Sjoert daor, 22 jaor Overal carnaval CAFÉ DE LAMME ^GOEDZAK ROND» HARTEN TROEF 1986 MAG U NIET MISSEN1 De Vattebieren De lijntrekkers De Dürploffers De Kerkuilen Willem II De Kaaie Bèèters Ouderen in s r* Kindercarnaval in Loven Wijkcentrum ’t Kievitslaer Ouderen Tilburg Noord Jeugd Carnaval Groeseind- Hoefstraat V. Lieshout’s Bakkerijen “5 Wij gaan 5 dagen lang karnavallen bij: «Veul leut» Kasteelhoeve buurthuis de Trouwlaan Trap-Pappers Ypelaer Kasteelgroavers De Laaileuters De Tunnelplekkers Zullie De Schaansschuivers De Frutschuppers St. Dionysius De Bronze Pappers De Naagers De Taverne- plekkers DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 6 februari 1986 - pagina 9 i februari 1986-pagina halen betalen rs, de 'vond Heuvel - Tilburg letjes dan tegenkomen ge jgen, dat kan 14 regionale carnavalsliedjes op LP of cassette. Met kans op een reischeque van 500,-. Verkrijgbaar bij: VROOM DREESMANN: He MUZIEKHUIS ROSSMEISL, PEETERS ELECTRONICAHl .■A-. Ri Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar Vrijdag en zaterdag Traditionele «NONNEVOTTEN» een echte carnavalslekkernij er in de residen- rijgen, waar een Hof- naval VROOM DREESMANN: Heuvelstraat 33 Jul. van Stolbergstraat 7 -IUIS, Molenstraat 142 CLEMENS VAN BRACHT, Heuvelstraat 104 VAN LEEST B.V., Heuvelstraat 111 'ostumeerde tje te wach- FA. V.D. SCHOOT, Radlo-TV, wagnerplein 26 DE TILBURGSE KOERIER, NS Plein 13/14 VW-HART VAN BRABANT, Spoorlaan 416 a V.D. MEUDENBERG, Fotoatelier, Rootven 26, Moergestel t voor de i Naagers sbarst hebb< i laten horen, kend van de tilden; tot 16 jc 16 jaai uur: k ran starten •ot bal. Op het Dur- ïrs-kinde- hebben ge- lari, hebben ers Bal. Dit al- iek. Aanvang luziek cers. Dit e prijs op I ’In tel, door dans- v/iend i De 1 nog Rondje en wel wals Vugt. jkcentrum ’t Kievitslaer organi- in samenwerking met de cama- r"»p «De Bosduivels» een gezel- .«niavalsfestijn. Het startschot Op zaterdagmiddag 8 14.00 uur gegeven voor tmaval. De activiteiten-commissie van de Kasteelhoeve organiseert wederom een carnavalmiddag en wel op maandag 10 februari in de Kasteelhoeve in Tilburg. Aan vang 13.00 uur. Die middag komt de prins met raad van elf op bezoek en het camavalorkest de Naagers onder leiding van de Wijkagent. vinden jvitslaer, tot 12 jaar komen zat er- i hun trekken op het kin- «e hoeve zelf gehou den wordt van 13.30 u. tot 17.00 u. Maandagmiddag: Ouderencarnaval. ga van de stads- u.: ope- Zondag- lèn kènder- ivalsbal. lagen is iedereen van harte wei rder entree te betalen. :r zielen hoe meer leut. i dagen kunnen de voetjes rond en kunnen de kelen ;>i. Een eigen disco zorgt ede muzikale begeleiding van Op dinsdag 11 februari vanaf 13.30 u. wordt door de Katholieke Bond van Ouderen «Stokhasselt» een camavalsmiddag voor ouderen georga niseerd in de Riddershof. Degene die zich het meest uitzonderlijk heeft uit gedost maakt kans op een medaille die door Prins Dimpel I zal worden over handigd die middag. Er is levende mu ziek. die naar de 60 toegaat of tasseerd is, is dan welkom. Het st speelt dan ook. Op dinsdag- -n 23.11 uur vindt de sluitingsce- tonie plaats. Het orkest speelt echter 'i iz2.00 uur. Vest). met een receptie i wordt en er gei eren van de jubileren^ duren tot 23 uur. Na de recep- in de remmen eraf om er een ge- n te maken dat tot in de zal gaan duren. .de Stal is gratis toegankelijk 1 is vol en die is te vinden in Bronzen Paard, Berkdijkse- Tilburg. Wijkw. seert in st valsgroep lig cama hiervoor wordt februari om b het kindercar Het kindercarnaval duurt tot 18.00 uur. Na 18.00 uur loopt dit carnavals feest over in een open carnaval, dat voor iedereen toegankelijk is. Op zondagmiddag is het wijkcen trum geopend vanaf 16.00 uur voor het open carnaval, dat voor iedereen toe gankelijk is. De camavalsactiviteiten plaats in wijkcentrum ’t Kier Reinevaarstraat 55, Tilburg. In het clubhuis van Willem II wordt carnaval gevierd op zaterdag 8 en zon dag 9 februari. Voor goede muziek en fraaie versiering is gezorgd. Het Kinder carnaval begint op beide dagen om 16.00 uur. Voor de kinderen met de leukste carnavalsuitmonstering zijn er enkele aardige prijzen te verdienen. Het feest gaat verder tot in de kleine uurtjes. Tus sendoor kan in het clubhuis goed gege ten worden voor een redelijke prijs. Carnavalvereniging De Dürploffers heeft haar residentie tijdens carnaval in Café-Bar Taxandria, Pieter Post- plein 1, Tilburg, en hun programma ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag: afhalen prins. Zaterdagavond, 20.30 ning Dürploffers-camaval. middag, 16 u.: aanvang klèn carnaval. Zondagavond: carnar Maandag: ontvangstdag. Dinsdag: dwèldag. Alle dag** kom zondv, Hoe meer De Bond van Ouderen, afdeling Trouwlaan organiseert op dinsdagmid dag 11 februari een carnavalsfeest. Dit gebeurt in het Buurthuis Trouwlaan en begint om 14 uur en men sluit om 17 uur. Er is gezorgd voor een stel prima muzikanten, die een gezellig stukje carnavalsmuziek verzorgen. Voor de gezelligheid en de sfeer moet u zelf zorgen. van de listraat 10 Ibelovend Het camavalsprogramma Trap-Pappers Ypelaer, Corellistraat in Tilburg-Noord ziet er veelt uit. - Vrijdag, 19.00-22.30 uur: tiener- carnaval tot 16 jaar. - Zaterdag 14.00-17.00 uur: kinder carnaval tot 12jaar; 19.00-22.30 uur: tienercarnaval tot 16jaar; 20.00-02.00 uur: carnaval v.a. 16 jaar. - Zondag 14.00-17.00 uur: carnaval alle leeftijden; 19.30-22.30 uur: tiener carnaval tot 16 jaar; 20.00-02.00 uur: carnaval v.a. 16 jaar. - Maandag 13.30-16.30 uur: carna val voor bejaarden en invaliden; 19.00- 22.30 uur: tienercarnaval tot 16 jaar; 20.00-02.00 uur: carnaval v.a. 16 jaar. - Dinsdag 14.00-17.00 uur: kinder carnaval tot 12 jaar; 19.30-22.30 uur: tienercarnaval tot 16 jaar; 20.00-01.00 uur: carnaval v.a. 16 jaar. Daarom: kom met zijn allen naar de Ypelaer voor veel leut en lol met el kaar. Ook dit jaar is er weer een fantas tisch kindercarnaval in het patronaat in Loven in Tilburg. Alle camavalvier- ders van 4 tot en met 12 jaar zijn op dit knotsgekke feest welkom. Er zal volop gehost worden. Op deze middag worden er natuurlijk ook een prins en prinses carnaval gekozen. Ook is er een leuk prijsje voor diegene die het leukst verkleed is. Het feest is op zater dag 8 februari en begint om 14 uur en is om 16.30 uur afgelopen. De kaartjes kun je op school kopen of bij de En- schotsestraat 140. Frisdrank en snoep kun je tijdens deze middag kopen te gen redelijke prijzen. Uiteraard wordt er door de Kasteel groavers weer een grandioos carnavals feest georganiseerd in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256 in Tilburg. Voor de jeugd tussen 12 en 15 jaar is er in de schuur achter de hoeve een mogelijkheid om op hun eigen wijze carnaval te vie ren. Zij moeten echter wel een pasje hebben van discoclub «Le Barak». De jeugd kan op vrijdagavond al beginnen van 19.30 tot 23.00 uur, zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Deze tijden worden de gehele carnaval aangehou den. Alle aktiviteiten voor de jeugd zijn alcoholvrij. De kinderen t ,’'J dagmiddag aan hun tr dercarnaval dat in de Kindercarnaval Voor alle kinderen tot en met 12 jaar organiseert Zullie weer een groot kin dercarnaval, het Kwekkertjesfist, op zondagmiddag vanaf 15.30 uur. De JML-band zal ook deze middag voor ge zellige muziek zorgen en Opper Goof I zal de prijzen uitreiken van de kleurwed- strijd. In het lustrumjaar 1X11 jaar Krui kenstad gaan «de Frutblaozen», hofka pel van de Vattebieren, hun 2X11 jaar- lustrum vieren. Het is al weer 11 jaar geleden dat de hofkapel de Frutblaozen is opgericht en het is de bedoeling om dit feit op grootse wijze te gaan vieren. Het afgelopen jaar is de viering van het 11- jarig bestaan al op gang gebracht. De grote dag zal toch zijn op zaterdag 22 maart 1986 in de zaal van de Vredes parochie (hoek Kwaadeindstraat-Ring- baan West). Om 20 uur zal de avond be ginnen met een receptie waar iedereen ontvangen wordt en er gelegenheid is tot het feliciteren van de jubilerende kapel. tie gaan zellig bal van kleine uurtjes z Onder leiding van Opper Jo en zijn adjudant John zijn de Laaileuters voor de 16de maal gereed voor het carnaval. De vereniging is enigszins uitgebreid. Zij zijn niet alleen de vereniging van de beide Tilburgse ziekenhuizen en de Hazelaar meer, maar nu voortaan de carnavalsvereniging van alle, R.K. Gasthuis aangesloten, instellingen in Tilburg. Dit jaar wordt het weer heel gezellig in de Residentie «De Postelse Hoeve». Op vrijdag 7 februt de Laaileuters met een groot zondag 9 februari houden zij 1 zak Bal. Nadat de Laaileuter ren hun carnaval overdag 1 had, op maandag 10 februs de ouders hun Volhouwer les met levende muzie 21.00 uur. Op vrijdag wordt de mi verzorgd door De Buntsteke jaar weer wonnen zij de eerste t alle fronten op het Blèrconcours. Zon dag 9 februari is er de Optocht. De Laaileuters zijn er natuurlijk ook weer. Alleen dit keer met iets geheel anders, dan dat u gewend bent te zien in de Tilburgse Optocht. Carnavalsvereniging de Tunnelplek kers heeft haar residentie tijdens de car navalsdagen in café-restaurant Boerke Mutsaers. Daar is de komende dagen dus volop feest te vieren. Zaterdag 8 fe bruari organiseren de Tunnelplekkers om 14.30 u. een camavalsmiddag voor de kinderen terwijl het zondagmiddag vanaf 16.00 u. feest is voor de hele fami lie. De Tunnelplekkers organiseren vier carnavalsbals bij Boerke Mutsaers: van zaterdag 8 tot en met dinsdag 11 februa ri, aanvang telkens om 21.00 u. Voor in lichtingen over de carnavalsbals: 674453. De muziek wordt verzorgd i de Tunnelplekkers-Hofkapel en d en amusementsorkest «Midnight». 4 dagen leut en gein in de Residentie Riddershof, Leharstraat 110 in Tilburg, waar Opper Gust den Irste met zijn Ad judant en Raad van Elf zullen zorgen dat alles perfect verloopt en iedereen het naar zijn zin zal hebben: daar zorgen de Lijntrekkers voor. Het Huisorkest dat vorig jaar de sterren van de hemel speel de is ook dit jaar weer aanwezig. Op za terdag 8 februari wordt het carnaval ge opend met het kendercamaval. Aanvang 2 uur. Niemand minder dan de bekende clowns Poets en Pats zullen er voor zor gen dat de kender in de juiste sfeer en stemming komen. Alle kender tot en met de leeftijd van 12 jaar zijn dan welkom. Het kendercamaval eindigt om 16.30 uur. ’s Avonds om 21.30 uur wordt het car naval officieel geopend. Opper Gust zal op Carnavaleske wijze worden binnen- gehaald. K.O. Trammelanto, U weet wel de winnaars van de prijs voor de beste nieuwkomer tijdens het Blèrconcours, zal ook aanwezig zijn. Ook de winnaars van het blèrconcours, de Buntsterers ko men op zaterdagavond op bezoek. Op zondag- en maandagmiddag gaat de zaal om 2 uur open. Op maandagmiddag komt een aantal bevriende verenigingen op bezoek. Dins dagmiddag gaat Opper Gust met zijn ge volg dweilen. Riddershof is dan gesloten; dat willen zeggen alleen de wat ouderen hebben dan toegang. Iedereen i reeds gepc huisorkest avond om remonie pla door tot 02. Onder het motto «Zullie, 22 jaor stee- vaast» barst bij Zullie het carnavalsfeest weer los. Tweeëntwintig jaar organiseert Zullie nu al carnaval. Van zaterdag tot en met dinsdag, elke avond vanaf 20.15 uur gaan de voetjes van de vloer in café ’t Molentje, Rosmo lenplein 61 in Tilburg. De vrolijke muzi kale Belgen van vorig jaar, de JML- band, zullen weer voor vier oergezellige avonden garant staan. Dit alles onder het carnavaleske toezicht van Opper Goof I en zijn raad van elf. De toegang is vanaf 16 jaar. Zaterdagmiddag 8 februari van 2-4 uur kun je je nog in café ’t Molentje aanmelden als lid van Zullie. Ter gelegenheid van het 22-jarig be staan van Zullie is het Zullie-lied «Zon in je leven» uit gebracht op een singletje. Een «must» voor echte Zulliërs! Op zaterdag 8 februari 1986 barst ut carnaval wir los, zo ook ut carnaval van de Jeugdraad Groeseind-Hoefstraat in de Baselaer. Net als ieder jaor wordt ut wir un ge zellige boel. Op zaterdag 8 februari zen ze ge opend van 14.00 uur tot 17.00 uur. Er is un Raod van Elf en ze hebben ook un heuse play-back show. De trek king van de loterij is ook die middag en wel om 16.00 uur. Verders zen ze nog open op maandag 10 februari en dinsdag 11 februari ook vanaf 14.00 uur, en ze sluiten dan om 17.00 uur. Een jubileum-jaar voor de Schaans schuivers in Tilburg Noord: de vereni ging bestaat namelijk 5 jaar. Alle re den om dit jaar extra de bloeme buiten te zetten, en dat doen ze ook. Het prinsenbal, dat bij de Schaans schuivers «Vurtouw» wordt genoemd, is daar een voorbeeld van. Tijdens een geheel aan de bourgondische stijl aan gepast toneelstuk, wordt de nieuwe Drost en zijn gevolg bekend gemaakt. De Schaansschuivers hebben ook een eigen camavalsmotto. Voor dit jaar, hoe kan het ook anders, luidt die «Kékt ’s hier, al véf joar plezier». Doordat de Schaansschuivers in een wijkcentrum de Schans hun aktivitei ten laten plaatshebben mikken zij op het publiek uit Tilburg Noord. In de middagen zit de Heerlijckheit stamp vol kinderen die het ware bloed in de aderen hebben. De wat ouderen, van 16 tot 80 jaar, zijn ’s avonds volop in de weer. Het programma voor 1986 is weer alleszins de moeite waard voor een be zoek aan de Heerlijckheit de Schans b.v. op zaterdagmiddag de «oren- en neuzenmiddag» speciaal voor de hele kleintjes en op zondag de gezinsmid- dag... Verder iedere middag speciaal voor de jeugd, maar natuurlijk ook iedere avond bal voor hun ouders. Gezellig dansen op de muziek van de hofkapel «De Buskenbloazers». Iedereen is welkom. Het is dit jaar voor de tiende keer, dat de Frutschuppers met een volledig eigen programma komen. Uiteraard zijn er vóór 8 februari al een aantal activiteiten af te werken, maar die liggen helemaal buitenshuis, behalve dan uiteraard de voorbereidin gen. En die bevatten dit jaar een geheel nieuwe, met de hand gemaakte, versie ring van de residentie 't Elfde Gebod, aan de Paleisring in Tilburg. De officië le start wordt gemaakt met het inhalen van Prins Dimpel en de zijnen. Op diens receptie kunnen de Frutschuppers niet aanwezig zijn daar zij dan de peuters en kleuters ontvangen, ’s Avonds houden zij «thuis» een feest, ’s Zondags nemen zij met loopgroep en muziek deel aan de op tocht. ’s Maandags zijn zij tot 21.00 uur her en der in de stad; daarna ontvangen zij bevriende verenigingen. Dinsdags is er na muzikale opluiste ring van de kinderoptocht een dweilbus- tocht en is er 's avonds weer open huis. Gymnastiekvereniging St. Dionysius wordt ook dit jaar gedurende de carna valsdagen omgeturnd in een «carnavals vereniging». Gedurende 5 weer van de gron gespoeld worden, voor een goede ;,u het hele feest. Dus, wilt U tijdens de carnavalsdagen wat aan uw conditie doen, kom dan meehossen en springen in het clubhuis van St. Dionysius aan de Gasthuisring nr. 30 in Tilburg. Vrijdag 7 februari - Ook dit jaar vindt er weer een carnavalsbal voor de gezamenlijke gymnastiekverenigingen uit Tilburg en Goirle plaats. Leden en donateurs van deze verenigingen zijn vanaf20.00 uur van harte welkom in het clubhuis. Zaterdag 8 februari Op deze dag vindt het traditionele kindercarnaval voor de jongere leden van St. Dionysius plaats. Van 14.00 tot 17.00 uur staat het clubhuis open voor leden van 4 t/m 12 jaar- Zondag 9 februari - Evenals vorige jaren, is het op zondagmiddag weer een zoete inval. Om 14.00 uur gaat de zaal open. 1 jaar na de Kruikenbruiloft en 1 jaar voor hun 11-jarig bestaan, gaan de Bronze Pappers dit jaar weer gezellig carnaval vieren in de Perde Stal. Zij beginnen vrijdag 7 feb. om 23.11 uur. Zaterdag gaan zij Dweilen. Zon dag komen de kleine pappers aan de beurt met het kindercarnaval, maan dag en dinsdag ontvangen de Bronze Pappers bevriende verenigingen. Dinsdag eindigen zij met een specta culair afscheid van hun Opper. Als dit alles voorbij is dan begint carnavalsvereniging de Bronze Pap pers met de voorbereidingen voor hun 11-jarig bestaan. De Perde Stal maar Vol Café het straat 40, De Kerkuilen willen ook dit jaar hun steentje weer bijdragen aan het Tilburg- se carnaval, vooral omdat het openbare carnaval in Tilburg dit jaar voor de 2de maal het 11-jarig bestaan viert. De Kerkuilen zelf hebben tijdens de carnaval weer een drukbezet program ma af te werken. O.a. op zondag, dan trekken zij er weer als vanouds op uit met hun kleine wagen tijdens de optocht. Tevens ontvangen en bezoeken zij diver se bevriende verenigingen, Voordat voor de vriendenclub en I' kapel de Naagers het echte carnavc 1986 losbarst hebben zij al het nodig van zich laten horen. Ondermeer op feestweekend van de Camavalssticht Tilburg in verband met de viering i Tweekirelluf Kruikenstad. De Naagers deden ook al mee aan het gehandicaptenjongerenfeest en het min- dervalidenfeest. En wat te denken van de Naagersvlag die trots hangt te wappe ren in de Heuvelstraat bij de Oude Markt? Mooi toch! Voor alle duidelijk heid: de Naagers hebben geen binding met een carnavalsvereniging: ze zijn vrije vogels die iedere vereniging te vriend houden. c Naagers zijn trouwens, als u dat niet wist, ook te beluisteren op Harten Troef van de Brackaliers met het liedje «Zónne lekkere wals mee jou», geschreven door Jan Vugts. Op zaterdag 8 februari begint voor de Naagers het echte carnaval, ze zijn na melijk present bij de aankomst van Prins Dimpel I op het station in Tilburg. De Naagers zullen de Prins ook naar het stadhuis begeleiden, ’s Avonds gaan de Naagers naar diverse cafés en vereni gingen. Zondagmiddag rond 12.00 u. kan men de Naagers vinden op de wagen van de Mastappelraopers en op die wagen blijven ze muziek maken tijdens de op tocht net zolang tot ze in de prijzen val len. ’s Avonds spelen de Naagers weer in diverse cafés en bij diverse carnavalsver enigingen. Op maandagmiddag om 12.00u. gaan de Naagers in d’n Beiaard op de Heuvel een muzikale huldiging brengen aan twee stadgenoten en hun echtgeno tes onder het motto «Wij brengen een saluut aon». Om 14.00 u. zijn ze vervolgens te vin den in de Kasteelhoeve, daarna gaan ze naar Huize Heikant en ’s avonds zijn ze afgezakt tot in de Druiventros in Berkel- Enschot. Dan gaan ze die avond o.a. ook nog naar de Hazelaar. Dinsdagmorgen vanaf 11.30u. zijn de Naagers weer aktief het tijdstip dat het carnaval 1986 weer tot het verleden be hoort. Een aktief clubje, die Naagers: u zult ze beslist wel tegenkomen geduren de de carnavalsdagen, dat kan gewon- weg niet missen. De Tavemeplekkers vieren ook car naval. De waarschijnlijk jongste carna valsvereniging viert haar eerste carna val in haar residentie bij café-bar De Taverne aan de Bredaseweg 68 in Til burg. Zaterdagavond half negen wordt daar het camavalsfestijn geopend. Zondagmiddag is er kindercarnaval, maar waar de ouders en ouderen ook gerust naar toe mogen. Voor de kinderen is e'J tie een kleurplaat te krijg»", wedstrijdje aan vast zit. Ook voor de best gecos kinderen ligt er een extraatje ten. Maandagmiddag ontvangen de Ta- vemeplekkers hun bevriende vereni gingen, en ’s avonds zijn ze weer pre sent voor de volhouders. Dinsdagmiddag gaan ze zelf dwei len. Voor de allerbeste volhouders is het ’s avonds weer feest. Al deze vier dagen staan onder lei ding van de Raad van Elf, die op haar beurt weer onder «begeleiding» staat van Prins Willem den Eerste en Adju dant Henk. Iedereen is welkom. Carnavalsvereniging de Kaaie Bèè ters gaat er met de carnavalsdagen na tuurlijk weer goed tegenaan. Begonnen wordt op zaterdagavond om 20.00 u. in de residentie van de vereniging, Ca fé Harlekino, in de Thomas van Aqui- nostraat in Tilburg. Opper Antonio zal er dan zijn! Zondagmiddag van 13.00 u. tot 18.30 u. is er bij de Kaaie Bèèters car naval voor de kleintjes en ’s avonds is er programma voor de ouderen, ’s Maandagsmiddags gaan de Kaaie Bèèters dwèlen bij bevriende vereni gingen en ’s avonds zijn ze weer in hun eigen residentie te vinden tot in de kleine uurtjes. Dinsdagmiddag komen de bevrien de verenigingen bij de Kaaie Bèèters op bezoek en ’s avonds wordt er volop door gefeest tot 24.00 u. Al deze dagen zijn voor iedereen toegankelijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 9