De Flepsteppers met carnaval Illi Jan Timman - Arthur Joesoepov met carnaval Grote belangstelling voor regionale muziek van Leeuwen OPEN HUIS Tilburgs Leuterconcours Schakenin TUburg DENISSEN BV v. Lieshout’s JOEP STRAATMAN - -i Koerier In dit nummer: Oplage: 82.430 ex. zie pagina 18 Iburg op inder de Gevestigd Wethouder Programma Architelctenburo Jani de Kanter b.v. overleden A. de Kanter arch. A.v.B. Totale cama- i Troef :hikbaar te iende liede- KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN MODERN LICHT OPRUIMING Volop feest, volop confetti 5 halen 4 betalen verlie- toegei deels Nieuwtjes uit Heuvelpoort Donderdag 30 januari 1986 30e jaargang nr. 1447 showroommodellen 10-50% korting Raak, I Guzzini, Indoor, etc. Vrijdag en zaterdag Chocolade tompoezen zaterds revue I gema„ 3 tegen ierhouc pag. 3 pag. 9 pag. 9 pag. 9 BEHANG vanaf 1per rol Lakverf 1 kg 7,50 - 6 kg 30,- BEHANGMARKT Besterdring 79 J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 HOOGSPOOR NS-Pleln 10, Tilburg, 013-425182 Kruikenzeiker -II luari 1986-pagina20 j Uitgave: De Tilburgse Koerier bv1 Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer j u nu al Ipoort die ilaatsvinden. i druk doer s september 1974 lid ze Gemeenteraad en 1982 wethouder, be- jrtefeuille Financiën, «Rondje Harten Troef» krijgt steun van de horeca ïpov. onmoge- j begon i, welis- zijn te- ou een- ook bij dat ook aderen» voor- ZONNEHEMELS 300,- tot 1000,- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer. Brulncentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 moet wor s over de spelei i. De aal zo komt verhui- e maand verkoop Vandat de deur burg, achter de t< velpoort is ben namelijk in de Groes De specia gevestigd winke' maakt Vr. o - dit jaar overigens nauwelijks geschon- invloeden: geen enkele camavalsplaat nige «notoire» camavalsartiesten i dit jaar een kraker op de markt te I industrieterrein lel 013 321316 Reinier de Graafstraat 7 501 7 GP - Tilburg - Tel. 013-436868 SJCf transportwielen ^tilburg. jules verneweg.14-ii De ruimte die Burchtwol achterlaat, gaat gevuld worden door een mode- boetiek die de naam Alain Manoukian zal dragen en een onderdeel is van een keten van ongeveer 50 van dergelij modeboetieken. In Alain Manouki is modieuze kleding voor meisjes vrouwen van 18 tot 40 jaar, zoals lam: wollen truien en vesten, blazers, jean blouses, T-shirts, schoenen en badmo- de. De deuren van boetiek Alain Ma noukian zullen naar verwachting begin maart geopend worden. Rondom Hart van Brabant Cultuur Amusement Films Pop in de Notedop Portret van de Gemeenteraadpag. 11 B W-beslui tenpag. 12 Menselijk bekekenpag. 15 Parochienieuwspag.19 Cursussenpag. 19 Cuisine Normaalpag. 19 Sportpag.21 SAAB Burg.v.d.Mortelstr.19 Tilburg-Tel.68391 1 taal om bij tdelijk om het shaken. Eerder amp tussen colov, twee stand van Ver- /aganjan Tenslotte wijzen wij u nu al op de Nacht van de Heuvelpoort die eind maart rond Pasen zal plaatsvinden. De organisatoren zijn nog druk doende een zeer onderhoudend programma sa men te stellen waarin diverse bekende artiesten acte de presence zullen geven. - rechtstreekse verkoop af fabriek - enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar - vragen geen onderhoud - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Vemeweg 104. Tel. 426042 Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar Terwijl de festiviteiten in het kader van «Tweekirelluf Kruikenstad» al in volle omvang zijn losgebarsten, maakt een groot deel van de stad zich op voor de jaarlijks terugkerende leut. Vrijdag 7 februari is het weer zover. Het Brabantse camavalsblazoen zal den worden door boven-Moerdijkse is een nationale hit geworden, en sommij hebben er zelfs helemaal van afgezien om c. brengen. Prijzen Maar goed, Timman-Joesoej Timman staat voor een schier on lijke opgave. Jammer want hij met een winstpunt te pakken, waar dank zij een blunder van z genstander maar dat hoort not maal bij het spel. Daar hoort c dat Timman kan blunderen en d gedaan heeft ofschoon «blunc bij deze topschakers met enige vc zichtigheid gebruikt moet worden. Tenslotte nog iets over de financiën die natuurlijk een rol spelen in een dergelijke titanenstrijd. De winnaar van deze tweekamp wint 65.000,-. De verliezer krijgt altijd nog 35.000,- »~>oeschoven. Dat bedrag dat groten- mvwS door Interpolis gefourneerd wordt, is vrij groot. De gemeente Til burg neemt van dat bedrag, 100.000,- dus, een vijfde deel voor haar reke ning. Rondje Harten Troef Hoe gaat dat eigenlijk met de verkoop van Rondje Harten Troef 1986? Persvoorlichter Ton v.d. Nouweland: «De cassettes zijn allemaal uitver kocht en ook de L.P.-verkoop verloopt voorspoedig. We vreesden aanvan kelijk dat de afzet van deze derde plaat wel eens wat minder zou kunnen zijn, omdat er veel publiciteit is geweest rondom «Tweekirelluf Kruiken stad», maar dat bleek achteraf reuze mee te vallen». Een belangrijke impuls voor de verspreiding van het regionale valslied betekende dit jaar de enorme afname van Rondje Harten door diverse horeca-bedrijven in Midden-Brabant. Dit was natuurlijk ook één van de doelstellingen van De Brackaliers; men vindt het fantastisch dat de L.P. in duizenden gezinnen beluisterd wordt, maar om zoveel mo gelijk mensen de gelegenheid te bieden om kennis te maken met deze mu ziek, zullen er andere middelen aangewend moeten worden. Uiteraard werken ook vele carnavalsverenigingen mee, door de liedjes middels hun harmonieën en kapellen bij het grote publiek bekend te maken. De Brac- kaliers komen hen hierin tegemoet door een muziekboek beset"’*- stellen, waarin alle arrangementen van de op de plaat voorkomenUv «vuv- ren zijn opgenomen. Ook nu nog is dit boekwerk verkrijgbaar. Lees verder op blz. 7 Zaterdag 8 februari moet de versie ring klaar zijn en doen de Flepsteppers mee aan het onthaal van de prins car naval. De Flepsteppers nemen met een delegatie deel aan de receptie en vanaf 20.30 u. bouwen ze «een feestje» in de Schouwburg. Zondag 9 februari doen de Flep steppers uiteraard mee aan «den op stoel» en na afloop daarvan volgt er in de Schouwburg het befaamde «kouwe voete fist» dat voor iedere camavaller toegankelijk is. Lees verder op blz. 7 Vandaag donderdag 30 januari zijn e deuren opengegaan van een nieuwe jeciaalzaak in groente en fruit in het inkelcentrum Heuvelpoort in Til- Geert en Hella v.d. Braak staan toonbank. De zaak in Heu- hun tweede zaak. Ze heb- jk een groente- en fruitzaak eseindstraat 12 in Tilburg, taalzaak in groente en fruit is in het souterrain van het celcentrum. Vorige week berichtten wij uitvoerig over de Flepsteppers die al 22 jaar voor confetti gezorgd hebben tijdens het Tilburgse carnaval. Vooral zijn zij aktief tij dens de camavaldagen in de schouwburg. Traditioneel wordt er in de schouwburg begonnen met het Kruikenconcert op de donderdag voorafgaande aan carnaval. Zo ook de donderdag die valt op 6 februari. Vervolgens ontketenen de Flepsteppers in samenwerking met de schouwburg en de Stichting Openbaar Carnaval Tilburg op dag, zondag, maandag en dinsdag een aantal aktiviteiten die wij hieror>UEI «v laten passeren. Het leek ons een leuk idee: Jan Timman en Arthur Joesoepov in kleur op onze voorpagina, ze spelen tenslotte al enige dagen in Tilburg. Dat idee is natuurlijk nog steeds de moeite waard maar, chauvinistisch als we zijn, iets van dat leuke heeft afgelopen dinsdag een gevoelige knauw gekregen. Jan Timman verloor na melijk voor de derde achtreenvolgende maal van Arthur Joesoepov. Het was de ze vende partij en de stand is inmiddels 4‘/2-2*/2 geworden in het voordeel van de Rus sische schaker Joesoepov. Als u dan weet dat er in totaal 10 partijen gespeeld wor den dan betekent dat, wil Jan Timman nog kunnen winnen, hij uit de resterende I drie partijen minimaal 2'A punt moet halen, wil er sprake zijn van een verlenging. 'v Hij zal die punten moeten halen door twee overwinningen en een remise. Wil hij nog winnaar worden zonder een verlenging te hoeven spelen dan zal hij alle drie de partijen op zijn naam moeten brengen, iets waar nauwelijks iemand hem nog toe in staat acht. JO tOt Alles moet weg SPECIAALZAAK IN PERZISCHE TAPIJTEN Noordhoekring 19, Tilburg, telefoon 013-422584 Tegenover de nieuwe brandweerkazerne Op deze foto wordt een niet onbelangrijk persoon die historisch gezien onlosma kelijk verbonden is met de Flepsteppers, geflankeerd door Jaap van Eijden die elf jaar geleden prins carnaval van Tilburg was. We bedoelen Ed de Roos. Op deze foto, die elf jaar geleden gemaakt is, spreekt hij de toenmalige stadsprins toe. Als voorzitter van de Flepsteppers, hij was dat 9 jaar, overhandigd Ed aan de toenmali ge stadsprins de Flepstepper in het Groen, een bijzonder eervolle onderscheiding van de Flepsteppers. Zoals gezegd was Ed de Roos 9 jaar voorzitter van de Flep steppers en hij is 19 jaar bestuurslid geweest. verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, OlsterwIJk, Moergestel en Hllvarenbeek Aedactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. Op vrijdag 31 januari 1986 wordt voor de tweede maal in Tilburgs Cama- valshistorie in de Studiozaal van de Stadsschouwburg een avond lang ge leuterd om de titel Opperleuterèr. Ook dit jaar werd door de Leutercommissie, bestaande uit medewerkers van de Car- navalsstichting Tilburg en leden van carnavalsvereniging de Fènpruuvers, gewerkt aan een programma dat vele Tilburgers zal aanspreken. De Leuterèrs die om de carnavales ke eer zullen strijden zijn in volgorde van opkomst Louise de Jong, Kees Coolen, Rinus van Berkel en Hent Kieboom, De Vipkes en de Nissels le veren hun muzikale bijdragen om ieder in de juiste stemming te brengen. Lees verder op blz. 7 Geheel onverwacht is woensdag middag 29 januari op 42-jarige leef tijd overleden P.v.d.A.-wethouder R.J. van Leeuwen. Hij was sinds s van de Tilburgse sinds september f' last met de portefeuille Financiën, Personeel en Planning. Van Leeuwen onderging op 11 ja nuari jongstleden een niertransplan tatie in het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam. Hij herstelde voorspoedig van die ingreep. Woensdagochtend werd hij thuis onwel en overleed ’s middags in het Elisabeth ziekenhuis in Tilburg. R.J. van Leeuwen laat vrouw en 2 kinderen na. Een ander nieuwtje uit Heuvelpoo is de verhuizing van Burchtwol in h winkelcentrum. Burchtwol steekt over naar een winkelruimte die tweemas groot is als de huidige ruimte en naast Oké Mode te zitten. Die zing zal tegen het einde van de februari achter de rug zijn. De v. gaat vooralsnog gewoon door. Om deze ontwikkeling nu alleen toe te schrijven aan het werk van de Stichting tot bevordering van het Brabantse carnavalslied «De Bracka- liers», is wellicht wat veel van het goede, maar de verkoopcijfers wijzen nu eenmaal uit dat in de zuidelijke provincies het publiek steeds minder inte resse krijgt in de carnavaleske muzikale produkties uit het Gooi. Zodanig zelfs dat de platenmaatschappij EMI de carnavalsmuziek helemaal uit haar gezichtsveld heeft verbannen. In Tilburg en omstreken heeft het car naval een eigen gezicht gekregen, en dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan het werk van de Brackaliers. Vorige week kon u het een en ander lezen over het idee van de Stichting Openbaar Carnaval Til burg in verband met het 22-jarig bestaan van het openbaar carnaval in Tilburg. Dat idee bestaat uit het laten vervaardigen van een stand- beeldje, voorstellende een Kruiken zeiker. Het is de bedoeling dat de Kruikenzeiker in brons wordt uit gevoerd. Een deel van dat brons is al bij elkaar gebracht door bezoe kers van de receptie van vorige week ter gelegenheid van het 22-ja- rig bestaan van het openbaar car naval in Tilburg. «Een cadeau voor en door de Tilburgers», zo presen teerde de Stichting Openbaar Car naval dit idee. Het idee sloeg aan, alleen over de plaats die de Stich ting voor het standbeeldje bedacht had verschillen de menigen. De Stichting Openbaar Carnaval Til burg heeft het voormalige terras voor de schouwburg voorgesteld als de plaats waar het standbeeldje moet komen, o.a. vanwege de bin ding van het carnaval in Tilburg met de Schouwburg Tilburg. De di recteur van de schouwburg gaf vori ge week desgevraagd te kennen wel begrip te hebben voor die keuze maar vroeg zich toch af of die keu ze wel zo gelukkig is. Volgens hem zou het tot misverstanden kunnen leiden als het standbeeldje daar ge plaatst gaat worden. Waar dan? Wij vroegen vorige week aan u, geachte lezers en lezeressen, of u andere geschikte plaatsen wist voor de bronzen Kruikenzeiker. We kre gen heel wat reacties. Twee daar van laten we hier in het kort de re vue passeren. Winkeliersvereniging «Nieuwlandtstraat e.o.» kwam met de suggestie het standbeeldje te plaatsen op het pas heringerichte pleintje op de hoek Heuvelstraat/ Nieuwlandstraat/Kapelhof. Op dit pleintje wordt nog een zithoek ge maakt en volgens de winkeliersver eniging zou de Kruikenzeiker daar in opgenomen kunnen worden. Als argumentatie voert de winkeliers vereniging aan dat die plaats van belang is in de historie van Tilburg: het was een wegenknooppunt tussen Tilburg-Noord en Tilburg-Zuid en tussen ’s Hertogenbosch en Breda: een knooppunt waar door de tijden heen heel wat Kruikenzeikers ge bruik van maakten. Verder is die lokatie centraal gelegen, er staat geen ander kunstwerk in de buurt, het standbeeldje kan er goed vrij staand geplaatst worden, de carna valsoptocht komt er jaarlijks langs en de winkeliers van de Nieuwland straat schenken dan ook altijd voor het publiek een Schrobbelèrke. Tenslotte mw. F. Bijlaar uit de Scariattistraat in Tilburg. Volgens haar behoort het standbeeldje ge plaatst te worden in het Goirke, daar stonden veel textielfabrieken. De meest geschikte plaats lijkt haar dan het Textielmuseum in de Goirkestraat dat over enkele maan den geopend wordt. Er zijn volgens haar nog meer mogelijkheden: op de stoep bij het VVV-kantoor aan de Spoorlaan, op het erf van de Kasteelhoeve of in de hal of «ergens» op het terrein van het stadhuis. Wij danken alle inzenders voor hun reacties en we houden u op de hoogte. Tweekampen Waar draait het nou allenu deze tweekamp? Uiteinde’"’ wereldkampioenschap scha».v deze week werd de tweekamj Rafael Vaganjan en Soko^ Russen, afgesloten met een st 6-2 in het voordeel van Sokolov, der spelen was niet nodig, Vaga kon de tweekamp niet meer winnen. Welnu, Sokolov gaat spelen tegen de winnaar van de tweekamp die nu in Tilburg bij Interpolis verspeeld wordt en dat zal, zoals de zaken er nu voor staan vermoedelijk Arthur Joesoepov wel worden. Dat wordt dus weer een tweekwamp en die zal gehouden wor den naar verwachting in het najaar van 1986. De huidige wereldkampioen Gari Kasparov zal deze zomer spelen tegen de door hem onttroonde en dus oud- wereldkampioen Anatoli Karpov. Bei den zijn ook Russen. De winnaar van die tweekamp wordt wereldkampioen. Vervolgens speelt de verliezer van die tweekamp tegen de winnaar van de tweekamp die gespeeld wordt door So kolov en vermoedelijk Joesoepov. Die tweekamp zal gespeeld worden waar schijnlijk in de winter van 1986-1987. De winnaar tenslotte van die twee kamp zal dan uiteindelijk mogen spe len tegen de wereldkampioen Gari Kasparov of Anatoli Karpov. Te volgen? Heeft u het nog allemaal kunnen volgen? Ingewikkeld, niet? Wij hebben dit systeem niet verzonnen, dat heeft ene meneer Campomanes gedaan die voorzitter is van de Wereldschaakbond en vooral uitblinkt door dit soort inge wikkeldheden. Even nog het Kruikenconcert. Dit concert op donderdag 6 februari be gint om 20.11 u. en is helaas uitver kocht. Het concert biedt een puur Amerikaans programma dat gebracht wordt door het Brabants Orkest onder leiding van dirigent Jac. van Steen m.m.v. Klessie Kelly (sopraan), Guido Pikal (tenor), William Pearson (bari ton), Han Vogel, Herman Olij en de Theater Dance Workshop. Na afloop volgt er een groot feest m de Studio zaal van de sch en in de foyers m.m.v. s en diver se looporkesti ce in ;n

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1986 | | pagina 1