Presentatie Rondje Harten Troef 1986 BIBS r5 Stuurgroep wil toerisme stimuleren 4 bas r 'vwK 5 SP» Amateurverenigingen verzorgen «Open Huis» in de schouwburg 6.49 9.95 9.95 12?5 9?5 JnniWbVMTWi OISTERWIJK 5?5 3Hl HE. VIES* aalt BIJ WIS! fgeldt tien! Q Woningen Merodeplein e.o. kunnen worden gesloopt Brackaliers B W-besluiten: Pijn In het kader van het 25-jarig bestaan Sinterklaas rondgangen .40. tmis self! ten T WEER FIT N JG 15% echte korting bij speciaalzaak In Perzische tapijten commerciële 1985-pagina 32 In dit nummer: ibbers solles tiers Presentator Jan Naaijkens. rans iterive lillou r Brede samenwerking moet mogelijkheden bieden de K abant BURG KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN gar.) (40 stands). Hassettstraat 195a. Tilburg Tel 013 425487 i lo- 1000, •r die in de Weijenbergh (centrum) luances, it, meer 1 termen L-wijn ben. deze :en eigen aor het veer even en dat onze lage Zondag 24 nov. van 11-18 uur, 25-26 nov. van 17-18 uur iilin D n echte Kruikezeeker mee d n echte Prins ^1 verschlji Golrle, Riel, L keuze uit katoen,! band plooi enz. i wc tisch met i versiteit var opge ïvallen rnuzi- In Til- anders. 'es tot idere pag. 7 pag. 9 Uw koffie stut Hurl ux ik <Pas de van Ludwig Basilio Afgelope de editie vs door de Sticht ?t is er in het te genieten va Hierbij kar Drur SKIBROEK, "SE, 2^95 jp af fabriek tegen tocht ?rhoud Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S.Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 tingstermijn voor advertenties en iactie dinsdagavond 22.00 uur. J Rondom Hart van Brabant pag.3 Cuisine Normaalpag. 7 BezeUing Brandweerkazerne Menselijk bekeken. Sterrenhemel in Decemberpag.l 1 Filmspag. 11 B W besluitenpag.12 Kuituur/Amusement, pag.15/17 175 jaar historie Alphen en Riel... Parochienieuws Sport Pag-19 pag.27 ’.29/31 ZONNEHEMELS 300,- tot 1000.- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie. 8,50 per keer. Brulncentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 lijnt In geheel Tilburg, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Einde en wijkcentrum in de Boomt: strat 81, om ongeveer 16.00 Slechtweerprogramma Bij slecht weer houdt de sint a.s. zondag 24 november zitting van 12.00-13.00 uur in Boerderij de Blaak, 13.30-14.30 uur in Saloen, Schout Backstr., 15.00-16.00 uur in de Boomtak, Boomstraat. Donderdag koopavond er, praten verande- 12.000 BROEKEN, voor dames, heren en kinderen een volledige I. corduroy, spl/ker, Een voorbeeld ontbinding stoet nabij in de Boomtak, Boom- uur. «Onze eigen zandgrond» De Brackaliers conclusie kwam Godfried is in 1960. Desondanks 5 niet-zuiderlingen in de wel degelijk de typische et carnavalsfeest te rspoelden taten van ..et feit v 1 1965 t gevierd. ruwden hun krakers en urgse camavalswezen, i iets beters, nam ze op - rechtstreekse verkoop af fabriek - enkele of dubbele beglazing (10 j. - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar - vragen geen onderhoud - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer een isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 104. Tel. 426042 Zondag aanstaande is het zover de eerste aflevering van «De schouwburg op z’n zondags». In het kader van het 25-jarig bestaan geeft schouwburg Tilburg dit seizoen op vijf zondagen alle amateurverenigingen uit Tilburg en omgeving de kans om ook eens in de verschillende zalen van het schouwburgcomplex op te tre den. «Schouwburg op z’n zondags» vindt plaats van 12.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. laas weer 2 Stichtip’ SlCf transportwielen til burg juies vemeweg.14-industrieterrein tel:O13 321316 A o.a. keuze uit: Sluitir k reds 500 SPORTIEVE JACKS, dames en heren volop keuze Jlt het jongste modebeeld 1000 MODISCHE TRUIEN, een pracht kollektle kwalltellstmlen met leuke dessins en vlotte kleuren Ruime parkeer gelegenheid Nu Sinterklaas weer gearriveerd is organiseert de Stichting Centraal St. Nicolaas Comité Tilburg samen met Sinterklaas enkele rondgangen door Tilburg. bsoluut te gekke prijs: ‘angde voorraad strekt) werd een geweldig succes. Maar 1.300 exemplaren gingen over de ank en camavallerend Tilburg e enthousiast over de initiatieven ie Brackaliers. Lees verder op blz. 7 Het Stadsgewest Waalwijk, het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (waar onder andere de gemeente Tilburg deel van uit maakt), het stadsgewest Den Bosch, de streek VVV Hart van Brabant, de streek VW Den Bosch en de Meierij én de Kamers van Koophandel voor Den Bosch en omstreken en voor Midden- Brabant, hebben de handen in elkaar geslagen. Zij hebben dit gedaan om de kwali teit van het toeristisch produkt uit de regio die door de betrokken delnemers be streken wordt, te verbeteren en te promoten. De deelnemers hebben zich verenigd in de «Stuurgroep Hart van Brabant» en waren afgelopen donderdag 14 november in een eerste vergadering bij elkaar. Bij die eerste vergadering waren ook verte genwoordigers van het ministerie van Economische Zaken de provincie Noord- Brabant en het ministerie van Landbouw en Visserij aanwezig. V hun invulling van begrippen als leut, lol en muziek. Hetgeen dikwijls neer kwam op dronkemanspret, platvloerse humor en sfeerloosheid. Vooral de muzikale omlijsting en onderbouwing van het carnavalsfeest kreeg in toenemende mate te maken met allochtone invloeden; produkten die afkomstig waren uit niet-camaval- vierende streken met als enig doel het behalen van commercieel succes. In traditionele Brabantse camavalssteden Flip als Bergen op Zoom, Breda en 's Her- burg: togenbosch kreeg deze vorm van «car- navalsvervalsing» nauwelijks een voet aan de grond. De sterke lokale identi teit die in de loop der jaren was opge bouwd, bleek in de meeste geval' krachtiger dan de marktgerichte mi kale aanvallen uit het noorden. burg en omstreken lag dat i Daar was die identiteit nauwelijks ontwikkeling gekomen, onder an< als gevolg van het feit dat carnaval in Tilburg pas in 1965 voor het eerst openlijk werd gevierd. De landelijke media spuwden hun krakers en hits en het Tilburgse camavalswezen, bij ge brek aan iets beters, nam ze op als een spons. In november 1982 keerde het tij. En kele «enthousiaste en camavalsgekke Tilburgers» hadden genoeg van de be moeienissen van boven de Moerdijk, -u u.tgezonderd moet van boven de rivieren .den aan een Carnaval in el te nemen. Wij kunnen len het ook nooit te pak- Volgens de Stuurgroep bevinden zich binnen de provincie Noord-Bra- bant diverse aantrekkelijke toeristisch- recreatieve gebieden. Eén van die ge bieden is het Hart van Brabant dat globaal de regio’s Waalwijk, Tilburg en 's Hertogenbosch omvat. Enkele bijzondere kenmerken van dat gebied zijn een combinatie van recreatief aan trekkelijke landschappen en steden met veel toeristische voorzieningen en attracties zoals de Efteling, de Beekse Bergen en het Autotron in Drunen. Daarnaast is er in het genoemde ge bied ook te genieten van de natuur en van rust. Hierbij kan men denken aan de Loonse en Drunense Duinen, de 'Vitgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer en richtten een stichting op, genaamd «De Brackaliers».,(Brabant, Camaval, Lied). Zij stelden zich ten doel het Brabants carnaval te zuiveren van alle vreemde invloeden, waarbij in eerste en voornaamste instantie gedacht werd aan de muziek. Geen «commerciële troep» meer, maar eigen Brabantse (Tilburgse) muziek. Terug naar het volkse, traditionele carnaval, en strij dend tegen Joep Meloen, Willempie en Flip Fluitketel, de PCB’s in het Til- óurgs camavalsmilieu. Eind 1983 resulteerden de werk zaamheden van de Brackaliers in de presentatie van een langspeelplaat on der de titel: «Rondje Harten Troef», met daarop dertien daverende cama- valsnummers, uitgevoerd door carna valsverenigingen uit onze regio. «Ech te carnavalsmuziek kan alleen maar gemaakt en gezongen worden door hen die weten wat carnaval is en hoe het gevierd moet worden», aldus Ed van de Walle. Hete liefst 2. toonbar raakte van de Er is een programma samengesteld dat voor jong en oud iets te bieden heeft met dans, muziek, toneel en voorlezen. Deze eerste aflevering zal vooral in het teken staan van de dans. Rond 12.00 uur zal drumband Al bert Schweitzer enkele nummers spe len. Vervolgens marcheert dit korps via de hoofdhal naar de foyer van de schouwburg-zaal waar eveneens een kort optreden plaatsvindt. Dat tweede optreden zal precies vallen in de pauze van het openbare konsert dat de Til- burgse Big Band tot ongeveer 13.00 uur in de foyer zal verzorgen onder lei- I ding van dirigent Jan Nooyens. I Het programma in de schouwburg zaal staat de hele middag in het teken van de dans. Studio Sylphide brengt een heel afwisselend programma met jazz-, klassiek-, show- en folklorebal let. De Dansakademie van het Bra bants Conservatorium brengt drie c reografieën: «Visions Fugitives» muziek van Sergei Prokofjef; een reografie van Simon André, «T trois» uit het ballet «Paquita» Marius Petipa op muziek van Minkus en «Zapateado» van Munoz Mora op muziek van Gerardo Monreal. Lees verder op blz. 7 Tot St. Nicolaas JOEP STRAATMAN Noordhoekrlng 19 - Tel. 013-422584 Zondag 24 november Vertrek vindt plaats boerderij de Blaak om 12.00 uur Route vanaf de boerderij, Oude Maasje, Ollandse Loop, Zoom, Peel- rijt, Aa of Weerijs, Dommel, Wete- ringlaan, Niers, Beeklaan, Grebbe, Regge, Beeklaan, Stroomlaan, Vier- windenlaan, Friezenlaan, Tubanten- straat, Burg. Rauppstraat, Schout Backs traat. Muzikale begeleiding door P.T.T.- harmonie Tilburg. Aankomst om ongeveer 13.30 uur in wijkcentrum De Saloen, Schout Back- straat 33. Vertrek vindt plaats vanaf de Saloen om ongeveer 14.30 uur. Route Schout Backstraat, Schout v.d. Wouwerstraat, Burg. Vissersstraat, Burg. v.d. Mortelplein, René Noren burgstraat, Joh. v. Zantenstraat, Roo- seveltplein, Coba Pulskenslaan, Berk- dijksestraat, Staringstrat, Koren- Korvelplein, Diepenstrat, Paterstraat, Akker- ïrstraat, Zilverlinden- iplein, Watertorenstrat, i, Prunusstraat, Boom- aktieprogramma waarin de toeristische mogelijkheden van het Hart van Bra bant als één samenhangend geheel (verder) worden ontwikkeld en natio naal en internationaal aan de man worden gebracht Meerwaarde Daaraan vooraf, althans dat ligt in de bedoeling van de Stuurgroep, zal er een onderzoek plaatsvinden waarin uitsprakeq gedaan worden over kans rijke ontwikkelingsmogelijkheden in het Hart van Brabant, die gezien moe ten worden als een aanvulling op de bestaande voorzieningen, over gewens te promotionele aktiviteiten die gericht zijn op specifieke doelgroepen en over op welke wijze de aanwezigheid van de grote attractieparken binnen het Hart van Brabant kan worden aangewend om het aangezicht van de streek een meerwaarde te geven. Met dit initiatief wil de Stuurgroep inspelen op het verzoek van de provin cie Noord-Brabant om het voortouw te nemen in verband met het provin ciaal Toeristisch Recreatief Ontwikke lingsplan (TROP) en de ideeën die daar in neer gelegd zijn. Vorige week donderdag werd de wereld opgeschrikt door de uitbar sting van de vulkaan-Nevado Del Ruiz in Colombia. Het stadje Ar- mero dat vijftig kilometer van de vulkaan lag bestaat niet meer. De meeste inwoners, de schattingen pen uiteen van 20.000 tot 40.01 zijn omgekomen in de modder van de vulkaanhelling afstroomde. Het duurt even voor je beseft wat er aan de hand is: we worden al ge confronteerd met zoveel. Onlangs Mexico, steeds Zuid-Afrika, de Sahellanden, etc. Daarnaast ge beurt er in onze directe omgeving ook heel wat. In België heeft de bende van Nijvel vorige week weer slachtoffers gemaakt. De Tweede Kamer nam een besluit over het plaatsen van de 48 kernraketten in Woensdrecht. Er is een wethou- derscrisis in Tilburg. Enzovoort. Ongeveer 25.000 doden: een ramp. De kranten en de televisie bren gen het de huiskamers binnen en opgesloten in één reportage, sa mengebald in één beeld is alles te zien over wat er daar in Colombia gebeurt: Omayra Sanchez met haar hoofd net boven water: pra tend nog, hoopvol gestemd. Red dingswerkers improviseren klunge lig met een touw. Ook zij is nu We zien het, lezen erover erover, schrijven erover en v ren er niets mee. Sinterklaas is alweer ingehaald in Tilburg, er is weer een Prins Carnaval gekozen en een winterse sneeuw laat ons voelen dat alles ge woon doorgaat. Omayra Sanchez zal worden vergeten, de vulkaan ramp zal in de geschiedenisboeken vermeld worden, er zal nog wel een geldinzameling gehouden worden en Colombia blijft het land van de koffiebonen voor ons westerlingen. Zo gaat het altijd met dit soort ge beurtenissen. Of wij daar wat aan kunnen veranderen? jn ieder geval is er iets veran derd. Het stadje Armero bestaat niet meer. Zo’n 25.000 mensen be staan niet meer. Omayra Sanchez bestaat niet meer. Die verandering is onherroepelijk en dat doet pijn. Zaterdag 23 november Tussen 15.00 uur en ongeveer 17.00 uur zal de Sint en een klein gevolg met muzikale ondersteuning aanwezig zijn nabij winkelcentrum de Besterd. Zowel vertrek als eind zal plaats vin den nabij wijkcentrum Loven-Besterd aan de Koestraat. Naargelang drukte/belangstelling zal gebruik worden gemaakt van de volgende straten Pascalerf, Besterd- ring, Besterdplein, Molenbochtstraat, Kruisstraat, Hoefsakkerstraat en even tueel herhaald. en dinsdagavond werd in een uitermate sfeervolle Wagen- en Koetszaal van zalencentrum «’t Wit Paardje» de der- ,an rondje Harten Troef dat wederom tot stand kwam in samenwerking met de Tilburgse Koerier gepresenteerd VPl’V/kloPtl iting Brackaliers. De nieuwe camavalsplaat is dit jaar niet met professionele musici opgenomen, maar met de Fcr VUlgtzTl regionale kapellen. Brackalier v/hEd van de Walle: «Het niveau van de kapellen is de afgelopen jaren duidelijk geste- tnnnv» gen, en bovendien wordt zo het eigen karakter van de hele onderneming nog eens onderstreept. Maar kwaliteit blijft voorop SlilJU De 328 woningen van de Tilburgse Bouwvereniging aan het Me rodeplein, kunnen worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Burgemeester en Wethouders van Tilburg hebben gisteren beslo ten met de desbetreffende plannen van de T.B.V. akkoord te gaan. De nieuw te bouwen woningen dienen, aldus B W, tegen een zo laag mogelijke huurprijs beschikbaar te zijn en mogen ook niet veel energie verbruiken. Het dagelijkse bestuur van de Gemeente komt tot zijn besluit op grond van een rapport, waarin wordt gekonkludeerd dat de kosten van renovatie van de woningen veel te hoog zijn. Ook renovatie van een deel der woningen wordt afgewezen, omdat de slechtste wonin gen verspreid liggen over de buurt. Het rapport is opgemaakt door de werkgroep «Merodeplein», die bestaat uit vertegenwoordigers van Gemeente en T.B.V. De bewoners van het Merodeplein zijn in de werkgroep niet ver tegenwoordigd. Het collegebesluit wordt behandeld tijdens de vergadering van de Raadscommissie voor Volkshuisvesting en Milieu op 11 dec a.s. Kampinaheide, het Oisterwijkse ven- nengebied, het Dommeldal en de rela tie met de Maas. Men kan in deze ge bieden wandelen, fietsen, kanovaren, enz. Campings, bungalowparken en hotels bieden verblijfsmogelijkheden. Volgens de Stuurgroep kan gesteld /orden dat de kwaliteit van het toeris- ‘1 produkt in het Hart van Brabant name bepaald wordt door de di- in mogelijkheden. Aktieprogramma Die diversiteit wil de Stuurgroep uit dragen en bezien of het niet mogelijk is het een en ander verder te verbeteren. Dat zou moeten resulteren in een soort dijkses traat, bloemstraat, Capucijnenstraat, straat, Klaver1- straat, Lindenpl Watertorenplein, strat. Muzikale begeleiding door Drum band De Jantjes. «In het algemeen en slechts enige snaakse figuren uitgezonderd moet ik Nederlanders vs krachtig pntrade het zuiden deel dit niet en zulle ken krijgen». Tot deze co Boftians reeds meenden vele jaren daarna x ambiance van het vmuavma kunnen aanvoelen, en overs onze provincies met de results

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 1