Waterpretplannen van streek VVV Hart van Brabant Ilil O blicoh\ Het abattoir wordt geprivatiseerd Nog steeds de grootste van Nederland Rogers juMets Aktie zuinig stoken in Goirle Ski-Inn voor de vierde keer in Tilburg Bezoek de Groenewoud Parade z Nederlandse rottweiler- kampioenschappen in Tilburg ^BEVTHJGINGr Elk-weer- Tilburgs college van B en W in Zondag derde wereld rommelmarkt Feestelijke opening Winkeliers vereniging Koestraat en omgeving 30 jaar BEZORGER GEVRAAGD voorziening» Deïïte Koerier 985 - pagina 26 7 Oplage: 81.700 ex. 35 miljoen Voor de 16de keer op het Mill-Hillcollege Demonstratie baas/bazin. Een gezondheidswerker in Ghana krijgt zijn diploma. in samenwerking met Van 10 t/m 13 oktober in Stadssporthal Diamanten abatwaar iter- Lees verder op blz. 7 op zaterdag 28 september voor volledige programma zie pag. 9 Lees verder op blz. 7 rechtstr worden Per keeri Van 1 tot en met 5 oktoberfeest Donderdag 26 september 1985 29e jaargang nr. 1430 de derde ontstaan WINKEL CENTRUMi 5T GROENE Z7 WOUD personen die net 5 oktober ook ïldig 't Winkeltje’*1* Speelgoed Besterdring 139 - Tel. 426462 ENERGIEBEDRIJVEN MIDDEN-WEST BRABANT n brengen grond ge- Erkend Uneto installateur Wiertstraat 9, 5012 CH Tilburg, telefoon: 013-551405 Redactie-advertentie-atdeling en administratie: N.S.Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. J jectenontwikke genomen. ek gedaan J «elk-v gde riolering, «.vuing gehouden gelijkheid dat de 1 zal moeten wor- daar een stort- moet nog onder- realiserinj moeten v» grond. ZONNEHEMELS 300,- tot 1000,- goedkoper hemels v.a. 795,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer. Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 P«S-2’ pag.29 en 37 kpag.33 luipag33 t/m 35 teur van de streek VVV g zo’n zes weken duren. begillSel pOSitief 9 verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hllvarenbeek Budgettair neutraal "t Tilburgse college staat dus in insel positief tegenover de plannen ..■aar voor datzelfde college zal zijn medewerking budgettair neutraal blij ven. Dat houdt concreet in dat de kos ten die de gemeente maakt voor de ing van de plannen, vergoed worden uit de verkoop van de Lees verder op blz. 7 1_U_1 x. X Zondag 29 september a.s. wordt het terrein van de Nederlandse Rottweiler Club in Tilburg één dag nationaal strijdterrein: de Nederland se africhtingskampioenschappen voor rottweilers worden deze dag op het terrein aan de Hilvarenbeekseweg 29 a gehouden. De privatisering van de slachtplaats enkele mu is al lange tijd punt van discussie. In zullen spek het Algemeen Beleidsplan 1982-1986 is Leest u v het voornemen opgenomen om ver schillende gemeentelijke diensten te onderzoeken op de mogelijkheden van privatisering. Hieronder valt ook de slachtplaats. Bovendien kunnen de slachtplaatsactiviteiten niet langer be schouwd worden als een gemeentelijke taak, sinds in 1984 de vleeskeurings taak door de rijksoverheid is overgeno men. Hoogers juweliers Westermarkt v.a. 1 oktober FEESTWEEK Bij bezoek aan onze zaak krijgt U een leuke attentie. Wij tonen U hier een schitterende kollektie horloges, sieraden en Swarovski kristal. Besterdplein 32, Tilburg - Tel. 013-425086 Westermarkt 21Tilburg - Tel. 013-673072 De slachtplaats Tilburg bestaat al zo’n 60 jaar. In die jaren hebben er veel moderniseringen plaats gevonden die werden uitgevoerd en betaald door de gemeente. Er staan opnieuw enkele belangrijke vernieuwingen op het pro gramma. Zo heeft de gemeenteraad in 1982’ een krediet beschikbaar gesteld voor de realisering van nieuwe uitsnij- ruimten. Mede door de nieuwe vlees- v“'iringsweteisen van de EEG is er een ivullend krediet nodig van circa ,25 miljoen. Zaterdag 28 september DEMONSTRATIE CRACK-UPS van T-j KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN - rechtstreekse verkoop af fabriek - enkele of dubbele beglazing.(10 j. gar.) - worden op maat gemaakt - eigen vakkundige montageteams - dubbele dichting tegen tocht - ook in elke kleur leverbaar vragen geen onderhoud - raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer een isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 104. Tel. 426042 voor subsidies op investe- - liege van B en W van uitdrukkelijk dat zijn aanleggen van de benodigc Daarnaast moet rekening worden met de moj ondergrond gereinigd den omdat vroeger plaats was. Ook dit zocht worden. Tijdens het kampioenschap zal de afdeling Tilburg van de NRC een demonstratie verzorgen van de gehoorzaamheidscursus die door deze ver eniging gegeven wordt. Aan deze demonstratie werken verschillende hon den van diverse rassen mee. Op de gehoorzaamheidscursus wordt aan de hond geleerd te gehoorzamen aan zijn baas/bazin. Zodat die niet langer meer door de hond wordt uitgelaten! Al met al heeft de Nederlandse Rottweiler Club a.s. zondag heel wat te bieden op haar terrein aan de Hilvarenbeekseweg 29 a. De streek VW Hart van Brabant heeft het initiatief genomen om te komen tot een zogenaamde «elk-weer- aan de rand van het Leypark in Tilburg. Het terrein waar de streek VW Hart van Brabant zijn oog op heeft-- grenst aan het Leypark en de Ley, aan de rijksweg 58 (Den Bosch-Breda) en de Kempenbaan naar Hilvarenbeek. Wat een «elk-weer-voorziening» precies inhoudt, wordt vooralsnog aan ieders fantasie overgelaten, de streek VW Hart van Brabant wil alleen kwijt dat het vooral gaat om recreatie in en rond het water. De heer A. Bontenbal, directe1 Hart van Brabant«Zolang een aantal belangrijke zaken nog niet rond zijn, en dat zal ongeveer nog kunnen we verdere mededelingen doen». Twee belangrijke zaken zijn de Wet Investerings Rekening (WIR) en de LPR-regeling (regeling voor s ringen). Daarnaast lijkt belangrijk het standpunt van de gemeente Tilburg inzake de financiën. Het colk Tilburg staat in beginsel positief tegenover het initiatief van de streek VW Hart van Brabant maar stelt u medewerking budgettair neutraal zal blijven. Meten is weten Voor heel wat gezinnen wordt het betalen van de gasrekening een steeds groter probleem. De energieprijzen zijn de laatste jaren geweldig gestegen. In dit nummer Rondom Hart van Brabantpag. 3 Cuisine normaalpag. 7 Trucking 1985--pag. 9 Filmspag. 13 B&Wbesluitenpag. 13 Autobeurs-pag. 14 Koestraat 30 jaarpag.15 t/m 17 Kuituur/Amusementpag-21 Parochienieuwspag. 23 Cursussenpag.23 Horecavakbeurspag.25 Open dag Den Besterd pag.25 t/m 28 Inside/Bolsius Bowlingtoe mooi Sport Kinderboekenweek Gilde van Autovaklu De gemeentelijke slachtplaats van Tilburg - in de volksmond bekend als «het abattoir» - wordt naar verwachting geprivatiseerd*. Na tal van besprekingen met betrokkenen heeft het college van B en W zich uitgesproken voor de oprichting van een Slachthuis Tilburg BV. De onderhandelingen zijn vrijwel afgerond, aldus de afdeling Voorlichting van de gemeente Tilburg. 24 september kon worden vastgesteld of deze zijn geslaagd of niet De privatisering is op donderdag 19 sep tember besproken in de vergadering van de commissie werkgelegenheid -r-- sluit nemen. zellig dagje uit willen hun hart weer ophalen. Wat valt er zoal te beleven op Ski- Inn’85? Te zijner tijd komen wij daar op rij uitgebreid op terug - nu volstaan we tbeurs met een tipje van de sluier op te lich- 4~ ten. Aan deze Internationale wint sportbeurs nemen maar liefst 65 stands deel. Er zijn 26 plaatselijke VW’s uit Oostenrijk vertegenwoor digd alsmede informatiestands uit Duitsland, Zwitserland en Joegoslavië. De buitenlandse gasten zullen u ver- uc gasten op gratis hapjes en drankjes uit daan hun eigen streek. Ook zijn er gespecia- In het midden van de week daarop leveranaers |eest u -n wat direct en indirect de voorafgaande periode van een week itersport te maken hebben, ver- had moeten ^jn in relatie tot het jaar- Dordigd. en/of streefverbruik. Het ligt in de be- touroperators, busondememin- doeling regelmatig aandacht te beste- smede ANWB en Wegenwacht den aan energiezaken, zoals tips, ver- it u op de Ski-Inn verwachten. Bui- bruik en ontwikkelingen. de Stadssporthal staan echte pu- trekkers opgesteld zoals een stof skibaan en een zogeheten ispringpiste die gemonteerd superhoge ladderwagen van oer gespeck liseerde fabrikanten en leveranciers van allerlei zaken die direct en indirect met wintersport te maken hebben, ver- tegenwoor'^,/ Ook t gen alsr kunt ten i bliekstr kunststo. Frisstal-skisj is op een svt de brandweer. Al 16 jaar lang wordt op de sluitingsdag van de Nationale Vredesweek wereld rommelmarkt gehouden op het Mill-Hillcollege in Goirle. Hij is uit de behoefte om met elkaar de handen uit de mouwen te steken voor mi sen in ontwikkelingslanden en zo een stukje welzijn en vrede te helpen ergens op onze wereld. Zo zijn in de loop der jaren 52 projekten van de g holpen in 25 verschillende landen tot een totaal bedrag van 625.000,-. voor alle vraagstukken op beveiligingsgebied (lage prijzen, gratis advies) ZONNEKUREN ■8,- 11 keer 75,- HET GOEDKOOPST Ook verkoop zonne-apparatuur BELLAIR Enschotsestraat 133, tel. 422769 Dit jaar 5 projekten Vanuit de schoolgemeenschap van het Mill-Hillcollege zijn 5 verzoeken ingediend voor familieleden of relaties die in een ontwikkelingsland een pro- jekt proberen te realiseren. Om die projekten te kunnen helpen doet men dit jaar minstens 45.000,- over zien te houden en gezien de opbrengst van de laatste jaren heeft men daar weer ver trouwen in. In Ghana werkt dokter Ineke Bos man in een streekziekenhuis, daar leidt ze ook inlandse helpers op voor de dorpen op het platteland: voor 16 van deze helpers heeft ze een fiets nodig, waarvoor ze een bedrag vraagt van 6.000,-. Op de Aru-eilanden bij Nieuw- Guinea in Indonesië is pater Jan See gers de enige pastor. Hij hoort bij het missiehuis aan de Bredaseweg. Als 70- jarige moet hij 85 eilandjes bedienen met 115 geïsoleerde dorpjes. In het hoofdstadje Dobo is het emge MAVO- schooltje, dat overbezet is en hard eni ge uitbreiding nodig heeft. Lees verder op blz. 7 Samen met de Energiebedrijven van Midden- West-Brabant organiseert de Til burgse Koerier het komend stookseizoen een aktie Zuinig Stoken. Bij al onze le zers wordt volgende week met deze krant een meterkaart in de bus gestopt waarop van week tot week het gasverbruik kan worden bijgehouden. Wekelijks kunt u in dit blad vervolgens een tabel vinden met het streefverbruik van de voorgaande pe riode van een week zoals u die bij dit artikel ziet afgedrukt. Aan de hand van uw persoonlijke laatste jaarverbruik kunt u, als deelnemer aan de aktie Zuinig Stoken, aflezen hoeveel m3 aardgas u in die periode had mogen verbruiken. Zo kunt u per week vaststellen of uw gasverbruik hoger of lager is dan het streefverbruik. De wekelijkse verbruiksoverzicht worden door uw gasbedrijf samengesteld met behulp van de gemiddelde etmaaltemperaturen zoals het K.N.M.I. die registreert op vliegveld Gilze-Rijen. In de week van 1 tot en met 5 okto ber is het feest in de Koestraat, op het N.S. Plein en op het Rosmolenplein. Het is die week feest ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de winke liersvereniging Koestraat en omgeving. Dat het feest is, onderstrepen de win keliers die aangesloten zijn bij de win keliersvereniging met leuke akties waarbij de klant in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Daarnaast is er voor de kinderen tot 12 jaar een leuke kleurwedstrijd waar bij aardige prijzen te winnen zijn. Voor de groteren is er een puzzelwedstrijd die vergelijkbaar is met de jaarlijkse sinterklaaspuzzel van de Tilburgse Koerier. Tenslotte is er voor die personen die m»n in i in de week van 1 tot en met 5 oktober Gemeente Tilburg grootste aandeelhouder de dertigjarige leeftijd bereiken ook 0 iets leuks. Bij vertoning van een geldig legitimatiebewijs kunnen de in die week 30 jaar wordende dames gratis een bos bloemen krijgen bij bloemen- zaak «’t Bindertje», Koestraat 110- 112. Voor de heren die in die week ook 30 jaar worden, staat bij bedrijfskle- dinghandel J. v.d. Wouw, Koestraat 150, een flesje wijn klaar dat overhan digd wordt nadat de jarige eveneens een geldig legitimatiebewijs heeft ge toond waarop zijn geboortedatum staat vermeld. Natuurlijk zal de Koestraat, het N.S. Plein en het Rosmolenplein ver sierd zijn met vlaggen en zullen de eta lages van de deelnemende winkeliers -B--r-r-o r feestelijk opgemaakt zijn. Aan muziek >ken in de vergadering van de commissie economische zaken en zal het vooral op zaterdag 5 oktober eid. Op 21 oktober zal tenslotte de gemeenteraad een definitief be- niet ontbreken. De winkeliersvereni ging is nog bezig een straatorkest te charteren, maar nu al is bekend dat er tuziekgroepen hier en daar r Jen. Leest u verder op pagina 15 t/m 17 waar u alles kunt lezen over de rebus, de kleurwedstrijd voor de kinderen en waar u ook een verhaal aantreft dat de historie van de Koestraat, het N.S. Plein en het Rosmolenplein belicht. Elke donderdagavond stand opnemen De deelnemers aan de aktie Zuinig Stoken moeten elke donderdagavond de stand van de gasmeter invullen op de meterkaart die volgende week met de Koerier bij u in de bus wordt ge daan. ^Uitgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Iedereen heeft dat in zijn portemon- keur naie gemerkt. In 1976 kostte één m3 aam aardgas 21 cent. In 1980 was dat 38 cent en op dit ogenblik ruim 66 cent. Aan die voortdurende prijsstijgingen lijkt voorlopig nog geen eind te ko men. Volgens de laatste berichten gaat de gasprijs op 1 januari a.s. opnieuw met ruim 2 cent per m3 omhoog. 3 Nu zal het bijhouden van de gasme- terstand alleen niet tot energiebespa ring leiden. De deelnemer die gebruik maakt van het weektabel kan met die tabel wel onmiddellijk vaststellen wat de gevolgen zijn van aktiviteiten op het gebied van energiebesparing. Hij/zij zal meteen kunnen vaststellen wat het bijvoorbeeld op jaarbasis bespaart als er één graad lager gestookt wordt. Door de stand nauwgezet bij te hou den kan de deelnemende gasverbruiker zelf meteen zien wat zijn maatregelen opleveren aan besparing. Lees verder op blz. 7 t van Bra- t de toeris ten. Regel- 'ronteerd king daar- lig gevoel propaganda gepresen- en. Termen als groots, itengewoon, zeer bijzon der van dat soort superla tieven worden dan al snel in de genomen maar wie maakt niet, soms te gemakkelijk, gebruik van die doordrongen is van een bepaald idee en daar ook nog ^klanten» mee moet winnen? In het geval van de initiatieven met betrekking tot de zogenaamde »elk-weer-voorziening» ligt het op dit moment anders. Zoals u hier naast kunt lezen hult de streek VVV Hart van Brabant zich voor lopig nog in stilzwijgen. Zeer ver standig natuurlijk als je plannen hebt die niet helemaal rond zijn. Sterker nog: eigenlijk is de streek WV Hart van Brabant en de in de arm genomen Bredase project ontwikkelaar IGB BV helemaal niet zo blij met het naar buiten ko men van de plannen door het Til burgse college van B W. Maar alles lijkt erop dat het col lege met dit soort zaken geleerd heeft uit het verleden en het heden: de Beekse Bergen. Dit jaar wordt het verlies van de Beekse Bergen geschat op onge veer 5 miljoen gulden en het over grote deel van dat bedrag zal opge bracht moeten worden door de ge meente Tilburg. Al geruime tijd wil de gemeente Tilburg zich van de Beekse Bergen losmaken, maar is gebonden door overeenkomsten. Zolang de Beekse Bergen er niet in slaagt uit de rode cijfers te ko men en zolang de Beekse Bergen als een molensteen om de nek van de gemeente Tilburg hangt: zolang en mogelijk nog vele jaren daarna lijkt het erop dat de gemeente Til burg zéér voorzichtig met grote re creatieve voorzieningen om zal gaan, zeker wanneer het financiële steunverlening betekent. In dit licht wordt het vroegtijdig bekend maken van de plannen van de streek VW Hart van Brabant en IGB BV door het college van B W begrijpelijker. Het is niet meer dan redelijk dat iedereen wanneer het grootse projecten be treft zoals de plannen voor de «elk-weer-voorziening* die naar schatting 35 miljoen gaat kosten, daarvan vroegtijdig op de hoogte wordt gesteld. Het standpunt van het college van B&W dat de gemeentelijke medewerking aan de realisering van de •elk-weer-voorziening» in elk geval budgettair neutraal zal zijn lijkt, wederom met de Beekse Bergen in het achterhoofd, ook niet meer dan redelijk. Tja, misschien zijn er gemeen ten in de buurt die anders gerea geerd zouden hebben of zullen rea geren en het is frappant dat de ge meente Oisterwijk als mogelijke alternatieve kandidaat genoemd wordt. Het is frappant omdat juist nu duidelijk is geworden bij som migen dat de gemeente Oisterwijk te weinig gedaan heeft voor het toerisme binnen haar grenzen. Hoe frappant en toevallig dat ook allemaal moge zijn: het stand punt van het college van B&W laat aan duidelijkheid niets te wensen over. SlCf transportwielen Ktilburg juies vemeweg M industrieterrein tel:O13 321316^ De streek WV Hart van Brabant heeft de Bredase projectenontwikke laar IGB BV in de arm genomen. Die heeft een marktonderzoek gedaan naar de haalbaarheid van de «elk-weer- voorziening». In dat marktonderzoek wordt in principe ook gekozen voor de s' locatie bij de rijksweg 58. De kosten van de «elk-weer-voorziening» zijn door IGB BV geraamd op 35 miljoen gulden. Bij die 35 miljoen gulden is het bedrag opgenomen dat het ontsluiten van het gebied gaat kosten. Ook daar in opgenomen is een bedrag voor het Aan het begin van de herfstvakan tie, van donderdag 10 tot en met zon dag 13 oktober wordt in en om de Til burgse Stadssporthal aan de Goirlese- weg alweer voor de vierde keer c" de Internationale wintersport! Ski-Inn Zuid-Nederland gehouden. Op deze beurs kunnen de aspirant- wintersporters, maar evengoed de in allerlei technische snufjes geïnteres seerden alsmede zij die gewoon een ge- Programma Uit het hele land zullen rottweilers deelnemen aan het programma dat is samengesteld door de raad van beheer. Een verplicht pro gramma dat bestaat uit drie onderdelen: speuren: hierbij die nen de honden over een afstand van ca. 800 passen een vreemd aangelegd spoor uit te werken, waarbij ze tevens drie voorwerpen van de eigenaar te rug moeten vinden. Appèl: hierbij wordt de gehoorzaamheid van de hond op proef gesteld, via oefeningen als zit ten, apporteren e.d. De hond moet deze commando’s on- i middellijk opvol- gen. Pakwerk: meestal het meest spectaculaire onderdeel van een kampioenschap. De pakwerker test de hond op zijn accuraatheid en reactievermogen. Voor de route Koestraat- Enschotsestraat, vra gen wij een bezorger, wel wonende in deze wijk. Aanmelden telefoon 560593 tussen 19 20 u. Ook voor Udonhout een bozorgor gevraagd. De streek VVV Hart bant verzint vanalles om ten naar Tilburg te lokke matig worden we geconfrc met ideeën en de uitwerking van die niet zonder enit voor brede pmn. teerd worden. uniek, buitenga der en meer van deven mond daar 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 1