MENSELMK BEKER MMS kerft hd I Joan Clothings Een Emmy voor Lucy e. de KLOKKENHAL Carl«Jackson» «Jones» Lewis Prince van het witte doek I xl 1 Stichting «Vrienden Safaripark» organiseert: Oefening jeugd Rode Kruis Tilburg i Dertiende antieke automobielen en onderdelen ruilmarkt VERF-BEHANG BEHAHGMARKT Besterdring 79 J. VAN LOON-OTTEN Th £31 VORSELAARS bouwmarkt I 'MHTrBV''I De sterrenhemel in oktober United StAids Foto-expositie safaripark Beekse Bergen Donderdag 26 september 1985 - pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER jr 1985-pagina 18 DE MEESTE MENSEN VINDEN: Korvelseweg 155A, TILBURG. en KLEINE BEEN HACOHS MIDAHUS West Oost Zuid de Korvelseweg op dit moment moeilijk bereikbaar, maar de klokken van de Klokkenhal de beste De jongeman op deze foto in zijn glitterpakje doet qua zang stijl aan Michael Jackson en qua haardracht aan Grace Jones denken. En zijn inkomen zal dat van deze twee sterren wel evena ren, zoniet overtreffen. in originele, eerste lak. verzamelaar. Daarnaast KORVELSEWEG 239 TILBURG 013-425385 sloten an raparatla makan van allarlal alautala (ook autoslautals) hulanummars ir gravaarwark Von Suppéstraat 35 Tel. 013-551933 Hasseltstraat 178 A Utim FIET5EHHUI5 KEESSMITS V cass/ow'] i deze t feno- is. idhouders gaan vooma- richt hun onderdelen te i. Onderdelen die soms zijn. ver- >ositie J uur, cunnen ver samenstelling 'Geert van Loon^ alles voor de doe-het-zelver West Noord Oost waardebon „ijper GPS, ■velpoc-*- fiiirnu )ber kunt u af en teoren langs de hemel schijnbaar uit het ster- i komen. In werkelijk- ze vermoedelijk van de ko- tijdens een van diens vori- ode Kruis afd. Tilburg hebben in samenwer- eerste keer een oefenavond gehouden in de IstraaL De oefening werd een groot succes. Er werd een aantal ie gezet, waaronder een ongeval tussen een automobilist en een jffers werden gespeeld door de oudere jeugd. De jongere jeugd van de oudere jeugd eerste hulp verlenen. De resultaten wer- uv>r een deskundige jury. Voor de allerbesten was er een aantal jesteld. eens over te doen 09 I aan de linker onder uit de schaduw en om maan weer vol verlicht. i meer informatie over komeet over meteoren of over maans- iuistering, schrijf of bel dan naar «De Koepel» te Utrecht, .ategaalstraat 82 bis, 3581 AN echt, tel. 030-311360. Daar kunt u 19.04 uur komt rand de maan 21.10 uur is de Wil u Halley, c verduiste Stichting Nachtega Utree! Aanbod Voor een groot deel bepalen ge taureerde limousines en blinkende sleeën uit de jaren veertig en vijftig het aanbod. GOIRKESTRAAT 16-18 TILBURG Tel. 013/321481 MOLENSTRAAT 41A GOIRLE Tel. 013/344789 Leonard v. Veghels ongevallen in scène fietser. De slachtofi moest onder leiding v» den beoordeeld door e prijzen beschikbaar gesteld. De beste inzending wordt beloond met een uitvoering van de ingezonden foto in de afmeting 30 X 40 ingelijst en wel. 'eten worden ingezon- >dag 9 oktober bij het i de Stichting «Vrien- Nieuwlandstraat 48, met vermelding van jk naam De grootste klokkenspeciaalzaak van Brabant orvelsewog 155A, TILBURG. Tal. 013-436884 Autoliefhebbers, op naar Drunen waar het Autotron 27, 28 en 29 september 1985 een eldorado heeft voor de ware autofreaks. De dertiende internationale autoruilmarkt wordt een levend visitekaartje van wat er heeft rondgereden in hon derd jaar. De honderd automobielen die twee dagen te kijk staan, vallen onder twee cate gorieën. Auto’s die er op hun paasbest uitzien. Soms nog Keurig opgepoetst. Leuk speelgoed voor de vermogende i niet-gerestaureerde old-timers. Een wrakken-parade dus. Een volgend hoofd stuk in de Aids-serie. In Los Angelos heeft een gala-avond plaatsgevon den om één miljoen dol lar te verzamelen voor de Aids-slachtoffers en het onderzoek naar de immuniteitsziekte. Voor een sjiek avondje uit be taalden de bezoekers 750,- tot 1500,- per couvert. Onder hen be vonden zich: Andy War hol, Shirley McLaine, Burt Reynolds, Elisabeth Taylor, Rod Stewart, Cyndi Lauper, Cher Sammy Davis Jr.. Door de Stichting «Vrienden Safaripark» worden regelmatig activiteiten ont plooid om de aandacht te vestigen op haar doelstelling. Zo staat in het kader daar van een tweedelige foto-expositie op het programma, die zondag 13 oktober in het Safaripark Beekse Bergen (in het educatief centrum bij de entree) door manager J. Tong zal worden geopend. De expositie omvat werk van de Werkgroep fotografie, film en video van de Stichting «Vrienden van Safaripark» alsmede foto’s die door amateurs via een fo to-wedstrijd worden ingezonden. Foto’s voor deze expositie kunnen worden ingezonden door iedere ama- teur-fotograaf, waarbij uiteraard het dier als onderwerp centraal moet staan. Dus kunnen dat leuke, grappige situaties met dieren zijn, speelse opna men van dieren enz. De deelnemers zijn daarin geheel vrij. Wat wel is aan te raden is eventueel een bezoek te brengen aan het Safaripark Beekse Bergen, Dierenland of aan een ander safaripark of aan een dierenpark en daarbij het fototoestel in de aanslag te houden. Daar maakt u immers de kans om de foto van uw leven te maken. Het formaat van de in te zenden foto’s In Pasadena, Califomië, werden afgelopen zondag Emmy-awards voor engels-talige T.V.-series uitgereikt. De in het hoofdklassement winnende feuil letons waren: «Cagney Lacey», «The Cos by Show» en «Jewel in the Crown». Voor andere series waren er als troostprij zen de nevenklassementen. Daarin behaalde de actrice Betty Thomas (zie foto) de top in de categorie vrouwelijke bijrol voor haar ac teerprestatie als Lucy Bates in het politie- feuilleton «Hill Street Blues». Ook bij ons bekend en in de prijzen vallend, actrice Rhea Perlman die meespeelt in «Cheers». Sportliefhebbers hebben na tuurlijk al meteen gezien dat nie mand minder dan atletiekkam- pioen Carl Lewis het podium be klommen heeft om een zangcar- De 250 stanc Uaamaast maken autohandleidingen Plantenkas Groenewoud, Stappegoorweg 227; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentnim Ad Bertens. Ringbi uit vroeger dagen, oude foto’s en tijd- bon haarverzorging tw.v. 10,- van dames- en herenkapsalon Ter Rele, Bemardusplein 22; 1 waardebon van 10,- schriften een happening van deze Wandelboslaan .18; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Profielslijper GPS, Ringbaan markt voor iedereen die in het feno- nement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; i SORBET VAN ijssalon Tropical, Heuvelpoort; een waardebon voor meen automobiel geïnteresseerd is. Broodje Jantje NS-plein. Op 19 september stond Carin Willemse, Hoefstraat 143 a in de cirkel. Parijs is nog steeds modestad bij uitstek. Op het internationale modefestival op de Avenue Foch, aan de voet van de Are de Triom- phe, hebben een twaalftal landen hun vrouwelijke prêt-a-porter mo de laten showen door zo’n vijfhon derd mannequins. Organisator van dit openluchtgebeuren was mode koning Daniël Hechter. Op het gala-diner dat op de aan dit gebeuren voorafgaande dag door Hechter was aangeboden aan de high-society kon natuurlijk Stéphanie van Monaco niet ont breken. Zij trok de aandacht van alle in het paviljoen «Gabriël» aan wezige gasten, met haar tot op de navel uitgesneden jurkje. Door deskundigen werd dit als prototype van «de diepe lijn»-trend omschre ven. neet Mars. De samenstand tussen bei de is vooral op de ochtend van 5 okto ber erg nauw. Komeet Halley daaren tegen is noch met het blote oog, noch met een verrekijker te zien. U hebt echt wel een teleskoop nodig om het wazige vlekje tussen de sterren van het sterrenbeeld Orion op te sporen. Bo vendien is een goede, gedetailleerde sterrenkaart onontbeerlijk. Komende maanden wordt de komeet steeds hel derder en zo tegen Kerstmis is hij wel licht met het ongewapende oog en ze ker met een prismakijker te zien. gemaakt in de Goirkestraat, waar dinsdagochtend heel wat scholieren genoten van 't lekkere weer! De omcirkel- >r de volgende prijzen komen afhalen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naai- - - -- - piantenbon t.w.v. 7,50 van Ringbaan Oost 16; 1 waarde- voor restaria Lucullus, Oost 114a; 1 jaarabon- 5“ -. oor 4 broodjes van Foto van A ar le Veilingcomplex Bovendien komen er ongeveer 250 stands met onderdelen voor antieke wagens. Ook nu weer wordt de ruil markt gehouden in het Autotron en op zaterdag 28 en zondag 29 september in het Veilingcomplex «De Langstraat» in Drunen. Voor het vervoer tussen het [ne J Autotron en de Veiling worden bussen ingezet. Bij beide marktplaatsen is vol doende parkeergelegenheid. Aardig is dat deze ruilmarkt - de grootste van Europa - wordt ingepast in de seizoen- ten toonstelling «100 jaar Autohisto- rie». Dynastie-ster Joan Collins (52) heeft zich nu ook in de za- ken-wereld gestort. Onlangs pre senteerde zij zelf haar eigen mo- de-collectie die op de markt zal gaan komen onder de naam «Alexis De kleding wordt gemaakt in het atelier van Nolan Miller, on- derandere ook leverancier van de Dynastie-garderobe. HtKULB/\ \OOBDEKKKOON I .c.orr,ca Orioniden Omstreeks 20 okto! toe heldere mete zien flitsen die s< renbeeld Orion heid komen meet Halley ge passages. Maansverduistering Op 28 oktober is er een totale maansverduistering zichtbaar - als het tenminste helder weer is. Als de maan opkomt (17.15 uur) is hij al gedeelte lijk in de schaduw van de Aarde. Een dik uur later (18.21 uur) is de hele schijf verduisterd. Dan is alleen nog een zwak Echtende oranje bol te zien, met tot vlak daarbij de sterren. Om Jupiter in de Steenbok De reuzenplaneet Jupiter is ’s avonds te zien aan de zuidwestelijke hemel in het sterrenbeeld Steenbok. Jupiter is zeer helder, opvallender dan de sterren daar in de buurt. Begin ok tober is hij tot rond middernacht te zien, eind oktober gaat hij al tegen 22 uur onder. Bekijken we Jupiter met een verrekijker, dan zijn aan weerskan ten van de planeet enkele lichtpuntjes te zien. Dat zijn de grootste manen van de planeet die in het begin van de 17de eeuw door Galilei ontdekt zijn. Met behulp van een teleskoop is de be weging van deze maantjes rond Jupiter goed te volgen. Af en toe verdwijnen ze achter de planeet of in diens scha duw, af en toe zien we de schaduw van zo’n maan op de planeet en dit jaar is het zelfs mogelijk zo nu en dan een we derzijdse bedekking van de manen te zien. Op 21 oktober staat onze eigen Maan in de buurt van de planeet. Venus, Mars en Halley Zowel de beide planeten als de ko meet staan nu ’s ochtends vroeg, vóór zonsopgang, aan de oostelijke hemel. Maar er is een groot verschil in uiter lijk. Venus is extreem helder, veel op vallender dan welke ster dan ook. Vlakbij Venus staat de ook nog betrek kelijk heldere, iets oranje getinte pla- Inzenden De foto’s moet den vóór woensdz secretariaat van den Safaripark», 5038 SP, Tilburg, «Foto-wedstrijd» en natuurlij! en adres van de inzender. Alle inzenders worden uiteraard wacht bij de opening van de expo: op zondag 13 oktober om 11.00 waar zij tevens de uitslag ki nemn. Lezing Op dinsdag 22 oktober (aanvang 20.00 uur) worden in het educatief centrum van het Safaripark Beekse Bergen de ingezonden foto’s bespro ken door deskundigen van de werk groep fotografie, film en video. Daar zijn behalve de «Vrienden» ook de in zenders van de foto’s voor de wedstrijd van harte welkom. Daar kunnen zij dan ook hun ingezonden materiaal te rughalen. Niet afgehaalde foto’s wor den eigendom van de Stichting «Vrienden Safaripark». De sterrenhemel in oktober 1985. Begin oktober omstreeks 23 uur. Midden oktober omstreeks 22 uur. Eind oktober omstreeks 21 uur. ook terecht voor posters, dia’s en boe ken over sterrenkunde en voor infor matie over sterrenkundige verenigig- nen en sterrenwachten. is vrij. Alle inzendingen die aan de eisen voldoen (het dier centraal) wor den op de tentoonstelling geëxposeerd. Natuurlijk is aan deze foto-wedstrijd een aantal prijzen verbonden, zoals een Begunstigerspas van de «Vrienden van Safaripark» (toegang voor o.a. Beekse Bergen, Safaripark, Dierenland Beekse Bergen, Zoo Antwerpen, Blij- dorp Rotterdam en Artis Amsterdam, alsmede Safari-artikelen. rière van lange adem op te bou wen. De viervoudige Olympische goudmedaille-winnaar debuteer de in Japan voor de camera’s van «Tokyo Broadcasting Sys tem» met zijn song «He is a star». Hij zal zijn hitsingle bin nenkort ook in de Verenigde Staten en de Sovjetunie gaan promoten. Hoe ver zal hij in de hitpara des komen Negen meter

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 19