I l "VASTEN YOUR SEATBELTS PLEASE F bont 1 8 naken! ■H HOS boi Ab Baars I 15 JAAR Video-avond U i Toneelgroep Theater: Driekoningenavond Internationale Nieuwe Scène: Teledeum Oktober jazzmaand wordt afgesloten door formatie Quest Het Nationale Ballet V olksdansfestival voor ouderen Rudi van Dijk bij galerie Zero Voorstellingen in ’t Heks Den Hemel i Globe-tapes en jazz-tapes De Zaak speelt «Lenteontwaken» I «Net zo lief een aap» Stichting J.H. Leopold organiseert... Literair Café met A.F.Th. van der Heijden Kwiebus met «Kind in de aanbieding» «Toneelbloed» If'-'- Donderdag 24 oktober 1985 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER ber 1985-pagina 12 Gevarendriehoek» geheten. in fel Filiaal: H. v Brabantlaan 17, tel. 013-352819 raten maakt wijzer. lezinj Launs Jubileum menu Een avondje met... is dat jc A Modem atelier I ADRIAAN VAN DE VEN -EEN VOORDELIGE ZEKERHEID! ■M BOWG arenbeekl 540-17200 Autoverhuur Autorijschool Prisma: Net niet nat Wooltown Jazz Band Zang Ria de Boer Gratis entree Crèche aanwezig Automobielbedrijf Adriaan van de Ven Tilburg B.V. CS Ringbaón Noord 65, 5046 AA TILBURG, Telefoon: 013-321411. 1980 1979 1983 1979 1985 1980 1985 1980 1981 1983 1983 1983 1981 1980 Zondag a.s. jazz in herberg (Hilvarenbeek) .1 Godfrey V. zoen Oktel tet In een regie tober en vrij, kind. r Informeer naar onze BOVAG-RIJSCHOOL- AANBIEDING èn onze speciale weekend-tarieven inzake huur luxe-personenwagens. J kwaliteit van i komen. Johan Melissant Al meer dan 35 jaar een vertrouwde naam in Brabant Fons Korremans, de man die alles van bont weet Fatimastraat 91, 5021 AM Tilburg Tel. (013) 35 39 47 b.g.g. 34 11 07 f JOHAN MELISSANT o VaXsPOORLAAN 6 TILBURGj TfoXjEL 013-423722 S ?rloze spouwmuur, ozijnen, 3 ruime vaste trap naar garage 7 m. diep, ?erd pakket afwer- ADRIAAN VAN DE VEN NODIGT IEDEREEN UIT VOOR EEN VLIEGREISJE! Van 24 oktober tot 3 november duurt de grote Najaars-Show bij Adriaan van de Ven. En die week wordt een gevleugeld begrip voor iedereen die tijdens de show een nieuwe Volkswagen of Audi aanschaft, of een No Risk occasion van f10.000,- of meer... 9 Vakkundig advies Nieuwe bontmantels op maat 9 Modernisering en reparaties Bontbewaring Ruime parkeergelegenheid Geopend van 9.30-17.00 uur 's Maandags gesloten zeer succesvolle voorstelling «De sjien» komt Prisma met een nieuwe t niet nat», met een poëtische Jip Wijngaarden, Rik Launspach, Leonoor Pauw, George van Houts, Leopold Witte en Rood Blaauboer. 5 gangen 49,50 In de video-hoek in Het Kaffee zijn van 17 tot en met 30 oktober gratis en op aan vraag tapes te bekijken van Globe uit sei zoen ’84-’85, tapes van het Maarten Altena ctet (35 min.), het Vera Vingerhoets Sep- (26 min.). ‘r heeft verplaatst elingen van het Tam konijn bereid op grootmoeders wijze jubileum prijs >*-19,50 p.p. ALPHENSEBAAN 14 - CHAAM TFI FFOON 01619-1586 misverstanden i een meid, terwijl ze luren wordt gelegd. speelt de hoofdrol, met God op de tweede plaats, in «Teledeum», dat door de In- lale Nieuwe Scène is geproduceerd in samenwerking met de Catalaanse groep Els WILDFESTIVAL 1985» Speciale wildkaart met verfijnde wlldgerechten. Ter Introductie een speciaal «JACHTMENU» (7 gangen) Prijs per couvert 59,- In verkorte samenstelling Restaurant «DEN SCHOUT» Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) Tel. 013-434512/674394, Tilburg (donderdag rustdag) jivue dit van Hei- Het Nationale Ballet brengt opnieuw een Balanchine-programma in de schouwburg zaal. Bij dit Balanchine-programma, dat een creatieperiode van bijna een kwarteeuw om vat, ligt het accent op de neo-klassieke pe riode van Balanchine. Begeleiding door het Nederlands Balletorkest. In de maand oktober vinden, de dinsdagavond om 20.30 uur, sr deo-avonden plaats. Deze worden in de vergaderzaal van Schouwburg Tilburg (ingang Filmhuis, Louis Bouwmeester- plein). Gratis toegang. Dinsdag 29 oktober video-kunst: «Nam June Paik/John Godfrey my mix. «81» (30 min.), «Nam June Paik/Shig-'- Allan ’n Allen’s complaint «8_ en «Nam Juke Paik/John Guadalcanal Requiem «79» (30 n 8; Theatergroep Carrousel brengt in de studio-zaal op zaterdag 26 oktober de hartverove- rende voorstelling ‘«Net zo lief een aap», die vorig seizoen in februari door omstandighe den in Tilburg niet door kon gaan. Gezien de kwaliteit van deze produktie is besloten om deze produktie alsnog in de studio-zaal te laten I Een schipbreuk, een meisje dat zich in jongenskleren steekt, konsekwente die leiden tot een opgedrongen duel tussen een half dronken bluffer en e bijna in hun broek doen, een hofmeester (de spelbederver) die in de lu Dit alles met veel grappen, veel muziek en een happy end. Televisie sr temationak B-r- Joglars. Teledeum speelt in een televisiestudio, 'waar geestelijken van alle gezindten bijeen komen voor een oekumenische televisie- ist: behalve katholieken, calvinisten, an- icanen en mormonen zijn zelfs de Jehova’s -iwoordigd. Het publiek een soort televisie-studio repetitie plaatsvindt voor de opna- van de konferentie-De repetitie wordt rid door een onzichtbare, maar nadruk- aanwezige, t.v.-regisseur. De regisseur t de hele konferentie: hij geeft aanwij- n in welke richting gebeden moet wor- Alles zou rimpelloos verlopen, ware het niet dat het kleinste detail aanleiding geeft tot eindeloos gekibbel tussen de verschillen de kerkvertegenwoordigers. Donderdag 31 oktober in de schouwburg zaal. Aanstaande woensdagavond om 20.30 u. is A.F.Th. van der Heijden te gast in het Literair Café dat door de stichting J.H. Leopold en boekhandel Gianotten ge organiseerd wordt in Café du Commerce aan het Stadhuisplein in Tilburg. Van van der Heijden verscheen onlangs het tweede deel van wat een imposante trilogie gaat worden. De trilogie heet «de Tandeloze Tijd» en daarvan verschenen tot nu toe de proloog «De Slag om de Blauwbrug», het eerste deel «Vallende Ouders» en het tweede deel, «de Gevarendriehoek» geheten. no°r pauw. Leopold Wt te en Jip Wijngaar- nu bevinden medie, Theater, Nieuwe Komedie, vrije pro duktie «Anne Frank», De Appel, Fact) en willen met dit initiatief hun artistieke ver antwoordelijkheid in eigen hand nemen en denken op deze manier de beste garantie voor artistieke beweeglijkheid te hebben. De regisseurs Peter de Baan, Teuntje Klin- «Driekoningenavond» is zo helder en eenvoudig geschreven dat jong en oud er van het begin tot het einde plezier aan kun nen beleven. Het is Shakespeares afscheid van de komedie. Hierna begon hij aan zijn koningsdrama’s. Bij Driekoningenavond voelen we de zilver - droevige ondertoon. gekozen stukken ïhanten, Kreidler, positie waarin de ien: de overgang van leid, het dilemma V- het is een oerouc Kindertheatergroep Kwiebus speelt op woensdagmiddag 30 oktober om half drie, voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar de voorstelling «Kind in de aanbieding». Op een morgen vindt Peter, een kranten bezorger. een kind dat op een bank ligt te slapen. Er is iets met het kind, iets vreemds. Op alle vragen, van wie dan ook, antwoordt het: «Misschien wel, misschien ook niet». Nou, de politie gaat kijken of er niet er gens een kind vermist is. de radio, televisie, de krant, de luchtmacht, allerlei geleerden worden ingeschakeld, maar geen enkele reaktie, niets I Waar het kind vandaag komt en hoe het heet, het is een mysterie. Iedereen gaat ruzie maken wie er voor het kind moet zorgen en iedereen weet natuur lijk beter hoe, maar niemand vraagt iets aan het kind. Het kind is het daar helemaal niet mee eens en vormt samen met Peter een sol- licitatiekommissie: wie zal voor het kind gaan zorgen? Maar een keuze maken is heel moeilijk, want waar moet je nou op letten: of ze lief zijn, of ze zeuren, of je veel mag, of ze rijk zijn, of je beesten mag... Als iedereen dan aan de beurt is geweest en Peter een interview geeft, sluipt het kind stilletjes weg. Waar het kind naar toe ging Het zal altijd wel een mysterie blijven... Zaterdag 26 oktober, 21.00 uur. Kampinga en Nijland hebben in op dracht van het Shaffy Theater nog eenmaal samen een produktie gemaakt. Het resultaat is «Timber», een stuk voor twee mannen en Twee verwende stedelingen hebben de ge civiliseerde wereld achter zich gelaten om in de natuur bij hun ware gevoel te komen. Een survivalweekend op een open plek in het bos. Henni is een stoere macho en heeft zich op het ergste voorbereid. Sacco komt regelrecht van kantoor, niet bepaald een flinke kerel, maar hij heeft er zich bij neer gelegd. Van het romantische mannenideaal blijft niets overeind. Gelouterd keren ze tot de conventies terug en gaan, na adressen uitgewisseld te hebben, ieder zijns weegs. Dit «Avondje met...» zal verder opgeluis terd worden met een optreden van het sa- lonorkest Capriccioso. Adrie van der Heijden zich ontpopt als een zeer kundig verteller die het aan durft weer de (het beletselteken) te gebruiken. In de breedte A.F.Th. van der Heijden was al eer der in Tilburg en wel op de Nacht van het Boek in maart 1984 in de schouw burg. Hij las daar voor uit eigen werk en werd geïnterviewd door Ad ’s Gravensande. Hij wist toen zijn ge hoor te boeien. Dat zal hij ongetwijfeld weer doen wanneer hij voorleest uit zijn nog niet voltooide trilogie «de Tandeloze Tijd». Het is vooral de ;1 te hoofdpersoon uit deze trilogie, Albert tri- Egberts, een gesjeesde student uit het begin van de jaren ’80, die bij de lezers een hoge mate van referentialiteit op roept. Zijn concept over het leven in de tijd mag dan waarschijnlijk wei sterk beïnvloed zijn door het existen tialisme, dat neemt niet weg dat zijn idee zeer origineel genoemd kan wor den en duidelijk: leven in de breedte. Al met al belooft het woensdag avond 30 oktober een zeer bijzondere avond te worden in het Literair Café bij Café du Commerce in Tilburg. -1 afsluiten met een konsert dat om 22.15 uur in de studio-zaal georganiseerd wordt door Schouwburg Til burg i.s.m. Paradoks/SBMT. De groep komt in de volgende bezetting naar Tilburg: David Liebman (saxofoon), Richie Beirach (piano), Ron McLure (bas) en Billy Hart (piano). ie van Ger Thijs speelt de nieuwe theatergroep «De Zaak» op donderdag 31 ok- strijd die nog altijd niet beslist is: de onbe- rijdag 1 november in de studio-zaal het toneelstuk «Lenteontwaken» van Wede- suisde «jonge hond» die zijn positie be vecht, zal zijn eenmaal bevochten komfort niet gemakkelijk prijsgeven aan de volgende kenberg, Ger Thijs en Mark Timmer hono- generatie «jonge honden». Deze cirkelvor- reren dit idee met hun medewerking. De mi- „„ge beweging is zowel uitdagend als ver- tiatiefnemers denken dat deze konstruktie iammend. Moetje als jonge kunstenaar nog wellicht het meest konsekwgnte antwoord is harder trappen, of is dit een bij voorbaat op de bevindingen van-de-«Commissie De zinloze bezigheid De kunstschilder Rudi van Dijk uit Best exposeert tot en met 21 november a.s. schilderijen en tekeningen bij gale rie Zero in de Willem II-straat in Til burg. Van Dijk exposeerde daar al eens eerder. De schilder genoot zijn opleiding aan de Akademie te Tilburg en de Rijksakademie te Amsterdam. Zijn re- telkens op cente schilderijen en tekeningen staan speciale vi- jn van jjet abstracte land- jurTTüburg schaP’ bosschages- wildernis en geïso- juwmeester- leerde bouwsels en torens in dat land- schap. De mens is geheel verdwenen - xr-_ujt de werken van Van Dijk, in tegen- «81» (30 stelling tot in zijn vorige expositie bij ligeko Kubota Zero. Rudi van Dijk exposeerde behalve “y bij galerie Zero eerder in De Krabbe- dans in Eindhoven, New York, Wro- claw (Polen, tekenbiënnale), de Beyerd in Breda, De Pook in Hengelo en in Amsterdam. Er bevindt zich werk van hem in diverse particuliere en over- heids-collecties. Galerie Zero is geopend donderdag, vrijdag en zaterdag van twee tot zes. iller. Geschreven door Simon Gray, is «Stage al van een uiterst bizarre wraakoefening. Zater- Feste, de klown, is een van de meest filo- fische klowns van Shakespeare, het geklep van Six Tobias Hikkenburg, Jonker Andries Bibberwang, Maria en Fabio is als een spel letje badminton en bij Olivia is het een huis houden van Jan Steen. Orsino zucht over zijn verliefdheid, Viola zucht met een sub tiel verschil en Malvolio zucht in een kana riegeel kostuum. Olivia is het bewijs van ware liefde die zij verklaart aan een verkle de meid, om tenslotte met haar tweeling broer te trouwen. Iedereen bedriegt of wordt bedrogen... De poëtische tekst zal opnieuw vertaald worden door Gerrit Komrij. De regie is in handen van Helmert Woudenberg. Het de- kor wordt ontworpen door Albert Diederik en de muziek wordt gekomponeerd door Henk Alkema. Aan deze grote produktie wordt meegewerkt door o.a. Peter Bolhuis, Peter Broekaert, Hajo Bruins, Eric van der Donk, Ria Eimers, Jan van Eijndthoven, Barbara Gozens, Carol van Herijnen, Guy Lavreysen, Hany van Rijthoven en Jan Verhoeven. Te zien in de schouwburg-zaal op maandag 28 oktober. «De Zaak» is een initiatief van zes perso nen (drie akteurs en drie aktrices) om zich voor een periode van één theaterseizoen aan elkaar te binden en vier produkties uit te brengen, geregisseerd door vier verschillen de regisseurs. Op zondag 27 oktober a.s. zal in alle za len van de Stadsschouwburg te Tilburg een Volksdansfestival voor ouderen (55+-ers) plaatsvinden. Dit festival is voor iedereen toegankelijk, ook niet-volksdansers zijn van harte wel kom. De gehele dag wordt er gedanst onder leiding van ervaren leidsters. Alle volks dansgroepen voor ouderen uit Tilburg en de regio zijn hiervoor uitgenodigd, zodat het een puur Brabantse dag zal worden. Het programma is zeer gevarieerd. Naast de vele uren «Doe-Dansen» zijn er ook op tredens van o.a. de traditionele Brabantse groep «de Brinkdansers» uit Netersel met hun eigen muziekgroep. De bekende trou badour Jo Hoogendoom zingt zijn Brabant se volksliedjes en de folkgroep «Tapis Plein» zorgt voor de muzikale omlijsting. Kaarten verkrijgbaar bij: Fons Korre mans, tel. 013-426978 en eventueel op 27 oktober aan de kassa Stadsschouwburg. Adrie van der Heijden debuteerde in j 1978 met «een Gondel in de Heren- 1 gracht» onder het pseudoniem Patrizio -k»., Canaponi. Op dit debuut volgde «de S Draaideur» in 1979. Toen was een tijd rondom Canaponi tot eind 1983 toen hij zijn pseudoniem aflegde met het verschijnen van «de Slag om de - Blauwbrug» en «Vallende Ouders». z De kritieken waren nagenoeg eenslui- dend: de Nederlandstalige letteren hadden er een schrijver bijgekregen die ambitieus was en nog kon schrijven ook. Sommige critici hadden het over een meesterwerk maar de meesten be sloten wijselijk de gehele trilogie af te wachten en dan pas een eindoordeel geven. Met het tweede deel van de tri- Egberts, een gesjees logie «de Gevarendriehoek» lijkt van begin van de jaren der Heijden, zoals een criticus onlangs -- naar In onbewoond eiland te vertrekken, voortzetten.6 cus echter ook opmerkte, was dat Dat idee valt in goede aarde bij vrienden en «Net zo Hef een aap» werd geschreven vriendinnen al gauw zitten ze met acht man door Flip Broekman. De muziek is gekom- op een atol in de Stille Oceaan. «GezeHig», poneerd door Louis ter Burg en Truusje - dacht de dame eerst nog, maar al snel bHjkt Melissen. De produktie werd begeleid door dat Kerkrade zich gewoon een paar duizend Berend Boudewijn. Er wordt gespeeld door Beppie Mehssen, Leny Breederveld, Tjerk Risselada, Thea Breederveld, René van ’t Hof, Sjaan Oldenhave, Truusje Mehssen en Louis ter Burg. Enkele krantenkoppen: Telegraaf: «Carrousel fascinerend in Net zo Hef een aap». Trouw: «Hartveroverende aap bij theater Carrousel». Parool: «Overdreven ernst werkt op lach spieren». Elektronische muziek Ook dit seizoen komen er weer lezingen over en konserten van elektronische muziek in de schouwburg. Op vrijdag 1 november is er in de theaterkelder een lezing over «elek- tronika in de popmuziek». Aanvang 22.15 uur. Bejaardenkoren In het kader van het Muziekjaar 1985 Een soloconcert in de theaterkelder met vindt op zondag 3 november vanaf 13 uur eigen composities en improvisaties van en een Bejaardenkorenfestival plaats in de door Ab Baars. Tijdens dit optreden op vrij- schouwburg-zaal m.m.v. acht Middenbra- dag 25 oktober vanaf 22.15 uur, zal Ab bantse bejaardenkoren. Toegang gratis. Baars sopraansaxofoon, tenorsaxofoon en klarinet spelen. Zondag 27 oktober, 15.00 uur. Familievoorstelling voor iedereen vanaf 6jNaF de z- Zwetsmasj. produktie «Net inhoud. Beide voorstelhngen zijn te zien in theater Heks, Lannerstraat 1 in Tilburg Noord, 1. 551171. Een thriller... maar niet zomaar een thrilk Trucks» het geestige en spannende verhaal dag 26 oktober in de Schouwburgzaal. De hoofdpersoon is een stagemanager (toneelmeester) in ruste en hij is volmaakt gelukkig. Getrouwd met een suksesvolle ak- trice, zijn tijd verdelend tussen haar, het huishouden en ontelbare vriendinnetjes, wandelt hij onbezorgd door het leven. Tot door tussenkomst van een psychiater zijn geluk en zijn huweHjk wordt verstoord. Dat maakt hem zeer boos en met inzet van alle toneeltruks, die hij in zijn rijke karrière heeft bedacht, slaat hij terug. Simon Gray heeft met dit stuk zo onge veer alle stijlen, die in het thriller genre be staan, op de tocht gezet. Het is in feite één grote knipoog naar het pubHek, maar wat kome het stuk extra opvallend maakt, is de diens, scherpte van de dialogen en de ironie waar- glican mee Gray stoeit met het Londense toneel. Getuigen vertegenv Hij schreef dit «Stage» Trucks» voor zijn komt terecht in ee vriend, de fameuze toneel- en filmakteur waar de r*~tJ,i» Alan Bates, die er zijn pubHek een dolle me va« avond mee bezorgde. Puur amusement. geleid In een regie van Nicholas Renton wordt kelijk t gespeeld door Ton van Duinhoven (Simon, stuurtc de toneelmeester in ruste), Mariëlle Fiolet zingen in welke richting gebede (zijn vrouw Ann), Jeróme Reehuis (de psy- den. rekening houdend met de chiater Widdelcamp) en Jaap Wieringa (de ties. Alles zou rimpelloos verlop Nieuwzeelander Jim). -*-• ;1 1 skïbbe cvertegenwoorc iderdag 31 okto juwburg-zaal m.m.y bantse bejaardenkoren. Volkstheater Nooy*s Volkstheater komt op dinsdag 5 november in de schouwburg-zaal met de nieuwe volksmusical «In HoHand staat een huis». Liefde, haat, humor, tragiek, pech, geluk, nostalgie, dans, zang, kostuums, de cors en een echt orkest in de bak. Het zit er allemaal weer in. Fotomodellen BENT komt op dinsdag 5 november in de studio-zaal met het toneelstuk «Slag in ’t water», waarin enkele fotomodeHen, die Hve in een etalage opgesteld staan, een hoofdrol spelen. «Veel succes, mevrouw» Kitty Janssen speelt de hoofdrol in het blijspel «Veel succes, mevrouw» van Ted Willis, dat in een regie van André van den Heuvel op zaterdag 2 en maandag 4 novem ber in de schouwburg-zaal gespeeld wordt. Naast Kitty Janssen werken aan deze pro duktie André van den Heuvel, AHard van der Scheer, Dolf de Vries en Erik Konings berger mee. Landelijke première Vrijdag 1 november vindt in de schouw burg-zaal de landebjke première plaats van «Hamletmachine/Egofiel», de eerste grote- zaal-produktie die toneelgroep Globe dit seizoen uitbrengt. Een toneelstuk ner Müller en Sam Bogaerts. David Liebman

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 13