1 Het gaat goed met de Tilburgse Kerst-antiekbeurs gg I tyebees Schouwburgring 27, Tilburg Revue «Kannen Kruiken» t ilburg f Ekstra kinderaktiviteiten in de kerstvakantie Jubileumkonsert Big Bamboozle Kerstantiekbeurs )GNAC Theatergroep Carrousel met 19.95 Kerstfolkmiddag 15 JAAR HUIS 25 t/m 29 december de Tilburgse schouwburg 17.49 4.79 21?5 14.95 Het Witte Kasteel 23.95 44.95 39.95 11.95 8.95 «De Koning Sterft» Youp van ’t Hek «Verlopen en verlaten» Theater in ’t Heks schouwburg Rookvrije Exposities Kleine Sofie en Lange Wappert tik 1 ■Pv» DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 19 december 1985 - pagina 31 r 1985-pagina 30 In de Kunstkring Oisterwijk Oisterwljk, Vennelaan 5 Gerard van Maasakkers IGER geopend: 11.00 - 17.00 uur 14.00 - 21.00 uur 11.00 - 17.00 uur Kasteellaan 17, Loon op Zand, 04166-3322 le en 2e Kerstdag vrij. 27 en zat. 28 dec. zondag 29 dec. R 1000 Watt e hulpstukken achterg aan Vn.il - AUBERGE LE ROSSIGNOL Zondag 22 dec. Live-music met THE DIXIE KIDS uit Berkel-Enschot Aanvang 17.00 uur Toegang: vrij ,95) Iva- Ook dit jaar verzorgt Het Brabants Or kest weer een sfeervol kerstkonsert met medewerking van bekende solisten. In Til burg vindt 1 dirigent Ro terdag 21 Bach, Vivaldi, Mendelsohn en Maessen. gebracht taar het g Pelgrom en I voorstelling vindt december a Lem- "■n en kur en op deze gaan mee- 350 mensen u kader van het ten Kruiken.r ver is, zal er nog heel --ut zo u op en zal als opstijgen en afleveringen den zeel kaansee ”’.t was e Maar toen gen jagen- dween zij. Nadat er een storm is losgebarsten vindt de 9-jarige Erik de zeehond en ziet meteen rCeetj e E nende en van 6 tot waarin K* een wonderklo». Iedereen een vakantie gewens heel veel geluk! alü! er 21.00 uur. Deze voor dank zij de i handel Oisterwij gint om 14.00 i handeni jwburg Til- iedenis van De voorbereidingen voor de Tilburgse Revue .Kannen Kruiken» verlopen uitstekend. Op allerlei plaatsen verspreid in Tilburg wordt door ongeveer 350 mensen hard gewerkt aan de realisatie van dit grote gebeuren dat plaatsvindt in het kader van het 25-jarig be staan van Schouwburg Tilburg. De officiële première van «Kannen Kruiken» zal op vrij dag 14 februari gaan plaatsvinden, maar voor het allemaal zover is, zal er nog heel wat werk verzet moeten worden. Juwelier-Horloger De Big Bamboozle leeft nog Zij geeft za terdag 21 december om 22.15 uur in de studiozaal haar derde jaarlijkse jubileum konsert Elegante gouden damesringen in ’n aparte vormgeving en 3 kleuren goud. Naast onze uitgebreide collectie van antiquiteiten, 12 stand houders met o.a. Chinees en Japans porcelein, zilver, glas werk, Engelse meubelen, juwelen, brons, Hollands koper en tin, grafieken, schilderijen en klokken. In de serie folkkonserten, die Schouwburg Tilburg dit seizoen organiseert is op zondag 22 december wel een heel sfeervol programma samengesteld. Vanaf half drie vindt er in de stu dio-zaal een speciaal Kerstfolkprogramma plaats met medewerking van de formatie Ut Mu ziek, de zanger Gerard van Maasakkers en de schrijver/verteller Jan Naaijkens. Met ingang van 1 januari 1986 wordt in de Schouwburg Tilburg een proef geno men met rookvrije ruimtes. ■Nadat al enige tijd druk werd uitgeoefend op de direktie, is besloten om met de Het kerstkonsert wordt geopend met de bekende tweede suite voor fluit en orkest van Johann Sebastiaan Bach. Solist is Frans 1 de Wiel, die als fluitist is verbonden aan leest. instrumentale i Karpisek, viol en tevens is in de mode. Voor velen van ons op een antiekbeurs een favo- 1 Soms zijn we op zoek naar Antiek is in is «snuffelen» riete bezigheid, een bepaald va zomaar wat ir ontdekken. Waarom? Er zijn daarvoor een w— aantal redenen te bedenken. De meest be langrijke daarvan is misschien de schoon- Theatergroep Helle/ de koele zakelijkheid van onze moderne IVlOCdCFZiclallcCn «Helle» is een theatergroep bestaande uit 6611-- 8 vrouwen, die zich met nadnik richt op ^ensle plank. Niet een feministisch vrouwelijk publiek. Om dwaze- spannende hun produktie «Moederzielalleen» ook in °P ingcruev-’» Tilburg te kunnen spelen, hebben zij vrij- derd kunne dagavond 20 december ’t Heks gehuurd. wnestl" Speciaal aanbevolen nieuwjaarsdag onbeperkt tam konijn 24 50 p.p. Reserveren gewenst ALPHENSEBAAN 14 - CHAAM TELEFOON 01619-1586 «Geniale woordspelingen, doorspekt met een grote dosis cynisme en het vermogen om zeer ad rem te reageren op onverwachte ontwikkelingen, zonder dat het programma ook maar iets aan tempo verliest, maken van Youp van ’t Hek een solist van kaliber», schreef een recensent onlangs en daarmee beschreef hij zeer treffend het nieuwe programma van de ontdekking op het gebied van de kabaret van de laatste jaren. Alle kritieken maken eensge zind melding van de definitieve doorbraak van Van ’t Hek. Zondag 22 en maandag 23 de cember komt hij met «Verlopen en verlaten» in de schouwburg zaal. de koele zakelijkheid van leefomgeving. Het antieke voorwerp vormt een tastbare verbintenis met het verleden. Wie antiek koopt of bezit van eigen bodem, behoudt daarmee een stukje waardevol ver leden. Stijlvolle meubelen maar ook kleingoed als poppen, barometers, gewichten en lam pen, sieraden, aardewerk, kristal en tin zijn «Moederzielalleen» is een produktie over te vinden op deze antiekbeurs. Veel anti- feministisch moederschap. Op niet gangba- quairs, die gespecialiseerd zijn op een be- re wijze worden verschillende aspecten en paald gebied, geven u graag informatie over dilemma’s hiervan aan de orde gesteld zo al les wat maar een beetje met antiek te ma- als: wel/ geen kinderen, meemoederschap, ken heeft. Zij nodigen u samen met de di- niet-seksistisch opvoeden, e.d. Niet syste- rektie van Schouwburg Tilburg uit om een matisch, maar associatief, zoals het in hun bezoek te brengen aan de Kerstantiekbeurs. eigen gedachten en discussies naar voren Kip: Gat in de lucht Theatergroep Kip staat altijd garant voor een muzikaal theaterspektakel van de bo- -- xr=ets is te gek, DoUe avonturen in decors die euze wijze in een oogwenk veran- len worden, van een kasteel naar een woestijn of van een nachtclub naar een oerwoud; alles kan bij Kip. Ook in «Gat in de lucht» is weer van alles mogelijk. Joris Bofkont en zijn hospita, de weduwe Suikertanghe, moeten het eerst op nemen tegen een deurwaarder en dan tegen de opkoper Schameel, die op zoek is naar een wel zeer bijzonder onvoltooid schilderij. Het schilderij kan namelijk praten... en wensen vervullen. Wat dan volgt kan niet anders omschreven worden als echte Kip- avonturen. En natuurlijk wordt er weer mu ziek gemaakt in alle maten en soorten en op vele instrumenten. Logisch, want een van de motto’s van Kip luidt: «Niet lullen, laat die instrumen ten brullen». Een ander motto van Kip is: «Voor kin deren een spannend verhad met ongecom pliceerde humor, voor volwassenen een amusante show met dubbele bodem». Zondag 22 december 15.00 uur. Regie-assi Vertaling: Jacoba van ziek Ut Muziek peeld door: Nelly Fnj- neie kerstspel© lené van ’t Hof, Ferry kerk het bijbels sen, Jeanette Oldehhave je^s wer(j uit rillIïlteS UI op vriendelijke wijze zal het publiek erop geattendeerd worden dat voor wat be treft bezoekers van voorstellingen in de schouwburg-zaal alleen gerookt mag wor den in de hoofdhal en in de pauze-foyer. Overal waar namelijk tapijt ligt mag niet meer gerookt worden. In de studio-zaal en de foyer van deze zaal is eveneens een rookverbod van kracht. In die zaal is roken alleen toegestaan in een speciale, gedeeltelijk afgeslo ten, ruimte voorbij de kassa van de studio-zaal. Verzocht wordt om verder niet te roken in de ekspositie-ruimte, welke aansluit aan het Kaffee. De proef wordt gehouden tot het einde van dit theaterseizoen. Met ingang van het nieuwe theaterseizoen zal een definitief standpunt in deze kwestie worden ingenomen. de Sanden te repeteren. De studenten van Textiele Werkvormen zijn zo’n beetje iedere dag aktief met de revue bezig. Kommissies Naast al deze mensen, die vooraf aktief zullen zijn op het podium werken er op de achtergrond ook andere kommissies hard aan de totstandkoming van «Kannen Kruiken» mee. De publiciteitskommissie verspreidt op Boulevard repeteren jjt moment 50.OOO strooifolders en -d de ongeveer zeven- binnenkort gaan leden van persclub Bour- de toneel-afdeling onder lei- gondië aan het werk om het omvangrijke Ketelaars-Meulenbroek. Zij Revue-boek, dat tijdens de voorstellingen nodige extra repetitie-avon- verkrijgbaar zal zijn, te realiseren. voegen in haar schema. In de Verder worden alle bedrijven en Casino vinden op vrijdag- gen jn Tilburg en omgeving bena koor (veertig met het hele personeel een avondje i onder leiding se Revue mee te’maken. Binnenkc Voor deze gelegenheid zal Ut Muziek uit gebreid worden met de bekende Brabantse liedjeszanger Gerard van Maasakkers. Een unieke combinatie van de beste Brabantse volksmuzikanten garandeert een sfeervol kerstprogramma uitgevoerd op oude en nieuwere instrumenten. De bekende auteur Jan Naaijkens uit Hilva- renbeek heeft een aantal prachtige Kerst verhalen geschreven ter afwisseling van muzikale gedeelte vertelt Jan Naaijkens kele van zijn allermooiste kerstverhalen. 5 belangrijke scha- morgen repeteren zo’n dertig danseressen de samenwerking onder leiding van Josephine Gelderblom en Agaath Verspeten in de Tilburgse Muziek school aan de diverse balletnummers. In de zaal van café E iedere donderdagavond tig mensen van de t- 8?" ding van Anny lda* heeft ook al de stu‘ den in moeten zaal van café avond de repetities van het k__ zangers emzangeressen) plaats onder leico van dirigent Piet van de Sanden. Zondagmiddag komt het revue-orkest (ruim twintig muzikanten) samen in de Theaterkelder van de schouwburg om de verschillende komposities van Lauran van en oud. Er zal worden voor iedereen van zes tot «•gentig jaar. Op het progra etten van Armando Navarn itzig, Toer van Schayk en 'eze vier mensen zijn de i vu beste choreografen van Ned Theatergroep Carrousel komt op vrijdag menteel. Omdat het Scapino Ba 20 december in de studio-zaal met een bestaat hebben ze voorstelling van een stuk uit het wereldre- vraagd vier speciale L_ pertoire: «De Koning Sterft» van Eugene In het Kinderfilmhi Ionesco. Een ongebruikelijke keuze voor 30 en dinsdag 31 dece een groep die al improviserend produkties film «De rode schoentjes» uitbracht zoals «Iets in de regen» en «Net film werd gemaakt in 1948, zo lief een Aap». uur en is bedoeld voor kind- «De Koning Sterft» heeft een vaste.strak- bêSnd^prm^v^Hln^ tuur en lijkt weinig mogelijkheid te bieden Andersen c”“' voor humoristische uitstapjes. Wat is er ko misch aan het hardnekkige, maar vruchtelo ze verzet van een mens tegen zijn naderende dood? Ionesco toont de tot sterven gedoem de koning als een wonderlijk potentaatje te midden van een simmiere hofhouding, be- genger hoort dat hij zal overlijden is zijn eerste reactie: «Natuurlijk. Dat weten wij allemaal. Herinner me er nog eens aan als het zover is». Het enige dat hem van de werkelijkheid en van de nabijheid van zün sterven kan overtuigen is dat sterven zelf. Hevig bestrij den zijn naasten en hijzelf de naderende dood of omhelzen die juist in een zelfde he vigheid. Naarmate het absurde einde van een absurd leven nadert, neemt vooral de verwarring toe. Regie: Marcelle Meuleman. tente: Rita van Dijk. Vertaling- Velde. Er wordt gespeelr1 da, Cecile Heuer, Re~~ Kalje, Beppie Melissen, en Tjerk Risselada. Later dit seizoen (21 en 22 maart) komt «De Koning Sterft» in een grootse en zeer geslaagde regie van Franz Marijnen door het Nederlands Toneel Gent in de schouw burgzaal. instellin- raderd om --personeel een avondje Tilburg se Revue mee te‘maken. Binnenkort zullen ook in heel Tilburg de aanplakbiljetten van «Kannen Kruiken» verschijnen. De kaartverkoop voor de negen voorstellingen start immers al meteen in het begin van het nieuwe jaar. Inmiddels is de laatste - kei tot stand gekomen: de samenwerking tussen de ontwerpers en uitvoerders van de verschillende dekors. Daarmee krijgt tevens een unieke samenwerking tussen drie Til burgse onderwijsinstellingen gestalte. Zoals bekend is de afdeling Textiele Werkvormen van het Mollerinstituut al ge ruime tijd bezig met het ontwerpen van dekors en kostuums. Voor de meeste stu denten is dat tegelijkertijd ook hun eindexa- menproject. De organisatoren hebben geruime tijd ge zocht naar een Tilburgse instelling, die de ontwerpen zou kunnen en willen gaan uit voeren. Voor de kostuums werd de oplos sing gevonden door een openbare oproep te plaatsen, waardoor er nu twintig kostumiè- res druk bezig zijn met de vervaardiging van de kostuums. Voor het maken van de dekors zijn twee Tilburgse technische onderwijsinstellingen bereid gevonden: LTS De Westhoeve en NGOLB Scholengemeenschap Leyendael. Deze twee opleidingsinstituten nemen de zorg op zich voor het vervaardigen van de door Textiele Werkvormen ontworpen de- Daaronder vallen timmer-, las- en schil- derwerkzaamheden. Onder leiding van drie vakdocenten (de heren Van Mierlo, tem mens en De Kok) zullen leerlingen sisten de komende twee maanden wijze aan «Kannen Kruiken» g_ werken. Een aantal studenten van Textiele Werk vormen zullen een gedeelte van hun kerstva kantie opofferen om onder leiding van Jan de Wolf verschillende enorme achterdoeken voor de revue te schilderen. Jan de Wolf heeft ruime ervaring met dit werk. Het schilderen zal gebeuren in een door de Mi lieudienst van de gemeente Tilburg beschik baar gestelde hal. Ook op alle andere fronten gaan de voor bereidingen gestaag verder. Iedere zaterdag- Ook dit jaar vindt in het schourburgkom- pleks weer een grote Kerstantiekbeurs plaats. In de studio-zaal en de verschillen de foyers kunt u drie dagen lang terecht om de enorme verscheidenheid aan antiek en kuriosa te bekijken en eventueel aan te schaften. Deze Kerstantiekbeurs, die geor ganiseerd wordt door Het Antiekgilde in samenwerking met Schouwburg Tilburg, is op dinsdag 24 december geopend van 14.00 tot 18.00 uur, op woensdag 25 de cember van 11.00 tot 17.00 uur en op don derdag 26 december eveneens van 11.00 tot 17.00 uur. yrstelling werd mogelijk medewerking van Boek- wijk. De voorstelling be- uur. De organisatie is in van Wonderland. 19 december tot en met 12 januari Cahier: grafiekmap met tweeëntwintig bladen «Cahier» is de naam van een uitwisse- lingsprojekt dat begin 1986 opgezet werd door tweeëntwintig beeldende kunstenaars die allen hun opleiding kregen aan de Til burgse Akademie voor Beeldende Vorming. Ieder van deze kunstenaars verzorgde een bijdrage in de vorm van een blad grafiek. De tweeëntwintig bladen zijn samenge bracht in de map «Cahier», waarvan elk Varctl.ancn-f van de deelnemers een eksemplaar ontving. lYvlSlKOIlSv 17 Dertigste ekspositie Tilburgse Kunstkring Op 1 december 1947 werd in café «De Valk» aan de Korvelseweg in Tilburg de vereniging «De Kunstvrienden» opgericht, met als doel om gezamenlijk en in vereni gingsverband de beoefening van de beelden de kunst te bevorderen en te verbeteren. De eerste ekspositie van de Kunstkring werd geopend op 7 maart 1948 in het lokaal waar ook de oprichting plaatsvond. Sinds die tijd heeft de Kunstkring met van de Wiel, die ah grote regelmaat tentoonstellingen georgani- Het Brabants Orke seerd met werk van de leden. De vereniging De tweede instrumentale solist in dit kon- heeft mede het initiatief genomen tot de op- sert is Dusan Karpisek, violist van Het Bra- dit theaterfeuilleton. 1 richting van een landelijke organisatie: de bants Orkest en tevens konsertmeester van zijn van deze sympath Federatie Amateur Beeldende Kunstenaars het Brabantse Kamerorkest. De van oor- loop van 3 aflevering (FABK). Het woord amateur wordt door sprong Tsjechische Dusan Karpisek speelt geworden. Met het bestuur van de Kunstkring graag tussen uit Vivaldi’s «Vier Jaargetijden» de Herfst onhebbelijkhede.. aanhalingstekens geplaatst. Binnen de ver- en de Winter. De «Vier Jaargetijden» zijn plaats in ons hart eniging spreekt men liever van «vrijetijds- feitelijk vier afzonderlijke concerti met eenNu op deze trie kunstenaar», omdat het woord amateur een programmatisch karakter. de kortste dag van volkomen misplaatste voorstelling zou kun- Aan het konsert werken ook drie volkale nog verse graf, zal nen oproepen van hetgeen door de leden solisten mee, de sopranen Thea van der Put- ontroering wem';"v wordt gepresteerd. ten en Ellen Bollongino en de tenor Chris Maar op dé De tentoonstelling in Schouwburg Til- van Woerkom in Mendelsohns zetting van mis, gloort t. burg is de dertigste in de geschiedenis van de 95ste Psalm. Een belangrijke inbreng straaltje - de Kunstkring. heeft ook het Brabants Koor, dat voorbe- het wilt sta Op zaterdag 4 januari 1986 van 11.00 tot reid werd door Andries Clement. een uit de 1 17.00 uur is het in de Schouwburg «Open Het konsert besluit met Antoon Maes- ons verblij Atelier» van de Kunstvrienden. In het kaf- sens kerstfantasie «Fantasia di Natale». Dit Bartlehiem. fee zullen de hele dag leden van de vereni- werk is een bespiegeling rond Kerstmis voor Bartlehiem is dood., ging bezig zijn met tekenen, schilderen en orkest, gemengd door en samenzang, zodat Lang leve Bartlehiem! boetseren. het publiek ook aan bod komt. Zaterdag 21 december Youp van 't Hek begon zijn carrière na zijn middelbare school toen hij zijn eigen kabaretgroep NAR oprichtte. Hiermee boekte hij binnen het kleine theatercircuit al snel succes. Zijn werkelijke doorbraak kwam met het programma «Zonder twij fel», waarin hij gestalte gaf aan «Meneer van Dam», en overspannen vertegenwoor diger in teddyberen. In «Verlopen en verlaten» weet Youp met een minimum aan middelen (zes strek kende meter Heras-hekwerk, een flink aan tal vuilnisemmers een slaapzak en wat ge luidsapparatuur) de bezoekers twee uur lang te boeien met zijn scherpe cynische grappen en het inspelen op actualiteiten en liedjes. Een voorwaarde is wel dat de bezoe ker goed uitgerust is, gezien de duize lingwekkende vaart en de kranten goed ge lezen heeft, gezien het ongelooflijke aktuele karakter van het programma. Twee jaar geleden stond de Big Bam boozle ook in de studio-zaal vanwege haar één-jarig bestaan. Zij verraste het publiek toen met een niet-chaotische voorstelling terwijl het min of meer haar handelsmerk was om teveel tegelijkertijd te zijn. Het is bij die ene keer gebleven. De afgelopen jaren zijn alle optredens geweest zoals te verwach ten is, een muzikale skulptuur waarin uit eenlopende stijlen ollekebollekerebusolleke speelden. Sinds lange tijd (met toemees door land en buitenland), keert de Big Bamboozle te rug naar haar geboortezandgrond om haar derde vetjaardag te vieren met een onge looflijke feestvoorstelling. Zij zal u een aan tal stukken laten horen uit de beroemde operette «De wraak van de mummie» en de onovertroffen ouverture zal verpletterend worden gespeeld met alle huidige en ex- Boozleleden. Het verloop van de avond is verder niet te voorspellen want van een konsert des levens heeft niemand een program. Pflf... Eindelijk is het weer eens vakantie. Kerstvakantie nog wel, een tijd met voor de dc gr' meeste mensen veel gezelligheid thuis en een flonkerende kerstboom in de kamer. Misschien stortu wil je daarom wel graag thuis blijven maar hou even in de gaten dat er in Schouwburg Tilburg Een veel leuks te beleven valt in de kerstvakantie. Sommige voorstellingen zijn ook heel leuk voor men, ouders, dus neem ze gerust mee! Tenslotte i drie in shond». Vroeger leefde op de Amen- «Keetje eilandengroep een gouden zeehond, een goede, beschermende geest, n de mensen op deze zeehond gin- voor haar vacht en zijn vlees, ver- Kleine Sofie en Lange Wapper Maar ze is ziek en ligt al heel lang in wordt gebracht in een theaterbewer- bed. Op een avond wordt er in Sofie’s king naar het gelijknamige boek van poppentheatertje een toneelstuk opge- Els Pelgrom en The Tjong King. De voerd. Meneer Beertje speelt daar een ig vindt plaats op vrijdag 27 belangrijke rol in, maar ook Annabel- lcrcn a.s. voor alle kinderen vanaf la, de lappenpop Wapper, de kat Ter- mdj 6 jaar. ror en zelfs Sofie zelf. Ze beleven de i) op De voorstelling gaat over Sofie, een spannendste avonturen, heel gelukki- meisje dat graag wil weten wat er in de ge, maar ook heel verschrikkelijke. So- wereld en daarbuiten te koop is. fie is druk bezig met leven... Veel liederen van de Brabantse volksmu- Jt Muziek stammen af van de traditio- :len, waarmee vroeger in de ilverhaal van de geboorte van Jezus werd uitgebeeld. Vooral het platte land van de Kempen was en is rijk aan deze volkse kerstliederen. Ze zijn als afspiegeling van de bevolking, beminnelijk en mooi door hun eenvoud. Oudere optekeningen mengde de groep Ut Muziek uit Bergeyk met eigen vondsten die vooral het groepslied en Bra bantse volksliedjesverzamelaar Harry Fran ken deed in o.a. Helmond, Someren, Schijn- del en Prinsenbeek. de geboorte van een jong zeehondje. Als de storm voorbij is spelen ze met z’n drieën, prachtige film met hele mooie opna- voor kmderen vanaf 8 jaar. 'otte op donderdag 2 januari om half de studio-zaal de voorstelling Baba en de tijdrovers». Een span- vrolijke voorstelling voor kinderen t en met 12 jaar van Cees Brandt Keetje Baba (de dansende clown) „nderklok moet passen. Iedereen een hele fijne en gezellige kerst- ist en voor het volgende jaar: VTiInShetË Allereerst kun je gaan kijken naar Speel- groep Filiassi op zaterdag 28 december om half drie in de schouwburg-zaal. Een nieuwe Het voorstelling van Jan Naaijkens vooral be- Maa doeld voor kmderen van 6 tot en met 12 jaar, maar ook de iets kleinere kinderen en de volwassenen kunnen er heel veel plezier aan beleven. De voorstelling heet «De slim me streken van Klaas Galgenaas». Een spannend en vrolijk stuk tegelijk, waar het publiek regelmatig bij betrokken wordt. Er wordt veel muziek gespeeld én er worden veel liedjes gezongen. Het verhaal gaat over de bewoners van een dorp (stad) die worden geplaagd en gesard door de Rij ke Man. Niemand durft zich tegen hem te verzetten want hij heeft veel geld en is dus machtig. is slim en dapper, en hij moedigt de bange bevolking aan de Rijke Man eens stevig aan te pakken. Hoe kan je dat het beste doen? Door hem voor aap te zetten. En dat ge beurt, maar de Rijke Man wordt woedend en laat Klaas Galgenaas zelfs gevangen zet ten. Maar op het eind wordt dit spannende stuk toch nog een daverend feest!... Het Scapino Ballet verzorgt op zondag 29 december, ook om half drie, een boeiend programma voor jong en oud. Er zal ge danst worden voor iedereen van zes tot zes ennegentig jaar. Op het programma staan balletten van Armando Navarro, Rudi van Dantzig, Toer van Schayk en Jiri Kylian. Deze vier mensen zijn de meest bekende en beste choreografen van Nederland mo menteel. Omdat het Scapino Ballet 40 jaar bestaat hebben ze deze choreografen ge- e balletten te maken. “huis wordt op maandag december om half drie de lui,i «De rode schoentjes» vertoond. Deze film werd gemaakt in 1948, duurt ruim twee uur en is bedoeld voor kinderen vanaf acht jaar. «De rode schoentjes» is gebaseerd op het bekende sprookje van Hans Christiaan Andersen over een meisje dat ballet schoentjes kreeg, die automatisch gingen dansen en niet meer wilden ophouden. Donderdag 2 en vrijdag 3 januari om half drie in het Kmderfilnihuis de film «De gou- re wijze worden ve dilemma’s hierva- te ma- als: wel/ geen de di- niet-seksistisch matisch, maar i eigen gedachtei kwam. Zij hopen met hete hangijzers, die met humor worden afgekoeld, ook andere vrou wen te prikkelen. «Helle» ziet theater als middel voor vrou wen om maatschappelijke thema’s te belich ten, maar vindt ook dat theater veel plezier oplevert. Daarin wil «Helle» grote groepen -- vrouwen laten delen. De produktievorm Jt dat konsert onder leiding van valt het best te omschrijven met de term igent Roelof van Driesten plaats op za- «muziektheater». Bij de verschillende as- 21 december in de schouwburg- pecten hebben zij ook verschillende speel- p het programma staan werken van stijlen gezocht, die variëren van gezongen /ivaldi, Mendelsohn en Maessen. teksten tot slapstick en van stukjes cabaret tot episch spel. De voorstelling begint om 21.00 uur in atelier/theater ’t Heks, Lanner- straat 1, Tilburg-Noord. Bartlehiem 4: Kerstmis Het vierde en voorlopig laatste deel van dit theaterfeuilleton. Het afscheid zal zwaar zijn van deze sympathieke figuren, die in de De van oor- loop van 3 afleveringen haast familie zijn arpisek speelt geworden. Met al hun hebbelijkheden en Jaargetijden» de Herfst onhebbelijkheden hadden zij toch een «Vier Jaargetijden» zijn plaats in ons hart veroverd. concerti met een Nu op deze trieste dag, en bovendien nog de kortste dag van het jaar, staande aan het Jkale nog verse graf, zal menigeen een traan van Put- ontroering wegpinken. Jhris Maar op déze donkere dagen voor Kerst- j van mis, gloort toch aan de einder weer een igrijke inbreng straaltje licht, een beetje hoop, want zo u or, dat voorbe- het wilt staat Bartlehiem weer op '«>t de as herrezen Phoenix c— rblijden met nog meer a niem. Bartlehien Langt Zaten 't

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 31