Grandioze Demonstratiedag op Den Besterd B: 29, inclusief meten en makert^^^^ Ditvoorst Slaapwinkel in riantpand a IM OPEN DAG K J i V 1' US besterd A.s. zaterdag 90 Van 30 september tot en met 3 oktober: Horeca Vakbeurs in de Stadssporthal Expositie Michelle van Kemenade ©koppelmans Nieuwe straatnamen vastgesteld Vertier in d’n Egelantier Split speelt «Vlees noch vis» 50% KORTING “n Kleuters naar ‘X Sapperlipopet 1 X AA t 1 Speciale aanbieding velours gordijnen ““êmentgarant kinderpostzegels Baroes pop in Baarle-Nassau Donderdag 26 september 1985 - pagina 25 DE TILBURGSE KOERIER 35-pagina 24 173 presentatie winkelcentrum «Porcelain Hearts» De Besterdse winkeliers Tot ziens op zaterdag 28 september J. >er Amerikaanse sel Slapen is meer dan zomaar in bed liggen Filosofie Andere specialiteiten .—--4 st s nte; aar □-OMBOITX 1355. titter de h. Schellekens overhandigd de h. Ypelaar de oor- etc. bijv, monturen 45,- monturen 75,- monturen 125,- IEDER MENS l$ ANOERS van de LTS heeft ing van de Stichtir dag, aanst tot 16.00 u dat i huis van 13 n kir St.-Annaplein 16. tel. 430617 1 Parkeren geen probleem. j nodigen U uit voor ’n gezellige dag op «Den Besterd» met modeshows, demonstraties, presentaties en muziek r Duits- Ypelaar un zilve- demonstratie :t disc. tonen het verke» ’en. Verkeer t toch geleerd kinderpostzegels be- o> van 50 4- 25 en twee 30 cent. Fietspaden In Tilburg-Noord worden drieën twintig fietspaden van naamborden voorzien. Zij worden vernoemd naar In wijkcentrum Kievitslaer aan de Rei- nevaerstraat wordt a.s. vrijdag een feest-bingo georganiseerd, ter gelegen heid van het 10-jarig jubileum van dit wijkcentrum. Als u uw kans op een mooie prijs niet voorbij wilt laten gaan dient u a.s. vrijdag om 20.00 uur pre sent te zijn! demonstratie :rse en Crack Tegenover de Schouwburg in Tilburg Tel. 013-366578 en reserveringen: s BBSSBSS— >lgende winkeliers kunt u ïrdse Demonstratiedag ko- i op vanaf 20.00 u., wederom in de Quake». tember treedt dan om 20.00 u. op, als klap op de vuurpijl: lS Wild Romance», een groep die geen nadere introduktie •sis ondeugem sfjes van Italiaans ijes over hun pr Aan de hand v wal de Everly ïr hun verloren jraakjes, en ht Niet zonder milde spot teerd. Hun de jaren U voor unie' Donüviu, 22.00 uur. voor het tt de Ring- zet op 28 ;n voor de Het Brabants Centrum Amateurtoneel, gelegen aan baan Oost nr. 8 te Tilburg, september haar deuren oper Theatergroep Split uit Goes. Deze groep zal dan een toneelcen- trumvoorstelling geven van het bijzon dere toneelstuk «Vlees noch vis» van ’t Winkeltje: of the Univer zijn: de demonstraties, etc. vinden dan allemaal plaats in de kramen vóór de winkels. itagnes een reisje gemaakt naar zond twee van de leden, de h. Y n speld van de K.N.F., t.g.v. hui) de schrijver Franz Xaver Kroetz. Het Brabants Centrum voor het Amateurtoneel wil met deze toneelcen- trumvoorstelling alle Brabantse toneel liefhebbers in de gelegenheid stellen om dit zeer bijzondere stuk, kwa ak- tuele inhoud en duur van de voorstel ling, 3 uur, bij te wonen. reld van het restaurant te verbeteren. De wedstrijd om de «Zilveren Cham pignon» op de Horeca Vakbeurs zal net eerste wapenfeit worden van de kersverse stichting. De bedoeling van deze wedstrijd is om de champignon wat meer uit zijn culinaire bijrol te halen. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen en vindt plaats op woensdag 2 oktober. De prijsuitreiking vindt ook op die dag plaats in de Stadssporthal fond 18.00 u. Maandag 30 september wordt om 11.00 u. in de Stadssporthal aan de Goirleseweg in Tilburg de Horeca Vakbeurs geopend door de heer F. Sweep, di recteur van de LTS «De Westhoeve» te Tilburg. De organisatoren hebben de heer Sweep hiervoor gevraagd omdat de LTS «De Westhoeve» en met name de afdeling «consumptieve technieken» zeer sterk betrokken is bij deze 22ste Horeca ’'■'cbeurs. i Jaast de medewerking van de LTS heeft de Horeca Vakbeurs Brabant zich ver zekerd van de medewerking van de Stichting Vakwedstrijden Horeca Tilburg die een culinaire wedstrijd organiseert om de «Zilveren Champignon». De beurs, die vooral bedoeld is voor personen uit de horeca-wereld, maar ook toegankelijk is voor particulieren, is op maandag 30 september geopend van 11.00 u. tot 22.00 u., op dinsdag 1 en woensdag 2 oktober van 14.00 u. tot 22.00 u. en op donderdag 3 oktober van 11.00 u. tot 18.00 u. Het motto van deze 22ste Ho reca Vakbeurs luidt: «Presentatie binnen de horeca». Traditiegetrouw viert de Winkeliersvereniging Den Besterd het begin van de gouden herfst met haar halfjarige demonstratiedag. Net als aan het begin van de lente laten alle winkeliers in dit ouderwets-gezellige shopping-gebied op die dag aan klanten, kijkers en kopers zien wat zij zoal te bieden hebben. En dat is veel, zeer veel want op den Den Besterd kunt u het zo gek niet verzinnen of het is er te koop. Binnen het ledenbestand van de winkeliersvereniging vint u vertegenwoordigers van zowat elk genre detailzaak - van juwelier tot broodbakker, van woninginrich ter tot viswinkel, enzovoort, enzovoort Wij bieden onze toch al zeer laag geprijsde monturen aan voor nu 22.50 nu 37.50 nu 67.5° de straat waaraan zij parallel lopen. Zo komt er ondermeer een Mozartpad, een Verdipad, een Weberpad en een Andriessenpad. Op advies van de poli tie en de GGD is de gemeente tot naamgeving van deze fietspaden over gegaan. Zo kunnen zij immers bij een ongeluk of bij een ander voorval ge- --makkelijker naar de juiste plek worden de pastoors Sprong, Stals, gestuurd. ;n Le Blanc. Ook komt er in Bij het fietspad in de richting van Oisterwijk (bij Ringbaan-Oost) wordt ook een straatnaambord neergezet. Voortaan wordt dit fietspad met de naam Havenpad aangeduid. Staccato Cousins Twee ondeugende neefjes van Italiaanse afkomst zingen bedjes over hun problemen met meis jes. Aan de hand van oude songs van vooral de Everly Brothers zingen ze over hun verloren Uefdes, geheime af spraakjes, en hun eerste zoen. VT!c; zolder respect, i worden oude ».un publiek terugvoi ’50 en ’60 staan uniek muzikaal amusement iderdag 26 september, aan vang uur. Woensdag 2 oktober brengt Ad van lersel, vaste poppenspeler van F pentheater Sapperlipopet, het solospel «Josef kan niet slapen». Aanvang 15 uur. Het spel wordt ingeleid door Jacob de vogelverschrikker die de kinderen laat zien hoe hij van alles en nog wat kan laten schnkken: brutale vogels met volle buiken, vervelende auto’s op straat, de kinderen... Nee, de kinderen laten schrikken, dat lukt hem niet, hoe ’hard’ hij het ook probeert. Trouwens, als hij zo’n lawaai blijft maken, kan Josef natuurlijk nooit in slaap vallen. De voorstelling is bedoeld voor kleuters van 4 en 5 jaar. Het theatertje kunt u vinden in de Dionysiusstraat 1 la te Tilburg. Voor inlichtingen 013-434627. Het popprogramma begint vrijdagavond om 20.00 u. met optredens van «Rancid» en van «Bertus Staigerpaip». 0S1’ Zaterdagavond treden de volgende groepen tent: «Porcelain Hearts», «Totem» en «Earth Zondagavond 29 septe: «Herman Brood and nis behoeft. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij café-discotheek «De Baroes», Hoogstratensebaan 14 in Baarle-Nassau, tel. 04257-8092. Pop- dinsdag, woensdag en donderdag van ospel 17.00 u. tot 18.00 u. Inlichtingen daar over kunt u krijgen bij «De Westhoe ve», tel. 013/631045. Capelmeester- wordt voort genoemd. Het gaat Vivaldihof De aantrekkelijkheid van dit alles krijgt nog een extra feestelijk accent doordat er zaterdag - evenals afgelo pen zaterdag, in het kader van de jazz- meeting - voortdurend gezellige mu ziek op straat te beluisteren zal zijn, een straat die ook op gepaste wijze ver sierd zal zijn met vlaggetjes en dergelij- ke. Kortom: het ligt voor de hand, dat dit in korte tijd bij het publiek uiterst populair geworden evenement, de half jaarlijkse Demonstratiedag op Den Besterd, aanstaande zaterdag 28 sep tember van 9.00 - tot 16.00 uur weer een gezellige en feestelijke happening zal blijken te zijn. 100 katoen 120 cm breed 7 kleuren In het mooie, onlangs betrokken winkelpand staan diverse bedden als latter het ware uitnodigend geëxposeerd. De sprin filosofie van Ditvoorst Slaapwinkel is eigenlijk eenvoudig. Bij slapen gaat het om een aantal zaken: de matras, de ondergrond, de ombouw en de bedek king. Dit allemaal in combinatie met de persoon die het bed beslaapt. Met welke wensen die heeft, hoe hij of zij Het college van B en W heeft een aantal nieuwe namen voor straten, hof jes, fietspaden en een plein vastgesteld. De straten in het nieuwe woongebied «Dromof» worden vernoemd naar oud- pastoors van de parochie ’t Goirke. De ze naamgeving past goed bij de andere straatnamen in ’t Goirke. De straten in dit nieuwbouwgebied gaan de namen dragen van -- Sprengers en deze wijk een Kapelaan Poellplein. De ze geestelijke kan beschouwd worden als een pionier die de katholieke socia le beweging in Tilburg over het aarze- o. lend begin heeft getild. De toegangs- weg tot deze woonwijk gaat Bisschop Elders Hl de Stad Bekkerslaan heten. Het college komt hiermee tegemoet aan het verzoek van In «Artikel», Wilhelminapark 38, veel Tilburgers om een straat naar deze Tilburg, exposeert Michelle van Ke- vroegere pastoor van ’t Heike te ver- menade van 28 september t.e.m. 29 ok- noemen, tober haar tekeningen en objekten. De objekten van Michelle van Ke menade hebben één bedoeling: ze wil len oorspronkelijk zijn, zoals de natuur oorspronkelijk is. Aan die natuur ont lenen ze ook enigszins hun vormen, ontstaan als ze zijn in een gebied van rivieren en weilanden. In die omgeving heeft Michelle haar atelier en doet ze indrukken op die in haar objekten en tekeningen zijn verwerkt. Openingstijden Artikel: donderdr vrijdag en zaterdag 12.00-17.30 uur op afspraak. maar wel met - hits gepresen- ■“voerend naar Hl dl WC 'r. aan vang «Denk aan mij» vormt het thema an de kinderpostzegelactie 1985. Op 3 november geeft de PTT de nieuwe inderpostzegels uit, met als thema Kind en Verkeer. De zegels zijn ont worpen door Rob Schröder, samen met Lies Ros en Frank Beekers. De af beeldingen tonen het verkeer, bekeken UUUV& door kinderogen. Verkeer als een ris- leggen kant spel, dat toch geleerd moet wor- idhar- den. Het velletje kinderpostzegels be staat uit 4 zegels zegels van 70 3( ST.-DIONYSIUS Gymnastiekvereniging St.-Diony- sius organiseert op vrijdag 27 septem ber a.s. een BtNGO-avond. Deze avond wordt gehouden ten behoeve van de gymnastiek-vereniging. De avond vindt plaats in het club huis aan de Gasthuisring 30 in Til burg. De aanvangstijdd is 20.15 u. Iedereen is van harte welkom. Komend weekend, vanaf vrijdag 27 september tot en met zondag 29 septem ber, zal Baarle-Nassau in het teken van de popmuziek staan. In een tent naast café «De Baroes», Hoogstratensebaan 14 in Baarle-Nassau, zullen in drie dagen zes muziekgroepen optreden, waaronder «Herman Brood and his Wild Roman- Zilveren Champignon» De Stichting Vakwedstrijden Hore ca Tilburg is kortgeleden opgericht op initiatief van de heren Peter Zandboer, chefkok van restaurant «De Leyhoek» in Tilburg en René Mertens, chefkok van «De Druiventros» in Berkel En- schot. De stichting heeft zich vooral ten doel gesteld om door middel van culinaire shows het niveau in de we- niet snel koud of warm? Dit zijn alle maal facetten die bij Ditvoorst Slaap winkel aan de orde komen want niet voor niets mag Ditvoorst Slaapwinkel zich dé slaapvoorlichter van Midden- en West-Brabant noemen. In Neder- Op initiatief land zijn er maar 25 andere winkels de Tilburgse JP die deze kwalificatie ook mogen ge- aantal gereid bruiken. tenmetelkr- grote eenn.cu traatje voor heeft Jan ook besl op een vermaarde 1 monikaspecialist. Datum: zondag 29 september. Ram Enzo Ram Enzo...! speelt een avonds lend liedjesprogramma met wat al m de pers het nieuwe luisterlied is j noemd, of het Nederlied. Een over„v- gend swingende en eigenzinnige aan pak van het repertoire kenmerkt het unieke geluid van de groep. Centraal staan het gitaarspel van Pim Feyen en de volle stem van Roland. Onmisbaar zijn echter de fretloze basgitaar van Bernard Jussen, het subtiele drumwerk 1 André Maes en nogmaals Pim yen, maar nu op synthesizer. De muziek is op een uitzondering na van “'"‘•'i hand zoals ook de teksten. Vrije wordt tegen de harde westerse maatschappij afgezet. Romantiek on der dreiging van werkloosheid en een kernoorlog. Aanvang Ram Enzo: 22.00 uur. Donderdag 3 oktober. Van de Sande woninginrichting: des kundige voorlichting over onderbo- detns en bovenmatrassen. Slagerij v. Zutphen: specialiteiten proeven. Galerij Pien Prent: expositie Holo grammen. Jacqueline damesmode: showt nieuw ste mode in truien. Kuijpers kantoormachines: maak kans op een gratis schrijfmachine. Foto Jans: demonstratie van Polaroid en de DoKa. Bakker Henk Meijs: specialiteiten uit eigen bakkerij proeven. Warmerdam modehuis: mannequins showen diverse modellen uit de nieuwste collectie. ’t Kaasbolleke: presenteert bij de voor afgaande show een lekker hapje. Afgelopen weekend heeft l’Echo des Mont- land. Tijdens dit reisje werden zaterdagavoi en de h. Jonkers gehuldigd met de zilveren ren jubileum. Op de foto: de vice-voorzitter de h. Schelleke konde. De h. Jonkers kijkt belangstellend toe. Het college wil het gedeelte van de Lanciersstraat dat vanaf de Tivoli- straat loopt, vernoemen naar Henri Dunant. Deze Zwitserse Nobelprijs winnaar heeft veel voor de geneeskun de betekend. Deze naam past bij de namen van de omliggende straten, die ook vernoemd zijn naar mensen uit de medische wereld. Het winkelcentrum van de Reeshof gaat Buurmalsenplein heten. Voor de weg die parallel loopt aan de Meierijbaan was tot voor kort nog geen naam gekozen. Aan deze ondui- delijke situatie is een eind gemaakt door deze weg tot Schielandstraat te dopen. Een gedeelte van de Kaf laan en de Vivaldistraat Wi aan Paganinistraat daaraan gelegen hof heten. Tenslott* van de Akkerstn bordjes voorzier metjes worden Koolzaadhof en van het specialisme dat op een of an dere manier met die zaak is verbon den. Ook worden op een andere plaats weer, mini-modeshows gegeven op straat, vóór de organiserende winkel. Wat houdt de open-demonstratie- *_--staande zaterdag te beleven 16.00 uur, precies in? Het betekent alle aangesloten winkeliers open i houden. Het belangstellend publiek wordt in iedere zaak vriendelijk verwelkomd, De Besterdse winkeliers hebben be soms zelfs met een hapje of een slokje wust gekozen voor deze formule, waar- verwend en kan dan in de winkel niet bij de winkels zelfs open huis houden, alleen kennis nemen van alle speciale omdat bij een braderie de aandacht produkten die de desbetreffende firma immers veel meer uitgaat naar de ge le bieden heeft - in een aantal gevallen beurtenissen buiten het eigenlijke mid- worden in de winkel ook door vaardige denstandsgebeuren om, terwijl de win- ambachtslieden demonstraties gegeven kels zelf bovendien meest gesloten Bij de volg van de Bester,, men genieten: v.d. Kerkhof naaicentrum: doorlopend demonstratie van naai- en breima chines. Visspeciaalzaak Remmers de Jagen gratis vers gekookte mosselen proe ven. Beddenspeciaalzaak Leo Naaijkens: demonstratie v.d. nieuwste lattenbo- dems. Speelgoed Masters Ups. Medische Speciaalzaak Paul Boeren: informatie over medische artikelen. Kees Lemmers hand- en kunstschilder- werken: Demonstratie Kalligrafie. Op 17 september jongstleden opende Ditvoorst Slaapwinkel zijn deuren van het nieuwe winkelpand. Ditvoorst Slaapwinkel was gevestigd aan de Schouwburg- ring 25 in Tilburg en is verhuisd naar de Schouwburgring 122, zo’n 50 meter ver der. Het nieuwe onderkomen is ongeveer driemaal zo groot als de oude behuizing voor mets mag Ditvoorst Slaapwinkel o en ziet er van binnen en van buiten prachtig uit. De winkel ademt een sfeer van zich dé slaapvoorlichter van Midden- sessie rust uit waarin één van de belangrijkste doelstellingen van de slaapwinkel heel en West-Brabant noemen. In Neder- Op initiatief van Jan Pistorius van goed tot zijn recht kan komen: de voorlichting over het vertoeven in een goed bed. land zijn er maar 25 andere winkels de Tilburgse JP-Blues Band spelen een die deze kwalificatie ook mogen ge- aantal gerenommeerde blues-muzikan- W ant een bed is meer dan zomaar een matras, een ondergrond en wat dekens er- bruiken. ten met elkaar in wat moet worden een op. En tenslotte brengt een normaal mens toch gemiddeld zo’n 8 uur per dag in grote eenmalige bluessessie. Als ex- bed door. Is het daarom dan niet voor de hand liggend dat slapen meer aandacht Voldoende parkeerruimte traatje voor het Tilburgse publiek verdient dan het doorgaans krijgt? Bij Ditvoorst Slaapwinkel aan de Schouwburg- Natllllrii;v vlint n hii Ditvoorst heeft Jan ook beslag weten te legt nng 122 in Tilburg draait het allemaal om slapen in een bed dat bij uw specifieke s|aaDWlnvJi terecht voor lattenbo- °P een vermaarde Belgische montmo.- dekbedgoed én badgoed en kussens. Tenslotte nog één ding en niet onbe langrijk: tegenover de winkel van Dit voorst en terzijde ervan vindt u par keerruimte te over en wel op het voor malige Nul Plus-terrein en het Louis Bouwmeesterplein achter de schouw burg. Dirkse lederwaren: presentatie van de nieuwste lederwaren-mode. Schrappers mannenmode: presentatie van de heren wintercollectie. Rianne baby en kindermode: present" tie van de nieuwste kinder- en posi tiekleding. Van Kerckhoven schoenen: promotie- pakketten worden gratis uitgedeeld. Van Gooi Stoffen: video-presentatie van de laatste nieuwe herfst/winter mode. Hoogers Juweliers: het vervaardigen van gouden sieraden wordt bij ons gedemonstreerd. Naturo Kurk: veel informatie over de nieuwe kurkcollectie. Bartels Audio-Video: 8 mm-video en compact otte wordt de achterontsluiting Akkerstraat van straatnaam- djes voorzien. Deze achterom- jes worden in de toekomst met juxutuuvi vii Tarwehof aangeduid. slaapt, in bijvoorbeeld een verwarmde of onverwarmde ruimte, wel of geen rugklachten, etc... Wat de ondergrond betreft, kan men een keuze maken uit “ïnbodems, spiralen of zogenaamde springboxen. Ten aanzien van de ma trassen zijn de mogelijkheden legio: van kunststof of natuurlijke materia len, verstelbaar of niet, één- of twee persoons, extra lang of extra breed, enz... En dan de bedekking: meestal r r winkel nog enkele andere speciahtei- pe ten. Het computergestuurde meetbed ml;z is er één van. Het registreert feilloos eigen hoe u ligt en van daaruit kan Ditvoorst tlv belangrijke aanbevelingen doen. Een maats andere bijzonderheid is dat bij Dit voorst Slaapwinkel dekbedden geheel naar uw wens en op maat gevuld kun nen worden. LTS «De Westhoeve» De afdeling «consumptieve technie ken» van de LTS «De Westhoeve» be staat uit twee opleidingsonderdelen: «keuken en bedienend personeel» en «brood en banket». De leerlingen van deze opleidingsonderdelen zullen allen hun steentje bijdragen aan deze Hore ca Vakbeurs maar vooral degenen die opgeleid worden in het onderdeel «brood en banket». Op maandag de 30ste zullen zij onder leiding van de docenten J. Snels en L. Steen zich daar preseneren in samenwerking met Jac Levens (produktie-ovens) en de pro fessionele brood- en banketbakker Boo-gers uit Tilburg. De leerhngen presenteren zich uiteraard met hun produkten die vooral afgestemd zullen zijn op de horeca. De leerlingen van de afdeling «con sumptieve technieken» van LTS «De Westhoeve» zijn op dit gebied niet he lemaal zonder ervaring. In het oplei- dingsrestaurant van de LTS, «Le petit cuisinier» genaamd, zijn zij drie dagen in de week in de weer om te leren in de praktijk. «Le petit cuisinier» biedt ruimte aan 40 gasten en is geopend op warm? Dit i en die bij Ditvoors de orde komen Ditvoorst Sk jrlichter van noei maar 25 /alificatie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 25