I Hart van Brabant ’SS o 1Iburg wordt open^broken n s I - a to irijsd, 12,48 7,29 Efteling nog paar weken ’s avonds open Dit weekeinde in Beek£^" Nationaal Concours Hippee De Donderdag 8 augustus 1985 29e jaargang nr. 1423 Keerier In dit nummer: pag. 3 pag. 7 Oplage: 81.530 ex. Unieke samenwerking tussen diverse bedrijven en diensten Uitg£ jrden >rdt, o y Competitie jonge dut iting tt Jules Vemeweg 104. Tel. 426042 5 haten 4 betalen Vrijdag en zaterdag Appelbriossen zich zich komt voor Dressuur Op die zondag is 11.00 uur rijdt di uv de rijbaan imuivn ef (zware klasse) i verschijnt In geheel Tilburg, Goirle. RM, Loon op Zand, Udenhout, Bertcel Enschot, Olsterwljk. Moergestel en Hilvarenbeek v. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Reeds meer dan 100 jaar Pag- 3 pag. 3 m uitgebreid programma dus, zondag- in Goirle, waarin iedereen aan zijn kan komen! pag. 9 pag. 9 pag. 10 pag. 11 pag-13 pag. 17 ZONNEHEMELS 300,- tot 1000,- goedkoper hemels 895,- compleet BRUINKUREN nergens beter en goedkoper met garantie, 8,50 per keer. Bruincentrum Nederland Piusplein 22 - Tilburg - tel. 35.86.30 PETER SONNET PARKET EN KURKVLOEREN Zie onze speciale maand - aanbiedingen op pag. 16 lewiji dige n twee r~ 1.00 tot 1.00 KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN rechtstreekse verkoop af fabriek enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) -vorden op maat gemaakt eigen vakkundige montageteams v uubbele dichting tegen tocht 9 ook in elke kleur leverbaar vragen geen onderhoud raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Renoveer en isoleer voor eens en altijd r op zondag springpj ice in samen- De co srs uit de om dat hun land Wielerronde en zomertoer in Goirle jave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer zien wordt de buspassagier meege deeld via een folder die in de stadsbus sen wordt verspreid. recreatiepark gratis toegang paardenstar De route naar bezighoudt paai zen De jonge paarde springpaard op hen a jonge paarG strijden crvj Ringbaan Zuid en Barrière. Dit werk duurt zeker tot in oktober voort. Om dat tegelijkertijd ook de gemeente Goirle haar kant, de Tilburgseweg, on der handen gaat nemen is deze hoofd verbinding tussen beide plaatsen enke le maanden niet te gebruiken en zal het verkeer via verkeersplein Het Laar worden omgeleid. Ook de Bredaseweg wordt, tot half oktober, gerecon strueerd. Hier gaat het - op het gedeel te tussen Piusoord en Baroniebaan - alleen om de fietspaden en zal het ver keer geen noemenswaardige hinder on- Paardesport is in zeer snel tempo razend populair aan het worden, zeker in Bra bant. Wie gedurende «het seizoen» ’s zondags een tochtje door de Brabantse dre ven maakt, rijdt dan altijd wel langs een of meer «ruiterevenementen». En altijd komt daar veel volk op af, een teken dat het elitaire etiket dat de paardesport heeft aangekleefd, langzamerhand wel is verdwenen. Het is dan ook op zichzelf een natuurlijke zaak dat inmiddels Tilburg is opgeno men in de rij van steden die een eigen, nationaal concours hippique kennen. Dit concours hippique «Hart van Brabant» vindt komend weekeinde voor de tweede keer plaats. Het «paardenfestijn» begint al op vrijdagochtend om 9 uur voor de jeugd en op zondagmiddag vormt het springconcours ongetwijfeld het klapstuk van deze evenementenreeks. De winnaar van het springconcours gaat met de Grote Prijs van de Stad Tilburg strijken, een prijs die zal worden uitgereikt door burgemeester H. Letschert. auton de f’ Cup, ook een werking geving van Bezoekers aan Beekse Bergen hebt tot het concourster het terrein is mid< delijk aangegev keergelegenheid. Hart van Brabant Films Bouwen aan het Koningsplein Tilburgse textiel industrie Goedkopere woningen in trek Geslaagden Autobeurs Zorgen om jongeren.... Parochienieuws Sport Tilburg wordt vanaf volgende week volledig opengegooid, letterlijk dan. Dat is de conclusie die j< bestuderen van de kaart waarop staat aangegeven welke wegwerken er in de tweede helft van dit jas gaan worden. Voor het eerst wordt het reconstructie-programma in zijn geheel aan de bevolking en gepresenteerd via een grootscheepse voorlichtingscampagne. Voor het eerst ook is er bij het uitvoe den een verregaande mate van overleg geweest tussen de diverse brekers, aanleggers en bouwers: I bedrijven, Waterleidingsmaatschappij, wegenbouwers, rioolaanleggers en - in mindere mate - de PTT. transportwielen ^Wburg. jufes vemeweg M industrieterrein 1HO13 321316 4 je wel moet trekken na het jaar in onze stad uitgevoerd “n andere belanghebbenden .voeren van de werkzaamhe- Publieke Werken, Energie- Redactie-advertentie-atdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. ZONNEKUREN Per keer 8,- 11 keer 75,- HET GOEDKOOPST Ook verkoop zonne-apparatuur BELLAIR Enschotsestraat 133, tel. 422769 Dommelsch Dominator Cup Vieren de 4- en 5-jarigencompetitie dit jaar hun eerste lustrum, nieuw is de 6-jarigencompetitie. Deze nieuwe com petitie is een logisch gevolg op de com petitie voor vier- en vijfjarige spring paarden. In het weekend van 10 en 11 augus tus wordt de vijfde ronde gespeeld van AVRO’s Sterrenslag/Telelot. Na deze ronde zal bekend zijn welke provincies en/of steden in de finale zullen uitko men, die plaats vindt op 17 en 18 augustus. In deze vijfde ronde belooft het een amusante strijd te worden als we de deelnemerslijst bekijken. Voor de provincie Drenthe komen o.a. uit Alexander Curly en Relus ter Beek. Noord-Holland wordt ondermeer ver tegenwoordigd door Frits Bom, Uf Blokker, Leonie Sazias en Hennie Huisman. De stad Rotterdam gooit de volgende prominenten in de strijd: El len Brusse, Fred Oster, Joke Bruys, Hans Boskamp. Welke ploeg zal de survival-baan overleven? In het Efteling openluchttheater worden op zaterdag de repetitie-opna- mes gemaakt van dit hele Sterrenslag- gebeuren, van 15.00 tot 17.00 uur. Op de zondag speelt alles zich af tussen 10.00 en 18.00 uur. De TV-uitzending van deze vijfde ronde is op maandag avond 12 augustus vanaf half 9. dervinden. Zeker tot begin oktober zal het verkeer van en naar richting Don gen (en deels ook Reeshof) gebruik moeten maken van een alternatieve route via het Industrieterrein Noord, aangezien o.m. de kanaalbrug in de Dongenseweg wordt gereconstrueerd. Tot half oktober is de Bosscheweg tus sen Ringbaan Oost en Wilhelminak- naal gestremd, evenals de «sluiproute» via de Ceramstraat. En zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan. Ook in het stadscentrum en in de overige wij ken zal menig wegdek tijdelijk verdwij nen: het staat allemaal in de medede- lingspagina elders in dit nummer: die een halfuurtje nauwkeurig bestuderen zal ongetwijfeld voorkomen dat u in de maanden die voor ons liggen met on aangename verrassingen wordt gecon fronteerd. Dat lijkt trouwens geen overbodige luxe: wanneer u de kaart bekijkt op de voorlichtingspagina elders in dit blad, ziet u dat Tilburg gedurende bepaalde periodes zowat van de buitenwereld is afgesloten; zowel de Goirleseweg, Bre daseweg, Baden Powellaan en Don genseweg, alsmede de Stokhasseltlaan en de Boscheweg worden gedurende kortere of langere tijd voor het verke<*r i. Zo moeten de Tilburges duo icours «Hart van irie competitiewed- Onbereikbaar Onbereikbaar - nu ja, zo’n vaart zal het natuurlijk niet lopen, maar het lijkt toch niet onverstandig om de gemeen telijke voorlichtingspagina goed te be studeren zodat u weet wanneer welke straat is afgesloten en welke omlei- dingsroute u het best kunt volgen. Ook het openbaar vervoer zal zich uiteraard bij de wegwerkzaamheden dienen aan te passen. De stadsbussen van de BBA zullen dan ook de komende maanden vaak van hun vaste route moeten af wijken. Hoe de tijdelijke routes er uit- Goirleseweg Vanaf volgende week maandag be ginnen tamelijk ingrijpende werk zaamheden aan de Goirleseweg tussen Grote werken Er zijn, we schreven het al, nogal wat «grote werken» in het najaars- schema opgenomen. Tot die werk zaamheden - die allemaal uit de gewo ne begroting worden gefinancieerd - hoort ook de reconstructie van de Stroomlaan, waardoor de Blaak om streeks vier weken lang uitsluitend be reikbaar is via het tunneltje in de Hub. van Doomeweg. Apeldoorn op Het Loo zijn finale zal van deze dressuurproef plaatst zich kennen. automatisch voor de halve finale van Het vrijdagmiddagprogramma de Nationale-Nederlanden Dressuur wordt vervolgens afgesloten met een Cup, die in oktober in Ermelo zal wor- nationaal springconcours over hinder- den gehouden. nissen van maximaal 1.30 meter hoog- Behalve dressuur is er te. ook een concours d’éléganc De beste Nederlandse springruiters werking met de autodealer: komen naar de Beekse Bergen, waar- geving van Hilvarenbeek. onder de ruiters die een week ervoor Bezoekers aan het hebben deelgenomen aan het Europees Beekse Bergen hebben kampioenschap in het Franse Dinard. tot het concoursterrein. Wellicht heeft het concours hippi- het terrein is middels wegwijzers dui- que Hart van Brabant een of meerdere delijk aangegeven en er is volop par- medaillewinnaars onder de deelne- -'J mers. Kansloos zijn de Nederlandse ruiters zeker niet tijdens dat Europees Brabant Cup Op zaterdag 10 en zondag 11 augus tus staan er tijdens CH «Hart van Bra bant» dus wedstrijden in het kader van de Brabant Cup op het programma. De Brabant Cup neemt bij de stichting Hart van Brabant een belangrijke plaats in. kampioenschap. Zwaarder werk Op zaterdag 10 augustus beginnen e springruiters met hun paarden aan et zwaardere werk. Vier springwed- strijden staan er die dag op het pro gramma, waaronder een kwalificatie wedstrijd in de competitie rond de Brabant Cup, die een aantal ruiters aan een startbewijs voor de grote broer Indoor Brabant moeten helpen. De rubrieken hebben zaterdag een oplopende zwaarte. Begonnen wordt met een parcours, dat bestaat uit hin dernissen met een maximale hoogte van 1.30 meter. De volgende wedstrijd gaat over hindernissen van maximaal 1.40 meter, terwijl de zaterdag in de springtuin wordt besloten met een springconcours over maximaal 1.50 meter. Het springprogramma wordt op za terdag af gewisseld met een défilé van terreinwagens, verzorgd door de dea- medewerking Iers uit de omgeving. Na de springwedstrijden zullen rui- n publiek zich kunnen opmake- het grote ruiterfeest, waar c ireekwoordelijke Brabantse gezellig- i uitgebreid geëtaleerd zal worden. g laat zullen de ruiters het echter maken, want de volgende dag ten zij weer vroeg in het zadel. icours ligt op j beslaan een t programma. 9 augustus gaat beste ponyrui- gaan om ongeveer de sportieve strijd eer in een twee manches. De pr jongens en meisjes xudjes zullen beslist 51 projecten In totaal 51 renovatie- en recon- structie-projecten staan er voor de rest van dit jaar - dus eigenlijk nog maar vier en een halve maand - op stapel. Dat is heel wat, vooral ook als je re kent dat er bij die eenenvijftig een aan tal grote werken zit. Toch is dat geen uitzonderlijke hoeveelheid, aldus een woordvoerder van Publieke Werken van de Gemeente Tilburg: «Wat we nu voor de boeg hebben is ongeveer het normale pakket van verbeteringen, veranderen en onderhoud aan wegen». «Een opmerkelijke aanwinst voor paardenminnend Brabant» schreef verslaggever Piet Bekkers vorig jaar in het hippisch weekblad De Hoefslag over de eerste editie van het concours hippique «Hart van Brabant» in re creatiepark De Beekse Bergen bij Hil varenbeek. We staan nu aan de vooravond van het tweede concours dat zal worden gehouden van vrijdag 9 tot en met 11 augustus. De organisatie is niet lang stil blijven staan bij het succes van vo rig jaar. «Regeren is vooruit zien». Dat geldt ook voor een paardesportevenement. Het afgelopen jaar is de Stichting Hart van Brabant met al haar medewerkers volop bezig geweest met de verdere uitbouw van het evenement. Meest opvallend vergeleken met het concours van het vorig jaar, is dat het van een tweedaags een driedaags ge beuren is geworden. Nu is er ook op vrijdag paardesport in het recreatie park en staat er ook dressuur op het programma, te weten de belangrijke wedstrijd in het kader van de Nationa le-Nederlanden Dressuur Cup. alsmede de ocheweg worden gedurende gere tijd voor het verkeer gesloten. Zo moeten de Tilburges dus maar zien hoe ze de stad uitkomen en weer terugkeren terwijl hetzelfde in omgekeerde volgorde geldt voor diege nen die om welke redenen dan ook in de directe toekomst het Hart van Bra bant bezoeken. Tijdens de zes kwalificatie ien kunnen de ruiters voor punten verdienen, een comp nunt, nummer dimmer drie 3, De vijftien besten van elke klasse '- ‘tsen zich voor de finale. Om voor wu .maleplaats in aanmerking te ko men, moet een ruiter of amazone in elk geval aan vier van de zes kwalificatie wedstrijden hebben deelgenomen, houden, waarop diverse ta Doet men aan alle zes wedstrijden kers hun kunnen zullen i mee, dan tellen de beste vier resultaten show zijn nog enkele plaatsei voor een finaleplaats. In de finale be- belangstellenden kunnen zich ginnen alle deelnemers met een schone lei. strijden voor jonge springpaarden ge houden. Op vrijdag 9 augustus wordt begonnen met een wedstrijd in het ka der van de vierjarigen-competitie. Ver volgens komen de vijf- en zesjarige gaarden in de piste. competities zijn opgezet door de Nederlandse Hippische Sportbond, de overkoepelende paardesportorganisa- tie in Nederland, en het Warmbloed- oaardenstamboek, dat zich in ons land Jghoudt met de fokken j van sport paarden, die tot ver over de landsgren zen grote prestaties hebben geleverd. T'- competities zijn bedoeld om de ~rden in hun ontwikkeling tot igpaard te begeleiden via speciaal afgestemde parcoursen. De arden kunnen in deze wed- jden ervaring in het parcours op doen, zonder dat zij, gezien hun leef tijd, worden overvraagd. De afgelopen jaren bleken deze wedstrijden zeer aan te slaan. Er is sprake van een sterk groeiende belang stelling. Inmiddels is de tweede ronde van start gegaan. Een eerste selectie heeft dus al plaatsgevonden. De paarden, die de eerste opgave met succes heb ben gemaakt, zullen in Hilvarenbeek aan de start verschijnen. Open en dicht en open... Uitzonderlijk is wel de manier waar op de zaken organisatorisch worden aangepakt: wie denkt niet met ergenis aan de situatie zoals die zich vroeger placht voor te doen, in Tilburg even goed als overal in het land: uw straat is tot uw grote blijdschap van een nieuw wegdek voorzien, waarover u uw blik nu alweer enkele weken lang met wel gevallen laat heenglijden. Wie schetst echter uw schrik, ergernis en woede wanneer de mannen van riolering de hele straat weer open komen breken omdat er nieuwe rioolbuizen de grond in moeten. Enkele maanden later wor den zij gevolgd door een aannemer die voor de Energiebedrijven nieuwe aard gasleidingen moet komen leggen. Weer wat later komen ze de TV-kabel in uw straat aansluiten en na een jaar blijkt de waterleiding aan vernieuwing toe. Intussen is gebleken dat er hoognodig parkeerhaventjes en fietsstroken in uw straat moeten komen en als die er zijn nt de PTT nog wat rondwroeten >r de aanleg van telefoonlijnen. Ellende voorbij Enfin, die ellende moet nu voorbij zijn, wanneer alles verloopt zoals de planners van Publieke Werken het zich hebben voorgesteld. Alle werkzaamhe den van nutsbedrijven, gemeentelijke diensten en particuliere aannemers die op een of andere manier het opbreken van een (stukje) openbare weg vergen, zijn door de planners naast elkaar ge legd en in overleg met de betrokken uitvoerders zo vastgeteld dat ze min of meer tegelijkertijd kunnen worden aangevat: dus terwijl een door vorst- schade getroffen wegdek wordt ver- KJ’ nieuwd kunnen er ook nieuwe leidin- gen, kabels, buizen en groenvoorzie ningen worden gerealiseerd. Niet al leen wordt daardoor zeer veel be spaard aan energie, tijd en geld, maar ook aan ergernis, door de brede voor lichting kunnen bijvoorbeeld ook leve ranciers tijdig hun maatregelen nemen. De enige factor die dit idyllische toekomstbeeld nog in de war kan stu ren is, u dacht het al, het weer. Het weer kan er zelden voor zorgen dat het werk harder opschiet dan gepland - vertraging veroorzaakt het maar al te vaak en daarom kunnen de aangege ven einddata voor de diverse werk zaamheden in de praktijk nog wel eens uitlopen. ters en voor h. spree heid Erg laat zullen de ruit niet maken, want de moeten zij weer vroeg in Grote Prijs Op zondag 11 augustus beginnen de springruiters om 9.00 uur met een jachtspringconcours, waarbij het er op aan komt zo snel mogelijk, zonder fou ten, het parcours af te leggen. Om even over elf zal vervolgens de eerste deel nemer in de springpiste verschijnen voor de zwaardere klasse van de com- cours hippique in de aantrekkeh^e en- ^‘“^w^rijd mï en de deelne- brei stad met het concours hippique wordt aangetoond. De Grote Prijs is de be- langrijkste wedstrijd van het gebeuren in de Beekse Bergen. Hij gaat over twee manches. Wanneer twee of meer P combinaties op de eerste plaats eindi- De zal er een barage op tijd over een /erkort parcours worden gehouden om P de uiteindelijke winnaar van de Grote 1 6 s aan te wijzen. De winnaar neemt naast alle eer, en de eraan verbon den trofee, 1000,- aan prijzengeld r huis. Aan de Grote Prijs zul- itu ut i uiters uitsluitend met hun beste paarden kunnen meedoen. Springwedstrijden Het accent van het conc de springwedstrijden. Zij belangrijk deel van het Op vrijdagochtend 5 de jeugd van start. De beste ponyrui- ®en’ ters uit de omgeving gaan om ongeveer ^er 1 9 uur met elkaar de sportieve strijd p ul aan om de hoogste eer in een spring- *TnJs wedstrijd over twee manches. De pres- ^an r taties van de jongens en meisjes op den lroic hun kleine paardjes zullen beslist op- f166,naar merkelijk zijn. Ien de ruit Dat pony’s kunnen springen «als vlooien» zal in de Beekse Bergen dui delijk blijken. Na de pony’s maken de jonge paarden hun opwachting in Op die zondag is er ook dressuur. springrubrieken voor 4-, 5- en 6-jarige Om 11.00 uur rijdt de eerste combina- J paarden. Deze wedstrijden vormen on- tie de rijbaan binnen om zijn dressuur- springpaarden derdeel van een in ons land georgani- proef (zware klasse) te rijden voor het Tijdens het conc seerde competitie, die in september in oog van een kritische jury. De winnaar Brabant» worden dr in een vorig be- zij een kettinghond ge- j en als een boosaardige grap begon ik zachtjes te grommen. Het resultaat liet niet op wachten: het meisje richtte nieuwsgierig op, snoof, spitste de oren, rekte de nek als een rasduitse herder(in) die een rasgenoot ont dekt en gromde even vriendelijk en behaagziek haar witte tanden bloot. Terwijl het grijs en zwart van haar enorme haardos zich intenser kleurden, gleed zij omlaag van haar kruk, rekte zich op vier poten uit en kwam kwispelstaardend op ons tafeltje af. Ik bedacht me geen moment: greep het tafelmes, rende naar de ingangsdeur en maakte korte met ten met het vignet: geen toegang voorhanden. K_ EIBAND Tot 23 augustus nog is Familiepark De Efteling langer open. Voor één en treekaartje kan de bezoeker van 10.00 tot 21.00 uur van de vele attracties ge bruik maken. Na 23 augustus sluit het park weer normaal om 18.00 uur. In de betreffende periode wordt een attractief evenementenprogramma ge boden vanuit het Efteling openlucht theater. Op 9 augustus treedt daar Vanessa op. Aanvang 19.00 uur. Op 12, 13 en 14 augustus begeleidt het or kest de Sonny Boys resp. George Ba ker, de Guys and Dolls en Babe. Het orkest begint op die dagen om 17.00 uur te spelen, terwijl de artiesten om 19.00 uur starten. Op 15 augustus zorgt Peter Koelewijn met zijn Roc kets voor de nodige «rock and roll». Ze verzorgen twee optredens van een uur; van 17.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. The Cats sluiten deze week muzikaal af met vele oude hits en uiteraard ook met hun nieuwste single. The Cats zijn zowel om 17.00 als om 19.00 uur een half uur te zien en te beluisteren. Het hondmeisje Elk oprecht geloof, ongeacht welk van de vele, verdient respect. Een oude vriend van mij is een koppig wedergeborene, die mij midden op de Heuvel opnieuw zijn belijdenis deed. »Aan de stand van m’n ogen», zei hij glashard, *is mijn Chinese afkomst in een vorig leven duidelijk te zien en let ook maar eens op de kleuren van mijn tuinhuisje in de Stokhasselt: rood, groen en goud, maar nog eerder», daverde hij door, *ben ik als Cana dese Eskimo in een iglo geboren, want al loop ik in m’n nakie door jullie eeuwige regen, zweten doe ik toch». Toen ik suf geslagen een re actie schuldig bleef overviel hij mij met de vraag: »wat was jij de vori ge keer?». Broodbakker», blufte ik tot m’n eigen verrassing, •want ik krijg altijd de hik als ik een warme bakker passeer en voor knapperig stokbrood mogen ze mij ‘s nachts wakker porren». We moeten er steeds opnieuw iets moois van maken», beleerde hij, •totdat wij na vele hondelevens uitzicht verdienen op een nirwa na». Om mijn bewering kracht bij te zetten dook ik onverhoeds een croissanterie in, maar hij sprong mij lenig na en vergaapte zich aan de stapels broodjes, die ik zonder hikken naar binnen werkte. De cassière zat ons wantrou wend, bijna grimmig op te nemen. Jammer van het mooie kind, maar mogelijk had een klier van een klant haar humeur vergald Met haar linkerbeen schopte zij ver veeld langs de kassa en mijn oog viel opeens op de enkel waaraan een zilveren ketting bengelde: on gewoon dikke schakels met een penning aan een flinterdun en keltje. Verr. dacht ik, staan moet weest zijn, Wat is de Brabant Cup? Met name in de provincie Noord- Brabant wonen veel ruiters. Zij willen zich manifesteren in wedstrijden, maai 'ordt er zijn mensen nodig, die het voortouw hin- nemen en dergelijke wedstrijden orga niseren. Zulke mensen zitten er ook achter de Brabant Cup. Men wilde de nationale ruitersport in Brabant stimuleren, meer bekend heid geven bij ruiters, publiek en me dia. Maar hoe doe je dat Het idee werd geboren om een com petitie te organiseren, waaraan de be langrijke nationale concoursen hun ...edewerking verlenen. De finale zou dan in de internationale entourage van Indoor Brabant worden gehouden. een En zo gebeurde het. Dit jaar draait de de competitie voor het derde jaar. De lig- competitiewedstrijden worden verre den tijdens de concoursen hippique van Eindhoven, Hart van Brabant, Mierlo en tijdens de indoor concour sen van Eindhoven, West-Brabant en Asten-Heusden. De competitie bestaat uit twee klas sen; een lichte en een zware (voor meer ervaren paarden) klasse, en staat open voor ruiters, die niet recentelijk op belangrijke internationale concour sen hippique aan de start zijn gekc men. Hiermee voorkomt men, dj Neerlands béste springruiters met 1 beste paarden, die in het buitenij startmogelijkheden genoeg hebben, in de competitie alle prijzen wegkapen voor de neus van de ruiters, voor wie de competitie eigenlijk is opgezet. A.s. zondagmiddag staat Goirle een spor- c. tief, én een recreatief gebeuren te wachten, -catiewedstnj- In het van Goirle wordt nl de mor de compe- jaarlijkse wielerronde verreden, maar dit i. De winnaar jaar is er tevens een groot showprogramma ipetitiewedstrijd krijgt 1 op poten gezet. In winkelcentrum de Hovel, er twee krijgt 2 punten, tegenover het postkantoor, kunnen de spor- enz tieve toeschouwers even afwisseling vinden, en de minder sportieve toeschouwers zich uitstekend amuseren met het speciale show programma, dat door de organisatie van de wielerronde i.s.m. foto Primeur uit Goirle is opgesteld. Allereerst wordt er een playbackshow ge houden, waarop diverse talentvolle playbac- -tonen voor deze show zijn nog enkele plaatsen vrij, event, belangstellenden kunnen zich nog aanmel den bij foto Primeur, tel. 341217. Daarnaast wordt er een foto-wedstrijd ge houden, waar diverse prijzen mee te winnen zijn. Dus breng uw camera mee en fotogra feer de formule I-racewagen en/of drie foto modellen. Een uit*-’:J-JJ middag trekken I Emiel Hendrix die, onlangs met Optiebeurs 1, voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen van Nederland werd is een van de deelnemers in Hilvarenbeek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1985 | | pagina 1