ft VSEUJKBEKEK oug. pijnenburg J Bont Koop nu gouden sieraden voor minder dan de halve prijs 1 f OOG OM OOG, Vanavond LENS OM LENS 1 ELEKTRONISCHE BRAND- EN INBRAAK PREVENTIE? AAN BAETEN OVERLATEN! OP T.V. flirt- lessen uit Duitsland DE SCHELF OPRUIMING OPRUIMINGSPRIJZEN BEHANGMARKT J. VAN LOON-OTTEN Diana Ross in huwelijks* boot van Noorse reder «Alleen voor kinderen» ruü Sar" ö^E'lde BEVEILIGINGEN BV, Wittebollestraat 20, Tilburg, 013*353355. Na big Bob nu ook little Steven UFO in Schotland ,jaM| Kees van de Ven Nieuwe straf voetbalsupporters P Donderdag 17 oktober 1985 - pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER ober 1985-pagina 14 1 Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt en alleen in onze vestiging te Tilburg o "X knaak de onderduiken, wordt. Italië Wij kochten een complete grossierscollectie en stellen u in de gelegenheid tegen stuntprijzen te kopen 14 karaats goud vanaf 40,- per gram (stenen worden niet berekend) 8-karaats vanaf 20,- per gram (stenen worden niet berekend) 3 het ogenblik bij m op tournee. Samenstelling: Geert van Loon Juwelier - Horloger Heuvelstraat 61 (hoek Willem II-str.) TILBURG Tel. 013/434868 icommissie nderdag 17 'pmidd Van Heeswijkstraat 5, Udenhout HEDENAVOND donderdag 17 oktober ’t Is weer raak Bingoën voor Rondes van 100,- 200,- 300,- 400,- Superronde 1.000,- Tot ziens bij Johan Onze nieuwe behangkollektie 1986 komt binnen Daarom onze gehele kollektie 1985 aan Besterdring 79 Hasseltstraat 178 maar jen in- maar het nieuwste isgow tschip Navy, jntrum Tilburg i voor de andere Deze bingo vindt om )laats. GIJZEN... Uw contactlenscert Besterdring 151 A - Till Telefoon 013 - 425197 van m< li in wa Ros- films jp de Binnenkort start er, bij voldoende belang stelling, een speciale gamelankursus voor kinderen vanaf 10 jaar. Er kunnen ongeveer 13 kinderen meedoen. De gamelan komt uit Java. Wil je weten wat gamelanmuziek is, kom dan zondag middag naar het Volkenkundig Museum aan de Spoorlaan in Tilburg. Er wordt dan twee keer een voorstelling gegeven. Met je vragen kun je dan terecht bij Jaspers, Lie en Greet. Tot zondag! "•aak van de in blijvende anti- dson Mandela Goede voorlichting en begeleiding topapparatüur air-conditioned douches en badlakenservice volop parkeerplaats zonnestudio Het tweede Duitse net (ZDF) verwacht de jongeren vanavond om 21 uur voor de buis. Als je "J Istip een afspraak hebt vriend(in), kun je morgen tien de herhaling meepik- uur. Men is nooit te oud om te leren. En vergeet ding van het wetenschappelijk dit weekend je huiswerk niet. arena van de donderkooi en slechts één zal die verlaten. Het is de bedoek tegenstander van town zal verslaan. De Amerikaanse zangeres Diana Ross heeft heeft het aanbod van een rol in de tv-serie «Dallas» afgeslagen om in het huwelijk te kunnen treden met de Noorse reder Ame Naess, heeft de «New York Post» bericht. «Ik zou het enig vinden om bij Dallas te komen werken, maar ik hou meer van Ame,» zei de 41-jarige Diana Ross. «Als ik moet kiezen, dan kies ik ervoor om gelukkig te zijn met In het noordelijke deel van het Verenigd Koningkrijk werd onlangs een UFO (ongeï dentificeerd vliegend voorwerp, zeg vliegende schotel) waargenomen. Get vasie van buitenaardse wezens, bleek gewoon te gaan om het hoofddeksel van lady Diana die in Glas de HMS Cornwall, een nieuw fregat' (geen ruimteschip) van de Royal h doopte. 1 zijn welkom in de Corellistraat. De kof- ■n half 10 tot half 12. aanwezig. Voor inlich- bellen naar Netty v. Voor de kinderen zijn er verscheide ne spelletjes en attracties. De rommel markt begint om 11.00 uur en eindigt ±18.00 uur. Inl. tel. 682887. LGBVl ttlARIW JRG.TEL:013-681911. Koffie ochtend Voor dinsdagochtend 22 oktober heeft de werkgroep Koffieochtend Tilb. Noord twee dames uitgenodigd, nl. mevr. Beyst en mevr. Bakker, die beiden werken bij een centrum voor fysiotherapie. Zij zullen vertellen wat u te wachten staat als u naar een thera peut moet. Alle vrouwen Ypelaar aan de fieochtend is van Kindercrèche is aa tingen kunt u b, Daesdonk, tel. 552936. voor de rock-muziek zeer belangrijk dat ze een plaats, een rol heeft in on ze samenleving, want in welk idioom kun je nog beter internationaal com municeren Iedereen danst graag. Dat opent dus perspectieven voor communicatie of het doorgeven van een boodschap.» Steven van Zandt koos «Sun City» als onderwerp voor de song, omdat die plek, in Maputuswana, een favo riete stopplaats is voor vele popar tiesten die in Zuid-Afrika op tournee gaan. Little Steven: «Sun City is in mijn ogen een symbool voor het apartheidsregime van Zuid-Afrika. De regering heeft er twee tot drie miljoen mensen tegen hun wil in op gesloten. Artiesten en sportlui zou den dat soort plaatsen moeten boy cotten.» Aan het «Artists United Against Apartheid»-project nemen onder an dere deel: Jackson Browne, Bobby Womack, Jimmy Cliff, Bono Vox van U2, Miles Davis, Pat Benatar, Nona Hendrix, Ringo Starr, Linton Kwesi Johnson, Peter Garrett van Midnight Oil en Bruce Springsteen. Op de foto ziet u Steven van Zandt in Johannesburg waar hij inspiratie ging opdoen, nadat hij met zijn groep «The Disciples of Soul» een succesvolle tournee in Europa achter de rug had. Midi Mad Max - in de donderkooi Première voor Nederland De beschaving werd in de laatste atoom oorlog totaal vernietigd en een nieuwe sa menleving ontstond in de troosteloze woes tijn... een phoenix, herrezen uit *s mensens primitieve verleden en de overblijfselen der moderne technologie. Ons verhaal speelt zich af in een stad, Bartertown, waar iedereen heengaat om te handelen en te ruilen. Er komt een nieuwe ling aan in Bartertown, op zoek naar zijn gestolen kameel en andere bezittingen. Hij kan dit alles terugkrijgen in ruil voor een simpel dienstbetoon. Daartoe moet hij naar de DONDERKOOI, de plaatselijke arena, waar recht wordt gesproken en het volk wordt beziggehouden met het voltrekken een groot aanód van de vonnissen. Geschillen worden héél sellini heeft met simpel opgelost... twee mannen betreden de een belangrijke In Duitsland is door Peter Hollinger, een 35-jarige Duitser de eerste Duitse «flirt- en con tact-school» opgericht. Voor ruim 450 gulden kun je ii «schola amoris» een tien ren durende cursus volgen. In deze cursus komen vragen als «hoe maak ik indruk op hem of haar?» of «hoe zet ik de eer ste stap?» aan de orde. Herr Hollinger garandeert de studen- op dat tijdstip ten succes. met je v Voor de Duitse televisie is de misschit flirtschool in ieder geval interes- ken om 12.10 sant genoeg om er een uitzen- alle reparaties maatwerk eigen atelier bewaring moderniseren Tilburg - Nieuwlandstraat 3 013-426617 iperso- tuele geschiedenis van de zeventiende eeuw begra- in het algemeen en over het wiskundige ge- che in- nie Blaise Pascal (1623-1662) in het bijzon- veel der. Italië 1971. 135 min. La Macchina Ammazzicattivi «Het instrument dat slechte mensen doodt» gaat over een fotograaf in een klein Italiaans stadje, die het vermogen ontvangt kwaad-doeners te doden door ze simpelweg te fotograferen. Italië 1948, 83 min. atviuSea?974, Roma, citta aperta «Rome, open stad» gaat over de kommu- nistische verzetsstrijder Manfredi, die op de vlucht voor de Gestapo moet onderduiker maar al vrij snel verraden 1945. 100 min. haüë L’Eta di Cosimo de Medici Oorspronkelijk een televisie-film in drie delen over de tijd waarin Cosimo de Medici s in de vijftiende eeuw. Baken, istenaars en het i. Engels nage- eling dat de nieuweling een i de heersers over Barter- ---1. Dit lukt hem, doch zijn bezittingen krijgt hij niet terug. Op zoek naar wat hem toebehoort, belandt hij in een 1- verloren wereld, waar een gemeenschap van kinderen op hun redder wacht... De kinderen zien de nieuweling redder en verlosser en deze moei gaan vervullen. Zo aanvaardt f weling, met een groep van ruim derde kinderen, de weg terug town... die kiem van een nieuwe bescha ving... Cinecitta Roberto Rossellini In de maand oktober staat het werk v»« de Italiaanse cineast Roberto Rossellini ui aanta] filmtheaters centraal. Ros- een aantal van zijn f' stempel gedrukt op Tijdens het komend voetbalseizoen zal op de Nederlandse politie-academie te Apeldoorn voor het eerst een experiment gehouden wor den met een nieuwe straf voor voetbalvandalen. Als de plannen doorgaan zullen herrieschop pers voortaan tot een week verblijf op de acade mie veroordeeld gaan worden. Daar zullen ze politieagenten op realistische wijze bij hun trai ning in rellenbestrijding moeten bijstaan. Van de voetbalvandalen wordt verwacht dat zij zo le vensecht mogelijk zichzelf in de oefensessies spelen. ROMMELMARKT Bij café Antens aan het Korvelp1 208 wordt a.s. zondag een rommel markt gehouden door de VCSC haar 10-jarig bestaan. De markt opend van 10.00 tot 17.00 uur. ROMMELMARKI De Monfortschool houdt a.s. zater dag 19 oktober een grote rommel markt. Er is voor een ruime sortering «rommel» gezorgd. U bent welkom tussen 10.00 en 16.00 uur in de school aan de Scarlattistraat 76. GYMVER. OLYMPIA Gymnastiekvereniging Olympia or ganiseert op vrijdag 18 oktober een bingo-avond. Deze avond wordt ge houden ten behoeve van het 80-jarig bestaan van de vereniging, in het club huis van St.-Dionysius, Gasthuisring 30 in Tilburg. De aanvangstijd is 20.30 uur. HASSELT De Activiteitencommissie Hasselt Iplein organiseert op donderdag 17 oktober nmel’ voor iedereen een bingomiddag in de t.b.v. Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256 in Til- 1S ge' burg. De aanvang is om 14 uur en de zaal gaat om 13.30 u. open. ST. LUCAS De Ontspanningscommissie van de Bond van Ouderen St. Lucas organi seert op dinsdag 22 oktober een bingo. Deze bingo wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Beneluxlaan te Til burg. Aanvang is om twee uur. Ieder een is van harte welkom. TROUWLAAN Aanstaande dinsdag 22 oktober om 14.00 uur wordt in buurthuis Trouw- laan een levensmiddelenbingo gehou den voor de andere buurtbewoners. Deze bingo vindt om de twee weken pl«« Maandag wordt onder het motto «Artist United Against Apartheid» de twelve inch-single «I ain’t gonna play Sun City» gereleased (op de markt gebracht). Het gaat hier om een or ganisatie waaraan een groot aantal bekende Amerikaanse en Engelse rockmusici hun medewerking verle nen. Er is een «orginele» versie, maar er werden ook een «rapversie en een gedubde versie met een mix van muziek en een toespra< de gevangenis verblij apartheidsactivist NeLv opgenomen. De in gypsy-look geklede man op de foto is Little Steven van Zandt, vriend van Bruce Springsteen en voormalig gitarist in de E-Street Band van the Boss. Hij is de organi sator van het anti-apartheidsproject. Hij treedt in het voetspoor van Big Bob Geldof, die al een jaar lang geld inzamelt voor de slachtoffers van de Afrikaanse hongersnood. Little Steven verklaard de aid-golf als volgt: «Wij muzikanten hebben vele jaren zitten niksen. Toch is het TUNNELPLEKKERS Carnavalvereniging «de Tunnel- plekkers» organiseert op 20 oktober 1985 in de zalen van Boerke Mutsaers een groots opgezette rommelmarkt. De opbrengst komt ten goede aan viering van het 22-jarig bestaan van vereniging. Westeuropese film. Dat geldt bijvoorbeeld voor ROMA CITTA APERTA, die samen met OSSESSIONE van Viscont schouwd als de eerste neo-realistische film. Begin dit jaar was er slechts één film van Rossellini, ROMA CITTA APERTA, in Nederland in distributie. Door het initiatief een retrospectieve te organiseren, zijn daar twee films bijgekomenL’AMORE en VIAGGIO IN ITALIA. Cinecitta vertoont van 17 t/m 23 oktober L’AMORE, van 24 t/m 27 oktober VIAGGIO IN ITALIA en van 28 t/m 30 oktober ROMA CITTA APERTA. L’Amore» met: Anna Magnani en Federico Fellini De film bestond aanvankelijk maar uit n deel, een bewerking van Jean Cocteaus nakter La voix humaine. Hij werd in Pa rijs opgenomen en laat gedurende 35 minu ten een vrouw (Magnani dus) zien die in haar slaapkamer wacht op en telefoneert met haar minnaar die haar verlaten heeft. P Una voce umana heet dat deel, d door Magnani’s spel van een grote lcuvi- heid en wreedheid tegelijk is. Una voce umana was te kort voor een bioscoopvertoning en daarom schreef Ros- sellini’s vriend Federico Fellini een tweede deel, als een contrast, dat drie kwartie duurde en in Amalfi werd opgenomen. heet II miracolo en laat opnieuw Anna Magnani zien. Cinecitta «Pervola» met Gerard Thoolen en Bram van der Vlugt g voor hun Met Pervola, zijn tweede lange speelfilm moet die rol na De smaak van water, laat regisseur Or- Max, de nieu- iOw Seunke inderdaad zien een geheel eigen uim 50 verwil- stij] te bezitten. Deze stijl laat zich niet in g naar Barter- eerste instantie herkennen in het feit dat ieuwe bescha- Pervola onder barre omstandigheden (vries kou tot -30° Celsius) in Noorwegen werd opgenomen. Seunke zet ook deze omgeving volledig naar zijn hand en vervalt niet in het veelvuldig vertonen van louter imposante beelden. Seunkes stijl wordt vooral geken merkt door de volmaakt fictieve wereld waarin het verhaal zich afspeelt, de sfeervol le beelden boordevol details, de terloops ge maakte «gekke» grapjes en de grillig verlo pende verhaallijn, uitmondend in een lange, directe confrontatie tussen de hoofdf uiv OO...VU nen: twee broers, die hun vader gaan t a iti wordt be- ven- Na een wervelende en fantastische L_ listische film. tro krijgt de f‘bn vanaf dat moment een veel één film van ingetogener karakter. Filmhuis Filmhuis Tilburg vertoont 7 films van Roberto Rossellini Anna Uno Film van Roberto Rossellini over de poli tieke geschiedenis van Italië na het overwin nen van het fascisme, waarin de karrière van de christen-demokratische voorman Al- cide de Caspari centraal staat. 2,_ 123 min. Europa ’51 De gesloten en overgevoelige zoon van een in Rome wonend Engels echtpaar pleegt zelfmoord omdat hij denkt de liefde van zijn ouders verloren te hebben. I._2_ 1952. 92 min. ‘SS Francesco, ote teder- Gïullare di Dio delen jjet Italië 1958, 75 min. Kinderfilmhuis Blaise Pascal Qe ro(je vogel Film over een hoofdstuk uit de intellek- Deze film is Nederlands ondertiteld en geschikt voor kinderen van 10 t/m 12 jaar. 70 minuten. Het verhaal speelt zich af in Toerkmenië, Zuid-Rusland, tijdens een vakantie die de kinderen doorbrengen bij hun grootouders. Nargiz en Lalie zijn twee vriendinen, die el kaar daar ieder jaar weer ontmoeten. Nargiz heeft deze zomer wat minder kontakt met Lalie, want ze is verliefd op Erkine, de zoon van een ingenieur. Erkine behandelt Nargiz zo vervelend, dat ze tegen Lalie zegt een he kel aan hem te hebben. Maar de volgende dag gaan ze toch samen op zoek naar een rode yogel, die volgens het verhaal geluk jp brengt. programma «Aus Forschung und Technik» aan te wijden. Joachim Bublath onderzoekt hierin of er in de zogenaamde in die verleidingskunst speciale regels t lesu- bestaan en welke signalen het li chaam zoal uitzendt. Ame.» Miss Ross, die de 47-jarige Naess in mei voor het eerst ontmoette, zei zondag: «Ik laat deze man niet gaan. Ik trouw met Ame. Naess is gescheiden en heeft drie kinderen. Onlangs heeft hij een ex peditie naar de top van de Mount Everest aangevoerd. Diana Ross is op ons in de lage lander

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 15