i kan weer «VOORUIT» I Körvel uit de zorgen Winkelen op Korvet lR Donderdag 31 oktober 1985-pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER ber 1985-pagina 12 korvel Foto's: Frans van Aarle V Korvelsewt dwarsstrat Een week vuurwerk, F.5,r= I dracht van de gemeente Tilburg zijn uitgevoerd, maar het is wel na lang aandringen van «Korvel Vooruit» dat de ongeveer twee miljoen kostende vernieuwingen op Korvel zijn besteed en niet elders, aldus de winkeliersver eniging. De in groten getale opgeko men toeschouwers konden vorige week donderdag ook getuige zijn van de «herbezetting» van de Korvelseweg door de B.B.A. bussen waar de bus uit Goirle en die vanaf het Tilburgse sta tion elkaar precies op het kruispunt met de Korveldwarsstraat tegenkwamen en plechtig welkom werden geheten door winkeliersvoorzitter Kat. Uit waarde ring voor het herverschijnen van de BBA kregen de chauffeurs een fles wijn aangeboden terwijl de vrouwelijke pas sagiers alsmede de in het publiek aan wezige dames ieder werden verrast met k geleden opende wethouder B. Lambers, letterlijk met veel de fraai vernieuwde Korvelseweg. «Korvel 85» zagen wij in letters van vuur. Hiermee zijn vooral de Korvelse winkeliers, maar ook het winkelend publiek en de weggebruikers buitengewoon blij. Immers, na deze ingrijpende renovatie van het aanschijn der Korvel seweg is er hopelijk een eind gekomen aan een heleboel ongemak. Vooral de leden van de aloude winkeliersvereniging steken hun vreugde over de vernieuwing van hun straat niet onder stoelen of banken. En dat is te begrijpen. Immers, jarenlang hebben zij het met lede ogen moeten aanzien hoe een bijna permanent chaotische ver keerssituatie het voor steeds meer klanten lastig maakte om hun za ken te bereiken. Is de overzichtelijkheid gediend met de herinrich ting van een van Tilburgs oudste verkeerswegen, door diverse ingre pen in het straatbeeld is ook een aanzienlijke verfraaiing tot stand gekomen. Zo worden eind november langs de weg bomen geplant waarmee een oude traditie wordt hersteld: de foto's van bijna een eeuw geleden zien we immers de Korvelseweg rijkelijk met bomen omzoomd. Was de Korvelseweg vóór augustus van dit jaar een race baan met obstakels in de vorm van ladende en lossende vrachtau to 's die een ritje per fiets of een poging tot oversteken van een voetganger levensgevaarlijk maakten: nu is dat leed geleden. De fietsers hebben hun eigen rijstrook langs de hele weg gekregen en op verschillende punten zijn er zogenoemde «rustpunten» (twee grote en twee kleine) in de weg aangebracht die enerzijds de auto mobilist dwingen zijn (haar) snelheid te matigen en anderzijds het winkelend publiek en andere voetgangers in staat stellen veilig aan de overkant van de weg te komen. Van groot belang is ook de aan leg van een behoorlijk aantal voorzieningen voor gehandicapten, zo als met name het aanbrengen van op- en afritjes voor rolstoelen in de trottoirs die zo ongeveer om de 50 meter verschijnen. In februari begint de afdeling Publieke Werken van de gemeente aan de nieu we reconstructie van het Korvelplein, dat dan voor een groot deel in oude luister hersteld zal worden. Wanneer die werkzaamheden, ho pelijk volgende zomer, achter de rug zijn dan is er op Korvel iets groots verricht, iets, waar op vooral de Winkeliersvereniging «Korvel Vooruit» trots mag zijn want het is op de allereerste plaats deze actieve winkeliersvereniging, die al 57 jaar op alerte wijze de belan gen van de Korvelse middenstand behartigt, die er ook nu weer met zachte pressie en voortdurende verzoeken om aandacht in geslaagd is de gedaanteverwisseling van Tilburgs langste winkelstraat voor el kaar te krijgen. een roos... Een belangrijk aandeel in de feestelijke heropening had ook de Kor velse harmonie «L'écho des montag- nes», een gezelschap dat inmiddels al weer 11 7 jaar geworteld is in de Kor velse samenleving. De mensen van «D'n echo» betoonden dan ook luid en muzikaal hun bijval toen Korvel Voor- uit-voorzitter Kat in zijn toespraakje tot wethouder Lambers de suggestie deed om, inplaats van het door velen minder gewenste muurtje bij het Diepenterrein te herbouwen a raison van 50.000 gul den, voor dat geld de muziekkiosk op het binnenkort te reconstrueren Korvel plein in ere te herstellen. Dat lijkt inder daad een voortreffelijk idee, want wat is het niet verrukkelijk om op een zwoe le zomeravond te luisteren naar de har monie, «L'écho des montagnes» in dit geval, die misuceert in de kiosk op het plein... Op de plaats die u hierboven in een aantal verschillende «poses» in kleur vereeuwigd ziet, het midden van de /veg, daar waar de Korvel- iat op de weg uitkomt, «herre zen» vorige week donderdag de Korvel seweg, St.-Annaplein, Lieve Vrouw- plein en Zomerstraat. Deze vier «par ten» van Korvel werden in de afgelo pen maanden in opdracht van de ge meente grondig veranderd en aange past aan een situatie die voor gebrui kers en bewoners van Korvel veel en veel aangenamer is dan wat vóór augustus gebruikelijk was. De herope ning trok veel publieke belangstelling. «Er” waren echt veel meer mensen dan wij verwacht hadden», aldus een opge togen voorzitter N. Kat van de winke liersvereniging «Korvel Vooruit». De werkzaamheden mogen dan in op- Winkelen op Korvel. Feestver lichting van over de weg heen ge spannen, honderden gekleurde lampjes. Sinterklaastijd in Kor- vel-winkelstraat. Ook nu is het weer zover. De sfeer doet denken aan de gezelligheid van jaren te rug en een gevoel van grote vol doening bekruipt de winkelende wandelaar anno oktober 1985. Want wat merkt die wandelaar? Dat het weer leuk is om op je ge mak op Korvel te winkelen. Dat je niet voortdurend hoeft uit te kijken om niet van de sokken te worden gereden door met een snelheid van omtrent 100 km langsrazende auto’s. Dat je al evenmin bang hoeft te zijn op het trottoir te struikelen over neerge smeten fietsen of uit te moeten wijken voor allerlei obstakels die de voetganger van het wandelpad jagen. Winkelen op Korvel wordt weer gezellig - en welke periode is er beter geschikt om aan dat prettige idee te wennen dan de knusse Sinterklaastijd met al haar vol verwachting kloppende hartjes bij de feestelijk opgetuig de etalages 1 Trouwens (maar dit tussen haakjes) volgende week begint op Korvel een daverende Sinterklaasactie; dan weet u dat alvast. De winkeliers van Korvel zijn weer trots op hun weg, dat hoorden we alom langs deze om- vangrijkste winkelstraat van Til burg (De Winkeliersvereniging «Korvel Vooruit» bundelt name lijk de krachten van de kleine zelfstandigen aan de Korvelse weg, maar ook op het Korvel plein, de Laarstraat, het St. An- naplein, het Lieve Vrouweplein en in de Zomerstraat, een gebied van bijna anderhalve’ kilometer lengte!). Een grappig detail is, dat «Korvel Vooruit», dat met ruim 80 leden meer dan 90 van alle winkeliers op Korvel tot haar leden mag rekenen, in de week na de heropening van weg, straat en pleintjes maar liejst vier nieuwe leden in de registers kon bijschrijven: een duidelijk bewijs hoe vooral de midden stand de nieuwe straatsituatie waardeert. En dat mag ook wel, want Korvel Vooruit timmert al bijna zestig jaar aan de weg om Korvel-winkelgebied te promo ten bij het publiek uit en van bui ten de wijk. In 1928 verscheen bijvoorbeeld, in een oplage van 15.000 exemplaren nr. 1 van het orgaan van wijk en winkeliers vereniging «Korvel Vooruit» on der diezelfde naam. Die uitgave kwam overigens tot stand ter ge legenheid van de eerste asfalte- ring van de Korvelseweg. De be strating heeft daar kennelijk al tijd al in de belangstelling ge staan en probleemloos zijn de wegwerkzaamheden zelden ver lopen. Vroeger bijvoorbeeld niet omdat men rekening moest hou den met de tramrails die er op de Korvelseweg lagen - tegenwoor dig niet omdat er hard gestu deerd moet worden hóe men de verkeersstromen het best kan «manipuleren». Een belangrijke overeenkomst tussen vroeger en nu is dat Korvel nu evenals toen een volwaardig winkelgebied is. Het heeft de klant alles te bie den, van kleding tot een kropje sla, van meubelen tot een zakje friet, van een rol behangpapier tot een trimfiets of een partij ver zorgd drukwerk: op Korvel is het gezellig winkelen - ga er maar eens kijken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 13