MENSELUK BEKEK 4 Totale opheïfings-uitverkoop eindelijk een S I ....En dankzij dat veel te korte lontje, heb ik nu ECHTE KORTINGEN VAN 30 TOT 50% JOEP STRAATMAN hondje’’ kT profiteren van unieke koopjes Oosterse tapijten in alle maten Alles moet weg F? Knappe dubbelrollen in «Back to the Future» Ruud maakt zijn hockey-debuut 1 ^5 van de gehele voorraad Kom snel nu de keus nog ’t grootst is ook diverse occasions tegen spotprijzen F F Bekende fabrikanten stelden ons in de gelegenheid U te laten Mijnheer en mevrouw Madonna naar de film 1298,- 1575,- 1698,- 598,- Vuurwerk. Hou t leuk. Ziniiiv'ajn? 1895. 298, M DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 december 1985 - pagina 13 cember 1985 - pagina Ij nostalgische Lea nog< erkin Tilburg-centrum lleder 99 Alles met garantiecertificaat en garantie nadien via de importeur iwgezt deze SPECIAALZAAK IN PERZISCHE TAPIJTEN Noordhoekring 19, Tilburg, telefoon 013/422584 I met interieur in samenstelling: geert van loon Stadhuisplein 164 (013) 363383 McFly (Mi- tijdens een Naturo kurkvloeren koop je bij de Naturo kurkexperts NK naturo kurk DE VWOi Ut ALLES MEE HEER OOK ZN PRUS Informatieblad t.a.v. «WEGA» Bel voor gratis documentatie 013-359629 Echte Naturokurk is er al vanaf 11,95 p. m2 Besterdring 85 Marty McFly (Michael J. Fox) (rechts) ontmoet zijn vader, George McFly (Crispin Glover), tijdens zijn reis in het verleden. >opa''ond gen Onze minister-president Ruud Lubbers heeft dan ook de opening van een nieuw hockeyveld in Wasse naar aangegrepen om zijn populariteit op te vijzelen. Hier ziet u hem een grote rol spelen in de defensie van een ploeg die uit politici werd samengesteld, en die het opnam tegen een beroepsteam hockeyers. Over de uitslag is niets bekend, deelnemen was hier meer dan ooit belangrijker dan winnen. Korvelseweg 245, Tilburg Morgen, vrijdag 13 december,start bij een unieke verkoop Vanavond première Nederland Veel mogelijkheden Amateur-astronomen uit Tilburg en omgeving zijn verenigd in de «WEGA». Zij helpen beginners zich te oriënteren welk aspekt van de weer- en sterrenkunde hen het meeste aan spreekt, om dat dan tot een interessan te en aktieve hobby uit te bouwen. Als u interesse heeft in de weer- en sterrenkunde, en u wilt meer weten over de «WEGA» kunt u informatie in winnen bij: T. Spaninks 013-422534 Lea Thompson vond het een hele uitdaging om de dubbelrol te spelen «Ik heb heel wat films bekeken, platen beluisterd en tijdschriften gelezen uit de vijfti ger jaren om de levensstijl van die tijd te kunnen aanvoelen. Nadat ze op mijn hoofd een pruik en op mijn gezicht de nodi ge make-up hadden aange bracht ging het veel makkelijker De vijftiger jaren laten herleven was opwindend. Het was een tijd met meer vrolijkheid en on schuld dan onze jaren tachtig,» In september zorgden ze voor het huwelijk van het jaar, vanaf januari beginnen ze aan de film van het (volgende) jaar: Sean Penn (zie bijgaande foto) en Ma donna. De bioscoopfilm waar voor de opnames ove enkele weken in Hong Kong, Macao en Engeland beginnen, zal «Shan- gai Surprise» heten. De regie is in handen van Jim Godard, die zijn sporen al verdiende bij de Britse televisie door series als «Nicholas Nickelby» en «Reilly, Ace of Spies» op de filmrol vast te leggen. Het scenario van pro ducer John Kohn en John Bent ley is gebaseerd op een roman van Tony Henrick. Co-producer is ex-Beatle George Harrison. Over Sean Penn is men in Hollywood niet erg te spreken: «Hij schuwt de publiciteit om in de publiciteit te komen. En hij zou graag een nieuwe De Niro worden, maar heeft nog niet half zoveel talent», zo wordt gefluis terd. Wilt u meer weten over vuurwerk? Bel gratis voor een folder de Stichting Consument en Veiligheid, 06-0220220 Öit affiche wordt u aangeboden door de Stichting Ideële Reclame SIRE en de Stichting Consument en |ws«»is| Deze super-Amerikaanse film «Back to the Future», 116 minu ten plezier, afwisseling en actie, zit vol verrassende momenten en was voor mij de moeite van een bioscoopbezoek zeker waard. En ik heb nog gelachen ook 1 Sommige politici, zo luidt een satirisch grapje, zou den zelfs naar de opening van een briefomslag gaan om voor de krant gefotografeerd te worden. Een bij dehand politicus weet natuurlijk al lang dat hij zich het beste eens van zijn sportieve kant laat zien als hij een goede indruk wil maken op «de gewone man». Goede voorlichting «SSSK7 to'"'e* a air-conditioned ,ana' 1 «douches en I CA badlakenservice «volop parkeerplaats omdet elke huid verschillend is... Vanaf vanavond zal in het Mi- di-theater, de volgende «Steven Spielberg-succesfilm» te zien zijn. «Back to the Future» is het verhaal van Marty chael J. Fox), die proef met een door zijn vriend Doe (Christopher Lloyd) uitge vonden nuclear-aangedreven tijd-reis-auto perongeluk dertig jaar terug in de tijd wordt gezet. Daar, in 1955 ontmoet Marty onderandere Lorraine Baines en George McFly, twee tieners die later zijn ouders zullen worden. Voordat hij door Doe terug naar het heden («Back to the Futu re») kan worden gezonden, moet Marty daar eerst een aan tal probleempjes oplossen.... imertafel 798, aldus een Thompson. De jonge actrice komt uit een gezin van vijf kinderen, die stuk voor stuk hebben geprobeerd om het op creatief vlak waar te maken broer Andrew danst bij het danstheater van Minnesota, zus Shannon is fotografe in Min neapolis en een andere broer, Barry, is acteur-muzikant in New York. Lea zelf wilde ook eerst de danswereld in ze kreeg beurzen om met het «American Ballet Theatre» en het «San Francisco Ballet» op te trekken. Ze stopte daarmee «omdat mijn benen te kort waren». Op twintigjarige leeftijd trok ze naar New York en diende er hamburgers op. Dat deed ze met zoveel overtuiging dat ze in een 20-tal commerciële video clips van de keten «Burger King» mocht optreden. Zo kreeg ze de smaak te pakken (van het filmen, niet van de hambur gers 1). Lea debuteerde in «The River», speelde mee in «Jaws, part III» en «All the Right Mo ves». De grote doorbraak kwam met «Back to the Future». Bin nenkort ziet u haar in de Britse produktie «Yellow Pages». Want als in het acteursvak de bal eenmaal aan het rollen gaat, is er geen houden meer aan. Dubbelrollen als die van Lea Thompson zijn in «Back to the Future» ook te zien van Crispin Glover en van Thomas F. Wil son, die respectievelijk George McFly (Marty’s vader) en Biff Tannen (een «vriend» van laatst genoemde) spelen. Lorraine Baines, in 1955 en in 1985, wordt gespeeld door Lea Thompson. Lea is 24 jaar, heeft kastanjebruin haar en kuiltjes in de wangen als ze lacht. In «Back to the Future» presteert ze het om afwisselend de in een huwe lijk versleten Loraine Baines, 47 jaar oud, te spelen én de 17-jari- ge frivole meid met dezelfde naam, die stapel wordt op de jongeman die ze ooit met zoon zal aanspreken. Het scenario lijkt nogal krankzinnig, maar de uitwerking mag er zeker zijn. «WEGA» is de naam voor de Til- burgse Astronomische Vereniging, af deling van de Nederlandse vereniging voor weer- en sterrenkunde. Deze ver eniging heeft tot doel het beoefenen en populariseren van de weer- en sterren kunde. Hiertoe organiseert de «WEGA» re gelmatig bijeenkomsten, filmavonden, kijkavonden, excursies en manifesta ties voor zowel jongeren als ouderen. Op de bijeenkomsten worden regelma tig sprekers uitgenodigd, dia's gedraaid en waarnemingen besproken. Daar naast worden er aparte bijeenkomsten voor jongeren gehouden, waarop on derwerpen uit de sterrenkunde op een eenvoudige manier duidelijk gemaakt worden. Door de enorme ontwikkelingen in de astronomie en de vorderingen in de ruimtevaart neemt de belangstelling in de sterrenkunde toe. Steeds meer men sen raken geboeid door deze tak van de wetenschap. Voor een amateur-astronoom zijn er zeer veel mogelijkheden om met ster renkunde bezig te zijn. Men kan zich op het theoretisch gedeelte toeleggen door bijvoorbeeld de recente ontwik kelingen in de sterrenkunde op de voet te volgen. Andere amateurs gaan liever prak tisch te werk en staan met hun telesco pen de hemelobjekten te bekijken en proberen deze met behulp van foto’s vast te leggen, terwijl sommige ama teurs zeer nauwgezet iedere dag het weer meten en deze gegevens doorstu ren naar officiële instellingen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 13