een der belangrijkste gegadigden voor een wethoudersze- tel. Onlangs vierde Driessen, die getrouwd is en drie zonen heeft, zijn koperen ju bileum als wethouder. Dat hij nog ooit het predicaat «langst aangebleven wet houder van Tilburg» zal behalen betwijfelt hij, hij wil de komende periode nog graag volmaken als wethouder, maar daarna toch eens rustig gaan uitzien naar een andere functie. Of dat er een in het bedrijfsleven zal zijn dan wel een baan „-hcollege in Den als burgemeester, elders, daarover wil de christendemocraat nu nog niet specule- iochtertje van vier ren- In 8een ëeval /al ecbter de periode evenaren, gedurende welke bijvoor- /erkt alssportlera- beeld Kn Laurent Janssens, wethouder was van Tilburg. Ad Driessen is geboren in Voorburg en heeft, na een middelbare schooltijd in Nijmegen en Haarlem, aan de Tilburgse Hogeschool van 1961-1968 algemene economie gestudeerd bij coryfeeën op dit gebied als de hoogleraren Schouten en v.d. Klundert. In zijn studententijd begon Driessen zich ook voor politiek te inte resseren, aanvankelijk voor landelijke zaken, later meer voor de plaatselijke poli tiek, die meer gaat over dingen die dicht bij de mensen zijn. Uit die tijd ook da- dat teert de waardering van Ad Driessen voor Tilburg als woonstad. Driessen doet zijn werk als wethouder, ook na ruim 12 Vi jaar nog altijd met veel plezier en inzet. Dat moet ook wel, want deze baan kost zo ’n 70 A 80 uren week. Die zware belasting brengt weer met zich mee dat er erg weinig tijd ^verblijft voor besteding naar eigen keuze. Vaak moet de zondag nog worden be nut om «bij te lezen» middels het doornemen van vele nota’s, verslagen en aller lei andere min of meer ambtelijke stukken. Want door zijn wethouderschap van de gemeente Tilburg is Ad Driessen ook nog «qualitate qua» in allerlei andere functies werkzaam. Zo is hij o.m. commissaris bij de Tilburgsche Waterleiding Mij, voorzitter van de DSW-commissie, lid van het (landelijk) hoofdbestuur van de VEEN, de Vereniging van Elektriciteitsbedrijven in Nederland en van het be stuur voor de 3 zuidelijke provincies van de VEGIN, De Vereniging van Gasbedrijven. Een van de redenen waarom Driessen zijn werk als wethouder altijd graag heeft gedaan, is de afwisseling in de hem toebedeelde portefeuilles. Toen hij in 1972 begon, als vervanger voor wethouder Vriens onder burgemeester Becht, een echt «jong maatje», kreeg Driessen de portefeuille met o.a. Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Milieuzaken. In 1975, toen hij wéér inviel (voor de vertrekkende wethouder van Zon), dit keer om te blijven, kreeg hij Sociale Zaken en Gezondheid, Personeel, Organisatie en Automatisering, vervolgens in 1978 Ruimtelijke Ordening, Publieke Werken en Grondzaken en vanaf 1982 Econo mische Zaken, Werkgelegenheid en Bedrijven. Tevens is de loco-burgemeester vaste vervanger voor de portefeuille van de eerste burger alsmede voor de porte feuilles Onderwijs en Financiën. Tot veel meer dan het lezen van knipselkranten komt iemand met zo ’n druk bezet werkrooster niet. Wel tennist Ad Driessen re in voor de Tilburgse politiek. gelmatig. Vakantie wordt er 1 x per jaar gehouden in Zuid-Frankrijk, vlak bij zee aan sport: één keer per week volgt hij een konditie- en pYreneeën- imaal in de week en wil weer gaan hardlopen. In zijn ver- Voor een van zijn grote liefdes, de stoomtrein veel weekbladen en partijbladen maar ook literatuur, burg en Turnhout, heeft Ad Driessen tot zijn sr^_ /al» van Marga Minco en de gedichten van J.C. Bloem, kunnen doen. Dat trein en nu ook lijn verdwijnen v J mogelijk met de kinderen op*uit. aan het weinig soepele beleid van de Nederlandse elf als iemand die duidelijk is, open en direct en soms komt dan de goedwillende t lan hij eigenlijk bedoelt. Hij houdt niet van vaagheden. hout konden opbr Veel aardige, maar ook werkjes met onbenullige recepten en suggesties. Wat bijvoorbeeld te zeggen van een kookboek speciaal voor de ontvangst van grotere aantallen gasten. De recepten hierin zijn niet zoals jf gebruikelijk voor 4 personen, maar gewagen van 12 of meer gasten. - Alsof u en ik niet zelf kunnen verme- nigvuldigen. En om de praktische t tips voor ontvangsten hoeft u dit schriftuur ook al niet aan te schaffen. ’’Meer gasten betekent een meer zorgvuldige voorbereiding”. Uit gaande van zo’n stelling hoeft u dus met ’n diner voor twee vrijwel niets te doen.... Gelukkig weet u wel beter! Op het terreingedeelte van het cre matorium zijn 2 strooivelden gesi tueerd voor het verstrooien van de as. De strooivelden en het te bouwen co- lombarium zullen middels beplanting worden afgeschermd naar de zijde van de volkstuinen en Kwendelhof. Het cremeatorium wordt gebouwd in 1 bouwlaag met een vrij sterk ver springend gevelbeeld. De materiaal- toepassing van het gebouwde en de perkachtige aanleg van de omgeving, zullen straks een waardige omgeving vormen voor het begraven of cremeren van onze nabestaanden. ders stoot die drie partijen a± probleem van de buitenlands f het meest wordt gewaardeerd. Bovendien lijk, idels ook bij grotere partijen geaccepteerd zijn». leeg- Erg veel tijd voor hobbies heeft het Tilburgse raadslid niet, maar als het even in het kan gaat Tiny Kox een flink eind hard fietsen op een racefiets. Verder leest Kox, gebouw die in Eindhoven de HEAO economisch-juridische richting doorliep en vervol gens aan de Tilburgse Hogeschool rechten studeerde tot en met het kandidaats examen, zoveel hij kan; vooral boeken over economie en over geschiedenis heb ben zijn voorkeur. Naast het Nieuwsblad - verplichte lectuur voor ieder raadslid - leest de socia- listiese politicus behoorlijk wat weekbladen: Elseviers’ Weekblad, Haagse Post, weekeditie van het Vrije Volk, Vrij Nederland. Een forse wandeling en familiebe zoek behoren eveneens tot de geliefde vrijetijdsbesteding. Met de vakantie gaan v j j kamperen «ergens in Nederland of België». iet raadslid ook wel eens een TV-programma kijken, als l.v, L.1£lar geen serie is, want die kan hij toch nooit helemaal volgen. Tiny Kox die geboren is in Zeelst en sinds 1973 in Tilburg verblijft, vindt het p'aa hier prima wonen. Hij verzet zich ertegen, dat Tilburg altijd maar weer huilerig vee' en met een minderwaardigheidscomplex op de achtergrond met andere steden wordt vergeleken: Tilburg hoeft zich echt niet te schamen voor zichzelf: «ook in igheid om af te reageren. Noord valt prima te wonen; al dat gemauw over Noord als stebouwkundige -Parijs vindt hij wn prachtige stad -, hij werkt graag in woestenij slaat gewoon nergens op: we moeten het doen met wat we hebben en se literatuur mag zich bijzonder in zijn belangstelling verheu- dat zo mogelijk maken!» gebied van lezen vult hij veel tijd met het doornemen van de zich verdiepen in achtergrond-literatuur. sthouderschap bij voorbaat niet uit maar houdt een grote di- tect Bollen en de heer Poel- voorzitter van de Stichting Cre- torium Tilburg en omstreken, hiel- hun gehoor voor dat de oplevering september van dit jaar nog zal latsvinden en dat er derhalve nog 1 werk verzet moet worden. De veranderingen in de dienstverle ning van de Dienst Algemene Zaken vinden hun oorsprong in een in no vember gehouden onderzoek onder be zoekers en medewerkers van de stad huisbalies. Enkele andere maatregelen, die de gemeente wil nemen, zijn een betere bewegwijzering, een onderzoek naar mogelijkheden om de wachttijden te verkleinen en een onderzoek naar opleidings- en trainingsmogelijkheden van het personeel. Al deze maatregelen moeten leiden tot een kwaliteitsverbe tering van de dienstverlening door de DAZ. Na zes maanden moet er een evalua tie plaatsvinden. Onderzocht zal dan worden of de maatregelen het gewens te effect hebben. Vervolg van blz. 1 De exposities dragen de titels «Uitgaan in de Franse tijd (1780- 1813)» en «Theater door de eeuwen heen». De eerste tentoonstelling geeft een beeld van de ontwikkelingen tus sen 1780 en 1813 op het gebied van amusement, toneel en andere ver strooiende evenementen. Door de her komst van de tentoonstelling zijn de accenten Amsterdams. In het beeld dat opgeroepen wordt, is echter iedere grote of middelgrote stad herkenbaar. De tentoonstelling «Theaters door de eeuwen heen» verschaft inzicht in de ontwikkeling van de theaterbouw en de geschiedenis van het decor in West- Europa. Die geschiedenis wordt be handeld in dertien omvangrijke pane len waarop informatie in woord en beeld wordt gegeven.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 7