lifil Feest in de i Bouw van crematorium gestart Schouwburg Tilburg ■p. 1 w O Stadhuisbalies open op koopavonden evue Sri Frank Aston 1'' B 25 JAAR KUNSTEN CULTUUR INÉÉN GEBOUW SU A van ditjaarklaarj KANNEN&KRUIKEN Feest in Goirke/Hasselt EENDAGS - OPRUIMING i 'BauBq Schaatsen of carnaval ^Êindseptember 7 5 0 - 295° J ’I -4 f terrein is schoon Kk iruari 1986-pagina 2! De Koerier In dit nummer: /uit 'burg V M O Een foto van het schetsontwerp van het crematorium, (foto: Ing. Bureau Bollen bv) de van rium per kilo!!! Boekhandel Gianotten Heuveipoort Lees verder op blz. 7 ■V fabriek gar.) Bauer Donderdag 13 februari 1986 30e jaargang nr. 1449 a Koerier bv )ouwes i de ook pag. 3 pag. 3 der Boom B.V. slop jong wenst u ’LEZIER. live-optreden van Rondom Hart van Brabant Portret van de Gemeenteraad Cuisine Normaal Cursussen B W-besluiten... Parochienieuws Sport i burgemeester :ipebesluit om- j. Inmiddels juenties beke- igstijden per 1 i. Sinds 1 fe- Zaterdag 15 februari BOEKEN itgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer Aanstaande vrijdag 14 februari wil de gemeente Tilburg de bodemsanering van het terrein van de voormalige Ener giebedrijven aan de Lange Nieuwstraat feestelijk afsluiten. De grond is dan he lemaal «verschoond». Pag- 7 pag. 7 pag-11 Pag-13 -pag. 13 Pag-15 ander verhaal het schaatsen het hier werd leek uit vers grond dijke 1 Vanaf 1 maart 1986 zijn de balies van burgerzaken en sociaal-economi- Zaterdag 1 maart aanstaande is het precies 25 jaar geleden dat Tilburg een heuse schouw burg kreeg. De architecten die voor het gebouw tekenden, waren de heren prof. G.A.M. Holt en Ir. B. Bijvoet. Zij ga ven beiden blijk van een voor uitziende blik, want het ge bouw voldoet nog steeds aan de eisen die men tegenwoor dig stelt aan een schouwburg. Dat neemt niet weg dat er niet het een en ander veranderd is in het gebouw in de loop der jaren. Maar daarover willen we het nu niet hebben. Wij blikken met u vooruit naar de aktiviteiten die er ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Schouwburg Tilburg georganiseerd gaan worden. SCHAATSER Speciale aanbiedingen in -A kleine maatjes va. maat 26 Ook voor reparatie en slijpen van uw schaatsen MMS heefthet Goirkestraat 16-18, Tilburg Molenstraat 41a, Goirle afgelopen ?en daarna n die vóór t was op poli- ling waar wij nu op een politiek het vlak van de )urg. 013-364011 lt-dealer rt van Brabant KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN - rechtstreekse verkoop af fabriek enkele of dubbele beglazing (10 j. - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar - vragen geen onderhoud - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 104. Tel. 426042 ZONNEHEMELS 300,- lot 1000.- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer. Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 uur. De balies van de afdeling belastin gen blijven op deze avonden gesloten, omdat deze zich niet op de begane grond maar op de zesde verdieping be- vinden. Het college van B en W heeft hierover afgelopen dinsdag een besluit genomen. breid. De kosten van de openstelling op koopavonden komen op 72.745,-. sche zaken in het stadhuis ook op Hierin zitten ook de kosten voor de ex- koopavonden geopend, en wel tot 19.00 tra kassier en de kosten voor bouw kundige voorzieningen die getroffen moeten worden. De bouwkundige voorzieningen zijn nodig om de priva- van de baliebezoekers te bescher- i. Deze is onvoldoende gebleken. De kosten zullen voor het grootste gedeelte gedekt worden door het in trekken van de paspoortreductierege- ling. Dit levert 64.000,- op. De overige kosten van de avondo penstelling ad 8.745,- worden in 1986 gedekt door de post onvoorzien. Lees verder op blz. 7 ^SKF transportwielen (SeÈ^QDBija^^ÈG&BDnoBBBs lilburg. mtes rerneweg.14 industrieterrein tetO13 321316 CAFÉ LAMME Heuvel - Tilburg Woensdagavond 19 febr. a.s. Aanvang 20 uur Eindelijk is het dan zover. Vandaag (donderdag), vrijdag 14 en zaterdag 15 maart vinden de eerste drie voorstellingen plaats van de Tilburgse Revue «Kannen Kruiken». En na dit weekeinde gaan er nog zes voor stellingen volgen op 21, 22 en 28 februari en op 1, 2 en 3 maart. «Kannen Kruiken» is een zeer groots opgezette revue voor en door Tilburgers, speciaal ter ge legenheid van het 25-jarig be staan van Schouwburg Tilburg. De revue werd geschreven door Ed Schilders, Mare Taminiau, Jace van de Ven en Ad Vinken. Een uitbundig feest op het po dium van de schouwburg-zaal boordevol dans, muziek, zang en theater. Aan de revue werken meer dan 200 mensen mee; een waar spectakelstuk, dat u beslist niet mag missen. (Foto: Dré v.d. Bogaard, in op dracht van Willem Besters Stu dio’s B.V.) Nadat de paal naar behoren de grond in was geslagen, spraken wet houder Driessen, de heer Poelman, voorzitter van de stichting Cremato rium Tilburg en omstreken en de heer Bollen van Architecten- en Ingenieurs bureau Bollen bv. uit Tilburg. Want dat is de bedoeling: een feest voor alle Tilburgers en mensen uit de omgeving van Tilburg. Daarom ook geen bijzondere galavoorstelling of iets dergelijks maar een reeks van aktivitei ten van half februari tot eind maart. Als alles volgens plan verloopt zal tegen het einde van september, maar nog wel dit jaar, Tilburg een crematorium binnen haar gemeentegrenzen hebben. Af gelopen donderdag 6 februari heide wethouder A. Driessen van Economische Zaken en Werkgelegenheid een van de eerste palen de grond in. Hij deed het in aanwezigheid van o.a. vertegenwoordigers van de Stichting Crematorium voor Tilburg en Omstreken; het dekenaat Tilburg en de Stichting Crematorium Bre da. Het crematorium wordt gebouwd aan de Karei Boddenweg achter de centra le begraafplaats, Hoflaan. verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Redactie-advertentie-afdelmg en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. Kannen en kruiken Belangrijk onderdeel binnen deze activiteiten is natuurlijk de Tilburgse Revue «Kannen en Kruiken» waar al heel wat publiciteit over is geweest. Het is een eigen produktie van de Schouwburg Tilburg en er werken zo’n 300 mensen aan mee. De revue zal 9- maal op de schouwburgplanken ge bracht worden en vrijdag 14 februari is de première. Exposities Een belangrijk onderdeel van feestaktiviteiten zijn ongetwijfeld de exposities in de tentoonstellings ruimtes van de schouwburg. Het zijn twee zeer interessante exposities die in samenwerking met het Nederlands Theater Instituut worden georgani- seerd- Lew verder op blz. 7 In de wijk Goirke/Hasselt is vier jaar lang met het experi ment Buurtaanpak gewerkt. Dat experiment eindigt op 3 maart aanstaande. Het experiment hield onder andere in een grote re invloed van buurtbewoners op nieuwbouwplannen bij hun in de buurt. Een term als buurt gebonden toewijzing past ook in dit experiment. In die vier jaar van het experiment is er in de wijk Goirke/Hasselt heel wat gebeurd. Om dat allemaal nog eens te vieren organiseert het Commité de Hasselt op 21, 22 en 23 februari een feestweekend in de zaal van de Vredesparo chie, Kwaadeindstraat 127 in Tilburg. Op vrijdagmiddag de 21ste is er een feestmiddag voor de ouderen met medewerking van Jantje Koopmans en de Deurzakkers. ’s Zaterdagsmid dags is er een kindermiddag met medewerking van Alice Bakke nes Variété en ’s avonds is er een groot buurtfeest met mede werking van John Spencer, Franky Boy, de Deurzakkers en de Band Green Light. Zondag middag, 23 februari, is bestemd voor alle actieve medewerkers uit Goirke/ Hasselt. Inlichtingen over het feest weekend waar we volgende week nog wat uitgebreider op terug zullen komen (ook voor kaartverkoop) bij het Wijkcen trum in de Goirkestraat 82, tel. 321273. LAKVERF Hoogglans of zijdeglans Kleur naar keuze ADVIESPRIJS 1750 ONZE PRIJS 1495 Bij aankoop van 2 bussen tijdelijk de derde bus GRATIS BEHANGRESTANTEN vanaf 1 per rol BEHANGMARKT Besterdrlng 79 J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 1 Bistro S L’ESCARGOT Chef-kok Geert Seebregts Heuvelring 37 - Tilburg Geopend vanaf 17.30 uur. maandag en dinsdag gesloten Weekmenu Grapefruitcocktail Tomatensoep Steakau poivre CoupeBrasit Koffie Tijdig reserveren. res. van bistro, bruiloften e.a. j feestdagen 430738 of 555899 Op 7 januari namen 'z en wethouders een principe! trent de avondopenstelling, zijn de personele conseqv" ken en kunnen de opening maart gewijzigd worden, bruari zijn de genoemde stadhuisbalies. ook al in de middag geopend. Waren zij voorheen al om 12.30 uur gesloten, Z nu kan de klant er tot 16.00 uur te- II recht. Hiervoor moet het personeelsbe- II stand van de Dienst Algemene Zaken II (DAZ) met één kassier worden uitge- X In 1983 bleek uit verschillende on derzoeken dat de grond van de voor malige Gemeentelijke Energiebedrij ven aan de Lange Nieuwstraat in Til burg ernstig was verontreinigd. In de grond werd vooral cyanide aangetrof fen maar ook teerproducten werden erin aangetroffen. In het najaar van 1984 werd met de sanering begonnen en die is nu, na anderhalf jaar, vol tooid. Wel zal nog het grondwater schoongemaakt moeten worden en naar verwachting zal daar dit jaar mee begonnen worden. Bij de feestelijke afsluiting van i bodemsanering zal naast wethouder van Hassel van Volkshuisvesting en Milieu ook de gedeputeerde de heer H.D.A.M. van Lieshout aanwezig zijn. Voorgeschiedenis Wethouder Driessen ging uitvoerig in op de voorgeschiedenis van het cre matorium dat niet alleen voor Tilburg bedoeld is maar ook voor de omliggen de gemeenten. Hij schetste de ontwik kelingsgang vanaf november 1978 toen het dekenaat aan de gemeente vroeg grond te reserveren voor een te bou wen crematorium. Het zou tot juni 1982 duren voordat er een rapport ver scheen dat opgesteld was door de ge meente Tilburg en vertegenwoordigers van het dekenaat Tilburg en waarmee gewerkt kon gaan worden. Ondertus sen had men al gesprekken gevoerd met de diverse stadsgewesten en de provincie. In 1984 kwam er een kink in de ka bel: de gemeenteraad van Tilburg was van mening dat de gemeentegarantie die het college van B W wilde geven niet mocht doorgaan. In die tijd wer den ook de geluiden van de bezwaren tegen het bestemmingsplan hoorbaar. Toch kon op 18 september 1985 de bouwvergunning worden afgegeven en afgelopen donderdag ging dan één van de eerste palen voor het crematorium de grond in. Driessen besloot zijn toespraak met de vermelding dat de lokatie goed ge kozen is en ook makkelijk bereikbaar is. «Ook voor de regio is deze plaats makkelijk te bereiken», aldus wethou der Driessen. Jubileumpaspoort Laten we beginnen met u te attende ren op het zogenaamde Jubileumpas poort. Dat Jubileumpaspoort, dat voor een werkelijk absurd lage prijs nu al bij de schouwburg te koop is, geeft u fikse kortingen bij heel wat voorstellin gen. Het Jubileumpaspoort is bijna zes weken geldig en wel van woensdag 19 februari tot en met vrijdag 28 maart. Op vertoon van dat paspoort heeft u recht op aantrekkelijke reducties. De \7nnrm aI <r C2 17 R prijzen die u dan voor de verschillende V uuri n dl 1 g VIILDVoorstellingen betaalt, zijn zowat gelijk burg. Voor iedereen Met dat Jubileumpaspoort geeft de Schouwburg Tilburg eigenlijk aan hoe het 25-jarig bestaan gevierd gaat wor den: in ieder geval op een wijze waar iedereen gebruik van kan maken. Nederland leek het weekeinde en enkele dagei een verdeling te vertonen 1648 vrij gebruikelijk tiek vlak. De scheiding op doelen ligt niet c vlak, die ligt op l vrijetijdsbesteding. Het zuiden van Nederland ging zich te buiten aan carnavalsvertier, zij het hier en daar wat geremd vanwege een felle kou. In het noorden van het land was echter die kou de basis van een an der soort vertier: het schaatsple zier, de ijspret. En, zoals de noor derlingen afzakken naar het zuiden om het carnaval mee te vieren, zo zijn er ook zuiderlingen die naar het noorden reizen om daar de schaatsijzers onder te binden en tochten te rijden. Aangezien bijna iedereen hier in de omgeving carnaval gevierd heeft, hoeven we daar eigenlijk niet over uit te weiden: men weet toch wel hoe het gaat. Daarmee doen we echter wel afbreuk aan een soort ijzeren wet die langzamerhand in de journalistiek is gaan gelden: men wil lezen wat menzelf meege maakt heeft. Een soort bevestiging van het geziene en gehoorde, de krant als tweede beoordelende in stantie. Wat carnaval betreft doen we dat nu niet. U moet maar vin den wat u ervan vond: leuk, druk, koud, iets minder gezellig als vorig jaar, mooie optocht, net lang ge- rioeg geduurd, etc. Het schaatsen is een en dan bedoelen we op de Noren natuurlijk. In noorden lagen in de tijd dat beneden het carnaval gevierd v de vaarten dicht. De plassen waren grotendeels ook door een mooie laag ijs bedekt, maar er waren wakken hier en daar. Sommigen hebben dat met de dood moeten be kopen en dat heeft voor velen het plezier van het schaatsen fiks ge temperd. Maar goed, in Giethoorn was het druk, zondag al. Gezellig keuvelende mensen, rondzwierende kinderen, zelfs hier en daar een hond. Te druk eigenlijk om lekker te kunnen schaatsen. Dat was an ders zodra je Giethoorn uitreed. In de grote-vlakte van de Boven Wijde en het Giethoornsemeer en verder op op de Belter Wijde en de Beula- ker Wijde was ruimte genoeg. En in de Weerribben bij Ossenzijl en Kolenberg en Muggebeet: tussen het riet en de bossen op smalle vaartjes met een waterig zonnetje op het ijs: daar was het prachtig 1 Daar was het genieten. In elk geval heeft Nederland voor de tweede keer in twee jaar tijd kunnen kiezen voor óf carnaval vie ren óf voor die carnavalsdagen schaatsend door te brengen. Het is te hopen dat die keuzemogelijkheid zich ieder jaar voor doet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1